Severomoraváček č. 53 - Hovory s BOHEM III

Ostatní

 Neale Donald Walsch Hovory s BOHEM III ` Nemusíte se bát, zatím mne nikdo na nějakou kontrolovanou víru neobrátil :) Tuto knihu jsem četla už dávno pradávno, ale udělala jsem si pár výpisků a musím říct, že mi tehdy docela hodně pomohla. Občas mám chvíle, kdy se k těm výpiskům vracím a působí na mně stále stejně pozitivně. Dneska jsem se zakecala v práci s  naší paní vrátnou, která je docela hodně osvícená a ta se mně zeptala Jak to dělám, že jsem pořád tak spokojená ? :) To mně právě vrátilo zpět do minulosti a tak jsem vytáhla svůj blbník a trochu vám sem napíšu...`

Dokud se zabýváš tím, co si o Tově myslí druzí, nejsi svůj vlastní člověk. Teprve až nebudeš potřebovat ničí souhlas, budeš sám sebou. ******
Největší chybou, kterou lidé dělají , je to, že se starají o to, co chtějí, mají nebo jsou druzí. Starej se jen o své já. CO jsi, co děláš, co máš? CO chceš? Co potřebuješ? Co si přeje tvé já?…To nejlepší pro tvé já se stane tím nejlepším pro druhé, když si uvědomíš , že neexistuje nikdo jiný. ******
Chceš-li poznat že víš, chovej se tak, jako bys věděl. ******
Nejdřív „jsi“ to čemu se říká šťastný ( moudrý, vědoucí atd. ) a teprve pak začneš všechno „dělat“ z této roviny bytí - a brzy zjistíš, že to co děláš, ti přináší to, co jsi vždycky chtěl " mít ".
V životě nemusíš dělat nic.
Všechno záleží na tom, co jsi.
Rozhodneš - li se předem, co chceš být, pak se tím skutečně staneš… ******
Chovej se tak, jako bys už takový byl a začneš to k sobě přitahovat. Staneš se tím, co předstíráš, že už jsi, Všechno, co děláš dělej upřímně, jinak z toho nebudeš mít žádný užitek. ******
Cokoliv si sám přeješ, dávej druhým. ******
Chceš-li být šťastný , obšťastňuj druhé.
Chceš - li bohatý, obohacuj druhé.
Chceš- li být milován , miluj druhé.
To všechno dělěj upřímně, nikoliv proto, abys dosáhl osobních výhod, ale proto že to druhým opravdu přeješ a pak se ti vrátí vše, co rozdáš.

******
Proto když něco chceš, někomu to dej. Okamžitě to přestaneš potřebovat. Uvědomíš si, že to máš. Brzy zjistíš, že je mnohem snazší k tomu postupně přidávat než začínat z ničeho.

******
Nečekám žádné filozoficko-teologické dizkuze :) To byl jen impulz z vesmíru ať jsme zas na přední straně .

Nat

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.07.08 21:30

Ahoj,

ode mě se žádné teologicko-filozofické debaty očekávat nedají, protože jsem za celý den doslova vyflustnutá … Nat, chválím tě za počin s deníčkem, už to chtělo nový. A dej vědět, jak zítra na poradně, jestli se teda mumajs II. ukázal :-)

Nejen, že jsou teda oba kluci doma, ale navíc Filip dostal teplotu - odpoledne měl 38,8 :-( Už ráno to bylo podezřelé, spal do 9:15 a to ho asi vzbudil Davídek. A ve 13:30 už spal zase. Nic nejedl a to bylo dokonce na oběd maso. Večer už odmítl k večeři i nabízeného Brumíka, takže je to fakt vážné … Každopádně ho vezmu zítra ráno na krev. Přece jen měl před 14 dny to klíště a encefalitida se projevuje jako lehká chřipka, tak ať máme jistotu a raději nic nezanedbáme. Sice mě za ten nápad asi mít rád nebude, ale půjdem.

Davídek to naštěstí pojal vzorně a docela dnes přes den spal. Možná to bylo tím, že přes den jedl skoro jen z flašky, protože začal bojkotovat moje prsa. Mám pocit, že začne brečet, jen co je vidí :-( Bez breku vlastně pije jen v noci, kdy je rozespalý. A pak ještě, když ho něco vzbudí ze spaní a potřebuje se znovu uspat :-( Ach jo, s takovou nám to kojení fakt dlouho nevydrží …

A dneska jsem se dozvěděla, že mě F. má rád až do smrku :-) (do smrti) …

Zubříci

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.07.08 12:34

Cus.  

Je to  100% kluk :) vaha cca 800 gramu coz mi prijde ve 24 tt nejak hodne. Zacinam se desit :( Jdu se pripravit do prace.  

Nat

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.07.08 15:00

Hurá, tak jsem to uhodla! :-))

M.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 09.07.08 19:24

Ahoj,  

Nat- moc pěkný deníček, ale také nebudu filozofovat. Každopádně nad některými výroky jsi mě donutila se zamyslet.
Gratuluji ke klučinovi :o)) Rio bude mít spojence a parťáka!!  

Zubr- Marti, jak jste dopadli u Dr? Teplota polevila, nebo je to horší?  

U nás nic nového. Ze střevní vyrózy jsme vyléčení, Adélka jde zítra a v pátek naposledy do školky, pak je definitivně zavřená a my budeme lepit mé pracovní dny s babičkama. Nemám toto vyjetí z kolejí moc ráda. Už se děsím září, kdy zase nastoupí do školky.  

Mějte se pěkně.
A.+A.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.07.08 20:58

Dobrý večer,

tož Filip má angínu jako trám, prý úplně zhnisaný krk - no, já tam nic nevidím a na krk si ubožátko statečné postěžovalo jenom jednou. Krev jsem mu přece jen nechala vzít, když už jsme tam šli a byl psychicky připraven, takže mu nechá udělat komplet krevní obraz. Moc často se tam naštěstí neukazujem, tak byla doktorka ráda, že si ho proklepne. Při odběru byl statečný, akorát řekl au a pak mi vynadal, že jsem mu řekla, že to jenom štípne a prý to štípalo dlouho … Dneska už je od rána bez teplot, už zase řádí a tím, že jsme doma, tak řádí jak černá ruka. Dopoledne jsem ho ještě udržela v posteli u pohádek, ale odpoledne už se to nedalo. Ještě, že má ta ATB jen na 5 dnů. Takže když bude akorát počasí a bude bez teplot, tak o víkendu už půjdem ven nebo se všichni zblázníme … Doufám, že to nestihlo skočit na Davídka - prý po podání 1. dávky ATB už to není infekční.

A co Máňa - bude to holčička? Já to chci uhodnout u Nat i Máni a pak si založím agenturu vědma :-)

Nic, jdu žehlit, nechce se mi, ale už musím

Zubříci

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 10.07.08 14:54

Sláva nazdar výletu!
Jak se máte, co děláte? Koukám, že dobře. Nat: gratuluji k chlapečkovi!
Právě jsem se vrátili z dovolené v Řecku, já už jsem se i vyspala po nočním cestování, ostatní se ještě povalují. Byli jsme týden na Chalkidiki, bylo krásně, moře modré a teplé, plážička skoro jen pro nás (no, tato idylka už poslední dny neplatila), měli jsme sebou tchýni, což bylo na jedné straně dobré, protože si hrála s Kubou, ale na druhé straně se úplně na všem neshodneme, že ano. No užili jsme si to, přibrala jsem určitě 5 kg (to jsou ty pozdní opulentní večeře) a teď už zase do reality všedních dní.
Ani jsem tady nestihla nepsat, že někam jedeme, protože jsem měla nejdříve problémy s připojením a pak jsem jako obvykle nechala všechno balení na poslední chvíli, takže to byl docela svistot. Nevím proč to vždycky dopadne stejně, vždycky si říkám, že tentokrát si všechno připravím dříve, ale pak je tady poslední den a já běhám a hledám, kde je ten plavací kruh, zalévám a snáším kytky na hromadu, aby to zalévací služba měla jednodušší, Kuba mi vytahuje už sbalené věci, trvá na sbalení 5 m prodlužovačky a manžel si jede koupit ploutve…
A mám nějaký hlad, měla bych se asi začít zabýtvat nějakým obědem.
Gabriela  

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 11.07.08 14:10

Teda Gábi, vy se máte, vydovolenkovaní, opálení, moře … Tiše závidím. Tak hoď honem nějaké letní fotky do galerky, ať na nás alespoň dýchne ta atmosféra. Řecko miluju, na Chalkidiki jsme taky byli.

My jsme se narychlo rozhodli a jedem dneska k našim. Filipovi už stejně nic není, jenom dobere ty léky, tak tam aspoň bude na zahradě. Jsou tam i pražáci, dlouho jsme se neviděli, tak se už těším. Tak letím balit  věci. Dneska se mi stejně asi nepovede výkon ze včerejška, kdy po obědě spali oba chlapečci najednou,  tak jdu tvořit hodnoty. Mladší spí a starší dělá v pokojíčku binec …

Mějte se

Zubříci

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.07.08 15:16

Cau,  

prave jsme se krom synacka probrali z komatu poobedoveho.  

Gabko gratuluji k rychle a utajene dovolene :) Sousedi dnes dojeli z Krety, tak budu aspon zavidet na dve strany. Taky muzu Recke ostrovy a Recko…uz se tesim na pristi rok,    

Martino tak si uzijte vikend v Rymarove, doufam ze uz bude Filip zdravy a polita, ale od soboty zas hlasi jakesik hnusne bourky, tak snad se to nesplni.  

My jsme meli vcera u nas na zahradce detsky den. Pozvala jsem Vercu s deckama at se ti nasi nudilci zabavi dokupy  ( taky se vratili z dovolene bez deti ) a jeste dorazil bracha s holkama, takze deti bylo dost. Ale byji fajni zabavili se takze pohoda. Asi to byl zazitek protoze vnoci kdyz jsme sli dat Ria radeji vycurat septal…Johanka skakala …(Johanka je sestrenka )    

Tak vzhuru do vikendu. Cus Nat  klucici mama

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 12.07.08 13:40

Hurá nazdar výletu,  

ahojky tak my jsme zdárně dorazili domů. Bylo úžasně, skvělé.Filip byl jako vyměněný byl prostě svatý, 100% to bylo tím že jsem ho pořád nemusela hlídat v lese se mu nemohlo nic stát a u penzionu taky né. Bylo tam 6 malých dětí takže si vyhrál a ke štěstí mu stačili kuželky, písek, houpačky a hřiště na neustále běhání. Užil si svobodu. Zvládli jsem lanovku s Pusteven do Trojanovic já jsem se hecla na to že nejsem schoplná přejít most jsem dobrá ale blbě mi bylo obstojně. Ušli jsme 12 kiláků na salaš. To jsem čučela že to Filip zvládl byla to docela zabíračka. Jinak jsme si fakt užívali je každý rok čím dál lepší.
Trošku zahltím galerku.  

Jinak Nat gratuluju k chlapečkovi.  

Gabi vám k super dovolené.  

Marťo ať je Filip brzo v pohodě a pěkný víkend.  

Jdu ke kamošce pomoct ji s úklidem po malovaní mám absťák na úklizení. pa L.  

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 12.07.08 20:11

Ahoj,
právě jsme se vrátili z oslavy synovcových 1. narozenin, byly tam dohromady 3 děti a chvílemi docela pekelně řádily. A my jsme se přecpali jako obvykle, brácha vyvařoval ňamky a matka upekla 2 dorty. Jen tak tak funím, koulím se do sprchy. 
Gabriela

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 13.07.08 19:54

Ahojte,
Nat - díky za deníček a gratulace k hošanovi!!! Jo a taky dík za info po mobilu ;-)  

Tak my jsme zase zpět z chalupy, tentokrát jsme byli „jen“ 5dní, ale zažili jsme skoro všechny roční období - přijeli jsme do podzimku, večery byly téměř zimní, pak následovaly 2dny léta, užili jsme si i koupaliště na Morávce a závěrečnou noc jsme téměř nespali, protože bouřilo jako hrom :-D Málem se nám vysypaly okna, takovou buřenu jsme tam ještě nezažili… No a aby toho nebylo málo, tak jsem tu dnešní odpolední strávila s klukama na zahradě v chatce - co si budem vykládat, bouřek se nebojím, ale čeho je moc…  

Gabko - tak vy si tak potajmu dovolenkujete, jo? No Řecko bych taky brala…   …ale čím dál tím víc zjišťuju, že se mi nikam jezdit ani vlastně nechce, všude tolik lidí, brrrr. Jak si tak poustevničíme na té naší chalupce, tak pak i z dvouhodinového výletíku do „civilizace“ mám ještě dva dny osypky :-(  

Martino - tak snad bude Filip brzy ok, Tomík měl taky loni v létě angínu…a teď zas šíleně kašle, zatím léčíme stoptussinem kapkama, teď měl i dithiaden na noc, aby se konečně vyspal, kašle totiž téměř výhradně v noci a to tak, že brečí, že nemůže dýchat. Tak pořád váhat, jestli jít k dr nebo ne. Nevíš, kdy má Veselá dovolenou? Nahoru k zástupu se mi nechce…  

Tož tak od nás,
mějte se Fifíci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 13.07.08 19:57

No samozřejmě jsem neudržela myšlenku - Gabko, chtěla jsem říct, že je super, že jste si odpočali u moře a vrátili se plní čerstvých sil ve zdraví zpět do reality ;-) A Lucko vítejte zpět z dovolenky, fotky jsou super, jde vidět, že jste si to s Filípkem oba užili ;-)

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 13.07.08 20:11

Ahojte,
bouřky byly dost dobré, kolem baráku nám tekl potok, Kuba ječel, protože se bouřek příšerně bojí a už tady zase někde hřmí.
Naše dovolené jsou vždycky trochu narychlo, protože do poslední chvíle nevíme, jestli manžel opravdu bude mít volno nebo ne. Tak raději moc dopředu neplá­nujeme. A tentokrát to vyšlo.
A opálená moc nejsem, protože se nerada opékám, raději pěkně pod slunečníčkem s frapíčkem.
Jo a taky jsme trochu utopili foťák, takže jak to bude s fotkami nevím. No hlavně, že je vodotěsný do 10 m. Byl v opravě a nějak ho asi zapomněli utěsnit.
A zítra definitivně konec dovoleným, jde se do práce, blééé.
Gabriela

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 14.07.08 08:29

breho ranka

jsem nejak nepsala nebo co…tak snad zareaguji aspon na par veci…

Nat denicek pekny, taky jsem cetla hovory, ale jednicku, vypisky ale teda nemam, pac jsem mela pocit, ze bych musela opsat celou knihu :)

Hej taka bura co? Market jestli jste meli takovou aj na chalupe, tak potes!! nas to vcera zastihlo u tchanu na terase,tak tak jsme se stihli schovat a pobrat vse co bylo v dosahu, jeste jsem prozretelne doma sesbirala pradlo ze dvorku, hehe, ovsem pracku jsem nechala zapnutou, takze trnula jsem esli nevyhorime…devcatko vyplasene bozatecko…este pak vecer kolem 19h, kdyz se zase setmelo a zaclo hrmet, tak hlasilo maminko ja chcu jit spinkat do postylky

po odpo spani jsem lovila hovinka v posteli spala jen v nocni kosilce :))) fajne pekne a dneska rano byla dalsi varka v pline..

gabko a Luci prijemny navrat z dovosky, super ze jste si to uzili!!! taky bych vyrazila k moooru…fotky su­per!

Marto super ze to byla „jen“ angina…jak ted ze vsech stran slysim o borelce a encef, tak jsem uz vyplasena…a to jsme zavitali v sobotu na navstevu k fifikum na chatu a peta na sobe odchytil asi 4 prochazejici se kusy a ja majde na tricku 1 kus…byli to ale uplne pidi potvurky, u nas na dvorku uz jsou pekne nacucane mrchy…ale jinak byl vyletik bájecny!! clovek tam proste splyva s prirodou :D decka si fajne pohrala, pozpivala, potancovala a ondrasek se v noci aj poblinkal :))) z nami dovezeneho hroznoveho vinecka…teta nas jiste rada opet uvita :)))

hej jo a jeste furt plasime, ze nam spadne barak, mame tu brigose a delaji odvlhcovaci prace, takze mame pulku baraku podkopanou tak do dvou metru a jak na potvoru chcije a u buri ze…no vcera uz jsem nas videla na dlazbe :D, dneska budou oklepavat sokl, takze bude kravalu…decko moc nepospi…tez fajne…

jo a jeste jsme byli u zubare, majda premierove, ja po 3letech…takze vyklepana jsem byla jak ratlik…odesla jsem s jednou plombou a odstranenym zubnim kamenem (na vlastni zadost rucne sperhakem, pac u toho elektrickeho bazmeku umiram :D) a devcatko posazeno na kreslo zaclo nabirat az se bozatecko rozplakalo, takze pan zubar nakonec videl, co potreboval :D, ale priste uz pry plakat nebude, pan zubar je hodny :D

toz tak u nas emenems

p.s. v piatnicu jsme s tetou Nat vyrazily do nasi soukrome ambulance ve Frydku :))) a ja videla tunakova pindu!! u nas to vypada zatim bez pindoura :) prstynky jsou nake pomylene nebo cooo?? :))

hej a uz fakt koncim pááá

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 14.07.08 10:20

Ahoj všem,
jste se nějak po víkendu rozepsaly :o)
Fifíku- jaký má Tomík kašel? Kašle jen v noci?? Loni měla Adélka něco podobného. Kašlala jen v noci, takový dusivý, suchý kašel, přes den byl klid. Pomáhal jen dithiaden a Aerius na alergii.  

U nás byla bouřka jako hrom, jenže mé dítě spalo jako zabité, jen já strašila po baráku a sledovala, jestli nám nespadne, neboť v ložnici máme jen střešní okna a to byla kanonáda. Sice Adéla spí také pod střešním oknem,ale jí asi nevzbudí nic. To má po tatínkovi :o))  

V sobotu jela Adéla s tatínkem na ryby, stavěla jim bazének a hrozně se divila, když jí rybky uplavaly :o) pak si opekly buřtíky a navečer byly zpět. Já si parádně zauklízela, umyla jsem okna, půjčila jsem si z práce kobercový čistič a vyčistila koberce, sedačku, jak přijeli, vzala jsem i sedačky v autě. No parádní sobota… Dám nějaké foto do galerky :o)  

Všem pěkný týden!!
A.+A.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 14.07.08 10:47

Ahojte,

tak k bouřce mám taky pěkný příspěvek - v té největší jsme zrovna jeli od našich a já řídila, protože tatínek si dal pivo. No, co vám mám vykládat, spocená jsem byla až na pr…i, vůbec nic nebylo vidět, prostě hrůza. Skončilo to až před Opavou, takže jsme si užili. Jinak počasí bylo pěkné, v sobotu zabouřilo až kolem 19 hod a v neděli to začlo v 18 hod … Takže jsme byli pořád venku, v neděli se byli kouknout na závody v parkuru a na obídek do restaurace. Obě děti vzorně spolupracovaly, takže to bylo v pohodě. Mamka už čtvrtý den hlídala Honzíka, teď má 15 měsíců, takže pořád za ním jen lítat … Už byla chudák pěkně vyflustnutá.

Filip je od návštěvy dr. v pohodě, teploty měl teda jen v úterý. Dnes jsme byli na kontrole, už je OK, ale protože měl vyšší CRP, tak musí dobrat ještě dávku antibiotik. A testy na borelie a podobné hnusy budou asi až za týden. Markéto, naše dr. je tam tento týden, příští týden není, týden od 28.7. tam je a pak tam snad až do půlky srpna není.

Filda zítra fičí k babičce na prázdniny, ano opět. Nemohl tam zůstat, protože jsme měli jít na tu kontrolu a Honzíka hlídá právě do úterka. Takže pak si užije se starším, ale s ním už to bude pro ni relax :-)

A v týdnu od 28.7. nám konečně mění okna, takže se opět postěhujem k našim. Chudák Petr, bude to tu všechno na něm. Ale okýnka budou nová, už se těším!

Na reakce jsem nic neudržela, musím letět trochu pouklízet, je to tu jak v tanku. Ale už jsme si s Fildou zahráli na prodavačku a zákazníka, vymodeloval mi svíčku a mám jít šroubovat helikoptéru. Davídek spí, když jsem ho ukládala, tak se ubožátko asi píchl do oka, vůbec jsem to nezaregistrovala, akorát začal hrozně plakat a očko krvavé. Tak snad si nic moc neudělal, jsem zvědavá, až ho otevře :-(

Zubříci

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 14.07.08 11:57

jo uz vim co jsem este chtela…abstak na uklizeni…neco takoveho existuje???? :DDD

ja prave vysurovala hangar a mam dosti…

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 14.07.08 12:58

Čaute,  

Market vítejte zpět do městského života.  

Zubříci a´t jsou okna raz dva prý je to docela mazec.  

Já mám za sebou první pracovní den a už ať je září.  

Včera jsem byla v tesku a zrovna vybalovali zboží. Mají tam tepláky za 125,– fajné, suprovní koupili jsem dvoje a v C a A mají mít taky dvojbalení za 200,–  

Nic víc nevím jdu na kafe. Jinak včerejší bouřka byla super měli jsme za barákem park tak už není a domů jsme jeli přes půlku severní moravy všude byli popadané stromy.  

Mějte se L.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 14.07.08 13:09

Chichi, tak tu poznámku o úklidovém absťáku jsem přehlídla…Máňo, buď v klidu, ani já nic podobného neznám a asi nikdy nepoznám :-D  

Anini - jo, to je přesně ono, suchý dráždivý kašel, který nemůže zastavit, když se rozkucká :-( Ale klepu, zdá se, že mu ten stoptussin zabírá, dneska už spal bez dithiadenu a nekašlal, přes den začíná trochu odkašlávat. Ale aerius si teda vezmu na chalupu, ať mám něco v záloze. Takže k dr. asi nepůjdu, ať si odtama ještě něco neodnesem.        

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 14.07.08 22:11

Koukám do kalendáře, a kdo že to měl včera svátek! Opožděně všecko nejlepčí Fifiku!

Z.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 14.07.08 22:16

Děkuju :-)

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 15.07.08 11:35

Já taky přeju opožděně vše nej.  

Dneska byli na poště prázdniny tak málo toho nebylo nikdy. Takhle bych to brala každ den.  

Odpo jdeme po dlouhé době do jeskyně tak se těším na relax a na pokec se Zuzkou.  

Mějte se L.  

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 15.07.08 19:57

Ahoj holky a kluci všichni, tak jsem se vám ve zdraví vrátila :-)

Bylo to moc hezké, poučné a náročné a jsem ráda, že jsem doma :-)))  Nic jsme nevyhráli, protože to byla soutěž profesionálních sborů dohromady s amatérskýma, což nám samo nikdo neřekl, ale žádnou ostudu jsme ČR netrhli! Pěly jsme jak arizonské pěnice, akorát např. Filipínci, Japonci, Švédi, Američani a podobně pěli holt zajímavěji (no a i trošku líp, když to byly univerzitní sbory ;-)   ) Ale viděli jsme moc krásná vystoupení, jazz, folklór, stará muzika a tak, řeknu vám, takoví polonazí pomalovaní křepčící indiáni z filipín s pérama na hlavě, to byl zážitek! Nebo Japonci v nádherných kimonech, jej… 

No prostě stálo to zato, i když mě naprosto ubíjelo to šílené vedro. Sice jsme se byli dvě odpoledne koupat v moři, to bylo osvěžující (zvlášť včera, když nás z vody vyhnala pravá italská bouřka - písečná bouře, vlny vzduté, černo jak v pekle, hromy blesky, no paráda!! ), ale jinak žádná velká dovča to nebyla - zkoušky, přejezdy mezi koncerty, málem jsem se ani nedostala na žádné pakupky…

Anežka ten týden zvládla bravurně, když jsem viděla fotky z chaty, kde většinu času byli, až mi zabylo líto, že jsem tam s nima nebyla, idylka jak na Kanárech. Tchánovci to vzali velmi zodpovědně, nakoupili bazenky, stoličky, židličky, zařídili výlety… semo tamo nanuk a kindrvajco jim tím pádem s radostí odpustím ;-)

Ovšem mi bylo po dvou dnech tak teskno, že jak jsem zmerčila dítko podobného vzhledu a věku, bečela jsem jak malá (teda tajně :-D  ). Dovršila to včera na pláži hočička ale ganz stejná jak Anežka, akorát s hnědýma očima, to jsem byla prostě mrtvá a už se neudržela… ano ano, já starý drsňák…

Dneska jsme přijeli v 9 ráno, tak jsem nechala všechno ležet, jen ze sebe smyla Benátskou sůl ze včerejška a protože mi nejede Favorit, skočila na bus a jela do Výškovic. Hej scéna jak z amerického rodinného filmu - vylezu z busu a letí ke mně Anežka z roztaženýma ručičkama, vysmátá jak lečo, vrhne se mi kolem krku, maminko maminko a pusinky a objetí a …  doufám, že kolem nešel nikdo známý, asi by si myslel, že jsem se vrátila z ročního pobytu kdovíkde, protože to už jsem fakt nedala a normálně slzela a vzlykala :-DDD no kino :-) 

Jinak deník jsem přečetla, Natál, gratuluju k pinďovi (pardon, penisu :-D  ), Moni tobě k nepinďovi :-)))

To je asi vše, jdu koukat na fotky do galerky, bo za chvilu se vrátí Jakub z práce a asi už nebude čas ;-D

Já moc fotek nemám, měla jsem jen starý foták s malou kartou a celý si ho zaprala nahrávkama křepčících Filipínců  a jiných nesmyslů. Takže si budu stahovat fotky od holek, ale to až kdovíkdy.

Šáu   Iva už domácí

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 16.07.08 19:21

Ahoj Ivo,

vítej doma. Věřím, že sis výlet náležitě užila a vím, jak ti bylo po Anežce smutno. My když jsme byli 7 dnů na Djerbě, tak od 4. dne už to bylo kritické, prohlížela jsem si tam všechny děti, představovala si, co by tam asi dělal, atd. A pak doma taky byly slzičky … Takže už vím, že optimální doba bez dítěte je pro mě 4 - 5 dnů. No, i když Filip je na prázdninách u babičky od včerejška a už je mi smutno po tom jeho věčném mudrování.

Dneska jsme byli na 6-ti měsíční poradně, protože pak má naše dr. dovolenou. Tož mu navážili 6,79 kg a 68 cm. Je to náš dlouhán. Dnes má na sobě bodyčko, co nosil Filip v 9-ti měsících a je mu akorát. Váhově jsou tak zhruba stejně, Filda měl v půl roce 6,80 kg, tak Davídek bude mít o něco víc, za těch 14 dnů ještě něco málo přibere. Očkování zatím ještě nic, asi půjdem až v srpnu. Taky jsme byli pochválení na plavání, Davídek se už i potápí, dneska dělal všechno vzorně, prý podle příručky … Už se těším, jak půjdem v srpnu do bazénu. A taky se těším na příkrmy, tajně doufám, že po zmenšení porcí mléka se spraví to bříško, už to začíná být fakt neúnosné :-( Tak za 14 dnů a pak se hukáže …

A co děláte všichni ostatní, prázdninujete?

Mějte se, jdu koupat …

Zubříci

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 17.07.08 08:38

Zubříku, všechno nejlepší k dnešnímu svátku!!!!  

Pokud je tu ještě nějaká Martinka, tak samozřejmě i jí vše nej (omlouvám se, nějak se mi tu ještě všechny pletete)  

Hlásí na příští týden v pondělí jen 19 stupňů- to je léto, fuj. A prý, že oteplování zeměkoule, haha.  

Holky, mějte se, není mi do psaní, můj tatínek je na tom špatně, tak uvidíme.  

páá A.+A.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 17.07.08 10:01

Ahoj,  

všecky zdravíme:-) Vikinka na chvilku spinká. Adámek sedí u Pata a Mata a já mám chvilku než přjede kamarádka s mimčem.
My jsme zatím nedovolenkovali jen sem tam nějaký výlet. Byli jsme na Žermanicích a v sobotu v Rožnově. Můžu jen doporučit kromě skanzenu tam mají dobrý dětský park s trampolínama, obr skluzavkama atd. a taky je tam taková ta koule do které si vlezete a koulíte dolů, ale to jsme radši jen sledovali:-D dali jsme si venku dobrý oběd no prostě fajn výlet. O dovolené zatím nemáme jasno.  

Konečně jsem vyřídila co se dalo. Byla jsem na sociálce protože mi končí mateřská, na poišťovně nechat si všechno možné proplatit:-) a konečně si vyřídit ukradený řidičák a už jsem taky po leteh sedla za volant. Kroužila jsem po parkovišti a opět se učím:-D Adámek to chvíli nekomentoval a pak prohlásil no mami jestli už nechceš jezdit tak nemusíš to nevadí už může řídit taťka:-DD  

Taky jsme koupili Vitktorce náušničky a ve středu je jdeme nechat píchnout, ale už teď se třepu jsem nějaká citlivka možná je to tím jak je pořád malinká. V úterý jsme byli na poradně a váží 6300g za posledních 6 týdnů přibrala jen 70g týdně to se mi zdá dost málo, ale prý stačí tak těch pár týdnů do příkrmů ještě plně dokojíme:-) Máme za sebou první očkování.  

Včera jsme byli v rámci dopolední procházky mrknout ve školce na seznam dětí a Adámek bude ve třídě fakt nejmladší, ale určitě ne nejmenší:-))  

Holky vše nej k svátku.  

IVO to věřím, že ti ukápla slza muselo to být dojemné a nepřišla ti Anežka větší? Ptám se protože jsem Adámka neviděla 4 dny když jsem byla v porodnici (nebylo to plánované chtěla jsem ať tam chodí každý den ale měl chřipku) a přišlo mi, že se hrozně změnil a vyrostl.
GABKO teda super dovolená. Řecko je úžasné.
LUCI fajn, že jste si dovču užili
MARKÉT přeju ať je Tomík brzy bez kašle
ANINI nevím o co jde ale přeju ať je taťka v pořádku. Já jsem se včera taky dozvěděla něco vážného o někom blízkém a jsem z toho špatná
Těhulkám blahopřeju ke chlapečkovi a k holčičce:-)  

Víc už fakt nevím. Tak zatím ahoj
A+A+V 5 měsíců a týden

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 17.07.08 10:06

MARŤO tak to já mám mězi dětma větší rozdíly Viktorka bude mít v půl roce počítám tak 6,5kg a Adámek měl 9,7kg a to byl taky nošenec stejně jako Viktroka:-D akorát s podstatně větší porodní váhou a krmený převážně sunarem:-)  

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 17.07.08 11:00

Zdarec,  

mi se podařilo vyhnout se dešti. Taková šichta jako byla ta dnešní může být každý den. V 10 jsem byla doma i s nákupem.  

Aji Rožnov je úžasný v tom zabavním centru jsme se byli kouknout taky. Gratujuju k jízdě vidíš jaká jsi šikula. Za rok vyrážíme hromadně na dovču. :)  

Marti vše nej.  

Jdu makat ke kamošce pokračujeme v tapetování a uklízení. Pa L.        

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 17.07.08 11:47

Děkuji za přání.

Holky, kde je v Rožnově ten zábavní park? Někde u kempu? Taky se tam chystáme na výlet, tak to určitě nesmíme minout. A ta koule se jmenuje zorb, taky bych ji chtěla někdy vyzkoušet.

Teda Adámek měl parádní míry, to neměl Filip ani v roce. Tak si aspoň teď můžeš říkat, že Vikinka se nosí dobře :-) Naušničky jí budou určitě slušet. A váhu má dobrou, oni teď už tolik nepřibírají. Myslím, že se říká, že v půlroce by měly zdvojnásobit porodní váhu, ne? Co očkování, v pohodě? A spaní? Já teda musím zaklepat, denní spaní se mu o 100 % zlepšilo, paradoxně tehdy, kdy mi došla homeopatika a nová  jsem ještě nestihla jít koupit. Tak nevím, co si o tom myslet. Za to to noční spaní je horší, hlavně kvůli bříšku.

Ani, tak posíláme tvému taťkovi hodně síly, ať to zvládne, snad bude líp.

Teda, dnes je tam tak hnusně, že jsem si dopoledne šla lehnout s Davídkem. Pravda, z noci jsem moc vyspaná nebyla, pořád se teď budí. Dala jsem si svou půlhodinu a je zas dobře :-) Měla bych tu něco poklidit, ale vůbec se mi nechce, když vím, že za 14 dnů to tu bude všechno rozbombardované. Snad se přemluvím aspoň k žehlení a podlaze :-(

Jo, ještě jsme včera s dr. kontrolovaly míry hlavičky, když jí má podle mě tak velkou. A má normální průměr podle grafů - 43 cm. Akorát ji má hodně zploštělou, takže do šířky. Prý je to z velké míry geneticky dané. No, doma jsem si pořádně prohlídla tvar Petrovy hlavy a je to jasné :-)

Zubříci

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 17.07.08 14:53

Ajko, přesně jak říkáš! Nemohla jsem Anežku poznat, přišlo mi, že vyrostla aspoň o půl roku ;-)))
A s tím řízením ti držím palce, to je nutnost - zvlášť u dvou dětí ;-)

Ani, ať je u vás všechno v pořádku…

Luci, není to počasí přece jen lepší než 35° ve stínu? Pro mě teda rozhodně!

Musím se pochlubit, jak jsem dneska byla pilná, zavařovala jsem okurky! Jela jsem to provádět k našim, mají tam více místa a všechny potřebné propriety. Navíc jsou na dovolené, většinou to tak vychází každý rok. Jenže mi nechali pár zapeklitých překážek, které mi chvilku trvalo rozluštit - např. vypnutý plyn, zastavená voda, různě poschováváné koření a tak, zaseklý zámek u sklepa, kde jsou sklenky a zavařovací hrnec, pak jejich naprosto nejmodernější DVD, které jsem musela zprovoznit, abych Anežce pustila Medvědy (= Pane, pojďte si hrát), jinak by to nešlo… No ale jsem holka šikovná a nakonec jsem to zvládla, aji ty kytky jsem nezapomněla polít :-))) Anežka se tam vyspinkala do růžova a ted čekáme na návštěvu…

Co se týče mír a vah, tak taky přidám trošku do m,ýna - Anežka měla v 6m 7400g a 65cm.

Zatím ahoj   ia

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 17.07.08 16:35

Ahojky,
když už se tady rozjela diskuze s mírama a váhama, tak Adéla měla v 6-ti měsících 7,4 kg a 66 cm. Takže jak vidím, je průměr, zato teď mi připadá malinká :o)  

Moc děkuji za podporu,ale s tatínkem už to lepší nebude. Spíš horší.  

Aji- můžu se zeptat, jak to máte s tím očkováním? Právě jsem koukala a Adélce začal očkovací kalendář ve 3 měsících. proti čemu jste teď byly očkovat?
Náušnice teda už měla píchlé v porodnici, hodná PA nám je při odchodu píchla. Adélka to celé prospala a ani nevěděla, že se jí píchají ouška. Pak to také měla bez komplikací.  

Tak se mějte,ale s tím počasím by se mělo něco udělat :o))  


AA

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 17.07.08 17:12

Ivi určitě žádné teplo.  

Donutily jste mě vytahnout zdrvotní průkaz. Filip měl v 6 měsících 8,67 kg, 74 cm a obvod hlavy 45.  

L.

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 17.07.08 20:09

Týjo, to byl kousek ;-))))

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 17.07.08 20:21

Ahoj :)  

aspon vas pozdravim kdyz uz nestiham poradne psat :(  

Jsem ted temer denne v praci, kdyz nejsem odskakuju si tu na glukozovy test, tu na poradnu a tak.Fajne a pekne,  

Nicmene maly vylet vlackem do Dehylova a zpet jsme o vikendu zvladli, Rio byl nadseny :)  

Anini , Ajjo tak at  je to se zdravim vasich blizkych brzy vse v poradku!!!  

Rio miry v 6 mes 8150 gramu, 44 cm hlava.  

Luci tak vic takovych dnu, kdy tak pekne stihas :)  

Ivo, vis ze se daji moc dobre zavarene okurky jiz docela za dobry peniz koupit? :-D :-D :-D zrovna vcera jsem si delala z Aleny legraci, jestli je uz psychicky pripravena na zavarovani nejakych 60 lahvi hrusek a okurek :-DDDD  

Mano - mas uz vybrany kos na pradlo?  

No nic jdu se odlehcit do vany.  

Marto vse nejlepsi k svatku, takhle vecer ti urcite uz nikdo dlouho nepopral vid? :-D  

Nat a spol.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 17.07.08 20:42

Děkuji za přání, já přijímám gratulace stále :-) Ještě mi nepřál brácha, to bude těsně před půlnocí :-)

Teda Rio byl taky pěkný kousek. No, nedalo nám to a s Petrem jsme si našeho dlouhána přeměřili sami, u doktorky se docela mrskal. Tož 70 cm. Nejvíc mě na tom pobavilo, že bráchův Honzík teď má skoro 16 měsíců a měří 71 cm:-) Menší batole jsem ještě neviděla …

Byla jsem vypuštěna do Šopáče a utratila spoustu peněz. No ale boty slevněné z 1 599 Kč na 599 Kč - no nekupte to. Nebo v Lindexu akce kup 2, zaplať 1 - výborná věc. Ještě že mám vždycky omezený čas, jinak by peněženka zaplakala …

Ad zavařování - takový blázen byla moje mamka - vždycky to fičelo - okurky, meruňky, broskve, třešně, prostě galeje. Na vypeckovávání broskví se pamatuju do teď. Nicméně s tím už přestala, usoudila, že je to možné za rozumný peníz koupit :-)

Zubříci

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 17.07.08 21:07

Jů, taky přeju vše nej!!!!

A u nás frčí akorát zelenina, ovoce nikdo nejí ani syrové, natož tak zavařené… a těch páru sklenek okurek mě nezabije, ni ;-)

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 18.07.08 12:37

Čaute,  

Nat díky ale takové dny moc nebývají.  

Ivi jsi dobrá já okurky moc nemusím. Filip se po nich může umlátit tak semo tamo nějakou tu sklenku koupím. Asi 2 roky zpátky jsme okurky dostali tak jsem to s mamkou zavařovaly a „za stáleho míchani vylijeme do hajzlu“ani jedna sklinka nám nechytla bylo to na mašlu a od té doby ani ťuk. Ovoce dávám do mražáku a jinak mě ani nehne. Lidl to jistí mají úžasné broskve.  

Zubříku asi jsi mě nalákala a odpo vyrazím po obchodech.  

Aji ty jsi měla umělé nehty??? Máte s tím někdo nějaké (hlavně dobré)  zkušenosti???  

Jinak pěkný víkend všem L. a F.

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 18.07.08 14:03

Zdravím holky ze Severomoraváčku,
zhruba 2 měsíce nakukuji do vašich deníčku a cca 1 měsíc uvažuji,a dodávám si odvahu, že bych se k Vám přidala:-)), jmenuji se Denisa , mám 15 měsíční dceru Natálii, jsem z Hrabůvky, myslíte že by bylo u vás volné místo??
Mějte se pěkně, já zatím pracovně ..
 D.

 
 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 18.07.08 14:11

Ahoj,
počasí je prima, včera jsem se povalovala celé dopoledne na gauči a četla. Kuba sice udělal trochu binec, teda trochu dost, ale vcelku mě nechal ležet. Je mi nějak divně, ne moc, ale byla jsem u dok­torky, měla jsem před pár týdny to hnusné klíště. No snad to nic nebude.
A bolí mě v zádech, asi to bude chtít novou matraci nebo co. Buď jsem na ni už moc těžká nebo jsem si ji nějak rozležela, když jsem měla o 18 kg více.  

Zavařovat mě tedy ani nenapadne, no vlastně vloni jsem dělala povidla, ale ty se dělají skoro samy.  

A jak se mi tady na stole povaluje už několik let tabulka s Kubovými mírami a váhami, tak teď se mi báječně hodí: v 6. měsících měl 7,6 kg a 74 cm. Já věděla, že ji nemám uklízet!   

Gabriela

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 18.07.08 14:12

Ahoj Deniso, nás je tady z Hrabůvky víc - třeba já :-))) Určitě tě u nás rádi uvítáme a neboj se vlka nic, my jsme holky vcelku hodné a nerýpavé, že Natál? :-DDD
Tak piš, galerii zahlť fotkama, ať tě pak naživo poznáme!
Ty jsi se tak hezky představila, tak já jako slušně vychovaná děva se taky představuju - je mi 30 a mám 20m dceru Anežku :-)
Ahoj Ivana

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 18.07.08 14:16

A, chyba, matika mi nikdy nešla… Anežka bude mít v září 2roky, tzn. že má už skoro 23měsíců, hehe… no, to jsem se teda uvedla ;-)))))

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 18.07.08 14:26

Ahojky,
Iffko děkuji za přivítání, fotečky do galerky hodím, je musím zjistit ako, já a PC nejsme moc kamarádi, takže poprosím manžílka a pár fotek dodám, jo a s tím vlkem, já se nebojím, jen jsem nevěděla jak na to, tak už..
 D

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 18.07.08 14:28

Ahoj,  

Viktorka konečně usnula i když teda světe div se dneska spala v běláku v kočárku snad hodinu. Adámek má novou kamarádku dnes jsme s nima byli poprvé venku a tak skvěle si padli do oka až jsem se divila. Byli super až na to, že Adi skočil do kaluže hluboké asi půl metru a rovnou si tam sednul takl se šlo domů.
LUCI umělé nehty jsem měla. Když jsem je měla ještě jako betdětná tak mi vydržely kupodivu mnohem déle:-D a jednou jsem si je nechala udělat v těhu s Viktorkou. No pocit jsem z toho měla dobrý. Vypadá to hezky a upraveně, ale musela jsem si zvyknout první dny nic moc. Teď k miminku to nechci. V těhu bych si to ani nenechávala, ale dělá to sestřenice:-)  

ANINI je to normální základní očkování ten infanrix. My to máme posunuté. Dřív bych ji ani nechtěla očkovat. Adámek měl první očkování v půl roce.  

DENIS zdravím a místa je tu určitě dost:-)  

Tak já nezavařuju. Okurky kupuju:-)  

A+A+V

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 18.07.08 14:33

Ahoj,

Deniso, samozřejmě se přidej, Iva tě už přivítala. Já se jmenuju Martina, je mi 3× a mám 2 chlapy - Filipa skoro 3 a 3/4 a Davídka, skoro 6 měsíců.

Chystáme se ke kamarádce na návštěvu a Davídek jak na povoru spí, spí, spí …

Zubříci

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 18.07.08 14:43

Ahojky
Ajja děkuji za přivítání, mimochodem myslím, že jsem tě jednou vidělana golfu v běláku, s tvou rodinkou a babičkou :-))
Zubr taky děkuji a rozesmálo mě že je ti 3× ..no mě je 31 čerstvo..jo a pozdní gratulace ke čtvrtečnímu svátku
 D.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 18.07.08 15:13

Denis fakt? poznala jsi mě na fotkách? :-)

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 18.07.08 15:26

Ajjko, fakt, byla jsi tam ty, tvůj můž, 2 vaše kopie-dětičky, malá měla myslím hačkovanou růžovou čepičku a malý jednou spadl, ty jsi ho nosila, jo a babička, vím, to seděla jsem směrem k Vám, byl to náš první večer s manželem bez malé, a mě bylo tak smutno, že jsem samo čučela po cizích dětech…pardon :-)
 D.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 18.07.08 15:59

jojo to jsme byli my:-D já ty svoje děcka furt tahám jak koťata:-DDD a čepičku jsme zkoušeli babička ji zrovna uháčkovala a potřebovala dodělat.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 18.07.08 16:39

Denis taky tě vítám mi je 28 a mám 3 letého Filipa.  

Aji díky pěkné nehty je můj sen a asi si ho nechám splnit. Dělá to od kamaráda přítelkyně tak to zkusím. Prý si to mám nechat udělat dřív ať si na to zvyknu.  

Zubříku díky mám utraceno v Private mají obr slevy (poprvé snad lepší než C a A) koupila jsem si 2 saka a 2 3/4 jedno hnědé a druhé béžové půjde to superně kombinovat. Filip sice šílel ale musel vydržet za ty prachy nekupto.  

L.

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 18.07.08 16:58

Ajjko, já jsem na tom podobně, holčička má 15 měsíců, 13 kg já ji furt tahám a pak se divím, že se druhý den nemůžu postavit .-))
Brumíku, děkuji za přivítání, shodou okolností i já jdu 28.7. na nehtíky, poprvé, ale ještě nevím jestli si nechám dát gelové, nebo jenom svoje natřu nějakým zpevňovacím spešl lakem, který taky roste s tvým nehtem, tak uvidím..tak se taky těším
 D.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »