Severomoraváček č. 61 Beskydský

Rodičovství

Ahoj Severomoravačky / áčci (ale i jiní nakukovatelé), tak já jdu teda do toho sepisování výletních tras po Beskydech a okolí (míněno tím blízko Ostravy a FM) pro maminky a tatínky s dětmi miminkovského i pozdějšího věku, jak jste chtěli. Začnu tam, kde trávíme čas asi nejčastěji, a to na chatě v Malenovicích na Borové.

Výchozí bod č.1: Malenovice Rajská bouda
Z Frýdlantu n. O. odbočíte před kolejema vlevo na Malenovice a jedete směrem k hotelu P. Bezruč cca 4km. Poté je po pravé straně veliké parkoviště před nově zrekonstruovanou restaurací Rajská bouda. Zde zaparkujete vůz a vytáhnete kočár / krosnu / šátek / sáně a všechny děti. Vydáte se po asfaltové cestě po žluté značce směrem k Veličkům. Po cca 20minutách chůze (myslím tím chůzi dospělého člověka obtíženého max. jedním dítětem, jinak si přizpůsobte svým možnostem :-) ) dorazíte ke korýtku (pramen) a odtud máte několik možností, kam pokračovat dál:

a)     dále po žluté značce k Veličkům, což je krásná stylová hospůdka, u které se často koná spousta různých akcí. Má to jeden háček - cesta sice krátká (cca 20 minut), ale hodně do kopce, kamenitý terén, takže kočárek tady nee. S krosničkou či šátkem moc hezká procházka, pivíčko točí Veličci výtečné a jelikož budete splaveni jako koně, určitě vám přijde vhod!
b)     dále po asfaltové cestě směrem ke sjezdovkám a k Jízdárně. Ideální pro kočárky! Tzn. že od korýtka zahnete doleva po asfaltce, dojdete ke sjezdovkám a pokračujete pořád rovně až k jízdárně (dávejte si pozor, at u sjezdovek nesejdete na hlavní cestu, která vede k hotelu P. Bezruč - jakmile přejdete mostek v dolince, je to špatně! Vra´tte se zpět a zahněte doleva nahoru ke sjezdovce). Tato trasa je sice dost kopcovitá, ale zato pohodlná a zakončená pro dospělé opět pivíčkem a pro děti pokoukáním na koniky a pískoviště. Celá cesta od Rajské boudy trvá cca hodinu plus minus.
c)     Směr Zbuj (opět moc hezká stylová hospůdka uprostřed luk a lesů). Naše první varianta trasy je tato: od korýtka vyjdete kousínek po žluté značce kamenitou cestou do kopce a po takových cca 50m (berte mě s rezervou, jsem ženská a mám papíry na to, že nemám odhad vzdálenosti :-D ) zahnete nahoru doprava. Je to opět kamenitá cesta, ovšem otrlejší ji zvládnou i s kočárem (my jsme to taky šli, pravda, kočár dostal zabrat, ale kamenitý povrch je jen kousek). Projdete nad sjezdovkou Ski Malenovice, vlastně přímo skrz ni a dojdete na asfaltovou cestu, zahnete prudce doleva a po cca půl hodině dojdete na Albínovo náměstí. Je to takové prostranství s dřevěným altánkem. Odtud už jen sejdete doprava dolů k závoře po pravé straně a za ní už se rozprostírá obrovitanánánská louka a zdroj občerstvení U Zbuja :-)

Trasa z Ostravice ke Zbujovi
Na Ostravici zahnete přes koleje doleva a pojedete nahoru směr Montér, Sluníčko a podobné hotýlky.Na konci cetsy před zákazem vjezdu zaparkujete na parkovišti, vyložíte náklad a sejdete dolů doprava přes mostek směr hotel Montér (on se ted jmenuje myslím jinak, ale nemůžu si vzpomenout). Ten minete a jdete dál po cestě, až se napojíte na modrou značku směr Albínovo náměstí a dojdete na již výše zminovanou velikananánskou louku, tentokrát z druhé strany, zespod a jupí, pivíčko U Zbuja se může točit! Cesta trvá opět cca hodinu, je to asi 3km nejprve po asfaltové, pak po lesní cestě. Jeli jsme s kočárem, je to lehce dobrodružnější, ale kdo se nebojí o podvozek, může vyrazit!

Trasa z Vyšních Lhot na Chatu Prašivá
Autem směr Morávka, projedete Nošovice, Nižní Lhoty, Vyšní Lhoty a na konci vesnice se hlavní cesta točí do takového esíčka (vlevo hned u cesty je stará hezká chaloupka). Za esíčkem je velká louka většinou s kravičkami :-))) a pak vede vlevo menší asfaltka s cyklostezkou (je tam cedule Chata Prašivá 3km). Zaparkujete kousíček výš na levé straně, opět vyložíte veškerý náklad včetně dětí a vydáte se po cestě podle cedulí. Cesta příjemná, pro kočáry a sáně jako dělaná, i když trošku do kopce to je… (ehm, my se se sáněmi a krosničkou na střídačku zapotili jako ta čuňátka :-D) Nahoře vás čeká pohled na krásný dřevěný kostelík, houpačky, v chatě hned za vchodovýma dveřma číhá veliký vycpaný skoro živý medvěd, který tam číhával už za našich mladých let, že hruško? No a v restauraci bývá přes rok dětský koutek (ted tam byl ovšem místo toho stromeček) a dětská krmící židlička, obsluha mírná, ceny rychlé, prostě krásný rodinný výlet!

Trasa z Grůně (od hotelu Charbulák) směr Švarná Hanka, pro zdatnější Bílý Kříž
Autem směr Staré Hamry, cca 2km (fakt ale plus minus!!!) před velkou odbočkou doprava na Bílou a doleva na Slovensko je menší odbočka doleva (pod dlouhým klesáním za Starými Hamry, po levé straně autobusová zastávka), pak cestou necestou nahoru na parkoviště na Grůni, u sjezdovek (v zimě to bez řetězů ani nezkoušejte, i tak je to vzrůšo). Trasa opět pro kočárek jako dělaná, sejdete k hotelu Charbulák a jdete po vrstevnici po asfaltové cestě směrem na Bílý Kříž. Po cestě je spousta hospůdek, takovým větším setkávacím místem je chata Švarná Hanka (nyní ovšem v rekonstrukci, ale občerstvení vedle funguje). Od Charbuláku sem je to (po hezké cestě) cca 2,3km (hehe, jsem chytrá, mám před sebou cyklomapu ). Cesta vede dál lesem, už to není asfalt, ale hezká lesní cesta pořád na Bílý Kříž (další 3km). Pro lyžaře - ideální (ale dosti frekventované) na běžky.

Mno, mám ještě v záloze pár nápadů, ale myslím, že zatím stačí, ještě poprosím hrušku Fifika, aby doplnila trasy z výchozího bodu Morávka, tam to má prošmejděné zase ona. My sice taky, ale ne tak podrobně (třeba z parkoviště na Jízdárnu, to je kratoučké a hezoučké, pro kočárky super!) A pak také všechny ostatní, pokud vás něco napadne, přidejte a budeme výletovat až se budou hory zelenat :-)))

Prosím ještě na závěr, časy a kilometry berte fakt s rezervou, jak už jsem psala, jednak jsem ženská, druhak nemám odhad, třeťak se fakt dost liší tempo každého, jestli jde s kočárem, pešo s děckem starším či s krosnou s děckem mladším a tak.

Tož horám, miminkům, dětem a nosícím, tahajícím, tlačícím rodičům zdar!

Zdraví Iva a Anežka (2r 4m a 4dny)

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 07.01.09 08:17

prvniii!!! :)

fajne pekne teto ivo!trebas se nekdy hecnem a muj manzel nebude mit katastroficke scenare, proc vlastne nemuzeme a vyrazime, hehe.

nachrblana máňa + nachrblana Majda + zatim jen v noci chroptici Kata

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 07.01.09 08:18

Jupííí PRVNÍ!!  

Teda Ivuš,  to jsem netušila, že jsi taková horalka…mno, pokud je hezké počasí proč ne :o) ale jinak mě na hory nikdo nedostne k velké nevoli mého muže, hihi. Prý když jsem ho „balila“ tak jsem i chodila…je pravda, že jsem si koupila trekové boty a strávila v Rumunsku naší první dovolenou, ale holt jsem zlenivěla :o))  

Adéla doufám nebude po mě, mají jet se školkou na školku v přírodě, říkala jsem si, že je malá, že nikam nepojede. tak jsem jí nakonec nepřihlásila. Nevím proč,ale celé vánoce otravovala, proč nejede, proč jsem jí nenahlásila. Tak jsem se dneska zeptala a je ještě místo, takže pojede. Začala poskakovat radostí. No nevím,ale přece jí v květnu bude už 5, jenže já ji mám pořád jako malou :o)) Tak jestli je po tatínkovi, tak to zvládne.  

Tady ty mrazy mě ubíjejí, tak doufám, že to brzo poleví!!  

mějte se  

A+A

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 07.01.09 08:19

kruci, Máňo, taky mi zkazíš radost :o))))))))  

Kurýrujte se, nebo v pátek nepříjdem, hihi.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.01.09 10:20

Ahoj,  

Ivo díky za deníček:-) My jsme ti zdatní asi šli jsme s dětma tu poslední trasu od Charbuláku na Bílý kříž a paráda ale je fakt že jsme šli v létě. Adámek měl teda dost.Tam a zpátky to byla kapánek náročnější procházka:-) ale jak nám po tom výšlapu chutnal nahoře oběd:-D a ty ostatní místa taky rádi omrknem:-)  

My jsme se dneska ráno s Adámkem ve školce no řekněme nepohodli a mrzí mě to už proto že teď tam není zorvna šťastný. Dlouho ve školce nebyl a připadá si tam sám:-(((( do toho mi před chvilkou volala naše dr. ať přijdu s Adámkem na kontrolní odběry jak měl tehdy hodně špatné to železo tak jsme tam nebyli a protože nám vypisovala tu žádost na ty lázně tak na to přišla. Chjo bobek malý je celý ekzémový má to fakt škaredé a hrozně rozjeté netuším kde ho budou píchat už minule to bylo asi na popáté a jak mu bylo z toho zle:-(  

Dneska jsme šly s kamarádkou rovnou ze školky na procházku s kočárkama a já trubka zapomněla, že jak jsme ráno spěchali tak Viki nic nejedla jen se ráno nakojila a divila jsem se proč brečí. No už je najezená:-)  

LUCI tak co máte sněhule? našla jsi to?
MÁŇO holky brzy se uzdravte něco vám dlužíme tak ať to můžem brzy vrátit:-D
GABKO vám ať dopadnou odběry dobře a je mi jasné jak Kuba vyváděl:-(
 A+A+V

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 07.01.09 13:23

Ahojte,
moc pěkný beskydský deníček :-) No s tou Morávkou je to kapku složitější, protože na Slavíč a do podobných údolí už je pro vjezd autem nutné vyřídit povolení k vjezdu - vyřizuje se na Lesní správě Morávka, každou středu a pátek, což je pro víkendové turisty vymyšlené přímo hlavou… Ale pokud budete mít někdo možnost se tam dostat, tak v létě je tam fakt hezky - Slavíč - Kollárova chata - pasoucí se koníci, pro kluky veeelmi zajímavé odstavené zemědělské stroje, rolby, traktory, apod. ;-) My chodíme od rozcestí před Kollárovou chatou na Kamenitý, což je moc pěkná procházka lesem, cca 4km tam, 4 zpátky, na Kamenitém je moc pěkné venkovní posezení, houpačky, prolízky, ovečky, kozy, atd.  

Jinak dole na Morávce je pěkný penzion Jízdárna - opět koníci, svezení na poníkovi, prolízky, od parkoviště u Partyzána pěkná procházka. Další osvědčená hospoda je hotel Morávka, ovšem ten hotel berte s rezervou, je to stará komunistická hospoda, ovšem s klasickým (a docela levným) jídelníčkem. Na zahradě mají Minizoo - lamy, kozy, králíci, koně a nevímcoještě, pro děcka pískoviště, pěkné prolízačky s klouzajdou a loni tam byla poprvé i velká trampolína (taková ta krytá), z té byl Tomík nadšený. A do třetice hospoda, no hospoda - třešinka na dortu - Autoclub Morávka - je to nově zrekonstruovaný hotel, do kterého majitel cpe za poslední roky neuvěřitelné prachy. Před hotelem super velké dřevěné prolízky - žebříky, lana, schodky, atd. U hotelu Rybářská bašta - v rybníčku si můžete ulovit pstruha nebo co to tam mají za havěť. Jinak občerstvení na terase. Pro děcka tam mají na půjčení elektrické vozítka, je tam i Mašinka Tomáš, do kterého se dá sednout a jezdit po takových kolejích. Vedle terasy tenisové kurty, za hotelem letní koupaliště - hluboký bazén plus brouzdaliště pro děcka. Voda ledová, ale my jsme tam loni několikrát byli - lidí málo, ceny příznivé. Na proti jen přes cestu je pro ty, kteří už mají plné zuby snobárny, občerstvení U splavu, kde si můžete dát klasické mastné bramboráky na papírovém tácku, které tam pán venku celé léto smaží :-) Od Ovy je Morávka 40km, takže pohodový výlet.  

Uff, tak jsem si zavzpomínala na léto, až jsem zapomněla, co jsem chtěla napsat…No třeba to, že mě Tomík už několik dní intenzivně posílá večer do hospody, co s tím uděláme?  

Zbytek už si nevzpomínám :-)  

Jo, už vím, Aničko, kam jedou do té školky v přírodě? A vy to musíte hlásit už teď? Tomík má právě taky, taky moc nevím, jestli ho tam poslat nebo ne…uvidíme, no, jestli bude chtít…nějak si to neumím představit, že je týden z domů.  

M+T+O      

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 07.01.09 14:20

Ahoj,

moc hezký deníček, takový my přistěhovalci potřebujem :-)

Markéto, má být školka v přírodě? Ke mě ta informace zatím ještě nedorazila a včera jsem koukala na nástěnku a taky nic neviděla.

Ájo, to mě mrzí, že se Adámek cítí sám. Mě Filip říkal, že si s ním hrál. Je pravda, že tam dlouho nebyl, ale určitě zapadne, uvidíš. Malé děti to neberou jako dospělí.

Nat, teda Raf asi brzo přeroste Viktorku. Já jsem na to konto Davídka zvážila a navážila 9,25 kg. Váha 9 kg překročena, takže dnes jsme vyzkoušeli větší sedačku a spokojenost veliká. Dokonce v ní po plavání i usnul, což až tak nepotěšilo mě, protože jsem 1,5 hod sedla v autě a čekala, až se vzbudí.

Perlička na závěr - dnes jsem byla v plavání a měla každou botu jinou. Rozdíl v barvě bot, výši podpatků asi 5 cm a myslíte, že jsem si toho všimla?

Zubříci
PS: Mě tedy do hospody neposílá nikdo a v pátek máme firemní večírek, ale co třeba příští týden ve čtvrtek?

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 07.01.09 18:54

Teda Martino, fakt se tady řežu smíchy......ne­kulhala jsi náhodou :o))  

Fifik- no my už to museli hlásit v listopadu- sondovali, zda se teda vůbec pojede, to jsem ji nepřihlásila, měla takové blbé období, docela se v noci budila a ve školce jak jsem odcházela tak plakala,tak jsem jí nenahlásila, i když už v tom listopadu jet chtěla. Teď o vánocích io tom mluvila, tak mi to nedalo a ptala jsem se a bylo ještě volné místo. Musíme teď uhradit zálohu 1.000, celé to výjde na cca 2.000,– Jedou do Beskyd, chata.....nevíííím, neboť jsem tomu v tom listopadu nevěnovala pozornost. Ale na obrázku vypadala super :o))) Já se zítra poprám…něco se mi plete U Holubů, ale hlavu na to nedám.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 08.01.09 15:15

Ahojda,  

Ivi díky za deníček.  

Marťo já jsem to četla 3X jsi fakt originál tohle asi jen tak někdo nedokáže.  

Ajji obchůdek jsem našla ale nic nekoupila nějak to nebylo ono a prodavačka mě ujistila že mu stejně sněhule taky promoknou tak jsem odjela bez bot. Včera jsem jela do hypernovy a tam měli sněhule za 128,– a kožené kotníčkové botky za 200,– tak jsem mu vzala oboje a uvidím. Sněhule má ve školce venku nebyli tak nevím jaká bude zkouška sněhem.  

Já jedu ještě na půl 8 do práce máme poradu - nemůžu se dočkazt.  

Mějte se krásně L.  

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.01.09 20:57

No, já jsem se s těma botama  na konec taky musela zasmát. Vůbec jsem si toho nevšimla, byť jedna botka byla hnědá rovná a druhá fialová s 5 cm podpatkem. Zjistila jsem to až po plavání, kdy jsem hledala druhou do páru … Byla jsem tak vydivočená z toho, že Davídek jede v nové sedačce, ponesu ho v náručí, tak abych s ním na sněhu nespadla, že jsem si to prostě vůbec nezaznamenala …

Dneska jsme byli s D. na 3. dávce hexy, tak doufám, že to zase bude bez problémů. Dneska bylo venku krásně, takže jsme tam vydrželi od 15 hod skoro až do 18 hod, pak tu měl Filip na návštěvě sousedku a D. jim k hraní asistoval :-)

Ad sněhule - já jsem po špatných zkušenostech s levnýma koupila Filipovi goretexové, za neuvěřitelnou cenu 1199 Kč (původní cena 1999 Kč)!!! Doufám, že mu vydrží i příští rok, koupila jsem větší. A jestli je moc neoddělá budou i pro Davídka. My fakt potřebujem pořádné, protože u našich je to na horách a tam se ve špatných být prostě nedá. Zatím jsme s něma oba spokojeni. To mi ale řekněte, že někoho napadne vyrobit sněhule pro děcka za takovouhle příšernou cenu. Ale zase jsem výhodně koupila botičky pro Davídka se slevou 500 Kč, tak se to alespoň trochu srovná …

V 19:30 porada, no to je výborná hodina - kdo to vymyslel? A nikdo s tím nemá problém? To by teda u nás v práci rozhodně neprošlo …

Zubříci

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 08.01.09 21:18

Já jen k těm botkám, jak jsem nakonec sehnala pro An ty Pegresy s kožuchem na suchý zip, tak lepší jsem nikdy neviděla! I v těch největších mrazech, když jsme byli na sánkách v těch -9 měla nohy úplně teplé, tedka v mokrém sněhu absolutně v suchu, příští rok do nich jdu zas, to se rozhodně oplatí !(ovšem pokud se v té její velikosti ještě budou dělat…)
Jinak pardon, ale nějak se mi nechce pisat, asi jsem se vyčerpala při deniku ;-)
papa ia

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 08.01.09 22:06

taky mame taky taky za prisernou cenu goratex a nedam na ne dopustit a jdu do toho zas na pres rok  zrejme. Co clovek nadela? nic :(

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 08.01.09 22:15

Ahojte,
tak s těma botama - souhlasím s Martinou, cena goretexových bot je šílená, ale asi se to fakt vyplatí. My jsme podědili zánovní goretex Pumy, no lepší boty Tomík ještě neměl. Ještě se nám nestalo, že by měl studené nohy, nebo boty promočené. Do příštího roku nám asi nevydrží, ale po této zkušenosti asi příští rok zainvestuju…  

Dneska jsme měli pěkné odpoledne - přišla nám hlídat moje mamka a my jsme si s Jirkou vyrazili na pozdní oběd nebo brzkou večeři a pak do kina. Jídlo výborné (už strašně dlouho jsem měla chuť na klasický smažák :-))), černé pivo, film moc hezký, takže spokojenost. velká. Byli jsme v té pizzerce Klassic naproti Alexandrie, navrhuji tam na příští čtvrtek zamluvit stůl (mohu provést) a sejít se tam. Obsluha proti Luně neuvěřitelná, ceny příznivé, nekuřácká část (sice jen opticky, ale aspoň něco…) a ten Kozel :-))) Co vy na to?

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.01.09 23:28

Jo, jo, klidně rezervuj,  pizzu tam mají výbornou. Můj Petr zase vždycky chodil s chlapama do Klassicu a teď začal prchat nad Lunu, že tam mají lepší pivo a není tak nakouřeno :-)
 Z.

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 09.01.09 08:30

breho ranka…tak jsem se vcera rozhodla, ze s majdou radsi zajdu k dr na poslech, preci jen uz to trva dyl a nelepsi se to, toz si vzal peta dovosku a zkrouhnem to i kyclema s Kaculi. NO ne ze se majda dneska probudila s horuckou…rano namereno 38.2 :(((

marodov M+M+K

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 09.01.09 08:38

Ze si pro An zamlouvám na příští rok ty Tomíkové Pumy :-)))) A se čtvrtkem souhlasím, sice tam asi usnu, jdu do školy a pak mám domluvené na odpol kámošky s dětma, uf, takže si to pivo ráda dám :-)))

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.01.09 10:02

Ahojda,  

já jsem prolezla všechny sporty a gerexky mají prý až od velikosti 30???? Chtěla jsem je koupit hned na začátku zimy. My tak moc do hor nechodíme takže jedny na cestu do školky, druhé do školky a třetí náhradní když posčítám cenu tří bot tak klidně zainvestuju jedny pořádné.  

Už letím pro blbeníček a .............­....... čtvrtek beru jak víte jaké mám šichty???? Super jste to naplánovaly šikulky jedny.
Akorát jdu ještě zkoumat kde to je …  

Porada musela být o půl 8 protože jsme dvě směny v 7 se zavře pošta  a až pak můžeme schůzovat. A výsledek máme se na co těšit. Všechny prosím kdyby jste chtěli nějaké pojistky, účty pro sebe nebo děti tam jsou fakt výhody tak na mě myslete máme plán kolik kdo musí uzavřít smluv a nevím kde ty lidi vezmeme.  

Tož udělaly jste mi radost týden se mám na co těšit a Filip vlastně taky bude spát u babičky.  

Mějte se krásně jdu si smít melír než budu bez vlasů no to jsem včera mě holička střihla krapet víc.  

Páček sněháček Lucka

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 09.01.09 10:21

Ahoj,
zdravím z práce… Mám dvě volné hodiny, měla bych si chystat nějaké písemky a tááák se mi nechce :-/  

Máňo - tak pak napiš, jak jste dopadli u dr…Ať je Majda brzy zdravá, že už ti ani tak nevadí, že zlobí? ;-) A co Káťa a široké balení?  

Luci - ty Tomíkové boty jsou 29, určitě se dají sehnat i goretexky menší než 30. Hehe, neptala ses náhodou v obuvi ve Špalíčku? :-DDD  

Do toho Klasiku se teda dneska stavím a zamluvím to - pro kolik lidí teda? Lucka, Martina, Iva, já, kdo ještě? Romča beztak, Nat? Ajka konečně? Máňa? Denisa? Anička? Lůco, víme, že čteš, tak přijď :-D Tak a jestli jsem někoho zapomněla, tak mě ukamenuje… Ve čtvrtek od 20hod. teda. Luci, je to nad lékárnou vedle kostela, přímo naproti Luny. Parkoviště je placené, ale beztak, že jenom do 18hod. ne?  

Mějte se,
pančelka M.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.01.09 10:42

Ano, parkoviště placené do 18 hod. Já ty botky koupila v Humanicu v Avionu a určitě je tam měli od vel 26. Ve sportovních obchodech mají fakt větší, byla jsem ve Sportissimu a tam měli taky jen velké.

Z.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.01.09 10:59

humanic, ale byl probrany hned, koupila jsem na mimibazaru nove, superfity ty ma uz treti takze vim ze mu sedi :)

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.01.09 11:15

Tak aspoň vím kam mám vyrazit příští rok

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 09.01.09 11:20

Ahoj,
tož botky jsem koupila Tomíkovi za 999 v Humanicu a stejně protečou. Nemůže to do sněhu nosit. Druhé jsme podědili a ty zas na mrazu ztuhnou a jsou jak brusle… No nic.

Příští čtvrtek hm. Markét hele, já pracuju jako.. Máme vždycky čtvrtek a pátek od 19:00 koncert. Leda potom, že bych dorazila.

Dneska máme ooobr koncert v zámku v Hradci nad Moravicí pro banku ČSOB. S kvartetem a paní Dřízgovou. Tož držte pěsti, ať si netrhnu ostudu:-)))

Nemáte někdo nějakou radu, co dělat, když  dítko KAŽDOU noc kompletně pročurá plínu a pyžamo?? Už mě to každé ráno nebaví prát. Odpoledne se snažím mu moc nedavát pít, ale výsledek se nedostavuje…

Moni, uzdravte se UŽ!

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.01.09 13:00

Ahoj,  

v zimních botech co jsme koupili u Deichmana Adámkovi mrznou prsty takže do velké zimy moc nejsou no a sněhule taky nemáme zázračné, ale zatím stačí:-) Ještě nepromokly. Kdyby jsme jezdili často na hory tak bych taky chtěla kvalitnější. Ale včera jak jsme šli z návštěvy od kamarádky tak mu na schodech podjela noha přetočila se mu a řev jak blázen. Takže jsme si museli půjčit jejich boby a jeli jsme. Doma jsem nejdřív vyběhla nahoru s Viki pak jsem letěla dolů pro Adámka a „vyběhla“ s ním. Adam nebyl doma to se to pak hubne panečku:-) připadalo mi to trochu nateklé, ale ráno už chodil normálně. Akorát jsem to zapomněla říct pančelece ve školce jako že kdyby ho to náhodou bolelo tak že nevymýšlí.  

Ráno na mě čekalo další „překvapení“ přebaluju Viktorku a zase měla v plínce krev. Tak jsem volala dr. že už po několikáte kaká krev tak jsme tam hned po zavedení Adámka do školy naběhly. Dr. ji vyšetřila a má v dupce prasklinku. Máme speciální mazání a kdyby nepomohlo tak znova k dr. Tak jsem si aspoň vyzvedla návrh na ty Adámkovy lázně a příští týden to jdu vyřizovat na HZP.  

Příští týden ve čtrvrtek bych i šla jen se zeptám Viktorky jeslti můžu:-DDD Jako chtěla jsem začít s upsáváním BEZ prsa. Řeknu vám kdyby měl Adámek pokojíček nebo ještě líp kdybychom měli barák a žádné sousedy tak to možná vydržím, ale takhle NE. I kdybych dala Adi na pár dnů spát do obýváku tak přes ty papírové stěny tady stejně všecko uslyší a je to fakt síla. Tak chci aspoň docílit toho, že když „řeknu“ to zn. po koupání tak se jde spát a žádné takové že jednou si kočička usmyslí usnout u prsa podruhé aby ji Adam unosil. Takže zalezeme do postele a už nevylízáme a to mě taky stojí nervů furt zdrhá a je to náramná sranda samozřejmě. Takže uvidím jak na tom budem příští čtvrtek. Zastánce vyřvávací metody nejsem a nebudu klidně jí budu pomáhat usínat a budu v ložnici s ní to mi nevadí, ale to žmoulání prsa už jo:-((  

MARKÉT díky za tričko. Využili jsme:-)
MÁŇO brzy se uzdravte. Snad to nemá Majda na průduškách.
MARŤO jak jsi psala Nat že Raf brzy předroste Viktorku tak tu předrostou všichni:-D ale co Adi byl taky Rafíkova kategorie 2,5 měsíců 7,4kg tak mám od každého něco. Obříka i pidi děvčátko:-))) ale náhodou její kombinéza 68-74 už jí začíná být malá:-D
ROMČO tak ať ti to hezky hraje a věřím, že ostutu si neuděláš:-)  

a dál už nevím
A+A+V  

No a nedovolte jí krámovat no:-D  

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 09.01.09 16:50

Ahojky,
tak boty máme z deichmana, zatím jsou dobré, není to přímo goratex ale nějaký drei tex,ale asi funguje. Ale podzimní jsme měli kotníčkové goratexové Keen, sice za 1.100,ale stály za to a doufám, že budou i na jaro. jsou 26,ale já se zamilovala do toho designu a tak je Adéla prostě musela mít.   čtvrtek je teda blbý den :o)) Máme ten poblblý audit a dle plánu, který už nám teda auditor zaslal je to do 18,00. Navíc druhý den se začíná už od 8,00 a nevím, jestli nebudu muset večer něco na ten druhý den dodělávat. Jsem říkala markét po 151.1.!!! To tu nebudu mít ani šéfa, ale slubuju, že se budu snažit přijít , jestli teda neusnu :o))
Moni- kurýrujte!!!!!!!  

Romi- držím pěstičky, ať ti nepraskne struna :o)
Nat- jak dopadla kontrola na gyn?  

Luci- budeme zařizovat stavebko,ale chceme Modrou oyramidu, tu náhodou neděláš?
Tak zatím pá
 A+A

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 09.01.09 17:48

cusek

tak majdulka fasla atb cituji: no zadna bomba to teda neni, chrci to tam dost, mam obavy, aby to jeste nepreslo v zapal plic :((( no a ted jeste budem radi, kdyz se tomu kacenka vyhne…
smrkat majda neumi a odmita, takze spolehlive potahuje, coz je moc prima, kdyz srazime teplotku, tak do ni vjede cert a je schopna zborit dum, jak to zas preleze pres 38 tak je zas bozatek uknuceny..

..takze neveselo truchlivo…

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.01.09 18:55

Cus.  

Nekdo mi tu kvici , ale ten nekdo ma momentalne smulu :-D otazka je ,jestli nenajede na treti rychlostni stupen hehe..takze AJO opravdu nejsi jedina, kdo ma kviceci deti a opravdu ne vsecka decka krasne spinkaji a jsou hodna :-D  

Raf je teda moc hodne miminko  kdyz :¨
1, je u nekoho na rukach a nema zrovna hlad ci prd ci rih¨
2, kdyz ho nekdo houpe v jeho lehatku za stejnych podminek¨
3,kdyz je ve vaku za stenych podminek :-D  

jedine kde usne hned bez vahani a vydrzi je v aute  ci kocarku pouze za jizdy ( staci stat na semaforu chvilku a uz zacne nadavat ). ,Vecer teda jsme nastavili jakysi system a zatim se ho dari s vyjimkama drzet,ale kdo vi jak dlouho ze?Kupodivu jsem docela  v pohode, i kdyz vlastne porad kojim houpu nebo nosim a jsem schopna u toho delat i nejakou praci .  

Mano - budu drzet palec at to hlavne nechytne Kajda, bo na imunitu z materskeho mleka jsem letos pretala verit. Ja na doporuceni Martiny koupila Sterimar s medi,muzou i mimina , nebot vincentnka libenar na prd, Nasivin nemuzes davat furt a nic jineho na rymu neni ze :( No a Majde snad ta atb rychle zaberou chudere. Kde to chytla?? jsem myslela, ze nikam ted moc nechodite..no to je des co. A to ma prijit epidemie chripky.  

Ja mam rymu a skrabe v krku a tak, ale krom septolete stejne nic nemuzu, takze vlastne nic.Tymianovy odvarek a spousta caje.  

Ani - audit nezavidim . Ja ted dodelavala nejakou praci, tak jsem se tez zapotila,hlavne vecer uz mi pak oci sli sejdrem a uz jsem ani nevidela co vlastne kontroluju. A bude hur. JO a keeny ja muzu taky .
Gynda dopadla gud, vajecniky uz zas fachaji, vsecko ready na dalsiho obra :-D hehehe tak se pry mame chranit, bo to bych nevedela bez neho. Trochu mne presoval na antiko do budoucna, ale nepochodil neb pro mne jeste zadnou prijatelnou nevymysleli..trochu zas zvazuju Evru nebo ten krouzek tu novinku, ale je to stejne drahe a stejne to vlastne nechcu hehehehehe  

No my jak jsme byli bobovat a lyzovat jak zacla ta kosa, tak jsme nabehli do sportu a uz to litalo…nova zimni bunda, bo ma jen takovou do mesta co neni nepromokava, nove oteplovaky, rukavice ,tatka zimni gate a 4 litry jen to hvizdlo. Takze palky silene, slibuju si od toho ze nam to zbyde na Rafa a pak to jeste zpenezim. Lyzarsky set jsme ani kupovat nechteli na to Riovo obcasne lyzovani, ze to pujcime, ale pak nam neco znami dohodili za bezva cenu, tak uz se tesim az pro to zajedem. Chcem at se Rio nauci na lyzich stat,pohybovat, pouzit hulky, sjet pidi kopecek…meli jsme ty lyze nasazovaci na boty a bylo to akorat k vzteku, furt mu to padalo a v te kose clovek nemoh porad sundavat rukavice a nandavat to zkrehlyma prstama.Fakt na prd.  

jo a IVI i,diky za denicek,urcite vyuzijem. My teda trochu to okoli Ovy zname, ale nikdy jsem se nestarala o to jak kam dojet a dojit,bo jsem jaxi mela o sebe postarano mym ex …takze ted to nejak co zname , davame s Mar dokupy ,tak je fajn mit i neco overeneho.I kdyz u Velicku to znam , kamoska mela chatu ve Frydlante :-D  

Market - tak jak v procesu? POhoda co? Jak uz se clovek zabehne po materske, tak zjisti ze to je vlastne i dobry relax, bo ten stres tam neni s vlastnima detma hehe  

Romano-tak at ti smycec sudla jak ma a struny vydrzi i prevozy v te kose.  

Marto storka s botama dost dobra :-D vidim ze jsi na tom dobre hehe  

Luci - v praci dobre?  

Denis - gratulace k ukoncene renovaci bytu!  

no nic uz musim, ozira si ruku hehe  Nat  

p.s. na sraz samozrejme nejdu hehe…az budu kojit mene a bude to pekne tady v Edisonu tak se hecnu.    

 
Sati
Extra třída :D 11487 příspěvků 09.01.09 20:40

Ahoj severomoravačky,
omlouvám se za nabourání do vašeho deníčku. Jako domorodec Vám můžu přidat nějaké tipy na výlety na Morávce. Pokud už budete na parkovišti na Lipovém, doporučuji vydat se okolo Autoklubu směrem na lyžařský areál Sviňorky, tam se občerstvit a dále pokračovat po asfaltce až na hráz přehrady Morávka, není to náročné a zvládnete to i s kočárkem. Přímo u hráze je kryté posezení vhodné na občerstvení. Nečekejte kiosek :-)).

Další tip, pokud by jste na Prašivou nešli s kočárkem, je možno při cestě zpět použít druhou cestu vedoucí okolo restaurace Kohutka - je to blíže, ale cesta je horší. Odměnou vám bude občerstvení v místní hospůdce.
Pokud se vydáte na Prašivou, zjistěte si, zda se tam právě nekoná bohoslužba, pokud ano máte jedinečnou možnost prohlédnout si interiér kostela.

Konec turistického okénka :-).
Za beskydskou sekci Sati

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 09.01.09 21:51

Sati - díky za další tipy ;-)  

Tak Klasik nebude, byla jsem tam zarezervovat stůl a prý plno :-( No ale ten vrchní byl nějakej divnej :-D Byl docela zmatený mi přišlo, Martino, nebudeš mít náhodou někdy ještě cestu kolem to tam zajít ověřit? Nebo půjdem do Luny, co už jiného, tam sice není ani Kozel, ani tak dobré jídlo, ale asi tam je méně nahuleno. Nebo kam jinam?  

Máňo - no to jste to teda dopracovali :-( Tak snad ATB rychle zaberou, hlavně ať to nechytne Kačka…Co Majda, polyká sirup bez řečí nebo bojujete? Tak se držte.  

Ajko - Viki je kouzelná, ten pohled vydá za všechny prořvané noci, no ne??? Já vím, mi se to mluví ;-) No a vyřvávací metody - u nás to taky nefungovalo a ani jsem to neměla sílu zkoušet, kdy to začne fungovat…Však ona ti to prso jednou žužlat přestane, neboj ;-)  

Nat - ve škole dobrý, díky za optání ;-) Po Vánocích byli sice puboši rozjetí až hrůza, ale pomocí jistých repre­sivních opatření se dneska konečně zklidnili :-D No a já budu mít aspoň více známek, hehehe. Právě že ten částečný úvazek je úplně parádní, jeden den škola, jeden den doma…tři hoďky, paráda. Ale i tak chodím někdy domů vyšťavená, takže si raději ani nepředstavuju, jak budu vypadat příští rok. A jak to tak čtu, co píšeš, mrčící kojící se mimino už mi k tomu rozhodně nechybí :-D   

Ani - copak si myslíš, že já si pamatuju nějaké datum, co mi nadiktuješ??? Já zapomínám daleko podstatnější věci, takže až budeš někdy potřebovat něco důležitého, obrať se na mého muže, on mi to pak připomene :-D  

Tak a už taky nevím…  

Já jsem poslední dobou mírně znechucená z Tomíka, připadá mi, že nějak zhrubl nebo jak to říct. Nevím, jestli to je věkem nebo školkou, ale začal být docela drzý, odmlouvá a občas na mě vytasí takovou odpověď, že se nestačím divit. Třeba dělá i naschvály, což mi k němu vůbec nesedí, to nikdy nedělal. Přitom vím, že v jádru takový není, okamžitě mu to vždycky docvakne, když něco provede, ale čím dál častěji do něho musím hučet, ať se vzpamatuje a přemýšlel o tom, co dělá :-( Pořád se teď „hádáme“, domlouvám mu, vysvětluju, co se dělá a co ne…všechno chápe, pak mu rupne v bedně a můžem začít nanovo. Tak jsem z toho taková rozladěná…no, aspoň jsem si postěžovala ;-)  

Dobrou s kobrou, jdu raději spát.
M+T+O

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.01.09 12:34

No, já sice kolem chodím často, ale pořád s kočárkem. Jedině, že by se mi podařilo ukecat Filipa, aby počkal dole a pohlídal - ale s tím moc nepočítám. Ještě zkusím najít telefon.
 M.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 10.01.09 13:19

Ahojda,  

Moni držte se ať je brzo líp.  

Nat díky za optání v práci je to pohodička. Dneska jsem tam měla ráno Fildu ha a fšici si mysleli že ho tam budu mít celé dopoledne postupně za mnou chodili kluci z balíkovky že si ho chcou půjčit pak holky že si na chviliku vezmou dozadu ap. Udělal na ně dojem potvůrka malinkatá ale nevím co by to mu řekla vedoucí a hlavně zákazníci.  

Hele je mi to jedno kam ale někam v ten čtvrtek jdeme néééé???  

Víc jsem neudržela páček

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 10.01.09 13:21

Sati, kolem Autoklubu nahoru jsme šli minulý týden na běžkách, až celý ten okruh kolem Malého Travného, sice pravda bez Anežky, ale zapotila jsem se dost ;-)))

A cestu na Prašivou z druhé strany máme taky několikrát projitou, ale to je zatím s dětma trochu náročnější, děcka na nošení už těžké a pěšky takový kus neujdou… Ale pro bezdětný výlet je to moc fajn cesta.

Ještě nějaký tip by nebyl? A´t toho máme co nejvíc! Díky!

i.

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 10.01.09 13:25

Jo, ještě jsem chtěla dodat, že zítra jedem s děckem a sánkama na Solárku, tak pak dám vědět, jak to tam vypadá a sepíšu další trasu ;-)

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 10.01.09 21:02

Děěěckááá, se vám musím pochlubit, dneska jsem si koupila nové lyže ;-))) Jako sjezdky, samo že ve slevě… Když byly ty odměny, hihi. Mám jedny tuze tuze staré, rovné, nicméně darovanému koni na zuby nehleď  (dostala jsem od pana Fifika kdysi zadarmiko, když rušili ve škole sklad) a odjezdila na nich minimálně trojo Alp a mnoho tuzemských sjezdovek. V Alpách jednoznačně vyhrávaly soutěž o nejstarší, nejnemodernější a nejškaredší kousky, ale aspon jsem nemusela mít strach, že mi je někde v buse podřou nebo před hospodou šlohnou :-) Takže Fifiku, tímto děkuji tvému choti! Mno ale čas dosrál a jelikož už jsem velká holka, tak jsem si kupila nové. Nic převratného, ale mi budou naprosto stačit!
Jůů, mám z nich radost, hned bych je jela odzkoušet (ale bohužel nemám ráda furt  stejnou sjezdovku sjíždět pořád dokola, o frotnách na vleku ani nemluvím, tak asi budu muset vydržet do března :-DDD )

Jinak jsme dnes odstrojili stromek, zrušili vánoční výzdobu, když byla An na službě a zítra vyrážíme na čerstvý vzduch shazovat přibratá kila taháním sáněk :-))

Tož ahoj, jo, a v ten čtvrtek jdem, to je jedno kam, už jsem to nahlásila, pojdte třeba do Fontány, zamluvím stůl v nekuřácké části ;-)

ia

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 11.01.09 01:55

Ahoj,
výborný deníček, určitě využijeme! Zrovna zítra plánujeme vyrazit, sice jsme ještě nedospěli k rozhodnutí kam, ale určitě někam, protože jsme konečně všichni zdraví. Teda tatínek nám ještě pokašlává, ale jinak se cítí dobře a už se netváří, že by umíral. Kuba prodělal nějakou virózu, odběry v pořádku, teda dostali jsme železo, trochu nám chybí (zdravíme Ajku s Adámkem). Takže nálada výborná, snad začneme zase normálně fungovat a nedostaneme všichni za 14 dní chřipku. No ještě sice musíme někdy s Kubou na ušní, jak byl nahluchlý, ale to až časem a každopádně už slyšíme (teda pokud se jedná o nějaké zajímavé informace, jako třeba že je oběd nebo moučník nebo tak něco).  

Boty máme taky kožené Pegresy s kožíškem na suchý zip, už poněkolikáté, jsme s nimi spokojeni a prodávají je u nás v Brušperku. Ještě máme z loňska jedny obyčejné sněhule, postříkala jsem je nějakou impregnací a nepromokají. A u Batě jsem koupila něco nepromokavého, byly ve slevě, ještě jsme je ani neměli, když jsme se pořád povalovali doma, ale myslím, že nám vydrží i do příští zimy.  

Na sraz ve čt nemůžu, tatínek pochopitelně nebude doma.  

Ivo gratuluji k novým lyžím, zrovna dneska jsme se na lyže dívali, teda na běžky. Máme už taky 100 let staré, ale nějak polední dobou ani nejezdíme.
Což mi připomíná - Fifíci - od kdy prosím tě jezdí Tomík na běžkách? Je fakt dobrý,nějak si toho našeho lenivého panáčka neumím představit, ale možná bych měla přitvrdit.  

Moni: uzdravte se!   

Gabriela   

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.01.09 11:21

pri treninku

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.01.09 11:24

rio ma tez..hodim foto trenujou na zahrade :-D

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.01.09 11:31

nacvik chuze po zahrade hehehe

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.01.09 13:37

Ahoj,
tak konečně pořádné zimní témata :-) Nat, Rio vypadá, jakože lyžuje odjakživa ;-)  

Gabko - tak super, že jste konečně všichni zdraví, je čas se jít dokaličit někam do přírody :-D S těma běžkama - Tomík „opravdo­vé“ běžky dostal loni k Vánocům, loňskou zimu na nich stál asi 2×, páč sněhu nebylo. A to „jezdí na běžkách“ je poněkud nadnesený výraz, chichi. Zatím je jeho maximum to popojíždění na louce, ale nějak se začít musí, žejo. A taky musí být příznivé podmínky, tzn. vnější vlivy: mráz tak -5st., bezvětří, sněhu ani málo ani moc + vniřní vlivy: T.dobře vyspaný, dobře naladěný, najezený a napitý, přiměřeně nabuzený na výkon :-D Jakmile není jediná část splněna, je všechno špatně :-D Takže klííííd, tak žhavé to s námi není. Ale náhodou včera jsme byli zase, Ondra si nadšeně ťapal na svých medvídkách, Tomík byl mírně protivný, ale byla jsem překvapená, že mu to fakt docela jde. Ale než si troufnem někam dál, to bude ještě pár let trvat.  

My na sjezdky moc nejsme, Jirka lyžuje jen na kurzech, kde mu holt nic jiného nezbývá, ale i tam se cpe co to jde na běžky. Mě sjezdky baví, ale nesnáším ty davy lidí na sjezdovkách, takže jediné řešení Alpy, ehm, to jsem byla zatím jednou, takže tak. Běžky, to je něco jiného, ale taky si nepamatuju, kdy jsem na nich stála naposled…a jo, na lyžáku před 2lety, kdy jsem si šla odpoledne aspoň symbolicky sklouznout. Takže takový jsem momentálně sportovec :-/  

Dneska jsem si zasportovala v Tescu s vozíkem, uff, je to za mnou. Ale bylo tam poloprázdno, dokonce jsem koukla i na oblečky, mají tam docela dobré slevy, koupila jsem Tomíkovi maskáčovou mikinu, momentálně má „army“ období, ale Jirka prý, že to může nosit jenom na chalupě :-DDD  

Hej, já si chci dát ve čtvrtek pivo, furt teď dělám řidiče, že Ivo, já nehraju :-(((  

Pěknou neděli,
Fifíci  

Na co stopa, přes trávu je to zábavnější ;-)   

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 11.01.09 15:03

Ahojte,

pěkné fotky, konečně zima jak má být. Naši chlapi jeli lyžovat na Vaňkáč, včera byl Filip hodinu v lyžařské škole. Mno, nový Mark Girardelli z něj nebude, ale snad se přestane bát a naučí se to. My jsme hodně na sjezdovky, pravda, já naposledy sjezdovala v roce 2003 než jsem otěhotněla s Filipem … Ale plánujem si, jak budem s klukama jezdit. Dopoledne jsme byli u Odry kouknout, jak se bruslí a zvažujem koupi bruslí, když jsou teď ty slevy, že …

Včera večer jsem byla nakoupit v Tescu ve Futuru a to vám byl smutný pohled - poloprázdné regály, ovoce a zelenina, ze kterého se chtělo zvracet, prostě nic. Oblečení ve slevě jsem žádné nekoupila, protože buď měli všechno do 3 let, nebo od 5-ti let, takže moc velké …

Taky jsem se stavlila v Classicu rezervovat ten stůl a tvrdili mi, že to nejde. Takže Petr, znalec místních hospodských poměrů, mi řekl, ať tam normálně jdem, že tam určitě bude ve čtvrtek místo. Takže se můžem sejít tam a kdyby náhodou bylo plno, tak se přesunem nad Lunu …

Zubříci

Člověk by nevěřil, že tohle je jen 5 min od našeho domu …

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 11.01.09 16:54

AHojky, jsme zpátky, sláva nazdar výletu, nezmrzli jsme a bylo to fajn :-) Dobrá výprava - dvoje sánky a jeden kočárek :-)) Ovšem lidí jak opic, doufala jsem, že všichni budou na Pustevnách, ale na Solárce byl asi ten zbytek. Cesta skvělá výborná, nahoru děcka přiměřeně mrzké, vyžadující, aby je táhla jen a jen maminka, tak doufám, že jsem aspon nějaké to kilečko cestou upustila (ovšem nahoře jsem ho beztak dohnala, bo ty porce jídla byly i na mě moc, a to je co říct, dyt mě znáte ;-)  ). Zpátky jsem skoro celou cestu s An frčely na saních spolu, byla to jazda!!!  Mno a zakončeno spánkem v autě, takže jsem ještě půl hodiny seděla před barákem s pormočenýma kalhotama od brzdění na saních, až jsem málem umrzla a vytáhla spící děcko. Ale dobře to dopadlo, až na to, že nás opět čká dlouhý večer :-///

Gabko, my taky převážně běžkujem, já mám ty svoje přesně od 13let  (hned první sezonu v 8.třídě jsem si na nich zlomila kotník a pak měla nohu 3měsíce v sádře, hehe) , ale nedám na ně dopustit a jiné nechcu! Sjezdujem tak jednou dvakrát do roka a však už jsem psala, stačí mi výjezd do Alp a jednou až dvakrát místní kopce, kde se náležitě zhnusím frontama a těším se na příští zimu do Alp. Letos jsme původně jet nechtěli, ale musím toho využít, když je ta možnost, která beztak pak už zase dlouho nebude ;-))))

Fotky lyžujících mrnousů jsou parádní, vypadjí všichni, že na lyžích stojí od narození! A Raf je pasák na jedničku :-DDD

A víte co, v ten čtvrtek je mi to fakt jedno, pojedu klidně busem, už jsem si zvykla… Ale jenom tak se ponevírat po Zábřehu, to se mi nechce, bo beztak každá dorazíme v jiný čas, tak by to chtělo už konkrétní místo. A v Alexandrii nee?

Tak, ještě jsem  něco chtěla, ale smůla, je to pryč…  tak příště.

Tož jdu stahovat fotky, tak se mějte!   ia

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.01.09 17:07

V Alexandrii bude určitě místo. Tak se holky vyňadřete: Fontána nebo Alexandrie (příp.Luna)? Ať jsme spravedliví. Iva chce asi raději Fontánu, já a Martina Zábřeh, je to 1:2 :-)

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 11.01.09 17:53

Nebo víte co? lepší než Alexandrie je Lod, v Al. jsme byli onehda dvakrát po sobě a zahuleno tam bylo nechutně! Teda pokud v Lodi ve čtvrtek zrovna něco nebude, protože tam jsme potom skončili a byl tam klid a mír a žádné smrady kouřové. Tak kdyby třeba měla Martina cestu kolem, tak by se mohla pozeptat, jak to tam v ten čtvrtek vypadá a když tak zamluvit stůl (nejlépe ten nahoře, úplně vzadu ;-)))  ) co???

 
Sati
Extra třída :D 11487 příspěvků 11.01.09 18:26

Hlásí se opět vtěrka Sati :-)),
další tip na skvěle strávené odpoledne je v okolí hotelu Visalaje. V zimě mají v provozu svůj vlastní mimivlek pro děti, v létě je u hotelu dětské hřiště, v hotelové restauraci je dětský koutek a k dispozici jsou i židličky na krmení. V létě se dá skvěle posedět na terase odkud je výhled na Lysou. Celý hotel je bezbariérový, takže vhodný i pro kočárkáře.

Majitelé hotelu jsou milovníci Beskyd a z mého pohledu naprostí šílenci ( v tom dobrém). Co dokázali z ruiny hotela vykřesat za pár let, tak to teda klobouk dolů. A navíc paní majitelka vede naprosto úžasné internetové stránky hotelu ( neviděla jsem zatím lepší - myslím tím hotelové ). Každý týden přidává na stránky nové fotky a je opravdu se na co koukat. Doporučuji dát děti spát a kochat se krásnou přírodou.

A pokud navštívíte Visalaje v období od května do října, mají vaše děti možnost nakrmit si hotelové kozy a berany v hotelové zoo. Doporučuji nasušit hooodně pečiva a jet tam mimo tu nejhlavnější sezónu, protože v červenci a srpnu jsou ty potvory tak nějak přežrané :-)).

Odkaz na stránky hotelu zde :  http://www.hotelvisalaje.ic.cz/…y/uvodem.htm

A takto vypadal hotel, když jej koupili:  http://horskyhotelvisalaje.ic.cz/…0/index.html

A už mizím. Sati

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 11.01.09 19:14

Takové vtěrky my můžem, takže jen tak dál, tohle zní věru nádherně a už se těším, až tam v létě zajedem! Ještě jednou díky a pokračuj, pokračuj ;-)))
Můj muž tam byl v době, kdy byl hotel totální ruina, protože tam jeho kámoš kutil cosik s vysílačem, takže mi to popisoval v hodně „šedých“ barvách… No, ted je to fakt parádní!

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 11.01.09 23:42

Kurnik, vy my dáváte. Samo že mívám cestu kolem, ale zase s kočárem, jsou tam schody :-(

M.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 12.01.09 08:21

Mi je to úplně ale úplně jedno a Ivi kdyby vyhrál zábřeh tak kolem čtvrt na 8 pojedu přes hrabůvku na nějaké místo
které vyberete tak tě vezmu.  

Fot´ky jsou úžané asi začnu přemýšlet do čeho Fildu uvrtat příští rok já brusle mám tak asi začneme
příští rok bruslit a lyže nevím nevím já zvládám akorát běžky ale chtěla bych aby si Filda vyzkoušel lyže
a rozhodl se co ho bude bavit.  

Pá     

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 12.01.09 10:57

Ahoj,  

teda vy jste všichni aktivní zimní sportovní nadšenci:-D to se hned pozná kdo je zimní a kdo letní typ. Se mi zdá, že v létě nejvíc výletujeme my kdežto v zimě jste aktivní skoto všichni:-) my zůstáváme u sáněk a bobů a stačí nám to:-) Adámkovi lyže zatím pořizovat určitě nebudem nemělo by to význam (znám své dítě) a nutit nebudu. Já sama jsem exot co na lyžích nikdy nestál a Adam taky, ale oba bychom to chtěli zkusit tak třeba za rok či dva:-D teď na to ani nemáme dostihla nás jakási finanční krize, která nesouvisí s tou světovou, ale s naším autem. Pořád se z toho nákupu nemůžeme tak úplně vzpamatovat, ale aspoň ho máme celé zaplacené. No a pokud bych měla volit mezi zimní výbavou + zimní dovolenou a letní dovolenou tak u mě jasně vyhrává moře a doufám, že se letos po třech letech zase dostaneme. Tak využíváme boby a sáňky a stačí:-) Zrovna dneska jsem jednou rukou vezla kočár druhou táhla Adámka na bobech do školky a zpocená jsem byla až víte kde:-))  

V sobotu jsme se vypravili na Pustevny ano ano blázni- Jenže když jsme tam byli na sochách před třema rokama tak to bylo úplně v pohodě lidí tak akorát super procházka na Radhošť kdežto letos jsme se poučili, že na tuhle akci už nikdy nejedem. Ještě, že jsme nechali Viktorku mamce a zvládly to holky perfektně na to, že malá byla půl dne bez kojení. U babičky jí chutnal i čaj:-) Adámek měl na výletě jedinou starost a to jako kdy už půjdeme do restaurace na oběd. Na pustevnách to nemělo cenu to bysme museli tak akorát na stojáka tak jsme pak zastavili u nějaké koliby pod horou či hůrkou nebo tak nějak a jídlo výborné fakt. Adi snědl plnou misku hovězí polívky a pak ještě 2,5 knedlíku a svíčkovou a já jsem si dala halušky s brynzou a příště si tam na ně zajedu zas fakt doporučuju:-) a Adam prohlásil, že se těší až bude Viktorka taky s námi jíst v restauraci protože si každý dáme něco jiného a on pak bude moct všechno dojíst:-D  

Včera Adámek boboval se sestřenicí a s tchánovcema a my jsme se byli s kočárkem projít kolem zamrzlé štěrkovny v Hlučíně.  

Jo Adi si už ve školce zase zvyká a líbí se mu tam v pátek vyráběli nějkou korunu na hlavu a ani doma ji nechtěl sundat a ráno jsem si všimla, že Tomík ji měl takly na věcech:-D  

NAT ale to je mi jasné, že jiné děti si taky občas popláčou či pomrčí?:-DD Vik. byla taky v klidu když jsme ji měli na rukách ovšem pozor museli jsme chodit s vakem to stejné. V autě nespala a taktéž řvala a ani kočár na ni moc neplatil v tom spí až teď  a houpání v křesílku nezabíralo taktéž vůbec:-DDDDale to je jedno jo jestli budeš chodit s Rafíkem plavat tak pro vás mám plínky do vody 7-13kg. Já už s Viki nebudu chodit. Jojo už jsem psala před několika měsíci že nevěřím na imunitu z mateřského mlíka:-( tak vám je darujem a je fajný kluk jeden šikovný:-)  

Tak to už by stačilo. Viktorinka je vzhůru a už nevím co kdo psal.
A+A předevčírem 3 roky 8 měsíců+V pře­devčírem 11 měsíců  

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 12.01.09 13:25

Tak to by bylo super, Luci! Zpátky už se nějak busem dopravím, takže klidně ten Zábřeh, mi je to fuck ;-)))

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 12.01.09 20:14

Ahojky,
tak já ve čtvrtek nemůžu mám noční, tak si to pěkně užijte, mám trochu fofry ve škole, dá se říct že od narození Naty furt nestíhám :-)), máte to tež tak?? ale zase se nenudím, že??
Hezký večer Denisa

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 12.01.09 21:13

Holky,

25.1. je v DK Akord dětský karneval, my půjdeme. Nechcete jít někdo taky? Koupila bych lístky.
 Z.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 12.01.09 21:28

Už vím, co jsem chtěla napsat…  

Romčo - si pamatuju, že Ondra se taky jednu dobu imrvere pročurával, dokonce jsem ho kvůli tomu v jeho roce a půl přebalovala i v noci! Hnus… Zkoušela jsi dát větší velikost plínky? Nebo nemáš teď třeba nově větší velikost? Beztak to má Viki z toho, jak furt pije, tak má velké břicho, v noci mu splaskne a plína mu je velká :-) U Ondry jsem nakonec usoudila, že to je jediný logický důvod, akorát on to měl z jídla :-D Tak buď budeš holt prát nebo v noci vstávat a přebalovat, tak si vyber ;-)    

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »