Severomoraváček č.37 - První den ve školce

Rodičovství

Ahojte všichni, tak Tomík má za sebou první den ve školce a protože jsme se zase docela propadli, rozhodla jsem se, že to shrnu do nového deníčku.

Takže dnes, v 8hod. ráno jsme s Tomíkem vyrazili směr školka. Původně měl jít jako doprovod taťka, ale to jsme už dávno předem zhodnotili jako nevhodné, protože sám trpí fobií ze školky, kterou získal jako malé dítě (když byl poprvé veden do školky, zavěsil se na branku a odtama už ho nikdo nesundal, rodiče vyměkli a do školky nikdy nechodil, zůstal v péči prarodičů…) a proto jsem měla myslím oprávněnou obavu, že tento negativní pocit přenese na Tomíka :-) Ten se už od rána těšil, ani v šatně si to ještě nerozmyslel, pak jsme šli nahoru do třídy, tam už nabyl mírně vyjukaný výraz, ale držel se statečně. Podle dřívějších pokynů paní ředitelky jsem loučení nijak neprotahovala, měj se, pusu a ahoj. Jo, ale ještě předtím jsme dostali barevnou fotku Tomíka velikosti A4, kterou vytiskli omylem, když vyráběli pidifotečky na věšáčky, přihrádky atd. Tak místo pidifotek na ně z tiskárny vylezl obrtomíkskála :-D

Celé dopoledne jsem byla samozřejmě nervozní jak hrom, ale Jirka ještě víc, neustále hypnotizoval hodiny, ať už může pro Tomíka jít. Dočkal se a v 15hod. byl Tomík konečně vysvobozen. Už po cestě a pak i doma následoval křížový výslech, co a jak…no a jak měl Tomajs asi přehršel dojmů a zážitků, začala mu pracovat fantazie a dozvěděli jsme se mimo jiné i následující:

  1. jo, líbilo se mi tam
  2. jo, spinkal jsem jako dudek,paní učitelka mě musela budit
  3. ne, na zahradu jsem jít nechtěl, tak jsem se schoval pod klouzačku, všichni odešli a já jsem zůstal ve třídě sám
  4. ne, celý den jsem nic nepil, protože tam mají jen vodu s bublinkama a tu já nemám rád
  5. jo, svačil jsem…nebo ne? Už si to asi nepamatuju.
  6. ne, Vítek tam dneska vůbec nebyl
  7. ne, jsme ve třídě samí kluci, holky zůstaly doma
  8. jo, svlíknul a oblíknul jsem se úplně sám…

… no a v tomto duchu se to neslo celé odpoledne :-( Tak fakt nevím, jak mám poznat, co mu mám věřit a co si vymyslel…

V 15:30hod. následovala schůzka rodičů, které se zúčastnila i Zubřice, tak možná doplní nějaké postřehy. Paní ředitelka v podstatě zopakovala to, co už říkala v květnu. Nicméně i nové poznatky byly…Letos nastoupilo asi 50 nových nejmenších dětí. Plný stav znamená (neuvěřitelných) 26dětí v jedné třídě. Tak ubrečené jako dneska to prý nebylo už dobrých 10let zpátky…Máme být shovívaví, začátky budou asi dost chaotické…No, fakt těm učitelkám nezávidím, to musí být naprosto šílenééééééé.

Odpoledne jsme si hráli s Tomíkem na školku, vyrovnali jsme na postel 26 plyšáků-dětí a 2 plyšové paní učitelky a měli jsme celou jejich třídu…uffffff, teď nechci aspoň 10hodin o školce slyšet ani slovo…na to, jaký jsem měla dneska docela veget, jsem totálně KO.

Tož tak u nás…dětským kolektivním zařízením 3× ZDAR!!!

Markéta + Tomík (tři a čtvrt) + Ondajšek (brzy 1rok)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 03.09.07 22:16

Ahoj holky, ahoj Market,
okopíruju Školkové hlášení od bergiů:
došli jsme do školky bez kytky, květinářství pod barákem bylo zavřeno, tak jsme to kalili a kytku nemělo ani jedno děcko.
Vlezl do třídy, v tu ránu zapoměl, že má matku, já za ním lítala s foťákem jak pako a dělal na mě znechucené xichty, jakože ho hodně obtěžuji, semtam na mě udělal jízlivě a ironicky „sýýýýýýr“.
Pak si měly děti sednout na zem, účitelka jim něco povídala, trvalo to cca 3min a Vilouš (neuvěřitelný exhiboš a samožer) do toho cca 20× pronikavým hlasem zavolal: „Já jsem Vilík“ nebo: " Já se jmenuju Vilík" .
Když jsem viděla, jak na děti, které se nebezpečně přiblížili k „JEHO“ autíčkům, ukázal prstem, upřeně se jim zahleděl do očí a drsným hlasem pronesl: „já jsem kraken“ nebo „io sono dracula“ (případně vlkodlak), protočily se mi panenky, zavolala na něho, že už jdu, zvedl ruku, zavolal ahoj a znovu se zabral do hry.
Já, hyena, pro něj jdu dnes těsně před 16:00 :o)

Vilouše jsem vyzvedla před 16hod ve třídě předškoláků (jediný ze sluníčka je ve školce na spaní, tak ho šupli tam), nechtěl jít, pištěl, že ještě musí uklízet. Na svačinu, oběd i druhou svačinu měl oplatek (hehehe)
Pusu mi nedal při odchodu a ani při příchodu, tak já nevím, kde jsem udělala chybu ve výchově, hehe (babičce dal) :o)
Tož tak od nás :o)

Mmch, pro Slimajze to byl absolutně normální den, žádná euforka, žádná pruda, žádná buřka… Normálně jen strávil 8 hodin s cizíma lidma :oDDD.

L+V

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 03.09.07 23:06

A vleké slečně Anejdě VŠECHNO NEJLEPŠÍ! :-)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.09.07 08:09

Ahoj,  

tak to jsem ráda, že školkové premiéry dopadly dobře. Nás to čeká až 26.9. Na schůzce jsme se něco málo nového dozvěděli, ale hlavně jsem dorazila pozdě, takže jsem tam celou dobu stála a to mě totálně zničilo :-( Ale alespoň jsem si prohlídla třídu (mají tu s klouzačkou, to je dobrý), seznámila se s učitelkama a v šatně zkontrolovala, že jmenovka Filip Rada je připravena. Filda bude chodit vždycky ve středu, ale až po dovolené. Když se mu tam bude extrémně líbit, tak častěji.  

Jinak to školkové a jesličkové zpravodajství bývá vždycky kvalitní. V poslední době neobědvají nic, protože paní kuchařky mají dovolenou. Případně mají na obě svačiny i oběd rohlík. V jeslích byly všechny děti, které už odešly do školky … Teta mu dovolila sníst celou krabici bonbonků … Edgar se vykakal do bazénu, teta to pak vylovila,  Šimonek do kelímku … Na procházku šli do Tesca, tety si nakoupili a oni se vozili na jezdícím chodníčku … Svoje zá:,–(ní prohřešky ale už nehlásí. O víkendu začal zkoušet, co vydržíme a 2 x se šel s ohromně pobaveným výrazem vyčurat místo na záchod na koberec do pokoje. No, podruhé už dostal na zadek a měl trest - následoval zákaz bonbónů a sladkostí, několikrát denně to měl připomenuto. A včera v jeslích hádejte, co? Šel se vyčurat do postele. Takže dostal trest i tam a jsem zvědavá, jestli v tom hodlá pokračovat :-( Až na tenhle exces byl včera moc chválený, že pomáhá s novýma dětma a vůbec že se aktivně zapojoval do programu. Tak tomu se mi nechce moc věřit.  

Kluci byli včera na výletě za babičkou na Bečvě, tak jsem měla volno. To stání ve školce mě zdeptalo, že jsem skoro celé odpoledne prospala :-( Tak jsem se pak aspoň zmohla na uvaření pudinku. Dneska máme na odpoledne velký plán - jdeme koupit novou redukci na záchod, protože stávající je jakási malá. Venku je stejně hnusně, tak se mi tam dnes ani nechce být.  

Zubříci

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 04.09.07 08:33

Hihi, Marti, to máte blbé, že u vás v jeslích živí děcka jen rohlíkama, u nás mají aspoň oplatky :-DDD

Dnes v noci jsem skoro nespala, cca do 2hod jsme poslouchala Rottrovou, v 5 ráno si zas udělal nečekaně budíček Vildibald obecný, tak jsem úplně zdechlá a jdu „dřít“ do domku. Bude tam kápo, tož nemám přístupné pc, neb na něm projektuje on :-(. Chjo, to bude hnusný den. Odpol máme navíc schůzi, to tam příjde ještě druhý šéf a to budu mít zhnusený celý zbytek týdne.

Odvedla jsem radostného Vildu do školky, celou cestu mi tvrdošíjně opakoval, že STEJNĚ TAM NEBUDE SPINKAT A ANI LEŽET NA LEHÁTKU A ANI POSLOUCHAT POHÁDKU… :-( Kdoví, jestli ty učitelky ví, že na něho musí zařvat :-) No a při přebírání mého sladkého dítka se na mě učitelka obrátila a jakoby nesměle (spíš nevěděla, jak to vybalit)
„on… on… je dost divoký, že?!“ Hmmm, už tak jsem měla ne zrovna pozitivní náladu a teď si budu lámat hlavu s tím, co tam zas to moje vybijokno tropí. No jo :-(

Den je kráááásný, den je růžovýýý, je mi fááájn, tralaláááááá tralalaláááááá tralalalááááááá

L + vybionko gizd gizdovitý a gingin obecný slimajzovitý v jedné osobě

P.S. pamatujte, že gingin má 27.9. 3 roky, tož se u nás ožerem a dáme dort, jo? ;o) hehe

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.09.07 08:41

Tak to je za chvilku, už se těším, jak se ožerůůůů :-) :-) :-)
 M.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 04.09.07 08:48

Kolegyně brigádnice v domku končí, kdybyste měla některá zájem, dejte vědět

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 04.09.07 08:49

hihi :-DDDDDD

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 04.09.07 10:29

Jo, Luco - je nám to líto, ale na oslavu asi nepřijdem, Tomík jde 25.9. na tu operaci a pak musí mít min. do konce týdne klidový režim. Jestli půjde ten další týden už do školky, se teprve uvidí, až co řeknou dr. :-(

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.09.07 14:34

Ahoj,  

ta se hlásíme po návštvě dr. no šla jsem tam už docela klidná protože mě ráno uklidnila Nat, která má nastudováno snad úplně všechno a zhodnotila, že naše situace není zdaleka tak vážná jak jsem si myslela no a měla pravdu:-) Takže to zatím necháme tak budeme dál opatrně přetahovat nic víc. Adi byl v pohodě naší dr. se nebojí naopak tam chodí rád tak jsem ráda, že ani dneska si neodnesl žádné trauma akorát místo obrázku si vzal celý obrázkový bloček, ale vrátili jsme ho a vzali si pouze jeden obrázek:-)  

Dopoledne jsme byli na návštěvě u Nat a bylo moc fajn. Jsem ráda, že jsem znovu poznala Verču a znovu viděla Máňu, která se mi zdála nějaká smutná. Akorát když jsme dorazili domů tak byl Adi hodně unavený a pořád říkal, že chce spinkat jenže se muselo jít k dr. tak mytí, převlíkání apod. bylo trochu s brekem, ale teď už spí a snad se vzbudí do Kouzelné školky ať moc neponocuje.  

MARKÉT: díky za deníček sice jsme se toho od Tomíka moc nedozvěděli teda podle pravdy, ale snad ti to časem všechno povypráví:-) Příští rok se ujme Adámka jako zkušený školkař:-)  

A.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.09.07 16:09

Cus:)  

NO teda tak to zni zajimave ta Tomikova skolka :) ja myslim, ze my se od Ria dozvime akorat to, ze se tam neco toci a blika,pripadne ze tam je tuta a Ada :)  

Namornik se cuci na skolku a cekame na kamosku s detma. Myslela jsem, ze si po vcerejsi povedene noci po O s Riosem pospim a prd. Sotva jsem zalehla tak byl panacek vzhuru. Jela jsem teda vybrat penize a chtela jsem jit do papirka koupit par drobnosti a rada byla az k fontane…ti lidi tu skolu fakt asi zerou.  

NO takze jsme aspon posbirali shnile hrusky na jednu hromadu a zdrave na paleni na druhou, poklidili Akimove poklady ,vyzvedli dedovi obed, povesili posledni vypranou perinu a dorazili domu.  

Dnes jsem delala kynute testo v pecce a nemela jsem kvasnice jen susene, tak jse  zem to nechala zpracovavat 3 hodiny a ke konci prisipala z dalsiho pytliku a vykynuto mam teda fest :) No nastesti jsem to neznehodnotila, neb tech boruvek by byla skoda.  

Luco ze je Vilda divoky by me v zivote nenapadlo :-D  

nat

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 04.09.07 21:49

ahooooj
tak skolkove reporty vskutku usmevne :-)) tesim se na dalsi!!!  

ano ano hlasim ze dnes jsme byli u tetky Nat…byla tam spousta maminek, spousta deti, spousta legrace…a ja jsem opravdu nebyla smutna!!! :o))) to ja se tak debilne tvarim normalne :o))) …jenom vetsina to vzdycky pojmenuje hur…jakoze se tvarim namyslene, nebo coooooo???…:o)))
deti si hraly, nektere se i libaly… :) a maminky vedly zasvecene, duchaplne rozhovory....­..... dristu chlastu az ku miastu :))
a ja uz jsem unavena a jdu spat  Pa emnemska

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.09.07 08:25

Ahoj,  

tak já jsem si včera večer uvědomila závažnou věc, že se musím urazit, protože jsme k Nat pozvaní na návštěvu nebyli :-)) Taky ráda vedu zasvěcené a duchaplné rozhovory. F. se tedy zatím s nikým moc nelíbá (aspoň to nevím), ale za to se s Pepe pravidelně u oběda ducají hlavičkou, aby je měly červené …  

My jsme včera zakoupili v Karolíně větší sedátko na záchod a stejně je na prd, protože to jde taky ven … Naprosto ho tam uchvátilo jedno cikáně a blikající mašinka, takže když už jsem vedle ní stála 10. minutu, tak jsem pochopila, že bude lepší si sednout vedle na kafe a z dálky ho sledovat. Dobrý nápad. Prkýnko si vybral růžové … Domů jsme dorazili až po 18.30, kosa jako blázen, bohužel na písku a u houpaček větší děti, tak náš poděs tam samozřejmě musel být taky. On je fakt šílený, jednou se z těch dětí zblázní. Nutně s nima musel hrát fotbal, naštěstí o něj nakopli balon, tak jsme mohli jít po 19 hod domů, jinak by to bylo s řevem.  

Nechcete jít dnes někdo odpoledne do Sedmikrásku? My asi půjdem, jsem nějaká namrzlá, ráno tam bylo 8 stupňů, nehodlám to trávím venku.  

Zubříci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.09.07 08:28

Markéto a co zpravodajství z 2. školkového dne?
 Z.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 05.09.07 08:35

Samozrejme bych vas zvala, ale dopoledne jsi v praci mamko :)

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 05.09.07 09:28

Ahojte :-(
Tak druhý školkový den v pohodě, bavila jsem se včera s učitelkou a ta Toma jenom chválila, že je hodný, jí, pije, spí, prostě žádný problém. Odpoledne pro něho byl Jirka, prý byl tak zaujatý pozorováním, jak paní učitelka skládá papírovou lodičku, že se mu ani moc nechtělo domů. Jenže dneska to přišlo. Třetí krizový den…doma v pohodě, do školky vedl Jirka, po cestě v pohodě, v šatně v pohodě, ale zasekli se ve dveřích třídy, protože museli čekat, než jedna ženská opět pořeší s učitelkou svého manžela-opilce, no a jak tam čekali, Tomík si to nějak rozmyslel, schoval se Jirkovi pod mikinu a že chce být s ním :-( Učitelka ho prý vzala na ruce, odnesla ho ječícího i s kravičkama k hračkám a Jirka radši zmizel…Tak jsem z toho „mírně“ přešlá :-((( Doufám, že tam nebrečel dlouho a hlavně, že tam nevystřihnul jeden ze svých hysteráků…
ACH JOOOOOOOOOOOO­OOOOOOOO  

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 05.09.07 10:09

Ahoj,
venku je hnusně a zima a leje a vůbec a jsem tudíž taky nějaká namrzlá a namrzelá. Všechny báječné práce, které jsem měla venku naplánované jsou teď v háji. Šla bych zatopit, ale to bych musela ven pro dřevo…
A Kubu to taky nějak bere, dnes se od rána jenom tulí.
Doufám, že  docházka do školky bude zdárně pokračovat, těším se na zpravodajství. Já se toho docela děsím, takže i když bych potřebovala to dítko někam odložit a pořád o tom uvažuji a mluvím, tak jsem se ještě neodvážila.
Gabriela

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 05.09.07 11:33

Jo, Gabko, ty se máš, že si můžeš zatopit…My máme doma zimu jak v psírně, můžu si tak maximálně zatopit na sporáku :-( Jsem zvědavá, jak dlouho jim bude trvat, než pochopí, že když je venku 8stupňů, tak už by se trošku přitopit možná hodilo…Brrrrrrrr.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 05.09.07 12:04

Můžu, ale musím pro to dřevo…
A sporák na topení taky není špatný, už se nám peče kuře v troubě a hned je příjemněji.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 05.09.07 12:27

pojdme spolu kuknout do tech jesli.....co rikas  

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.09.07 13:02

Topit nám začnou, až bude 3. den po sobě pod 15 stupňů :-((
 M.

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 05.09.07 19:37

Ahoj lidičky  

nějak vás vůbec nestíhám. Školka u nás proběhla v poho ( Ada už je mazák) ale v šatně byl celkově docela rachot:-(
FIFIK to že Tomík nic neříká je normálka. Ada taky tvrdí že si tam vůbec nehrají, na jídlo nic nemají a když tak polívku a chleba.-)))
Filda si začíná stoupat tak mám doma o zábavu postaráno. Zrovna před chvílí chytil jednu ránu o hranu stolu:-(((
se modlím at už je tohle období brzo na náma a přežujem ho všichni ve zdraví.
Počasí je teda dost šílený. Zima jak hrom a kotel nějak nefunguje:-((( Je zaplý od rána ale zatím nic.  

ANEŽCE přejeme dodatečně všechno nejlepší k prvním narozeninám a Filda posílá jednu uslintanou pusinu.  

Tento týden se nechytám ale příští bych dala odpo Sedmikrásek jestli se někdo přidáte.  

zatím paáááá jdu uložit zvířectvo.-))))  

Anni, Ada, Filda boulovatý

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 06.09.07 10:58

Ahoj,  

tak já jsem se právě vrátila z Vítkovic, byla jsem na NT měření. Bohužel už to nešlo udělat, protože podle ultrazvuku nejsem 12 + 6, ale 14 + 1 :-( Podle krve vyšlo riziko DS 1:4 800, pak v kombinaci s věkem matky 1:680. To by bylo celkem dobré, ale bez toho ultrazvuku je úspěšnost měření 85 %, s ultrazvukem 95 %. Tak mě zase bohužel čekají ty hnusné AFP testy, kterým jsem chtěla ujít. Ach jo … Momentálně studuju kalendář, jestli je to teda vůbec možné a nedošla jsem k ničemu, protože nevím, nepamatuju. Zítra jdu na prohlídku ke svému doktorovi a domluvíme se, jestli vezmem krev teď nebo až po dovolené.
V Sedmikrásku jsme včera byli, bylo to fajn, F. velmi spokojen. Našel si tam nějakého kamaráda a já si četla časopis. Dětí asi milion, ale naštěstí začali po 17 hod odcházet, takže v 18 hod tam bylo skoro hrobové ticho a asi jen 5 dětí.
A začali  nám doma topit, hurá!  

Zubříci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.09.07 11:15

Ahoj,  

tak nám dopadly tripple testy dobře stejně jako NT a krev takže na amniocentézu nejdeme. Děkuji těm, které na nás myslely:-) Odpoledne jsem byla na poradně tam taky vypadalo všechno v pořádku. Mimčo je trošku větší což mě moc nepřekvapuje my máme obříky:-) Za dva týdny mi dr. udělá genetický UTZ myslela jsem, že půjdu do Vítkovic, ale prý to tam dělá stejně on a ještě jedna dr. No a samozřejmě mě zajímalo jestli čekáme holčičku nebo chlapečka nooo a jistě to nevíme (i když 100% to není z utz nikdy) protože mělo mimi mezi nožkama pupeční šňůru, ale dr. se dlouho díval a přiklání se spíš k …:-)  

Moji radost mi včera zkazilo až večerní blbnutí s Adámkem i když jsem si dávala pozor a přidržovala mu nohy ať mě nekopne tak jsem stehně schytala náraz do břicha tentokrát jeho zadkem a to celkem dost tak mám strach a moc doufám, že je mimčo pořádně chráněno vodou. Co si myslíte?  

MARKÉT: to je jasné, že krize musela přijít moc vám přeju ať se to rychle zase upraví a Tomík je ve školce spokojený.  

MARŤO: teda to je škoda to NT jde to měřit do 13+6 takže jen o pár dnů:-( tripple testy budou určitě v pořádku. No asi taky budete mít velké mimino:-)  

ANDREJ: přeju ať se Filípkovi boule rychle zahojí a ať je jich co nejmíň.  

A.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.09.07 11:17

MÁŇO: tak to promiň s tím smutným výrazem:-) mi taky pořád někdo říká jak se tvářím a to buď smutně nebo namyšleně:-)) jen Lucka Brumík mi řekla, že jsem usměvavá a to mi nikdy nikdo neřekl:-))  

A.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 06.09.07 11:27

Ájo, neboj se, nic se nemohlo stát. Po té, co do mě dnes bušil doktor ultrazvukovou sondou, aby se mimčo obrátilo tak, jak potřebuje, nejsou kopance a šťouchance od našich dětí nic, co by s tím mohlo soupeřit :-) S tím velkým dítětem teda nevím - Filip měl 48 cm a 3 kg …
 M.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.09.07 11:47

no to já jen podle toho jak vám roste:-) Adi měl 54 a 3,95 tak počítám, že tohle bude zase z těch větších:-) škoda, že nejdete dneska do Sedmikrásku to bychom i šli.
 A.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 06.09.07 11:49

Ahojky,  

konečně jsme všechno dočetla.  

1. Anežce vše nej nej k 1. narozeninám.  

2. Obr gratulace k úspěchům ve školce.  

3. Andrejko gratuluju k úspěšným testům a neboj mimi se má jako v bavlnce takže Aďa bráškovi nebo ségře neubliží. Byla jsem moc ráda že jsme si v sedmikrásku stihly aspoň trošku pokecat.  

4. Marťo tobě přeju ať je taky všechno v pohodě a hlavně pěknou dovolenou.  

My jsme se včera s Fildou vrátili nemělo cenu tam zůstavat když prší ale těch pět dní bylo skvělých. Sice jsem s Fildou pořád ale tam to bylo tak nějak jiné a skvělé. Chodili jsme na procházky prošli skanzen a Rožnov zajeli jsme si i do Frenštátu no prostě pohoda, klídek a tabáček. Spaní bylo taky úžasné malému bylo jedno kde spí, mrknul na večerníka všem zamával a šel chrupkat. No zlatíčko.  

Jestli si na něco vzpomenu tak to ještě dopíšu. Krásnému počasí zdar. L a F.  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 06.09.07 19:22

Brej večír :-)
Tak máme za sebou další den ve školce, dneska jsem vedla Tomíka já a přestože celé ráno vykládal, jak si ve školce zase pobrečí, nedala jsem mu šanci :-) Pořád jsem do něho něco hustila, vykládali jsme si a ve třídě, než se stačil rozkoukat, jsem ho předala učitelce a zmizela. Takže pohoda. Odpoledne měla paní učitelka překvapivý postřeh, že prý je Tomajs rozumbrada :-D Néééé, fáááákt? Nevím, jak ji to napadlo :-) Prý neustále vede vážné řeči a udílí dobré rady a taky chce všechno dělat sám (to je zajímavé…doma je to lemra líná a nic neumí). Jeho o rok starší kamarád Vítek mi dneska hlásil, že se o něho stará, tak to jsem fakt ráda a doufám, že to příští rok Tomík vynahradí třeba Adámkovi ;-) Tolik zpravodajství.  

Martino - co je vlastně ten AFP (nebo jak to je) test? Nepamatuju si, že bych něčím podobným prošla…  

Ajko - to jsem ráda, že vám všechno vyšlo v pořádku! A taky, že Ádu nebude nikdo mučit a nechává se tomu volný průběh. Mmch, Tomíkovi stejně pořád nejde pindík přetáhnout úplně, opět jsme jen na půlce až dvou třetinách, ale už na to prdím a ani nepřetahuju každý den. Jen když si vzpomenu.  

Brumík - to je fajn, že jste si užili dovolenou…myslím na Ivu, těm to počasí teda moc nevyšlo :-( Ale co si pamatuju, tak to je po dlouhé době, kdy je na začátku září tak hnusně. Poslední roky to byla záruka krásného počasí…  

POZOR - POZOR - POZOR!!!
Příští týden jsem slaměná vdova (choť odjíždí na týden do Tater) a to znamená, že bych se nemohla zúčastnit večerního srazíku…napadla mě tedy geniální myšlenka (........dobře dobře......napadlo to Nat jako vždy :-))), že by se mohlo srazíkovat u nás doma. Co vy na to, souhlas? Úterý večer po 20hod.?  

Mějte se,
M+T+O

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 07.09.07 11:57

Tý jo, my jedem pryč a tady se bude pařit a opíjet u Fifiků? Užijte si to, budu na Vás myslet :-)
AFP testy jsou jinak zvané tripple testy, dělají se v 16. tt, prošly jsme tím všechny. Je to nepovinně povinné …
Dneska ráno jsem taky myslela na Ivu - jestli jsou v ČR, tak to počasí se na ně naštvalo. Dneska to z okna vypadá přímo hrozivě a vedení firmy chodí okukovat řeku …
Já jsem včera zabalila, máme jen 2 malé kufříky :-) Oproti loňsku paráda - žádná postýlka, kočárek, plínky, jídlo a další krámy. Dneska jsme měli jít s Petrem na večírek a on nechce jít. Tak já ho prosím pozvu, má to s večeří zdarma, hlídání jsem zajistila a on tvrdí, že musí jít na zkoušku do divadla … To mě tedy naštvalo a už ho nikdy nikam nepozvu. Radši půjdu s nějakou kámoškou. Pak zvěte někam chlapy, nevděčníky jedny …
Zubříci    

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 07.09.07 16:13

Ahoj holky,
hlásím se po delší době. Státnice mám za sebou, vdala jsem se a příští měsíc půjde Vojtíšek do školky:-) Snad se mi podaří si opět pravidelně číst deníček a psát do něj.

Martino: Chtěla jsem se zeptat kam míříte na dovolenou? My zítra odlétáme směr Kréta, tak jestli tam náhodou neletíte také:-)

Bledulka a Vojtíšek

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 07.09.07 17:12

Ahoj holky, Bledul, ráda tě vidím, gratuluji ke všemu, jsi šikovná, fakt ;-)

Holky, domluvily jsme se s Fifinkou, že Vilibaldovy narozky budem slavit ten týden po jejich operaci, takže od 1- 7.10. pište, který den se vám to většině hodí, jo?

Všem gratuluji k dobrým zprávám, já nepřispěju, žádnou dobrou nemám, až na to, že Vilda ve školce nezlobí a docela ho chválí (a celá školka ho zná, snad i pro to jméno).

Tak já furt jedu v Rottrové a depčím , teď  nám začíná škola, do toho zlámaná hnáta v domku peklí, mám šichtu za šichtou… A vy, ježibaby, si neuděláte výlet a nepřijedete za mnou na kafe?  Muglinov není zas tak nedosažitelný :-) Žádná z vás nebude stavět? No totok… ;-)

Tak pa,
L bez V (je na chalupě na Ostravici)

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 07.09.07 17:33

Ahojky,  

Market super nápad se srazíkem ale naši od pondělí malujou tak nemám hlídání. Dneska jsme s mamkou projezdili obchody s kobercema a vypadá to že si mamka vybrala. Te´d jsme vystěhovali obyvák a ložnici naštěstí je sousedka na dovči a půjčila nám byt takže jsme to odnosili všechno tam.  

V úterý nebo ve středu to bude hotovka a půjde to nazpět i s novým nábytkem akorát taťka nedostal dovču tak je to jen na nás.  

Mějte se krásnou dovču a papa l.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 07.09.07 17:33

Ahojky,  

Market super nápad se srazíkem ale naši od pondělí malujou tak nemám hlídání. Dneska jsme s mamkou projezdili obchody s kobercema a vypadá to že si mamka vybrala. Te´d jsme vystěhovali obyvák a ložnici naštěstí je sousedka na dovči a půjčila nám byt takže jsme to odnosili všechno tam.  

V úterý nebo ve středu to bude hotovka a půjde to nazpět i s novým nábytkem akorát taťka nedostal dovču tak je to jen na nás.  

Mějte se krásnou dovču a papa l.

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 07.09.07 18:46

Ahojte holky

1. hlásím: Malovali jsme ........byla jsem týden tím pádem bez jakých koli informací.....
2. hlásím: Ami nastoupila taky do školičky: do Muzické  školy - školičky na 4 hodiny na 5 dní v týdnu ( 10 dětí celkem)Měli jsme štěstí, že jedno vypadlo.
3.hlásím: Ami je úplně v pohodě ( možná to dělají jenom ty 4 hodky, počet dětí a zkušenosti s kolektivem), zvládá to bez jediného breku, a ještě se ji nechce pryč ( to jsem matka co) Mám radost.  Skoro nic se od ní nedovím, to mě mrzí, a tak zjištuji od úči a jiných dětí a rodičů.
4. hlásím že jesem 35 tt a konečně bych příští týdne měla něco chystat ne??
5.hlásím: že našim přetekl rybník a bazén naštěstí do lesa  

pa Lime  

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 07.09.07 22:15

Dobrý večer,

tak už je snad vše dobaleno, F. konečně spí (dnes stávkoval) a já se jdu rozloučit.

Bledulko, letíme do Turecka ve 12:40. Tak kdybyste tam náhodou v tu dobu byli taky, tak se hlaste (jestli se poznáme :-)) A prosím letíme sem http://www.clubvikingen.com/

Já navrhuju, aby se Vilibaldovy narozeniny oslavily 2.10. a oslavíme s ním i moje smutné výročí … Ale ne, můžeme si naplánovat kterýkoliv den krom pondělí, kdy zase budem chodit plavat.

Lime, už 35 tt to teda letí, nechce se mi věřit … Začni chystat :-)

Dnes dorazila židle Jitro, děda ji hned smontoval a absolvovali jsme první večeři. F. je štěstím bez sebe a nesmírně důležitý. A já jsem ráda, že velká krmicí židlička na chvíli zmizí zase do sklepa.

Holky, mějte se tady všichni hezky a občas si na nás vzpomeňte …

Zubříci

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 08.09.07 18:12

Podívejte se na něco:  http://youtube.mp3-ke-stazeni.cz/watch.php?…

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 08.09.07 22:09

Nažďár všichni :-)

Jsme zpět živí a zdraví (teda aspon fyzicky, duševně jsem na tom podstatně hůř), všechno jsem přečetla, víc napíšu zítra nebo později, ted jsem kantáre…

Jen co si v rychlosti vzpomínám:
Děkuji za přání anežce, my to stejně zatím ještě neslavili  :-)))
Je moc fajn, že vám holky mimča rostou, už se na ně těším, až se vyklubou .-)))

A víte co? už se mi po vás normálně stýskalo  :-DDD

Tak pá, jdu věšet prádlo

i

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 09.09.07 20:43

Ahoj holky i kluci, tak jsem se hecla a jdu sepsat naše zážitky z první dovolené s dítkem.

Vyrazili jsme se známýma, co mají 5m Vojtu, do kraje Adrspašsko - teplických skal, abychom trochu protáhli naše mateřskou dovolenou  zlenivělé kosti. Ubytování jsme měli v chalupě v parádním místečku, samota u lesa, obrovská zahrada, ohniště… romantika :-)  ta sice trochu opadla po příjezdu do parádně vymrzlého obydlí a zjištění, že majitel je tak trochu bordelář :-/  Nicméně jsem se hned chopila smetáku, abych to naše vytíradlo mohla vypustit na podlahu, pan domácí nám druhý den zatopil a hned to bylo lepší.
Je teda fakt, že počasí nám moc nepřálo, docela často jsme utíkali před přeháňkama (jednou i s kroupama..),ale když už jsme tam byli, rozhodli jsme si to užít, co to půjde. Takže jsme každý den vyrazili na celodenní výlet po blízkém a dalekém okolí, u domácího krbu jsme se byli nuceni hřát jen ve čtvrtek, kdy venku burácela vichřice a déšť padal vodorovně, to jsem fakt nedala… Ale Jakub chodil aspon na hřiby, takže jsme krájeli a krájeli a krájeli a sušili a sušili a sušili, protože opravdu rostly! Ted to dosušujem na topení, to je teda odér…
Mně osobně se nejvíc líbila túra po teplických skalách, kdy jsme dítka nesli v krosně a v šátku, a adršpašských skalách, to jsme zvládli s kočárama. A taky ZOO ve Dvoře Králové a safari, tím jsem byla naprosto nadšena. Jakub zase jásal v muzeu stavebnice Merkur a na hradech Kuks a Pecka a po cestě zpátky jsme se ještě stavili v muzeu řemesel v Letohradě, tam to bylo taky skvělé.
Anežka nám teda dala docela zabrat, zrovna nejhodnější nebyla, ale na to už jsme tak nějak zvyklí, tak jsme to přežili. V krosničce se jí líbilo mnohem víc než v kočárku, to jsme ji občas musela i ponosit, abychom nepohoršovali jekotem okolí :-(((  Ale spala v noci docela dobře, jen jednou nám okupovala vrzající postel, to se jí asi zase prořezával zub.. Nejvíc nadšená byla A pana domácího boxerem, byl strašně milý a přítulný, furt otravoval s balonkem (ne pan domácí, ten boxer…), sotva jsme vylezli ven, hafala na celé kolo a slovo haf je ted jejím hlavním dorozumívacím signálem :-D

Celkvý dojem z dovolené je výborný, ovšem že bych si nějak extra odpočala, to se říct nedá  :-DDD  Ale zase jsme viděli!!!

Docela sranda je, že jsem samozřejmě s anežkou celý týden necvičila, na nahaté dítko tam přece jen byla docela kosa, a to si myslím, že nejsem zrovna cíťa, a ona se během jednoho týdne začala stavět o nábytek, semo tamo se kolem něj i posouvá a leze na křesla a hlavně po čtyřech (to zdokonalila dneska u Markéty, jak napodobovala Ondráška, má na ni bratraneček holt dobrý vliv :-)))    uf, konečně…  Je vidět, že jí to zahálení jenjen prospělo, to sestřičce zítra na rehabkách asi nevysvětlím :-)

Tak to by bylo asi všechno, dám nějaké fotečky do galerky…

Těším se na úterý na večer na pařbu u Markéty, jupí!!!
A netěším se na zítřek na cestování mhd do centra, blé......

Ahojte všichni, doufám, že se uvidíme v to úterý :-)

Iva + pizizubka ubečená Anežka (1rok a týden)

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 10.09.07 08:13

Ahoj,  

IVO: vítejte zpátky z dovolené a MHD tak neřeš my jezdíme MHD pořád a žádná hrůza to není:-)  

LUCI: taky tě vítám zpátky z dovolené i když už jste doma skoro týden:-) myslela jsem na vás, že si ten bazén asi neužijete.  

Nestihla jsem popřát Martině hezkou dovču, ale určitě se budou mít fajn a vyhřejou se:-) My se jdeme chystat do školičky budeme mít novou paní instruktorku tak jsem zvědavá:-) V sobotu jsme byli v sedmikrásku a byla pohoda asi šest dětí a včera procházka jo vlastně jedna novinka u nás je už zase spím v ložnici:-)) Pro mě nepřekonatelný smrad z Adi postele už docela zvládám takže jsem se z gauče přestěhovala zpět ke chlapům do ložnice:-)  

Andrea + Adámek dnes 2 roky 4 měsíce + mimi 17+1

 
zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 10.09.07 11:37

ahoj všichni po víkendu,
gratuluji k úspěšnému startu ve školce,moc jsem se zasmála, asi se mám za pár let taky na co těšit :-D

Tento víkend ovšem u nás byla hotová katastrofa. Nejenže Rozince začal lézt zub, který jsem s jistotou odhalila včera večer! No nejsem slepá, že bych si ho nevšimla hned, ovšem je to teprve špička zoubku. Takže to bude pokračovat, probdělé a prořvané noci… no to mě všechno čeká :-D Ale nejhorší, co mě potkalo je ledvinová kolika manžela. V pátek ráno ho dovezl kolega z práce, že mu bylo zle. Do večera se to stupňovalo a nemohl chudák ani ležet, ani sedět. Nejhorší byla ta bezmoc. Odpoledne jsme ho vezli do nemocnice, ale doktor konstatoval, že máme jet domů a čekat, co vyleze. V sobotu bylo zle a v neděli peklo, takže do nemocnice zas. Tentokrát si ho tam nechali. Kapačka proti bolesti a ještě se smál, že jsou tam pěkné sestřičky. Teď se čeká, jestli kamínek vyleze sám (auau)nebo jestli půjde pod kudlu. Tak jsem slaměná vdova a doma je nějak prázdno… já jsem teda jen nachlazená,ale bez chlapa mi chybí ještě aspoň jedny ruce…
mějte se a doufám, že už přestane pršet a bude trošku tepleji, protože jsme už dokonce vytáhli fusak… :-(

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 10.09.07 14:19

Ahojte,
Zuzko - tak to my moc dobře známe, ledvinovou koliku si manža užil asi před měsícem společeně s angínou, taky to vypadalo, že každou chvilku umře (ti chlapi nic nevydrží totiž), ale šutr nakonec vylezl sám…Tak se držte.  

Ajko - tak to byla teda doba, co sis pospala v obyváku, co? To mi dělá teď taky Tomík společnost v ložnici, když je Jirka pryč…nějak se mi ho ani nechce odtama vyhazovat, tak chrupkame spolu :-) Doufám, že až se nám taťka vrátí, tak bude mít kde spát :-D  

Zubříkům jsme taky nepopřáli hezkou dovču…ale to budou mít určitě i bez toho…rozhodně tam budou mít tepleji :-/  

HALO HALO zítra teda po 20hod. vás všechny očekávám!!!! I AJKU OČEKÁVÁM !!!!!!! Vemte s sebou, co uznáte za vhodné, podle toho, nakolik se hodláte opít :-) Mám sedmičku červeného vína (haha, to by bylo slabé…) a servírovat se budou zapíkané toustíky :-) Tak se podle toho zařiďte :-) Těšíme se!  

M+T+O

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 10.09.07 14:24

10.9.2007, 9:53 , SMS Zubr  

Zdravime Vas vsechny od more. Je tu uzasne, teplo,voda v mori 29 st. super bazeny, F. v sedmem nebi…Cesta taky v pohode :)    

Jo a zitra se povinne vseci poptaji Market jakeze to krasne ulovky ziskala v sekaci!!!! :-D    

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 10.09.07 14:29

NATÁLIE, UŽ TI NIKDY NIC NEŘEKNU !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 10.09.07 15:13

:-D a vis kdo ji bude beztak nejvic obdivovat? :-D ja .hehe

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 10.09.07 21:57

Mám novinku miminčátko už kopeeeee no kope však víte jaké jsou první pohyby, ale je to krása:-)  

MARKÉT: dneska jsme s Adámkem konečně pořídili Tomíkovi dárek k narozeninám a těšíme se na vás ve středu:-) i když zítřejší zapékané tousty jsou taky lákavé dělám je teď docela často:-)  

A.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 10.09.07 23:03

Ahoj,
AJJAA: gratujeme ke kopanečkům!
NAT: měly bychom opravdu kouknout do těch jeslí, Kuba dnes prohlásil, že chce do školky a na vycházce u našich se tam prý i dobýval.  

Venku je pořád neuvěřitelně hnusně a já musím natřít tyčky k plotu a je jich zatraceně moc. A Kubu to určitě nebude bavit, v lepším případě bude ječet, že chce domů. Taky jsme chtěli jet na chvíli do Jeseníků, ale to počasí není moc lákavé, tak nevím… Byla jsem dnes v práci, byla tam příšerná zima, pak jsem si chtěla koupit boty a neměli moji velikost a jako vrchol jsem zašla do Lasa nebo jak se to teď jmenuje a chtěla si koupit sportovní podprsenku a ta prodavačka byla úplně neuvěřitelná, nejdřív mě naprosto ignorovala a když už jsem stála přímo před ní, tak na mě chvíli zírala a pak se ptala jestli teda něco chci a nakonec tvrdila, že nemá moji velikost, i když tam měla napsáno, že mají právě jenom ji. A doma je opravdu příšerný svinčík a navíc se mi nějak povedlo nedovřít dvířka mrazničky, takže je tam hromada sněhu a ledu, budu s tím muset něco udělat. Jo a Kuba v létě zatraceně vyrostl, má všechny trika a kalhoty a tepláky krátké, vypadá jak sirotek Lowoodský a do takového počasí tříčtvrťáky neobhájím. Tolik můj dnešní optimistický příspěvek.
Gabriela + Kuba (před chvíli ječící, že chce napít)

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.09.07 10:16

Ajko - příííííííííjď!!!!!!!!! Na středu se moc těšíme, hehe dárek k narozeninám, to je dobré :-D A moc gratulujeme ke kopancům!  

Gabko - opravdu optimistický příspěvek :-)  

Jen vysvětlím naše vzkazy tady s Natálkou - včera jsem koupila v sekáči parádní zimní kombinézu pro Tomíka a Nat se mi snažila namluvit, že to je nepraktické…hm hm…no kdybych musela Toma v -20 venku svlíkat donaha a dávat ho vyčůrat na skládací nočník, tak bych do toho asi taky nešla :-D  :-D :-D Ale myslím, že v našem případě rozepnout kombinézu, vystrčit pindíka a čůrat nebude tak složité ;-) Chichichi.  

Ahojte večer!  

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 11.09.07 12:34

My máme taky kombinézu už od loňska pravda loni nám byla celkem k ničemu, ale letos bude Adámkovi akorát:-) No a ani mě nenapadlo jak to bude praktické při čůrání my tak naštěstí čůráme ve stoje:-) Dneska možná dorazím nic neslibuju znáš mě:-)  

Jinak školičku jsme měli až dneska a nová cvičící teta je moc fajn. Sice podražili, ale co se dá dělat. Domů jsme jeli s řevem jako ostatně pokaždé když se s někým loučíme nebo odcházíme domů. Dneska ho to drželo pěkně dlouho a scény dělal parádní takže dostal přes zadek což samozřejmě nepomohlo, ale pokud se bude takto chovat tak s ním ani já nemůžu jednat jako v bavlnce. Už jsem se trochu uklidnila, ale vytočil mě řádně.
Odpoledne asi pojedeme popřát mojí babičce k zítřejšímu svátku protože zítra jdeme k Fifíkům:-)  

A.    

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.09.07 13:00

ja nesvlikam ria do  naha kdyz cura…stahnu mu kalhoty a slipy :) TO mozna jen u Skalu se sundava vsecko :-D

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 11.09.07 14:33

U nás se taky nesvlíka do naha, ale upřímně, někdy by se to hodilo. Tatínek naučil Kubu mířím, mířím, ale chlapeček se většinou tak úplně netrefí, někdy docela dost netrefí.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »