Severomoraváček č.64- Neštovice trochu jinak

Rodičovství

Ahoj všem!! Jelikož jsem byla pověřena tetou Máňou, nerada bych zklamala její důvěru a tak se tedy pokouším něco vymyslet a napsat. Dostala se mi do rukou kniha Skotského spisovatele a lékaře kena Mc Clureho Vzkříšení. Pojednává o možnosti použití viru pravých neštovic jako biologické zbraně. Zmiňuje se, že virus pravých neštovic je v celosvětové populaci díky očkování vymícen a vzorky viru se uchovávají jen ve dvou laboratořích na světě v USA a jedna v bývalém SSSR.

Ke konci minulého deníku jsme hodně diskutovali o planých neštovicích, které naše ratolesti prodělávají dodnes. Trochu jsem zapátrala zčásti popudu zmíněné knihy, zčásti i vzhledem k naší diskuzi a dozvěděla jsem se zajímavé informace.
Kromě planých a pravých neštovic existují i Kravské neštovice, což jsem teda nevěděla. Tak aby ten můj deník byl i trochu „vzdělávací" přináším pár - pro někoho známých, pro někoho nových informací o pravých neštovicích. O těch planých všichni víme a kravské, no po pravdě ty mě teda moc nezaujaly- napadají pouze hovězí dobytek :o)) Nechtějte slyšet slova mého muže, když to čte :o))

 

Martinu musím zklamat- o inteligenci ani ťuk :o))  

**Pravé neštovice   **

Pravé neštovice (Variola) jsou vysoce nakažlivým onemocněním s vysokou úmrtností (u některých kmenů se blíží 100%). Přeživší pacientibývali často nadosmrti poznamenáni drobnými jizvami
Odhaduje se, že jen během 20. století tato choroba zahubila 300-500 milionů lidí. Ještě v roce 1967 onemocnělo 15 miliónů lidí a 2 milióny jich zemřely. O deset let později se tato nemoc stala zatím jedinou na světě, kterou se soustředěným úsilím a celosvětovým očkovacím programem .(Očkovací program (stránka neexistuje)) podařilo zcela vymýtit. Poslední známý případ této nemoci pochází z roku 1977. Po ukončení tohoto programu roku 1980, kdy WHO prohlásilo pravé neštovice za zcela vyhubené, bylo rozhodnuto zničit všechny laboratorní vzorky původce choroby, zůstat měly pouze ve dvou laboratořích - jedna v USA (jsou přechovávány v CDC v Atlantě) a jedna v bývalém SSSR. Podle svědectví Kanatjana Alibekova však SSSR ještě v 70. a 80. letech prováděl pokusy s cílem ještě zvýšit nebezpečnost tohoto viru a měl vyrobit značné množství biologických zbraní založených na jeho bázi.
Neštovice se považují za jednu z nejvýznamnějších příčin úspěchů bílých kolonizátorů v Americe. Právě fakt, že s sebou na Americký kontinent přivlekli svoje nemoci, zejména pravé neštovice, vedl k tomu, že panenská populace Indiánů byla v klíčových oblastech během několika desítek let zredukována o úděsných 90%. Evropané se rychle chopili příležitosti a v řadě případů použili na podporu svého postupu neštovice jako biologické zbraně (oblíbenou metodou bylo Indiánům prodat či darovat infikované přikrývky). Vysoký úspěch této metody byl dán zejména tím, že se neštovice přenášejí výhradně mezi lidmi a před příchodem Evropanů na Americký kontinent byly zde chorobou zcela neznámou. Původní americká populace proto byla vůči nim mnohem citlivější, nežli populace z kontinentů, kde se neštovice vyskytovaly již řadu generací.
V současnosti se Variola považuje za vymýcenou a řadu let se již očkování neprovádí. (Podle dostupných údajů skončilo například v České republice kolem roku 1979 - v ostatních zemích to bude obdobné.) Pokud by tedy byla tato choroba (nebo její uměle vytvořená mutace) použita jako biologická zbraň, mělo by to fatální následky.

  

Snad jste to dočetly až do konce a moc Vás to nenudilo.

A+A

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 07.03.09 12:44

prvníííí

nestras me tu s nestovicama jo? :))) ale dobry poucny clanek… ono tech hrozeb je beztak vic ani o nich nevime…

tak nic no asi jsem inteligentni od prirody :)))

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 07.03.09 12:46

Jé, druhá! Jdu číst…

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 07.03.09 13:07

a ja třetí ...........
letím se opékat tak pak budu čitat
 L.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.03.09 14:49

Ahoj,  

ANINI díky za deníček  

MONI tomu nebudeš věřit, ale ve středu jsem byla na ORL na výtěry protože mě bolí už asi dva měsíce v krku vždcky tak dva dny dobré a pak zas někdy trochu jindy tak, že nemůžu spát. Tak jsem tam radši zašla. Taky podezírám nějakého bacila, kterého předávám děckám nebo fakt nevím. Tož držte se bych ti mohla povídat jak jsem milá maminka poslední dny, ale to radši až někdy osobně:-)  

Tomíkům vše nej k svátku.  

LUCI už jsi byla na té hematologii? Já jen jestli by tě neměli vidět neopálenou radši? Držím palace ať se tě výpověď netýká.  

Sedíme doma snažíme se nešířit bacila. Viktorka ráno konečně neměla teplotu, ale kašle hrozně. Adi je lepší příští týden už asi někdy půjde do školky. Smutno mu prý je jen po Tomíkovi P. jinak bez školky nestrádá:-)) Já furt řeším bydlení zas jsem objevila něco jiného za lepší cenu a na lepším místě. Pořád nic jistého takže zatím nepíšu konkrétně.  

A+A+V

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 07.03.09 15:18

Aji na hematolku jdu v pondělí a snad ta dr pochopí že na tom opálení ty modřiny tak nebijou do očí hlavně na těch rukách je to děs a jak pěst na oko a v práci musím mít košili s krátkým rukávem a ještě jedno plus to má mizí mi ekzém kožařka mi solárko taky doporučovala že se mi spraví kůže.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 07.03.09 21:02

cus pri veceru.  

Tomikum zpetne hezky svatek! Jak se mu libilo na tenise? U nas nejvernejsi divak Fufik :) ani kojit se nenechal , aby mu nahodou neco neuniklo…ale pak jsem zjistila , ze kvici bo nic netece…a nic netece,protoze mam opet zanetek. Tentokrat to boli jak slak,tak drzte palec.  

Mano doufam, ze se to ted konecne preleci a ze stery budou negativni, uz by holky taky potrebovaly byt venku co? Byt tebou stopnu navstevy,ono i rymicky druhych vam muzou zavarit . Tak doufam, ze se do leta stretneme? :-D
Ajjo - taky  doufam, ze uz budete brzy zdravi!!! a v hledani bytu preju stastnou ruku!  

Luci na pondelni drzim palce at to dopadne co nejlepe, dej pak vedet co a jak. A okna zatim u nas nehrozi, az budou dam vedet :-D  

ANini - diky za denicek :) hovezi nestovice mne zaujaly, tak obcas jsem taky za kravu tak at clovek co cekat ze? :D  

Martino good luck s koupi bundy, tourne po obchodech s detskymu vecmi je opravdu vyzivne.  

Gabko uzij si krasneho vikendu, doufam ze tam bude i leccos k videni :-D nejen pametihodnosti.  

Prestavka u konce a hura do uctovani. Miluju brezen.  

Nat s tvarohem vite kde,RIo chce se mi curat…mami to nejde, Raf mlask mlask uaaaaaa uaaaaaa 

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.03.09 11:10

Ahoj,

Ani, díky za deníček.

Máňo, Ájo, tak ať už doktoři něco konečně odhalí, přeléčíte se a máte pokoj.

Lucko, na poště to snad dobře dopadne, podle toho co píšeš, tam nemají zas tolik dobrých zaměstnankyň. Teda soudě podle toho, co sedí u nás na poště v Kotvě za přepážkou …

Nat, ty si teda užíváš, už je to pryč? Raf roste jako z vody, na té fotce má výraz jako batole, ne jako miminko :-)

U nás je taky veselo. Davídek měl týden klid a zase mu začly růst 2 horní zuby. Tak opět průjem, teploty. Včera měl dokonce skoro 40, to už mě vyděsilo, Filip ještě nikdy tak vysokou teplotu neměl. Celý den pospával nebo se choval a ležel na gauči. Při jeho životním elánu tristní pohled :-( Dneska má zatím 38, před spaním si hrál, normálně jí, tak doufám, že to večer zase tak nevyskočí. A aby toho nebylo málo, tak ve čtvrtek při kramaření v kuchyni na sebe shodil misku z varného skla. Naštěstí se nerozbila, ale spadla mu na palec. Křičel skoro hodinu, palec rudý, pod celým nehtem borůvka. Hýbe s ním, takže zlomený není. Ale bolí ho to hodně, je problém, když se musí na:,–(it ponožka. A to se musí stát zrovna teď, když začal chodit …

Zubříci

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 08.03.09 11:55

AHoj, já jen letecky, Tomíkovi S. i Tomíkovi P. přejem všechno nej k svátku a dneska také všem ženám a Gabkám ;-)

Jak tak všude poslouchám a čtu, jak jsou všichni nemocní, tak kudy chodím, tudy ťukám, až mám palce omlácené, to snad není možné, že nám se to pořád vyhýbá (já se nerouhám, fakt ne, jen tiše doufám, i když nevěřím) … Vždycky jsem měla nějaký mezník, kdy to zákonitě musí vypuknout (soutěž v Praze… nic… ples… nic… ) tak ted ještě čekám, že až pojedem na ty lyže za 14 dní…

Marodi, držím palce všem, ať se uzdravíte, musí to být naprosto příííííííííšerné, nemoct z domu :-(((

Já mám taky trochu nepsavou, jak jste si zajisté všimli, mám toho docela hodně teď (ale nakonec, kdo ne) a když mám chvilku volna (jako třeba teď, An je od včera u tchánovců zase, bo jsme byli skotačit na plese), tak opravuju písemky, ať nevyjdu ze cviku.

Tak, taky konec pauzy, zas se loučím na nějaký čas, až bude něco nového (haha, dyt je to furt stejné, jak psala Romča…), tak se ozvu.

Ahoj, i.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 08.03.09 12:47

Ahojda,  

Gábi vše nej k svátku.  

U nás den D proběhl dobře Fifa je spokojený, dostal od tety Pata od Nikči polštářek s Patem a Matem. Akorát jak ho Michal přivezl tak se mě drapnul jako klíště a nepustil se šel ke mě i spát že nechce být sám. Docela mě to dostalo a pořvala jsem si pěkně. Nika má pro něj na narozky nachystaného i parťáka tak budeme mít patomatovou rodinku komplet.  Je to věc kterou si Filda moc přál tak si u něj šplhli a pokračování to mělo dneska. Ráno jsme se u bati potkali všichni teda krome Michala tak jsem se s tetou seznámila taky od  pohledu nic moc ale jak promluvila tak super pokecaly jsme  a pozvala jsem je na oplátku k sobě na kafčo a ať malá vrátí Fildovi návštěvu. Tak uvidíme co bude M. tohle nechtěl nikdy dopustit bojí se že se začneme bavit a on bude nahraný.  

Ve futuru akce žádné odcházela jsem s práznou ale teˇd jsem udělala u legáčka objednávku za dva a půl tisíce mají tam super novinky tak to pak rozdám po rodině a ti budou rádi že mají pro Fildu dárky. Ještě jsem mu slíbila na narozky kolobajdu tak musíme hledat.  

Mějte se krásně my jdeme slavit strejdovou 40. Pá L. a F.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.03.09 19:51

Ty jo, dneska jsme byli v Aquaparku v Kravařích, no řekněte, proč něco takového nemůže být tady, včetně toho super hřiště, které je venku …

Z.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 08.03.09 20:31

Ahoj,  

tak už jsme dneska byli venku huráááá:-) udělali jsme si malý výlet na Žermanice a kousek se prošli kolem přehrady a zpátky jsme to vzali přes Svinov aby se Adi mrknul na vlaky. Sice chtěl do Studénky, ale to už se nám nechtělo. Řeknu vám takovou procházku už jsem fakt potřebovala.  

Viktorka už týden skoro nic nejí. Kdybych ji nekojila tak fakt nevím. Dneska snědla půl malého jogurtu, 5 lžiček oběda a čtvrt banánu. Už ať se těch atb zbavíme. Má z nich super prďance a kakání tež nic moc:-( jako vždy když má atb. Děcko moje podvyživené.
NAT tak ať je brzy po zánětu. Nic příjemného ještě si to živě pamatuju.  

GABI všechno nejlepší k svátku.  

LUCI tak super, že máš z toho dobrý pocit:-)  

MARŤO o těch Kravařích už jsem slyšela tak až bude Adi konečně zdravý víc jak dva týdny tak třeba vyrazíme. Ty jsi byla s Fildou sama?  

A+A+V

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.03.09 22:57

Jo, jo, byla jsem s Fildou sama, Petr hlídal Davídka. Ten má přes den 38 a večer se mu to šplhá ke 40, chuďátko. Zuby jedny odporný.
Můžeme se někdy domluvit a jet společně - 2 ženský a 2 děti se do jednoho auta vejdem :-) Určitě tam vyrazíme i s Davídkem, je tam dětský bazének, ale až bude tepleji - teď mi tam přišlo dost zima i studená voda pro něj.

Ještě jsem chtěla - budeme objednávat puzzle z www.bonaparte.cz. Tak kdybyste někdo něco taky chtěli, dejte vědět, podělíme se o poštovné.

Z.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 09.03.09 09:06

K tomu aquaparku- my tam loni byli pečení vaření, dopoledne bazén, pak hned hřiště- odpoledne je tam dost plno, no jo my to máme kousek :o)))

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.03.09 11:04

Ahojda,
Holky mám za sebou hematolku a asi dobrýýýýýýý takovou kontrolu jsem nikdy nezažila mam projete všechny uzliny prsa, žily, zada nohy ruce a vypadá to že jsem prodělala nějakou virozu ze zánětem a nepřišlo se na to tak ty modřiny jsou jednom dohra. Vzali mi 14 ampulí krve a 30 budou výsledky ale mám být v klidu na 99% se tam nic nenajde huráááááá.
Chci radu jsem marná??? Byla jsem u M. přitelkyně a ve svém exbytě na kafe sepisovali jsem smlouvu o pojištění a super pokecaly. Opravdu čas všechno zahojíííí. Ona je na tom stejně bavily jsme se že před časem by jsme se ani nepozdravily a teď sedíme a kecáme spolu.
No nic mám dneska hodně zážítků a večer poradu. Mějte se páček

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 09.03.09 14:24

Ahoj,

Ani, díky za deníček. Jsem si říkala, že i když jsem neštovice měla, žádný prudce inteligentní jedinec ze mě není.:-)))

Co ináč, no, přišla jsem z práce, kupila u ťamana ve Futuru za stravenky oběd a teď ho konzumuju u počítače. Vikouš ještě spí, tak mám chvíli na oddych.

U nás je taky střídavě smrkavo a kašlavo, ale doufám to s nadcházejícím jarem přejde. Tak se marodi zdravte!!!!!!!

V práci je teď veselo, neboť po pěti týdnech volna musím hrát všechno a pořád. Ale na začátku dubna máme jet hrát na festival do Pardubic, bude s náma hrát Šporcl Čajkovského koncert, tož se těším.

Aqupark v Kravařích známe, byli jsme dokonce protekčně na slavnostním otevírání. Je to tam fajn.

Mějte se krásně, jdu si udělat kafčo, dokud mláďě spí, paaaaa.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 09.03.09 22:04

Ahoj,
děkuji za přání k svátku!  

Tak vše dopadlo nad očekávání dobře, chlapci to doma báječně zvládli a jsou na to pořádně hrdí, hlavně ten menší. Nekonaly se žádné večerní nebo noční scény, z toho jsem měla trochu strach a zbytečně. Takže děťátko je zcela způsobilé k odkládání na noc. Ale pouze výjimečně, jak neustále zdůrazňuje, pořád mu to v té hlavičce šrotovalo a ptal se jestli jsem opravdu musela pryč. No musela, už bylo načase.  

A já jsem to zvládla taky báječně, taky jsem neplakala, ani v noci! Jenom jsem se pokaždé vzbudila nechutně brzo ráno, tak jak jsem zvyklá že mě budí miláček. 
Byla jsem s naší firmou někde na Vysočině, utužovali jsme kolektiv. Nakonec to ani nebylo tak zlé, jak jsme si všichni představovali při slovech jako teambuilding, workshop a outdoor. I když to pochopitelně bylo organizované víc než je pro mě přijatelné a počasí bylo odporné. Tak jsem si trochu zastřílela, vyválela se v blátě a taky se pochopitelně kapku opila. Bylo to docela osvěžující, navíc se mi otevírají netušené možnosti, když jsme tedy s Kubou schopni chvilku přežít jeden bez druhého.
Ale  mě ten víkend docela zmohl, dnes jsem po obědě usnula s Kubou a chrněli jsme celé 2 hodiny.
Gabriela    

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 10.03.09 11:59

Ahojte,
tak my zpětně přejem Gabce vše nejlepší k svátku (bezdětný víkend byl určitě super dárek :-))) a taky dnes vše nej… Viktorce!!!  

My jsme dneska ráno zvládli zubaře, Ondra trochu protestoval, ale nakonec pusu otevřel. Pak jsme jeli do školky, a zůstali jsme celé dopoledne, Ondráš utekl do třídy a nechtěl domů :-) Zvládli jsme i prochajdu v Běláku, takže to bylo příjemné dopoledne, teď už děcko zmožené leží v posteli a čte si ;-)  

M+T+O

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 10.03.09 12:11

Všechno nejlepší Viktorce k svátku!!
přeji Denisa a Naty

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 10.03.09 14:05

opozdene Gabce taky vse nej k svatku! vikend super jen tak daaaal!!! ja si ted muzu nechat zas nejakou chvili zdat :))

a viktorce taky vse nejlepsi a at uz je zdrava!!

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 10.03.09 15:29

Ahojda,  

Viktorce přejeme vše nej k svátku hlavně zdravíčko.  

Včerejšek pro mě dopadl super zatím na poště zůstávam odchází jiní pokud se budu hodně snažit (uzavírat smlouvy) tak bych mohla v květnu dostat smlouvu na dobu neurčitou. Je to nefer vůči jiným ale holky si za to pry mohly i trošku samy.  

Mějte se pěkně posílám jednu fotku L.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 10.03.09 19:40

VIKTORINCE vše nej k svátku!!!  

Gabce též, i když 2 dny po…no jsem ostuda.  

A+A

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.03.09 21:38

Dobrý večer,

taky přejeme všem vše nejlepší k svátku, hlavně Viktorce hodně zdraví!

Davídek už je naštěstí v pohodě, teploty už nemá, jeden zub venku. Druhý ještě ne, ale snad už bude stačit, když bude jenom protivný :-) Jinak dneska u nás den blbec. Ráno spal D. dlouho, takže by měl jít později dopoledne spát a pak by už nestihl usnout před angličtinou. Tak jsem si řekla, že zkusím jen 1 denní spánek, co to jako udělá. No, držela jsem ho silou vůle až do 13 hod. Pak jsem si ještě chytře řekla, že vyvezu děcko ven na vzdoušek, že bude spát dýl. No, zkrátím to, spal celých 30 mín … Pak jsme ještě zmokli a padaly na nás kroupy … Podařilo se mu vyhrát boj s pláštěnkou a kočárem a ač zabalený si v něm stoupl … V angličtině protivní oba i s Filipem, doma ho Filip švihl páskem do oka, prostě idyla. V 19 hod jsem D. dala do postýlky, poprvé vypadal šťastně, že jde spát a usnul během 5 sekund. Filip dnes vyčerpal všechny tresty - bez sladkostí, bez Večerníčku i bez večerní pohádky.
A na závěr mi Filip řekl - ale maminko, já si občas musím trochu pozlobit, já jsem pak hrozně šťastný …

Zubříci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.03.09 21:41

Ještě jsem chtěla napsat - Lucko, to je dobře, že sžívání s novou „rodinou“ probíhá v pohodě, Filip vypadá na fotce spokojeně. A přeju ti, ať na poště přijde i ta smlouva na dobu neurčitou.

Gabko, tak samostatný víkend byl takřka idylický, máme už přece velká děcka, ne?

A přijdu v 10 hod do školky a u stolečku učitelek sedí nad kafíčkem „paní Hujerová“ - pí učka Skálová :-))

Z.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 11.03.09 10:34

Děkujeme za přání Viktorce k svátku:-)  

Nemám moc náladu ani čas psát. Za chvíli se ze mě stane odborník přes reality:-)) krom dětí mě teď hodně zaměstnávají byty byty a zase byty, ale včera jsem se byla s Adi a s bráchou odreagovat na hokeji no paráda i když z toho vstupného se mi protočily panenky, ale co stálo to za to. Adam ukázkově uspal Viktorku už v 19.30 to ani já neumím:-))  

Dneska už je Adi ve školce, ale jde poo.  

Jo a mám si přijít na ORL pro recept na atb. Mám streptokoka tak to přeléčíme a uvidíme. VIktorka má atb do čtvrtka. Akorát nevím jak to je když ona je dobírá já začnu a kojím ji?  

LUCI super, že zůstáváš v práci i když upřímně uzavírání smluv a lanaření lidí není nic pro mě tohle nemám ráda. Nezávidím ti to. A Filda fakt vypadá spokojeně. Udělala jsi dobře.  

MÁŇO jak vy? Mohla jsi jet  do těch lázní s náma. Vám by to taky určitě schválili. Kateřinku by sis vzala s sebou je hodná:-)  

A+A+V    

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.03.09 18:54

Luci - fotka fajná, se mi zdá, že společného tatu nezapřou ;-) Jinak gratulace k prodloužení smlouvy! Byli by hloupí, kdyby pustili takový úkaz, jak jsi ty :-)))  

My jsme měli dneska poškolkovou příhodu - když jsme odcházeli, děcka jako obvykle naskákali na branku, na které se vždycky vozí, a Tomíkovi to mírně sešrotovalo prsty :-( Řev jak hrom, nepomohly ani bonbony a čokoládka od Martiny (to bylo znamení, že to fakt bolí), nakonec s ním jel Jirka na Fifejdy na rentgen. Zlomené to naštěstí nemá, ale zhmožděné, nateklé, takže vyfásl na týden dlahu. Na pravou ruku, tak to bude prima… Teď už mu je hej, machruje se „sádrou“, ale mi je z toho furt tak nějak šoufl. No, mohlo to dopadnout hůř, ufff.  

Fifíci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 12.03.09 10:57

To je dobře, že to nakonec dobře dopadlo. Musím říct, že Tomík je nesmírně statečný, sice plakal, ale decentně. Stát se to Filipovi, tak to slyší až za kostelem ještě dnes :-( Teď bude ve školce za machra, navíc, když si ještě hrajou na doktora.

Dneska jdem s Davídkem na návštěvu ke kolegyni z práce, co má o půl roku mladšího chlapečka. Už se fakt těším, protože D. je dneska na tečku, od rána furt ječí a spokojený je jen u mě na klíně (ovšem musím sedět v kuchyni) nebo nalepený na okně. Myslím, že růst zubů do určitého věku by měli zakázat, kdo to má vydržet? Filipovi narostly kolem 2. roku a bylo to v pohodě. Ajko nečti - dokonce mi teď usnul na přebalováku, nechal si na:,–(it tepláky a přendat se do postýlky aniž by se vzbudil …

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 12.03.09 15:05

Ahojda,  

Market  Tomik je statečný.  

Taky si myslím že ti dva si podobní jsou a docela dost.  

Já jsem se dneska dozvěděla super novinu pošta mě posílá na týden na školení do Rožnova. Mám nerves jak to týden bez Fildy vydržím asi si beru auto a budu utíkat za ním aspoň obden.  

Mějte se krásně L.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 12.03.09 16:28

Ahoj,
opět trpím depresí- to počasí je děs :o)  

Luci- super, přece by tě neposílali na školení, kdyby ti chtěli dát výpověď, takže si myslím, že můžeš být v klidu, že o práci nepříjdeš.  

Markét- teda Tomík je číslo, spíš bych to tipovala na Tomíka P, hihi- Romi promiň. Jak jsem Vás byla navštívit v herničce, tak tvůj Tomík vyletěl ven a první co bylo, že se vozil na brance :o)) pak až teda žduchnul Vikiho do louže :o)))    

Aji- kde sháníte byt, já taky momentálně projíždím realitky a hledám mamince něco k bydlení. Dům bude prodávat a půjde do bytu, jenže jsem tak vypozorovala, že nabídka realitek je sice velká,ale zdá se mi, že na netu je jen „odpad“ to, co tam dlouho visí. takové nějaké lukrativnější nabídky se na net ani nedostanou.....ale možná se mýlím.  

Tak se mějte pěkně, o víkendu má být sluníčko, tak snad se trefili.  

A+A

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 12.03.09 16:44

Hlad je hlad :-)))  

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 12.03.09 19:28

A jak mu to hezky jde!

Ani, před školkou to byla kooperace - na brance stál Filip, brankou pohyboval Vítek, prsty strkal Tomík …

Z.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 13.03.09 11:06

Božatko malé.  

Ve školce na nástěnce visí MÁME NEŠTOVICE. Chtěla jsem vzít Fifu rovnou domů ale p.uč
mi oznámila že maminka nevěděla že má její dítko neštovice a byl s nima celý den ve školce
tak prý už je to jedno chce mě jebnout zrovna před tím školením.  

Mám nervy v prdeli ale úplně hlavně kvůli Stanika jak ten to zvládne netuším.  

Mějte se L.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 13.03.09 11:06

Božatko malé.  

Ve školce na nástěnce visí MÁME NEŠTOVICE. Chtěla jsem vzít Fifu rovnou domů ale p.uč
mi oznámila že maminka nevěděla že má její dítko neštovice a byl s nima celý den ve školce
tak prý už je to jedno chce mě jebnout zrovna před tím školením.  

Mám nervy v prdeli ale úplně hlavně kvůli Stanika jak ten to zvládne netuším.  

Mějte se L.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 13.03.09 11:46

Luci, klid, inkubační doba je tuším 21 dní!!!  To už budeš zpět, ne?  

A pokud je chytnete, tak Vás navštívím :o))) Natál neboj, k Vám nepůjdem, hihihi.
 A.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 13.03.09 12:05

LUCI neštovice bych bráchovi fakt nepřála a hlavně mamce ne:-( inkubační doba jsou 4 týdny. Držím palce, ale u nás ve školce to vypadá, že se to moc nerozjelo. Ptala jsem se na to kvůli těm mandlím prý ví z naší třídy jen o jedné holčičce takže fakt to Filida vůbec nemusí dostat.  

Vypadá to, že máme prodaný byt hurááá super paráda. Nový už na nás taky čeká tak teď vyřídit úvěr a akce kulový blesk může začít:-)  

A+A+V    

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 13.03.09 12:49

Ajko, nepotěším tě, Barunka má neštovice :-(

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 13.03.09 14:04

tak to jsi mě fakt nepotěšila

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 13.03.09 16:02

Aji- super… a kam se teda budete stěhovat??  

Martina mi teď volala, že Filda má neštovice- detaily poreferuje sama, takže Marti- díky za info…ale jedeme pryč, to mě fakt mrzí :o)) taková šance, haha. Třeba jsou další na řadě Fifíci.....  

Přeji pěkný víkend všem, má údajně být sluníčko…ale zatím to nevypadá  

A+A

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 13.03.09 17:49

Ja, ja, má je tam :-) Koupila jsem v lékárně pudr a naťupala. Má jich přes 50 … Večer to musím ještě pořádně proštudovat. Ale je milý - stál venku před lékárnou a upozorňoval paní - běžte ode mě dál, mám neštovice …

Takže touží-li někdo po neštovicích, jste zváni :-))

Z.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 13.03.09 20:09

cus…  

nestiham, mam hodne prace, do toho dalsi prodelany zanetek. Uz aby byl duben .  

Tomikovi foukame na bebino na ruce a opupinkovanym at se brzy zhoji.  

Luci , Ajo je mi to moc lito, doufam ze to vase deti nedostanou ( kvuli Stanika, kvuli operaci mandli a VIktorce) a pokud to dostanou tak at se s tim co nejlepe poperou. Jak ja jsem rada, ze to alespon s Riem resit nemusim a Rafik je dostane v ochranne vakcine se zardenkama.  

No u nas nic noveho,kluci jsou skveli uzasni hodni bezkonkurencni :) A to jako fakt.  

Mejte se krasne a nezlobte. N.  

http://www.youtube.com/watch?…

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 13.03.09 20:25

aktuálně - jednička opupínkovaná

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 13.03.09 20:26

aktuálně - dvojka chodec

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 14.03.09 09:32

ahoj

jako proc mate vsichni nestovice zrovna ted? my je chceme taky!! nicmene cekame az se 100% vyzdravime,pac se porad pokaslava a potahuje… at muzem aspon majde naockovat zardenky… :( vzhledem k tomu,ze maji obe holky ve vyterech zvyseneho hemofila, to na brzke vyzdraveni nevidim…Katezina se asi ockovat hned tak nebude pac ani tbc nema stale zhojene…

Luci moc preji at to Filda nechytne a jestli tak at to hlavne Stanik zvladne dobre…chjo mrzute :(( Jinak gratuluju ke skoleni, skoda ze zrovna ted, no snad to dobre dopadne…a myslim, ze vypovedi se opravdu nemusis bat, spis to vidim, tak ze co nevidet budes cele poste sefovat :)))

AJko gratulace k bytu!!! a doufam ze ani u Adamka to nevypukne, krucispek!! Je to dycky secko naschval!!

Dotazy:

1.Jakou mate zkusenost se solnyma jeskynema? Ma to naky efekt nebo tam na sebe deticky jen vzajemne nakaslou sve bacily? a kdyz tak kde jsou v ove nejlepsi.

2.Komu z vas delali pri kontrolach kycli i rtg? nas dr ho delal i u majdy a ja to brala jako standardni postup a vcil jsem se dozvedela, ze to bezne vubec neni…

toz diky

Mána+majda co uz me miluje+katezina zrovna asi pokakana

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 14.03.09 13:50

Ajko, Lucko a co nechat kluky hned proti neštovicím naočkovat? Včera jsem to študovala na netu a pokud byl někdo v krátkém kontaktu s nakaženým a nechce nebo nemůže je dostat tak doporučují okamžité očkování - více na www.nestovice.cz

Jinak ne rtg jsme u kyčlí nebyli nikdy s žádným. Do solné jeskyně jsme chodili 1 x týdně v zimě, když byl Filip v jeslích. Nemocný nebyl, ale nevím, jestli to bylo tou jeskyní :-)

Z.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 15.03.09 11:41

Ahojky,  

my jsem s dr. ty neštovice řešili už dávno prý je to 50 na 50 a podle ní je to zbytečné a zbytečně vyhozené finance.Už jsme se s tím nějak smířili a snad to nějak rozchodíme.Hlavně ať to není v tom týdnu jak odjedu.  

Docela se začínám těšit sice přes den to bude makačka a už vím proč nechcou ať jezdím večer domů poslední den se totiž dělají zkoušky takže zábava na večery je -  budeme se šrotit. Dostaneme dvousrankový příklad ohledně podeje,  složenek, storna a vše co se dělá na poště a musí nám to na konci sednout. Tralala jupí jou.  

Andrej gratuluju k bytu kam se budete stěhovat?  

Moni myslím na vás a držím palce a´t už se ze všeho vyhrabete. My jsme chodili skoro 2 roky do jeskyně pravidelně 1× týdně a Filda nemocný nebyl vůbec nerozjela se mu ani alergie a mi se zlepšil ekzem tak nevím. Teď to docela flákame ja mam ruce brutální a uvidíme na jaře co bude. Teď není čas ale snad se to časem zlepší.  

Nat je fajn že máš kluky vzorové jen tak dál.  

Marti kluci jsou super.  

Mi včera přišel s lega další vlak,  pošt´ák, autobus a hlavně béďa od bořka mám sfouknuté Fildové narozky.  

Mějte se krááááásně L.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 16.03.09 14:43

Ahoj,

kde jste kdo? My jsme nečekaně doma :-) Probíhá to dobře, neštovic je hodně (přes 200), ale naštěstí to Filip dobře snáší. Teploty neměl a mám pocit, že už se mu nové nedělají. Akorát je unavený (včera po obědě 2 hod spal) a moc mu nechutná (dokonce i odmítl nejmilejší oběd řízek s bramborovou kaší). Nicméně chuť na sladkosti neztrácí … Dneska jsem nás nahlásila u dr., tak máme přijít za 10 dnů, až nebude infekční. Infekční by měl být do čtvrtka, jestli se chcete přijít někdo nakazit. Dneska dopoledne už tu byla jedna kamarádka s holčičkou :-)

Jinak mám paradoxně více času, protože D. se zabaví sledováním Filipa, takže mu třeba trvá dýl, než mě objeví u počítače :-)

Fifici, tak co, Tomík stále odolává?

Zubříci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 16.03.09 15:06

Ahojte,
Nat - video super, Raf už je velký chlop…  

Máňo - říkám ti to furt, do polária s váma, ať vám ty bacilusy pomrznou a máte klid…Návštěvy teď nehrozí :-(  

Ajko - nenapínej nás, kam to bude? Držím palce, ať vám to konečně klapne všechno…  

Jinak kluci a neštovice - zatím nic, uvidíme, no. Víceméně s tím počítám, kdo je připraven, není překvapen. Návštěvám hlásíme riziko nakažení, ale stejně jsou na tom většinou všichi stejně jak my. Akorát mě to štve, páč máme jet příští týden s Jirkou na lyžák, takže jestli se během týdne osypou, tak budem sedět na zadku doma. Ale už mám vyřízenou dovolenou, tak bych aspoň nemusela řešit hlídání. HAHAHA.  

Zítra jdem sundávat dlahu, konečně, už to má pěkně ušmudlané, vytahané, stejně si ji zlomil, takže prstama může líp hýbat, no evidentně mu nic není :-) Už se dneska radoval, že zítra bude volný :-D Bych ho chtěla vidět, jak by vyšiloval se sádrou.  

Mějte se. CHCI JARO!!!
Fifíci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 16.03.09 16:34

Ahoj,  

moc nestíhám. Je toho kolem bytu moc. Dneska jsme s Adamem vyřizovali a papírovali 4 hodiny a zdaleka nekončíme:-( Máme problém s úvěrem chjo furt něco, ale jinak smlouvy už máme. Teď se bude čekat jen na úvěr náš a našich kupujících. Stěhovat se budeme najednou. Oni mají koncem dubna svatbu takže to proběhne asi až začátkem května což my sice jedem do lázní, ale jaksi se to udělá no.
Stěhujeme se jen kousek na Svazáckou takže místo, kde jsem chtěla.  

MÁŇO moc vám přeju ať už jste všecky zdravé táhne se to dlouho:-(  

MARŤO očkovat Adámka nemůžou zase hodně kašle a je doma asi to není nemoc protože teplotu nemá prostě jsou to ty jeho šílené kašle, kdy mu pomohly jen léky na astma, ale na očkování to není  

Už ani nevím co jsem ještě chtěla. Jdu volat kvůli tomu úvěru a pozˇjišťovat možnosti.  

A+A+V

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 16.03.09 16:46

posílám vám Viktorku jak mi pomáhá věšet prádlo:-)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 16.03.09 18:20

To známe, mě pomáhá hlavně sbírat prádlo, většinou mokré :-)
 Z.

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 16.03.09 20:15

Ahoj,

fotky, video super:-)))

Ajko, gratulujeme k bytu!

Já jsem momentálně v jednom kole (kdo není, že), navíc máme stále počítač na heslo. Teda já, Marka to moc netankuje, když má noťas, že.

Kluci dostali oba od babičky chřipku, ale už jsme bez Panadolu, takže podle apetitu a fyzické kondice obou zúčastněných doufám, že konečně dobrý. Každý den jsem dopoledne v práci, stačí mi s oběma odpoledne. Bojuju s nevybouřenou energií a notně lituji učitelky ve školce.

Tož se mějte všichni krásně, jdu odpočívat. Dnes zázrakem usli oba bez protestu v 19 hodin. :-)))

Ahoj fšem:-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama