Severomoraváček č.74 - Už se to blíží

Rodičovství

Ačkoliv mám na práci spoustu jiných bohulibých činností , např. proměnit se v UFO s natáčkama na hlavě a vyměnit Jožina z Bažin na cukrovou vatu, i tak jsem si říkala, že něco sepíšu ať se trochu posunem.   Takže popojedem....

Za 16 dnů bude Rafaelovi rok. Díky němu jsem zas přišla na milion věcí, které by mi zřejmě s jedním dítětem možná nikdy nedoklaply.

1. druhé dítě je málokdy stejné jako jeho předchůdce.
Podobnost s Riem : kojení ve všech jiných polohách než obvyklých - tzv. stěnolez
odpůrce dudlíků a jakýchkoliv flašek
milovník vody
před usnutím se musí dodělat lozením po stěnách
vysmátý celý boží den

Rozdílnost nezi Rkama : obezřetný vůči psovi
rád a dobře jí :)
nevyskakuje z kočárku za jízdy - zatím!
zdá se klidnější, větší tvrďák - obzvlášť u lékaře
mazlící a tulící se od miminka, miluje spaní s námi
už teď si hraje s hračkama a autíčkama - hru všecko vyházím a rozeberu zatím nepoužívá
lépe zvládá jakékoliv cestování
nedostatečná potřeba spánku!

2. Co já jsem vlastně dělala, když jsem měla JEN Ria? :) A už vím honila a sundávala ho odevšad a krom toho? :)
S dvěma dětma to je časově náročnější, nicméně mně to přijde milionkrát lepší! Vůbec nechápu, že jsme měli jen jednoho, jak jsme to mohli přežít? :) Připadám si úplnější, spokojenější. Ale to mně možná přejde až se více synáček projeví :)

3. Co koupit na vánoce, narozeniny, svátek, když už OPRAVDU všecko máme? Jak je spravedlivě podělit? A je důležité je dělit přesně početně nebo to dělat pocitově? Jeden velký = tři malé? A kde na to všechno vzít čas, peníze, energii, nápady?

4. Pokud jsem si před dvěma lety myslela, že nemám na sebe čas, byla jsem totálně blbá, protože TEĎ na sebe opravdu nemám čas. Nyní je pro mne i vycházka k zubaři bez dětí svátkem :) Preventivka na gyndě? Hurá! :-D Kadeřník? CO takový člověk dělá?

5. I se dvěma dětmi za spolupráce s manželem se dá pracovat, tvořit, číst knížky, mít přátele…Jednou za čas :) Ovšem ačkoliv mám úžasného muže, tak realita je taková, že co máme dvě děti tak už je opravdu stíhá pouze hlídat, venčit, chodit s něma do kroužků když já nemohu. Je to hodně, není to málo. Nic víc nic míň.

Prostě život se dvěma dětma je úžasný a obohacující. Život se dvěma dětma je náročný a vyčerpávající.
Nic nemá člověk zadarmo, to co jim věnuje se mu vrací.
Ale v rámci zachování všeho toho, co tvoří MAMINKU, jsem si naordinovala dnešní koncert Richarda Mullera, ačkoliv nevím jak to tatínek zvládne když neumí kojit a ačkoliv jede ráno v 5 do Prahy a měl by se vyspat.
Taky velmi hodně přemýšlím, že pro změnu NEKOUPÍM nic dětem ani muži ani kamarádkám, ale zcela sobecky si koupím lístek do Prahy na lyrikál KUDYKAM a POJEDU.
A taky CHCI jít na Duška a jeho 4 dohody do Havířova :)

NO. Jdu sundat Ufo z hlavy a vrátím se do reality. Vzbudím Rafulu, pobalím účto, zavezu ho na firmu, vyzvednu Ria ze školky, nakrmím je, pokusím se jednoho uspat, dodělám účto, upeču večeři, předkojím na večer a přemýšlím kam že to mám dneska vlastně jít… :)

Nat

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 06.10.09 13:13

První!

Pěkné, pěkné. Tak já tedy jdu dát druhému dudlík, uklidit vyházené tašky a oblečení v předsíni po druhém, prvního zapojt do věšení prádla a pak se možná i najím nebo co :-)

Z.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.10.09 13:23

Ahoj,  

tak dneska asi první:-)  

Nat díky za deníček. Hezký. Jen jsem se při čtení usmívala. Taky si vždykcy jen tak pro sebe v hlavně probírám a „srovnávám“ ty naše dvě lásky. V mnohém ti dávám za pravdu. A říkám radši tři než jedno. Aspoň tak to cítím já:-) A na Mullera bych šla taky. Jeho písničky mám moc ráda. Kadeřnice? tu potřebuju jak sůl. naposled jsem se dostala do péče kadeřnice v červnu chjo.  

Viktorka má od včerejška teploty kolem 38,2 tak nevím co z toho zas bude:-( občas kýchne občas zakašle. Dnes fakt není ve své kůži. Nelítá, neblbne prostě to není to torpédo jak obvykle.  

Adi se večer rozkašlal, ale trvalo to asi půl hoďky a pak dobré. Zatím ani rýma jen občas kýchnutí. Ráno jsem mu řekla, že s náma zlstane doma, že s Viktorkou nemůžeme jít do školky a to prý nee on do školky chce a jde. Tak jsme povolali babičku aby Adi zavedla. Tak byl spokojený.  

Noooo a školka. Že já nedržela hubu s tou bundou teď to vypadá, že nám děcko doporučí tak akorát do zvláštní školy. Moje dtě, které ve dvou letech mluvilo jak dospělý, který má styl uvažování leckdy jako dost starší děti, dítě, které umí počítat a poznávat čísla…ALE nekreslí, nevybarvuje, nemá to rád a nebaví ho to a ani to neumí. Ano v tělocviku a kreslení zaostává. Nenakreslí ani kolco. Takže za mnou včera učitelka letěla až na schody aby mi dala pod nos Adi výtvor který už tvoří týden a jak si to jako představuje, že nevybarvuje a nedokresluje jako ostatní děti a ať si to vezmem domů a laskavě doděláme doma a že to tak nejde. Pak mi jen tak na okraj řekla, že včera zpíval ve školce sólo. Zpívá rád a hezky jenže to je jen na okraj protože NEKRESLÍ. Jo a bundu včera na zharadě měl, ale byl hrozně zpocený jak učitelka poznamenala. Tož tak. uvidíme co dál přinese školka, ale dokud je tam Adi spokojený tak to kašlu.
Akorát mě mrzí, že asi budeme muset vynechat zítřejší focení. Viktorku s horečkou tam vodit nebudu.  

GABKO nátělníky nemáme  

A+A+V    

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.10.09 13:23

no jo tak než sepíšu takový komentář tak jsem druhá to je jasné

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.10.09 13:26

ANIČKO všechno nejlepší k narozeninám přejeme:-)  

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 06.10.09 13:59

jo a natelniky  Rio ma a kdyz prituhne nosi , nedam na ne dopustit :)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 06.10.09 14:05

NEKRESLÍ A NEKRESLÍ :-) To jsme vloni taky řešili. Pak se to nějak zlomilo, kreslit začal, ale zá:,–(ně to, co chce a kdy chce. Takže místo maminky stroj, apod. Taky jsem si toho vyslechla … Prvního hlavonožce loni v září jsme s Petrem zapili …No, ale výkresy jsme nedodělávali doma, ale já učitelkám řeklam že ony přece mají vzdělání, jak děti správně motivovat, aby v určenou dobu kreslili …
 Z.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 06.10.09 14:25

A samozřejmě Aničko, všechno nejlepší k narozeninám, ať se daří tobě i podnájemníčkovi :-)
 Z.

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 06.10.09 15:05

Všechno budu komentovat později, ale Ajko, to mě úúúúúúúplně vytočilo!!!!! Jak si to sakra můžou dovolit? Co si o sobě myslí? Doprčic, každé dítě je jiné a to je přece dobře! ááááááááá to snad není možné!!! Anežka mluví jak školák, r říká s přehledem ve všech slovech, ALE neustále se počůrává!  No a co mám dělat? prostě to tak je… zlaté naše učitelky… fuj, jsem naštvaná!

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 06.10.09 16:23

Ahojdááá,  

zdraví vás certifikant české pojišťovny mám to za sebou a jsem šťastná.  

Mám 5 minut než dojde Fifa z plaváčka.  

Aničko vše nej.  

Aji děs běs u nás to takhle vypadalo loni a děkuji že i někdo jiný nekreslí Fifu to nebaví a nechce se mu do toho. Nenutíme ho ani já ani učitelky buď chce nebo nechce ale vždycky ho pochválí ať je to výtvor jakkkoliv.  

Nátělníky vedeme a dávám mu je na spaní pořád a teď už i na den. Nesnáším když se dá tričko do teplkáků nebo do kalhot takže díky natělníku nemá holé záda.  

Ad sponzor žádný není, a s bytem jsem počítala dlouho takže jsem si pomaloučku šetřila, hodně věcí mám ale něco nového přece jen bude. Už to bude poslední stěhování snad a chci to mít dokonalé.  

Deníček  dočtu posléze páček zlatíčko se mi blíží

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 06.10.09 18:24

Ahoj,
všem děkuji za přání…  

LUCI- tobě obrovská gratulace ke zkouškám, opravdu netuším, kde bereš tu energii, jedeš snad na baterky, nebo bereš nějaký doping??? Fakt smekám…  

Ajko- no comment, to snad není pravda a to jsem myslela, že nejhorší školka je tady u nás na dědině, kde naštěstí Adéla nechodí, ale občas tam vyzvedávám kamarádce holčičku a paní učitelka mi jí předá aniž vzhlédne od časopisu Rytmus života, Story, či tak něco…  

Musím se pochlubit, můj choť mi dal opravdu veliký dárek, na který bych šetřila nevím do kdy a totiž novou pračku!! Fakt jsem slzu zamáčkla, jelikož mi si na dary moc nepotrpíme. Vybírali jsme spolu s tím, že jí koupíme po vánocích v nějakých slevách a dneska příjdu z práce a ona stála v předsíni :o))  

Natál- díky za deníček, jsi mi to nějak ulehčila, mohu se na otázky připravovat ještě 20 týdnů, ale stejně realita bude jiná :o))  

Jinak na doporučení lékařky jsem dneska vyzvedla doporučení lázeňského pobytu, tak třeba nám to schválí pojišťovna. Bylo by to fajn ještě teď na podzim, než se to malé narodí, pak bych asi těžko někam jela. Zvažuju Luhačovice, kde byla Ajka s Adámkem, jeseníky a Zlaté hory, na ty mám reference zprostředkovaně. Tak ještě zapátrám.  

My jsme tento týden doma, jen dneska jsem odnesla uzávěrku do práce a něco tam dodělala. jinak si budeme užívat volna a ve čtvrtek po kontrole jsme se vetřely na obídek k Ivě, stejně nemá na nemocenské co dělat, že Ivuš :o)  

opatrujte se, jak je taková inverze či co, padá na mě splín…
A+a  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 06.10.09 18:52

Ahoj v novém deníku, Nat díky :-) Úplně si vzpomínám, bylo to cca před 2lety, pocity jsem měla hodně podobné. Hlavně, že nic nestíhám, nejlepší by bylo, kdybych se minimálně rozdvojila, o nějaké fyzické či psychické péči o svou maličkost jsem si mohla nechat tak akorát zdát… Ale potěším tě - až začneš pracovat opět na plný úvazek, bude to ještě horší :-DDD Zrovna dneska jsme měli návštěvu - Romču s klukama a konstatovaly jsme, že jsme totální trosky :-D A to je nějakých 30-40let práce ještě před námi, krásná představa…  

Luci - obr gratulace ke zkouškám!!! Jsi fakt šikovná.  

Holky, ad kreslení ve školce, je to fakt děs ten přístup…ale kdybyste to viděly v Ajčině podání, tak se fakt počuráte smíchy :-) Tomíka začlo bavit kreslení (jakože začal kreslit trochu smysluplně) někdy v půlce loňského školního roku… A dneska kreslí docela obstojně postavičky, před cca měsícem to byla poprvé oblečená postavička. Ale jako nic, čím by se ve svých 5letech mohl chlubit. Ale to fakt neřeším. Ajko, učitelky bych fakt poslala někam, nechápu, co řeší, neřeknu, dkyby byl předškolák, ale takhle má pořád moře času…  

Jdu studovat Ústavu ČR, jak zábavné…
Fifíci

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 06.10.09 20:24

Tak , už jsem se trochu zklidnila, takže můžu reagovat :-)

Nejdřív Natál díky za nový deník, už ho bylo zapotřebí! A je to moc hezky napsané, taky už se těším na druhé mimino ;-)

Lucko, tobě blahopřeju ke zkoušce, jsi holka šikovná a zasloužíš si nový byt i se zařízením :-)))

Aničko, vítej v nižším středním věku, všechno nejlepčí!

A vy dvě trosky pracující, nemáte něco pozitivního? To JÁ potřebuju povzbudit, nezapomínejte ;-)

Hej vůbec jsem netušila, kolik toho takový zdravý člověk na nemocenské doma bez děcka zvládne udělat! Anežčin pokojík vypíglován (no, byl před nájezdem Majdy, Kačenky, dneska Terezky, zítra milovaných synovečků), oblečení a hračky vytřízené, lůžka převlečné, vyprané, vyžehlené, zítra dopoledne (před kontrolou u Verči, hihi) musím stihnout vymalovat druhou vrstvu v kuchyni, tak ne že jí to prásknete. Ještě bych ten další týden nemocenské klidně uživila, ale potřebuju o víkendu na sraz do Olomouce, tož to asi neprojde…
Dneska jsem (přiznávám bez mučení) poprvé vařila kuřecí vývar, ne že bych byla až tak neschopná kuchařka, ale za a) já vařím vývar pouze hovězí a za b) tchýně jinou polívku snad ani neumí (nic proti mojí tchýni!!!), tak nemám zapotřebí to vařit ještě doma, a papiňáku se to asi nelíbilo a pustil vývarek ven :-/  Naštěstí ne přes ventil, takže to nebylo rozstříkané po celé nově vymalované kuchyni, ale přes těsnění, ale i tak to byla chuťovka :-D

A ted ad školka: v poslední době mě opravdu udivuje, co se to tam u vás děje, že by těma odešnutýma učitelkama? Těžko soudit, neznám to tam, ale z vašeho vyprávění jsem víc než rozpačitá, dnes i velmi rozhozená (i po líčení usnopleného Ondráška a podobných historek). Na Adámka jsem hodně citlivá, přiznám se, bo mi něčím připomíná Anežku, taky tak nějak vybočuje z řady a ač je Anežka převelice ukecaná, společenská a nemá sebemenší problém, taky má svoje „specifika“, jak víme… Takže to, co tu líčí Ajka, si převádím na svoji situaci a berou mě mory, úplně nás tam vidím :-(   Těžko říct, jak bych se zachovala já, ale asi bych se taky ozývala, protože chování učitelek myslím není v pořádku. Samy jsou to matky dětí, samy vědí, jak je každé tisíckrát jiné a v neposlední řadě je to jejich práce! tak když se jim to nelíbí, at jdou prodávat do hypermarketu… radši toho nechám, nebo se zase rozruším…

Dneska se mě učitelka ve školce ptala (mmch kdo neví, zpíváme spolu ve sboru), proč jsem Anežku nepřihlásila do zpívacího kroužku? Hahaha, zasmáli se zbrojnoši, tak jsem dostala zprda, jak svou céru podceňuji, mám na ni vysoké nároky a kdesicosi a že vůbec netuším, co  v ní je, tak jsem podlehla a dneska šla poprvé do „zpěvu“ :-D  a nestačila jsem se divit: hlášení znělo víc než optimisticky, (ted trocha chlubení, tak pardon), prý se strašně rychle učí texty, pamatuje si, má rytmus, vytleskává, a co víc, je to herečka, absolutně se nestydí před dětmi, zpívá sóla o dušu :-))) a ten zpěv taky prej není úplně nejhorší. An přišla nadšená, vychrlila na mě novou písničku a básničku, tak taťulda vyplázne 350 a An se dostane hudebního vzdělání již v tomto nízkém věku ;-)

Ježiši, strašně se omlouvám, jsem se teda rozjela…

tož bobrou, i+a

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 06.10.09 20:44

A já jsem věděla, že jsem na něco, resp. někoho zapomněla …  

Aničko - všechno nejlepšíííí!!!!!!!!!!!­!!  

Chichi, představa Anejdy ve zpívacím kroužku mě fakt pobavila :-DDD Sorry… :-DDD

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.10.09 20:50

Holky moc vám děkuji za podporu fakt. Právě, že vím, že je Adi trochu „jiný“ a je těžké přijít na to jak na něho jemi jasné, že to budeme mít těžké i vě škole. No nic stčím ho tam, kde učí Iva:-)))) i když ta bude tou dobou ještě na mateřské vlastně.  

IVO cítím to stejně. Anežka mi taky připomíná svým způsobem Adámka. Však víš. A kde je prosím tě zpívací kroužek? To je přesně pro nás. A já jsem nic nenašla. Všecko jen pro školáky.  

Tak teda chodíme do toho Barevného cvičení a už se mu tam líbí tak aspoň tak.  

MARŤO dneska jsme na vás nečekali. Spěchala jsem za Viktorkou. To jen ať si nemyslíš, že se s váma nebavíme:) a co nakonec bylo z těch Davídkových teplot?  

LUCI gratulace ke zkouškám. A kde je ten nový byt? Takže nakonec nebudeme skoro sousedky?  

ANIČKO ty lázně ať vám vyjdou. Adi byl nemocný na začátku šk. roku, ale byla to jen velká týdenní rýma ne jako dřív zánět průdušek na 14 dní. Tak snad už bude lépe a ty lázně fakt k něčemu byly.  

Viktorka odpoledne 39:-(  

A.

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 06.10.09 20:57

No, aspoň že jsem Markétu pobavila, když už nic :-)))

Ajko, to je kroužek u nás ve školce, taky normálně neberou tak „malé“ (myšleno věkem :-D  ) děti, ale Anežka prý je mooooc šikovná, hihi… a taky tam mám trošku protekci, přiznávám… holky učitelky obě jsou výborné zpěvačky, tak je v dobrých rukou.

Jo, a nezapomeň, že já učím velké fakany, s těma malýma nemám nervy, tak než Adi dojde na druhý stupeň, už budu zpátky, neboj ;-)

A´T je Viki brzy v pořádku!

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.10.09 21:03

no jo ale to bych zas měla protekci já. Určitě se znáš i s pí. uč. z prvního stupně:-DD

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 06.10.09 23:55

No, k těm školkám. Petr to výstižně shrnul tak, že v současné době baby boomu jsou jen školky  „špatné“ a ještě horší… Se slzou v oku vzpomínám na jesle.

Ajko, my než jsme sjeli tím výtahem, to byla taky doba. To mě štve, že se tam nacpou lidi a my s kočárkem musíme čekat, protože se tam nevlezem … Davídkova teplota původu neznámého, asi teda zuby, mám pocit, že je trochu cítit horní čtverka. Sice trochu chraptěl a sem tam zakašle, ale nic mu není. V neděli už byl teplý míň a v pondělí už dobrý. Ale v Klubku jsme dnes nebyli, měla jsem strach, že se užene, on to tam hrozně prožívá, hlavně cvičení na nářadí, a rozkašlal by se. Tak ať Viktorce nic není a jsou to třeba taky jen zuby. Ještě mě napadlo, když někdy nebudeš moct jít ráno do školky, tak můžu jet s F. já a zastavit se pro Adámka - pokud by tedy s námi šel… Ten kousíček bez sedačky mezi barákama by se zvládnout měl :-)

F. chodí vždycky v úterý po obědě, pak má dramaťák v LŠU a pak to Barevné cvičení. A když jsem pro něj dnes přišla, tak mi sdělil, že je moc smutný, protože už půjdem domů a ne do žádného kroužku … Zítra má ve školce poprvé flétnu, ta dnes zakoupena, tak jsme nadšeně hromadně pískali. Já oprášila své začátky a F. slíbil, že bude učit tatínka. Nejvíc nadšen je Davídek, který do ní mohutně funí a píská a když se hraje písnička, tak tančí … Včera byla první keramika, nic moc jsme se nedozvěděla, jenom že prý plácali z plastelíny a ne z hlíny a tvořil nějaký stroj. Už se těším, co donese na konci roku za výrobky :-(

Lucko, gratuluju k certifikátu, máš to za sebou.

Ivo, kdybys náhodou měla nedostatek příležitosti k pracovnímu strávení nemocenské, tak u nás by se taky něco našlo :-) Ale musím se pochválit, postele jsem převlíkla o víkendu a dneska jsem dokonce Davídkovi vytřídila oblečení. Zjistila jsem, že když furt někde nelítáme, tak se dá něco málo doma i stihnout.

Konec zvonec, dobrou noc

Z.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 07.10.09 08:57

Ahojda,   VŠEM MOC MOC MOC DĚKUJU ZA GRATULACE.  

já mám 2 dny dovču nic nedělám a jsem u našich a odpočívám. Večer doma pouklizím a ráno jedeme s brachou k zubaři.
Včera se u našich slavilo takové slzavé udolí jsem nečekala první bylo nad mým dárkem ale ty prstýnky mamka nemůže rozchodit ještě teď a asi je jen tak nerozchodí. Byla překvapená a já jsem na taťku pěkné pyšná.    

Ivi a pak že já dopuju.  

Aji sousedky nebudeme vyhrála Poruba strará část 6 bytů v domě před barákem pískoviště, tráva takže Fifa může i ven ap. Zamilovala jsem se. Už to mám i nakreslané jak to chci a co tam chci, až budu mít smlouvu tak dám výpověď na Zelené ale 2 měsíce budu platit dva byty. Filda zatím nemá ani tucha až budu mít černé na bílém tak mu to řeknu.  

Nechápu co se s těma školkama děje slyším to ze všech stran, my máme štěstí na zlatou učitelku. Dneska jak jsem Fildu dovedla tak hned začla jak je nadšená že Fifu joga baví jak byl úžasný ap. Koukala jsem pěkně snad mu to vydrží.  

Víc jsem neudržela jedu odvézt papíry ať mi můžou začít chystat smlouvu.  

Páček a děkuju

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 07.10.09 11:52

Hoj,  

Lucku jsem potkala pred hodinkou, vypadala jako slunicko! :)  

Jelikoze jsem vcera byla na koncerte a Mar jela rano do Prahy, tak jsem nechala Ria doma a udelali jsme si vylet tramvajkou do Masinky - diky Fifiku - zakoupili mikiny a pipice, dva pididarky v Chronosu a na poblite zastavce cekali 20 minut, Rio chce jezdit jen novyma tramvajkama :-D no a jelikoz ty  nove jsou jedine nizkopodlazni jak jsem mu vyhovela.  

Koncert super, predkapela nebyla spatna, ale vedet to tak si jeste v klidu doma nakojim a dojdu pozdejc. Vedle nas sedela Lime , i kdybych chtela tak listek takhle nesezenem ze :-D  

Upekla jsem dle Mani tvaruzkovo slaninovy kolac, pry byl dobry, nechali mi jeden studeny kousek, priste dam vic tvargli ,nak moc vysoke testo bylo. Raf usl v pohode, podarilo se do nej natlacit tu novou Hami kasi s mlickem a kdyz jsem dosla jeste spal :) to je spravedlnost ze?  

Rio mel za ukol dnes hlidat Rada v pokojiku nez dojdu z WC. DOjdu tam a Raf vylezl na skrinku tam si lehl a byl zrovna v pokuseni skakat dolu, RIo zcela v klidu mi rekl, ze ho vidi. Uplne mne to uklidnilo  :D  

NO jdu krmit, za hodku ficim k zubarce.  

Ajko verim, ze bude Viki brzo v poradku!  

N.    

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 07.10.09 12:28

Kolem Chronosu jsme se dnes taky courali, to jsme se museli minout, protože jsme tam pobývali dobrých 30 min :-)
Co jsou pipice? Papuce?
 Z.

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 07.10.09 12:32

Tipuju čepice ;-)

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 07.10.09 12:35

Mám vymalováno, flekaté je to furt, měli jsme tam nalepit tu tapetu, já to věděla :-(  Jakub mi zapomněl odtáhnout ledničku, tak večer ještě za lednicí, ale to je hned. Pak konečně nějaký ten stůl, ať vyměníme vypůjčený kempingový za opravdický a třeba budem po 8 letech jíst kulturně :-)  Ale spíš ne, bo kdo by chtěl při jídle čučet do zdi…

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 07.10.09 12:39

Ahoj,  

Nat pěkně jsi to sepsala. Je to takové optimistické, že bys jednoho nalákala :-).  

Ajko ta vaše školka a učitelky se teda fakt vybarvují. Kuba taky nekreslí, nevybarvuje, moc mu to nejde a nebaví ho to. Zatím pořád tvoří jenom čmáranice a to jenom když se mu chce. Ještě ho tak baví kreslit kostelní zvon s elektrickým pohonem, ale to mu musím nakreslit já, on pak jenom dokreslí kabely.  

Aničko gratuluji k narozeninám a hezky si užij s novou pračkou.  

Luci gratuluji ke složení zkoušek, jsi fakt dobrá.  

Já jsem byla v pondělí po 3/4 roce u holiče (a to mám jenom 1 Kubu), no ale mám to pořád stejné, nechala jsem si to jen trochu zkrátit, jsem konzervativní .
Dnes ráno jsem byla s Kubou poprvé v angličtině, mají ji ve školce. No nejdříve to nevypalo moc nadějně, Kuba tam nechtěl vůbec jít, pak tam všechno sabotoval, chtěla jsem to vzdát. No ale pak se chytil, takže tam asi bude chodit. Teda nevím jak to budu zvládat já, protože dopoledne mám být v práci, že jo.
Díky za nátělníkovou anketu, koukám že je to skoro vyrovnané. Možná, že na zimu nějaký nátělník pořídím. Ale aby mu to pak nezůstalo až do dospělosti.
Jdu si ohřát oběd z plastu, Gabriela

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.10.09 14:15

NAT tak jestli jsou pipice čepice ta mi prosím tě řekni jaké jste v mašince pořídili? My jsme tam byli minulý týdenno koupila jsem, ale nic moc spíš teda nic. Nebo už jste kupovali zimní? Nebo pipice vůbec nejsou čepice?:DD  

U nás když má Adi hlídat Viktorku tak to většinou bere až moooc zodpovědně a fakt ji nespustí z očí a volá i když se mu nelíbí sebemenší její pohyb:-))))) A dneska v noci mě volal tak tam jdu a on chudák celý zmatený a vystrašený mi říká, že nechce aby mu Viktorka utekla a že viděl její stopy…chudák taková noční můra. Pak spal radši u Adama a nemocná Vik. u mě teda ona jako každou noc že:-)  

GABKO včera jak jsem čekala na Adi až mu skončí cvičení tak jsem se bavila s jednou maminou (přistěhovali se do Brušperku) o školce v Brušperku a tak jsem si na vás vzpomněla. Proč vůbec Kuba nechodí k vám do školky? Myslím, že jsi to tady psala, ale už nevím.  

LUCI Poruba je super. Dřív jsme chtěli bydlet tam, ale dneska už nee:-) Hlavně, že máš z nového bytu i místa dobrý pocit.  

A+A+V

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 07.10.09 16:22

čepice :-D za 90 kc modra s malym dinosaurem a fufovi tu samou mensi,podzimni takova bavlnena obyc ale ´pekna, zimni mame tibetske

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 07.10.09 19:56

Ahojda,

Nat vám to děsně seklo kluci jsou užasní.

Já jsem dneska prošmějdila ikeu jo a mají všechno jídlo za polovic.Byla jsem tam před jedenáctou ani noha a jak jsem odcházela šílenost.

Odpoledne jsme šli na procházku došli do obi pobrala jsem vzorníky barev a kochám se.

Jdu se zahrbat do pelechu a koukáte na přešlapy já jsem u toho mrtvá. páááá

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 08.10.09 13:45

CUS  

hura hura po 6 tydnech mam opet MS :-D  

Raf ma vytazene stehy a duru tam ma teda peknou :(  

Ja mam opraveny zub a ceka mne jeste tahani nervu a korunka :( pry to nebude bolet ze mi to opicha, bo kdyz si vzpomenu jak mi tahali nerv jako cerstve tehotne bez umrtveni tak bych tam dobrovolne nesla.  

JInak AJko. pozdravuje te Iveta a ta Marcela kam chodis s Viki je jeji kamoska a pry to byl Ivetin napad aby si to zalozila :)  

Cus jdu je dat spat. N.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 08.10.09 14:21

MÁM PODEPSANOU SMLOUVU A ZAPLACENOU KAUCI ZÍTRA NEBO V PONDĚLÍ BYCH MĚLA DOSTAT KLÍČE.  

HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ JSEM TÁÁÁÁÁÁÁÁÁK ŠŤASTNÁÁÁÁÁÁÁ­ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 08.10.09 16:11

Paráda Luci, mo ti to přeju.......jsi strašně šikovná, ale to my všichni víme !!!

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.10.09 09:38

Ahojda,  

holky ja jsem byla včera jedno slzavé údolí. Tekly mi slzy z radosti, volala jsem i domácím tak mi vyšli vstříc a budu mít jen měsíční vypovědní lhůtu takže nemusím 2 měsíce platit dva nájmy.  

Odpoledne jsme vyrazili s tetou a Fifovou segrou do dětského ráje bylo superně. Žádní lidi hodiku lítali venku pak 2 hodinky vevnitř my u kafe pohodička.  

Fifa je dneska doma ráno mluvil pořes nos tak jsem odvolala školku jela jsem pro pamykoin a aspoń si zajdeme do ikei na oběd. Snad bude do pondělí v pohodě ať nepřijde o jogu a může jít v úterý plavčit.  

Já jdu po 8 dnech do práce docela se těším.  

Páček    

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 09.10.09 14:11

Mno, víkend a pár měsíců plánovaný sraz z výšky se přiblížil, tak je jasné, že Anežka musela dostat rýmu a kašel, že ano… Dneska jsem ji nechala doma, když mám ještě nemocenskou a podařilo se mi ukecat mamku, že si k Ondráškovi přibere na noc a sobotu ještě i Anežku, ať můžu jet. An teplotu nemá, vypadá to na klasický průběh rýma čirá první den - rýma hustá druhý den - kašel třetí den a pak už se to lepší… léky má nabalené, kdyby něco, tak snad to proběhne v pohodě.

Lucko, a´t se ti v novém líbí, já Porubu neznám ale vůbec, vždycky když tam za někým jedu na návštěvu, tisíckrát zabloudím :-)))

Ostatní zdravíme, to počasí je fakt šílené, pak máme být zdraví..

hoj, my

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.10.09 14:18

Ahoj,  

taky mám doma obě děti. Viktork auž teploty nemá, ale prostě pořád nevypadá zdravě. Adi přes den pokašlává a v noci kašle hodně takže je radši od včerejška doma. Snad se přes víkend doléčí.  

Nám dneska přišla pošta z fifnančáku. Vůbec jsem netušila, že jsme měli platit ještě další věc kvůli bytu a normálně jsem se klepala jak ratlík. Teď už jsem se trochu uklidnila. Musíme to nějak zvládnout. Nic jiného nám nezbývá.  

Dneska jdu díky Aničce na brigádu. Myslela jsem, že si uděláme s Adi radost a koupíme něco nového do pokojíčku a ono prd každá koruna půjde na finančák asi:-( ale ne na nějakou tu radost máme taky nárok takže po výplatě navštívíme Ikeu a hotovo. Kurnik už ať se z toho vyhrabem.  

IVO užij si sraz

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.10.09 14:52

U mě proběhla změna plánu mám dovču ještě dneska za hodinu jedeme pro klíče, jsem zvědavá na reakce Fildy. Už mám koupené rychle špunty.  

Ivi užij si sraz a Anežka to s mamčou zvládne.  

Aji to je síla člověk neví co kde číhá. Jakou brigádku bedeš mít?  Držím palce ať je líp já taky počítám a špěkuluju ať se vlezu do rozpočtu který jsem si nastavila.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 09.10.09 22:56

Ahoj,
víkend je tady, pěkné počasí pryč a ohlásili se mi sběrači jablek a hrušek. Jsem tedy měla jiné představy o víkendu, chtěla jsem jet s Kubou na nějaký výletík. Navíc jsou tady všude nějaké hromady nevyžehlého prádla, to jsou teda vyhlídky. No ale zatím ležím.  

Ajko my jsme se do školky v Brušperku hlásili, ale Kubu nevzali a navíc jsem měla z toho takový divný pocit, že jsme přistěhovalci, neznáme ty správné lidi, takže nás v dohledné době ani nevezmou. Byla jsem z toho tenkrát trochu přepadlá, kamarádka od tchyně nám doporučila školku v Hrabůvce (a taky se za nás přimluvila). Mě to tam nadchlo, Kuba je moc spokojený a navíc může Kubu vyzvednout i babička.  

Tak, nemocní se uzdravte, Ivi užij si sraz a Luci ty si užij zařizování svého krásného nového bytu. A Ajko bude líp, si pamatuji jak jsme bojovali s financemi, když jsme se přestěhovali.
Gabriela  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 10.10.09 20:30

Ahojte všici,
tak já jsem se dneska odpo vrátila ze školní akce - měli jsme „výjezdní zasedání“ u jedné kolegyně na chalupě na Horní Bečvě. Bylo nás tam 18, jeden kolega, co má kontakty na jižní Moravu, přivezl vynikající burčák a víno, grilovalo se, zpívalo se, pařilo se do 4hod. do rána :-))) Dopoledne jsme se i přes nepřízeň počasí vydali na hřiby, takže jsme pochodili po lese, v půl 4 jsem byla doma, před chvilkou jsem se vzbudila :-D No úplně se mi připomněl ten starý bezdětný život…děti jsme po hodně dlouhé době odložili k našim, už jsme to potřebovali jak sůl. Nějak to na mě poslední dobou všechno padalo - je to neskutečná honička. Zítra mám sanitární den, musím toho využít, že tu kluci nebudou, resty na mě číhají na každém rohu.  

Luci - tak ať se vám v novém bytě líbí a jste tam spokojení!!!  

Ajko - co máš za brigádu? A jak to zvládáte organizačně? A neboj, bude líp…My už jsme se teď doufám vyhrabali z toho nejhoršího, ten druhý plat je prostě hned znát. V září měl Jirka týden nemocenskou, takže jeho výplata přišla značně očesaná :-((( kdybych měla jen rodičák, tak zase měsíc chroupem cvrčky, takhle to zaplácnem z mojí výplaty. Takže vydrž, ale je super, že sis našla tu práci, každá koruna dobrá…   Čus, jenom M.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 11.10.09 11:54

Ahoj,
zdravíme Vás z Rýmařova, kde je neskutečná zima, ale všichni máme teplé spodní prádlo :-)  

Moc se mi nechce psát, poslední dny byly nic moc, nějak se nakupilo moc průšvihů najednou. Ve čtvrtek jsem byla s kamarádkama slavit moje narozeniny, nevšimla jsem si, že špatně parkuju a odtáhli mi auto. Výborná situace, přijít o půlnoci na parkoviště a tam vaše auto není. Takže jsme jeli taxíkem na odtahovku, tam jsem zaplatila 1500 + 500 Kč a mohla odjet svým. Ještě, že tam byl se mnou známý z práce a půjčil mi, protože to samozřejmě chtěli v hotovosti … No, drahá oslava narozenin. Navíc ještě řešíme další problémy ve školce, tentokrát už závažného rázu, jsem z toho prostě už opravdu zhnusená. Řeším to už i se školní inspekcí, takhle to opravdu dál nejde …  

Jinak jsou naštěstí kluci zdraví, relativně v pohodě, tak to jde. Davídek akorát minulý týden pokašlával, takže jsme v žádném cvičení nebyli. Ani v pátek - Denis, byly jste? Minule tam bylo docela dost soplících dětí, tak se mi ho tam brát nechtělo a radši jsme byli doma. V plavání jsme zvládli jako náhradu 2 lekce za sebou, měla jsem strach, jak to D. zvládne, ale byl nadšený a hodlal v bazénu ještě zůstat. Je to prostě Vodnář a vodní živel …  

Kluci jsou teď s našima na výletě na farmě, tak jsme si s Petrem přispali a máme volno :-)  

Markéto, užij si bezdětný víkend. Umím si představit sice lepší náplň než sanitaci bytu, ale i to má bez dětí za zadkem něco do sebe … Já jsem měla jet strávit bezdětný večer minulý víkend, měli jsme v práci teambuilding v Malenovicích. Ale jaksi Filipa bolela ta noha a Davídek měl teplotu, takže nic :-(  

Gabko, tak včera to česání asi nevyšlo, co? Tedy alespoň tady pršelo skoro celý den.  

Lucko, gratulace k bytu, užij si zařizování. Akorát mě zaskočila ta Poruba, budete to mít všude docela daleko - do práce, k rodičům …  

Víc jsem neudržela
Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 11.10.09 14:42

Ahojda,  

Market gratuluju k bezdětnému víkendu.  

Zuzbříci až takové zážitky se školkou to je pak na deníček jsem zvědavá co se všechno může dít.  

Já jsem nikdy o Porubě nechtěla ani slyšet ale pěkně jsem změnila názor. Měřila jsem to je to o 3 kiláky dál než s Mariánek. Procházkou dojdeme na Hl. třídu a okolí je tam super zeleno zeleno zeleno. O víkendu jsem tam vzala i naše. Brácha má zase svoje myšky připadá mi to že je to trest za ten byt. Takže to je - mínus  co mi to kazí ale jinak  jsem nadšená.  

Včera jsem dopoledne chodila po obchodech s Fildou a odpoledne šel s tetou k prababi a pradědovi a já jsem pokračovala. Ještě musím zítra zvladnout kuchyňské studio to o víkendu nepremává zajet na elekrárny a plynárny a pro tento týden mám asi mám splňěno.  

Aji prosím tě jak jste to s 2 dětma a při provozu zvládli. Měli jste to na výměnu nebo byl ten byt prázdný a přešoupili jste se? Doufám že mi ten měsíc bude stačit.  

Mějte se L. a F. nakupující s dědou v obi polici do skříně  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.10.09 15:00

Ahoj,
Martino - je to tajné, co řešíte s tou školkou? Docela by mě to zajímalo… A s tou odtahovkou, to musela být teda radost :-(  

Já se musím pochlubit, opět zcela neplánovaně jsem dneska vlítla na našich 10 oken + 5 balkonových dveří, tak po dloooouhé době zase vidíme ven ;-) Za tři hoďky jsem to měla a tímto prohlašuji vánoční úklid za hotový :-D Vyprala jsem záclony a když jsem viděla tu vodu, co z pračky tekla, tak jsme se rozhodli, že už je zpátky dávat nebudeme, ono ty okna, když se umyjou, nevypadají nejhůř. Takže teď musím vymyslet jenom nějaké závěsy. Jirka SÁM OD SEBE vymyslel, že převleče peřiny a vysál celý byt (ano, zázraky se někdy dějí), já se teď chystám požehlit u nějakého filmu ten nechutný Mount Everest, co mi tu za měsíc vyrostl…furt perem a perem a perem a koš je stále nacpaný k prasknutí. Takže mám zas na chvilku dobrý pocit, že tu možná neshnijem zaživa…  

Pááááá,
M. stále sama!

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 11.10.09 23:08

Mě už se školku nechce nějak veřejně ventilovat. Je to více věcí, setrvávání na rigidních nesmyslných pravidlech a hlavně o neochotě se lidsky domluvit …  Ale zajímá mě, jak řeší v jiných školkách tuhle věc. Když je vytřená podlaha v koupelně a na WC (což je prý cca 5 min po obědě), nesmí děti na WC a „musí“ to vydržet. Fildovi se samozřejmě někdy chce, ač byl hned po obědě, a nemůže. Je to jasně stresového původu a prostě mi to vadí. Jak to dělají jinde?

Z.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 12.10.09 10:13

u nas je teda vice zachodu takze tohle se neresi a v nejhorsim maji vzdy nocnik. Nevim jestli to musi vytirat dle nejakych norem i behem dne? asi ano ze? u nas se to vytira porad prubezne, kdyz si deti hraji ve tride.  

Na druhou stranu nekdy jsou situace ze taky dite nemuze - dejme tomu v aute nebo MHD a musi to vydrzet. Otazkou je, jestli to ty zenske delaji bo jsou zvykle na to ze to tak delaji sto let a nebo proto, ze musi protoze maji narizeni .  

Kazdopadne stresove to pro dite je urcite, na zachod nebo jeho alternativu by melo mit pristup kdykoliv.  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 12.10.09 10:29

No a když už jsme (vlastně ještě :-))) u toho - připadá vám normální, že učitelky posílají děcka „na hanbu“??? To je určitě taky novinka naší nové učitelky, protože loni Tomík o ničem takovém nemluvil. Letos to zmínil v šatně Adámek a Tomík to potvrdil…mi to teda přijde dost divné.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 12.10.09 10:52

Chápu, že když třeba někdo u některé činnosti ruší, že mu můžou dát učitelky na výběr, jestli zůstane s nimi a bude OK nebo si půjde sednout někam … (ke stolu, do rožku, prostě někde, kde neruší). Ale pokud by to měla být ta hanba v tom smyslu, že musí stát v rohu a koukat do zdi, tak to se dělalo před 30-ti lety …
F. nemá v autě nebo MHD problém, protože ví, že kdyby potřeboval nutně na záchod, tak prostě zastavíme nebo vystoupíme a může jít. Jenže ve školce ví, že nesmí, tak se mu chce. Loňský rok se takhle cca 3 x počůral na lehátku, protože nemohl na WC. Takže jsem se domluvila s učitelkama, ať ho na ten vytřený záchod vezmou třeba za ruku, ale ať jde hned. Protože to fungovalo, tak byl v pohodě a ani to moc nepotřeboval. Teď na to nechtějí přistoupit a mají problém. Je to prostě školkové pravidlo, které se musí dodržovat a jestli se nám nelíbí, máme si opět hledat novou školku ..
 Z.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 12.10.09 10:57

Chodit na hanbu? Ve školce? To snad ne. To se přece praktikovalo za mého dětství v socialistické škole.
A s tím WC nevím, předpokládám že to asi musí podle potřeby v průběhu dne vytírat. U nás by mohli jít do vedlejší třídy. Musím se na to Kuby zeptat.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 12.10.09 13:07

a proc tedy v nouzi nemuze pouzit nocnik ,kdyz tam nesmi ale vycurat se musi? tomu nerozumim

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 12.10.09 14:29

No, já teda zírám… S tím vytíráním nevím, ale zjistím :-)
A s tou hanbou se to má u nás tak, že s An ve třídě je klučina nový 3 letý (jako 3/4 její třídy), který je absolutně mimo mísu, ubližuje dětem, kope do nich, bije je, hází po nich dřevěnýma kostkama a mlátí je s nima do hlavy, ničí jim věci a jiné specialitky, matka si s ním neví rady a nechává to na učitelkách. Vysvětlují mu to od začátku roku, několikrát za den dojde ke konfliktním situacím a protože jsem toho několikrát byla svědkem, vím, jak postupují - pořádně mu vyčiní slovně, poprvé, podruhé ho nechají s dětma, že mu to jako dojde, ono nedojde, tak jde do odděleného prostoru od dětí a tam si musí hrát sám. Nesmí se k dětem přiblížit po nějakou dobu, pak teda jo a opakuje se to. Jestli ho semtam plácnou přes ruku, to nevím, i když ten zrovna by měl být bitý jako žito…
Tzn. že hanba je to, že si nesmí hrát s dětma, ale sám, ale opravdu nestojí a nečučí do zdi (ale rozhodně by mu to neuškodilo).

Tak, dneska poprvé po víc jak 14 dnech ve škole, je to neuvěřitelný hnus, jsem absolutně demotivovaná, děcka odporné, vedení nás neustále dupe za něco, co děláme a nemáme dělat a neděláme a máme dělat, jdu si hledat jinou práci, asi fakt bez prdele…

An byla doma s mojím taťkou, kašle škaredě, ale hlavně v noci, rýma už je jcelkem v poho, tak s ní zítra skoknu k dr, at si ji poslechne, bo doma s ní být nemůžu, že… no pokud by to měla na průduškách, tak smůla, at si ve škole trhnou pařátou.

Tolik pesimisticky od nás, jo, navíc mi úžasně promokly boty v tom pičasíčku…

hojte, ia

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 12.10.09 18:12

Ahoj,
teda to jsou věci ve školkách, u nás to vedou 4 skleničky na třídu, v Zábřehu zase záchod a hanba.  

na wc u nás děti můžou kdykoliv, aspoň jsem neslyšela, že by se někdo počůral, že nemohl na záchod. Jo a hanba, tgu si pamauju od nás ze základky, my dostávaly regulérně i přes hubu, jak jsme zasloužili…a doma jsem si ještě pořádně rozmysleli, jestli to vyklopíme nebo ne. já teda většinou raději mlčela, neb by bylo přes hubu podruhé :o)  

Hlášení z poradny ve 20tt. miminko roste jako z vody (asi plodové), už asi 10 dnů kope, dneska jsem se dověděla, že nekope, ale žduchá hlavou. Byla se mnou Adélka a naprosto bezpečně narozdíl od mého muže, který vidí jen skvrny rozeznala, co miminko právě dělá. Cucalo palec, hladilo si čelo, mávalo ručkou, pak roztahovalo pestičku, no koukaly jsme na to jako v kině. Adéla si udělal na lehátku i pohodlíčko a náležitě obraz komentovala. Až se pan doktor smál, že je tam na nic, že to okomentuje za něj. Zíral, jak to viděla......  

No a to nejlepší na konec. Řekl mi pohlaví, jelikož to nehodlám držet jako tajemství, ale zase to nechci vyslepičit hned, tak kdo má chuť hádat dácvám čas do příštího úterka, to jdu na Fifejdy na srdíčko a pokud i tam pan doktor potvrdí dnešní „nález“ ak Vám to samozřejmě prozradím :o)  

Jinak se dnes pěkně s… Jedu domů a zůstala jsem stát v Přívoze, někam jsem dohopsala alespoň na pumpu benzina a tam to nechala. bez deštníku hurá na zastávku, přijela jsem promočení durch a zítra to teda odtáhnem do servisu. Doufám, že to bude oprava minimálně za deset tisíc, když už, tak už.  

Takže si jdu udělat svařáček říznutý vodou, ať nenastydnu......  

Páá
A+a  

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 12.10.09 19:33

Já tipuju holčičku :-)
Z.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 12.10.09 19:35

Jinak s tím WC - mě opravdu zajímá, jak to dělají jinde. Protože u nás ve školce se na mě dívají jako na urýpaného debila, kterému není nic dobré a pořád si něco vymýšlí. Ostatní rodiče si prý nestěžují … Řekla jsem jim, že to odporuje školskému zákonu i Rámcovému vzdělávacímu plánu. Dneska jsem mluvila s inspektorkou, která mi to potvrdila. Takže jdu za ředitelkou a pokud se nedomluvíme jako lidi, tak bude muset nastoupit inspekce…

Z.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 12.10.09 20:04

A je to KLUK!!! A jestli vám řekli, že je to holka, tak si ho jenom dobře schoval :-)))  

Holky, prosím, neprodáváte někdo, nebo neznáte někoho, kdo prodává, autosedačku 9-18kg? Díky.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 12.10.09 21:13

AHoj,
Tak ani dnes neměli sběrači jablek štěstí, počasí opravdu jako stvořené pro sklizeň. Jestli opravdu začne sněžit a mrznout, jak neustále někde předpovídají, tak to půjde všechno do sudů. To bude pak zase v álejích nablito.  

Tak jsem od Kuby vyzvěděla, že na wc můžou chodit kdykoliv, jenom když odpočívají, tak se musí zeptat. Táňa (uklízečka) prý někdy vytírá, ale stejně tam můžou.  

Anni, je to kluk!  

Gabriela

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »