Severomoraváček č.75 - Podzimní prázdniny v Jeseníkách

Cestování

Ve středu dopoledne jsem nadopovala Anežku Kinedrylem, naložili jsme auto překvapivě docela málo věcmi (když netáhneme kola, postýlku nebo kočár, je to auto poloprázdné) a za cca 2hodiny dorazili do Jeseníku, kde jsme měli kousínek od centra blízko řeky objednané ubytování.

U rodinného domku, kde paní pronajímá apartmány, stál ještě jeden malý domeček, dřevěný a celý jenom náš :potlesk: Ložnice, obývák, kuchynka, koupelka, vše moc útulné. Co jsme naznali brzy jako nejpohodlnější, bylo ovládání topení přímo v domečku. Majitelé strašně milí mladí lidé, na zahradě trampolína a klouzajdy, ostatní hračky už pan domácí schovával, vzhledem k teplotě velmi blízko bodu mrazu :wink: No, uzavřeno sečteno, ubytování bezchybné!

Čtvrteční ráno nevypadalo zrovna nadějně, lilo jako z konve, tak jsme jeli nejprve do Jeskyní na Špičáku, kde jsme v 9 hodin byli prvními a jedinými návštěvníky, paní průvodkyně nám poskytla soukromou prohlídku i s ukázkami, které prý větším skupinkám nepředvádějí. Anežka byla nejvíc nadšená z netopýrků, kteří už do jeskyní nalítávali na zimu, a proto jich tam byla spousta.

Odpoledne jsme chtěli někam na procházku, ale počasí se neumoudřilo, a tak jsme vyrazili do Javorníku na zámek. Cestou se projevily zase Anežčiny problémy s klikatými cestami, ani lízátka nezabíraly, zastavovali jsme několikrát, tentokrát to ustála… Na zámku opět soukromá prohlídka, to byste nevěřili, co se člověk takhle mimo sezonu dozví :-) No fakt, paráda…

Pátek měl být dle předpovědi bez deště, ale studený… a to teda byl. Autem jsme se probojovali pokalamitní sotva pročištěnou a hezky zamrzlou a zasněženou cestou do Karlovy Studánky na Hvězdu, busem na Ovčárnu a hurá na Praděd! Počasí krásné, i když studené, to zas jo, ale Anežka vyšlapala celou cestu sama! Pravda, 3,5km jí trvalo skoro dvě hodiny, ale cestou toho musela strašně moc prozkoumat, ten sníh, to bylo něco :roll: Mysleli jsme, že uvíznem už dva kroky od busu. Na Pradědu jsme dali zelnačku, vyvezli se výtahem na rozhlednu a frčeli dolů (to už An většinu cesty na koníkovi, protože začala být dost unavená). V buse sedla a usla, tož jsme ji jen přehodili do auta, aspon jsem nemusela držet blicí pytlík :-?

Sobotní ráno bylo ještě mrazivější než to páteční, ale vybavení jsme byli a další náš cíl byl Rejvíz. Tentokrát Anežka cestu serpentinní bohužel neustála, ale poblinkala se naštěstí až venku… Kosa byla jak z nosa, mrzlo až praštělo, ale procházka krásná, An nadchly poválkové chodníčky, mě mmch taky, jak byly zasněžené a kluzké :-) Velké mechové jezírko s ledovými kresbami na vodě, to byla paráda!

Odpoledne jsme proskákali na trampolíně a prolítali po venku, přece jen An začala kašlat, tak bylo třeba zvolnit. Bohužel, noc jsme proseděli, Tussin zabral dvakrát na 4 hodiny a pak to začlo :cry: (asi holka nezvládla ten přechod ze zasmogované Ostravy na zdravý horský vzduch, protože jakmile jsme přijeli domů, ani nezakašlala!!!)

V neděli ráno jsme sbalili svých pět švestek, dojeli kousínek na Křížový vrch k hospodě, kam jsme měli v plánu jít na oběd, a že vyrazíme na rozhlednu Zlatý chlum. Málem se nám to ale nepodařilo… Anežka zase celou cestou naříkala, že jí je špatně, ale tentokrát ji to nepřešlo, ani když jsme vylezli ven, pořád pobekávala, že bude blinkat, že ji bolí bříško, no vypadalo to blbě… Tak jsme se po půlhodině skučení dohodli, že to nemá cenu, já jí nadrtila Kinderyl, že jedeme teda rovnou domů a šli jsme se projít kolem auta a čekat, až oblbovadlo zabere. An snědla pár piškotů, najednou ožila a že jdem na tu rozhlednu! A pak mi to docvaklo, ona od rána, kdy vstávala po té hnusné progřungané noci v 6, nic nejedla! Nechce snídat normálně, ale většinou vždycky něco malého do žaludku dá, aspon mlíko. Ale dneska to skončilo jedním kousnutím do rohlíka… Bylo jí blbě z hladu, kače malé…
Takže to dobře dopadlo, Jakub tentokrát An většinu cesty nesl na zádech, at se nerozkašle, ale protože bylo nádherné počasí, jasno, jiskřivo, byli jsme fakt rádi, že jsme tam došli. An nadšená z točitých schodů, z výhledu, málem jsme ji nedostali dolů.. Nádhera…

Oběd v úžasné restauraci s dětským koutkem, perfektní obsluhou a výborným kuchařem byl skvělou tečkou za moc hezkým prodlouženým víkendem :palec:

An usla, jen co se auto rozjelo, ovšem za půl hodiny byla vzhůru šíleným záchvatem kašle, takže Tussin, a jelo se v bdělém stavu. Naštěstí Kinedryl taky držel, tak to zdopované dítě zvládlo bez problémů.

To by byl „suchý“ popis průběhu našich podzimních prázdnin, jinak romantika bylaaaaa, jé, nejen ta rodinná ve třech, hehe. Každý večer padla flaška až dvě nějakého lahodného moku, na večeři moje neskromně skvělé masečka, do toho znavené uchozené dítě spící v 8 hodin jak dřevo, co víc si přát :srdce:

Mno, trochu jsem se rozepsala, tak pardon :wink:

Hezký večer přejem, i+a (včera 3roky a 2měsíce)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 03.11.09 22:49

Protože se mi nepodařilo vložit fotky přímo do deníčku, tu je odkaz na všechny:
 http://ifkaa.rajce.idnes.cz/…_Jesenikach/#…

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 03.11.09 23:07

První!
Ivo, pěkné, pěkné. Všechno co popisuješ znám, takže vím, že je to fakt romantika. V Jeseníku jsem měla jednu z výborných kámošek z intru, takže jsem tam často jezdila.
My dnes absolvovali Haloween party v angličtině i s Davídkem, bylo to velké. Chvílemi jsem se musela málem rozpůlit, když D. chtěl být jinde, než v sále, ale F. už je naštěstí velký, takže to zvládal. Filip byl za piráta a Davídek za čerta, ale ten vydržel v masce asi 5 minut.
Rozhodla jsem se, že na ukázkovou Yamahu půjdem, když za to nic nedáme. Nechcete jít někdo s námi? Je to příští středu v 8.30 v Sedmi­krásku.

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 04.11.09 09:29

Druhá,

Ivi nádherné čteníčko po ránu. :potlesk:

My vegetíme u našich já nic nedělám dneska makají jiní :think: akorát mě čeká do práce a z práce cesta MHD :zed: ale za to že bude nábytek to stojí. :wink:

Ještě půl hodiny a jdu volat dr. ohledně výsledků :-|
zatím páček

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 04.11.09 11:03

jupíííííí :potlesk: mononukeoza se nepotvrdila :palec: Fifa může jíst normálně a hlavně v pondělí může do školky :-D

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 04.11.09 13:51

Ahojte všici,
konečně nový deník :potlesk: Zní to pohodově, ovšem pak ten návrat do reality, co…

Luci - tak to je dobře, že je Filda OK, máš aspoň o jednu starost méně…

My jsme podzimní prázdniny strávili na chalupě, od čtvrtka do neděle. Byla jsem připravená na nejhorší, páč o půl 5 je tma jak v … a co tam s děckama bez elektřiny, že. Takže jsem vzala z domů tašku her, na které doma není čas a byla jsem mile překvapená, kluci byli úplně v poho, zabavili se, nebyli protivní, takže taky idylka. Ondra ze společenských her zvládá zatím jen Loto, takže jsme hráli do zblbnutí, ale taky jsme si udělali Halloween, jeden večer kluci vybarvovali halloweenské omalovánky, co jsem jim vytiskla doma z netu a pak jsme vyzdobili chalupu, lepili jsme listy, navlíkali listy na provázek, další večer se do toho zamotali a byli za strašidla. Byly masky, lampiony, samozřejmě strašák dýně, no pěkně jsme se zabavili a ať mi nikdo neříká, že jsou anglosaské svátky blbost. My jsme měli aspoň pěkný program.

Dneska má mé třetí porozené dítě - Kačenka - narozky!!! Je to šílené, jak ten rok utekl… A jelikož za to nemůže, že na nás její matinka kašle, tak jí přeju všechno nejlepší!!!! :srdce: :huban: :srdce:

Nat - Praha fajná…tež bych se jela někam vyvětrat. Sama. Dneska se mi naskytla možnost jet ze školy v rámci výměnného programu v dubnu na týden do Holandska, tyjo no, musím dát vědět do pátku, jsem zvědavá, jak to skoulím doma :think:

Zatím se mějte,
Fifíííííííci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.11.09 14:22

KAČENKO všechno nejlepší k 1. narozeninkám. Hodně zdravíčka a radosti a vůbec ať se máš dobře. Posíláme pusu.

Ivo podzimní prázdniny parádní ovšem to cestování muselo být pro Anežku trápení. Já už si na to u Adámka dávám fakt pozor. Je to strašně nepříjemné pro ty děti. Kinedryl musí být. Snad se jim to upraví.

Máme se tak jak se máme víc se mi nechce rozepisovat. Hlavně, že se máme rádi :wink: akorát Vik. má už tři týdny rýmu jednou silnější jednou slabší občas i kašel. Podezírám mandli. No jo celý brácha.

A+A+V

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 04.11.09 14:56

Ahoj,
teda mě se to nové e-mimino ale vůbec nelíbí, ale je to asi síla zvyku.

Ivi popisuješ to teda parádně, jsem zvědavá jak my dopadnem. přišel nám poukaz na lázně od 15.11.2009. Takže od zítra je Adéla doma, nejde týden do školky, třeba ji tím uchráním od rýmy a 15.11. vlakem 10,06 ze Svinova vyrážíme za dobrodružstvím :-D

Luci- super, že je Filda v pořádku, i když je teda šikula, že tu dietu tak zvládá, je to pro něj určitě úleva. A tebe opět obduvuju, jak to všechno zvládáš…já mám problém zařídit pro miminko pokoj :-( Nemám žádnou představivost, neumím měřit, nevím co a jak, no jsem nemožná…

Příští středu jdu na poradnu, na glukozový test…mňam sladká voda, tu já ráda

Jinak se mi asi jako máni nic moc nechce, to je tím počasím…

Tož tolik od nás

A+a

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.11.09 16:16

hej tak to je na posrani.

Jako ja ziju v domneni ze je Kajda az 6.11.! nak se mi fakt letos s temi daty nedari :(

TOZ nic no takze Hip Hip Hura, Kajde vsecko nej nej nej! :srdce:

Dnes si chudak muz musel vzit dovolenou at muze vyridit novy technicak na stare auto - peripetie s VIN to je na dyl - a nechat prezout druhe auto. Pobavila mne jeho kolegyne, Proc si na toto beres dovolenou? To se dela v pracovni dobe! Heh no kdyz je nekdo v praci fakt nedulezity tak si asi muze v pracovni dobe delat cokoliv ze.

Jako treba ja ted, takze frcim robit. N.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.11.09 21:06

Ahoj,

tož Kačence všechno nejlepší k významnému životnímu jubileu :-)

Lucko, to je super, že je Filda v pořádku.

Markéto, doufám, že do Holandska vyrazíš, to je přece dobrá příležitost. A tatínek to s klukama zvládne levou zadní, už jsou velcí a má tu na pomoc přece i babičky :-)

Nat, já si vše taky většinou vyřizovala v pracovní době … Jela jsem něco pracovního vyřídit a dopravní situace na cestách mě prostě přece zdržela. Ale já si byla vlastním pánem, takže tu práci jsem si pak stejně musela udělat.

Zubříci

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 05.11.09 10:28

Ahoj,

Jsem poprvé v novém, moc mě to zatím nenadchlo, je to nějaké moc dlouhé a pořád tady něco poskakuje.

Ivo pěkné prázdniny a pěkný deníček. V Jeseníku jsme byli na podzim loni a předloni, bylo tam pěkně.

Kačence přejeme všechno nejlepší!

Nat - v Praze bylo koukám dobře, ale stejně jsi odvážná.

Halloween jsme si taky užili, připadá mi to jako dobrá zábava pro děcka. Dlabali jsme dýni, dali jsme ji s Kubou „tajně“ na plot a měl zábavu celý Brušperk.

Chtěli jsme jít i na lampiónový průvod, ale Kubovi bylo zase nějak blbě. V pátek zalehl, že ho všechno bolí, měl teplotu, tak si říkám má chřipku a on v sobotu ráno vyskočil, že je venku krásně, že jdeme ven. A už mu nic nebylo. No ale ven jsem ho nepustila. Pak byla zase strašná noc na pondělí, tak si říkám, je to přece jen tady. Ale ráno nic, tak šel na půl dne do školky a čekala jsem co bude až si pro něho půjdu. Příjdu a on kulhá. Prý nespadl, nic se mu nestalo, ale bolí ho noha. No tak jsem ho 2 dny poponášela a už je to dobré, tak nevím, možná natažený sval. Dnes ráno pro změnu trochu chraptěl a smrkal…asi už chci jaro.
Gabriela

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 05.11.09 13:34

cau vespol,

tak jsem ulozila krakeny a hodila si haxnicku na zidli, protoze mam opet neco s kolenem a chodim jak stara zebracka.

Gabko ,tak jste byli za atrakci na dedine jo? hehe treba si to starousedlici chodili i fotit.

Ty Marto to je trochu cesky nesvar v pracovni dobe si vyrizovat pochuzky, samozrejme pokud nemusis byt u PC a jsi sama sobe panem, tak akorat ukrajujes cas sama sobe to je jasne, ale kdyz ti kdykoliv muze zavolat sef katedry nebo dekan a musis jit neco resit, nebo kdyz mne zavola klient a chce vedet zneni nejake faktury ci dohledat doklad , tak to tezko vysvetlis ze jsi prave na dopravnim inspektorate :roll:
A to si opravdu nehraju na dulezitou :dance:
Mne tez nezajima kdyz volam na Urad , ze baba je po obede a nekde se zdrzela:-D To se mi vzdycky dela pena u pusy.

Fifiku doufam ze jsi to doma zkoulela a ze pojedes navstivit Holandsko. Dyt tvuj muz je chapajici ne? Furt jezdi na lyzaky, tak to zna …

Vcera jsme v plavani tocili video, penez jak zelez, ale dam to Mar na vanoce. Rio taky ma v tomto veku tak to bude legrace porovnavat. Na fotky uz kaslu ty si muzeme udelat sami kdykoliv.

Idu radit Anni.cus N.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 05.11.09 13:53

Ahojda,

Kačenko všechno nej nej nej k narozeninám. :srdce:

To je dobré já bych taky chtěla něco vyřizovat v prácovní době :lol:
I když dneska jsem šla o půl 11 domů lidi nebyli tak se šef ptal jestli někdo nechce jít domů tak jsem šla hodilo se mi to.

Já zářím jak sluníčko včera se u nás podařilo všechno dodělat :wink: chlapi byli šikovní asi chtěli rychle do hospody. :wink:

Dneska vegetíme u našich slavíme mamčin svátek.

páček L.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 05.11.09 15:34

Ahojte,
jo, Holandsko asi teda bude, dneska jsem to choti ráno oznámila u kafe, ani nic nenamítal. Právě že asi ví, že teď by mu žádné námitky už neprošly :pankac: Loni to prý bylo dobré, tak jenom doufám, že děcka budou v klidu, přece jen jet s 16 puberťáky na „výlet“… :think: Ale budem na ně dvě. Ale vzala jsem to pod podmínkou, že až oni přijedou k nám, tak nikoho ubytovávat nebudu, páč představa, že se nám tady na týden nasáčkuje do bytu nějaký bludný Holanďan, to fakt ne :mrgreen:

No, aspoň se mám na co těšit, je třeba z toho školství vytřískat, co se dá…

Tolik sebestředného komentáře.

Jo jinak mi nové mimino nevadí, myslím si, že to je o zvyku.

Fifík

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 05.11.09 16:33

Fifiku tak to je super :potlesk:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.11.09 19:04

Tak my jsme dnes v plavání taky natáčeli, nejdřív jsem nechtěla, ale pak jsem vyměkla. Tak doufám, že to bude stát za to :-) Teď řeším dilema, jestli natočit i Filipa, toho jsme coby malého nenatáčeli … Že by vánoční dáreček babičkám?

Fifiku, to se nedivím, že muž nic nenamítal. Mě když něco někdo sděluje ráno, tak ho prakticky nevnímám :-)

Já tedy jen doufám, že až se vrátím do práce, budu si moct nadále vyřídit, co je třeba. 20 dnů dovolených je sakra málo a úřední doby v institucích zrovna přátelské k zaměstnancům nejsou. Svoji práci si můžu udělat i večer a klientům jsem k dispozici na telefonu. Bleskové věci může vyřídit asistentka v kanceláři. Chápu, že všude to nejde, jsem za to ráda.

Rozhovor Filipa ve školce v šatně s jednou maminkou, resp. novou učitelkou ze Slůňátek: Vy jste jako maminka od téhle holčičky? Ano … Ale vy sem přece chodíte dělat paní učitelku …

Zubříci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 05.11.09 19:14

No právě že Jirka vnímá nejlépe ráno, to je nejakčnější :roll: Chtěla jsem mu to říct už včera večer, ale než jsem to stihla, tak usnul. Máme bohužel přehozené biorytmy…

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 06.11.09 13:31

bohudik ne? :-D

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 08.11.09 06:51

Ahojda všichni, :hug:

my bydlíme. :potlesk: Všechno se podařilo dneska pár maličkostí a po obědě jedem domů. :dance: Strašně se těším co na to Filda nechci se chlubit ale pokojíček je perfektní - povedl se. :oops: Pokud budu funkční večer písnu a přihodím fota. :wink:

Štastná Lucka :lol:

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 08.11.09 08:51

Luci- :potlesk: :palec: tak to gratuluju a v novém bytečku přeji jen šťastné chvíle :-D
Jako vždy šikula největší!!!

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 08.11.09 09:12

Lucko, at vám to v novém klape a jste tam moc spokojení!!! Už se těším na fotky (ehm, potažmo nějakou koloudaci :pankac: )

Já jsem včera byla zpívat na festivale v Bělotíně, jako loni jsme tam vystoupili s naší malou 10 členou skupinkou, a bylo to super, výborná atmosféra, zabékali jsme pak u kytar do 11 do večera :dance: Dneska jsem spinkala do 9, na oběd jdem ke tchánovcům, no uznejte, chybí mi něco?

Hezkou neděli! i bez a

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 08.11.09 18:26

http://www.youtube.com/watch?…

http://www.youtube.com/watch?…

http://www.youtube.com/watch?…

To jsou ukázky toho, co produkujem, kdybyste se chtěli podívat… Blbnem, no :mrgreen: Je tam toho víc, ale to je jen tak pro ukázku. Omlouvá nás jen možná to, že jsme to museli stihnout asi za 4 zkoušky (kde se mmch hlavně popíjelo, pojídalo a pak občas zpívalo)
 i.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.11.09 21:16

Dobrý večer,

Lucko, tak ať se vám dobře bydlí a těším se na fotky.

Ivo, koukla jsem na video, zpěv je moc hezký, ale musím se zeptat: proč proboha ty kytky? Ale nejsem objektivní, já tyhle mašleoidní věci nemusím. A opakuju, jste moc šikovné.

My strávili poklidný víkend v Ostravě. Včera jsme měli návštěvu, takže jsme v pátek s Fildou kuchtili buchtu, tak byl velmi spokojen, hrozně ho to baví. Dneska dopoledne jsme využili sluníčka a venku hráli z mého dětství oblíbenou hru „Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum!“ Znáte? S Fildou se tedy hraje výborně, stačí k němu udělat 3 kroky a už se řehní …
Jinak jsme celá rodina tvořili díla ze slaného těsta, pobavili jsme se. Největší úspěch měl tatínkův ptáček, kterého nepoznal nikdo, jenom Davídek … Už se těším, až budeme barvit.

Zítra ráno jdem s D. na tu Yamahu, jsem zvědavá.

Zubříci

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.11.09 10:12

cus…

Halekani dobre, kytky mi nevadily ale co ty destniky?:-D

Hej tak mne boli hlaf dnes, synacek posledni noci pije jak duha a kdyz nedam tak rev, aji 30 minut :-D jo ale kdyby spal s nami tak by ani nedutal. Minule jsem odpadla do komatu driv, nez byl teleportovan zpet do sveho plechu a muz mi v noci rika, jestli vim o tom, ze k nam prisel RIo :-D a on se to zavrtaval Fufajz a ne Mumajz :andel:

Dnes prislo KONECNE vyreklamovane Disney odrazedlo, co dostal Rafael na narozeniny. Jeste ze ta pani byla solidni a bez problemu vymenila za nove.

Jestli chcete nekdo recept a super rychlou a velmi chutnou buchtu tak zde :
 http://www.balveda.net/?p=17

Vyguglila jsem jako prvni a zkusila vcera a i muj muz si pochutnal - a on sladke „nezere“ :-D

Zubrici, co to ten tvuj muz tvori za sprostacinky, ze to ani TY nepoznas? :-D treba to byl cizokrajny ptak se spesl upravou.

Rio tak maloval v patek slunko…zmet barev a rekl mi: Zacal jsem jako slunicko a pak jsem mu domaloval ty paprsky co maji kazdy jinou barvu az jsem to vlastne cele zamaloval :-D A taky rad maluje prostorovou duhu, coz nevim co je…Z cestiny bude mit na zakladce asi osmicku, z tech jeho vyrazu jsem vzdy polomrtva…

Anni tak laznicky se blizi co? Uz ti Fifice zapujcila sneznice? mela bys popremyslet - jakoze tam chces chodit na zabavu - o nejake uprave na lodicky . Jak uchytit a tak…jinak doporucuju s sebou NESMEKY, ja uz mam rozbite ale MANA , myslim jedny ma.

Gabko jak pokracuji tyblka? U nas posbirane hrusky, nastesti se nasel strejda ,ktery neni liny a ma cas a vsecko si to odvezl a za libovou hruskovicku vymenil. A my zacli odstavnovaci sezonu.

Luci sem s fotkama. Stehovani je sice opruz ,ale taky zacatek a nove zarizovani a to mne bavi..sice vzdy nadavam,ale v podstate se tesim na zmenu. :wink:

Market k Holandsku gratuluji! Deticky vemete do kofišopu a mate klidek na dva dny .

Ajko s tim vylovem mi to je fakt lito, protoze zrovna nedavno jsme se s Riem bavili o tom, co to je chytani ryb a ze Adamkuv tatka to umi a ze se pujdem nekdy podivat. Kurna. V nedeli jsme zazimovavali. Ja kulhavka obecna a muj muz. Cely sklep za…od skluzavek, branek,stolu,au­ticek ,slunecniku apod…fakt parada.UZ jen to utirani od polorozlozenych slimaku bylo uchvatne. Piskoviste tez pod deklem, tez uz jen listicko pohrabat, ale to mozna nechame na jaro s nasim volnym casem :potlesk:

Ve skolce mame nemocnou nasi tetu, tak jsou ted deti v dospele tride. Rio to snasi v pohode, jine deti musely k mensim, protoze se baly. Jeste ze RIo nehne brvou. Na anglictine jsme byli tri, tak se zpocatku stydel ale pak zas vykrikoval ty svoje glosy.

Vidite.Shanim anglicke karticky se slovickama a obrazkama pro deti. Mam tip akorat na jedno knihku v centru OXFORD - tak kdybyste nekdo vedeli jeste o necem, budu rada. Ty co ma nase uca jsou super, ale ma je z Englandu :( Prinejhorsim vyrobim, ale to zas dlouho nevydrzi…

Dlouhe to je jak sopel.tak cus N.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.11.09 10:50

zkouska metru

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.11.09 12:43

He he, to byl pták, který vypadal jako tuleň. Ale Davídek koukl a okamžitě prohlásil pi pi … Tak jsme mu dodělali křídla a zobák a je poznatelnější :-)
Na Yamahu teda budem chodit, pokud ji nakonec nedají v nějakou blbou dobu. Ukázka nic moc, moc toho neukázali. Ale Davídek má fakt hudbu v krvi, tak to zkusíme. Po dlouhé době jsme byli v Sedmikrásku, mají tam nový koberec a neuvěřitelně to prokouklo …
Konečně jsem dnes objednala batoh Fildovi k narozeninám, to by člověk neřekl, jak nekřesťanské peníze chtějí za dětský batoh. Ale mám radost, původně vybraný už nebyl, ale pán mě upozornil na jiný, který je dokonce o 100 Kč levnější a o 3 l větší, než původně vybraný.

Zubříci

Příspěvek upraven 09.11.09 v 12:44

 
Iffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 09.11.09 14:11

Hoj, tak já upřesním, kytky máme z velkého sboru, taky se mi to zezačátku vůbec nezdálo, ale když na to tak právě koukám a koukala jsem už v Belgii, začalo se mi to líbit, je to prostě sjednocení a jako doplněk mi to přijde ok.
No a k deštníkům :lol: To jsme pořád nějak nemohli přijít na chut těm Raindrops, že té skladbě furt něco chybí, tak jsme v podnapilém stavu prostě vymyslely tuhle ptákovinu - blbost náramná, ale není jak si ze sebe umět udělat srandu, ne? Pobavily jsme publikum i sebe a o to v téhle akci šlo :-)
Jinak u nás nic nového, vašim ftipným komentům jsem se posmála z plndla hrndla :potlesk: čuste, jdu si dát kafe a valim pro dítko
 i.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.11.09 14:15

Něco pro mužské ego

V jednom městě vznikl obchod, ve kterém si může každá žena koupit svého muže.
Má šest pater a kvalita mužů roste s každým patrem.
Je v tom ale jeden háček: jakmile již žena vejde na vyšší patro, nemůže už sejít níž, pouze odejít východem bez možnosti návratu.

A tak vchází první žena s vážným zájmem o koupi muže.

V prvním patře vidí ceduli:
„Tito muži mají práci“.


No, to už je něco, můj bývalý ani práci neměl - pomyslela si žena, ale podívám se, co je výš.


Ve druhém patře byl nápis:
„Muži zde mají práci a mají rádi děti“


Pěkné, ale podíváme se, co je výš.


Ve třetím patře byla tabulka:
„Muži zde mají práci, mají rádi děti a jsou neskutečně pěkní.“


No čím dál tím lépe - pomyslela si - ale výš to už musí být…


Ve čtvrtém patře si mohla přečíst:
"Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní a pomáhají při domácích pracích.


" Sladké, jak sladké…Ale zkusím ještě o patro výš.


V pátém patře stálo:
„Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní, pomáhají při domácích pracích a jsou ďábelsky dobří v posteli“.


No to je neuvěřitelné, přímo zázrak - pomyslela si žena – ale když to je tak skvělé tady, co musí být o patro výš!?!


A v šestém patře si velice překvapená žena přečetla:
„Na tomto patře již nejsou žádní muži. Patro bylo postaveno jako důkaz toho, že vám ženským prostě nejde vyhovět.“

Pošlete zprávu pohodovým mužům, kteří jsou nad věcí
a ženám, které to pobaví…

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 16:22

Ahojda,

máme za sebou první noc a fajn Fida usnul o půl 9 a chrněl až do rána. Je tam úžasný klid se zelenou se to nedá srovnat.

Filda šel po měsíci do školky a moc se mu nechtělo držel se mě jako klíště. :think: Takhle se netvářil ani jak šel poprvé ale už dobrý je plný dojmů.

Nat gratuluju k zazimování, já jsem se dočkala zimních gum namrzlá Rudná nic moc dneska ráno mi to stačilo kolona, mlha :zed:

Anni užíjte si lázně.

Ivi sluší vám to.

Marti sedmikrásek už si nějaké nové věci zasloužil, chodili jsme tam od otevření což je tak 4 roky a pořád tam bylo vše původní. Muselo to dostat zabrat.

Mějte se L.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 09.11.09 17:24

Ahoj,
teda to je komentářů po víkendu…nestačím sledovat nebo co. jen ta Máňa nepíše…

Jo lázně, sněžnice nepotřebuju náhodou tam ještě sníh není :wink: ale do neděle daleko. Loni mi to ovšem ve sněžnicích slušelo to je fakt.
Stačila mi ukázka v plavkách, můj muž spadl z kancelářské židle za notného výbuchu smíchu, prej jestli TAK někam vylezu…no co mám trochu pupek, no.
Jinak žehlím, peru, uklízím (stejně to tu za 3 týdny nepoznám) ale pocit je pocit.
Nicméně on-line budu, takže referovat os sněžného muže budu pravidelně.

toliko sebestředně od nás, jdu dělat bramboráky, mňam..

A+a

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 20:43

Slíbené foto

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 20:45

další

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 20:47

ještě

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 20:48
:-)
 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 20:49

obyvák

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 20:51
:-)
 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 20:53
:-)
 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 20:54
:-)
 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 20:56

:-) ještě jedna koupelnová

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.11.09 20:59

jejda ještě tam je šedý květináč ale už je doladěný do oranžova :wink:

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 10.11.09 08:37

LUCI :potlesk: :potlesk: fakt moc pěkné a teda tak vzorně uklizené. Filípkův pokoj je strašně pěkný, takový jednotématický :-D No a obývák, já nikdy nebudu mít barevné stěny takže tiše závidím…

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 10.11.09 14:58
:potlesk:
 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 10.11.09 21:45

Luci máš to krásné, jsi šikulka!

Já jsem dnes nějak extrémně uondaná, asi podzimní únava, půjdu brzo spát. Ani hlava už mi neslouží, tak nevím, co jsem chtěla. Tak raději dobrou noc.
 g.

Příspěvek upraven 10.11.09 v 21:46

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.11.09 09:46

Cus, zdravi vas mrtvola. Dnesni noc priserna, to dite uz nevi co by.Tak 14 dnu zpet zacal pit vic v noci, OK jsem si rikala, ma potrebu citit zivosicne teplo matky :) Pred tydnem k tomu pridal jakesik kviceni v momente, kdy ho dam zpet do jeho doupete. A dnes v noci teda jako neminil lezet ve svem pelechu ani za zlate prase.

Sli jsme spat celkem pozde, takze do 23 klid, pak kojeni a pak co pul hodky kvikot - znacka vysiraci. V 3.15 jsme to nevydrzela, zavelela jsem obyvak a sli jsme. Takze si vesele vyrvaval tipuju tak hodku, bo jsem nemohla usnout. No a probudil se v 6.50 na kojo.Takze dnes jdu spat do obyvaku hned a pokud se to bude opakovat, tak ma panacek konec s mlikem a poputuje k drahemu svemu bratrovi, at si budi nekoho jineho.TOhle fakt ne.A at mi nekdo zkusi rict, ze se decko nesmi nechat nikdy vyrvat :pocitac:

Ted ma samozrejme energie za 1O lidi ze, gizd maly .Dnes jdu zkusit stesti opet na HZP tedy CPZP. maji tam manazerku materstvi program, minule mne vyfuckovala s dokladama tak mam novem pche. Ja jim dam.

Zitra mame foceni ve skolce,uz tady mam uvazanou kravata cervenou s puntikem pro Mumajze, ale jeste nevim jestli v ni nebude vypadat jako pakos. Nicmene je na zpousob Windsor, trvalo mi to asi 10 minut bo to na tom netu jelo prilis rychle .

Martino z DVD jsem zklamana, to co delal pred 4 lety Riovi bylo uzasne,proto jsem si nechala udelat i tohle. Ale asi to je tou malou capkarnou nevim…kazdopadne :roll:

Ajko vcera jsem ti psala SMS? doufam ze ti dosla, bo na tom mojem vychechlanem mobilu je to prace.

No jdu prat. N.

Lucko kdybych byla ucitelka, dostanes 1+ :)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 11.11.09 10:25

Teda Nat, ty jsi mi vypálila rybník.
Já jsem právě šla napsat historickou událost, že Davídek dnes poprvé ve svých 21. měsících prospal celou noc, ale to už po tvém příspěvku ani nesmím, co? Ale to byla zcela jistě jen taková ukázka, že jako to tedy umí, ale nechce a dnes bude pokračovat ve svém buzení 4 - 6 x za noc … My už jsme tedy přesun k Fildovi zkoušeli, ale nedopadlo to, protože se vzájemně budili. A navíc D. vstává ráno brzo a budil i Fildu :-(
S tím videem jsem teda zvědavá, my jsme ještě netočili nic. To abych šla do bankomatu, protože tolik prašulí v hotovosti nemám. Kolik jsi měla minut?

Lucko, bydlení máte moc pěkné, ať se vám tam líbí.

Mě dnes čeká odpoledne adrenalin, zase musím jet plavat s oběma, protože Petr má poslední zkoušku před premiérou. Snad to bude relativně v klidu, jako minule.

Zubříci

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.11.09 13:18

ma cenu reklamovat korkove papuce sandaly ze zdravotnich potreb , ktere byly noseny 9 mes 4 hodky denne a rozpada se jim ten korek a odlepuje??

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 11.11.09 16:30

Nat-za pokus nic nedáš, maximálně tě pošlou někam, ale není to ani rok…měli by ti to uznat.

já balím jak divá, už mám 3 velké kufry, ve skříních vítr, do konce týdne chodím v jednom triku, jak se upatlám, holt smůla :-D

Dneska se v práci rozdávali výpovědi, z 5-ti lidí zůstali 2 a já, protože mi dár výpověď nemůžou :wink:

Dneska poradna a glukozový test. UTZ v pořádku, Vlček si zakoupil nový přístroj a moc to s ním neuměl, takže ho na mě zkoušel, 3D, srdeční akce, průtoky cévama, no ležela jsem 40 minut a koukala co tam ta malá cácorka dělá, obraz byl teda ukázkový. Stejně jsme pak čekala ještě kvůli té glukoze 2 hodinky tak mi to aspoň rychle uteklo. Malá je OK- opět viděl holku. šulinek nedorostl :-D

jdu balit, mějte se, ještě se ozvu ! :mavam:

A+a

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 11.11.09 16:44

Ahojda,

díky za chválu bytu jsem nadšená a spokojená ještě tam pár nedpdělávek je ale to postupně. Hlvaně mi pořád neotéká odpad z vany už nevím co s tím dneska budou další pokusy o zlepšení.

Nat to je na mašlu jak já jsem ráda že Filda chrní.

Marťo davídek je šikulka.

Anni myslím na tebe

Pářek L.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 12.11.09 10:56

Ahoj,

Nat reklamovat bych zkusila, mi se korkáče vždycky rozpadnou až mnohem později.

A s tím spaním je to děsné, ale ty zvítězíš, jsi odhodlaná. Já nejsem dost tvrďák a jak jsem v necelých 2 letech zjistila, že Kuba je schopen prospat celou noc, když je se mnou v posteli, tak jsem ho tam nechala.

Kuba se dal na výtvarnou tvorbu a každý den je celý upatlaný, protože se do toho vždycky tak položí…Onehdy byl celý zelený, hlavně obličej a nešlo to moc dolů, byly to fixy. Včera ve školce se zmazal razítkovací barvou a vypadal jak horník, 100 roků v šachtě žil. Večer se vymáčel ve vodovkách, hrál všemi barvami on i podlaha.

Mám strašný hlad, nevím jestli už raději nepůjdu obědvat.

A konečně přestalo pršet! Ráno jsem dokonce viděla poměrně optimistickou předpověď, takže by třeba ani nemuselo být o víkendu a pak o volném úterku moc hnusně.
 g.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 12.11.09 11:27

Ahojda,

Nat za zkoušku nic nedáš, třeba budeš mít štěstí.  :nevim:

Gabi kež byto počasí vyšlo potřebuju převézt pár věcí a v dešti to nepůjde :cry:

Já jsem vyrazila na akci vánoce a docela jsem měla úspěch pro mamku mám jeji vysněný ubrus :andel: nikde se nedá sehnat našla jsem výrobce a ten mi to poslal do jedné galanterie jinak se to nedá koupit. :potlesk: A překvapila mě i cena žádných 750,– jak minule ale „jen“ 550,– 8-o

Mamča se nikam nedostane tak jsem nakoupila dárky pro taťku takmá radost že něco má.

Tož tak od nás jdu se připravovat do práce páček :cry:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 13.11.09 14:40

Ajko, jsem ostuda ostudovatá, několikrát tu byla řeč o tvých narozeninách, tak alespoň o 3 dny později - všechno nejlepší! Včera ve školce jsme si ani nestačili nic říct …
Byli jsme totiž vyrábět lampiony, my dokonce v plném počtu (děti). Bylo to celkem fajn, tedy až na to, že pro nás už neměli propriety na výrobu… Vzhledem k tomu, že jsem se tam do seznamu psala asi jako 3. v pořadí, tak mě to docela překvapilo. Naštěstí si to F. nechal vysvětlit, vyrobil si něco jiného a pak dostal lampion od paní učitelky.
Gabko, hodně štěstí u výtvarné tvorby! Třeba doma stěnám zůstane i původní barva … Nám se v tomto směru nedaří.
Lucko, ty jsi mě normálně s těma Vánocema vyděsila, takže do konce týdne ty dárky fakt už objednám.

Zubříci

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama