Severomoraváček č.83 - První školkový rok za námi

Rodičovství

I když se nám to tady malinko hroutí, příspěvků do našeho mini deníku je méně a méně, zkusím ještě poslední resuscitaci a třeba zaberou i ty, které to už skoro vzdaly...

Vlastně nijak bilancovat nechci, jen jsem se tak dneska na zahradě zastavila nad tím, jak nám ty naše děti povyrostly, Markéta z houpačky nadšeně pronesla, že si spolu fakt krásně hrají, a mi došlo, že Anežka proplula prvním školkovým rokem jak rybička v čisté vodě, ani nemukla, a že je z ní už opravdu velká holka (nemyslím jen vzrůstem) :-)

Se školkou se seznámila už minulý rok v květnu, kdy nastoupila na 5 dní v měsíci, já jsem pracovala dva dny v týdnu, tak mi uvolněné místo přišlo vcelku vhod i na těch pár hodin. Vzhledem k tomu, že učitelky ve třídě, kam Anežka začla chodit, jsou mé dobré kamarádky, byla jsem vcelku klidná (i když, nebudu kecat, první den jsem byla jak na trní, ale kdo nebyl?), a v tomto duchu jsem pak pokračovala i v září, kdy jsem nastoupila na celý úvazek. Anežka od začátku musela zůstávat na celý den, ale zvládla to bravurně, i problém s počůráváním při spaní, ze kterého jsem měla největší strach, se rychle vyřešil a za celých 10 měsíců jsme nezaznamenali sebemenší problém! Trošinku pobekávala první 3 dny, na paragrafu jsem s ní za celý školní rok byla 3krát (jednou v listopadu se zánětem průdušek, pak v březnu z laryngitidou a v květnu jen krátce se střevní virozou), vzhledem k její mírumilovné povaze se nevyskytl ani žádný konflikt s dětmi, s jídlem nebo s čímkoliv jiným, kamarády si našla taky bez problémů, no prostě školka jí byla ku prospěchu ve všech ohledech! Naučila se spoustu nových věcí, zdokonalila v těch, které už trošku uměla, „dospěla“ a je z ní samostatný jedinec, troufám si říct s pěkně vyvinutým sociálním cítěním, bezproblémovou komunikací a základními „lidskými“ návyky (v případě, že se ovšem nevyskytuje nablízku maminka, žeano :-D )

Pravda, zcela dokonalý průběh všech 10 měsíců nemělo, přece jen sladit moji práci (nepříliš náročnou časově, ale o to více psychicky ;-) ) se vším školkovým šrumcem, uřvaným ranním vstáváním a ještě domácností, mě stálo občas nadlidské usilí, ale naštěstí mého tolerantního muže nikterak nerozhazoval ani kolikrát naprosto příšerný binec doma, ani poloprázdná lednička (no, s mým usínáním v 8 večer bych trochu kecala :-D ). Díky pomoci mých ochotných tchánovců a rodičů jsem resty občas stihla i dohnat ;-)

Uteklo to rychle, rychleji, než by člověk čekal, bylo to náročné, ale ne nezvládnutelné, bylo to poučné pro nás pro všechny tři a myslím, že nás to stmelilo a prověřilo naši výdrž…
Jsem ráda za poklidný průběh tohoto náročného období v životě Anežky, jsem ráda za fajn učitelky ve školce, které ji maximálně podporovaly, za svého skvělého muže, který podporoval mě v mých náročných chvílích, a i když se občas přes naši rodinu to temno přehnalo, zvládli jsme to!

Jestli zním trochu nostalgicky, nedivte se, mám za sebou už 4 dny prázdnin (mno a taky nějakou tu decinku Zweigeltrebe rosé :-D )

Zdraví Anežka (3r10m) a Iva

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Annini  06.07.10 12:38

Teda Ivuš, až jsem slzu zamáčkla, Anejdu znám vlastně od 2let, kdy opravdu byla takové „mrně“ ve velkém těle a je pravda, že minulý týden jak jste tu byly, byla taková „větší“, podebatuje s tebou, všemu rozumí, je soběstačná. No je to šikula. Tak ať si to brzo zopakuješ :wink:

Já se docela děsím nástupu do první třídy. Ne že by adélka byla nějaká hloupá, ale je to ťula, nechá si spoustu věcí líbit, raději ustoupí než by se „prala“. Ale doufám, že se brzo otrká.

Markét, jak to idíš s Tomíkem ty?
letos nastupuje jen Tomík s adélou, je to tak, že? Filípek jde definitivně napřesrok, že Marti?

Dneska se počasí teda nevydařilo, ale i tak pěkně prázdninujte!!

Ti 2 volali, že jeli trajektem přes rozvodněný Dunaj, neboť v Rumunsku jsou záplavy, ale na horách mají pěkně, sluníčko, tak už se těším na fotky :mrgreen:

Páá
A+a

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 06.07.10 14:56

Ivo, je to nostalgické, ale pěkné :-) Super, že jste to tak zvládli, nás to čeká od ledna s tím, že moje práce je bohužel časově náročnější. Ach jo, netěším se na to.
Aničko, tak teď je Bešeňová naprosto luxusní, netermální bazény vyhřívané, takže paráda. I župan půjčí pro chladnější dny … Plno tobogánů, prostě kluci nadšení a my s Petrem taky. Příští rok určitě zase na pár dnů zajedem. Filda do školy nejde, opravdu až příští rok, letos bude chodit do Žabiček a už se moc těší. Školka už mu, mírně řečeno, lezla na nervy a vygradovalo to tím, že odmítnul vystoupit na závěrečné akademii.
Takže jdou jen Adélka s Tomíkem, taky jsem zvědavá, jak to bude probíhat - doufám, že budete referovat.
Počasí nic moc, ale nevadí, sluníčka jsme si užili dost. Jedeme za kamarádkou z výšky, naposledy jsme se viděly, když jsem byla těhotná s Davídkem. Měli jsme grilovat, ale vypadá to na přátelský pokec uvnitř.

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 06.07.10 17:18

Ahojda,

Ivi díky za nastartování snad elektrošok pomůže. :wink:

Jste holky šikulky deniček je prima. :palec:

Nám počasí včera překazilo výlet vlakem na Ostravici, ale užili jsme si to procházkama ap. dneska jsme byli na bruslích a tak tak že jsme nezmokli.

Snad už bude pěkně mám nějaký zmatek ve dnech, to volno bylo super. Ještě 2× do práce a tradá. Filda dneska zůstává u našich ať nemusí ráno stávat tak si sednu s knížkou.

Mějte se krásně páček :mavam:

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 06.07.10 22:21

Čuste buste,
ač se tedy poslední dobou flákám, zúčastním se taky resuscitační akce :mrgreen:

Ale teda hrušoune, ne že by deník nebyl pěkný (hned mi bylo jasné, že musíš být pod vlivem) ale já ti dám Zweigeltrebe Rosé, neměly jsme ho náhodou vypít spolu????? Zrádče…

Ano, dětičky už jsou zcela samostatné a socializované, v podstatě už nás přestávají potřebovat :pankac: Sledovat Ondrovy a Anežčiny hry na tatínka a maminku, je fakt sranda.

Vidím, že si všichni užíváte prázdnin o 106. My jsme kluky v neděli večer odevzdali našim a vrhli se na přestavbu dětského pokoje. Výměnů pokojů (ložnice za pokojík) jsme z časových a dalších různých důvodů zavrhli, i tak toho máme až až. Z původního pokoje zůstane jen poschoďovka a koberec. Už máme oškrábáno a vymalováno, nakoupen a smontován (mnou vlastnoručně, včetně skříně!!!) nový nábytek, renovovanou postel, zítra jedu ještě ušít závěsy a začínáme vše stěhovat zpět. Jo a švagříček Kubíček nám přijde navrtat spooooustu věcí, včetně nových šoupacích dveří :kytka:

Ve čtvrtek večer se kluci vrátí a v pátek vyrážíme na tři dny na loď na Baťův kanál, kterou jsme v červnu z důvodů povodní zrušili. Myslím, že odpočinek budem docela nutně pořebovat…

Mějte se krááásně :mavam:

Fifík neboli Bořek Stavitel

P.S. Doufám, že to ve čtvrtek bude vypadat podstatně lépe :think:

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 06.07.10 22:25

Jo a ad škola…Tomík se těší, bude mít ve třídě spoustu kamarádů ze školky, za což jsem ráda. Snad se brzy otrká, nic jiného mu nezbyde. 1.září jsem si vzala volno, ale druhého už maže do družiny :roll: Jsem ráda, že jsem se nedala zviklat a nepřemýšleli jsme o odkladu, bylo by to o ničem. Logo už má zvládnuté, velkými písmeny umí psát a jednodušší slova i číst, takže nevím, co by ten rok dělal. Je třeba ho nakopnout zase o kousek dál ;)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 06.07.10 23:18

Prosím, prosím taky o čtvrteční foto :-) A těším se na info z Baťova kanálu - taky se tam v srpnu, až budem na Mikulčiném vrchu, chystáme.
Upravovala jsem na Rajčeti fotky z Bešeňové, dala jsem je tam včera v noci a dnes to má 260 zobrazení - nechápu, kdo se na to dívá?

Zubříci

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 07.07.10 06:18

teda markét to je binec, fuj…tak pak hoď nový byt, ať mám zase co obdivovat :-D

vidíš Marti, jak jsi populární, ani netušíš, kdo tě sleduje :mrgreen: Já na to kouknu až budu mít chvíli klidu, až bude Bětulka spinkat, já nebudu šůrovat kuchyň (náhodou včera jsem to dodělala), ale mám tam prádlo a furt něco. Ona je to totiž doma pohodička jen s jedním dítětem, navíc takovýcm co ještě nechce hrát furt na Bobříka, křečky a jinou havěť. Já nevím, kde to ta Adéla bere, jen vím, že tyto hry NA NĚCO mě fakt nebaví.

Sluníčko stávkuje, ale hlásí, že vykoukne, musí vykouknout od soboty hlídám ségře barák a hlavně bazén :mrgreen:

Tak hojte
A+a

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 07.07.10 16:06

Ahoj holky,

tak jsem si dnes přeci jen zašla koupit tu VIP kartu do Vítkovic. Jsem 35+6 nebo 37+1 takže mne už tam porodit nechají:-) Malá má k dnešnímu dni asi 2800g takže pokud porodím jak mám vypočítáno 5.8. bude asi Klárka cvalík:-)Každopádně ve mne pěkně cvičí, večer mám problém vstát z postele protože mne děsně bolí záda a těch vedrech co byla mi děsně natékají kotníky, takže už se těším až to bude za mnou:-) V porodnici se mi dnes líbilo a klidně bych tam i zůstala:-)
Vojta se dnes sestřiček v porodnici ptal zda by mohl být u toho jak se sestřička narodí, že je opravdu statečný:-) Tak mu vysvětlily, že tam můžou být jen dospěláci a na to jim řekl, že on tam pak příjde se svou ženou:-)

Ani: kam jdeš hlídat ten barák?

Lenka

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 07.07.10 22:14

Ahoj vespolek!

Iffko pěkný nostalgický deníček! Anežka je šikulka a ty taky. U nás tedy některé věci v klidu stále neprobíhají, třeba spaní ve školce. A předpokládám, že ani po prázdninách to nebude lepší.

My jsme zpátky z dovolené, ještě jsme si užili společně státní svátky a teď už jenom práce a stres s umisťováním synáčka k babičkám.
Měli jsme se samozřejmě krásně, procházky v piniovém háji jsou nezapomenutelné, za hájem jsme našli i divokou pláž, v hotelu vařili nechutně dobře, přibrala jsem asi tak 10 kg. Vzpomněla jsem si na zdejší diskuzi o válení se na pláži, když mě Kuba táhl do vody a z vody, že bych se jako fakt ráda trochu poválela. Abych ho nepomlouvala, chvílema se mi to podařilo, přečetla jsem i pár knížek. Ale museli jsme dvakrát na vystoupení cvičených delfínů, protože bez nich rozhodně nemohl být, byli tak strašně krásní, šikovní a milí.

Jsem utahaná, plela jsem dnes jako o život, když to tak pěkně po tom dešti šlo.

g.

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 08.07.10 12:30

Ahoj holky, tak to jsem ráda, že jsem vás alespon pobavila a trošku se to „nakopnutí“ taky povedlo, že :-)

Nějak ty prázdniny letí, už je týden za námi! To snad není možné, ještě jsem skoro nic nestihla.. (ale je fakt, že třeba dneska jsem bez Anežky a od rána se jen tak blonckám mezi počítačem, novinama, občas zvednu nějakou tu věc a položím na její místo, ale že bych se přetrhla, to ani náhodou, tak si nemám co stěžovat, žejo).

Jinak začínám pomalu snášet jak slepka na hromádky různé věci na dovolenou, zatím jen tak nekoordinovaně, ale asi v úterý dám anežku ke tchánovcům na dva, tři dny a vrhnu se na to se vším všudy! Důležitá je i psychická příprava, žejo..

Popisy vašich dovolených znějí dost dobře, jsem zvědavá, jak se nám to nakonec vyklube…

Tož se mějte, zas budou hice…

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.07.10 14:08

Ivo, neděs mě s těma hromádkama - my jedem zítra a nemám žádné :-( Teda vlastně jednu velikou - sundané prádlo ze sušáku … A nakoupené jídlo. Chtěla jsem cosi pobalit, ale v ložnici spí D. tak snad něco málo, až se vzbudí. Kluci chtějí ale do Ráje, tak toho moc nestihnu. Petr přijede až večer. Takže večer a zítřek to jistí :-(
Dnes jsme nutně museli do Lidlu, protože tam prodávají triko s Pokemonama… Tak má F. rovnou 2 a je spokojený.
Gábi, kde jste vlastně byli?

Z.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 08.07.10 18:41

Marti- kam do Itálie jedete, nástup na pobyt máte asi v sobotu, že?

Bledul- hlídám na slezské a voda má příjemných 29 st. Celsia, proč já vlastně potřebuju moře :mrgreen: Přeji Ti ať ti ten konec uteče co nejrychleji a pokud se neozveš, tak bezproblémový porod a rozhodně se pak ozvi!!

Nám se výletnící vrací o den dříve, dneska volali, že jim začalo pršet tak to balí, jedou do ma´darska, zítra dají termály opět v Egeru ( původní plán byl Hajduszoboszlo) , ale Adélku asi uchvátila proplouvací jeskyně, dozvím se až přijedou. Musím říst, že mi to její žvanění už i chybí, i když bětulka vypadá, že zaostávat nebude ani náhodou, už vykřikuje, úmyslně děláí ze slin bubliny- hádejte kdo jí to naučil? Jinak mi příjde jako pohodové miminko, moc nepláče, na každého se směje, spí vzorně, ťuk, ťuk, ťuk a začaly jsme s příkrmama, večer kaši už papá týden, včera mrkev a dneska mrkev s bramborem, mám pocit, že mi slupne i tu misku :mrgreen: tak snad jí to vydrží a nebude taková šťoura jako její sestra.

Marti- šťastnou cestu, pěkně si to užijte!!

Páá
A.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 08.07.10 20:05

3× hurá, máme hotovo. Čtyři dny od rána do večera, ale s výsledkem jsem spokojená a kluci jsou nadšení, to je aspoň odměna.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 08.07.10 20:06

Tahle strana je nová…

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 08.07.10 20:08

S dveřma se potrápil Jakub

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 08.07.10 20:08

Druhý rožek

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 08.07.10 20:10

Postel sice stará, ale vypadá jako nová ;-) …aspoň kluci si to mysleli

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.07.10 21:49

Moc pěkné, a ten vzorný pořádek, knížky v komínkách, atd. Krásné, hlavně, že kluci jsou spokojení.
Nástup máme v sobotu, jedem do Porto Santa Margherita - je to část Caorle. Zatímco se mi podařil zabalit kufr s oblečením a ještě jeden, kluci udělali z celého bytu normální chlívek :-( Tak jdu pokračovat, mám rozdělanou lékárničku.
Aničko, ten bazén je nechutně teplý, teplejší než moře … Ale těšíme se.

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 08.07.10 22:09

Ahojda,

Market pokojík je super jste šikulky, klukům se nedivím že se líbí. Užasné.

Ivi super resuscitace se povedla, hlavně at to nazakřiknu.

Já mám za sebou poslední pracovní den, kritický nebyly prachy ale vůbec lidem jsme nesměli dát víc jak 10 tisíc no bojovka.

Já kupkuju taky, Fifu mám nachystaného, lékarničku taky, pití, jídlo jen na cestu to zítra a sebe sfouknu raz dva - snad. Počasí má být krásné tak bazén a teraska to jistí.

Já zítra odevzdávám v 8 tarzana a jedu na nehty a k holiči a pak jen pohodáááá.

Bledulko prima a hlavně pohodové vylodění malé.

Anni užijte si hlidaní bazénku a šupni nějaké foto.

Mějte se krásně páček

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 09.07.10 06:24

Ahoj,
Marti- právě proto to píšu, ale moře je molře a letos mi bude chybět, já obecně koupání nerada, proto mě na veřejné bazény nikdo nedostane, občas, když už Adéla škemrá dlouho, nějaký ten auapark, prostě musím mít slanou vodu, ale letos mám smůlu… Příští rok už budu uvažovat, Bětulka bude mít 1,5 roku, to by už snad šlo.
Moc si to užijte, pozdravte ryby a neutopte se :mrgreen:

Luci- taky krásnou dovču, pořádně si to užívej, čti, válej a tak :-D

Markét- jsi stráááááášně šikovná, fakt, moc pěkné, teď budou kluci i pořádek udržovat, ono to v krabicích jde lehce, adéla je má taky, nahrne to tam a je uklizeno.

Jdu dneska cvičit, moc se mi nechce, ale co tu Roman nebyl a nevařila jsem ty jeho „dobroty“ tak jsem přibrala. On totiž musí zhubnout a daří se mu to, má 8 kg dole. No já ne :mrgreen:

Bude krásně tak se mějte!!
A+a

 
MaryP  09.07.10 09:31

Ahoj,

Bořku Fifíku máte to krásné!! Jste dost dobří, že jste to zvládli za 4 dny, u nás by to bylo tak na rok. Nevím čím to je, máme stejný nábytek a je u nás hnusný chlívek. Budu se muset na to zaměřit.

Vy se všichni máte, že se chystáte na dovolenou. Teda to balení vám nezávidím, ale jinak trochu jo. Ale jen maličko.
Markéto ten Baťův kanál mě zajímá, já to plánuji už několik let a ještě nikdy to nevyšlo. Tak pak nám povykládej.

Marti byli jsme na Mallorce a vybrali jsme dobrý hotel, nebylo to žádné ohromné středisko plné hotelů, za naším byl už jen ten piniový háj. A za to vlastně vděčím Iffce a jejímu popisu ideálního místa na dovolenou. Protože když jsem probírala ty last minute, tak mě hned zaujalo to slovní spojení „piniový háj“ v popisu hotelu. No a já snad ještě v žádném nebyla, nebo v žádném co by tak intenzivně voněl. Iffko díky!!

Anni s tím koupáním to mám stejně, do bazénu a koupališť jen po velkém přemlouvání, ale moře to je něco jiného. I když takový bazén s teploučkou vodou pěkně po ruce…asi napustím Kubovi bazének a budu se tam ráchat, bude prý vedro.
Jo a ty termály v Maďarsku mě taky lákají, všichni o nich básní.

No potřebovala bych prázdniny, Kuba se pořád ptá proč maminky nemají prázdniny. To teda fakt nevím, hodily by se. Ale učit nemůžu, na to nemám. Nevíte o nějakém jiném zaměstnání s prázdninami? Poslanec?

Bledulko tak ať ti to rychle uteče.

Užijte si dovolené, zvládněte balení a cestu, já jdu vytvářet hodnoty.

g.

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 10.07.10 11:03

Ahojda, tak se hlásím zpět.. na Slovensku bylo parádně, ale jsem ráda, že už jsem doma..
Nechce se mi to celé číst, tak jen reaguju na Ani…my jdeme taky do školy -Bohdánek. Já se toho úplně děsím, bo Bohďa tam nechce, že číst, psát a počítat je těžké..a ty každodenní přípravy, no moje nervy :zed: :zed:

Jinak krásný pokojík..

No jásejte, já začala konečně cvičit.. mám to kousek od baráku.. na celý týden rozvrh aerobic do kterého patří - pilates(tam jsem letěla hned včera po příjezdu), bodystyling, trampolíny, míče a zum-dance. Můžu jít na co chci, každý den. mají fajn akci na prázdniny..ještě abych to stíhala, že :roll:

Co ten sraz :?:

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 10.07.10 19:24

hehe, Dajmi, ty jsi akční a ještě chceš srazíkovat, jo? No asi ti to nevýjde neb jsou prázdniny a všichni jsou v tahu, pokud vím. Navíc v těch vedrech je každý rád, jak večer zaleze domů :mrgreen:
Martina je v Itálii, markéta baťův kanál + chalupa, iva finišuje s přípravama do chorvatska, Lucka je s Fildou v Rožnově…no nevybralas vhodný termín…až se všichni vrátí, neboj, někam půjdete :mrgreen: Jinak také chodím cvičit, leč výsledek žádný, zalíbilo se mi Power Plate :mrgreen: :mrgreen:

My jsme zakotvili u bazénu a v úterý vstaneme, ve středu musím do práce, fakt se mi v tom vedru chce, navíc v kanclu nemáme okna :twisted:

Tak se mívejte a neupečte se
již v plném počtu AAA

Příspěvek upraven 10.07.10 v 19:24

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 10.07.10 19:26

Jo Gábi k termálům, adéla naprosto nadšená, teda nejen z rumunských hor, fotky mají parádní… Včera byli v Egeru, plno skluzavek, jakýsi hrad mi popisovala, fakt super. takže koukni, vymysli a rozhodně maďary doporučuju, nejen kvůli guláši :mrgreen:

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 13.07.10 19:13

Zdar, taky chcípáte? Já mám několikrát za den pocit, že se normálně vyvrátím, nemám kyslík, nenávidím horko, chci 23°C!!!
Tolik na úvod :-D

Jinak jsem včera večer předala Anežku tchánovcům a chystám a balím. Mám za sebou jeden obrnákup, kdy jsem zvládla fakt skoro všechno, zítra to dorazím, většinu už jsem nacpala do různých zavazadel a mám teda dost.. Jedem sice až v sobotu v noci, ale musím to dorazit bez Anežky, s ní za zadkem si to nedovedu v těchle nelidských podmínkách představit..

To je asi tak všechno, co se u nás děje, přežijte to nějak…

čuste, i. bez a. (a bez chotě, který je od rána do noci v práci :-( )

 
Maryp.  14.07.10 11:07

Ahoj,

jo, chcípám, v kanceláři je to hnus. Naštěstí doma v přízemí je ještě příjemně.

A Kuba je nachlazený, ráno sípal a kašle, sice jenom občas, ale fakt hnusně. Tatínek s ním šel k dr, aby si ho raději poslechla, ale dr.má dovolenou, takže nic. Snad to tedy zvládneme sami.

Iffko tak pěkně zabal a užijte si to.

g.

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 17.07.10 16:09

Ahoj, jdu vám všem zamávat, máme nabaleno, všechno v autě naskládáno, byla jsem pochválena, protože tam ještě pár kousků místa aji zbylo ;) Dokonce jsme se ani nestihli pohádat, což je v takovém počasíčku myslím hezký výkon :-D Trdlovali jsme na slunku skoro hodinu, lilo z nás, že jsme se nestaččili otírat :poblion:
Ted zajedem pro Anežku, nadrogujem ju Kinedrylem a doufejme, že to hezky prochrapká až do rána…Už abysme tam byli!
Mějte se hezky a držte palce, at dobře dojedem!
papa, my

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 18.07.10 16:03

Ahoj,

zdravíme, už jsme zpátky. Bylo to skvělé, hodně sluníčka, teploučké moře, kluci hodní, program pro ně výborný. 3 hodiny denně na relaxaci bez dětí je něco naprosto úžasného :-) I do Benátek jsme zajeli, takže něco málo kultůry taky proběhlo. Škoda, že to tak rychle uběhlo.
Sleduju, že tady bylo vedro - tam teda taky, ale u toho moře je to úplně o něčem jiném.
Dajmo, jak se jmenuje to fitness centrum či co to je, jak jsi začala chodit?
Iva už se nám taky pěkně opaluje v chládku u moře.
Počasí nás tedy nepřivítalo nic moc, snad bude zase hezky. Na úterý jsme se už pozvali ke kamarádce do bazénu. Kdyby nás chtěl ještě někdo pozvat, tak přijdeme :-)
Co zbytek - Ajka, Máňa, Nat - nedělejte, že nečtete a podejte povinné hlášení!

Zubříci

 
Anini-nepřihl  18.07.10 20:06

Ahoj,
Ivi, šťstnou cestu!! Už jsi určitě ve svém vysněném píniovém háji :mrgreen:

Marti- vítej zpět, vše nej ke včerejšímu svátku…hele nejste tu nějak brzo? jela jsi až po mojí ségře a ti se vrací až ve čtvrtek…to jste měli na týden? Já jak jsem doma, ztrácím přehled o čase.

Až na dnešek jsme teda nakvartýrovaní u ségry v bazéně, musím říct, že to je teda paráda,ale budu jí muset uklidit, než přijedou…vůbec si nedovedu představit, co bych v tom vedru dělala s Bětuškou na veřejném bazéně..no asi nic, nechodila bych tam a poslouchala ukňučenou Adélu, že je jí horko :mrgreen:

tak snad se nám ještě vrátí teplo a my užijeme vodních hrátek- Adélka dostala brýle, potápí se jako mořská panna, loví ze dna kameny a už suveréně plave bez rukávů.

Tož toliko od nás,

Aaa

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 18.07.10 20:27

Děkuji za přání. Ano, měli jsme to bohužel jenom na týden :-(
Filda taky plave bez rukávků - ale moc suverénní to není, trochu se bojí, plave čubičku a kraula dohromady a vůbec vypadá jako raněné zvířátko v akci. Při plavání pod vodou je mnohem elegantnější, v bazénu lovili ze dna škebličky, které si tam házeli. Holt je pohybově nadaný po mně, tj. není :-(
A ještě jsem zapomněla - Tarashi, Denisa, Bledulka - jestli ještě neporodila - hlásit se !

Z.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 19.07.10 00:44

Hurá, musím se pochválit, je to hotovo
http://kruvka.rajce.idnes.cz/…_Margherita/
 Z.

 
MaryP  19.07.10 09:11

Ahoj,

Marti vítej zpátky a opožděně všechno nejlepší k svátku!
Jako návrat z dovolené to počasí asi nic moc, ale já jsem šťastná. To už se nedalo vydržet, vedro bylo už snad i ve sklepě. Navíc jsem fakt potřebovala zalít zahradu.

Kuba teda moc vodní živočich není (asi po mě), ten tak dělat blbosti s hadicí, případně míchat bahňačku. V moři se ale koupe a s rukávkami a ploutvemi plave jako čert. Ovšem potápění ani náhodou, naše lekce plavání se na něm nějak neprojevily.

Jinak Kuba sice ještě kašle, ale už je to asi na dobré cestě, nesípe a v noci je klid. Ale jsme pozvaní na očkování, co už odkládáme od dubna od 5leté prohlídky, tak to asi zase odložíme.

g.

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 19.07.10 09:27

Všechny zdravím.
Jsem moc ráda, že je na chvíli chladno. Malé se ještě na svět nechce, tak mne jen občas potrápí. V tom vedru mi hrozně otekájí nohy což jsem u Vojty, který se narodil koncem října nezažila. Když byla v neděli ta bouřka tak se malá docela ozývala a už to vypadalo, že pojedeme, ale nakonec jsem jí přemluvila, protože Vojta má z bouřek panický strach vůbec nespal a kdybych ho měla dát dědovi to by bylo divadlo a ještě k tomu má zánět průdušek a tak jsme dostali antibiotika, takže teď prostě rodit nemůžu:-) První termín mám 27.7:-)

Martina: ty fotky z Itálie jsou super, Vojta občas nedhodí, že chce jet k moři, protože má s mořem prázdniny spojeny … tak se mu snažíme vysvětlit, že k moři nemůžeme, protože když mám miminko v bříšku tak nesmím cestovat. Když jsme to řekli v otm smyslu, že k moři nejedeme ,protože se narodí Klárka tak to byl hned oheň na střeše, že se má Klárka narodit jindy a podobně, takže jsme museli změnit taktiku:-)
Ale máme nový bazén na zahradě, tak se v něm koupe a na moře už tak moc nemyslí.
Mějte se pěkně já zase podám zprávu:-)

Lenka, Vojta a Klárka v bříšku:-)

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 19.07.10 10:43

Ahoj holky,

prvně bych chtěla pochválit Ivu, hezky si to napsala, vzhledem k tomu že nás to čeká už od září, tak jsem četla bedlivě, ale Anežka je šikula a zvládla to bravurmě:-)

Aničko já jsem vůbec netušila že Adélka už jde letos do školy, ty brďo, já myslela že je tak mladá jako Anejda..

Markét, pokojíček pěkný, my takhle letos malovali obývák, ale protože fotky má uložené tatík ve svém pracovním notebooku, tak je asi nikdo nikdy neuvidí:-))

Ivo, pozdě ale užíjte si dovolenou.

Marti fotečky jsou bomba, my letos k moří vzhledem k stavu nee, ale štve mě to a bude mi to líto, ale příští rok si to vynahradíme..Marti to jste byli někde na severu, že?

Jsem moc ráda že už ty vedra skončily neboť jsem to už nedávala,je to mazec myslím pro všechny, ale tímto poslušně hlásím, že jsem ve 20tt, tímto zdravímj Ajku, chtěla jsem s ní sdílet těhu problémky i neproblémky, ale i Bledulku, které přeji pohodový porod. A je mi fajn, nic mi není tuk tuk, je to až podezřelé, ale asi to nejhorší začne až teď, že? Jinak termín mám 6.12, tento týden jdu na srdce, velký utz, a normál prohlídku, jo a natočit DVD.

Všem Vám přeji krásné léto

Denisa a Natálka a 20tt

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 19.07.10 20:33

Ahoooooojda,

my jsme se v sobotu vrátili zpět do reality a já mám za sebou první pracovní den :pocitac:

Počasí bylo víc jak úžasné chvilkama to bylo na mě moc (zdravím Ivi), ale bazén byl po ruce. V sobotu jsem se svlíkla do plavek, v neděli jsem jednou vlezla do bazénu a ve středu jsem přišla na to že umím plavat :wink: ale podmínka byla že jsem byla v bazénu sama. V pátek se Fifa dočkal a máme společnou fotku ve vodě :palec:

Fildas je potápka ve vodě byl pořád a umí plavat což jsem čučela 8-o

V týdnu jsme dali výšlap na salaš 13 kiláků pro sýry - v 1 kile je 14 litrů mlíka. :lol: a v pátek tarzanii ale jinak ani ťuk od rána do večera - noci venku.

Jsme odpočatá až až bylo fakt skvěle, pokud bude pěkně tak pojedeme ještě na 4 dny v srpnu.

Marťo opožděně vše nej, fotky supr.

Anni úžij si bazénku.

Bledulko a´t ti to uteče a pohodový porod.

Ivi :mavam: užívejte si.

Ajko co ty? Pošli fotku bříška a jak si užíváte prázdnin?

Mějte se všichni krásně páček a dýchejte ve středu má zase začínat být krapet teplo :mavam: :mavam: :mavam:

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 19.07.10 20:34

sýry

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 19.07.10 20:36

noční pohoda

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 19.07.10 20:38

jdeme chrupkat

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 19.07.10 23:08

Ahoj, taky zdravíme, vidím, že si všichni užíváte léta, co to jde, tak to má být :palec:

My máme za sebou plavbu (foto na obvyklém místě - skalovci) i 6dní na chalupě, teď jsme zase na pár dní v civilizaci a v neděli jedem na týden do Tater.

Mějte se krásně, fotky jsou super!

Fifíci

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 21.07.10 18:48

Ahojdá..nestíhám, ani jsem sem nekoukala, když je horko…
Marťo je to unno sport, bývalý letištní hangár.. dole je obchod Hruška a nad tím to cvičení..posilovna, kola a vše.. teda ty balony jsou fakt makačka, ale chodím i tam bo sem tam má někdo dovču, tak se hodiny jiných cvičení ruší, navíc jsem zjistila, že ta zumba ani trampolíny do té mojí permice neplatí.. takže Pilates, bodystyling a míče.. zrovna tam jdu..tak užívejte sluníčka a pa

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 21.07.10 21:26

Ahoj,

Denis, ano, byli jsme na severu - cca 60 km nad Benátkama. Dál jsme si s chlapečkama netroufli :-) A 6.12. jsem měla termín s Fildou …
Lucko, sýry vypadají výborně, hned bych si dala.
Markéto, fotky super, už se těším, až se tam v srpnu taky podíváme. Do Tater jedete s klukama?
My dnes byli s klukama v ZOO, chytla nás tam bouřka - 3 x jsme někde čekali, až přestane pršet. Nakonec mě to přestalo bavit a k autu jsme došli v dešti. Naštěstí v Zábřehu nepršelo, což mě potěšilo, protože jsem měla prádlo na sušáku. V ZOO super, málo lidí, hodně stínu, brzo vyrazíme zase. Snad už bude otevřené i to nové hřiště.
Zítra jde Davídek do jesliček a Filda má svůj den - vybral si koupaliště na Čapkárně, takže budem mít vodní den.

Zubříci

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 22.07.10 12:02

Holky prosím … Máte některá parní kachnu(ten přístroj na čištění pomocí horké páry)… Pořád to chci zkusit, ale bez testu do toho nejdu..

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 22.07.10 12:06

Ahoj holky,
tak já po dnešní probdělené noci jsem KO:-( Od devíti až někdy do tří mne v intervalu 5-7 minut pobolévalo v podbříšku a když si mne Vojtíškem ve tři ráno vyzvedl v obýváku ať jdu spát tak jsem šla a ve čtyři jsem usnula a přestalo to . A to už jsem si říkala, že bychom mohli jet …Takže nyní jsem nevyspaná a naštvaná na to vedro. Zítra mám kontrolu u doktora, tak jsem zvědavá zda se to nějak změnilo, protože poslední tři týdny jsem měla x 2,5 a hlavička nenaléhala nijak extrémně…

Užívejte si léta Lenka

 
Anini-nepřihl  22.07.10 19:24

Ahoj,
leni-teda lituji tě taková vedra a nosit bříško musí nýt docela děs. hele neboj, bude zítra bouřka, změna tlaku, není možné aby se Klárka neumoudřila. Já jela s Adélou do porodnice právě po takovém parném bdobí po bouřce…

My jsme opět bazénovali, ať si to ještě užijeme než příjde ochlazení.

Marti- fotečky pěkné (hlavně ty), ale příjde mi na pláži moooře lidí, žádný píniový háj jak popisovala Iva :mrgreen:
Jinak ségra byla až 700 km pod Benátkama na Gargánu a cestu zpět stihli za 18 hodin…synovce vysazovali ještě u Potštátu na táboře dnes v noci 1,30 :mrgreen: fakt mě pobavili, ale jelikož tam jezdí už 9 let, měl to povolené.

tak si užívejte posledních horkých dní

AAA

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 22.07.10 22:39

Ani, tak to je teda pořádný rozdíl - jednou tolik - nám cesta trvala 9 hod a bylo to tak akorát. Tam opravdu žádný piniový háj nebyl - ale my to máme opačně, jsme společenští a potřebujem kolem sebe ruch. A to přitom Porto platí za klidné a tiché letovisko - oproti vedlejšímu Caorle :-)
Dajmo, parní čistič nemáme.
Bledulko, vydrž, třeba má Anička pravdu.
Já tedy o žádném vedru nevím - celý den jsme strávili na Čapkárně, nejdřív jenom s Fildou a odpoledne i s Davídkem. To mi byla chvílema ve vodě i zima … Byli jsme tam až do zavíračky. Doma máme příjemně, protože zatahuju žaluzie, přes noc větrám a ráno zavíráme okna.
Zítra dopoledne jdem na koupák zas, tentokrát pro změnu k nám do Zábřeha. Pak mě čeká nabalit Fildu na prázdniny k babičce, jedem do Loštic a v neděli ho vysadíme v Rýmařově.
Jdu koukat na Chirurgy.

Zubříci

 
Maryp  23.07.10 10:57

Ahoj,

je mi horko, těším se až začne pršet. Ale budou asi bouřky a to bude zase Kuba vyvádět, strašně se bojí (to jsi mě Leni potěšila, že se Vojta taky bojí bouřky, okolo jsou všechny děcka v pohodě a Kuba mi vždycky visí kolem krku).

Martino fotky krásné, dovolenou jste si užili. A ty jsi fakt hvězda pláže! Závidím, stydím se, uvažuji o cvičení…a zase z toho nic nebude jako obvykle.

Lucko vítej a nepřežeň to hned s prací.

Deniso zdravím a nevěřím, že už jsi v půlce. Tak přežij vedra ve zdraví.

Dajmo čistič nemám. A to tě teda obdivuji, chodíš pořád cvičit a ještě máš myšlenky na úklid.

Fifíci fotky super! Musíme se tam vypravit. Jak dlouho dobředu jste měli zamluvenou tu loď? A jak je to s tou plavební komorou a praxí?

g.

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 23.07.10 12:02

Tak jse byla tento týden 3× na míčích a vše mne bolí, v úterý se to zrušilo, ale to jsem měla jízdy i doktora, tak nějaký pohyb byl, stejně jsem pak seděla venku a čekala na lavce, bo jsem neměla ani klíče ani mobil a manža byl s dětma pryč..jakože mi naproti, jenže jsme se nepotkali :zed: :zed: A dnes ještě pilates, pak máme pracovní návštěvu.. tož se to tu musí vydrhnout :-?
Jo a jsem objednaná na operaci břišní kýly v září, to bude něco..zkoušky z AŠ, operace a prvňáček :think: uff
Včera jsme byli na bazéně v Kopřivnici, sestra tam bydlí a měla svátek, tož jsme to spojili. Ale tam už nejdu, bylo to sice levné, ale takové zaostalé.. v malé vodě byla tráva atd. bo to tam mají špatně vyřešené a lezlo se tam hned z špinavé trávy brr.

nic pa pa

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 23.07.10 17:28

Čuste,
3× sláva, konečně sprchlo! Už mě to fakt neba, to parno.

Martino - taky jsem se dívala na fotky, to tvoje hubnutí fakt nechápu 8-o To vidět někde v reklamě, tak nevěřím ;) Fakt super. Já ať dělám, co dělám (pravda spíš nedělám :mrgreen: ), tak i když jsem (nezáměrně) zhubla, tak vytahaná kůže na břichu coby památka po dětech mi zůstane asi už nafurt. Ale to je tak poslední, co řeším…

Gabko - já ani nevím, kdy jsme tu loď rezervovali, ale obávám se, že dost dopředu - leden, únor? Ale určitě to takový problém nebude, když jsme to v červnu vcelku bez problémů přebookovali na červenec. Navíc těch společností tam funguje víc. Jinak praxe je zvlášť zezačátku docela humorná, kór když člověk předem netuší, co ho čeká a co má dělat. „Námořníci“, kteří vyplouvali současně s námi a současně taky absolvovali první komoru, se v ní i vykoupali :lol: Takže asi tak :wink:

Mějte se, nás čekají ty Tatry, letos i s klukama, pokud nebude celou dobu chcát, tak ochlazení jenom vítám.

Fifíci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 25.07.10 21:51

Ahojte,

tak už jsme zpátky, jedno dítě odevzdáno babičce, druhé řvoucí odvezeno domů. že chce taky na prázdniny. Proč jen je ta babička nechce oba dva? :-)
Markéto, užijte si Tatry, jsem zvědavá, jak bude Tomík šlapat. Ondra se asi bude ještě nosit, ne?
Co Iva, jeli na týden nebo se ještě vyhřívají?
Jinak holky děkuji za pochvaly, taky si říkám, že by mi mohl doktor vrátit prachy a udělám mu reklamu :-) Jsem spokojená, je fakt, že vytahaná kůže se na mě taky najde, ale jen v určitých pozicích, ve kterých se běžně nevyskytuju :-) Snažím se cvičit, tak se to relativně zpevnilo. Teď bude největší fuška to udržet, ach jo …
Zítra jdem večer s kamarádkou do kina, už se těším na společenský život …

Zubříci

 
Anini-nepř.  26.07.10 13:14

Ahoj,
Iva se ještě vyhřívá, včera psala, že jim sprchlo a konečně se dá dýchat, byli kouknout na Zadar, takže si to užívají.

Marti- ten jehličkář je doktor? Já byla dneska opět cvičit, ale kurňa výsledek nikde, jestli to není tajné, kolik to píchání stojí :mrgreen: vážně uvažuju, že to urychlím, hehe.

Adéla jede příští týden za mažoretkama na soustřědění, trenérky ještě letos ty malé nechtěly na celý týden (fakt nevím proč), tak aspoň na den je pozvaly. Jinak kujou pikle s tatínkem, že by snad jeli ti dva k moři, ty 14-ti denní hory jim asi nestačily :mrgreen: Mě se tu ale nic neřekne, postaví mě před hotovou věc, až budou shánět kufr.

Bětuška už dva dny stávkuje s mlíkem a spaním. Až dneska mě mamča upozornila, že je úplněk, no snad je to tím, bo jinak nevím, jak vidí flašu řve ale nehorázně, kroutí se…jo ale kaši k večeři a zeleninu k obědu slupne.No a začala se budit i 2× za noc, to neznám, snad se to bzro spraví.

Tak se mějte, hele Bledulka od pátku nenapsala, že by si ji tam nechali??

Páá
AAA

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama