Severomoraváček - Něco málo o sladkostech

Rodičovství

Protože během těchto krásných svátků je spousta dětí živa na čokoládě, cukroví a dalších dobrotách, napíšu zde něco o sladkostech z knížky, kterou mi nadělil Ježíšek. Jedná se o knížku Výživa malých dětí od Martina Gregory.

Čím později se děti naučí sladkosti jíst a pít, tím lépe. Trvale se jim ale nevyhneme. Nakonec není ani důvod striktními zákazy ochuzovat dítě o nové chutě. Je důležité naučit ho konzumovat sladkosti v přiměřeně malém množství a vysvětlit mu, že sladkosti jsou dobré, ale nejsou zdravé - kazí se po nich zoubky a bolívá bříško (cha, cha, tak to jsme si už zkusili a výsledek nic moc).Zakázané ovoce děti velmi láká, takže pak potají, bez kontroly sní daleko více, než když je výchova vedena cestou rozumného kompromisu.
Jaké sladkosti a v jakém množství?
MOUČNÍKY
Výrobky, jejichž základem je mouka. Batoleti podáváme poloviční moučník (asi 50 g). Rozhodující je, jaký předcházel nebo bude následovat energetický výdej dětského organismu a kolik vlákniny v jídle, které moučník zakončil, bylo. Vláknina je schopná snížit množství cukru, které se v těle vstřebává. Mezi moučníky méně sytivé patří např. i piškoty. V kynutých moučnících je použito vedle mléka také droždí, které obsahuje vitaminy skupiny B, a vejce, která dodávají i vitamin A. Často obsahují ořechy, mák nebo kakao. Ořechy jsou velmi hodnotné na kvalitní tuky, bílkoviny i minerální látky. Mák obsahuje hodně vápníku a železa. Kakao obsahuje tuk, bílkovinné létky, teobromin, látku podobnou kefeinu s podobně povzbudivými účinky, minerální látky, např. železo. Bohužel všechny tyto pří:,–(y mohou vyvolávat alergické reakce u citlivých jedinců.
SUŠENKY
Vhodnou variantou jsou různé druhy celozrnných sušenek. Měřit dětem množství sušenek, které mohou sníst, je zbytečné. Čím méně jich dítě sní, tím lépe. Rozhodně nesmí mít dítě pocit, že mu je nechceme dopřát nebo mu je zakazujeme.
CUKR, MARMELÁDA, MED
Pití sladkých nápojů je velký nešvar. Dítěti zažene nejen žízeň, ale získá tolik energie z cukru, že pak odmítá hlavní jídlo a jeho energetický příjem je sice dostatečný, ale kvalita výživy nevyhovující. Další věcí je kazivost mléčných zubů. (Autor zde ale neuvádí, co dělat v případech, kdy dítě odmítá pít cokoliv nesladkého, byť se do něj matka již od miminka pokoušela lít čistou vodu)
CO DĚLAT, KDYŽ DÍTĚ VYŽADUJE JEN SLADKOSTI?
Je známo, že děti mají malý přísun energie z jiných zdrojů (např. děti, které pijí odtučněné mléko a mléčné výrobky), dohánějí energii větším pojídáním sladkostí. Stejně je tomu, chybí-li dítěti rovnoměrný přísun energie z hodnotných obilovin. Dbejte o to, aby všechna hlavní jídla a jedna ze dvou svačin obsahovaly obiloviny nebo brambory. Jsou různé triky, jak udržet konzumaci sladkostí v rozumných mezích. Jedním z nich je stanovení dnů na mlsání, týdenního nebo jinak časově omezeného přísunu sladkostí. Všechno jsou to jen berličky. Pokud sami sladké jíme, pečeme a kupujeme, je to jen cesta, jak naučit dítě podvádět.

Tak tady vidíme, že nás pan autor moc neochytřil, ani nám neposkytl žádnou extrémně hodnotnou radu. U nás nejvíc pomáhá, když sladké prostě nevidí. Když ho nevidí, tak ho nevyžaduje. Max. občas piškotek. Teď jede ve velkém v lineckém a vanilkových rohlíčcích. Ale když jsou ty Vánoce, tak jim to dopřejme! **

Zubříci (Martina a Filip - 23 měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 28.12.06 12:43

Hurá, jsem prvníííííí! Jdu číst ;-)

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 28.12.06 12:50

Ahojky,  

Zubříku moc pěkný deníček. U nás se pojídání sladkostí sem tam drží. Jsou dny kdy si Filda na koko vůbec nevzpomene a někdy si mlsání vyžaduje. Nedívím se mu mě taky někdy honí mlsná. Vedou u nás brumíci, hrošíci a bebe lodičky někdy si dáme čokoládku ale to si Fifka jednou kousne a víc nemá zájem. Přes den pijeme čaj trošku oslazený a v noci jedině vodu.  

Vánoce se u nás povedly a jak jsme četla v minulém deníčku dárky dostávali dětičky +- stejné. Filda dostal větší odrážedlo, pokladnu, Zubříc i- vysavač, Nat - lego čerpací stanice+odtahovka (kvůli práci tatínka) a popeláře, kreslící tabulku, stoleček s nářádím, plno autíček, vláčky a knížky. Byl nadšený další přísun dárků byl u babičky nadšný byl hlavně z autíčka na ovládání líta s nim pořád. I když mi slza o vánocích ukápla tak díky Fifišce to bylo všechno úžasné a perfektní. Nejhezčí dárek je spokojené a šťastné děťátko s jiskřičkou štěstí v očku.  

Mějte se všichni moc krásně  a posílejte fotečky fotečky vašich ratolestí jsem zvědavá papa L. a F.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 28.12.06 14:03

Tak teda děkujem za nový deníček, Marti! No Tomík je docela dost na sladké, ale to asi každé děcko. Taky se řídíme tím, že když sladkosti nevidí, tak je ani nevyžaduje. Ale občas si vzpomene, tak dostane třeba gumového medvídka, naštěstí je naučený, že se dá jeden a dost. Čas od času dostane Bebe Brumíka, to je pro něj lahůdka největší, nebo Bebe Dobré ráno, nějakého toho Tvaroháčka nebo Pribiňáčka a tak. Včera jsem vymyslela dobrý trik, jak do něho nacpat co nejvíc - vymixovala jsem banán s jogurtem a s trochou granka, zblajznul to jak nic, přitom celý banán a celý jogurt zvlášť by nesnědl ani za prase. Ale jinak si myslím, že zdravému děcku sladkosti v rozumné míře neuškodí a pokud se to nezvrhne do extrémů a jí i ostatní jídlo, tak občas nějaké to sladké ještě nikoho nezabilo.  

Tak, doktoři jsou za námi.  Včera ORL na Fifejdách, to byl docela blázinec, lidí milion, Tomík docela protivný, že tam nechce jít, nakonec jsme skončili u úplně jiné doktorky, tak se jen tak zběžně podívala a dobrý, na kontrolu už nemusíte, ATB doberte…Když jsem řekla, že toho sirupu je ale ještě hodně, tak ona na to jenom: aha, tak to máte to velké balení, tak teda do konce týdne…Pak jsem se ptala na tu mandli: aha, pan primář říkal? tak teda přijďte po Novém roce na kontrolu…No jak u blbých, fakt. Co se člověk nedoptá, tak se nedozví :-( Dneska jsme byli u naší paní doktorky, vzala nás naštěstí hned bez čekání (protekce se občas hodí…), Tomík byl v pohodě, zvážil se na „miminovské“ váze (12,5kg) a změřil u stěny (92cm), popovídal si se sestřičkou a už frčel za paní doktorkou: Paní dokouko, vylezu si k tobě na klín, můžu? :-D Tak spolu napsali a orazítkovali recepty, nechal se prohlídnout od hlavy až k patě bez jakéhokoliv náznaku protestu, takže jsem konečně po dlouhé době mohla zase být hrdá matka :-))) Takže za 10dní máme jít opět na to ORL kvůli vyšetření nosní mandle, to už by měl být OK a mělo by to jít pořádně vidět a rozhodne se, jestli bude muset na tu operaci, ach jo :-( Zatím netuší, bobek, co ho asi čeká :-( Dneska byl nadšený, že paní dokouka vůbec nedala pich pich ;-)  

Pro Ondráška jsme se teda rozhodli pro hexavakcínu, ty brďo, to zas bude pálka :-( 1600Kč za jednu dávku, jsou celkem 4, tu poslední hradí stát a pojišťovna nám přispívá 500Kč. Ale co bychom pro naše dětičky neudělali…že jsme se nenarodili po 1.1.2007 :-D  

Jo, ještě s tím spaním. Marti, i U lesa se musí spát :-) Teda nemusí spát, ale musí aspoň ležet a odpočívat a nerušit spící kolegy. Prý jim tam vždycky na spaní pustí buď nejaké pohádky na kazetě nebo relaxační hudbu a tak. Tomík pokud fakt nespí do těch 9hod, tak bez spaní nevydrží, dneska udolán návštěvou paní doktorky usnul bez protestů ve 13hod. No a budíme ho po hoďce a půl. Jinak Tomík byl vystěhován z malé postýlky v necelých 2letech, taky hrozně cestoval a vrtěl se, ale prostě musel. Zvykl si poměrně rychle, ale občas za námi v noci přijde do postele. Včera mě naprosto vyděsil, protože se v noci vzbudím, on spí na kraji postele vedle mě a já jsem o tom vůbec nevěděla :-D No a zdrhat holt zdrhá, co se dá dělat. Jenže nám začal utíkat i z malé postýlky a to hlavou napřed :-( Takže velká postel je nakonec i bezpečnější. Asi třikrát z ní v noci spadnul, ale už si zvykl a nepadá. Občas spí tak, že mu nohy čouhají z postele ve vzduchu, ale kupodivu nespadne.  

Tyjo, to je slohovka. Blahopřeji všem, kdo se dočetli až sem.
Ahoooooooooj
M+T+O    

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 29.12.06 10:58

Ahoj holky,  

tak konečně jsem se tady taky dostala. Teda jednou už jsem měla rozepsaný komentář, ale Adi teď skoro nespí a je nemocný (opět) takže jsem to zase zavřela. Teď je u nás moje babička a ta si Adámka vždycky užívá tak jsem na chvilku tady.
Vánoce u nás proběhly v klidu a pohodě. Žádná euforie z dárků se u Adámka nekonala, ale tak nějak jsem to čekala. Přece jen je na to docela malý no a co se hraček týká tak ty ho skoro vůbec nezajímají ani normálně tak proč by to měnil na Vánoce, že:-)) Líbí se mu panenka čůrajícího chlapečka a knížky. Už pod stromečkem mu stačily jen knížečky. Seděl babičce na klíně ta mu četla a byl spokojený. Víc dárků ho nezajímalo. Bylo tam na něj asi moc věcí a málo prostoru a všichni jsme se na něho soustředili. Největší radost mi udělal u večeře když se nakrmil úplně sám. Hrachová polívka mu moc chutnala a pak měl brambory s máslem a kuřecí řízek. My jsme měli klasiku kapra a salát a tak to mám nejradši:-) akorát můj manžel rybář dává přednost kuřecímu řízku před rybou:-) Byli jsme u mojí mamky takže s přípravou večeře jsem taky neměla žádnou práci:-)  

Jak jsem psala malý je zase nemocný. Kašle a kašle a už to trvalo docela dlouho a zhoršovalo se to tak jsem s ním šla ve středu k dr. ta řekla, že se jí to nelíbí a dala nám ATB. Ve středu jdeme na kontrolu a pak na tu alergologii a pak se uvidí. Tentokrát už z toho kašle fakt vypadal blbě a pořád se mu natahovalo a zvracel. Nespal. Teď když užíváme ty ATB tak se mi zdá, že se to zlepšilo, ale se spaním je to nějaké špatné. Večer neusne před 22.00 přes den spí chvilku a vůbec nemůže usnout. Nevím čím to je. Navíc nemůžeme ven takže celé dny trávíme doma. No je to náročné. Já už jsem taky zase nachlazená. A tak je to pořád dokola.  

Co se sladkostí týká tak mám podobný názor jako Fifik. Já Adámkovi taky občas dopřeju brumíka nebo bebe sušenky, piškoty, dětské sušenky. Nedávám mu tatranky a apod., ale taky si myslím, že sladkosti s mírou jsou v pořádku. A taky má občas na svačinu tvarohový šáteček apod. Na tom taky nevidím nic špatného. Neslazené bílé jogurty nejedl nikdy takže dávám ovocné. Teda teď radši žádné kvůli tomu kašli a poslední dny mu nedávám ani UM večer aby zase nezvracel z kašle.  

Jo a já jsem kromě jiného dostala na Vánoce odšťavňovač. Včera jsme poprvé odšťavňovali jabka a Adámkovi to moc chutnalo tak jsem ráda. Aspoň nějaké přírodní vitamíny.  

MARKÉT: přeju ať je Tomík brzy zdravý. Je to děs když jsou děti pořád nemocné:-(  

MARŤA: díky za nový deníček:-) Já jsem myslela, že už měl Filípek dva roky a ty píšeš 23 měsíců. Tak tomu nějak nerozumím?  

Tak to jsem se teda rozepsala.  

Mějte se hezky  

Andrea a Adámek    

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 30.12.06 12:57

Hoj hoj hoj…  

tak decko zas nespi,hraje si tu s autem  ja do nej laduju obed. HOdinu me balamutil ze spi a misto toho delal v postylce blbiny.SUndaval si ponozky a vyhazoval vsechny hracky,tahal za kvitko a podobne. Uz je to tak 6 den takze se obavama, ze si meni denni rytmus a to asi nedam…unaveny se plouzi po byte,stahuje perinu ale spat nebude :(  

Marek sed dopoledne nakoupit a volal od Kauflandu Karolina ze tam je rana na voziky a ze se ani nedostane dovnitr. Takze nasedl do 1 a trada do Intersparu. Je to fakt zabavne bez auta takhle se pekne projizdet v sobotu.Takze cekam az dojde a my si dame obed z plechovky :)))) normalne nemuzu uz jidlo ani videt a to jime fakt jen obed v podstate.  

Jinak jsem docela rada ze je nejaky snih. Vcera jsme provetrai Ria na sankach a on pak sam musel projit veskere zaveje v prilehlem okoli :) no a AKim je zas bily :))  

Vcera jsem jela do IKEA koupit Riovi stolecek se zidlema co myslite? ano ano az  v polovine ledna, jsem se taky mohla podivat na netu jestli je na sklade ze :(  

Zitra jdem odpoledne ke znamym na kafe a odpoledniho silvestra a pak uz jenom doma u jednohubek. TEsim se.Vsem Krasneho Silvestra.  

Nat a Rio

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 30.12.06 13:13

Ahoj!
Tak včera jsem měla „day off“, Jirka byl s Tomíkem a s našima na celý den na chalupě a tak jsem byla doma s Ondráškem. On mi ale volný den prostě nedopřeje a jak je normálně hodný, tak včera celé odpoledne proryčel :-(   Dneska jsme odložili Tomíka pro změnu k tchýni a já jsem se vrhla na koš překypující prádlem, mimo jiné jsem na dně objevila třeba letní šatičky nebo porodnické kalhotky :-))) Ale už je to za mnou ;-) Škoda, že ten sníh zase hned roztaje, Tomík byl nadšen, už se těší na zimní radovánky..no aspoň včera si trochu užil. Hned bude jednodušší ho zabavit, stačí když ho vezme Jirka za barák na kopec a o program je postaráno. A aspoň se unaví.  

Zítra nic speciálního nevymýšlíme, dopo půjdem do lesa a pak bude všechno jako normálně. Kdyby bylo na mně, šla bych nejraději spát.  

Mějte se,
M+T+O  

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 31.12.06 11:34

***                                                                  Všechno nejlepší do Nového roku ***  ***           hodně zdravíčka, štěstíčka, spokojenosti, lásky a hlavně hodné, spokojené a  zdravé a dětičky*** ***                                                                           všem přeje Lucka a Filípek ***

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 31.12.06 20:48

Krásný Nový a celý nový rok i od Slimáčků! ;-)
L+V

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 31.12.06 21:23

My se taky přidáváme s přáním do nového roku. Přejeme hodně zdraví, lásky, štěstí a vůbec ať se vám všechno daří.  

Andrea a Adámek

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 31.12.06 21:45

holky, dětátka a manžílkové:  

přejeme špica celý nový rok 2007.  

Ami a mámule Lime

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 31.12.06 22:15

Tak holky pokud nechytnete nervy z bouchajicich rachejtli  tak Vam vsem preju klidny vstup do noveho roku 2007, zadne jobovky a radeji nebudu pokracovat v ultimatech :)  

proste at se mame fajn vsecky do jedne. cus nat

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 01.01.07 17:58

Ahojky,

všechno nej, nej, nej v novém roce přejí všem

Zuzka, Kubík a Sofulína

PS: vůbec nestíhám, takže se omlouvám, že nepíšu.. ale snad to brzo napravím…

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 02.01.07 00:44

Ahoj holky!!!
po straslive dlouhe dobe Vas vsechny moc zdravim a preju vse dobre do Noveho roku a hlavne zdravi Vam i detickam!!!
Me se podarilo snad po pul roce prihlasit se!!!!!:)..snad to tak bude i nadale..
A taky doufam,ze se uvidime casteji.
Ted jsme v USA,domu letime zitra a 3.jsme doma:)  

paaaaa,zaneta,sammy a sara

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 02.01.07 08:37

Ahojky,
Opožděně se přidávám s přáním všeho nej… nej… nej… do celého letošního roku, ať jste hlavně všichni zdraví a kdo čeká na // ať se jich co nejdříve dočká a má pohodové těhu…
Pa Monika + Hanička + Deniska

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 02.01.07 11:56

Ahojky,
hele prďolátka my postýlku máme ale peřinky a povlečení bylo pod stromečkem tak Fildásek zalehl hnedka.
Mějte se krásně L.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 02.01.07 14:27

no jenom aby, lucko ;-))   žando, pche, má oblíbená detektivní kancelář dede a syn a syn a dcera vás už dávno i v usa vyčmuchala :-DDD  

holky, já mám za vánoce 5kg nahoře, bohužel nejsem ten typ, co majíc nervy nežere, mám to právě naopak, tak se na sebe nemůžu ani podívat :-(. nevím jak se v pátek svlíknu do plavek v delfínku, když mám trauma z vycházení na ulici všeobecně :-(
jdu cosik porobit, příjdou vyžírky na návštěvu- dáša se sardou a jedna kámoška z kurzu.
tak se mějte.
L+V (2 a čtvrt)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 02.01.07 14:32

Ahoj holky,
já mám hroznou radost, Filip dnes nechtěl jít z jesliček domů a trval na tom, že tam bude s dětma spát!!!! Škoda, že jsme tam neměli vybavení, hned bych ho tam tedy zkusila nechat. A byl prý hrozně hodný, pořád cosik vykládal a řehnil se, na procházce šel prý celou dobu za roku a nepočural se. Takže ideální nástup po Vánocích, doufám, že ho to nepřejde a až tam bude muset spát, tak si to nerozmyslí :-) Nicméně teď už skoro hodinu rachotí v postýlce, vykládá si s krtečkem a vůbec tam má děsnou zábavu … A to prý byli na procházce (byli, podle stavu oblečení a obuvi)  a se mnou pak ještě oblítal všechny průlezky v okolí jeslí …
Jinak my jsme dorazili domů na Silvestra odpoledne, F. se od babiček vůbec nechtělo. Bylo tam fajn, samé dárečky, pořád nějaká zábava, tu procházka s dědou, tu s babičkou, prostě jako ve vatičce. Nejlepší byl, kdež se ho švagrová ptala, co mu má nachystat, až přijde na návštěvu. Tak jí řekl, že dárky :-)) Na Silvestra jsme byli doma a nadávali na rachejtle, které tu bouchaly už asi od 18 hod. Sama jsem se divila, že v tom rachotu Filip spal bez probuzení a ráno nám to dal až do 8.30. Nechápu, někdy ho v noci vzbudí, když jen otevřu dveře a jdu ho přikrýt a dělobuchy a rachejtle nic. Na Nový rok jsme byli vzorně rodinka pohromadě, jedli čočku, dopoledne i odpoledne romantická procházka mezi odpadem po rachejtlích, prostě pohoda. Škoda, že už nám to skončilo a nastává krutá realita :-( Naštěstí do jeslí se dneska těšil, i o Vánocích pořád zjišťoval, kdy už tam teda půjde …
Andrejko, nepleteš se, Filip má 25 měsíců, já jsem se překlepla. A ať je Adámek brzo fit! Žaneto, to je super, že jsi se ozvala, jak se máte? Doufám, že se brzo uvidíme, ať se nepotkáváme ráno na křižovatce u semaforů :-)
Markéto, s tím žehlením jsem na tom podobně jako ty a s tím rozdílem, že mám jen 1 dítě :-( A ty to už máš navíc za sebou a na mě čeká hora prádla v koši na žehlení a další hora na vyprání, takže pořád dokola …
Co dělají Vilíci?
Přijde zítra někdo odpoledne do Sedmikrásky? Pokud ano, tak dorazíme taky - po té 16 hod.  

Mějte se Zubříci    

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 02.01.07 14:34

Tak vidím, že s Vilíkama jsme do klávesnice ťukali společně. Lucko, nevěš hlavu, jsem na tom po Vánocích podobně, akorát já má strach vlízt na váhu, tak ani nevím, kolik jsem přibrala :-((( A to nemám žádné stresy, holt prostě Vánoce …
 Z.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 02.01.07 14:53

my zítra zase nedorazíme, už dopoledne si bere obabi vilouše a jde s ním machrovat někam na návštěvu, tož mám veget  

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 02.01.07 15:45

Ahoj,
my zítra taky ještě určitě nedorazíme. Dnes večer dobereme ATB. Na procházku už můžeme, ale na společné srazíky to ještě není. Tak snad příští týden:-)  

Adi dotal z těch ATB průjmy tak jsme byli u dr. a řekla, že je poslechově dobrý a že už dneska můžeme atb vy:,–(it. Tak snad i ty průjmy brzy přejdou. A hlavně ať je zdravý déle než pár dnů nebo týdnů. Teď ppět sleduje telatabís a je nadšený, ale půjdeme na chvilku ven.  

MARŤO: tak to je super, že se Fildovi začíná v jeslích líbit.  

Těším se až vás všechny uvidím.  

Zatím papa  

Andrea a Adámek

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 02.01.07 17:51

Ahoj holky,
tak konečně to tu trochu žije ;-) My jsme Silvestra tak trochu prospali, o půlnoci jsme sice rozlepili oko, ale ani se nám nechtěl otevírat šampus, tak jsme šli spát. Teda šli bysme, to by ale nesměly práskat všude kolem ty blbé petardy…Tomíka to probralo, ale naštěstí zas usnul, Ondrášek byl ale úplně vedle :-(  

Jinak já jsem teď  zkusila dát Ondráška do šátku - do kapsy s křížem - a byl spokojený jak želva. Jenom moc nevím, jestli se tak můžou nosit, někde totiž píšou, že od 10týdnů jo, někdo zas tvrdí, že ne…pak si mám vybrat, že. Je ale fakt, že v tom má tak super posez, že bych i věřila tomu, že to páteři neškodí. Už drží hlavičku, takže je to fakt pohodlné. No půjdu asi zlatou střední cestou, prostě chvilka ho v tom nezabije, není to každý den a není to hodinu v kuse, spíš na nějaké to přenesení někam…třeba zítra na kyčle a zpět.  

Na srazík nějak nemám odvahu, konečně jsme všichni jakž takž zdraví, tak bych nerada, aby se to zas pos… V pátek jdem zas na to ORL, jestli Tomík bude muset jít tahat tu mandli nebo ne…  

Luci - nic si z toho nedělej…tak proč se vážíš??? Já na váhu radši nelezu a žiju v domění, že vážím furt stejně :-/
Marti - to je dobře, že se Fildovi v jeslích líbí, asi holt dospívá, chlapec ;-) Ví, co je pro něho dobré :-))) Žany - no konečně!!!!!! To jsem ráda, že ses zase ozvala :-)  

TAk se mějte,
M+T+O 

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 02.01.07 20:47

Ahojky,
Tak my hlásíme zítra odpoledne účast - teda pokud se nic nevymrví!!!
Zatím pááá
 M.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 02.01.07 21:28

my tez dojdem.  

co je to vaha? :-D  

fifik myslim ze mu to neuskodi kdyz nebudes nosit takhle casto…takhle jsem nosila asi az od pul roka, cvicitelka nam to rekla ze cim pozdeji tim lepe…ale zlata stredni cesta :)  

Zanet zdravim, nekdy taky dorazte az bude trochu casu…  

zatim pa nat

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 03.01.07 10:45

Ahojky vespolek,
tak když už jsem tu dnesk „nakoukla“, opět po 100 letech, což je ostuda, rozhodla jsem se napsat pár řádků. Není to dávno, kdy jsem ukončila mateřskou „dovolenou“ fůůj to slovo „dovolená“ teda fakt nesnáším.. vy taky, že… no a šla pracovat… ale bohužel se splnily všechny předpovědi známých kolem, že dítě s nástupem do školky bude často nemocné.. a taky že jo.. 2× lepil paragraf manžel, pak přišla nucená dovolená, kdy nám měnili okna za plastové no a pak buch, opět jedno dítko nemocné… ach jo.. vzdala jsem to zavčas radši, ve zkušebce… takže jsem opět matka na mateřské dovolené, užívám si dětí stejně jako předešlé 3 roky.. díky, že mateřská je do 4 let a taky díky za to, že mateřská se konečně navýšila…
Tak jsem se trochu vykecala, ale to hlavní, co jsem chtěla napsat… bydlíme všechny v Ostravě, takže všem nám, Ostravačkám, přeji vše NEJ v celém novém roce… ale nejvíc ze všeho zdraví, protože bez něj by nás nic netěšilo.....
Zdraví
Rachel a dvojčata (Nina, Jan) + čivava Becky

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 03.01.07 11:05

hlášení detektivní kanceláře DEDE A SYN A SYN A DCERA: shirinovciteď právě sedí v mošnově s moc kuframa :-)

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 03.01.07 11:43

Žije ještě Majda??????????­???????????

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.01.07 11:52

jestli myslis krysu od Lucy tak nas opustila myslim predloni :(

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 03.01.07 11:53

jéžiši, to je škoda..... krysička byla roztomilá....... :-(((((((((((((((((((

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.01.07 12:36

baba je to skoda. Ale Luca je prece jen roztomilejsi :-))))))))))))))))))))))))))

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 03.01.07 12:37

natušisko hnusné odporné!!!!!! vrrrrrrrrrrrr­rrrrrrrrrrrrrrr, mařenečka nebyla žádná krysa, ale potkanička :-)
ahoj táňo, majda byla mou rukou odeslána do potkaního nebíčka vloni v březnu. měla nádor, tak jsem ji navždy uspala. :-(
s tou prací to je blbé, ale jednou se to vyřeší. mi volala včera kámoška ze zdrávky, že by měla pro mě něco na mamologii, ale V je ještě malý. tak nevím…
L.    

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 03.01.07 13:22

Ahoj Luci,
no tak Mařenky je nám líto.. ale probůh co jsem se to dočetla v historii - Vilíkův táta už nežije… hrůza… přece jen, i když jsem ho u Tebe doma onehda viděla, pamatuji si ho trošku.. takový klidný, sympatický, byl v poho…nikomu člověk nic zlého nepřeje, viď? Tak promiň, že jsem to připomněla… neusmířili jste se, možná škoda, ne? ale je fakt, že člověk by si hlavně neměl říkat co by udělal, kdyby… to slovo „kdyby“ by se nemělo vůbec používat…, život chystá jedno překvapení za druhým, ani nevíš… zrovna na SIlvestra přepadla a okradla banda chlapíků přítele od mé sestry, no na to, že dělá bojové sporty, byl i tak dotlučený až hrůza… takže NOvý rok jim začal skvěle.....
Pa
 R.

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 03.01.07 13:27

hurá Rachel a Shirin žijí :-)  

Ráchel tak co práce??? S dětmi je to vše záhul, že.
Shirin: hup na srazík.
já dnes jdu:-)  

pa Lime

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 03.01.07 13:28

hurá Rachel a Shirin žijí :-)  

Ráchel tak co práce??? S dětmi je to vše záhul, že.
Shirin: hup na srazík.
já dnes jdu:-)  

pa Lime

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 03.01.07 13:28

a je to dvakrát, však je to sláva

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 03.01.07 13:30

AHoj Lime,
No jsem ráda, že žiješ :-))) ses dlouho neozývala… jo, s dětmi pořád práce, ale bez nich si to už ani nedokážem představit, viď?? Co u Tebe nového?
 R.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 03.01.07 14:08

no víš, s R se smířit nešlo. on už byl jinde, na tomto světě se mu nelíbilo, utápěl se ve fernetu a evidentně se rozhodl skončit :-((
mé miminko si ze mě dělá šprťouchlata. než odjel s babi, položil mi na stůl čokoládu, kterou mu donesla včera návštěva a spiklenecky na mě kuknul, řekl: obalit maminko a dal mi pusu a šel:-). takže mě asi má rád, takovou jaká jsem :-DDDD hehe
 L.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 03.01.07 14:31

Ahoj holky,  

hezky si užijte srazík. Fakt se těším až se taky budeme moct dostavit.  

Adámek spí, ale než snul tak taaak plakal kvůli těm opruzeninám. ATB jsem dala naposledy včera v pět večer a průjem měl jen jednou v noci a jednou ráno tak snad už to bude lepší. Jen ty opruzeniny jsou zase horší má to už kromě mokvání nějaké nateklé:-( nemáte nějaký tip co by mu na to pomohlo? Bepanthen nic moc: Pevaryl je lepší, ale stejně žádný zázrak.  

LUCI: tak ty jsi dostala nabídku práce ma mamologii? To by mohlo být zajímavé. No mě to pořád táhne do toho zdravotnictví. Pořád uvažuju o kurzu zdravotnický asistent, ale stojí to šílené peníze a nechci být  „jen“ ošetřovatelka. Podmánkou toho kurzu je maturita a je jedno v jakém oboru. Tu mám tak to pořád zvažuju. Kdyby si někdy mluvila s nějakou kámoškou ze zdrávky zkus se mi prosím tě zeptat co to vlasntě ten zdravotnický asistent znamení v praxi? Ale Vilík je fakt asi ještě malý na to abys nastoupila do práce na plný úvazek. A s tou čokoládou to vymyslel dobře:-)  

Jdu dodělat oběd.  

Zatím papa  

Andrea a Adámek

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 03.01.07 14:32

Jo a zdravím Rachel sice se neznáme ale třeba se brzy poznáme:-)  

A+A

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 03.01.07 15:15

andrejko, běž koupit PITYOL. sice říkají, že se smí používat až nevím od kolika let, ale já co si pamatuju, když jsem dělala zdrávku, patřilo to do základní výbavy do tašky do porodnice.
i moje máti říká, že nás nemazali ničím jiným. já ho také měla a v urgentním případech u vildy použila a pěju na něj chválu, pomáhá okamžitě. samo, že ho nebudeš používat denně a jen tak, že.
a co se týče zdravotnictví, nevím nevím, já už si jako sestra nepřipadám, ale tam bych to snad zvládla.  kámoška si před pár lety udělala kurz na ošku, nevím, jestli to měla z pracáku, ale neplatila nic, pak dělala několik let na duchárně- domov důcodců (tam bych nešla ani za milion) a teď si dodělává zdrávku, protože být oškou asi není nic moc, jak píšeš a teď je s nervama totál vyřízená, říká, že je to záhul, navíc tam byli vždy odporní profesoři (až na pár výjimek :-) a ti tam zůstali… no tak jsem to pozitivně napsala, co? :-D
 L.

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 03.01.07 18:40

ahojky,
taky Tě zdravím… kdysi ses mi v komentářích pletla s Anni, co má taky Adámka.......chichi… upozorňovala mě na to tehdy Anni, že je na emimču  ještě ještě Andrejka…
Jinak holky, jaké jste si daly předsevzetí do nového roku? Pokud to není tajné teda.. Já osobně jsem se rozhodla cvičit.. a to na základě svého zděšení, kdy má váha stoupla za vánoce o 3,5 kila!! Takže zatím druhý den to dodržuju a cvičím, no uvidím,jak dlouho to vydržím, že…
 R.

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 03.01.07 21:29

Ahoj lidičky  

Do nového roku vše nej nej nej:_))  

Kdo byl dneska na srazíku tak ví že jsem tam taky byla a kdo ne tak už to ví vlastně taky.))
Zdravím Shirin a doufám že se neozve zase až za rok:-))  

a Rachelku a  ani se nepochlubila že budem od nového roku cvičit spolu:-)) nebo jsi na to už zapomněla????
 Anni

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 04.01.07 07:28

Jůůů ahoj Anni!
No jasně,že budem cvičit spolu...... akorát nevím,jestli je lepší cvičit večer nebo ráno… zatím teda večer… protože když začínám cvičit, děti po mě přitom skáčou a smějou se mi, takže by to chtělo klid, až bude manžílek doma, svěřit mu na půl hodky asi děti a jít na to… nebo jak to teda plánuješ Ty?? :-))))))
 R.

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 04.01.07 09:02

Tani
ty jsi uplně zapomněla na naše rotopedovani v uterý a čtvrtek u Pout???? No máš u mě černý puntík:-))))
A co s tím plaváním???  

anni

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 04.01.07 10:26

no rotopedování platí, ale ne jen v út a čt, ale nyní KAŽDY DEN!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!! Aspoň 10 minut!!!!!!!!!­!!!!!!!A plavat bych fakt šla, ale až zhubnu to své hnusné břichajzno… :-((((((((((((( vypadám jak těhotná.. a to nejsem!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!
 R.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 04.01.07 13:18

Ahojky,  

k vánoční váze -  u mě se vyplatilo stěhování před vánocema takže váhá -5 kg dole a po vánocích -2 kg. Takže já si letos nestěžuju a doufám že to tak i zůstane.  

Luci  „exšvagrová“ od doby co studuje veterinu má doma potkany, ještěrky ap. jsme zvědavá co bude mít doma než dostuduje.  

Mějte se krásně Lucka a Fifka

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.01.07 13:45

Ahoj holky,
díky, že jste dorazily na včerejší srazík, ráda jsem vás všechny viděla. Miminkovský koutek byl fakt dost dobrej, miminka roztomilá, až mě začíná napadat, že bych si taky nějaké pořídila :-) (dobrá myšlenka na to, že nastupuju za týden do práce …)
My jsme měli dneska premiéru - ráno vedl F. do jeslí tatínek a bude ho vodit vždycky. Já jsem se shovala v pracovně a dělala, že už jsem v práci. Zvládli to na jedničku, dokonce se stihli vypravit rychleji než se mnou :-( Jesle dnes taky OK, opět tam chtěl spát, ale nemohl. Takže poprosil tetu, ať mu na zítra nachystá postýlku, a těší se, že tam bude spát. Tak to jsem zvědavá, jak to dopadne. A ráno objevil nový poznatek, že ten krteček na povlečení je placatý :-))
Netušíte, kde se teď v zimě dají sehnat plavky v celku? V pondělí nám zase začíná plavání a staré plavky už jsou v totálním rozkladu. Zašla jsem tady do Kotvy do sportu, dost jsem na ně spoléhala a tam mě odzbrojili tím, že mají plavky max vel. 170, takže dívčí … A navíc za ně nechci utratit majlant.
Včera večer jsem se hecla a stáhla fotky, takže něco je v galerce.  

Hezký den

Zubříci
PS: Zdravím Ráchel, neznáme se, tak dej pls do galerky nějaké fotky, ať tě i my noví poznáme :-)      

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 04.01.07 15:04

Ahoj Zubříku,
tak jsemteda dala zatím fotku, našeho pfka do galerky a za pár minutek další fotky přidám,abys poznala ty mé rošťáky…
Jen tak pro zajímavost -nevím odkud sice přesně jsi, ale kolik platíš za jesličky? VZpomínám si, že tady v Mariánkách chtěli kolem 3.000,–Kč na jedno dítě…
Pa
 R.

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 04.01.07 15:28

tak jednu fotku mi to do galérky přihrálo, ale ostatní nešly… nechápu proč.. ale budu zkoušet průběžně…
 R.

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 04.01.07 19:54

Rachel
Fotečky jsou úžasný. Ninuška je princezna, to bude mít Adámek krásnou nevěstu. To přáníčko k Vánocům máme pořád na poličce a Adámek zakázal ho schovat:-))  

anni

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.01.07 22:02

Ráchel,

tak dvojčata jsou super, Nina je fakt moc hezká a chlapeček taky fajn. Obdivuju všechny matky dvojčat, podle mě by měly dostal minimálně státní vyznamenání … Jinak ty jesličky jsou v Mariánkách (jsou to jediné v Ostravě) a ceny příšerné. Teď od ledna zdražili, takže měsíční paušál 6 500 Kč nebo 50 Kč/hod + 50 Kč na stravu/den. Ale kdybych chtěla paní na hlídání, tak to stojí víc a F. by se nudil, je rád mezi dětmi.

Lucko, zapomněla jsem reagovat na tvou nabídku do práce. Já bych se nad tím asi zamyslela, na jaře bude mít V. 2,5 roku a pak by tě stejně shánění práce čekalo. Některé školky berou děcka už od 2,5 roku a Vilda je navíc šikovný a samostatný, takže by to určitě zvládl. Nebo jde zkombinovat školku s hlídáním - třeba 2 dny hlídání a 3 dny školka, apod. (pokud se nepletu, tak tvoje mamka pracuje doma, tak by si to mohla třeba nějak přeorganizovat). No, já jsem děsně chytrá, že jo :-)

Tak dobrou noc

Zubříci

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »