Severomoraváček - Pohádky trochu jinak :-D

Rodičovství

 Dnes jsme spali v obýváku,protože čekáme na nové matrace a postel a já už nemíním spát na „zdravém futonovém hybridu. Ať mi nikdo nevykládá ,že na tom usne a nerozhodí si totálně sestavení páteře z dvakrát esovitě prohnuté do totálně zlomené :D

No a teď k podstatě věci. Ráno jsme jako vždy zapli Riovi DVD s pohádkami. Jenže já je poprvé slyšela nahlas a nestačila se divit. Dnes byl na programu Ferda mravenec. No začalo to úvodní písní, myslím že by profesor Klezla řekl něco o tom že to je „profesionální výkon k táborovému ohni",tak vysoké tóny jsem snad neslyšela…Hrů­za,přitáhla jsem si polštář na hlavu, ale Rio byl spokojený a začal tancovat. Chudák malý :-0
Druhá věc. Zjistila jsem že to není Ferda mravenec ,ale jen Ferdy!!!! Prostě naši západní sousedé si našeho Ferdu předělali mýrnyx týrnyx na Ferdyho. Hned jsem zatím viděla 4% …(nic proti)

Popojedem.

Ferda není vůbec kladná postava! Další mé zděšení. Když se Pytlík - fakt nevím kdo jim dává taková jména,která ve mně silně asociují zcela jiné věci - naboural na motorce, tak jeho kamarádíček Ferdy zval na rande a nektar sestřičku z nemocnice ačkoliv chodí s Beruškou. Která mimochodem je zde prezentována za pěknou semetriku,ze které má legraci i Ferdyho pes. ( u toho jsem ještě neuhodla cože to může být za zvířátko). Taky se hned na začátku vykrucuje z případné svatby „ že je ještě moc mladý"…Pak se ho tam bojí další mravenci co uklízejí mraveniště, protože přijde Ferdy a bude to kontrolovat!!!

Můj manžel ve svých reakcích na Ferdyho zašel ještě dále…ptal se mě proč pouštíme našemu dítěti takové kraviny…cituji : „Copak dává logiku aby si Ferdy něco začal s Beruškou,když on je mravenec a ona beruška? To je jak kdybych já chtěl chodit s ondatrou.!"

No takhle bych v podstatě mohla rozebrat všecky postavičky…žížalu ve stylu Punk rock a fialovým čírem na hlavě - prý ji sluší více než ty blonďaté co měla minule - atd atd…

Ještě že už nejsem malá,neb můj intelekt již zřejmě nestačí na překódování nesmyslů na smysly a obdivuji tímto svého syna,že ho Ferdy nejen baví ale že ho i rozesměje tak že se plácá do stehen. Ano vím,je to smutné :-(
Nicméně má to i klady. A to když vidím Marka Ebena alias Fredyho nebo Karla Heřmánka alias Pytlík a vzpomenu si na jejich hlášky :-D
Nat + Rio 17 měsíců

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 30.10.06 14:41

Ahoj holky,

tak jsme dnes byli ve školičce. Děti měly dělat draky teda barvit je houbou namočenou v barvách, ale Adi ani Ria to nějak nebavilo tak jsme si s Nat vybarvily ty draky samy a měly jsme z toho radost. Někdy vám je můžeme přinést ukázat na sraz:-))
Adámek už skoro nekašle a taky už skoro nesnoplíkuje. Tak snad se ve středu uvidíme v Sedmikráskovi.
Jo a ty testy na kterých byl Adámek prozatím vypadají tak, že asi má nějakou alergii tak nás dr. pošle na alergologii a uvidíme. Jinak s ním chci zajít do té solné jeskyně. Nebyli jste tam někdo?

V pátek jsme si zajeli na výlet do Luhačovic. Bylo fakt krásně. Užili jsme si to tam.

MARŤA: tak ty si jdeš klidně do Sedmikrásku dopoledne? Jo a s tou kombinézou jsi mě taky pobavila. Tchýně mi pro Adámka zase poslala bundu poděděnou po jeho sestřenici. Je žlutá s kytičkama:-)) no asi to nemyslela špatně, ale dávat mu ji nebudu.

Tak už nevím co jsem chtěla víc napsat. Adámek se vzbudil tak jdeme jíst.

Zatím papa

Andrea a Adámek  

P.S. kopíruju to ze starého deníčku. Ten nový byl fakt rychlovka. Ještě ho ani nemám přečtený. Napravím to večer. Teď musím končit.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 30.10.06 14:46

ze by 1.? Holky sorry, jen nakukuji z Polabi a Povltavi :)
Nat - vtipne sepsane, ale asi je to vekem. Pockej, az Ti bude domu nosit vsechny monstraky a hruzaky a bude Te mit za uplne blbou, ze nevis kterej je kterej :)). Ja si jeste ve 20ti kupovala ctyrlistek, prestala jsem asi ve 22, kdyz fifnku unesl cernokneznik a ona si vola mobilem z vrcholku „ajfelovky“ o pomoc kamaradum a Bobik jedouce na hraleji rika doslova „jeste ze je noc, alespon to muzu kalit!“ Holt, kazde obdobi ma to sve ;)
Sarach & Eli z kvetnatek 2005

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 30.10.06 15:48

Ahoj!
Nat - díky za deníček, konečně budeme zase chvilku první :-D Jinak naprosto souhlasím s tvými pocity ohledně (nejen) „Ferdyho“, Pytlíka a spol. Hrůzou mi vstávají vlasy na hlavě, když se Tomík se zatajeným dechem dívá v pondělí ráno na přiblblé americké Sezame, otevři se…fuj. Aspoň že Kouzelná školka má docela úroveň, teda až na krávu Dádu, z té mám husí kůži jen na ni pomyslím. Jo, ale ve Školce mě naprosto dostalo, když místo pohádky pustili asi 15ti minutový dokument, o tom, jak roste saranče…fakt strhující! Nějak jim to upadá. Naštěstí máme DVDčka a spolehlivého Bořka, který všechno spraví…Znáááá­áááááááááte Bořka, všechno spravííííííííí…mi hučí v uších ještě teď. Ale Tomík má mou pochvalu za to, že většinou ho nebaví reklamy na Transformery, různé dinosaury a nevímcoještě a sám vypíná televizi s tím, že je to „bubost“. Takže estetické cítění Tomíka rozvíjíme skrze „vkusné“ hračky a doplňky v pokojíčku…no uvidíme. Jo a taky u nás zatím místo večerních pohádek na dobrou noc vítězí zpívání písniček, což mě těší. Už jich umí fakt hodně.  

Hm hm, to jsem se nějak rozepsala…to byl jen takový volný tok myšlenek na téma dalšího deníčku :-)  

Jo ještě mě napadlo, Tomík byl v neděli s Jirkou poprvé v kině - na pásmo pohádek. Nekvalitního 20ti minutového Hurvínka přežil jen díky Lipa, kterým jsem manžu pro jistotu vybavila, ale další pohádky ho prý už bavily, ale nejlepší byl stejně „Kutek“ :-)))  

Papaááááá a kultuře zdar!  

Markéta (…) + Tomík (brzy 2roky a 5měsíců) + Ondrášek (ve středu 6týdnů) .......toto letí :-O

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 30.10.06 18:55

Nat, co to máš za divného Ferdu?? :))
Jinak Rio je borec, že se vydrží koukat a ještě si to tak užívat. U Vítka zatím bodují pouze BE a to se ještě musím dívat s ním a vykládat mu, co tam vidí:)
No hlavněže máte chvilku klidu po ránu.
Ale je to fakt divné.
 K.

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 30.10.06 20:05

Taky nakukuju: Nat, myslím, že bude hůř…  

Já jsem pro změnu zakoupila klasický poslechový cd s Krtkem - čte Eben s nějakýma holčičkama. Což o to, přednes celkej dobrej, ale po obsahový stránce něco naprosto jinýho než krtečkový pohádky, co máme s Fáňou nakoukaný… Takže v příběhu s melounem, kde sebou prodavač melounů nádherně práskne na melounový šlupce a ježek mu střílí do zadku melounový zrníčka, no tak v tomhle příběhu je na cd místo prodavače pes… Fáňa těžce zklamán…  

Riosovi hubana a severomoraváčku zdar.
Et

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 30.10.06 23:09

To si pis, ze to byla rychlovka - mam novy rekord - od vlozeni clanku od Nat po zverejneni … TRI MINUTY!!!!! A to mi blblo prihlaseni, takze rezervy tam jeste jsou ;)
 Lesina

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 31.10.06 15:58

Ahojky Nat,  

když jsem četla tvůj deníček, děsně jsem se pobavila, mám úplně stejný názor jako ty. I na Ferdu a Berušku. Mimo jiné když se Maková panenka nechala balit africkým motýlem a přitom chodila s Emanuelem, tak jsem se taky divila. Mimo jiné Emanuel je přece presentován jako ňouma co si poletuje a hledí jak přešce on je krásný..... . No osobně se divím Makové panence, ten africký byl mnohem zdvořilejší apod, a ona přihlouplá se vrátila k Emanuelovi.  Dobrý model pro  malé holky a kluky. apod apod apod  

Jinak zítra stazíček v 15.30.    

pa  Lime

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 31.10.06 17:24

Ahojky,
zítra se se srazíkem nechytám - jsme celý den pryč.. Nechcete ho přesunout na jiný den???
 M.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 31.10.06 20:54

he he he mas recht. Taky jdem zitra na 15.30 na srazik,tak se tesim co zas proberem. Moni me ctvrtek moc nesedi, mame tatku dlouho v praci ve stredu tak to zabijem dve mouchy jednou ranou . Tak snad priste. nat

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 31.10.06 23:52

Zdravíme, my zase zítra moštujeme, nas­bírala jsem za vydatné Kubovy pomoci (než ho to přestalo bavit a začal mi lézt na záda) pytel jablek. Budeme buď děsně zdraví nebo se osypeme.
S pohádkama jsme koukám dost pozadu, protože Kuba zatím zná jenom moje vyprávění (vede Červená Karkulka), případně čtení a prohlížení knížek. Na televizi se díval asi dvakrát, jednou usnul zhruba po 2 minutách (ale to byl nemocný a měl horečku) a nedávno mu něco pustila babička a Kuba pořád pokřikoval: „Kde je, kde je?“, když mu nějaká postavička zmizela z obra­zovky.
Gabriela + Kuba

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 01.11.06 09:10

Andreo, poslala jsem ti SZ o solných jeskyních. Anulka

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 01.11.06 12:50

Ahoj holky,
Zajímavý deníček:-) ano přiznávám se přečetla jsem si ho až teď.  

No u nás teď vede Teletubbies konkrétně roztančení Teletubbies to Adi fakt baví nejdřív na to hleděl nehnutě a teď se i přidává k dětem, které tam tančí a jde mu to:-)
Pak má moc rád Františka z kouzelné školky, ale pohádky ho zatím moc nezajímají. Markét, ty 15minutové dokumenty jsem taky viděla teda né celé to bych nevydržela se na to dívat. Dnes už to myslím ve školce nedávali. (díváme se ráno na opakování odpo většinou nejse doma) By mě zajímalo kolik dětí se na to vydrželo dívat.
Pak Adámka baví Jů a Hele a znělka z Večerníčku škoda jen, že je tak krátká:-)
Jinak se na pohádky zatím nedívá. Vždycky mi donese knížku a já mu čtu teda jen komentuju obrázky a to ho baví docela dlouho.
MONI: my máme ve čtvrtek plavání tak mi to nevychází i když ještě nevím jestli půjdeme.  

Těším se na dnešní srazík i když účast asi nebude moc velká.  

Zatím papa  

Andrea a Adámek  

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.11.06 20:36

Ahoj,  

zda se ze s prvnim snehem nas presla chut psat co? :-D se ani nedivim. Vzala jsem dnes Ria na hrbitov s dedeckem v tom nejvetsim vichru a snezeni. Byl z toho celkem hotovy,nevedel co si ma o tom myslet. Hlavne za minutu vypadal jak snehulak,zastavil se uprostred cesty a odmital jit dal :)))  

Porad jeste neni doleceny uplne,tak mi snad doma v lednici na posledni hexavakcina nesplesnivi .  

Anni teda ty ses rozhodla ze nas budes pekne napinat.:-) nemuzu se uz dockat az tu bude miminko!!!  

Srazik byl velmi komorni jen ja ,Ajaa a Lime,ale ditek tam teda bylo prehrsel. Hlavne tech postarsich co delaji bordel. Nicmene to bylo celkem fyzicky narocne,ze Ajo ? hehehe  

Dnes jsme zas nesli na plavani tak doufam ze to panacek nezapomnel,stve me to ale co nadelam.Zdravi je prednejsi.  

A jak se mate porad vy?
Ivo,Moni,Zuzko,Shi­rin,Lucko???  

piste piste.papa nat a rio

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 03.11.06 22:02

Ahoj holky,

tak já jsem dnes hromádka neštěstí. Filda byl poprvé v jeslích a moc to nedopadlo. Ráno se tam těšil, v šatně mě pomalu ani nenechal zapnout papuče a pořád chtěl za dětma. Sotva je měl na nožkách, drapl tetu za ruku a beze slůvka rozloučení vplul dovnitř. Takže jsem šla k autu ubrečená … Když jsem pro něj v poledne šla, první, co jsem slyšela na chodbě, byl řev. Snažila jsem se si namluvit, že to není JEHO řev. Byl. Teta mi ho přivedla totálně ubrečeného a vedle. Byl prý cca hodinu v pohodě a pak začal brečet, ať přijde maminka z práce. Když se mu věnovaly, hrály si s ním, atd., tak prý byl v pohodě, ale jakmile se jen otočily k jiným dětem, tak spustil. Na oběd do jídelny odmítl jít, takže tam ani neobědval. Navíc se tam při tom řevu 2 x počůral, takže vyfasoval plínku. Taková potupa pro něj! TTak jsem odcházela zase ubrečená. Naštěstí se hned uklidnil a venku už byl v pohodě a smál se. Tak jenom doufám, že se to zlepší, protože aby mi tam brečel, to se můžu na celou práci vy…
Doma u oběda mi tvrdil, že chce jít zase do jesliček a to hned. A když jsem se ho zeptala, co tam bude dělat, tak mi řekl, že plakat :-.((

Ve středu jsem měla mít v Sedmikrásku tu masáž zad, a houby, houby, zlatá rybko. Filip začal natahovat, že maminka se nebude masírovat, nebude tam ležet, nebolí ji záda, atd. a začínal nabírat na záchvateček. Takže místo pohodové odpočinkové masáže byla nakonec reflexní masáž chodidel, která pěkně bolí. Ale bylo to fajn. Jinak dopoledne tam nebývá moc dětí. My jsme přišli kolem 10:30 a bylo tam tak 6 menších dětí a při odchodu ve 12 hod už jsme byli poslední.

Jinak mám 2 veselé historky. Včera jsem šli koupit zrní ptáčkům do takové malé prodejny. Náš chlapeček tam z ničeho nic začal zpívat, že Pepíček rozšlapal košíček a že to bude platiti. Když měl u prodavaček úspěch, přidal své zlaté číslo - jelene, jelene, parohy máš zelené a hodil k tomu taneček :-). Dneska se zase rozhodl, že pojedeme tramvají, donutil mě v automatu koupit lístek a nastoupit do první tramvaje. Tak jsme jeli na konečnou do Výškovic a zase zpátky. A v tramvaji vykřikoval, že jedeme na výlet. Při čekání na tramvaj na konečné čile konverzoval s jednou paní a vysvětloval jí, že maminka kouří bez cigára, protože mi šla pára od pusy …

Takže tak u nás, černý jesličkový pátek

Zubříci

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 03.11.06 22:17

Nazdárek…
Počasíčko úúúžasnéééé :o(((( Já chcííí jarooo :o)))
Doufám, že nám příští týden Sedmikrásek už vyjde… Teď je Hanila nachlazená a o mě se taky zřejmě něco pokouší…
Zubříci - snad se to spraví a bude v jesličkách líp…
Lime - Hanička - 29.1.2003, 0.45, Deniska - 16.2.2006, 7.55  - děkujííííí
Holky jdu se svalit do hajan a doufat, že mi zítra bude líp.
 Páááá

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 04.11.06 11:58

Ahojky,  

Nat úžasný deníček. Fifina se kouká jenom na večerníčky když je nějaký pěkný (krtek,  rákosníček, mak. paneneka, křemílek a vochomůrka ap.) tak kouká ale jak jsou nějaké moderní ...... tak vydrží jenom znělku.  Po večerníčku jde automaticky do postýlky (spíme bez šprušlí)  tak si tam vleze sám a chce ještě pohádku od mě ale jenom polamal se mraveneček jinou nebere.  

Zubříku Filda je úžasný škoda že v sedmikrásku míjíme ale my to jinak nezvládáme ty naše ranní budíčky jsou šílené. Ale už jsme se posunuli na 6 hodin - hned je to lepší.  

Mějte se krááááááááááá­áááááááásně Lucka a Filipes    

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 04.11.06 12:24

Ahoj holky,
bojujem, bojujem…jak to tak vypadá tak všichni ;-) Já jsem měla ve středu doktorový den-nejdřív já na gyndu, Ondráška hlídal můj taťka, Tomíka tchýně, potom s Ondráškem na kontrolu v 6 týdnech…hlá­síme, že máme 5500g. Ve čtvrtek byl Jirka s Tomíkem na ORL, pořád se mu opakujou rýmy, v noci chrápe, nemůže dýchat nosem…dr.konsta­tovala, že v nose má hodně zbytnělou sliznici, nějaký nález prý i v krku a uších…no a naordinovala 10kapek Fenistilu na noc, kontrola za 14dní…Tak moc nevím, co si o tom mám myslet :-( Tomíkovi to samozřejmě moc nepomáhá.  

Marti - tak vám nezbývá než věřit, že vše se v dobré obrátí a Filípek si v jesličkách zvykne…Snad to nebude jako u nás, kdy Tomík začal být kolem 2let totálně závislák na mě a odmítal mě kamkoliv pustit :-( Ale Filda je víc do světa, tak snad to nebude váš případ. A i kdyby byl, tak se s tím stejně nedá dělat nic jiného než čekat, až to přejde… Jinak písnička „já to platit nebudu“ je velmi oblíbená i u nás, taky hlavně v obchodě ;-)  

Jinak mě jenom napadlo, holky, umí vaše dětičky vyslovit „L“? Tomík umí všechny hlásky kromě „R“ a „L“. Předtím mě nenapadlo, že by právě „l “ bylo nějak těžké. Je to sranda, jak se mu Tomík vyhýbá-v každém slově jinak, buď ho vynechá úplně nebo řekne místo L nějakou jinou hlásku. Takže má „had jako jev“ nebo jako „vuk“, když jsem se mu smála, tak mě příště převezl a řekl „maminko, mám had jako kůň“ :-) No to bylo jen takové logopedické okénko :-)  

Tak se mějte, i v tom hnusném počasí…já už jsem vytáhla pro Ondráška fusak a kombinézku…děs.
M+T+O 

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 04.11.06 21:23

Ahoj lidičky  

zítra mám poslední monitor a v pondělí nasupuju opět na vyvolání. Sice to neberu moc vážně ale kdyby tak tu máte brzo nové mmiminko:-)
Snad bude i NATUSKA spokojená :-)
Dám vědět určitě Monče tak vás bude snad informovat.
Jinak u nás nic nového. Ada pořád trošku pokašlává ale kdo v tomhle počasí ne.
Jdu ještě chystat nějaký věci at mám dobrej pocit že tu nenechávám kluky napospas.  

Zatím paaa  

ANNI a spol :-)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.11.06 21:45

Ahoj holky,

tak dneska už je to s náladou lepší, protože F. skvěle zvládnul hlídání kamarádama. My jsme totiž dostali volňásky na Ro©k Podvraťáků (známý tam dělal producenta), tak jsme neodolali a vyrazili do kina. Sice to bylo na rychlo, už to vypadalo, že neseženem hlídání, ale Kamil se Sylvou naštěstí nezklamali. Hlídali ho poprvé, když jsme odcházeli, tak ještě spal po obědě, tak jsem měla strach, jak celá akce po jesličkovém extempore dopadne. Ale byl prý moc hodný, odsouhlasil, že maminka s tatínkem jsou v kině a na večeři přijdou. Od filmu jsem nic moc nečekala, ale mile mě překvapil. Docela jsem se pobavila, bylo tam pár slušných hlášek a především Hrušínský ml. byl skvělý. A kdo má rád rockovou hudbu, tak skvělá hudba. Jen mě překvapilo, kolik tam přišlo malých holčiček s rodiči, tak kolem 10-ti let. Film byl plný sprostých slov, sexu, drog, atd. Prostě velmi výchovné. Ale před filmem byla autogramiáda Kotka s Mádlem, tak zřejmě velká událost pro fanynky :-)

Lucko, to je fakt škoda, že se v Sedmikrásku míjíme. Když to vyjde, tak se pokusíme dorazit dřív. Ale i když F. vstane brzo (to je kolem 7:30), tak si ještě hrajem, v 8:30 jdem snídat a snídá skoro hodinu - prostě labužník. Já si při jeho debužírování vždycky přichystám oběd, ať může hned po návratu obědvat a do pelechu.

Co se týče pohádek, tak u nás jasně vedou Teleblbís, Bořek Stavitel a občas Krteček. V Kouzelné školce je teď Bořek, tak alespoň nějaká slušná pohádka. Ale pouštím mu je minimálně (teď už alespoň 14 dnů nic neviděl), nechávám si je na horší časy, až se nebude dát chodit ven. Takže zůstáváme u Kouzelné školky u snídaně nebo odpoledne u svačinky.

Anni, budem na tebe myslet a třeba se miminko rozhodne přijít na svět bez vyvolání. Každopádně přejem hodně sil.

Fifiku, ty Tomíkovi problémy by se určitě daly řešit homeopatikama, ty jsou na to výborné. My chodíme k homeopatce do centra (čekací doba na objednání - 3 měsíce), ale máme nějakou i tady v Zábřehu. Já vím, že to pořád všem cpu, ale nám se fakt osvědčily a osvědčují.

Holky, hezkou neděli a moc neuklízejte, ať to máte doma podobné jako my :-)

Zubříci

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 04.11.06 22:22

Ahojky holky,  

moni: zítra  ok???  

Anni: moc moc držíme palečky, ať to rychle máte za sevou a ať jste zdraaví, těším se na info,  

Hybaj spermoušové hybaj, děti se rodí potřebujeme nějaká nová bříška :-))))))  

pa Lime  

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 05.11.06 11:55

Ahoj holky,

zdravím vás při neděli. Chlapi spí tak jsem šla přečíst co u vás nového. U nás je nového to, že je Adi opět nachlazený takže pořád dokola. Ve středu jdeme k dr. původně kvůli očkování, ale na to to rozhodně nevypadá tak se s ní poradím ohledně něčeho na posílení imunity. Včera jsme byli na menší oslavě babiččiných narozenin tak jsem snědla půl tácu buchet, ale nic si z toho nedělám:-) Sladké je dobré na nervy tak co. Dnes odpo jede manžel do Olomouce a bude tam až do zítřka tak budeme s Adi válčit sami. Poslední dny docela zlobí a vzteká se, ale možná je to i tím neustálým kašlem a rýmou.

ANNI: budeme na tebe myslet aby šlo všechno hladce a taky ti přeju aby se mimi rozhodlo přijít na svět samo bez vyvolání

MARŤA: úplně mi přišlo Filípka líto v těch jeslích, ale tebe vlastně taky. Snad se to zlepší a kdyby ne tak bych asi jednala stejně jako ty a na práci bych se vy… kde ho dáváš do jeslí a jak často tam bude chodit? Tak jsem Adámkovi začla dávat homeopatika co nám předepsala neuroložka. Mimo jiné by měly působit preventivně proti těm jeho nachlazením jmenují se Calcarea Carbonica 9 nemáš s nima zkušenost?

Zatím papa

Andrea a Adámek

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 05.11.06 12:40

Ahoj  

jsem doma z monitoru. Všechno je v pořádku, pokud do rána neporodním tak nastupuju zítra  na vyvolání. Akorát teda  podle toho jak jsou nachystaný porodní cesty to může trvat až tři dny. Doufám že prcek bude mít rozum  a nenechá mě tak dlouho trápit.
Všem nemocným přeju brzké uzdravení a mějte se tady hezky. Těch pár dní bez netu se tam asi zblázním:-((  

Anni

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 05.11.06 22:36

ANNI drz se zitra!!! Drzime palce at to jede jak po masle!!! uf uf uf..nat + rio

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.11.06 23:15

Ahoj holky,

Anni, taky na tebe budem myslet, ať to máš co nejkratší. Doktorům nevěř. Mě v 11 hod dopoledne v Porubě řekli, že v žádném případě nerodím, porodní cesty nepřipravené, atd., že to jsou jenom poslíci a že mám přijít na kontrolu v pátek. No, v pátek jsme tam byli, ale to už jsme odcházeli z porodnice a Filda se narodïl týž den ve 22 hod :-)

Andrejko, nejsem si jistá, jestli může neuroložka předepisovat homeopatika, aby to mělo nějaký výrazný výsledek. Myslím, že je třeba komplexní vyšetření homeopatkou. My k ní chodíme co čtvrt roku, vždycky Fildovi změří hodnoty a podle toho na:,–(í homeopatika. Pokaždé jsou jiná, ještě se nám nestalo, že by měl 2 x za sebou stejná. Vzhledem k tomu, že teď už nemá žádné problémy, slouží k celkové harmonizaci organismu a posílení imunity. Začali jsme tam chodit kvůli neuvěřitelným  tříměsíčním kolikám, které měl ještě i v 6-ti měsících a taky že byl strašně dráždivý a míval záchvaty bezdůvodného pláče. Fakt mu to pomohlo a od té doby se pořád zlepšuje. Ten tvůj lék neznám, tím, že má vždycky ušité kuličky na míru a pokaždé jiné, si ani nepamatuju názvy. Uvidíš, co ti poradí doktorka, dej vědět, zajímá mě to. Jo, a kdybych vypadala jako ty, tak si klidně dám celý plech buchet a bez výčitek :-)

Jinak mi Filip pomalu začíná vyprávět zážitky z jesliček, jak děti počuraly balonky a teta je osprchovala, jak holčička posunovala pitíčka, atd. Když mu říkám, že v pátek půjde zase, tak neprotestuje a zatím netvrdí, že bude plakat. Říkal mi, že plakal proto, aby přivolal maminku. Tak jsem mu vysvětlila, že bych ho stejně neslyšela, ale že určitě přijdu po obědě. Tak uvidíme, jak bude v pátek. Jinak jsou to soukromé jesličky v Mariánských Horách (jediné v Ostravě) a zatím má chodit jednou týdně na dopoledne, v rámci zvykání. Od ledna by pak měl chodit denně. Ale pokud by to fakt nešlo, museli bychom zkusit sehnat paní na hlídání, aby se mohla věnovat jenom jemu :-) Jo, a dnes nás s Petrem pořád posílal do kina, že ho má přijít hlídat Kamil …

Ve středu dopo bychom měli být zase v Sedmikrásku, tak když budete mít někdo cestu kolem :-)

Mějte se hezky

Zubříci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 06.11.06 13:54

INFO-INFO-INFO-INFO  

Tak Anni je teda v porodnici, akorát jí tabletu na vyvolání dají až večer :-(    takže mimísek se vyklube zřejmě až zítra.  

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 07.11.06 08:24

Další INFO od Andrejky…

Večer dostala tabletu - na tu nezareagovala, a docela se v noci vyspala. V 8 ráno dostala další, ale uvidí se jestli se bude něco dít, protože zatím nemá porodní cesty nachystané…

M.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.11.06 09:29

Ahoj holky,
Díky za info o Andrejce. Snad to bude mít rychle za sebou i když teď to tak nevypadá.  

LUCI: jak bylo v Itálii a co jsi nakoupila a užila sis to? Je mi jasné, že ti určitě bylo moc smutno po Vilíkovi. Chtěla jsem se tě zeptat už včera na icq, ale fakt se mi nechtělo psát.  

Na srazík zítra nejdem kašel nám to nedovolí. Adi už mi zase nese album s fotkama tak musím jít. Fotky miluje v albu i na počítači.  

Zatím papa  

Andrea a Adámek    

 
Ivule-25
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 07.11.06 10:39

Ahojte holky,
držím Anni všechny palečky a mimís určitě taky, ať to má rychle za sebou. My zatím máme čas, ale taky se toho všeho začínám bát. Jinak zítra mám jít na další KO a na odběry. Teď končím 10 tt a prý dostanu i průkazku, tak uvidíme.
Píšu tak málo, protože toho mám v práci teď nad hlavu. Ještě k nám začli chodit holčiny z úřadu práce, co mě mají po dobu MD zastoupit, tak ještě práce navíc. No uvidíme,  zatím nám došli nevhodné typy. Tak se zatím mějte fajn a všem nemocným přeju brzké uzdravení.
ahoj Ivule

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 07.11.06 13:00

Ahojky,    Andrejce držíme palce.  

Nám taky ráno v 9 řekli že nebudu rodit a ve 2 jsme jeli a v 10 byl malý na světě.  

Ve středu v sedmikrásku budeme a Zubříci držíme palečky ať jesličky zvládáte.  

Pa pa L.  a F.

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 07.11.06 17:36

Ahojky holky,  

Jsem nemocná mámod neděle nějakou viroz  (39,5) Dneska to konečně kleslo na 37 , ale ještě se cítím šoufl.  

Pa napíši
Tak vlastně je dobře , že jsem neotěh. Být teď takle nemocná tak mám strach.  

Pa Lime  

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 07.11.06 23:44

Ahojte všichni,  

holky, ani nevím, jetli je zítra srazík v Sedmikrásku, ale nechcete se raději zítra sejít před K triem? http://www.kzoj.cz/detem.php

Byli jsme tam vloni s Žurďfou a bylo to fajn.  Vilík je už veliký, vím, že se mu to bude líbit. My určo jdem na broučkiádu.  

Ajko, Itošku popíšu brzy, ještě zpracovávám zážitky :-)
Držím palce Anni, ať už to mají za sebou.
 L+V

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 08.11.06 08:16

Omlouvam se ,ale my taky nedorazime. Budu rada kdyz preziju v praci. Rano jsem to dostala a je me pekne zle…Takze LIME nejsi sama :)…  

co noveho u ANNI??? Informatorky piste piste.....  

nat

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 08.11.06 08:38

Čerstvé info od ANDREJKY…

Kolem osmé jí zavedli čtvrtou tabletu, porodní cesty již nachystané, tak snad se dnes již začne něco dít !!!
Takže držíme palečky a pěstičky dál!!!

M.

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 08.11.06 13:09

DALŠÍ INFO…

Andrejka vyfásla pátou tabletu a hlásí stahy po 3 minutách… Tak doufám, že už to budo ty pravé a neutlumí se jako včera…
Tááákže držte všechno co máte, ať už se Andrejka přiblíží ke zdárnému konci!!!§

Marodům přejeme brzké uzdravení…

My odpoledne budeme v Sedmikrásce…

Pááá M.

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 08.11.06 19:19

Ahojky holky,  

tak dneska už jsem bez teplot,a le chybí mi síla a špatně se mi dýchá. To vám povím to byla rychlá nemoc, fuj.  

Anni držíme  palečky, doufám že se moc netrápíš. My co víme  co je dlouhý porod..... Ještě teď mi je zle.  

pa Lime

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 09.11.06 07:20

ČERSTVÉ INFORMACE…
V noci to vypadalo, že už se něco děje, ale Andrejka si to rozmyslela…
Před chvílí dostatal šestou tabletu…
 M.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.11.06 08:53

Ahoj holky,

tak jsem myslela, že dnes ráno to už bude mít Anni určitě za sebou a nic. Už bude určitě pořádně unavená. Mimču je v břichu asi hodně dobře:-)Tak budu dál nahlížet a čekat na info.

Adámkovi se kašel lepší jen ty snoplíky nějak neustupujou. Pokoušela jsem se ho naučit smrkat, ale nepovedlo se. Možná to špatně vysvětluju:-)) Na plavání samozřejmě nejdem a do jara asi radši chodit nebudem. To znamená, že si teď nekoupím další kurz a nebude nám umožněno nahradit si ani hodinu z toho co jsme zameškali. Štve mě to, ale jinak to asi nepůjde.

Na sobotu chystám menší rodinnou oslavu mých narozenin tak mě napadlo, že mimi od Anni se třeba narodí zítra a budeme slavit spolu:-) (zase další štír že jo Nat, Lime:-))) a taky sestřenice doveze koláče a příští týden jdeme na svatbu takže pořád samé jídlo.

Měli bychom zajít s Adi do lékárny, do obchodu a na poštu, ale nějak se mi nechce ven:-(

jo a už jsme objednaní na alergologii, ale až na leden tak uvidíme jak tam pořídíme.

Zatím papa

Andrea a Adámek

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.11.06 12:01

Ta Anni vi jak nas napinat az do konce! :-D no myslim na ni jak musi byt vycerpana a unavena a jak si uz ted maly stirec dela co chce ,ze Ajo :-D  

hehe vse v dobrem samozrejme.  

Diky za info Moni a neprestavej davat vedet,vsichni jsme napnuti jak struny.  

papa nat

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 09.11.06 14:59

Holky doufám , že někoho nepředběhnu.
ZPRÁVA OD ANNI!!!!!!!!
AHOJ , TAK JSEM TADY. JMENUJI SE FILÍPEK, NARODIL JSEM SE DNES V 14.15.VÁŽIM 3600G A MĚŘÍM 51 CM. ANNI ******
TOJE SUPER CO. LIME

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 09.11.06 15:07

Milá Anni:  

přijmi obrovské gratulace k narození mmimíska Filípka. Určitě všichni  jsme netrpělivě obdivovali tvoji  dlouhodopbou cestu, než jsi měla  malého v náručí. Přejeme ti zdraví, rychlou rekonvalescenci, klidný spánek a mnoho radosti. Malému: hlavně zdravíčko, aťmu chutná a prospívá. Tatínkovi: ať si to krásně oslavi i Adámkovi :-)). Kolikrát v životě člověk zažije  tenhle moment.  

zdraví a těší se někdy na Vás  

Lime    

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.11.06 15:44

Milá Andrejko,
moc Ti blahopřejeme k narození druhého chlapečka. Myslela jsem na Tebe a jsem ráda, že už to máš za sebou a pak že další porody jsou snažší co? Celé Vaší rodince přejeme hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky. Snad Ti malý dovolí trochu si po tom výkonu odpočinout. Měj se moc hezky.

Andrea a Adámek

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 09.11.06 16:23

Milý Filípku!
Blahopřejeme ti k výběru rodičů i brášky a přejeme hlavně hodně zdraví a lásky! Buď na maminku hodný, potrápil jsi ji už dost ;-)  

Anni - to teda bylo něco…ale finito, je to za vámi, hurá!!!!!!!!! Tak co, kdy bude ta holčička? ;-))))
 M+T+O

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 09.11.06 19:43

Milá Anni,
moc ti i zbytku celé rodiny gratuluji k narození Filípka a přeji ti, aby vám přinášel jen hromadu štěstí a radosti.  

Milý Filípku,
tobě gratuluji k tomu, že ses konečně rozhodnul vykouknout a asi se budu opakovat, ale i tobě jako všem fungl novým lidičkám přeji jen ty nejhodnější sudičky ;-)
Lucie a ke gratulacím se přidává i Vilda :-)

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 09.11.06 19:47

Moc gratulujem k narození Filípka a přejeme hodně štěstíčka, zdravíčka a spokojenosti. Lucka a Filípek

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.11.06 20:11

Teda celou dobu ciham a ted to prosvihnu :-é
Anni moc gratuluju,teda to musela byt drina! Prejeme Filipkovi hodne zdravï a at se co nejdrive tady na svete zabydli a ma se jeste lepe nez v brisku.Tobe prejem at se brzy zotavis a at si to pekne jako ctyrclenna rodinka uzijte! Mejte se moc hezky a tesim se na fotky maleho.  

papa nat a rio

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 09.11.06 21:05

Gratulujeme!!!
A obdivujeme maminku, jak zvládla ten několikadenní maraton.
Gabriela+Kuba

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.11.06 22:13

Ahoj holky,

tak Aniččin porod čtený najednou vydá za napínavé čtení. Tak mě napadlo, jaký je vlastně porodnický rekord v počtu podaných tablet, jestli ho Anni náhodou nepřekonala :-) Ale samozřejmě přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a už se těšíme, až Filípka uvidíme. Vybrali jste moc hezké jméno :-)

U nás dneska zase proběhla akce jesličky. Dneska to naštěstí lépe zvládl syn než matka. Ráno odešel dobrovolně, neprotestoval, prostě šel do jesliček. Já jsem prožila asi nejdelší 3 hodiny ve svém životě, bolelo mě břicho, hlava, pořád jsem sledovala hodinky a nadávala, že se vůbec neposunují. Představovala jsem si tam řvoucího Filipa. V poledne jsem měla strach tam jít, 5 min jsem čekala před dveřma, ale pak šla taky jedna maminka, tak už jsem holt musela. A slyšela jsem ticho, žádný řev! Dokonce jsme si s tou maminkou uvnitř 10 min povídaly, žádný řev, dokonce jsem slyšela mladého švitořit. Takže prý to bylo o moc lepší, plakal asi jen 2 x, ale rychle se uklidnil. Nepočural se, prý si pěkně sám hrál (to bych ráda viděla). Akorát držel hladovku a stávkoval s jídlem. K svačince měli termix, tak to ani neochutnal (ještě ho nikdy nedostal). Na oběd zelí, maso a brambory a toho se taky ani nedotkl. A to přitom jí rád a maso miluje a ráno jsme tam jeli bez snídaně, protože jsem ho musela budit. Takže jsem ho tím obědem pak nakrmila já a zblajzl celou porci. Domluvily jsme se, že to zkusíme 2 x týdně, prý si pak děti rychleji zvykají. Tak na nás tentokrát prosím myslete v úterý a ve čtvrtek.

Fildovy narozeniny se blíží a já začala shánět, kde mi upečou dort Bořka Stavitele. Měla jsem kontakt od Žanety, ale tam měli plno. Zkoušela jsem ještě 2 cukrárny, ale neuměli. Dneska jsem náhodou našla v centru cukrářství, kde ho prý upečou. Tak jsem zvědavá, tvářily se, že to bude v pohodě, uvidíme výsledek. Ještě jsem jim kladla na srdce, ať tam dají samé kvalitní suroviny, žádné náhražky, ořechy, kakao, atd. - no musely si asi myslet, že jsem totálně prdlá matka …

Jinak dětskou párty u Zubříků bych navrhovala 22.11. ve středu odpoledne, doufám, že dorazíte. Pokud by se objevila nějaká hromadná nemocnost, tak to on-line posuneme, jako u Vilíků. Takže si to hezky zapište do kalendáříčků a těšte se, kde bydlíme a jak se k nám dostat sem pak dopíšu. Slibuju, že něco upeču :-)

Lucko, tak my jsme si tentokrát přivstali a v Sedmikrásku byli už v 10 hod a vy nikde. No totok! Příští středu nejdem, máme kontrolu u homeopatky.

Ještě se s váma musím podělit o tip při začínajícím nachlazení - na Filipa šla rýma a pořád pčikal, tak jsem ho mazala tymiánovým krémem od Justu (prsa, záda, za ušima, šlapky od nožiček a kořen nosu), cpala do něj 3 jablka s citrónem denně a vypadá to, že jsme chorobici zažehnali.

Hezký víkend
Zubříci

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.11.06 19:36

Ahoj :)
Marti docela jsem se pobavila u tveho komentare. Musi to byt asi stres co davat ho do jesli…te uplne chapu, ale Filda se urcite otrka brzy.Je dost zvidavy a zivy a nudit se placem nebude,neboj. S tim jidlem je to horsi…nemuzes mu tam nechavat jeho vlastni jidlo???na ktere je zvykly? Jinak je sikula ze vydrzi bez plinek…vubec vsichni tady to krasne zvladaji.  

Rio se ted dostava do veku kdy teda pozvolna zaciname,ale mam pocit ze i tak je to brzy.Vubec nevi o co jde,proc musi na nocniku sedet a zatimtam teda neudelal vuubec nic. Tak snad nebude mit pliny do tri let :)  

Ten tymianovy krem jsi koupila v lekarne???? to me zajima,pry to pomaha preventivne mazat na chodidla…  

Co jinak? Uz shanite darecky? Mam pocit ze letos lidi stresuji okolo vanoc jeste drive nez loni.Ja teda neco malo mam, ale nebude to asi slavne…kupovali jsme skrine a ted tu postel a matrace…leda ze by byla nejake preijemne predvanocni premie hehehe…neco malo budu vyrabet a na to se snad tesim nejvic.  

Dnes jsme podnikli prochazku s malym bez kocarku a se psem-byla to bojovka ,ale docela jsme to zvladli.Ufuneni jsme pak byli vsichni ctyri. a Luco zda se mi ze Rio mozna bude druhy Vilda :) taky neustale beha a pobiha a niceho se ucastnit nebude. A pak zjistis ze kdyz ho pozorujes vsecko umi.hehehe
toz tak,mejte se krasne,zdravim Zandu ktere se nejde prihlasit a tesim se ze se taky ukaze na sraziku!!!  

papa nat  a rio

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 11.11.06 20:03

Ahojky,  

Zubříci my jsem měli hodně bojovou noc a od kamarádky malý měl teplotu tak  jsme to odvolali. Snad ve středu půjdeme.  

Nat malý se pokaždé když ho dám na nočník vyčůrá ale tím že nemluví tak neza¨volá takže plínky to ještě na dlouho jistí.  

Mějte se krááááááááááásně L. a F.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 11.11.06 23:26

Ahoj holky,

Nat, všechny věci od Justu, včetně toho krému prodávají obchodní zástupci - www.just.cz, např. tel. 777 189 406 - paní Odstrčilíková. Jsou sice drahé, ale vždycky se nám osvědčily - nás zásobuje moje mamka, nakupuje ve cvičení u své cvičitelky :-) Teď na podzim jsem ještě začala dávat Echinaceový sirup, ať nevychytá v jeslích všechny rýmy a kašle. Takže uvidíme, jestli to zabere. Jak daleko jste při procházce došli? My když někam vyrážíme, tak je to vždycky na dlouhé lokte. S kočárkem už skoro vůbec nejezdíme, jenom když se potřebuju někam přepravit fakt rychle.

Jinak co se nočníku týká, tak jsme pomalu začli až kolem toho 18. měsíce tak, že jsem se snažila Filipa na něj dávat ráno, po obědě a po večeři. Myslím, že nákup pekelně drahého nočníku s řídítkama byl dobrý tah - jednak ho aspoň trochu zabavily a hůř se mu utíkalo pryč. A samozřejmě různé hračky, knížky, atd., jak ho tam alespoň trochu udržet. A prostě jsem mu řekla, že se tam čurá a kaká a když se mu náhodou něco povedlo, tak následoval patřičný jásot :-) Nejdřív se tam naučil kakat a přišel na to, že je to lepší, než do plínky. Ale nikdy tam dlouho nevysedával, max. 5 min a zdrhal. Jinak teď je docela sranda, na spaní dáváme plínku po obědě a v noci. Dneska byl velmi zodpovědný a odmítl před usnutím čůrat do plínky a volal, že chce čurat. Teď večer dokonce 2 x. Takže to byla docela pakárna, vyslíct (spí v overalu, protože peřinu na minulost ještě nevzal), na záchod, na:,–(it plínku, oblíct … Tak jsem mu říkala, že v noci může čurat do plínečky, tak mi řekl: „Maminko, do plínečky se nečůrá, musím hlásit. Filípek dostane dáreček.“ Tak doufám, že mě v noci neprobudí volání - mamíí, mamíí, čúrat, chceš čúrat :-) Ale předpoklad nějakého úspěchu je, aby později uměl říct, že se mu chce. Od kámošky syn moc nemluví, tak ze sebe vydává něco jako lulu a drží se mezi nohama, vypadá to fakt legračně :-)

Jo, Petr ve středu odpoledne nemůže hlídat, takže bychom mohli přijít do Sedmikrásku odpoledne. Chystá se tam někdo?

Zubříci

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »