Sex v těhotenství

Těhotenství
  • emimino
  • 22.06.01

Když žena zjistí, že je těhotná, neznamená to, že musí veškeré sexuální aktivity omezit na minimum. Těhotenství přece jenom trvá dlouhých devět měsíců a tak proč se tedy po celou tu dobu omezovat

Když žena zjistí, že je těhotná, neznamená to, že musí veškeré sexuální aktivity omezit na minimum. Těhotenství přece jenom trvá dlouhých devět měsíců a tak proč se tedy po celou tu dobu omezovat, tedy pokud to přímo nezakáže lékař a to s ohledem na zdravotní stav těhotné.

I dnes má řada žen ze sexuálního styky v době těhotenství strach a trápí se spoustou otázek:

1. můžu stykem děťátku nějak ublížit?
2. kdy mám sex raději vyloučit?
3. jsem pro svého partnera ještě atraktivní?
4. proč nemám na sex ani pomyšlení?

UBLÍŽÍTE SEXEM MIMINKU?
Pokud není těhotenství problematické, pak se není čeho obávat. Je sice pravda, že sex bude zejména v posledním trimestru trochu neohrabaný, vzhledem k velikému bříšku budoucí maminky, ale řada žen uvádí, že vzhledem k většímu prokrvení pohlavního orgánu právě v této době, je sex intenzivnější a že se snáze dosáhne orgasmu. Pro řadu žen toto období znamená také uvolnění, protože se již nemusí obávat nechtěného těhotenství nebo naopak, protože dnes již nemá sex jenom z důvodu početí dítěte.

Rady:

  • styk raději provozujte s užitím kondomu, aby se zabránilo případné infekci
  • pokud je zvlhčení partnerky nedostatečné, pak použijte gel ( raději ho kupte v lékárně a upozorněte lékárníka na těhotenství )
  • poloha při styku by měla být taková, aby partner nenaléhal na partnerku
  • muž leží, žena na něm klečí
  • žena i muž leží na boku
  • žena leží na boku, muž nad ní klečí
  • poloha tzv. zezadu
  • fantazii se meze nekladou

KDY SEX RADĚJI VYLOUČIT?
Pokud Vám lékař sex nedoporučí, pak raději neriskujte, vždyť existuje řada metod, jak uspokojit muže i těhotnou partnerku.
P o z o r: Pokud dojde v době styku ke krvácení, pak styk přerušte a vyhledejte raději lékaře.

JSTE STÁLE JEŠTĚ ATRAKTIVNÍ?
Ano, ano, ano. Řada budoucích maminek přímo zkrásní a i když jsou díky rychle rostoucímu bříšku stále víc neohrabané, tak jsou naopak stále víc roztomilé. Navíc vždyť nosí pod srdíčkem miminko, na které se partner těší stejně tak jako ona.

PROČ NENÁM NA SEX CHUŤ?
Důvodů může být hned několik - hormonální změny, únava, strach z toho, že můžete miminku ublížit.
Pokud nemáte na sex chuť pak se určitě nenechte nutit, partner to jistě pochopí - nezapomeňte ale že láska se dá vyjádřit i jinak než sexem.

Váš příspěvek
babula
Stálice 75 příspěvků 13.09.02 11:10

Ahoj vsechny tehulky, ja chci jen napsat pár řádků k tomuto tématu. Včera jsem se s manželem milovala po 3 měsících, protože jsem si přečetla, že se tak sníží riziko potraru v prvních třech měcících a věřím tomu. Těď jsem v 13 týdnu tudíž jsem usoudila, že by to už mohlo jít a taky jsem za tu dlouhou dobu po manželově náručí moc toužila, bylo to moc krásné, ale samožřejmě, že jsem měla ty jisté obavy asi jako každá, co miminko. Prosím jestli mate nejaké zkušenosti nebo tipy,poradte mi. Moc děkuji, jsem tady nováček Babula:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.02 11:31

Babulo, nemyslím si, že by sex nějak ohrožoval normální těhotenství.Bereme-li v úvahu jistá fakta, neexperimentujeme-li a dáme-li si pozor na možný přenos infekce. Nic se nemá přehánět a to myslím v obou směrech.
Aneka 6t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.02 11:31

Babulo, nemyslím si, že by sex nějak ohrožoval normální těhotenství.Bereme-li v úvahu jistá fakta, neexperimentujeme-li a dáme-li si pozor na možný přenos infekce. Nic se nemá přehánět a to myslím v obou směrech.
Aneka 6t

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.09.02 11:48

Ahoj Babulo, taky si myslím, že při normálním průběhu těhotenství sex nijak nevadí, jen je prý zapotřebí si dávat bacha, jestli třeba špiníš neo máš silnější výtoky - pak se radí opravdu se sexem do toho 12. týdne počkat, pro jistotu.
Můj gynekolog mi při první návštěvě řekl, že když má dojít k samovolnému potratu z nějakých důvodů, pak k němu dojde a člověk to nemůže nijak ovlivnit,prostě příroda si to „zařídí“ sama. Ale poradil mi pro jistotu sex provozovat jen občas nebo vůbec, že to sice není prokázaný, ale jistej vliv to na to může mít… nevím. Asi záleží hodně na tom, jak často a jak šetrně to děláte. Tak jsme vydrželi bez toho, pro jistotu, a taky musím říct, že jsem na sex neměla vůbec chuť, protože mi bylo zpočátku blbě jako psovi. Jinak o sexu v těhotenství bylo už napsaný toho hodně a všichni se shodují v tom, že to ničemu nevadí, pokud se TY při tom cítíš příjemně. Měla jsem zpočátku strach z orgasmu, jestli ty stahy při org. nemohou dělat potíže, ale pak jsem se někde dočetla, že to nevadí, právě naopak, děloha těmito stahy prý trénuje na porod. Takže sex provozujeme celou dobu od 12. t. úplně normálně a tak často, jak chceme.
Měj se fajn, Johanka 21 t.

babula
Stálice 75 příspěvků 17.09.02 10:43

Díky moc, uklidnila jsi me, nekdy muzeme pokecat, az se tu setkame, pa Babula

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 17.09.02 10:50

Babulo, proč nejdeš „pokecat“ k nám na Monáčka jako těhule? Tady tě nikdo nenajde. Čau Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.02 09:37

Souhlasím, a kromě toho mimoušek prožívá všechny pozitivní a příjemné zážitky s matkou, tak proč mu nedopřát stejné potěšení, jako z toho máme my? Pátý až sedmý měsíc je prý na sex úplně nejlepší. Bříško ještě není tak veliké a už funguje zvýšené prokrvení pánve, takže je na co se těšit :-)))
Milenka 12. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.02 11:04

Ahoj všichni, potřebuji radu začala jsem 5. měsíc těhotenství a na sex stále nemám ani pomyšlení sice to vždycky nějak udělám, že to na mě manžel nepozná, ale nedávno už to vůbec nešlo. Nevím co to se mnou je a je mi hrozně líto manžela je moc hodný a nechce mě do ničeho nutit, ale je trošku sklamaný i když to neřekne nahlas. Jak si mám zvýšit apetit na sex ? Nemáte někdo radu ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.04 20:54
Vložit nový komentář