Sex v těhotenství

Těhotenství
  • emimino
  • 20.12.01

Proč někdy v době těhotenství nemá žena chuť na sex a jak řešit tento problém.

Ahoj Šárko,

když jsem zjistila, že jsem těhotná, ihned jsem začala pátrat po informacích na internetu a narazila jsem na Váš portál, který je fakt super.

A teď k ménu problému. V článku ohledně sexu v těhotenství jsem četla, že jej žena víc prožívá a má z něj daleko lepší pocit.
U mě je to právě obráceně. Po každém styku s partnerem si připadám jako po porodu. Bolí mě břicho a mám pocit, jako by mě zevnitř někdo páral.
Navíc ve mě, díky tomuto pocitu, vzniká i jakýsi psychický odpor k jakémukoliv tělesnému kontaktu.
Zatím se to pokouším přemáhat, ale mám strach, že až se o tom zmíním budoucímu otci dítěte, bude mezi námi konec.
Prosím, poraď mi.
Ahoj a děkuji.
 P.

*Ahoj,

moc děkuji za pochvalu stránek a doufám, že se staneš pravidelnou čtenářkou.

Během těhotenství probíhá u žen mnoho změn. Hormony se začínají bouřit a způsobují změny jak fyzické, tak psychické.

Řada žen opravdu uvádí, že během těhotenství mají pocit, že sex je mnohem lepší. Jedním z důvodů je i to, že jsou uvolněné a nemají strach z nechtěného otěhotnění nebo se nemilují jen proto, aby otěhotněly.
V pozdějším stadiu těhotenství pak má řada žen častěji orgasmus a to zejména z důvodu, že celý pohlavní orgán je zalitý krví a tedy více citlivější.

To ale neznamená, že všechny ženy musí mít pocit, že sex je lepší. Řekla bych že je velmi mnoho žen, které mají pocity opačné. Strach z toho, že by mohly ublížit miminku, únava, nedostatečné zvlhčení…

V každém případě, to jak to v současné době řešíš, není zrovna dobré řešení - měla bys sis o tom z partnerem promluvit.
Můžete se omezit třeba jen na mazlení, můžete se uspokojovat i jiným způsobem (aniž by došlo ke styku), můžete začít používat gely (aby se zvýšilo zvlhčení), ale v každém případě byste měli hledat řešení spolu.
Partner by měl situaci pochopit, přeci jen jde o dobu přechodnou a pokud Tě má rád, tak Ti bude chtít pomoci. Šárka*

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.01 10:49

Také jsem měla tento problém. Bolesti a odpor. Ale zhruba ve 4. měsíci se vše upravilo a já jsem zase měla neuvěřitelnou chuť na sex. Je pravda,že sex by měl být opatrnější, ikdyž je těhotenství v pořádku. Dopřát tělu i duši čas si na novou roli zvyknout je opravdu důležité. Hlavně by to měl partner vědět, jak se žena cítí. Je to přece i jeho dítě a hlavně jeho milovaná žena. Hlavně sdělujte šetrně a v klidu. Pokud se zachová jako hulvát, nechte mu čas. Když to neodezní, tak je to opravdu ididot, který myslí jen na sebe.

Vložit nový komentář