Seznam pro princeznu

Těhotenství

Jak se mi to mohlo stát!!! Sotva jsem se vzpamatovala z porodu a jsem zase v tom. No moje chyba, když nejsem schopná si zajít pro prášky. A co teď??? Čekáme čtvrté dítě, doma tři kluci. Nejmladšímu je přesně rok. Potrat??? NE, já to zvládnu, i když mi každý říká, že jsem naprostý blázen. Ale ve mě hlodá, co když je to ta má vytoužená holčička.... Vůbec ani bych nedokázal v klidu žít s pocitem, že jsem dala naše dítě pryč!

Jsem hrdá matka třech synů - Kryštofa (9 let), Dominika (5 let) a Patrika (1 rok). Děti jsou plánované a milované, vždy jsem byla zodpovědná a své těhotenství měla ohlídané neboli naplánované.

V posledním případě byla v plánu výroba holčičky. :-) Víc dětí ani pokusů jsme rozhodně neplánovali. Celé těhotenství jsem si moc přála, aby potvrzený kluk byl omyl a narodila se holka. Pořád jsem žila v naději. Zakládala diskuse pravděpodobnosti, že se na utz sekli a podobně. Až jsem se smířila, spíše vzpamatovala, a uvědomila si, že budeme mít zdravého krásného klučíka a můžu být moc šťastná, že jsem otěhotněla, že mám zdravé děti bez problémů, že mám úžasného muže a máme krásnou rodinku. Tak už jsem si začala vše připravovat a opravdu si užívala své poslední těhotenství.

Porod byl hodně komplikovaný císař, po kterém jsem měla ještě téměř celý rok problémy a nemohla si nechat zavézt tělísko. Na léky jsem lajdák a hlavně přerušovaný sex nás nikdy nezklamal.

V říjnu Patriček oslavil svůj první rok. Já byla už fit, chystala se na prohlídku a zavedení tělíska. Dva měsíce před (září, říjen) jsem měla nepravidelnou MS - vždy zpoždění týden až dva. Obávala jsem se těhotenství, ale naštěstí nic. Takže když jsem v listopadu zase 10 dnů měla vynecháno, už jsem to neřešila, ani netestovala, jen se chystala na gyndu.

Až mě vyhecovala kamarádka, která měla v kabelce těhotenský test, který náhodou dostala jako „vzorek“ v lékárně. Tak jsem si ho šla na jisto udělat s tím, že bude určitě negativní. Hm… je jasný, co na něm bylo - dálnice, jako by si ne jedna snažilka moc přála!

V tu chvilku jsem byla v šoku, ale ne nějak zděšená, spíš vyjevená jak Alenka v říši divů. Kamarádku jsem hned zaúkolovala, ať zajede do lékárny pro digi test. Ten potvrdil 3+ a bylo to. Testy jsem vyfotila a odeslala mmskou manželovi. Zrovna byl za volantem, tak jsem riskovala, že skončí v příkopu :D, ale musela jsem mu ten šok předat!

Rozhodnutí bylo pro mě jasný téměř od začátku - budeme mít čtvrté dítko a hotovo. Strach z reakce manžela byl velkej a střádala jsem plány, jak mu vysvětlit, že to zvládneme. Naštěstí to nebyla potřeba. Pro všechny jsme se stali blázny. To je to opravdu tak nenormální, mít čtyři děti???

Teď už vím, že tohle rozhodnutí bylo tím nejlepším, že se snad stal zázrak a bylo vyslyšeno mé velké přání!

Každopádně hned od začátku jsem si udělala růžový metřík v profilu, na stránku v mobilu si dala odpočítávadlo čekáme holčičku. V PC si vytvořila seznam pro princeznu, do kterého si ukládám fotky a všechno, co má holčička mít. Prostě jsem si řekla „čekám holku“ a hotovo.

Kritické období přišlo před velkým utz (20.tt), to už jsem byla taková nejistá a měla strach. Říkala jsem si, že je blbost, abych měla holku, že takové štěstí prostě mít nemůžu, že jsem naivní. Ale naštěstí mi pomohlo to, i když je to hnusný, že jsem nečekala jen na výsledek pohlaví, ale i Downa, jelikož první sceerening (12tt) nebyl dobrej. Takže jsem se chlácholila báchorkou, že je důležité, aby bylo vše v pořádku a je jedno, jestli kluk nebo holka, hlavně ať je zdravoučké miminko. Je to jasný, ale bohužel hluboko ve mě křičelo jen jedno - zdravá holčička, prosím holčička, kluka už nezvládnu!!!

Již jsem po utz a víme jak na tom jsme a co čekáme!!! Po Downu ani stopa, vše ukázkové a je to Holčička!!! Pro mě je to zázrak, nevěřím, že tohle je náhoda.
Možná se to bude zdát někomu trapný deníček, ale neumíte si ani představit, co tohle pro mě znamená. Mám potřebu se podělit se svým štěstím, jelikož pro blízké okolí jsme jen blázni, co si nechali čtvrté dítě. Už třetí bylo na ně moc.

Já se teď ale usmívám a doplňuji si seznam pro svou princezničku a nemůžu se dočkat, až ji budu vozit v tom krásném fialovém kočárku, až bude mít ty krásné naušničky, šatičky, sponečky atd.

Samozřejmě, že na kluky myslím taky a nebudou na vedlejší koleji a princeznička taky nebude rozmazlená. To já jsem důsledná a i když je to můj splněný sen, mám rozum a kluci jsou moc fajn!

Hodnotilo 67 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 22.03.14 00:10

Mám pocit, že jsem to psala já :D máme 3 kluky a poslední neplánovaná je holčička, poslednímu bylo 11 měsíců když jsem otěhotněla, všichni si mysleli, že jsme se úplně zbláznili…dnes jsou dcerce 4 roky a přijde nám naprosto přirozené, že máme 4 děti :P ale pozor věčně jí sbírám ze stromu a o šatičkách si můžu nechat zdát :-D DRŽÍM PALCE!!!

 
kaja00
Extra třída :D 12716 příspěvků 22.03.14 00:10

Krasne napsane, gratuluji k vysnene holcicce :hug:
Kluci maji krasna jmena :hug: :kytka:

 
eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 22.03.14 00:41

Krásný deníček, měla jsem to stejně, jen větší časový odstup, po 3 klukach přišla princezna, pak se stala „nehoda“, nevím ani jak, a máme dvojčata - kluky :lol: a být mladší, tak by byl časem pokus o holku, aby princezna nebyla princem díky bratrům :mrgreen:

 
daja87  22.03.14 00:53

Krásný deníček :srdce: Držím Vám celé rodince mooooooooooooc palečky ať vše zvládnete a jste šťastní :kytka:

 
mia.p
Stálice 88 příspěvků 22.03.14 01:24

Krásný deníček. Gratuluju a přeju Tvé dcerušce do života hodně štěstí!

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 22.03.14 02:37

Mocbhezky denicek. Gratuluji k holcicce… joooo a blaz i nejste urcite ja chci tak 4deti ;-)

 
Lili5
Echt Kelišová 8628 příspěvků 22.03.14 05:29

Já Tě chápu!!! Měli jsme doma 4 holčičky, byla jsem po desetileté léčbě neplodnosti, tak jsme si tři holčičky osvojili… pak přišlo překvápko - krásné - // - nemožné, s mou genetickou vadou, spontánně, protože mám za sebou spoustu potratů, tak jsem čekala, že to skončí stejně - neskončilo, musel se dělat test pohlaví, protože jsem odmítla plodovku, tak se na mě zkoušela nová metoda - odběr maternální krve na fetální buňky - došly výsledky a? BYL TO KLUK!!! Takové štěstí, páté dítko a klapl nám chlapeček!!! Když byly malému dva roky, začla jsem chodit do práce a na mateřské zůstal manžel. Používali jsme, i přes potvrzenou sterilitu na mé straně kondom, kdyby náhodou, přeci jen jsme měli už pět dětí. Jednou jedinkrát nám praskl - a??? Za týden jsem myslela, že jsem dostala v práci střevní virozu a ona ta „střevní viroza“ vylučovala HCG :lol: V první okamžik jsem měla strašný strach, přeci jen jsem živič rodiny, po císaři, genetická vada (kterou přenáším na děti samozřejmě, dle genetiků nemůžu mít dítě zdravé, všichni musí být přenašeči). Od počátku jsem uvažovala nad významem toho, co se stalo, proč se to stalo, první otázka gynekologa byla, zda si miminko nechám a jak vysoká rizika podstoupím, když se rozhodnu ho nezabít - nemocná páteř, genetika… V sedmém týdnu mi opět odebrali krev na fetální buňky a přišel dopis, že čekáme na 93% holčičku - ve mě se vše bránilo, to přeci nemůže být pravda, pořád jsem cítila, že je to kluk, máme doma přeci 4 holčičky a jen jediného chlapečka, který, jestli nebude mít brášku, tak zrůžoví úplně… Ihned musela být zahájena léčba kvůli genetické vadě, brala jsem kortikoidy, aby nedošlo k devastaci genitálu - a??? V 16 tt, na genetickém ultrazvuku, kam jsem chodila každý druhý týden, mi dr. říká - to je divné, já tam vidím „pindíka“ - říkám, to si děláte srandu - a ona ne, podívejte - vymodelovala do 3D obraz, zvětšila si to a říká jsem si jistá, tohle není holčička ani náhodou :mrgreen: a opravdu - po velikých komplikacích, kdy mi ochrnula noha kvůli zhoršené páteři, píchala jsem si 5× denně inzulin, jsem císařským řezem porodila ve 35 týdnu těhotenství zdravého, krásného kluka. Tak přeji, aby bylo vše v pohodě!!! :kytka:

 
Akemi
Stálice 55 příspěvků 32 inzerátů 22.03.14 05:48

Velka gratulace. Princeznicka bude mit alespon tri velke ochrance.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 22.03.14 06:12

Krasny denicek :kytka:
Hodne zdravi a stesti :srdce:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 22.03.14 06:35

Já taky čekám čtvrtý miminko, taky neplánově. nejstarší holce je 5, klukům 3 roky a 16 měsíců.. v srpnu přibude holčička a atyk jsem za exota :mrgreen:

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 22.03.14 06:52

Moc gratuluji a určitě nejste blázni… Mít na to finance, tak bych do toho také šla… ;) Mám zatím chlapečka (6měsíců) a za pár let bych chtěla ještě jedno…

 
jafol
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 22.03.14 07:16

Obrovska gratulace :kytka: Denicek jsi napsala moc krasne a blazni v mych ocich nejste, taky bych potrat nedala. Ja mam princezny uz dve a ted se snazim manzela presvedcit, ze tak za rok by jsme zkusili jeste toho klucika :mrgreen: myslim, ze okoli taky nebude nadsene, ale co, oni se starat o nase deti nebudou…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 22.03.14 07:19

Krasny :kytka: :kytka: :kytka: Holcicku moc preju a vsem Doma zdravicko-urcite blazni nejste, to je myslim kazdeho vec Kolik ma deti a pokud je miluje, tak co muze byt hezciho :kytka: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Daisy Veronica  22.03.14 07:27

Krásný deníček :D už máte jméno? Přeji, ať je zdravá ona i celá vaše rodina! P. S.: mít 4 děti mi příjde absolutně normální a rýpalové se vždycky najdou. Já mám v plánu třetí. A pokud se nám někdy stane nehoda, s radostí přijmu i čtvrté ;-) hodně štěstí!

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 22.03.14 07:38

Mooooc krasny denicek, gratuluji k vysnene holcicce, ja mam teda jen jednu zizalku, puvodne jsem chtela klucika, ale byla z toho holcicka, dnes nelituji, i kdyz pri druhem bych si znova prala toho klucika, je to s nima jednodussi, clovek se o ne tolik neboji, jako o holky. Ale zase holka ma k mame vzdycky bliz, s holkou budes prozivat svatbu, tehotenstvi, porod a celkove pro jeji deticky budes vzdy ta prvni a nejlepsi babicka. :hug: :mavam:

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 22.03.14 07:48

Hodně štěstí at se Vám daří :)

 
marguaret
Závislačka 4343 příspěvků 22.03.14 08:04

Dekuji za komentare. O jmeno se jeste vede boj :mrgreen: a momental se u nas resi jina situace nejmladsi Patricek ma tezky zapal plic. Tak se ta ma velka radost ted takhle promenila ve strach o maleho a kupu starosri :,( Ale my to zvladneme a v lete uz bude fajn v 6ti.

 
smiley1
Závislačka 3106 příspěvků 22.03.14 08:27

Moc krásný deníček. Gratuluji k holčičce :srdce:

 
Kaculela
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 22.03.14 09:39

Krásný to si konečně uzijes ty staticky culicky :kytka: Já se třem/čtyřem dětem taky nebranim :srdce: Ted mám doma patnactimesicniho Mikulaska a čekáme Jonaska 29tt a taky jsme byli s manželem přesvědčeni do prvního velkého utz ze je to holcicka :lol: Naprosto té chápu já si to už ted u druhého, když doma jednoho lumpika mám vysnivala :mrgreen: Ale ted už se nemůžu dočkat druhého chlapečka a toho jak budou parťáci s prvním :) Ale je mi jasné ze minimalne ještě jednomu pokusu o „holčičku“ se neubranime :mrgreen:

 
Dadys
Echt Kelišová 8675 příspěvků 22.03.14 09:56

Gratuluji k holčičce.. :D :kytka:

 
hnhh
Kecalka 133 příspěvků 22.03.14 10:13

Krásný deníček. Gratuluju a přeju hodně štěstí a hlavně zdravíčka. A vůbec nejste blázni já chci taky 4 děti, velká rodina je dar :) :kytka:

 
KackaDoup  22.03.14 10:56

@Lili5 nádherný neskutečný příběh! :srdce:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 22.03.14 11:04

Velké gratulace od stejného blázna :lol:. Mám to akorát opačně…holčička byla první.

 
Andy27
Závislačka 4534 příspěvků 22.03.14 11:08

Hezky jsi to napsala, krasny denicek a drzim palce at je vse jak m byt :kytka:,Jinak 4 deti? proc ne, kdyz se na to citite ;)

 
renatkau
Kecalka 307 příspěvků 22.03.14 11:24

Není to trapný deníček a moc blahopřeji k holčičce, dokážu pochopit, jak moc jste si jí přála, já mám doma syna a taky jsem si moooooc přála, aby druhá byla holčička. A mimochodem vznikla taky neplánovaně. :lol: :mavam:.

 
vsejesupr
Kecalka 195 příspěvků 22.03.14 12:13

To je super číst že zázraky se ději. Přeji hodně štěstí

Příspěvek upraven 22.03.14 v 12:14

 
Zuzulka7
Závislačka 2948 příspěvků 18 inzerátů 22.03.14 12:24

Krásný :srdce: :hug: :hug:
Já mám tedy o jednoho chlapečka méně, ale taky jsme to třetí neplánovali a já dostala vysněnou holčičku.
Teď má jeden měsíc. Sice bojujeme se špatnou ledvinou, ale malá to určitě zvládne.

Držte se!!! A hodně štěstí!!

 
ivodička
Závislačka 3364 příspěvků 22.03.14 12:29

Krásně napsané…:-)

 
verunB
Kecalka 374 příspěvků 22.03.14 12:47

Krasny denicek!!!Moc vam tu holcicku preji at je krasna a zdrava :kytka:

 
Niqitka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 22.03.14 12:53

@Lili5 husty,jsi dobra. Zakl. Krasny denicek. Ja mam dve holky a jednou si syna taky udelame. Malemu preji at se uzdravi.
:hug:

 
Cajinka1
Kecalka 363 příspěvků 22.03.14 13:07

To je nádherné :-). Moc Vám to přeju!!!

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 22.03.14 13:10

Já ti děkuji za tak hezký deníček :kytka:. Normálně jsem to četla a nadšením poposedávala :mrgreen:. Sama mám doma jednu princeznu a v nejbližší době druhý neplánuji, ale úplně jsem se přenesla v myšlenkách zpátky k těhotenství, jak jsem si představovala, že budu večer holčičku česat a tak :). Realita je ovšem jiná, mnohem lepší :mrgreen:. Malá češe moje vlasy a chce, abych jí u toho říkala Paní učesačko :mrgreen: :srdce: Takže velká gratulace :hug:

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1621 příspěvků 22.03.14 13:15

Je to nádherné a moc ti to přeju! Já bych momentálně dala nevím co za to mít druhé dítko, jenže se nedaří. No snad to přijde. Takže zdar velkým rodinám! :)

 
Draculka
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 22.03.14 13:16

@marguaret GRATULUJU a tu holčičku si opravdu neskutečně užiješ, taky mám 3 kluky a k nim holčičku a tu růůůžovou a šatičky si užívám neskutečně :srdce: Jen u nás to bylo teda trošku jinak, na třetí pokus o holčičku nám vyšly dvojčátka páreček, jak říkám, 3+1 zdarma :mrgreen:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 22.03.14 13:17

Krasny denicek a gratuluji k ocekavane princezne :potlesk: :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 22.03.14 17:40

:palec: super, ze se zadarilo.ted preji zu jen stejne super porod a hodnou andilkovou holcicku a at se brachove staraj ;)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 22.03.14 18:01

Přeju, at holčička není na úkor kluků protežovaná. Vše dobré celé rodině, hlavně zdraví!

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 22.03.14 18:41

Opravdu krásný a čtivý deníček :potlesk: gratuluji k holčičce :kytka:

 
swiftily
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 22.03.14 19:09

Moc gratuluji :) snad se také dočkáme holčičky někdy.. Máme 2,3 letého chlapáka a v nebíčku holčičku a nyní opět chlapeček na cestě (potvrzeno z plodové vody) :( hlavně že jsou klucí zdravý (v rámci možností).. Ale moc si přeji princezničku. Uvidíme hlavně co na to chlap.. chce jen 2 děti :(

 
radúna
Extra třída :D 11334 příspěvků 22.03.14 19:19

@marguaret, moc gratuluji k vysněné holčičce :kytka: :kytka: :kytka:
Z deníčku je cítit, jak jsi šťastná a to je moc hezké :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:
A malému přeji, ať se brzy uzdraví.

 
AninaEli
Nadpozemská drbna 25214 příspěvků 22.03.14 19:40

Gratuluji k holčičce - moc krásně a upřímně popsané pocity - a vím o čem to přání je - mám po 4. klucích vysněnou holčičku a nemůžu říct, že bych jí proti klukům jakkoli protěžovala, nebo, že by kluci byli na druhém místě. Máme tedy potom ještě jednoho kluka a pak druhou holčičku, ale u nás doma má prostě každé dítě svoje místo, ať je to kluk nebo holka.
Přesto nebo právě proto mi přijde logické si po několika klucích víc přát holčičku a pak se ze splněného přání radovat :dance: :dance:.
Až se malá narodí, tak si užívej růžovou a culíky a panenky a vše co k holčičce patří :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce:

 
Nicolink  22.03.14 20:22

Gratuluju k holčičce :) deníček je krásně napsaný :palec: a podle mě si každá žena přeje mít aspoň jednu holčičku ;) právě na to pipláníčko :D

 
Markétakytka
Kecalka 184 příspěvků 22.03.14 20:29

Prostě osud, takhle to mělo a má být. Tak hlavně, ať je to stále holčička a nic jí nepřibyde.:-)

Příspěvek upraven 22.03.14 v 20:30

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 22.03.14 20:39

@Lili5 Gratulace :kytka:

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 22.03.14 21:05

Bomba denicek, hodne stesti a velka gratulace. U nas je to teda neplanovane do tretice:D

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 22.03.14 21:16

Gratuluju k vysněné holčičce :hug: Můj chlap by vám záviděl, taky chce 4 děti - zatím máme jedno, chtěla jsem holčičku, máme kluka, tak doufám že aspoň jedna holka bude :D

 
Shari81
Kelišová 5887 příspěvků 22.03.14 21:54

Moc gratuluju k vysněné holčičce :hug:

 
jitina
Závislačka 2790 příspěvků 22.03.14 21:58

Krásný deníček. Já mám teda 3 děti (2 kluky a holku)poslední neplánované, chlap byl proti, zdravotní stav byl proti, doktoři byly proti-2 císaře, kontraindikované léky na začátku těhotenství. kardioolog mi vypsal žádanku na miniinterupci, ale nakonec všechno dobře dopadlo, chlap po prvotním šoku se vzpamatoval, výsledky dopadly dodbře a co bylo nejlepší, že jsem čekala holčičku :dance:.Jsem taky říkala, že mít 3tího kluka, tak mě z porodnice vezou nohama napřed :D, teď už jsme kompletní a jsem ráda, že se nám „zadařilo“ :D. Jinak u okolí si taky všichni klepali na čelo, že v dnešní době 3 děti…no a, uživí se 2 to třetí už se ztratí :D

 
Nela_9
Kecalka 464 příspěvků 22.03.14 22:39

Paráda :) moc gratuluju!!! At jsou zdraví a nezlobí vás ;)
Já mám sice tři, ale poslední těhotenství bylo 6 měsíců od 2.porodu (císařem) a co se péče a výchovy týká, zvládnout se to dá v pohodě :palec:
Krásný den :kytka: :)

 
katkatel
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 22.03.14 23:02

Krasny, gratuluju. Sama jsem chtela mit ctyri deti, nevyslo mi to, horko tezko mam dve slunicka, za ktere jsem moc vdecna. Drzim palce vsem, co mate vice deti a vychovate je s laskou, jako dobre lidi, jste takova pozitivni zprava pro nasi spolecnost :potlesk: :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama