Shrnutí roku 2011 a již nikdy víc

O životě

Na rok 2011 jsem se těšila, jsou to jedničky na konci, to bude zaručeně skvělý rok, říkala jsem si přesně před rokem a těšila se na to, co nás čeká. Měli jsme zlatého dvouměsíčního syna a krásnou šestiletou holčičku. S obavami jsem se těšila na to, jak se budu učit být lepší mámou, jak to všechno budu zvládat, jak mi bude chybět můj muž, když bude v práci, kam pojedeme na dovolenou a jaké to bude, až půjde dcera do první třídy. Prostě úplně normální starosti a radosti, které se mi honily před rokem hlavou. Dnes vidím všechno jinak.

Ihned po Silvestru mi onemocněl syn. Ty jo, je tak malinký a já jsem ho nezvládla uchránit, jsem strašná matka. Dostali jsme léky a za týden byl fit – zdálo se. Za týden opět horečky, křeče, asi z horečky, doktor nás hned poslal do břeclavské nemocnice, kde jsme strávili cca měsíc. Diagnóza byla nezjistitelná infekce v krvi, v češtině otrava krve s nezjistitelným původem. Ale už jsme byli doma, konečně.

Po týdnu jsme jeli na kontrolu kyčlí a měli radost, že je náš chlapeček v pořádku. Večer horečky. Hned ráno jsme jeli k doktorovi, který zjistil, že má v krvi opět zánět. Jeli jsme do Brna – tentokrát nezjistitelná choroba dostala jméno, a to zánět mozkových blan neboli meningitida s bakterií e-coli. Naštěstí léčba probíhala dobře a tak jsme jeli domů překvapivě dříve než se čekalo. Po měsíci. Domů jsme jeli s tím, že se máme připravit na to, že možná nikdy nebude normální nebo nikdy nebude chodit (prostě buď bude mentálně nebo fyzicky postižený, v nejlepším případě bude hyperaktivní a nesoustředěný), jen pokud budeme mít štěstí, bude v pořádku, ale spíše máme počítat s tím horším a o to větší budeme mít radost z toho lepšího.

Doléčení doma bylo v pořádku a všechno vypadalo dobře. Konečně jaro, na jaře vidím všechno vždy lépe, ale pořád mě kousal v mém mozečku strach, co když to tam pořád je? Co když se ten zánět úplně nevyléčil? Co když tam zase roste. Byly to pro mě muka. Nakonec jsme kvůli zvýšené teplotě skončili opět v nemocnici v Brně, neboť mé obavy měli i lékaři. Výsledek CT hlavy byl dobrý a bylo zjištěno, že je náš chlapeček v pořádku, jen v levém oušku mám nějakou tekutinu, no uvidíme, budeme to sledovat.

Léto, dovolená v Beskydech, sluníčko, procházky, ale můj děs se začal prohlubovat. Ouško bylo pořád pod tlakem a v srpnu prasklo. Když jsme byli na pohotovosti v Brně na ORL, ouško mu ještě pýchli, aby se tekutina dostala lépe ven. Bylo to děsné, jak plakal bolestí. Doma jsme proplachovali a ouško se brzy zahojilo. Všechno jsme vydrželi, najednou bylo po všem, náš chlapeček měl skvělé výsledky, zvládli jsme veškerá vyšetření, která se pořád opakovala (infekční, ORL, neurochirurgie, neurologie, oční), všechno v pořádku. Konečně, tak dlouho jsme čekali, celých 9 měsíců.

A já? Místo abych se radovala, že všechno dobře dopadlo, jsem propadla do silných depresí, nemohla jsem vstát z postele, nemohla jsem se na syna podívat a vzít ho do náruče, takovou hrůzu jsem měla, že bude nemocný. Musela jsem to zvládnou, stejně jako to zvládají všichni. Nic jiného mi nezbylo. A nakonec zvládám i své běsy, které se pořád vracejí, i když už ne tak silně. Strašně jsme se těšili na Vánoce a všechno chystali, Davídek ale dostal horečky. S takovou hrůzou jsme šli s manželem společně k lékaři a měli jsme takovou velikou radost, že je to angína, že ani lidi v čekárně nechápali, proč se z ní radujeme. Ale my to víme, měli jsme radost, že je to JENOM angína.

Dneska náš chlapeček pořád běhá. Ještě bere léky na angínu, ale už je na tom dobře. S chozením nám přestal mluvit :D Ale na to má ještě mnoho času. Je to spolu s naší holčičkou ten největší poklad.

A co si přejeme do nového roku 2012? Přejeme si, abychom byli všichni zdravoučcí a abychom ho prožili v klidu. Nevykolejí mě rozbitá myčka, ani to, že celé svátky sedíme doma, jsem ráda, že mám u sebe báječného muže a úžasné děti. Je to to nejcenější, co v životě mám a přeji si, aby to tak bylo dál a vám všem přeji, abyste ten rok 2012 prožili v klidu, pohodě a ve zdraví.

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 30.12.11 11:24

Hodně zdraví do nového roku i tvojí rodině. Ono až když začne člověku, nebo jeho nejbližším vynechávat zdraví, tak mu dojde v jakých pseudoproblémech se obvykle hnípe a trochu se mu přeuspořádají priority.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 30.12.11 11:48

Jezisi to jste meli ale peklo,to Ti tedy reknu :(
To se pak zda ,ze ostatni veci ,ktere cloveka fakt zrali jsou tak malicherny.take jsem byla s malou v nemocnici jen kvuli obstrukcni bronchitide,ale i tak ten strach :( Tak ti preju ted uz jen same zdravi-to je to nejdulezitejsi -v roce 2012 :hug: :andel: :kytka:

 
marra  30.12.11 12:57

Preju tobe a cele rodince,a hlaVNE DETEM zdravicko,malo litanio po nemocniccivch a co nejmin starosti.Kdyz jsou deti nemocne je to hruza,kdyz memu malemu bobkovi v nemocnici dal doktor diagnozu pneumokok,myslela jsem ze to nezvladnu,v te hcvili jsem chtela zalez t nekam do perin a prospat vsechno,nastesti jsme vsechny zenske silne,a vse ustojime.Mejte se krasne a uz zadne nemoci :kytka: :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 30.12.11 13:19

Uplně Vás chápu …měli sme to podobné!
Starší klučík byl zdaravý vše šlo jako po drátkách ,těšila jsem se na miminko a a malovala si jak budeme dokonalá 4člená rodinka! Porodila jsem v prosinci 2009 vánoce jsem se snažila ustát ,že bude vše v pohodě ,ale peklo na zem nám přinesl nový rok 2010!Byla to hrůza …syn neustále stál na váze a pořád plakal …skončila jsem v Motole na téměř 2 měsíce kde mi syn skoro 2× odešel!Diagnoza je blíže neurčená silná imunodeficita ,těžký ekzem ,světloplachost pozitivita na CMV(ten nám ještě zavařil) a alopecia totális.....když mě poslali se synem domu ,praštilo to se mnou v Motolské lékárně!Já domu to dítě nechtěla jako by matka věděla jak zle mu do týdne bude …CMV se nám dalo do očí skoro o ně přišel !Je hrozné poslechnout si ,že slepotou život nekončí a hodně špatně hledáte pozitiva !Tři týdny na infekčním oddělení v Plzni na Borech s výhledem na márnici…! Jedovatá lékařka ve věku 60let a víc mi řekla ,že má láska k němu je opičí,že bych si měla laskavě uvědomit že je to poškozené dítě! V tenhle moment sem pochopila lidi kteří jsou schopni jednou ranou zabít!
a to bylo léto horko jela jsem s ním domů léčbu nedokončil už neměl po těle jednu žílu zdravou…!Byla to hrůza a to koncetrovaná v listopadu začátkem jsem byla se synem na Barandově kde mi opět velmi šetrně jistá Mudr. sdělila na moji otázku je -li možné léčit rohovku mého syna třeba operativně :nevim: v pozdějším věku ,že můžu být ráda ,že mu nevyndali oční bulvy a nezašili víčka! ANO OMDLELA JSEM!Pak už byl jen ten anafelaktický šok na kravskou bílkovinu a smrt mužova otce!A lidi dobrý konečně klid a Vánoce!Můj syn se v roce 2011 posbíral a všem lékařům dokazuje jak je dítko nevyzpitatelné!Půl roku v kuse se dusil ,téměř přišel o zrak ! Dnes po roce mohu říct ,že je mi krásně na světě!!!Vidí a velmi dobře !!!!Poškození zraku má , to nepopírám ale je schopen samostatného života , půjde do normální školy v hlavince to má srovnané a motoricky předčí kde koho ve svém věku! Já osobně pokud bych mohla vrátit čas tak porodit v roce 2009 a nový rok překlenout do toho letošního 2011!Rok 2010 uplně vymazat a neprožít nebo alespoň zapomenout ty hrůzy!!! Přeji Vám všem tady ať je ten nový rok 2012 pro vás všechny a paní pisatelku stejně úspěšný ,jako ten letošní pro nás!!!!! :kytka: :hug:

 
Any11
Nadpozemská drbna 29236 příspěvků 30.12.11 13:48

Lumpi, ja preju co nejvice zdravi! :hug:

 
TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 30.12.11 13:51

Do nového roku vám přeju moc zdravíčka, protože to je to nejlepší, co lze přát. Určitě už bude všechno lepší a lepší :kytka:

 
nepřihláš. burgundy  30.12.11 14:30

Celé rodince přeji zdraví v roce 2012 a stejnou mírou i štěstí!

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 30.12.11 16:43

Lumpi já jen vím, jak mi bylo, když jsem hypnotizovala denně telefon, kdy zase napíšeš, jak jste na tom, když jste byli v nemocnici. Po večerech jsem si tu kolikrát brečela, pač ovlivněná deníčky se špatnými konci plus stejně staré dítě doma…bylo mi vážně hrozně. Nedovedu si představit jak muselo bejt tobě-mámě Davídka, toho bezbranného 3měsíčního tvorečka, když se to všechno stalo… Nedivím se, že máš strach z každého zakašlání, opravdu nedivím.

Přesto, a to proto, že se známe už dlouho a dobře, si dovolím poznamenat, že máš sice právo být už navždy ustrašená-po tom všem, ale nezasloužíš si to ani ty ani tvoje rodina. Všechny vás tvůj strach svazuje, a je to škoda, protože jste úžasná rodina. Já bych navrhovala přidat se do nějaké skupiny maminek, které prožily něco podobného. Přecejen v našich Říjňátkách naši podporu sice máš(a mít budeš), ale ta sdílená starost a obavy nejsou pro tebe od nás plnohodnotné, jako když je budeš sdílet s někým, kdo si něčím podobným prošel. Toto je samozřejmě zcela na tobě, a je to jen takovým můj skromný nápad. Myslím si, že tě lépe pochopí právě ony a třeba ti vlijí do srdíčka nějaký ten nadhled a pomůžou ti to poprat se s tím vnitřně lépe…

Mám tě ráda, Ty to víš :hug: :hug: :hug: A v lepší zítřky v tom příštím roce doufáme obě Kurník už by se to mohlo zlomit a bejt lép :cert:

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 30.12.11 20:38

Všem Vám moc děkuji a přeji Vám krásý a zdrav rok 2012 … :srdce: :srdce: :srdce:

 
suchoš
Stálice 87 příspěvků 30.12.11 21:58

Držím pěsti a ať je pro celou tvojí rodinku rok 2012 báječný,ale hlavně plný zdraví!!!!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama