Škola, mimino, Chocholoušek?

O životě

Jak jsem se rozhodla studovat i s miminkem? Rozhodla a ráda bych to dotáhla do konce, ale nevím nevím....

Když jsem začala studovat vysokou školu, už jsem byla několik let v práci a nudila se, chybělo mi nějaké rozvíjení mozkových závitů a práce už začínala být stereotyp. Našla jsem školu, našla jsem obor ke své práci a začala se učit. Všechno super, nadchlo mě to, skvělí spolužáci a skvělí přístup vyučujících, prostě značka ideál.

Pak přišlo těhotenství, chtěné a plánované, škola se přece nějak zvládne. Ach, jak mám mylné představy. :-)

Když se malá 11.4.2014 narodila, měla jsem měsíc před první zkouškou, dodnes nevím, jak jsem to v šestinedělí zvládla, ale dala jsem to. :-)

Tím pádem byl přede mnou poslední rok. Státnice bakalářka a pár zkoušek. Jenže… Naše dítko se rozhodlo, že bude aktivní. Když se přesně ve třech měsících poprvé přetočila na bříško, tak jsem si ještě říkala, že to byla jen náhoda. Jak jsem se spletla… dnes je jí 8 měsíců a zdatně obchází nábytek a já jsem na prášky.

Nemůžu mít přes den zapnutý notebook, pokud je vzhůru, jinak okamžitě přifrčí a snaží se mačkat vše, co na notebooku jde, ocucává mi myš, tříská do toho, jak hluchý do vrat, takže učení tímto způsobem nefunguje.

OK, beru skripta a snažím se jí číst ze skript, opět nemám šanci, otáčení a muchlání stránek je mnohem zábavnější, takže skripta jsou ožvýkaná a zmuchlaná. Nevadí, zvolíme telefon nebo čtečku, ještě tam se dá číst ze skript. Omyl, ani tato varianta není přijatelná za bdělého stavu malé Ká, jelikož to svítí a něco se tam pohybuje. Hlavně to má obal, který se dá otvírat a zavírat.

Co takhle chodit na přednášky? Omyl, dálkové studium nic neřeší. Poprvé a naposledy jsme to s manželem zkusili jednou v pátek - odpoledne od 1 do 7 budu ve škole a rychle domů. Nikoliv, další omyl. Jelikož mám dceru, která odmítá příkrmy, tak stále kojím a to malé šídlo nehodlá vzít do pusy nic jiného než tu máminu cecku. Takže pokus ji nakrmit byl ukončen kolem čtvrté hodiny, kdy už mi manžel zoufale volal několikrát do minuty, ať rychle přijedu.

Veškeré mé pokusy o „normální“ studium jsou zmařeny, tak se v tom lehce plácám a snažím se nezblbnout. Učím se při kojení, kdy malá zavírá oči, zvládám hodinu když přes den spí v posteli, dvě hodinky za chůze, když malá spokojeně kouká z kočárku a večer když manžel dojde brzo domů z práce. Jak já bych si přála mít blíž babičky a dědečky. :-)

Vánoční svátky neřeším, jedeme za rodinou, tam budu mít svatý pokoj na učení. :-)

Tak vám přeji krásné a klidné vánoční svátky. A všem studujícím maminkám pevné nervy.

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Aerith
Kecalka 320 příspěvků 13.12.14 01:11

Taky jsem studující matka a taky jsem měla naprosto idealistické představy jak to bude jednoduché. Na první rok malého jsem přerušila studium a pak nějak přežila v jeho roce prezenční. Bylo to ale zlé, malý moc plakal když jsem odcházela a odmítal jíst, tak jsem tam chodila co nejméně. Teď už jsem na kombinovaném, ale stejně - mít spokojené dítě, manžela a perfektní domácnost i se školou je asi utopie. A pokud je tu maminka, která to všecko zvládá v pohodě, tak smekám :potlesk:

 
randr
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 13.12.14 01:35

Taky studuju, ale po narozeni jsem prerusila na rok. Rodila jsem den po zkousce a tri dalsi me cekaly, tak jsem to stopla a naskocila presne za rok a vpohode. Dalkove se to da, prednasky 4× za semestr, to pohlida babicka a jinak se ucim a pisu diplomku po nocich no. Da se, ale pripravuju se na zkousku treba 10dnu, protoze cca od 22 do 3:00, kdy mam konecne klid na uceni, toho do hlavy moc neleze. Kdybych se mohla ucit pres den cely den, mam to za tri dny. Ale co uz no, da se i tak ;)

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 13.12.14 05:05

Vim, ze v tom nejsem sama, tak nam budu drzet palce ke zdárnému konci :)
Ja mam bohužel babičky a dedecky daleko a všichni jsou pracujici, takže hlidani je proste na manželovi a ten zase chodí do práce, tak to pytlikujeme, jak se da. Taky mi uceni trvá dlouho, kdyz se ucim po kouskách.
Jinak ja jsem prerusovat školu nechtěla, protože jde strasnej lenoch a znám se, uz bych se tam nevrátila, takhle pretrpim rok posledních par mesicu a pak už si definitivně budu užívat mateřskou. :dance:

 
lisma
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 13.12.14 06:00

Tiez dialkovo studujem, maly ma 2 mesiace. Ucim sa po 21, ked zaspi. Skuskove bude divoke :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 13.12.14 07:42

S dcerou jsem otěhotněla na gymnáziu, ve třetím ročníku..neplá­novaně, samozřejmě. Poté, co jsem probrala situaci s rodinou, jsem se vrátila do školy. Takže čtvrtý ročník jsem dodělávala už jako matka. Odjížděla jsem domů na kojení a celkově to bylo náročné, ale za pomoci mamky a babičky jsem to zvládla. Partner za rok a půl letěl a já nastoupila na Vš a dojížděla 150 km jednou za 14 dní. V té době jsem dostala šanci pracovat v lukrativní firmě a našla si nového partnera(nynější manžel). Do toho jsme kupovali dům a plánovali budoucnost. Poté, co jsem se málem únavou vybourala mi partner dal nůž na krk..podporoval mě dlouho a už to bylo neúnosné. Vysvětlil mi, že bych měla jednu věc škrtnout. Vyšlo to na školu. Jediné, co bych k tomu řekla..ačkoli mám od té doby druhé zaměstnání, které je ještě lepší, mám už tři krásné děti a máme se skvěle..moc mě mrzí a leží to ve mně, že jsem si tu svoji školu nedodělala. Na titulech nezáleží, vždy jsem pracovala vedle hromady Ing., JUDr a Mgr.ale jde o ten můj vnitřní pocit. Tak vydrž, zvládnout to jde. Znám hodně takových holek, co to daly i se dvěma prckama. Držím palce :mavam:

Příspěvek upraven 13.12.14 v 07:50

 
šílenámáma  13.12.14 07:55

Skvělí přístup vyučujících :think: :mrgreen:
jinak to, že se ve třech měsících přetočí a v osmi chodí kolem nábytku přijde úplně normální… :-)
no držím palce ať dostuduješ, ale deníček na mě moc dobře nepůsobí, nezlob se :mavam:

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 13.12.14 08:12

@šílenámáma ajaj, tak toho jsem si nevšimla :D mam okolo sebe děti chodíci po jednom roce, tak me to zrovna prekvapilo ;) @LennaZS dekuju, budu se maximálně snažit :)

 
ještěřice
Kecalka 181 příspěvků 63 inzerátů 13.12.14 08:16

Máš normální živé dítě. Nám od 10měsíců běhá :dance: :dance:. U předchozího dítěte jsem v jeho 4 měsících nastoupila ke studiu druhé střední školy, bylo to dálkově. Jednou týdně 12hodin přednášek. Malého jsem měla sebou. Kojila a zapisovala a po nocích doma přepisovala, abych se v tom vyznala. Šlo to, dokonce tenkrát ředitel školy o zkouškách jezdil s prckem v kočárku venku na zahradě školy. Dnes již 11letý syn má tak vlastně maturitu dávno za sebou :kytka: :kytka: :kytka:
Nyní mám ročního cvrka a čekám v květnu další přírustek a jsem zase přihlášená k dalšímu studiu. Nedělám si iluze, že to bude snadné, hlídání také žádné nemám, navíc u toho budu muset absolvovat praxi, ale moc toužim si to mé vzdělání dodělat, že vím, že to zvládnu.

Příspěvek upraven 13.12.14 v 08:16

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 13.12.14 08:22

Já sem VŠ ani nic jiného s dítětem nestudovala. A každého takového obdivuju a moc to nechápu…miminkový věk je to nejhezčí z věku dítěte. Opravdu. Ted si je obas tak užívám,. To že mohu jen tak hodinu sedět a „hrát si s nimi“, že nemusím leteět rychle do školy nebo na ně vrčet at sou ticho a nezlobí a hrajou si, protože se chci učit. Užívám si teď mateřskou. Jsem mladá a pokud budu opravdu nějak nutně chtít, mohu si VŠ udělat třeba ve 40 jako můj strýc, až budou děti samostatné a velké…a třeba taky nebude čas. Ale stíhatr sama domáctnost, děti, cvičeníčka, zahradu a ještě školu? Proč…a taky..nemusí mít všichni vysokou ;) Ale si určo obdivuhodná, jen ti chci říct, že méně aktvní dítě nebude, bude to jen „horší“, ted 2,5 letý vyžaduje tolik pozornosti..a 8m? O té ani nevím, i když se taky už pohybuje :mrgreen:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 13.12.14 08:25

@ještěřice hodně hrubé to asi bude, hodně štěstéí, drž to…a super ředitel. Když je dobrá vůle všechno ;)

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 13.12.14 09:13

@ještěřice taky toužím po tom „titulu“, i když spíš po tom být mezi lidmi a vzdělávat se, nějak mi to chybí. Tak ti budu držet palce :kytka:
@Kalla1412 tak to já si užívám malou, jak jen to jde, když je vzhůru, tak se prostě neučím, vždycky čekám až usne nebo je s tatínkem, nechci sebe ani jí obírat o náš společný čas. Když to půjde, tak budu mít do června hotovo, tak snad ta naše malá bude tak hodná, jako do teď, i když akční :-)

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 13.12.14 09:13

Taky jsem dostudovala vysokou s malou. Učila jsem se vždy v noci, když na chvili usnula. Nebo co je dobre, nečetla jsem si neco ze skript na diktafon v mobilu a poustela to na prochazkach s kočárkem, nebo jsem jednou rukou řídila a v druhe skripta. Taky nesmíš holt trvat na výborných, ale ucit se na odrene uši:)

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 13.12.14 09:16

@Kalla1412 Já jsem se třeba o chvíle s malou nijak neochudila. Navíc mela jeste zdravotní problemy, takze bylo treba s ni pracovat a hodne se ji věnovat. Jde o to, umět si to zorganizovat:)

 
sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 13.12.14 09:18

Skoro vím o čem píšeš. Jen já se rozhodla studovat, když už jsem měla batole. No a než začal první semestr, už jsem k batoleti měla i miminko. Takže jsem nikdy nezažila takové to pohodové učení přes den, kdy miminko spinká. Učila jsem se vždycky po večerech, nebo o víkendu, když manžel hlídal (půlku týdne obvykle nebývá doma). V prváku jsem měla doma batole a miminko, teď ve druháku už mám staršího ve škole a doma jen mládě, ze kterého se zatím stalo batole. V květnu mám termín na třeťátko. Sama jsem zvědavá, jak to provedu se zkouškovým. Při nejhorším zářiové termíny. Ve třeťáku budu mít doma zase miminko a batole a k tomu jednoho školkáčka. Přerušovat bych nechtěla, zatím to i s dětmi docela jde, jen ze státnic mám trochu obavy. Manžel by rád, kdybych se odhodlala ještě na magistra, ale to už nevím, jestli dotáhnu (hlavně kvůli jazykům, které už jsem zapomněla a na magistru se berou vážně). To nemělo vyznít jako vytahování, jen povzbuzení, že to taky zvládneš. Jo o zkouškovém jde domácnost totálně stranou, měsíc nežehlím, dárky řešíme přes internet a celé svátky budu asi zalezlá nad obchodním právem. Cukroví jsem napekla už v listopadu, teda jen dva druhy, aby měl starší radost a už je i snězené. Před státnicemi pravděpodobně tak na dva týdny odjedu k mamince jen s kojencem. Pravda je, že manžel spolupracuje na 200%, pořádek doma sice neudrží, ale péči o děti zvládá perfektně, i uvařit umí. Vlastně to byl on, kdo mě k tomu studiu přesvědčil. Teď si nadávám, že jsem s tím měla začít mnohem dřív, že bez dětí by to byla fakt pohodička.

 
kacz
Závislačka 4913 příspěvků 29 inzerátů 13.12.14 09:41

@Kalla1412 no jo, tak to nechápeš, a co má být… já taky studuju, pracuju, dítě mám dvouletý, má pevný režim, tj. přes den dvě hodiny spí, večer zalehne v 19:00, v mezičase jsme skoro pořád venku a co? Nemám fakt pocit, že bych si ho neužívala, vždyť jsem s ním jinak téměř nonstop! Dneska je třeba s tátou celý den na výletě a já už jsem tady napsala posudky pro 3 diplomky. Hodně záleží na organizaci. Já bych zase umřela, kdybych se měla tolik let jenom starat o domácnost a o dítě. Chodí jednou týdně do jeslí, takže cvičeníčka nevedeme, to zase nechápu já, jak někdo může takhle ztrácet čas.

 
kacz
Závislačka 4913 příspěvků 29 inzerátů 13.12.14 09:43

@sovička super, držím palce, s jedním dítětem je to fakt hračka proti tomu, co máš ty :-)

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 13.12.14 10:05

Já tedy na rovinu všechny studující s dětmi obdivuji :) Zvládám akorát tak jednou týdně španělštinu, co se vzdělávání týče. Dělala jsem něco do práce a můžu potvrdit, že čím starší dítě, tím je to horší, kor když pak už přes den ani nespí. Držím Ti palce, ať to zvládneš a můžeš si pak užívat mateřskou na plno :-)

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 13.12.14 10:14

@Orsin a pomáhala babička, manžel, nebo jsi na to byla sama a babi jen hlídali v době kdy to bylo nutné? Nedovedu si představit sáctnost, nemocné dítě a ještě chodit do školy a neochudit ji o čas. To ani i při nejlepší organizaci jeden člověk nezvládne tak, aby nespal 4 hodiny denně a nedřel se jako mezek :nevim: já nevím, obdivuju, ale vždy je to o podpoře rodiny, takovou nlož človk nezvládne sám.

 
Tomička
Závislačka 2903 příspěvků 13.12.14 10:21

Ahoj, taky jsem tak zacinaka :-) Prvak jsem koncila s mega bubnem, ucila se po vecerech nebo o vikendu, kdyz nebyli
Babicky v praci. Manzel hlidat nemohl, chodil totiz do skoly se mnou :-) Prednasky jsme davali s hlidanim u babek, nebo jsme proste maleho vzali sebou a jelikoz jsme byli dalkari, tak to vetsine profesoru nevadilo…nekdy ba naopak :-D
Tretak jsem si radne ukoncila zkousky a Bp a statnice si o rok odlozila, cekala nas svatba a ja si to proste chtela uzit.. No a letos jsme oba odstatnicovali a pristi rok pujdem dal… :-) Tak bud rada za manzela vecer doma, co pohlida :-D

 
fiona313
Echt Kelišová 8918 příspěvků 13.12.14 10:25

Ahoj, neboj, zvládneš to. Taky studuju VŠ. Doma mám skoro dvouletou holčičku a teď nově dvouměsíční škvrně. Někdy bych se vším nejraději práskla a nechala to být. Ale chtěla bych mít lepší práci, až se vrátím po rodičovské. To mě to vždycky nabudí. Je to složité, ale dá se to zvládnout. I když nám studium naše zlatíčka někdy komplikují. :mrgreen: Samozřejmě stále platí to, že pokud by jakkoli trpěly děti a já na ně neměla dost času kvůli studiu, okamžitě končím. Ale zatím to s pomocí rodiny zvládáme. :mavam:

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 13.12.14 10:42

@Kalla1412 Tak babicky a manzel chodili do práce, takze hlídali jen kdyz to bylo nejnutnejsi. Prvním krokem bylo hlavne přejít na dálkovou formu studia. Učila jsem se jen když malá spala, takze o cas jsem ji rozhodne neochudila. Kdyz byly zkoušky nebo přednáška, na niž jsem musela, pytlikovali jsme to s manželem a babickami, coz je i v rodinách, kde žena nestuduje, ze si na vycházku vezme obcas manzel ci babicky:) kolikrat to dcera prospala v kočárku, ani nevěděla, ze jsem byla pryc:)
Co se tyče spanku, tak věř mi, ze lze fungovat i pri míň, jak čtyřech hodinách spanku:) Loni byl muj manzel na misi pres pul roku a zůstala jsem na dve deti sama, na devitiletou dceru s poruchou pozornosti, s kterou clovek musi ohledně skoly pracovat a na ctyrmesicniho syna, ktery se budi v noci co čtyřicet minut. To vse s opravdu minimální pomoci, protoze rodice pracuji a bydlí jinde.
Proste clovek s pevnou vůli, odhodláním a pozitivním přístupem zvládne vse:) Jsme silnější vic, nez si leckdy myslíme:)

Příspěvek upraven 13.12.14 v 10:46

 
sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 13.12.14 10:46

@Kalla1412 Vím, že to nebyl dotaz na mě, ale pokusím se ti to objasnit… Člověk se musí smířit s tím, že nemůže být ve všech oblastech dokonalý. Asi ze mě nebude matka roku, ale snažím se děti nešidit, když jsou vzhůru, věnuji se jim (pročež se učím prakticky jen večer nebo když jsou pryč s tatínkem). S každým dítkem absolvuji v týdnu jeden kroužek. Hodně mi pomáhá, když děti mají pravidelný režim. V sedm se vstává, v jednu jde mladší spát, v šest začínají večerní rituály a v osm jsou oba v postýlkách. Tatínek tráví půl týdne mimo město, pročež, ve chvílích, kdy je doma, tak dětem svou nepřítomnost „vynahrazuje“. O zkouškovém je hlídá celé víkendy, mimo zkouškové jeden víkendový den tatínek a druhý je společný. Samozřejmě za předpokladu, že jsou zdraví. Ano, když jsou nemocní, je to dost náročné. Babičky fungují spíše méně. K jedné jezdíme jednou až dvakrát do měsíce na víkend, ale třeba když jsou děti nemocné a není to vážné, tak u ní trávíme i týden (a to se můžu učit i po odpoledních, neb babička si užívá vnoučátka). Druhá babička hlídá spíše když je nouze, Když jsem byla v nemocnici, když je jedno dítě nemocné a je potřeba zajít na procházku s druhým… Co se studia týče, tak nejsem z nejlepších, ale zkoušky se mi zatím daří dělat napoprvé (kde bych brala čas na opravné pokusy…). Hodně šidím domácnost, žehlení, vytírání, utírání prachu, okna jsem nemyla už snad rok. 4 hodiny spánku jsem dávala jen v šestinedělí, nebo, když jsou děti nemocné. Dlouhodobě je to neúnosné. Teď, co jsem zase těhotná, tak bohužel potřebuji spánku ještě více, což je nemilé, odpadlo mi tím učení po obědě a zbývají jen večery a víkendy. Na třeťák jsem se snažila ponechat si co nejméně předmětů, tak si říkám, že když teď zvládnu druhák, příští rok už bude hračka. V době školy hlídá zpravidla tatínek, výjimečně zavezu jedno dítko babičce, co je mimo město a o školkáčka se odpoledne postará tatínek nebo zdejší babička. Ale to je spíše výjimka, většinou vykrývá tatínek. Mládě bylo v den začátku školy na flašce, bohužel jsem pár dní před tím skončila akutně v nemocnici a znovu se už nerozkojila. Každopádně i před tím uměla s lahvičkou zacházet, a já měla v mrazáku odstříkané mléko pro případy nouze a růstových spurtů.

 
kacz
Závislačka 4913 příspěvků 29 inzerátů 13.12.14 10:53

Právě, někdo má umytý okna, každý víkend celý jedno dopoledne vaří, nazdobená okna, doma dělaný adventní věnec… a někdo jiný zase má třeba doktorát anebo státnice z jazyků :-)
Až dostudujem, můžeme umývat okna klidně do aleluja. Jinak mateřská je na studium ideální, člověk není intelektuálně vyčerpaný z práce a péči o děti studium pěkně vyvažuje.

Příspěvek upraven 13.12.14 v 10:54

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 13.12.14 11:12

Já jsem začala studovat na mateřské se dvěmi dětmi a věřte mi, že po nástupu do práce je to horší. Je to hodně o organizaci času. Dopoledne jsou děti, teď už obě ve škole, odpoledne dělají domácí úkoly a mají kroužky. Učit se snažím průběžně aspoň trošku a ve zkouškovém už jen dopilovat co je třeba. I tak jsem ráda, že školou prolízám, ale jde to. Některé víkendy se klidně zavřu vždy na půl dne v ložnici a rodina se o sebe musí postarat. Na nějakém velkém pořádku doma také netrvám, ale nesmí tu být vyloženě nepořádek. Loni jsem státnicovala, chvílemi to bylo o nervy, myslím, že se všichni těšili, až to budu mít za sebou. Nicméně v červnu jsem odstátnicovala a půl roku jsem měla od školy klid. Teď už se zase začínám pozvolna učit.
Přednášky máme v soboty a v pátky. Docházku moc neřeším, když mám čas, tak jdu, pokud máme rodinný program, tak tam nejdu. Pokud je přednáška celý den, třeba 12 hodin, tak většinou v polovině odcházím. Snažím se studovat co nejlépe to jde, ale ne na úkor sebe a rodiny.

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 13.12.14 12:26

Taky studuji vs zrovna sedim ve skole :mrgreen: ja to mam tak ze se snazim udelat co nejvic predterminu chlap je bohuzel pracovne v zahranici takze ten s hlidanim maleho moc nepomuze ja se ucim od cca pul 8 kdy uz malej spi do jedny do rana a odpo kdyz sspi ty 2-3 hodiny a zvladat se to da babicky bydlej cca 70km ode me a obcas tedy hlavne o zkouskovem obdobi pomohou vezmou ven na prochazku kdyz jsme u nich a nebo oni u nas na navsteve. a jinak souhlasim @kacz ze bych se tez jen materske unudila takhle si uzivam mrnouse a navic delam neco pro to aby mi nezakrnel mozek od tech plinek hovinek a kasicek :mrgreen:

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 13.12.14 12:32

Kdyz docitam komentáře, tak bych se snad mela zaměstnat jeste necim a nestezovat si, dvě děti, prace, domácnost, holky obdivuju vás. :kytka:
Ja teda uklizim nějak prubezne, mam malou nábytku, na kterém by se držel prach a všude lino, takže úklid mam na chvilku a „velký“ predvanocni úklid nepraktikuji, mimo to jsem manžela presvedcila ke koupi susicky, takže odpadlo 99% zehleni, mycka za me umeje nádobi a kdyz je potřeba jist teple jídlo, tak navarim na dva dny. Takže ja se snazim si to maximálně ulehčit abych se plne věnovala male a dokázala si mozek udržet v chodu na uceni. Zatím to jde tenhle semestr uz jen dvě zkoušky, ale zaostavam s bakalarkou a na státnice umím, tak jednu otázku.

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 13.12.14 12:34

@aspagi jo to si rikam jestli se nebudu budu az to skončí :) myslím, ze si dam chvilku pauzu a pak si dopiluju spis angličtinu.

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 13.12.14 13:09

Všem studujícím maminkám vzdávám hold :palec: klobouk dolů :pankac:

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 13.12.14 13:42

@aspagi Předtermíny jsou super věc. My bohužel letos jedeme před vánoci na dovolenou, takže nestihnu ani jeden. V lednu mne čeká 5 zkoušek…takže to bude jízda :zed: No, nějak to budu muset udělat a když tak to jistí druhé pokusy v únoru.

 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 13.12.14 13:46

:mrgreen: hlavní je být v klidu. Já si myslím že to dávám díky tomu že jsem prostě flegmouš. Na každou zkoušku jsou přeci 3 pokusy (případně další 2 v dalším semestru) tak nač se stresovat. A díky tomuto přístupu dám vetšinu hned napoprvé, prostě nestresovat :D

Za mě můžu říct že střední byla horší (rodila jsem o prázdninách mezi 3. a 4. ročníkem) a to jsem fakt skoro nespala a vstávala v 1 ránu aby počítala příklady na maturitu.
Teď mám podstatně víc času, zkouškové je relativně krátké. Pak zase půl roku „klid“ (teda aspoň u nás). Já si odskočím během odpoledne na seminář a dítko si skoro ani nevšimne. Já jsem spokojená hlavně po té zkušenosti se střední, kde jsem myslela že umřu - ono taky jsem se tenkrát podstatně víc nervovala než teď. (nemít maturitu je podstatně větší průser než nemít titul :mrgreen: )

Dítě si užívám dost, myslím si že je to stejné jako když někdo dá dítě prarodičům na víkend a ten si doma užije. Hodinově to výjde stejně jako hlídají to moje, akorát já nejsem doma ale ve škole :nevim:

Učím se když dítě veče usne - takže od těch 8, přes den to s ním nejde.

Příspěvek upraven 13.12.14 v 13:47

 
verulicek  13.12.14 13:50

Přidávám se - začala jsem, když malé bylo 6 měsíců (dokud neměla příkrm, odstříkávala jsem), mám i hodně povinné praxe, tak prakticky půl úvazku pracuju. Učím se jen večer, když je chlap v práci. Když mi spávala v kočárku, taky to šlo, teď už nikoliv. A přes den když spí zas dělám pořádek doma..ale jde to. Nejsem vyhořelá praštěná super-matko-matka, která nemá jiná témata k hovoru než mateřství :nevim: v práci a škole si to moc užívám a nedovedu si představit být pořád doma První půlrok to tak bylo a děsně mě to vyčerpávalo (paradoxně). Mám pocit, že jsme takto všichni šťastní :mavam:

Příspěvek upraven 13.12.14 v 14:22

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 13.12.14 14:04

@Balatonek a pokracovat na navazujici mgr studium si neuvazovala? me teda statnice cekaji pristi rok takze zatim dobry me jeate ceka 7zk 2 jsem dala v predterminu

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 13.12.14 14:05

@lenka_ my mame letos 9zk 2 jsem stihla v preterminu z toho poute jedna je test a to statistika :roll: asi nejhorsi pro me

 
verulicek  13.12.14 14:07

@sovička supeeer! taky plánujeme 3 děti :-) ale snad to třetí bude vycházet až po závěrečných zkouškách - i když už asi budu mít třetí břicho :-D máme to stejně, chlap funguje též podobně a domácnost mám taky „na salámu“ :mrgreen:

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 13.12.14 14:10

@aspagi Přestávám si stěžovat :) Leden bude záživný pro všechny. Ale dáme to.

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 13.12.14 14:12

@verulicek souhlasim ja nastupovala kdyz malemu bylo 9mesicu a tez paradoxne si to uzivam mnohem vic kdyz jsem ve skole a ne furt s malym doma to me dost vycerpavalo…navic v srpnu 2015 nastupuji na pul uvazku do prace k tomu protoze potrebuji ziskat praxi z oboru. vsichni ai tukaj na hlavu ze sem blazen ze si neuziju malyho ale ja si ho fakt uzivam akorat nemam moc volneho casu pro sebe v dobe zkouskovyho a poradek v byte trochu zaostava :mrgreen:

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 13.12.14 14:14

@lenka_ musime :mrgreen: ale nejlepsi je to brat s klidem :mrgreen: ja vecer v 5 pisu zazivne 3 testy z prumyslove chemie ale spis je to vic fyzika bych rekla tak snad mi to jeste bude myslet proto tedka prednasku zcela vypoustim a jsem radsi tu na emimi sice tu sedim na prednasce ale nebavi me to ukrutne :mrgreen:

 
verulicek  13.12.14 14:18

@sovička @lenka_ souhlasím a myslím si, že na mateřské se studuje líp, než když jsou děti větší a člověk v práci :palec:

 
verulicek  13.12.14 14:24

@sovička @aspagi hele to už je skoro na soukromou skupinu :-D něco založím a pošlu pozvánku :pankac:

Příspěvek upraven 13.12.14 v 14:27

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 13.12.14 14:34

@verulicek jojo posli budu rada :mrgreen: a kde najdu pozvanku?

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 13.12.14 14:59

Děkuji, jako studující maminka už se v tom plácám několik let :mrgreen:

včera jedna zkouška na jedné škole, hned po vánocích druhá na druhé k tomu na půl úvazku pracuju… jo a sranda je, že manžel studuje taky :D

jen mi trochu uniká smysl deníčku, s tím si musela přece počítat, že sranda to nebude…ale stojí to za to, tak si to užívej :pankac:

Příspěvek upraven 13.12.14 v 15:09

 
sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 13.12.14 15:08

Do soukromé skupiny se klidně přidám. Já se taky snažím jet hodně na předtermíny. Jeden předmět už mám, u druhého čekám na výsledek a třetí mám v pátek. My teda máme školu jen v pátky a to jen některé pátky, fakt se předpokládá samostudium, takže to většinou vychází, že z většiny předmětů máme dvě čtyřhodinové setkání. Zatím mívám tak šest předmětů za semestr, příští semestr toho bude víc, ale v třeťáku zase mnohem méně. Já naštěstí nemám žádné logické předměty, které by vyžadovaly hlubší pochopení, nebo nějaké počítání. Jsem na právnické fakultě, takže všechno se dá naučit nazpaměť. Je fakt, že třeba maminky, které mají více dětí a už chodí do práce, to mají asi mnohem těžší. Učení jde v podstatě na úkor domácnosti a mého volného času. Televizi doma ani nemáme, neb by na ni stejně nebyl čas. Po večerech, když zrovna nevařím, tak sedím nad nějakým zákoníkem. Pravda je, že když mi najednou začaly letní prázdniny, tak jsem z toho volného času byla až v šoku, rychle jsem se snažila dohánět dětem fotoknihy, skouknout všechny promeškané big bengy, vyžehlit koš prádla. První dva týdny jsem byla jako turbomyš, pořád jsem měla pocit, že musím něco dělat. Jestli je ideální studovat na mateřské, to fakt nevím. Teď zrovna když jsem jako těhule pořád unavená a v jednom kuse mě bolí hlava o tom pochybuju… Naprosto upřímně, když jsem si podávala přihlášku, měla jsem doma jedno naprosto vzorné a bezproblémové batole, chodila jsem jednou týdně do jazykovky, měla jsem přečteno nespočet knih o výchově a stoprocentně jsem dokázala poradit s výběrem jak kočárku, tak autosedačky, dětského talíře, látkových plínek… V břiše mi sice rostlo další mimino, ale byla jsem přesvědčená, že teď, když už jsem zkušená matka, tak zvládnu úplně všechno. K příjimačkám jsem šla už když bylo miminko pár týdnů na světě, pořád brečelo a mě už bylo jasné, že to nebude jen tak… Opravdu jsem přemýšlela, jestli vůbec má smysl chodit, jestli je to dobrý nápad. Nevěděl to nikdo kromě manžela, který mě do toho trochu postrčil. První semestr jsem si myslela, že to bude strašný průšvih. První dva velké přednáškové dny jsem zmeškala, protože jsem byla po operaci a měla co dělat, abych došla z postele na záchod. No a ono se to nějak zvládlo a zvládá se to pořád. Ale upřímně, kdyby mi někdo před třemi roky (když jsem byla pečlivá prvomatka a manžel ještě chodil domů denně ve čtyři) řekl, že bych to mohla zvládnout, tak bych si ťukala na čelo. Takže chápu matky, které si ťukají na čelo, jak to jako kdy zvládáme a jsou přesvědčené, že to někde šidíme. Vlastně jsem sama neustále překvapená, že to nějak jde, i když mám dvě děti, i když je manžel pořád pryč, i když mě jako těhuli pořád bolí hlava, prostě to nějak jde…

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 13.12.14 15:21

@Kalla1412 hele já ti odpovím na to to musí mít všichni vysokou…bohužel na většině míst, kde dřív stačila maturita nebo Bc. studium se to dnes vyžaduje, takže jo musim mít vysokou resp. magisterské v oboru + pedag. minimum, abych dál mohla dělat práci, která mě baví…

mmch okna umytý nemám, ani je mejt nebudu, až na jaře..péct taky nebudu..(už sem dostala cukroví od babiček) uklízí se průběžně, dnes vyžehlim prádlo…

a do soukromé skupiny se též hlásím :)

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 13.12.14 15:24

P. s. mmch já budu ten typ co bude studovat i v důchodu, takže univerzito třetího věku, třes se :mrgreen:

 
ještěřice
Kecalka 181 příspěvků 63 inzerátů 13.12.14 15:52

@Balatonek : já mám nabídku na lepší práci. Podmínkou je dodělat si další vzdělání. Pokud ho budu mít mohu chodit i s dítětem do práce dokud nebudu mít školku. A je to víc než dobrá nabídka. Navíc v místě bydliště. A práce, která by mne bavila. Vím, že hlavu na to mám. Ale batole a čerstvé mimčo do toho, bude to boj. a to mám doma ještě toho puberťáka :pankac: :pankac: na štěstí ten je celkem hodnej a pomáhá.

 
sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 13.12.14 16:20

Mě naopak moje práce před mateřskou zrovna moc nebavila. Respektive práce samotná nebyla špatná, ale mizerně ohodnocená a nejvyšší nadřízený mi taky zrovna moc nesedl. Před touto prací to ale bylo ještě horší, peníze sice lepší, ale v práci více než dvanáct hodin denně bez pauzy na oběd a s minimem volných dnů. Dodnes lituji, že jsem je při svém odchodu nezašla prásknout na pracák, tohle bylo opravdu hodně mimo právní úpravu zaměstnanosti. Takže studuji, abych si rozšířila možnosti, abych si našla lepší práci, lépe ohodnocenou… Věčný student ze mě asi nebude. Docela se těším až zase jednou budu mít čas zajít si na aerobik, přečíst si něco, co nijak nesouvisí s právním řádem, až budu mít doma jednou vzorně naklizeno, budu péct s dětmi pět druhů vánočního cukroví a až budou děti dost velké na to, aby se s nimi dalo jet na pořádnou dovolenou. Asi se to časem omrzí, ale člověk se musí mít nač těšit…

 
Oňulínka
Závislačka 4623 příspěvků 13.12.14 17:22

Ahoj :mavam: taky jsem studovala s miminkem, i když to byla „jen“ střední, stačilo mi to :D Na začátku třeťáku se mi malý narodil, takže třeťák a čtvrťák jsem odchodila na IVP, ale i tak jsem byla ve škole aspoň 3× týdně :) Třeťák jsem ho na zkoušky brala s sebou, ale protože mu na začátku čtvrťáku byl rok a on čile chodil už od 10m, zkoušky s ním se nedaly zvládat, tak se zapojila babička a děda (oba přes 70, naši chodili do práce) a občas i učetelky z vedlejšího kabinetu. Ale přesně jak píšeš, učila jsem se při krmení, při procházce, při vaření.. prostě kdykoliv to šlo. Na maturitu jsem se učila opravdu až o svaťáku s tím, že otázky třeťáku a čtvrťáku jsem vůbec neuměla, prvák a druhák docela dobrý, ale těch moc nebylo :D Učitelé mě ale u matury nepotopili a teď jsem šťastná, že to mám za sebou a zanedlouho budu ve dvaceti letech dvojnásobná maminka a nelituju vůbec ničeho, i kdybych tu školu nedodělala :)
Moc ti držím palce, určitě všechno zvládneš, jen to chce pevné nervy, zatnout zuby a myslet na tu dobu, která nastane po skončení školy :kytka:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 13.12.14 18:00

@Orsin k tomu s těmi rodinami kde žena nestuduje a občas se stará manžel - můj chůlap je super a matka taky, ale s dětmi je manžel jen asi hdinu denně, někdy ani to ne a véíkendu..tak jeden dva dny v měsíci to výjde, že je má hodinku, dvě, tři, 2× oba dva..ne všude to tak je. pro MĚ je představa studia VŠ i dálkově nemyslitelná. To bych prostě nedala :nevim: o to víc vás všechny obdivuju ;)

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 13.12.14 18:26

Obdivuju všechny, co studují ( studovaly ) s miminkem :palec: Já jsem začala, když byly malému 4 roky, takže už ve školce. Ale dala jsem se do toho z vlastní vůle, k současné práci mi to k ničemu nepomůže, naopak trochu „bojuju“ s vedoucí, ale doufám, že si otevřu vrátka, člověk nikdy neví… Původně jsem si myslela, že začnu po 30, ale jsem šťastná, že jsem se do toho dala už dřív. Někdy je to o nervy, učit se můžu jen po večerech, když malý spí anebo chvíli navečer, když je vykoupaný a kouká na svoje pohádky, ale stojí to za to. Jsme super parta a i když se do školy každých 14 dní nedostanu, zvládám to. Zkoušky se mi daří v před termínu, což sice znamená každých 14 dní se něco učit, ale 19.12. mám poslední v tomto semestru a pak si užiju Vánoce a od učení bude chvíli klid, to je silná motivace ;) Jednou bych ráda Mgr., ale to už se asi nevyhnu druhému dítku, takže kdo ví…, třeba ze mě bude taky studující maminka od malého miminka… :)

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 13.12.14 19:50

@aspagi zvažovala, než se mala narodila byla jsem si stopro jista, ze navazující urcite dam, ale ted jak je pred statnicema, tak se mi do toho nechce, ale zatím mam jeste cas to promyslet :) @Nika079 dekuju :) rada budu mít na chvilku normální mateřskou :)
@fiona313 tak s tím souhlasím, pokud by kvůli škole mela mala stradat, tak to stopnu a odlozim, zase tak moc po titulu netouzim :) na první mistr proste mimco
@Aletheia :lol: Taky to chodim zkusit :lol: Známkou se nestresuju, hlavne kdyz to dam.
@verulicek taky se přidal do skupiny :)
@brumdinka s tím jsem počítala, ale nějak me zaskočila realita :) trosku jsem doufala, ze mala bude třeba pres den víc spát, ze na chození si pockam do roka a tak, mozna mi to jen víc utika. Mam občas na očích ruzove brýle a vidím to jednodušeji, tak pak je realita překvapující. :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama