SKORO - SNAŽILKY 14. díl

Snažení

Vítám Vás v novém už 14 díle našeho deníčku. Před pár týdny sem i já zažila tu krásnou chvíli, kdy se mi na testíku objevila druhá čárka. Na tuto chvíli sem nečekala dlouho a proto to bylo obrovské překvapení, že se to opravdu povedlo. Jak jistě víte byla sem ten případ, že se mi vyhly veškeré typické příznaky (pokud tedy nepočítám to, že nepřišla MS).. Tak nějak sem si totiž myslela, že své těhotentsví poznám, když už ne podle příznaků tak pocitově. Do poslední chvíle sem si opravdu jen myslela, že se mi MS opozdila a že budu mít nejspíš nějakou cystu nebo jiný gynekologický problém  První dva testíky měli jen slabou druhou čárku a mě se přemítali v hlavě různé diskuze o falešných testech, ale třetí test mě přesvědčil, že jsem opravdu V TOM :)

Také sem už absolvovala první těhulkovskou návštěvu gynekologa. Kde mi doktor těhotenství potvrdil a dokonce mi našeho kapříka ukázal na UTZ. Sice ještě vidět nešel, ale i tak to byl nejkrásnější UTZ, který sem kdy absolvovala 

A tak si Dr. do mé karty zapsal ke dni 7.7.2005 gravidita v 5tt, gestační váček 9mm. 
Vím moc dobře , že sem teď v nekritičtějším období těhotenství, kdy nejčastěji dochází k samovolným potratům, ale já začínám pevně věřit, že když už se nám kapřík, takhle hezky rychle povedl, určitě to spolu dotáhnem až dokonce 

Snažilkám posílám obrovský těhu bacil ať brzy objeví na testíku taky dvě čárky a skoro snažílkách držím palce ať se ti jejich drahé polovičky brzy rozhodnou a řeknou tu krásnou větu „že přišel ten pravý čas si pořídit miminko".

Uff, no tak sem tak nějak sfoukla úvod, no já to řikala, že mi sloh vůbec nejde :)
No a protože sem od Dr. vyfasovala knížku, kterou vydali doktoři z gynekologického centra, které navštěvuji, rozhodla sem se vám sem opsat jednu kapitolu z této kníhy, která se mi moc líbila a věřím, že brzy si ten JINÝ STAV vyzkoušíte všechny - moooc vám to přeji.

Podstatná část proměn, které odlišují netěhotnou ženu od budoucí matky, se odehrává v psychické oblasti. Změna životní role a životních zájmů zasahuje hluboko do ženské psychiky, stejně jako obavy o nenarozené dítě spolu se strachem z porodu a všeho toho neznámého, co přijde po něm.

Graviditě se musí přizpůsobit v podstatě celé tělo. Některé byť významné - probíhají skrytě, jiné může žena i její okolí snadno pozorovat. Je dobré, aby o nich žena byla dopředu informována a na „proměnu sebe sama" připravena.

Nejnápadnější je jistě změna postavy. Děloha roste a postupně začíná vyklenovat břišní stěnu. Ve 12. týdnu těhotenství vystupuje nad sponou stydkou, krátce po polovině gravidity děloha dosahuje k pupku. Nejvýše - až k žeberním obloukům - se dostane v 36 tt. Ke konci těhotenství, jakmile plod začíná vystupovat do pánve, poněkud klesá.
Tvar břicha závisí na pevnosti břišní stěny a na tom, zda je žena těhotná poprvé nebo již rodila. Opakovaná těhotenství způsobují určitou ochablost břišních svalů a tím výraznější vyklenutí břicha ve vyšších týdnech gravidity.
Samozřejmostí je zvýšení váhy. Ne každá těhotná však musí budit zdaní obezity! Velmi záleží na přístupu k životosprávě a dostatečné pohybové aktivitě.

Další nápadnou změnou je výrazná pigmentace. Vlivem zvýšené tvorby některých hormonů tmavne zejména pokožka pohlaví a prsních bradavek. Na břiše pod pupkem se začíná rýsovat tmavě hnědá svislá čára, hnědé skvrny se někdy objeví i na tvářích. Jiným důsledkem působení vysokých hormonálních hladin na kůži je tvorba „strií„Elastická vlákna v podkoží se rozvolňují a vznikají jakési „jizvy“ -u světlovlasých růžové, u tmavovlasých spíše hnědé. Na rozdíl od pigmentace bohužel strie po porodu úplně nemizí, pouze zbělají.

Výrazně se zvětšují prsy, připravující se na tvorbu mléka. Sekrece z bradavek již v průběhu těhotenství je normálním jevem.

Je logické, že se mění poměry v celém pohlavním ústrojí. Žena pochopitelně - až na výjimky- nemenstruuje. Činnost vaječníků je zablokována, ale hormonální produkci převzala placenta, takže hladiny ženských pohlavních hormonů jsou velmi vysoké. Jejich vlivem je zevní genitál prosáklý, sliznice se zabarvují domodra, říkáme, že jsou likvidní. Pochva je poddanější, hojnější poševní produkce tekutiny. Snížená kyselost vaginálního prostředí snižuje odolnost proti infekcím.

Valná většina změn ovšem probíhá daleko méně nápadně.

Pro krytí značných nároků plodu jsou nutné zejména změny v krevním oběhu. Objem krve stoupá o 1 - 1,5 l, hlavně zmnožením její tekuté složky - plazmy. Tím zároveň relativně klesá obsah červených krvinek, takže se nezřídka mohou objevit příznaky chudokrevnosti. Svůj podíl má i poptávka plodu po železe. Zintenzivňuje činnost srdce, stoupá frekvence jeho stahů i objem krve vytlačené jednou srdeční kontrakcí. Krevní tlak se u zdravé těhotné výrazně nemění, spíše je sklon k poklesu, hlavně při přechodu z lehu do stoje. Popsané změny budoucí matce nepřinášejí žádné potíže, pouze přechodný pokles tlaku bývá provázen pocitem na omdlení, který však spolehlivě zažene šálek kávy.

Vzrůstá i spotřeba kyslíku, čemuž se přizpůsobuje dýchání, které se prohlubuje, a o něco stoupá i dechová frekvence.Objem plic je lépe využit. Mírná dušnost je v graviditě je normálním jevem - způsobuje jí především výše posunutá bránice, která je vytlačena zvětšující se dělohou. O výrazné dušnosti, hlavně při relativně malé námaze, by však měl informován lékař.

Močový systém. Zvyšuje se vylučovácí činnost ledvin. Výrazně se zvyšuje jejich prokrvení a „čistící" schopnost. Močení je častější. Vlivem hormonů poněkud ochabují močovody, moč se v nich někdy hromadí, takže může hrozit i nebezpečí infekce. Při jakýkoliv potížích při močení je nutno upozornit lékaře.

Zažívání. V těhotenství stoupá kazivost zubů, častější je zánět dásní jejich krvácení. Proto je třeba zvýšeně dbát na správné dodržování hygieny ústní dutiny. Pravidelné čištění zubů by mělo být samozřejmostí stejně jako kontroly zubaře. Nadměrné vyplachování dezinfekčními roztoky může způsobit zčernání jazyka, stav se po vynechání výplachů vrátí k normálu.

Neobvyklé chutě budoucích matek mají své příčiny spíše v oblasti hormonální, psychické a nervové než ve změnách trávicího ústrojí. Častým problémem je pálení žáhy. Činnost střev je zpomalena. Vyprázdňování tuhé stolice bývá u některých žen provázenou potížemi.

Tak to je vše.
V knize jsou pak podrobně rozepsané všechny problémy v těhotenství. Takže pokud by byl zájem můžu zase někdy něco opsat 

Jinak dnes sem v 7tt a z těchto příznaků se u mě projevila nevolnost. Ne jen ranní , ale celodenní. Nezvracím, ale neustále se mi zvedá žaludek, z různých vůní , z jídla apod. Trvá to asi týden. Dá se to zatím přežít.
Pak sem hrozně unavená, pořád bych spala.
Prsa se mi zvětšili a nalily - bolí , bradavky jsou citlivé.

To je asi vše, třeba časté močení se mi zatím vyhlo. A to bývá docela častý příznak.
Ale to možná bude i tím, že málo piju. Zvedá se mi totiž žaludek i s pití. Takže hledám nějaký nápoj ,který mi nebude dělat problémy. Dneska mám na programu koupený ledový čaj 

NO tak snad Vám bude deníček líbit.

A zde ještě aktuální seznámek: který jako vždy perfektně sleduje sunn 

TĚHULKY** :-) 1. těhulka - gratulujeme!!!
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/**(Ca­librum BabyPlan) TP 16.3.2006 UTZ 10.8.

SNAŽILKY* (18)
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.)
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) posl.MS 12.7.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan,Sarapis) posl.MS 13.7. **?
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) posl.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 25.7. **?
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan)
Kasia (dříve Katerina) - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.)
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/ (kys. list.) posl.MS 3.7.
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/* neoč.MS 26.7.
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/* (kys.list,Calibrum BabyPlan) neoč.MS 28.7. ** ?
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list) posl.MS 11.7.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 8,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/
(kys.list) TS 7,05 posl.MS 12.7.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
Zulka - /80/Praha/vd/* ?
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* (kys.list.) posl.MS 17.06. **?

SKORO-SNAŽILKY (16)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/ (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (Calibrum BabyPlan) TS 2005
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA TS 12,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
misenka - /80/Mlada Boleslav(vit.od Swissu) TS 8,05
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 2005
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ Calibrum BabyPlan) TS 10,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 2005

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.07.05 10:43

Jupíííí, už je tu!

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 25.07.05 10:44

Jé Irucho, já chtěla být první.
No hurá do čtení.
Jahudka

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 25.07.05 10:52

téda to je rychlost:-)
Akorát enchápu, že se tam neobjevil název. Který sem tam na 100% vložila :-(

No tak název je:
"JINÝ STAV je skutečně JINÝ STAV

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 25.07.05 10:52

Květulko, krásně si to napsala, myslím, že si všechny budeme tajně představovat, jak nás tyhle příznaky potkají.
Jahudka

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.07.05 10:53

Jahůdko, tak příště, jo? Já se totiž taky těšila, že budu první:)

Květulko, doufám, že i my ostatní už nebudeme muset dlouho čekat na všechny ty „prima“ příznaky těhu:) Jdu si to ještě jednou pročíst. Časté čůrání se mě týká neustále, horší už to snad nebude!

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.07.05 10:54

Přesně to se mi stalo, když jsem psala deníšek já - když jsem dala náhled - nadpis zmizel. Tak jsem ho tam napsala ještě jednou a jinak - myslím, že tomu vadil nějaký znak a už to šlo.

 
panenka02
Povídálka 13 příspěvků 25.07.05 10:56

Ahoj Kvetule25, chci ti poděkovat za tento prima článek. Jsem v 5tt, mám za sebou také 1. návštěvu a ultrazvuk u gynek.Jen mě mrzí, že mi žádnou knížku, brožurku či jakoukoliv publikaci nenabídl. Nevím, jestli si ti chlapi - doktoři, uvědomují, jak je to pro nás ženské zvláštní a jedinečná situace, ve které se ocitáme. co nám asi běží hlavou, když nám ty krásné zprávy o graviditě oznamují. jestli se vůbec dokáží vžít do takové situace. jestli to pro ně není už po letech jen rutina. Chci se zeptat, jestli jsi na prvním ultrazvuku dostala už nějakou fotečku, nebo je dávají až později. chtěla bych naše malé klubíčko ukázat i mužíčkovi.
díky za odpověď
panenka

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 25.07.05 10:59

HOlky tak sem ráda že se deníček líbi. No přeci jenom to zas není tak moje zásluha :-)

PAnenko: fotečku z UTZ taky nemám a ani mě ji Dr. nenabídl, ale spíše si myslím, že si o ní musíš říct sama. Mám to na příští kontrole v plánu, prostě si tu fotku vydupu :-)))
TAky chci vzít sebou přítele, tak snad to klapne.
JInak knížku sem dostala asi proto, ež chodím do soukromé ordiance, kde platím 2000,– za rok. TAkže takhle oni si to asi kompenzují ty prašule.

JO mimochodem: IRUCHO: nebyla si to ty co si chtěla začít do gestu chodit?

Kvetule a kapřík

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.07.05 11:02

Jo, s tím Gestem jsem to byla já. Jen jsem se ještě nějak neodhodlala…:) Ale musim, už jsem nebyla na gyn rok a půl.

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 25.07.05 11:11

Květulko-super deníček,vidíš,že jsi to zvládla.Gratuluji k 7tt..Už chci takyyyy!
Miminečko prosím prosím pojď ke mě.....

 
lenka007
Povídálka 23 příspěvků 25.07.05 11:13

Holkyyy já jsem ještě nečetla článek, nejdřív vám chci oznámit tu radostnou zprávu, že jsem nevydržela čekat až do doby kdy to mám dostat a udělala jsem si test a byly tam //. Jupííí!!! asi ta MS 3.7. byla jen taková strašící… Je fakt, že mě bolí brutálně prsa, furt je mi mdlo… Zítra jsem objednaná k Dr. tak uvidím. No, a teď si jdu přečíst článeček…

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 25.07.05 11:17

Lenka007 - druhá těhulka, bezva, tak už nebude Květulka sama.

Bé bé bé, já tu zůstanu asi fakt poslední, doufám, že mě v tom Radula a Carisa nenechají a budeme opravdu spolu „držet basu“ až do příštího roku.

Jahudka

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 25.07.05 11:18

Lenko-SUPERSUPER SUPER.Moc gratuluji.Skvělá správa.Hned mě to povzbudilo.Gra­tuluji.Dej zítra vědět jak jsi dopadla. Od kdy vy se snažíte?To byl fofr.

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 25.07.05 11:20

oprava…zpráva

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.07.05 11:20

Teda holky a hlavně Květule, člověk vás tu nechá chvilku o samotě a vy hned vybafnete s novým deníčkem, jo?! :o))) Škoda, že mám takovej frmoool, ale o přestávce si všecko pročtu, už se těšííím.

Karinn však se dočkáme! :o)
I já se už těším jak blázen!
 Meggie

 
lenka007
Povídálka 23 příspěvků 25.07.05 11:23

Zas takový fofr to nebyl, my už se snažíme tři roky. Letos v lednu už jsem byla, ale mimi přestalo růst, tak jsem byla na potratu. Poté jsem musela tři měsíce brát antikoncepci, aby si tělo odpočinulo no a po vysazení to bylo asi fakt hned. Ono se tvrdí, že je největší možnost otěhotnění hned po vySAZENÍ HA, že se nějak uvolní víc vajíček nebo co. Doufám že jsem to nezakřikla, a že bude všechno v pořádku. Zítra se ozvu..

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.07.05 11:26

Leni gratulujuuuu!!!!!!
No to je Bomba! ! !
Sotva sem nakoukneš už jsi těhotná…no to je paráda, kdyby to bylo tak jednodychý, že?
Ale moc Ti to přeju, opatruj se!
No vida a Květule má spolubojovnici! :o))
Jahůdko neboj, jak to tak vypadá tak nám to jen tak taky nepůjde…tak já budu s váma držet partu…i když do příštího roku bych nerada :o(

Meggie

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 25.07.05 11:29

Lenka-tak to je super.Ještě jednou gratuluji.My se snažíme 1.měsíc po vysazení,tak tomu moc velký naděje zatím nedávám,ale do Vánoc doufám že se k Vám přidám.Tak super už jste s Květulkou dvě.To bude mít radost že tam není sama.

 
lenka007
Povídálka 23 příspěvků 25.07.05 11:29

Děkuju všem, to bylo asi tím dobrým těhu prskancem :-)))
Doufám, že mě budete následovat co nejdříve… Já bych vám to tak přála. Fakt.
Tak prskám dále PPRRRRSK :-)))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.07.05 11:38

Teda Květulkoooo, Luckoooo… nestačím zírat:-))))
Tak počkat počkat popořadě…:-)))
Květulko moc krásný deníček a je takový něčím vyjímečný, no prostě těhulkovský a určitě se tu každé tají dech,protože se nás to všech moc týká. Díky za něj a určitě máme zájem o další, žejo holky;-)
Gratuluji k 7tt a přeji krásný ultrazvuk, už se dočkáš, viď? A pozdravuj kapříka.

Luckooooo!! obrovská gratulace, je to skvělá zpráva a to jsem fakt nečekala…
Užívej si krásný pocit a opatruj se. Jdu hned předělat seznámek, alespon nebude už Květulce samotné smutno:-)))
Jupííí a hned tu máme hezký den.
 sunn

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 25.07.05 11:45

Nazdarek holky,ani to nemam cele prectene,ale musim Vam neco napsat…Jeste Vas necham chvili napnute…

Kvetulko denicek je super

Mne je od patku porad na zvraceni a toci se mi hlava no a proste celkove mi je tak nejak divne.Zitra ocekavam prichod ms,ale dneska jsem neodolala a v jedenact hodin jsem si koupila test a pred chvili si ho udelala.neni to z ranni moci,ani to neni den po vynechani ms,ale presto tam bylaDRUHA CARKA!!!!!!!!!,sice slaboucka,ale byla.Holky ja mam strach,ze to je falesne pozitivni myslite,ze z by mi to ukazalo uz den pred ms.

Vubec se nemuzu na nic soustredit klepou se mi ruce a jsem naprosto zmatena.Zatim koncim
Pa Lucici a ???

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 25.07.05 11:50

Lenko: tak to je skvělý moooc gratuluju. Držím palce na zítřejší kontrole.
Konečně v tom nejsem sama :-)
Holky jen tak dále!!

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.07.05 11:50

já jsem hrozný pako, spletla jsem si přezdívky a gratulovala Lucce místo Lenky…
Leniiii promiiiiiiň, Tobě moc moc moc gratuluji a všechny ty ovace Lucce patřily samo Tobě. No to jsem to vymňoukla a to uz jsem malem vydala seznámek, jéjo to by bylo nadělení…Ale Lucce to prý nevadí, snad bude brzo taky těhu.
Tak ufff nebezpečí zažezhnáno díky Kvetulce, zachránila mě před vydáním špatného seznámku.

Lenko007 - gratuluji a užívej si to!!!!!!

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 25.07.05 11:52

Holky, to si snad děláte ze mě srandu ne? Dvě těhotný v jeden den??? To je asi tím, že jak vyšel ten deníček od Květulky, rozprsknul se ke všem počítačům těhubacil.
Lucici - moc přeju, aby ta druhá čárečka nebyla falešná a radovat se snad budeme, až to budeš mít potvrzené. Já bych rychle mazala ještě pro jeden test a nemohla na zítřek dospat. Radši si najdi nějakou práci, aby ti to rychle do zítřka uteklo. A říct - nemysli na to, to je asi zbytečný co? Já budu moc držet palečky.
Holky, aby do zítřka dole v tom seznámku někdo vůbec zbyl!!!! Kroťte se jo????!!!!
Jahudka

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 25.07.05 11:52

Lucici-super gratuluji.Uvidíš že to falešné nebude. Dneska už jsi druhá.Je to tady jak na běžícím páse.
Moc Vám oboum s Lenkou gratuluji

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 25.07.05 11:53

Jéééé Lucicic to je krásný.
Já sem si dělala test den po vynechání MS a taky tam čárka byla sice slaboulinka, skoro neviditelná , ale byla tam.
Jaký si měla test, s jakou citlivostí?
Protože ty s citlivostí 25 se nemusí dělat jen ráno a nemusí se čekat na MS.

TAK MOOOC GRATULUJU!!!

HOlky vy mi děláte ale radost.

Tak doufám, že tento deníček spustí pořádnou lavinu! :-)

Kvetule

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 25.07.05 11:54

Sunn - to je fakt peklo, ty si gratulovala Lucce (jako Lence007) a teprve potom přišel ten komentář od Lucici - tak možná si vědma a gratulovala si jí.
Jahudka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.07.05 11:54

Lucici - tak to je BOMBA, ty jsi taky těhu!
Gratuluji moooooc a přeji ať se tam ukáží při dalším testování pořádné dvě tlustice.

Teda Květul…deníček se Ti vydařil, jestli to bude takhle pokračovat, tak máme těhulavinu :-))))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.07.05 11:56

Jahudko - zírám tu jak vizír!!!

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.07.05 12:05

S obrovskou radostí vydávám
nový seznámek a gratuluji Lence007 a Lucici k testíkům s // a přeji, ať na gyndě potvrdí stopro těhu:-))))
Jupííí, už tam Květulce samotné nebude smutno!

**NOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** :-) 3. těhulky - gratulujeme!!!
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/(Ca­librum BabyPlan) TP 16.3.2006 UTZ 10.8.
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/
(kys. list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/**

**SNAŽILKY*** (16)
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.)
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) posl.MS 12.7.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan,Sarapis) posl.MS 13.7. **?
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) posl.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 25.7. **?
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan)
Kasia (dříve Katerina) - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.)
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/* (kys.list,Calibrum BabyPlan) neoč.MS 28.7. ** ?
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list) posl.MS 11.7.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 8,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/
(kys.list) TS 7,05 posl.MS 12.7.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
Zulka - /80/Praha/vd/* ?
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* (kys.list.) posl.MS 17.06. **?

SKORO-SNAŽILKY (16)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/ (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (Calibrum BabyPlan) TS 2005
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA TS 12,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
misenka - /80/Mlada Boleslav(vit.od Swissu) TS 8,05
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 2005
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ Calibrum BabyPlan) TS 10,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 2005"

(Příští deníček vychází v úterý od Jahudky,
další týdny od cobbie.)

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.07.05 12:07

NO TO SI DĚLÁTE PRDÉÉÉL! :O))))))))
Já se asi picnu!!! Pic kozu do vazu! :o)))))

No to je teda NĚCO!
2 TĚHULKY A TAK RYCHLE PO SOBĚ!!!! :O)))
GRATULUJU!!!!!!!!

TAK PĚKNĚ PRSKEJTE CO TO DÁ, AŤ JSME ZA CHVILKU VŠECHNY U VÁS!!!! :O))))

Meggie :o)

 
Anonymní  25.07.05 12:13

Holky ja po tom predeslem nevydarenem tehu mam hrozny strach,ze je zase neco spatne:((
Ja jsem Vam to chtela rict,az to budu mit potvrzene od doktorky,ale to bych si nevydrzela.Nechci,a­by to nekdo vedel,zatim
Manzelovi jsem to take zavolat nemohla,jelikoz ma az do vecera jednani,tak jsem to napsla sem.Kdyz jsme se ted videla v tom seznamku,tak jsem sii rikala,ze to ani neni mozny a ja jsem opet tehu.????No necham toho dneska uz asi nebudu shopna normalne komunikovat.

Lenko -moc ti gratuluju

Vam vsem moc dekuji,jste hodne
Lucici

 
KLucka
Stálice 74 příspěvků 25.07.05 12:15

květule25 - Krásnej deníček, už aby jsme tyhle pocity měli všechny snažilky. Pak to bude to pravé ořechové :o).

lenka007, Lucici -
Leni gratuluju mooooccccc!!!! Je to krásný viď? Určitě ti zítra doktor řekne, že jsi v jiném stavu. Já bych asi potom bulela radostí. Dej zítra vědět.

Lucici - Když květulka říká, že měla taky druhou čárku jen tak tak, tak ty budeš taky určitě v jiném stavu.

Moc vám to přeju a doufám, že tu bude pořádný poprask a všechny se brzy přesunem v seznámku víš :o).

sunn - to je v pohodě. docela jsem se lekla, že by někdo věděl, že jsem v jiném stavu dřív než já :o))))))), ale nebylo by to špatné.

jahudka . to je zase kosiště viď? Nechce mi uschnout ani prádlo na sušáku. A doma je mi docela zima. Ale už se má oteplit.

Holky ten můj synovec Tomášek, jak jsem za ním byla o víkendu je „zázrak přírody“. To se nedá jinak nazvat. Je strašně krásnej. Udělala jsem fotky tak je asi přidám do galerie jako inspiraci. Ty ručičky, nožičky malinký. Už aby to tu bylo to těhu.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.07.05 12:25

Lucici - chápu, že máš strach a držím Ti všechny pěstičky, aby to tentokrát vyšlo. Všechny zaťukáme na zuby jo?
A do seznámku k těhu jsem Tě dát prostě musela, pochop:-))) ¨Tak hodně štěstíčka při dalším testování a ať tam jsou pořádné tlusté dvě //

 
lenka007
Povídálka 23 příspěvků 25.07.05 12:26

Lucici, ty jsi taky měla nevydařené těho.. Já taky a taky se bojím, aby se to neopakovalo. Tak se musíme šetřit a opečovávat…
Kéž by to bylo vše v pořádku. Držím ti i si palečky.
A ještě jednou děkuju všem… Je to částečně i vaše zásluha

 
Anonymní  25.07.05 12:31

Lenko,ja jsem byla 3.5. na kyretazi po zamlklem tehu v 8tt,takze dokud neuvidim na UTZ fazolku s bijicim srdicke,tak nebudu klidna
 Lucici

 
lenka007
Povídálka 23 příspěvků 25.07.05 12:51

Já jsem byla 4.3.05 taky na kyretáži v 10 tt, a taky zamlklé těho, takže skoro stejný problém.
Tys nemusela 3 měsíce počkat??? Já jo, dokonce jsem brala HA abych neotěhotněla…

 
Anonymní  25.07.05 12:58

Holky mi psaly na ICQ ať se jdu mrnout na deníček,že máme další¨těhulky:)

Jsem z toho více nervoznější než vy:)

LUCICI-MOC.MOC velké gratulace.šlo to rychle vid.Neboj se všecghno bude dobré a v pořádku:)
Dala jsi mi naději,že to vyjde i u mě!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!

samozřejmě gratuluji i Lence007,tady za nás za Otsravandy:))))

Jdu se z toho vzpamatovat:)
To jsou teda šoky.

Jahůdko-nebudeš tady určitě sama,.,neboj:)

PUPULA

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 25.07.05 13:03

ahoj ahoj ahoj,
normálně už bych byla na dovči, ale já věděla, že je lepší vyjet až zítra. Kdybych před chvilkou nepřehlásila manžela z ICQ na sebe, nenapsala by mi sunn, ať šupajdím číst nový deníček. No samo deníček jsem nečetla, moc se omlouvám, Květulko, brzo to napravím, ale jen jsem rychle hledala to důležité, co tam mělo být!!!!!

Lucici a Leni!!!!!!! OBROVSKÁ GRATULACE KE //. To musí být krásný pocit. Tak honem, posílejte po síti dostatečné množství těhu bacilků pro nás ostatní!!! A taky nezapomeňte vyfotit testíky, ať máme pořádnou inspiraci. Holky dávejte na sebe velký pozor, odpočívejte a moc moc moc si to užijte a postupně referujte co a jak…

Dneska mi přišla ta deka Fetexsa, tak vám ji vyfotím a pošu do galerky. Je tak příjemná na dotyk. Jen má jednu velkou vadu, nemám do ní koho zabalit, tak snad se to brzo brzičko změní :-))))

Sunn, díky za info, jinak bych se to dozvěděla až po 14 dnech a to už tipuju bude těhulek aspoň DESET!!! Ty jsi fakt vědma, jako by jsi to tušila a přála jsi Lucici dopředu, že?

Kdo další má nejdříve neočekávanou ms??? Já teď skončila ms, takže teprve začínáme se snažením, takže až tak kolem 25.8. ji nebudu očekávat:-)))
 Kasia

 
Anonymní  25.07.05 13:06

Lenko007-to jsem nevěděla,že i ty jsi měla zamlklé těhu.Já si prošla zím samým.Jelikož jsi z Ov,jako já,kde ti to dělali???? A řekli,ti přoč se to stalo??
A je zvláštní,že ti na:,–(ili an 3 měsíce antikoncepci,mě zase doktor řekl,že prášky nesmím!!!!
Každopádně je fajn,že se to podařilo!!!!

PUPULA

 
Anonymní  25.07.05 13:08

Pupulko-to vis,ze to vyjde i u tebe a ty budes ta nejlepsi mama pod sluncem:))
A kdy ty (ne)ocekavas ms??
 Lucici

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 25.07.05 13:10

Meggie - na výtok (ženské obtíže) jsem našla čaj i výplachy z třezalky, heřmánku, hluchavky, hlohu a řebříčku. Cokoli si z toho vybereš, nebo všechno dohromady.
Jinak též je super sedací koupel ze řebříčku, tu mám vyzkoušenou a koupelna krásně voní, je to paráda…

Jinak nestíhám, zatím tedy nemůžu reagovat. Jen ICQ cvrlikalo, že máme nové těhu - GRATULUJU.

 
Anonymní  25.07.05 13:12

Lenko-mne rekla dokrotrka,at pockam alespon dva cykly a ty jsem pockala a pak jsme se na to hned vrhli:o))Ptala se me ,jestli chci na ty dva mesice antikoncepci a ja jsem rekla,ze ne.
 Lucici

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 25.07.05 13:14

no vidíte holky, já byla 24.5., což znamená, že ještě čekám do dalšího měsíce. a musím vám kromě gratulací říct, že začínám brečet, protože musím čekat a nemůžu být s vámi těhu. hrozně vám to přeju ale zároveň je mi z toho smutno, že taky nejsem vyvolená. holky slibte mi, že na mě budete myslet a já vám zato budu hrozně držet palce, aby toto těhu bylo v pořádku. budeme na sebe myslet navzájem a ono to vyjde, že jo?

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.07.05 13:15

Další adeptka na těhu je dle info
Ili
Evik
Martina ???

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 25.07.05 13:24

Coobie-prosim te nebrec,uvidis,ze se to dalsi mesic u tebe take povede.
MOC Ti to preju ,zaslouzis si to!!!!!
Od kdy se chcete snazit???
Ja mam sice na testu //,ale nic to pro me nezmanema dokud neprekonam,alespon ty tri mesice.
Budu drzet palecky,aby si za chvili take hlasila //
 Lucici

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.07.05 13:25

Lenko, Lucici, strašně moooooc gratuluju! Musím letět, mám tu frmol, takže jen v rychlosti!!!!!!!! Moc vám to přeju a těším se na další info!

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 25.07.05 13:52

Jahůdka - neboj, určitě tu nezůstaneš sama. Můj plán je 7/06, i když v seznámku je TS2005, ale to je víc práce Sunn než moje. :)))))

Meggie - laparka nepomohla, břicho si vesele bolí dál. Už jsem absolvovala několik dalších vyšetření, zatím furt nic. Ale jednou na to musí přijít, ne? :)))

 
lenka007
Povídálka 23 příspěvků 25.07.05 14:03

Pupulko, dělali mi to v Havířově :-(((
Neřekli proč se to stalo, já jsem špinila měsíc v kuse, a pak jsem začala krvácet čím dál víc, mimi se sice drželo, ale nerostlo.
Není to ničím konkrétním způsobené, asi to tak příroda chtěla, možná bylo mimi nemocné nebo tak něco…
No teď už musím myslet jen na to , že teď už to bude dobré…

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 25.07.05 14:21

Lucici, tady Bludička odvedle:)))))))))), je fajn, že se vám to hned povedlo. Já to měla s Kamilkou zrovna tak. A taky jsem celej první trimestr vyšilovala jak blbá, tak si s toho nic nedělej. U mě se na to tehdy přišlo na běžné kontrole ve 12 tt, nic zlého jsem netušila. No a s Kamčí jsem potom měla takový stavy, že jsem přišla z gyndy z UTZ a říkala jsem si je to dobrý srdíčko bije, miminko žije. Ta euforie mi vydržela přesně dva dny a třetí už jsem vyšilovala co když je zas něco špatně. Dokonce jsem si když jsem nemohla vydržet z kontroly na kontrolu udělala i několik dalších těhutestů abych se ujistila, že tlustice tam jsou a HCG neklesá. Jo a to jsem ještě v začátku prodělala chřipku, takže jsem byla přesvědčená že tentokrát kvůli tomu potratím určitě, když předtím jsem potratila i bez chřipky. No prostě jsem byla fakt zralá na Chocholouška a dodněska i po mém úspěšném těhu, když jdu na UTZ tak vždycky málem umřu hrůzou než mi doktor potvrdí že je vše OK. A to už je Kamilka úspěšně na světě a u Škvrčka cítím pohyby. Tak si z toho že se bojíš nic nedělej. Máš prostě svoji zkušenost, která bude trošku ovlivňovat už napořád tvůj pohled na svět. Ale má to i svý výhody. Já byla například tak nadšená že všechno dobře dopadlo a mám zdravý dítě, že jsem byla v takové euforii, že na mě nefungovalo žádný poporodní blues:))))))))))) Teď ve čtvrtek mě čeká UTZ, tak se trochu těším, ale víc bojím aby bylo vše OK, aby Škvrčkovi něco nechybělo nebo nepřebývalo. Rozhodně budeš mít za sebou první trimestr dřív než propadne tvůj termín porodu a uvidíš jak ti to pak zvedne náladu a optimismus. Tak se drž psychika je sviňa, ale tělíčko si s tím poradí, neboj uvidíš:)))))))))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama


Reklama