SKORO-SNAŽILKY - 15. DÍL - DVĚ ČÁRKY

Snažení

Nad tématem svého deníčku jsem dlouho přemýšlela. Pročítala jsem si vaše předchozí deníčky a zdálo se mi, že všechno spojené s přípravou na těhotenství tu už bylo řečeno. Až přišel ten těhotenský boom minulý týden a v tom jsem na to přišla.

Deníček napíšu o věci, která některým už udělala a nám všem ostatním jistě jednou udělá tu největší radost na světě, o věci, která jako první bude vědět, že v sobě nosíme naše miminko, o věci, kterou si jen velice nerady kupují 15ti 16tileté holky, ale my bychom si jich nakoupili do zásoby klidně 20 a používali je s radostí, nadějí a srdíčkem až někde v krku třeba každý měsíc. Doufám, že to pro vás nebude moc nuda a že svým deníčkem také přinesu nějaké nové informace stejně jako ty chytré deníčky přede mnou.

Těhotenský test

Zhruba 6 - 8. den po oplodnění se začíná produkovat hormon hCG - lidský choriový gonadotropin (zvaný též placentární hormon). Je to glykoprotein, produkovaný lidským zárodkem ve fázi blastocysty ještě před doputováním do dělohy. Působí jako luteinizační hormon a zvyšuje ve žlutém tělísku syntézu a sekreci progesteronu. Proto vynechává menstruace, což je prvním vnějším příznakem začínajícího těhotenství. Po uhnízdění zárodku v děloze (6-8 dní po oplození) produkce hCG prudce vzrůstá (každé 2 dny na dvojnásobek) a dosahuje maxima v 8.- 10. týdnu těhotenství, kdy produkci progesteronu přejímá již vytvořená placenta. Koncentrace hCG se uvádí v mezinárodních jednotkách na 1ml (IU/ml).
Při pomalejším nárůstu hodnot hCG (stagnaci nebo poklesu) je podezření na mimoděložní těhotenství. Pro to svědčí i absence gestačního váčku v děloze při ultrazvukovém vyšetření.
Po přerušení gravidity klesá hCG k nule během 2 až 3 dnů.

Hodnoty hCG při biologickém těhotenství

Od početí Od PM (mIU/ml)
7 dní (1. týden) 3 týdny 0 - 5
14 dní 28 dní (4 týdny) 3 - 426
21 dní 35 dní (5 týdnů) 18 - 7,340
28 dní 42 dní (6t) 1080 - 56,500
35 - 42 dní 49 - 56 dní (7-8t) 7,650 - 229,000
43 - 64 dní 57 - 78 dní (8-11t) 25,700 - 288,000
57 - 78 dní 79 - 100 dní (11-15t) 13,300 - 253,000
17 - 24 týdny Druhý trimester 4060 - 65,400
Od 25 týdne Třetí trimester 3640 - 117,000

V případě dvojčat je hladina hCG vyšší než u jednoho miminka.

Těhotenské testy jsou založeny na průkazu těhotenských hormonů hCG. Objev jejich přítomnosti v moči těhotné umožnil posunout diagnostiku těhotenství do jeho nejranějšího období. Podle použité metody to byly postupně:
Biologické testy - dnes opuštěné pro nákladnost a pracnost, nespolehlivost výsledků, spočívaly na průkazu placentárního choriového gonadotropinu v moči vyšetřované, který vyvolával na vaječnících myšek a králičích samic zrání folikulů, u žabích samců produkci spermií, u žabích samic kladení vajíček, u krysích samic změny na poševním epitelu.
Biochemické testy - dnes také neužívané, byly založeny na průkazu vysokých dávek pregnandiolu - látky, která vzniká rozpadem hormonu progesteronu, produkovaného těhotenským žlutým tělískem v moči těhotné.
Imunologické těhotenské testy - dnes prováděné, zjišťují množství hCG v séru žen. Prováděny jsou radioimunologickou metodou RIA nebo ELISA. Jimi lze prokázat hCG v séru ženy již v období vynechané menstruace tj. 28. den menstruačního stáří. Vyšetřování hCG slouží nejen k diagnostice těhotenství, ale i k diagnostice mimoděložního těhotenství a odumřelého těhotenství.
Laikům dostupné těhotenské testy spočívají na reakci antigenu s protilátkou ve zkumavce, umožňují rychlý test z moči těhotné ženy. Nelze jimi však zjišťovat množství produkovaného hCG.

Citlivost metody
Citlivost metody je tím vyšší, čím nižší množství hCG dokáže těhotenský test zjistit; řečeno jinými slovy, čím nižší koncentraci hormonu hCG dokáže test spolehlivě detekovat, tím dříve zjistíme skutečný stav věcí. Poměrně často dochází mezi laickou veřejností k omylu, kdy jsou jako citlivější a spolehlivější označovány těhotenské testy s hodnotou 50 IU/ml, protože ,,…50 je více než 25, a proto musí být lepší…". Včasnost zjištění těhotenství bývá obvykle z pohledu uživatelek velmi významná, proto je nutno volit těhotenské testy s co nejvyšší citlivostí, tzn. s co nejnižší hodnotou detekovatelného hCG.
Vysoce citlivé testy prokazují přítomnost 25 - 50 IU hCG/1ml. S jejich pomocí můžeme diagnostikovat graviditu již v době vynechání menstruace.
Orientační testy s citlivostí kolem 200 IU/1ml jsou pozitivní 2 až 4 dny po vynechání menstruace.
Druhou hodnotou, která charakterizuje kvalitu těhotenských testů je spolehlivost metody, udávající % možností selhání testu či falešné pozitivity.

Aby test plnil spolehlivě svou funkci, je třeba držet při jeho provádění několika zá:,–(. V prvé řadě je nutné, aby uživatelka věděla, že těhotenství nelze zjistit hned druhý den po nechráněném pohlavním styku. Těhotenství vzniká uhnízděním blastocysty v děložní sliznici asi 6 až 7 dní po oplodnění vajíčka. Dostatečných koncentrací pro zjištění hladiny hCG v moči je dosahováno zhruba v době, kdy je očekávána menstruace. Dřívější provádění testu nemá smysl, jinak by test vyšel nejspíše negativní i v případě, že žena právě otěhotněla. V případě pochybností nad negativním výsledkem testu doporučíme jeho zopakování o několik dní později. Nejvyšších koncentrací hCG v moči je dosahováno ráno, proto zejména v raných fázích těhotenství je doporučováno provádět test s první ranní močí a několik hodin před testem omezit příjem tekutin.

SHRNUTÍ ZÁSAD PROVÁDĚNÍ TĚHOTENSKÝCH TESTŮ • testovat nejdříve v době očekávané menstruace • použít co nejcitlivější test • testovat nejlépe z ranní moči

Čím se těhotenské testy liší?  Už zmíněnou citlivostí. Pro spotřebitele to vlastně znamená, jestli je možné test provést už 7. den po oplodnění nebo až 1. den po vynechání menstruace. V žádném případě nelze věřit testům, které slibují, že těhotenství odhalí už pátý den po početí. V takovém případě jde o lež, protože embryo se v děložní sliznici zahnízdí až zhruba 6. - 8. den po oplození a teprve tehdy se začíná produkovat hormon hCG. Vyberte si test nabízející první možnost vyzkoušení den a více po menstruačním termínu.  Cenou. Cenová relace je cca 30 až 200 Kč.  Dobou testování. Tj. jestli je k testování nutné použít ranní moč, nebo jestli můžete otestovat moč kdykoliv během dne.  Způsobem použití. Jedná se o pohodlnost provedení testu (testovací tyčinka, pásek, kapátko a miska, speciální sterilní nádobka, aj.). Předem se zeptejte, zda je při testování potřeba zvláštní nádobky, kterou si musíte sehnat nebo zda je přibalena, musíte-li měřit způsobem namáčení papírku do tekutiny či je potřeba užít přibalené pipety a nakapat na speciální destičku, nebo zda se může testovací papírek nechat jen krátkou dobu pod proudem ranní moči apod.
Existují v podstatě tři typy testů:
Testovací proužky - obsahují dvě zóny. Testovací, která indikuje těhotenství, a kontrolní pro kontrolu kvality testovacího proužku. Proužek se jedním koncem ponoří do ranní moče až k označené linii. Výsledek se dozvíš zhruba po pěti minutách. Objeví-li se modrá linie na obou zónách, znamená to, že nejspíš jsi v jiném stavu. Zabarvení pouze v kontrolní zóně svědčí o negativním výsledku. Jestliže ani po šesti minutách nedojde ke zbarvení kontrolní zóny, potom test nemůže být považován za platný (obvykle je to způsobeno různými nečistotami nebo nesprávným postupem). Výhodou těchto testů je jejich nižší cena. Nevýhodou je potřeba vhodné čisté nádobky na moč. Do této kategorie patří výrobky Gravitest a Minitest.
Testovací misky - umožňují komfortnější provedení. K přesnému dávkování je přiložena miska s kapátkem. Cenově tyto výrobky spadají do střední kategorie a patří sem výrobek After.
Tyčinky - jsou nejdražšími těhotenskými testy na našem trhu. Mají tu výhodu, že je pouze vysunete z plastového pouzdra a vložíte do proudu moče. Do pěti minut je znám výsledek. Patří sem například UniMark - tyčinka, Clear Blue a další. Výrobci těchto testů doporučují jejich použití už od sedmého dne po předpokládaném možném oplodnění. Ceny se pohybují v rozmezí 50 - 160 Kč.  Rychlostí, tj. jak dlouho musíte počkat, než testování proběhne (minuta až 5 minut).

Přehled některých těhotenských testů:

7. den po oplodnění:
HCG = 29,90 Kč
Gravitest = 53,40 Kč

10. den po oplodnění:
After 10 = 101,30 Kč

jeden až dva dny před menstruací:
Unimark-proužek = 45,50 Kč

1. den po vynechání menstruace:
Clearblue = 188 Kč
Clearview = 89,40 Kč
Seratec Direct = 73,50 Kč
Quick Pack OneStep hCG = 70,70 Kč
Monotest O.K. = 58,10 Kč
Unimark-tyčinka = 110,90 Kč
Unimark-miska = 68 Kč
Axiom hCG = 33 Kč (český test, velmi citlivý-25)

Informace jsem nabrala z různých zdrojů z internetu a proto se mohou v jednotlivých odstavcích trochu lišit, protože hodnoty jsou uváděné všude jinak.

Mnoho štěstí při tulení a v dohledné době všem nám dvě čárečky přeje

Jahudka

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.08.05 11:58

Jupííí, jsem první???? :-))) Jahůdko, krásnej deníček, to tu ještě nebylo. Díky moc za info, jsi šikulka!
Alespoň vím kolik vůbec testíky stojí, ještě jsem se po tom nepídila. Doufám, že brzo nějaký taky vyzkouším. Jahudko, super deníček!
 sunn

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 01.08.05 12:01

Díky moc Sunn za chválu, já nevím, jak se to bude zdát ostatním holkám, přeci jen to jsou takové trochu známější informace, takže předpokládám, že spoustu už budete všichni vědět. Ale to cenové srovnání testů mě celkem taky zaujalo. Nevím, jak jsou ty ceny aktuální, jsou stažené z internetu.
jahudka

 
Anonymní  01.08.05 12:04

Jahůdko,

já přispívám do minulého deníčku, a ty takhle :-)))
Hezký deníček, musím si ho přečíst znovu, protože některá slova jsou úúúúúúúúúplně nová :-)

Hezký den

Pitrýsek

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 01.08.05 12:05

je to super deníček, opravdu odborné pojednání. člověk pořád přemýšlí kolik dní na uhnízdění potřebuje /hlavně ten kdo má opožděnou ovu) a jak ta hladina vzrůstá a konečně to vim. moc hezký děkuji

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.08.05 12:10

Jé, Jahůdko, já myslím, žes to trefila, je to moc hezký deníček!!!! Akorát mám hromadu informací a teď až si půjdu koupit test, tak budu mít určitě víc informací než lékárnice :-)

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 01.08.05 12:18

Jahůdko
moc hezký a zajímavý deníček! Já jsme si tam teda pěkně početla.Sama mám doma už achystaé testy 3…a čekám až je budu moct vyzkoušet! :o))
Je to vždycky takoný vzrůšo, že málem nedýchám, srdce mi buší až krku…a krve by se ve mě pomalu nedořezal!
To je na tom čekání na // taky hezký, trocha adrenalinu po ránu…probere mě to líp než kafe :o)) Škoda, že ještě nevynalezli nějaké testy které by to řekli hned! To bych chtěla ale asi moc…ale třeba někdy v budoucnosti takové už budou …ale připraví je o to krásně nedočkavé čekání a napětí a nakoec překvápko…takže jsem ráda že to máme tak jak máme!
 Meggie

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.08.05 12:18

Přidávám
NOVÝ SEZNÁMEK

**TĚHULKY**** (4) gratulujeme!
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/ ** TS 5,05 (Calibrum BabyPlan) TP 16.3.2006 UTZ 10.8.
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ ** TS 6,05 (kys. list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/ ** TS 7,05
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/ ** TS 6,05 (kys.list,Calibrum BabyPlan)

**SNAŽILKY*** (17)
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 12.7.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan,Sarapis) TS 7,05 posl.MS 13.7. **?
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 26.8.
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/ (Calibrum BabyPlan) TS od 5.8.05
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.) TS 7,05
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/(Calibrum BabyPlan,kys.list) TS 8,05 posl.MS 11.7.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 posl.MS 21.7.
misenka - /80/Mlada Boleslav(vit.od Swissu) TS 7,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
TS 7,05
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/* (kys.list) TS 7,05 posl.MS 12.7.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
Zulka - /80/Praha/vd/* TS ?
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* (kys.list.) TS 7,05 posl.MS 23.07.

SKORO-SNAŽILKY (15)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (Calibrum BabyPlan) TS 2005
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA TS 12,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 9,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 2005
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 10,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 2005"

*(Příští deníček vychází v úterý od Jahudky,
další týdny od cobbie.) *

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.08.05 12:19

Přidávám
NOVÝ SEZNÁMEK

**TĚHULKY**** (4) gratulujeme!
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/ ** TS 5,05 (Calibrum BabyPlan) TP 16.3.2006 UTZ 10.8.
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ ** TS 6,05 (kys. list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/ ** TS 7,05
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/ ** TS 6,05 (kys.list,Calibrum BabyPlan)

**SNAŽILKY*** (17)
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 12.7.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan,Sarapis) TS 7,05 posl.MS 13.7. **?
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 26.8.
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/ (Calibrum BabyPlan) TS od 5.8.05
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.) TS 7,05
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/(Calibrum BabyPlan,kys.list) TS 8,05 posl.MS 11.7.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 posl.MS 21.7.
misenka - /80/Mlada Boleslav(vit.od Swissu) TS 7,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
TS 7,05
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/* (kys.list) TS 7,05 posl.MS 12.7.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
Zulka - /80/Praha/vd/* TS ?
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* (kys.list.) TS 7,05 posl.MS 23.07.

SKORO-SNAŽILKY (15)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (Calibrum BabyPlan) TS 2005
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA TS 12,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 9,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 2005
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 10,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 2005"

(Příští deníček vychází v úterý od cobbie.)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.08.05 12:21

Jsem fakt šikovná, seznámek dvakrát:-( ten první je špatně, příští týden vychází od cobbie a ta má v zásobě více deníčků, takže to opravuji a máme tu přeseznámkováno

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 01.08.05 12:24

…ale nás je co? Dva plný seznámky! :oD

meggie drzoun :o)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 01.08.05 12:26

Jahůdko,
bezva deníček! A pro mě tento měsíc aktuální. Ale i tak dopředu vím, že budu kupovat Clearblue, i když je nejdražší.
Metelím na oběd.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 01.08.05 12:27

Sunn
po čuni se plesku sama! :o)) Tvá pacenka by na mě nedosáhla… :o))

meggie

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.08.05 12:28

sunn-fotečky jsem poslala, ale je to velký, byla jsem líná to zmenšit, takže kdyby ti nic nedošlo, dej vědět a já na tom zapracuju :-)

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.08.05 12:35

Tak holky, teď jsem dočetla všechny komentáře z minulého týdne a koukám, že to byla pěkná smršť. Všem novým těhulkám straaaašně moc gratuluji! To je super, doufám, že už se brzy taky přidám :-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.08.05 12:36

Ili díky, jdu se mrknout
meggie vzdyt jsem kopyto s těma seznámkama

 
Anonymní  01.08.05 12:37

Holky, teď se pobavíte!!!

Vrátil se mi šéf a s vážnou tváří říká, zda jsem se k nim na léto nastěhovala. Já koukala jak vrána. Tak mě vzal ven a já mám komplet obagrované auto. Ty paka se neobtěžovaly zazvonit a říct mi, že si mám přeparkovat, protože v ulici praskla voda, cca 10 minut po mém příjezdu do práce. Teď tam lopaťáci stojí a neví, jak mého Yarise dostat přes tu jámu co tam na dva dny vybagrovali…
Jdu to řešit,

Pa

Pitrýsek

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.08.05 12:39

No to jsi mě pobavila. A jé, neděláš v Michli? Tady se prasklá voda valí proudem :-)

 
KLucka
Stálice 74 příspěvků 01.08.05 12:42

Krásnej deníček Jahůdko. Zrovna před víkendem jsem nad těmi testy přemýšlela, jaký asi bude nejlepší až ho budu potřebovat a jestli budou v lékarně schopni mi poradit dobře. Teď mám pehled jako nikdy :o).

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.08.05 12:53

ILI - tak fotky jsou super a máš tam odě mě mailik zpátky:-))) Fakt jsem se nasmála, tak promiiiiň. Ale v dobrým víš:-)
Mlčím:-D Strašně se mi líbí ta barva růží, ale koukám měla jsi i melírek a to by u mě neprošlo,ale fakt si to vytisknu a schovám na pozdější inspiraci. Dost detailní záběry se hodí:-))) Děkuji paní Ilonko.
Pitrýsku - tys mi to tedy nandala s tou VyVolenou. Hele, to nebylo moc hezký. Jsem citlivka, noooo:-)) No ale to s tím autem ti fakt nepřeju. To snad není možný, že Ti to nedali vědět?? Asi nevěděli čí je to auto a bylo jim to šumák.
Jdu makat, v deníčku tak přibývaj komentáře, že to snad není možný. Jen Meggie ted nějak moc pracuje, ne?
Poslala jsem Neffy odkaz na nový deníček, tak snad jí to připojení vydrží na přečtení všech komentářů.
Mě se dneska tak nechce makat, ach jo.
Ale musím. papa

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.08.05 13:08

Já vím, že v dobrým :-) taky vím, kolik lidí svým novým jménem pobavím :-))) - ten účes jde i bez melírku a vypadá to moc hezky. Zkusím najít fotku kamarádky, která mě inspirovala a ta je tmavovláska jako ty :-) takže pošlu.
Zatím, taky musím makat. Od rána jsem tu s vámi a ještě jsem skoro nic neudělala.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 01.08.05 13:14

Holky dneska jsem trochu mimo, ale vůbec nestíhám, je to hrůza co se mi sem zase navalilo práce…až se mi z toho navaluje…je mi z toho prostě na blitíčko!

Sotva se mi jedna práce zdárně žene k finiši tak už mi sem nesou další 3!
Je mi z toho fakt úplně ouzko přes hrudní košíček! :o)) …a chcá nechcá musím zatínat chrup i pěstičky (zatím né na nohách) …aby se mě za chvilku nekutoulely i slzičky…no je to huuuuus! Dokonalá zoufalost!!!

pomoooc
Meggie

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.08.05 13:22

Meggie nezoufej, bude líp, určitě! A třeba je ti na blitíčko a hrudní košíček se ti svírá z toho, že třeba už jsi v tom! Tak se moc nenervuj a opatruj se!

 
Anonymní  01.08.05 13:29

Megie, to chce klud a nohy v teple…
hlavne sa nenervuj… tiez je to so mnou tak, kolegyna mimo a ja mam stihat este aj jej robotu… a kedy?? tak som si povedala ze co stihnem to stihnem, zvysok aj tak neutecie.. tak klud… a hlavu hore… neplakej veverko .. sonyay

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 01.08.05 13:31

Děkuju za komplimenty, úplně se tady červenám… jestli to nebude z toho horka venku!!!
Pitrýsku, to je teda fakt bomba s tím autem. To aby přivezli nějakej jeřáb a přenesli ti ho zpátky na silnici ne?
Jahudka

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 01.08.05 13:35

Sunn - jo a děkuju za poslání deníčku - dokonce 2×. Úplně jsem na to zapomněla ho do deníčku přidat.
Meggie - já bych ti taky přála, aby ti na blitíčko bylo spíš z těhotenství než z přívalu práce - takže jak říkáme tady u nás - bli bli na mě nečekej!!!
Teda doufám, že se někdo neurazil.
Jahudka

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 01.08.05 13:45

Jahudko moc hezký deníček. Určitě jsou to užitečné informace. TAky sem před tím než sem měla testovat sháněla info o testících a přemýšela jaký koupit. Ve většině lekáren nejsou schopni poradit. To znám z vlastní zkušenosti. Dokonce se mi jednou stalo, že jedna lekárnice byla dost nepříjmená. Když sem jí řekla, že chci co nejcitlivější test tak se mi skoro vysmála do ksichtu. A začala žvatlat něco o tom, že za nní žádné testy nebyli a že teĎka z otho děláme hroznou vědu :-) No tak sem šla radši pryč.
Ale taky sem narazila na lekárnu , kde byla moc příjemná slečna a poradila mi. řekla mi že drahé značky je jsou jen reklamní trik, že si můžu všimnout, že třeba značka clerablue, která je rozhodně nejdražší má všude letáky a reklamy. No a doporučila mi test UNIMARKT /tyčinku) prý udělá stejnou funkci jako clearblue. A ušetřím 120,– Já sem dala za ten UNIMARKT 57,–. Viz můj pozitivní testík v galerii.

Taky se vám chci pochlubit, že sem se konečně odvážila koupit nějaké oblečky na kapříka :-)
Narazila sem na stránky www.brumla.cz a moc se mi tam některé obečky líbili, tak sem si hned objednala 9 ks :-) Vesměs overaly, body. Pak taky tepláčky vel. 50 (/na ty sem zvědavá) , malinkatou teplákovku a lacláče. Z těch mám asi největší radost. :-)
Tak sem zvědavá co mi příjde.

Už abych toho kařpíka viděla!! Čím víc se ten UTZ blíží sem nerovznější.

Kvetule

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 01.08.05 13:50

:o))) vy jste prostě Miláááášciiii!!!
snad se tady z toho nepose…stačí to blitíčko! :o)))
Jahůdko tos mě fakt rozesmála! :o))) tak já teda nečekám jo!?

Jste hodné, jdu to řešit po „Sonyayovsku“…co porvu to porvu…a jinak si škubněte, zákazníci poblbaní!!!
Já se přece musím šetřit, protože jsem nastavávající maminka!!! (nevím kdy…ale NĚKDY URČITĚ!)

meggie-otrok č. 726

 
Anonymní  01.08.05 13:51

Jahůdko:super článek, zrovna se mi šiknul a moc jsi mi pomohla, že nemusím vyhledávat extra. Už brzy nějaký koupím. Moc v to nedoufám, ale určitě než půjdeme vybrat dovolenou, tak se otestuji a uvidím.
Jinak komentáře ani nestíhám číst a tak snad zítra ráno vše doženu a budu reagovat.
Jen jsem byla v lékárně a bavila jsem se z prodavačkou ohledně té listovky. Říkala, že ta na předpis je nejsilnější a nejblíž je Pharma nord, tu co mi sunn doporučila, tak jsem jí koupila, ale říkala, že i ta je slabší a klidně mám brát dva denně a pak určitě zajít za doktorem pro tu na předpis. Jo, chtěla jsem tam jít, ale má dovču, tak snad za týden, uvidíme. Do té doby budu brát dva za den. Nikdy jí není dost a nedá se jí předávkovat.
Tak krásný den, dneska mi dali zabrat na celnici a teď už pádím domů. papa

 
Anonymní  01.08.05 14:03

Ahoj, hoj, oj,

autíčko mám zachráněné :-) vyjela jsem, jsem to holka šikovná, šikovně mi položili takový ty mobilní mostíky (jsem pako - nevím, jak to popsat či jak se to jmenuje) a po nich jsem to prosvištěla, až se za kolama prášilo…, co si budem nalhávat, je to z toho sucha :-))) a prašné cesty.
Teď si nepamatuju, kdo se ptal, ale v Michli nepracuji. Pracuji kousek za Prahou.

Květulko: ty tepláčky musí být prďácké :-), kamarádka má 7 týdenního mímáka a taky má tepláčky. Nuňánek je v nich tááááááák roztomilý a možná ještě trošku víc :-)

Pitrýsek

 
Anonymní  01.08.05 14:21

Pitrýsek, ty si ma rozosmiala s tým autom… teda to si fakt neviem predstaviť… na tejto názornej ukážke vidíme že muži občas nepoužívajú rozum : o))) Našťastie ja mám kanceláriu s priamym výhľadom na parkovisko a celou jednou presklennou stenou ( nás našťastie nevidno) takže máme všetko ako na tanieri… a potom drbeme… informovanosť nadovšetko :o)) Megie ako? už je ti lepšie??? sonyay

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 01.08.05 14:21

Tááák jsem to vyřešila…pohádali jsme se s Lebkounem přes mail ( to je němec.-zákazník ředitel všech prdů!)…padlo i několik vykřičníků :o)))tzn. hádka! :o)))

…a řekla jsem mu, že se to všecho nedá stihout na ten jeden šibeniční termín…tak se to posunulo a najednou to JDE!!!
No vida, Leblouni se nepokakykají a já se tu nezhroutím!
Si asi myslí že tu makají roboti…bo co! :o)

meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 01.08.05 14:40

táááák Lebkouneeee, jdu se podívat na prďácký tepláčky abys věděl!!!!!!

chi chi chi…to jsem mu to natřela,co!?

Pitrýsku, s tím autem je to super historka, takový píše asi jenom sám život! :o)))…to byli teda tuponi :o)) chi chi

Ili, to je dobře že už jsi zpátky! Jak bylo na dovči? Odpočatá, spokojená?

Pupulu už máme doma! Ta se má! Ale celíci ji dnes zlobili, zasloužili by pendrekem po prstech…zlouši jed­ni!

Sonyay už je mi SKVĚLE!
DÍKY VÁM!!!!

Já jsem vám toho zase chtěla tolik říct…a prd!
Snad zítra…musím vám ale ještě napsat o mé sobotní nakupovací horečce…asi mě Martinka tak navnadila tou dvoučárkovou zprávou, že jsem pak nakupovala oblečky na prďolku jak divoška!
Ale podařili se mi fakt krásné kousky!!!!
Mám krásné lacláčky ze sekáče, proužkaté, světlých přírodních barev…no čananý!!!
několik bodyček, tričenko s autobuskama!
A nakoec jsem to završila ponožečkama od Baťu…mají naprosto SKVĚLÝÝÝ!!!
Zkusím vám je dát zítra do galérky…s med­vídkama…a pak jedny hrkací s plyšovýma kravičkama na nártíku…bude šašík…ale můj! :o)))

Meggie

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.08.05 14:46

Meggie ty jsi teda beruška, s tebou se mimi bude mít jako v bavlnce.
Jinak po dovolený moc odpočatá nejsem, byla jsem na tanečním soustředění, takže spíš unavená… ale bylo to prima, díky za optání :-)

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 01.08.05 14:54

Ili, a jó vlastně, já jsem hlávka…celé se mi to v té makovičce pošmodrchalo!
Tak sis aspoň hezky zabaletila a zalabutila… to je hézký!

meggie

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.08.05 14:58

Meggie-Nevadí. No a navíc ten soubor vedu, takže jsem měla na krku 25 ženských a uhlídat je bylo fakt vysilující. Sice „neplnoletých“ jen pět holek, ale i tak-jak se někde objevily, všude najednou hromady kluků co je okukují, dávat pozor, aby moc nepily a aby se dostaly včas do hajan, jak s malýma dětma :-) do toho všeho modřiny, puchýře, bolavý kolínka :-( ale kdyby mě to nebavilo, tak to nedělám, že jo… :-)))

 
metyska
Kecalka 114 příspěvků 01.08.05 15:09

Ahoj holky,
hlasim se po dost narocnem vikendu… :(
O odpocinku rozhodne nemuze byt cer, za posledni 3 noci jsem spala celkem 8 hodin…

Vikend byl totiz opravdu hekticky, prevaznou cast obou noci jsme stravili v aute (a to skutecne jizdou)…
Jsem utahana jako kote a zacinam byt silne neprijemna.
A ke vsemu do nas pri jedne te ceste naboural autobus :( Nikomu se nic nestalo (NASTESTI!!!), ale cely zadek naseho auticka je kaput, kufr pochopitelne nejde otvirat, vsechno ted tahame pres kabinu.
„Vtipne“ na tom je, ze to auto mame teprve mesic… :((((((
No nic, nebudu Vas tady zbytecne zatezovat vlastnimi starostmi…
Radsi veseleji:

Sunn - MOOOOOOOOOOOO­OOOOOOOOOC gratuluju :) Moc Ti zavidim, ze budes mit na vsechny ty pripravy dost casu… Ani ja prstynek nedostala, o ruku jsem byla pozadana pred 3 lety, nicmene za mymi rodici pritel dosel letos na konci cervna. A pokud se prstynku dockam, tak jen na vlastni zadost :(

Ili - mohla bys mi - prosim, taky poslat ty fotky ucesu? Budu mit na zarizovani malo casu (kdybych mela vysvetlovat duvody, stvalo by me to vsechno jeste vic). Mail Ti prip. poslu pres SZ

Jahudko - moc prima denicek, diky za nej.

Nic, ja budu radsi koncit a snazit se o minimalni aktivitu, dneska ze me nic pozitivniho asi nevyleze… :(((

Mejte se lip,
Metyska

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 01.08.05 15:22

Ahoj holky tak sem zase mezi vami.
jahůdko prima deníček.taky už mámm doma připravenej jeden testík kdyby to náhodou vyšlo hned první měsíc (což pochybuji).Jsem tak nedočkavá že snad bych potřebovala testík který mi to řekne hned o tydenim snazeni.Jsem asi blázen.Už si tak někdy i připadám.
Jinak v práci mě to dneska fakt neba…už abych byla doma.
Koupila jsem si testík a stál jen 28,5kč a je s citlivostí 25.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.08.05 15:39

metysko-fotečky jsem poslala. Neklesej na mysli, určitě bude líp. Spolehlivě tě rozesměje moje nové jméno-už jsem dneska rozesmála sunn, tak mrkni na mail ;-)

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 01.08.05 15:43

Ili, co to může být asi za příjmení, když tady s ním každého bavíš. To je tak srandovní? To můžeš teda vykládat svoje příjmení jako vtipy!
Ha ha.
Jahudka

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.08.05 15:48

jahudka-no zas tak vtipný to není, zvlášť když ti to jméno patří. Věř, že není co závidět. Ale většinou to lidi pobaví :-) Chlubit se ale nebudu (radši) :-)))))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.08.05 17:14

Ahoj, uz letím domů. Mějte se tu fajn.
Neffy, pokud nakukuješ tak Tě zdravím a ptám se jak se máš a co děláte a tak:-)
pa sunn

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 01.08.05 17:46

Ili,
pošli mi to jméno SZ, prosím! Jsem zvědavá! Já naštěstí budu mít moc hezký, strašně se na něj těším!
Teda Metysko, to s tím autem, to nas..... Já bych byla úplně nepříčetná.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 01.08.05 18:06
 
Anonymní  01.08.05 18:36

Ahoj berušky,

mám za sebou perný víkend, jak vystřižený z " Občanského juda " , tak se hlásím až ted a vy nikde? Holky já teda asi po tom všem napíšu návod : Jak vystěhovat nájemníka z bytu ". Abyste byly v obraze:

Mám byt 2+1, který jsem pronajala jedné slečně. Včera jí vypršela smlouva a měla mi ve čtyři hodiny předat byt. Protože nesehnala stěhování, tak na předání bytu nepřišla, nebrala telefon a hrála mrtvého brouka. Po 2 hodinách jsme ji našli v těžce opilém stavu v jedné místní hospodě. Podařilo se nám ji dostat do bytu, kde teda nebylo nic sbaleno. Portože byla teda úplně našrot, museli jsme ji ty věci sbalit já a můj drahý. Mezitím jsem uhnala jejího bývalého přítele, aby jí zajistil nějaký odvoz, ten se slitoval a poslal auto. Protože tak nějak ale chyběli nějací statní muži, kteří by to odnosili do auta, tak můj drahý s řidičem vzali pár pytlů s oblečením a postel a odvezli i se slečnou do jejího nového pronájmu. Aby toho nebylo málo, tak jsme chytli defkt a můj drahý si při tom stěhování odřel hodinky. Nejhorší je, že story ještě bude pokračovat, tak mi prosím držte holky pěsti.....

Sunn-mooooc gratuluji k svatbě a přeji romantiku se vším všudy

Holky doufám, že jsem vás neunudila k smrti. Snad po tom všem, až to skončí budu mít víc času na deníček..

Vaše utrápená Berunka1

 
KLucka
Stálice 74 příspěvků 01.08.05 19:28

Metysko, Berunko - tééda, koukám, že je u vás obou veselo, tak doufám, že se vše vyřeší a bude líp, co líp, nejlíp :o). Obě si odpočiňte a budete mít alespoň čistou hlavu…

Meggie - s tebou je teda sranda, se vždycky popadám za bruško :o))))

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 01.08.05 21:36

Ahoj holčiny,
tak jsem se už vrátila z dovolené, druhý týden dovči zrušila a jsem zase v práci. V těch vedrech se na kole skoro nedalo jezdit, málem jsem v těch vedrech v kopcích chytala infarkty. Kolo jsem nakopala jen první den, pak už jsem se rozjezdila. Každou noc manžel chtěl plodit v přírodě ve stanu romanticky, já bohužel v poloze ležmo do 10ti vteřin usnula. Přes známé jsme v týdnu domluvili chatu v Tatrách, ale až za 14 dní, takže jsme tento druhý týden dovči posunuli a včera jsem se dověděla, že v Tatrách hoří a je zákaz vstupu na lesní půdu. Taky dobrý, co?
Jahůdko, super deníček, zrovna se mi ty informace hodí. Koupili jsme test a koukám jak blázen, není tam napsaná citlivost. Tak jsem ho teď hodila manžovi a on hledá v příbalovém letáku, ale nic zatím neříká. No asi máme hodně kvalitní test, když tam pro jistotu citlivost uvedena.
Jo, a úplně bych zapomněla poblahopřát další těhulce Martince. Toto letí, co? Už 4 těhulky. Tý jó!
 Kasia

 
Anonymní  02.08.05 06:47

Ahoj berušky:)
dneska jsem se teda moc nevyspala,natíráme okna,teda JÁ natírám okna,a jelikož se nedají natřít ve stavu,kdy visí,tak jsme je museli sundat.To znamená,že okno není,manžel v nocí není doma a teď jsme měla v klidu spát??? Celý večer jsem si představovaala jak,mě někdo zastřelí,rozse­ká,ubije,znásil­ní..no horor hadra.Hrůzou jsem byla orosená až na zádech.
A takové spaní mě teď čeká celý měsíc,oken máme celkem 12.A ještě máme pro zloděje nachytaný a zpřístupněný vstup do baráku tím,že máme všude lešení.prostě ,aby se nemuseli šplhat po hromosvodu,tak se jen lehce vyhoupnou na lešení.

Meggie-Na lebkouna lebkovatého kašli,ještě,že jsis udělala radost těmi pidi oblečky:)

Metysko-teda ještě,že se vám nic nestalo!!! to jste měli obr štěstí.S autíčkem to zamrzí,to mi povídej:(

Berunko-s tím jejím vystěhováním,to určitě dobře dopadne.Včera už jsme musela odejít domů,takže když tak mi napiš,jak to u vás dopadlo ,dneska:)

tak toto už píšu zhruba hodinu…a leze to ze mě jako z chlupaté deky:((

pupula

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 02.08.05 07:37

Ahojky, tak jak se dneska máte? Mě se nechtělo z postele a ted tu čučím do monitoru a nic…ale práce je bohužel moc, takže se musím přinutit.
Pupul - to jsi mě rozesmála s těma lupičema…hele, aby si to nějaký nepřečetl. Napiš ještě přesnou adresu a je to!
Bála bych se jako blázen a spala s kudlou pod polštářem a sprejema u postele.
Dneska se odmlčuju. papa sunn

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 02.08.05 07:47

Dobré ránko všem!

Teda Pupulo, to já bych byla posraná až na zádech strachy! Dovedu si to živě představit.....né to posr…ale ten strach! :o))) Ještě 12 oken…tak to musí být teda horor už ty okna samy o sobě.
S Lebkounem je těžké pořízení, pořád ěco chce…divnej, že? A deska bude určitě zase opruzovat, to by mu šlo!

Metysko, to je ale na prdlačku s tím autem.To musí fakt naštvat, doufám že vám to autobusák všechno nahradí, ale i tak jsou s tím starosti…no děs! Tak to všechno zládněte, přeju pevné nervy.

Berunko
taky jse si teda užili! Holka se napere a stěhujte mě…ta je teda ohromná!

Zuzi
tak se mi ty kvasinky taky vrátily, mě z toho asi šlahne!
Toho se snad nedá zbavit, potvory jedny!!!Musím si dnes koupit ten Gynopevaryl, holky mi ho hodně doporučovaly…a taky řebříček, zkus si ho taky koupit. To naštve že? Zrovna teď! Když chcem dělat miminka!
Dělám si průplachy odou s tea tree olejíčkem, zdálo se mi že to pomáhá,ale včera se to najedou zase vrátilo…a to mám týden před MS…

Ili, to by mě teda fakt zajímalo to tvoje jméno! Teď jsi mě nahlodala a já to teď nemůžu vydržet… řekni zvědavce! :o)…zvědavka naoplátku prozradí taky svoje jméno :o))) třeba se budeš taky smát…taky mám veselý!napiš mi SZ, když už budeš psát Iruše, tak to vem při jednom :o))

A ještě ti prozradím jak jsem se mohla jmenovat, kdybych si vzala svého 1. přítele…to se teprv nasměješ!

Tak všem krásný den!
meggie

 
Anonymní  02.08.05 08:37

Ahoj lienočky, pekné ráno : o))
Sunn neuveríš ale snívalo sa mi s tebou… :o)) a s nejakou tvojou kamarátkou, to teda bol sen, prechádzali sme sa po meste ale veľa si z toho nepamätám … :o))
Ak bude stále takto teplo tak budeme mať v kancelárii rybaciu polievočku… máme tu rybičky v dvoch akváriách a ani plávať sa im nechce. Voda je úplne vlažná.
Pupulo to ja by som asi ani nezaspala, nemôžeš si niekoho zavolať aby bol v noci s tebou??
Metysko dúfam že autíčko skoro opravia, hlavne že sa vám nič nestalo, ale naštvatá by som bola strašne. Našim sa to tiež stalo, do úplne nového auta ( cca dva týždne) vrazila jedna slečna plnou parou na križovatke. Otca skoro porazilo… No a do svokra zase vrazila prezidentská kolóna ( to auto malo asi týždeň) ale všetci boli radi že prežili… Aj keď je to na porazenie.
Megie na kvasinky pomáha aj femigel a mne pomohol aj kontryhel ( u nás alchemilka) tak nech sa tých potvoriek rýchlo zbavíš, šup šup nech tam už nie sú, potvory. :o))
Objavili sa nám doma mravce, bývame v paneláku a oni si to mašírujú akurát cez našu kuchyňu, des bes… a aj naša kočka sa ich bojí… každý deň ich zametám, vysávam a systematicky ničím ale nepomáha nič. Jednoducho si nás adoptovali…
Tak ja idem pracovať, všetci majú dovolenky a ja nestíham, no najhoršie je že sa mi ani nechce. pa pa sonyay

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama


Reklama