Skoro snažilky - Diel 6. Váhanie

Snažení

Váhanie. Milé skorosnažilky, rozhodnuté aj neroznodnuté, presvedčené aj nepresvedčené a aj tie ktorým zostáva ukázať parterovi ako veľmi dieťatko chcú a potrebujú ho presvedčiť aby ho chcel aj on ... : o))

Nikdy by som nepovedala že práve ja budem písať tento denníček, ale je to svojím spôsobom aj povzbudenie pre mňa, pretože ja som u nás tá ktorá sa bojí a bojuje sama so sebou kedy to dieťaťko mať a čo mi to prinesie…

A tak začínam používať fantáziu.

Predstavujem si aké to bude keď budem to kuriatko čakať. Deväť mesiacov nosiť vo svojom vnútri… Keď ten malý človiečik bude dýchať môj dych, jeho srdce bude biť s mojim srdcom, bude to malá čiastočka zo mňa ktorá raz vyrastie v dospelú osobnosť.. Aký hlboký pocit blízkosti to musí byť? Určite nádherný a neopísateľný. Čítala som že pokiaľ žena nedosiahne materstvo nie je možné aby naplno zažiarila jej osobnosť, rozkvitla jej krása, vnútorne sa zkľudní, stíši a zjasní. Bude to krásne.

Prečo potom toľko rozmýšlam nad tým kedy ho mať? Nad tým ako ovplyvní náš život? Prečo cítim strach?

Ktosi, kedysi povedal že myslenie nás ľudí presviedča o tom že sme, ja začínam mať pocit, že je to iba začarovaný kruh ktorý nikam nevedie. V tomto prípade skáče kosa na kameň.

Nikdy asi nebude to najvhodnejšie obdobie, ak človek premýšľa, vždy nájde negatíva aj pozitíva. Dôležité však je byť v tejto chvíli. Život je predsa zmena… Neustály boj, šťastie aj smútok, pády aj vrcholy. Možno práve mať dieťaťko a dať mu zo seba to najlepšie, ukázať mu život a svet, tešiť sa s ním, vychovávať ho a viesť ho je to čo nám chýba, čo dá nášmu životu zmysel, naplnenie a radosť tak prečo to stále odkladať? Prečo bojovať?

Spohodlneli sme a zvykli sme si na život vo dvojici. Ako by nás mohlo dieťa obmedziť? Dieťa ktoré potrebuje iba lásku rodičov a bude sťastné? Príliš veľa premýšlame, zameriavame sa na budúcnosť a kombinujeme. To my obmedzujeme samých seba. Muži asi nikdy celkom nepochopia aké to je nosiť a porodiť svoje dieťatko, cítia to inak. Boja sa viac ako my. Asi je načase ukázať im našu rozdodnosť, naše odhodlanie našu vieru, že všetko bude ok a bude to krásne. Žiadne peniaze, byty, domy, kariéra či naša pohodlnosť nie sú doležité… Dôležitá je láska. Viete koľko lásky vám vaše dieťatko daruje?

Takže prestávam kombinovať, váhať a plánovať budúcnosť. Možno ta správna doba práve prišla…

Želám Vám teda veľa lásky a menej premýšlania. A teším sa na to ako budete postupne oznamovať radostnú správu o tom, že za chvíľu vás bude o jedného viac.

Z pozdravom Sonyay

PS: prikladám náš zoznam:
berunka1 - /75/ZL/* - bere Calibrum BabyPlan
Denda - /80/ryby/Bratis­lava/sv/TS 1,05 - bere kys.list.
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/28.5­.svatba/HA - bere kys.list.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/
- bere Calibrum BabyPlan
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA - nebere zatím nic
Hanule - /83/blíženec/vd/HA­červen - bere Mamavit
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/
TS srpen - bere Calibrum BabyPlan
Iveta30 - /75/ryba/Tren­čín/vd/* TS 9,04
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/TS 8,05 - bere Calibrum BabyPlan
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/
- vit. nebere, nechává na přírodě
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/* - bere Calibrum BabyPlan
Lucici - /81/vd/ TS 8,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/HA - bere kys.list a Mamavit
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/HA do 6,2005 - bere kys.list.
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/
- bere kys.list.
Neffy - /75/beran/Pra­ha/sv/HA do 6,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/* - zatím nebere nic
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 - bere kys.list
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/HA do 6,05 - bere Calibrum BabyPlan
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/

sonyay - /80/ryby/Sloven­sko/sv/HA
sunn - /79/vodnář/Č.B­./sv/HA do 5,05 - bere kys.list.
Tynda - /ryby/Třeboň/svatba červen/HA do4,05 TS 7,05 - bere kys.list., hořčík
Zulka - /80/Praha/18.6­.svatba/

zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* - zatím nebere nic

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 31.05.05 07:44

Ahoj holky, že bych byla po ránu první nebo jste ještě ve starém deníčku.

Sonya: díky za to, co jsi napsala. Prochází tím totiž určitě každá z nás. Dřív nebo později se nad tím zamyslíme.
Já už to mám naštěstí vyřešeno - zda mít či nemít, ale dál přemýšlím o tom jaké to bude , jaké přijdou změny ve společném životě - myslím teď mém a mého muže. Jak se budu cítit, co budu cítit a jestli vůbec dokážu být dobrou matkou. Tyto myšlenky určitě úplně nezmizí, dokud se jí nestanu
a nezkusím vše „na vlastní kůži“. No a vlastně manžel taky, i když o něm jako o budoucím otci vůbec nepochybuji:-)

Přeji všem hezké úterý a ať nám jde práce hezky od ruky:-))

 
Anonymní  31.05.05 07:55

Ahoj Sonyay, tak jsem to stihla:-) Mrazí mě při čtení kolik je v tom pravdy a taky proto, že jsi to napsala opravdu krásně. Moc děkuji za nový děníček! Je super!
Byla to jedna z posledních kapek, které mi pomáhají utvrdit v tom, že jediné co teď opravdu chci, je otěhotnět a porodit zdravé dítě a dát mu všechnu lásku, aby rostlo a bylo šťastné. Jsem z toho nějak naměkko:-) Tak pa holky, jsem ráda, že jste v tomhle deníčku.
nepřihlášená sunn

 
Tynda1
Stálice 91 příspěvků 31.05.05 07:58

Ahoj holky,

taky hodně přemýšlím nad tím kdy a proč mít dítě. Cit říká že dítě chci, rozum však trošku váhá. Taky pořád probírám jaké to bude, jestli to všechno zvládnem. Jak se změní náš život. Kolikrát jsem o tom mluvila s rodiči, nejdřív se báli abych neměla dítě moc brzo, teď zase bijí na poplach že bych už měla mít dítě. Proto říkám o co to měly naše maminky jednodušší. HA antikoncepce ještě nebyla v rozkvětu a prostě když to přišlo tak to přišlo a nemuseli nad tím tolik přemýšlet. V tomhle směru jim strašně závidím. Když to přišlo a neměli kde bydlet, měli nárok na byt a novomanželskou půjčku atd. Takže ani nemuseli tolik přemýšlet jak to zvládnou finančně a jestli budou mít kde bydlet. Myslím že v tomhle směru jsme v dnešní době trošku více svázané.

Sunn: svatbu mám až koncem června takže na fotky si ještě chvilku počkáte :-)

Tynda

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 31.05.05 08:03

Tynda: smím se zeptat jaký jsi ročník narození, že již rodiče bijí na poplach:-)

 
Anonymní  31.05.05 08:08

Pupula - díky za tip na atlas - článek z klubka 9 o počátku nového života. Moc hezký:-)
 sunn

 
Tynda1
Stálice 91 příspěvků 31.05.05 09:05

Jsem ročník 1977. Takže je mi 28 let.
Tynda

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 31.05.05 09:14

Dobré ráno holky,Sonyay to napsala moc hezky.taky věřím tomu,že mít dítě je naplněním života:)teda pro mě určitě,i když taky pořád váhám a kombinuji,kdy je ta nejlepší doba,abych byla připravená,abychom nic neuspěchali,abychom si ještě užili.Jenomže ať už to dítě příjde kdykoliv,pak už člověk nelituje ničeho co neprožil,nezažil nebo chtěl ještě něčeho dosáhnout:)

Dneska jsem jela do práce na osmou,bože to byla pohoda:)Dokonce jsem se ráno doma i nasnídala a učesala:)

ak hezký den všem-pupula

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 31.05.05 09:40

Ahojky,

Tak jsem napsla komentar jeste do stareho denicku,jelikoz jsem nevedela,ze je novy(((

Dneska uz se citim relativne OK.Dost me poboliva brisko,tak porad litam na zachod,jeslti uz jsem to nahodou nedostala a zatim nic((( Uz se na ms tesim,protoze pak uz jen jedna a jupii jedeme na ostro.

Denicek je moc pekny,ja jsem chtela deti vzdycky,ale porad jem na to tak nejak necitila,ale ted posledni rok uz na to myslim neustale,ale cekali jsme dokud nezrekonstrujem byt a nekoupime si auto atd.No a kdybych vedela jak to dopadne tak bych vubec necekala,ale kdo to mohl vedet.Strasne moc se tesim az budu maminka a manzel se tesi snad jeste vic jak ja.
Pa Lucici

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 31.05.05 09:59

sonyay: moc krásný deníček, taky mě mrazilo v zádech, jak nad tím vším tak hrozně přemýšlíme a kombinujeme. Taky je mi krásně ve dvou, ale proč ne ve třech? To bude taky dobře.
Sunn: tak jsem zvědavá co dneska na gyndě, zeptej se na všechno a uvidíme, co kdo říká. Já ještě poslední platíčko a měsíc na pročištění a hlavně zavedení dobré životosprávy a uvidíme, jak naběhne normální cyklus.
Nebudeme se bát a všechno budeme řešit až jak přijde a jsme dva, tak to lépe zvládneme.

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 31.05.05 10:02

Sonya, to je překrásný!! Myslím, že všechny s tímhle bojujeme, že kormě těch, které otěhotněly neplánovaně a byly podobného váhání ušetřeny, tím projde každý člověk. Ale máš pravdu, že ta doba by vždy mohla být ještě vhodnější a lepší, ale o to nejde. Vymlouváme se, že to děláme pro dítě, aby vyrůstalo v lepším prostředí, ale ve skutečnosti je to jen náš strach a pohodlnost. Dítěti je určitě jedno, jak stará je Vaše sedačka, jakou značku televize máte nebo jestli dovolenou strávíte místo u moře u známých na chatě. Jediné, o co děťátku jde, je to, kolik lásky mu dáte. A ta v nás existuje nezávisle na jakýchkoliv materiálních podmínkách. Zkuste se někdy podívat nějaké mamince do očí. Nedokážu to pojmenovat, ale najdete tam něco překrásného, co jiná žena nemá …

Takže přeju všem zdárné ignorování případných překážek a trochu více odvahy …

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 31.05.05 12:05

Ahoj holky, jakpak se dneska máte? Tady se po té včerejší smršti hodně ochladilo, takže mě osobně je o moc líp. Jen mě nějak bolí žaludek a vůbec nevím proč.

Sonyay - moc hezký deníček, krásně napsané. Já se strašně moc těším až bude ve mně mimísek růst, až ucítím jeho pohyby, jak škytá, uvidím ho na ultrazvuku. O víkendu jsem přemýšlela jak přebuduju ložnici, kam se vejde postýlka, ale nejsou tyhle úvahy moc předčasné? Co když to hned nepůjde????? Já už toužím po mimískovi asi tři roky, ale bohužel manža ten názor se mnou nesdílel, tvrdil že musíme postavit dílnu, zaplatit dluhy, pořídit co je potřeba, že potom by jsme to s penězi nezvládli. Já ho asi chápu, musela jsem mu dát zapravdu, zní to vždycky rozumně to co říká, ale moje srdíčko cítí něco úplně jiného!!!
Doufám že jsme ten mezičas nějak překlenuli, už i on říká že až koncem léta zkolaudujem tak na to vlítnem :o) Je fakt že rodina, kamarádi a okolí do nás furt a neustále reje kdy už. Je to nepříjemné všem vysvětlovat že ještě není ten správný čas, že ještě tohle a tohle…
Ani nevíte, nebo vlastně možná víte jak se bojím že až tedy nastane ten správný čas tak to nepůjde. A já se pak budu nervovat že to nejde a kdybychom tak dlouho nečekali tak by to už mohlo být! Já vím, nemyslet na to a hlavně ne na to špatné, ale jde to? .....

Člověk by si řekl, bydlení máme, rozumnou práci taky, máme auta, tak kde to vázne?
Ach jo.....
Zbývá mi zítra poslední tabletka a hurááááá aspoň ta hormonální očista začne !!!!!

Naši 4 měsíční neteřinku se snažím vždycky k manžovi postrkávat, ona po něm šmatá, něco mu žvatlá (do náruče si ji vzít nechce) a myslím že se mu to moc líbí.
O víkendu jsem mu ukazovala jaká se mi líbí autosedačka, taky byl pro. Tak že by to už bylo na dobré cestě? Doufejme!

Zuzzanka - S tím neplánovaným otěhotněním máš pravdu. Jenom aby to bylo s tím správným partnerem že? :o)
Ale bylo by to o mnoho jednodušší (o to rozhodování) vždyť mimísek potřebuje HLAVNĚ LÁSKU RODIČŮ !!!

No, manžu trochu vyděsily ty nedělní střepiny, ale taky sem se mu snažila vysvětlit že lze spouta věcí pořídit v bazaru, od příbuzných miminek, ušetřit správným nakupováním, atd…

Mějte se krásně a rozhodněte se hlavně správně, tak jak to cítí srdíčko :o)
Pa Ráďa

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 31.05.05 12:52

Radunka: tak to jsme s tím vybíráním na tom úplně stejně. Občas zapřemýšlím kam s postýlkou, mrknu na autosedačky, viz. včera maxi-cosi (na tvou radu) a pak si říkám, abych to tím nějak nezakřikla (jsem strašně pověrčivá), že to nemusí jít hned a tak. Jinak jsme ve stejné situaci. Spoustu lidí kolem nás se ptá a kdy bude mimčo?… A co já jim mám vykládat?: víte už měsíc neberu HA a nechávám tomu volný průběh??
Někdy si říkám, až budu těhotná, kdy to komu řeknu, první trimestr je přece nejrizikovější, abych pak nemusela všem vysvětlovat co a jak… Pak zase výčitky ted to ještě neřeš není proč a tak je to pořád dokola.

Jen abys věděla, že na tom nejsem stejně sama… a asi nejsem jediná..co holky?:-))

Teď jsem např. 32DC a chytám paniku, že jsem se tou HA tak rozhodila, že to asi nedostanu, že jsem možná ani neměla OVU a co pak, jak se snažit, když by nebyla??? No je to hrozný pořád nějaké myšlenky. Radši to zaháním jinou činností a snažím se nemyslet:-)) Odpoledne jdu na spinning a doufám, že ji přesvědčím.

Pupula: jsi tady dnes vůbec? já jsem si včera šla koupit ty ovu testy. Nakonec jsem koupila testy 99 - prý superspolehlivé? Jsou baleny po jednom. No, paní v lékárně se divila proč chci 3, pozastavovala se i nad jinou zákaznící, ta jich totiž chtěla alarmujících 10 kousků.
Doma jsem se pak musela moc smát neboť v návodu stojí následující: od 11 dne cyklu testujte denně dokud nezjistíte OVU (u delších cyklů můžete i více než 10×) TO MĚ TEDY DOSTALO.
Až půjdu příště do lékárny asi si to neodpustíma paní lékarnici poučím, už proto, aby se na ostatní zákaznice toužící po dítěti, nedívala jako na super cvoky.

Tak zatím papa
Eva

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 31.05.05 12:53

Radunak: ctěla jsem napsat, ŽE NA TOM NEJSI SAMA

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 31.05.05 12:58

Ahoj holky,
bezva deníček Sonyay!
Já zatím o všech těch věcech spojených s miminkem nepřemýšlím moc soustředěně, abych si představovala to či ono. Spíš mi vždy něco probleskne hlavou. Třeba když jedu v autě - jak se budu pásat s bříškem, aby to nebylo nepříjemné … nebo jsem si koupila kalhoty, které povolily víc, než jsem čekala - tyhle budu nosit, až budu mít bříško, zatím musí vyčkat ve skříni … nebo jak budu fungovat v práci, když třeba budu muset být v naprostém klidu, ev. ležet … apod. K tomu, že bych strčila polštář pod šaty jsem se zatím nepropracovala, ale co není může být :) Že se na tyto myšlenky příliš nesoustředím vyplývá též z toho, že zatím nepadlo TO rozhodnutí (mnou vytoužené): TAK SE NA TO VRHNEM! Bojím se jen jedné věci, kdyby to rozhodnutí padlo (partner by z čista jasna souhlasil), tak bych asi dostala infarkt - z toho mnoha štěstí najednou :) No minimálně bych nebyla schopná ze sebe vypravit souvislou větu, jak bych se rozplývala štěstím.
Překážky hmotného charakteru nemáme tj. bydlíme v príma bytě (i když uvažujem o domečku), finačně bychom jednoho i dva navíc určitě utáhli .. takže se vlastně jedná jen o jedniné - osobní svobodu, to že na nás (přesněji partnerovi) není zatím nikdo závislý. Já ho holky na jedný straně chápu, ale na tý druhý … ať už se jí ve jménu mimíska aspoň trochu vzdá. Nevím, zda jsem vyjádřila jasně, o co se při tom rozhodování a váhání u nás jedná, uvidíme kam povede diskuse.
Jinak pěkný den, práce už zase volá (ta potvora má pěkně silný hlas)
 sisina

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 31.05.05 13:13

Eviku-jsem tady!Akorát mám toho dost,atk nemůžu moc často nakukovat.takže sjis je nakonec koupila.Mám taky jeden doma,ale nepoužila jsem ho-ten test 99.Kolik stál?? už si to moc nepamatuju.Jen vím,že měli v lékárně jen jeden,tak jsem ho ze zoufalství vzala,ale přišlo mi to docela málo/jak píšeš ty/,tak proto jsem si objednala ten directak,tam jich v jednom balení bylo 6 ks,což mi přišlo docela dost.Stejně jsem je všechny nevypotřebovala:)
takže pak mi dej vědět,jak fungují a jeslti jsu opravdu ,tak moc spolehlivé:)))

Pupula

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 31.05.05 13:19

EVIKU-MUSÍM SE TI OMLUVIT,právě jsem volala manželovi ať se mi mrkne na ten název těch ovu testů ,včera jsem na to úplně zapoměla.tak já si to spletla,jmenují se SERATEC LH MAX. ještě jednou promiň:)

PUPULA

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 31.05.05 13:24

Pupula: to jsi chudáka manžela neměla honit:-)) Jseš moc hodná. No, jejich spolehlivost prověřím příští měsíc. teď čekám na MS. První použití bude tedy nejdřív za zhruba 2 týdny, no a uvidíme zda se zadaří:-))
Jak jsem psala předtím, hlavně aby mi probíhala OVU. Jinak na balení píšou, že spolehlivost testu je 99%? tak uvidíme.
Kéž by pak byla i 99% pravděpodobnost // :-)))

Opravuji si název v peněžence:-)) na seratec lh max

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 31.05.05 14:00

Koukám, Radunko, že jsme na tom podobně … já nevím, čím to je, že ty chlapi uvažujou tak pragmaticky - nejdřív byt, finančně zabezbečit rodinu atd. já to taky tak nějak uznávám, že je to rozumnější, jenže kdo řekl, že rozumnější je lepší, že jo:( On se moc těší, ale kdyby bylo na něm, tak ještě pár let buduje, vydělává, staví, podniká a kdoví co ještě, ale to já bych už asi pukla žalem. Jinak já už neberu HA 14 dní, ale i když si dáváme pozor, tak pořád doufám, že mu tam něco omylem ucvrkne:))))

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 31.05.05 14:13

Ahojky,

Dnes nejak nestiham : o(( Vonku je prijemne a mne sa strasne, ale strasne nic nechce : o)))
Evik na tvojom mieste by som si starosti ( ci mam alebo nemam ovulaciu) zacala robit az po niekolkych mesiacoch nezadarenia. Naco sa zbytocne stresovat?? Sonyay

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 31.05.05 14:27

Ahoj děvčata,

už jsem se poměrně dlouho neozvala, ale deníčky pročítám a sleduji. Sonyay, úplně mi mluvíš z duše, tenhle deníček na mě pasuje jako ulitý. Také pořád koumám a špekuluju, kdy s tím začít, jak to zvládnu, jestli se dostaví mateřský cit, jestli, jestli, jestli…
Naštěstí nemusím řešit ten problém, jak přesvědčit partnera. On spíše přesvědčuje mě, takže o to to mám lehčí. Peníze, kariéry a budování domova jsme také hodili za hlavu, nějak bylo, nějak bude. Já snad už v lednu dostuduju vysokou, zaměstnání mám už nyní a bude fungovat i v těhotenství a po porodu, protože vypomáhám u rodičů ve firmě. Partner bude studovat ještě pár let, byt máme (sice miniaturní a od září, ale i to je pro nás luxus), takže jediný problém je pořád ve mně. Podvědomě po rodině toužím, ale stále si říkám, že až po té škole…a druhým dechem dodávám, že se ještě uvidí. Prostě mám strach, jak to všechno budu zvládat. To je ta největší překážka. Strach.

Chytla se mě teď nějaká předletní viróza, bolí mě v krku, tak jsem do oběda ležela, z donucení. Partner jako budoucí doktor na mě zkouší ty své znalosti, tak jsem ho poslechla, ať má radost :-).

Také jsme vybírali termín svatby. Nejdříve jsme byli rozhodnuti pro tento podzim, ale protože nás čekají ještě nepříjemné zkoušky, a svatbu bychom si proto neužili, definitivně padl příští březen. To už spolu budeme 4 roky, tak to je snad tak akorát. Také jsem se v duchu zabývala příjmením, zda si nechat svoje, nebo přijmout partnerovo, ale asi půjdu v duchu tradice a změním si ho. Já mám takové typicky české, partner zase cizí, alespoň budeme teda světoví :-))). Uvažovaly jste, holky, že byste si příjmení po svatbě neměnily?

Všechny moc zdravím a držte se,
carisa

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 31.05.05 14:28

Eviku: já bych se tak nestresovala ovu testy, ale taky mě moc zajima tvoje zkusenost. Kdy je začneš zkoušet? Třeba podle tvého popisu je taky použiju, ale prvně musím zjistit jaký bude MC po vysazení HA. A kolik to stálo? A kolik toho je v tom balení?

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 31.05.05 14:50

Zuzzanka - teď si mě opravdu rozesmála :o)))) taky budu doufat že aspoň několik tisíc (z několika milionů to přece nic není) ucvrkne :o)))))
Jestli tedy manža nebude chtít používat kondom, do toho se mi teda moc nechce :o( ani nevím jestli to s ním ještě umím :o)))
S manžama jsme na tom asi fakt stejně - budovat, podnikat, stavět, když si vzpomenu co peněz už vrazil do podnikání tak mě vomejvá, ale ty se holt investovat musí, aby se vůbec podnikat mohlo (truhlařina). Teď stavíme dílnu (100m2) hi hi hi spíš halu hi hi hi takže budou i prostory. No, jenomže když už budou prostory tak bude manža chtít velkou pilu, která stojí přes 100 tisíc a budem zase tam kde jsme byli. Snad dostane rozum a bude chtít potomstvo, vždyť je mu už 30. Za 3 týdny si jedem pro Barunku (štěňátko viz fotogalerie) a na to se strááááášně těší. Tak proč takhle nemluví o mimču ????

Pardon, asi na mě zase leze depka. Potřebuju doma uklízet, tak ji třeba ze sebe dostanu tím. Nebo si dám něco dobrýho k jídlu, to bude asi lepší ne? :o)))

Carisa - hezky se vyhajej ať je ti dobře, a přítel ať tě vyléčí, ale nejlépe v pelíšku :o))
Já jsem s příjmením neváhala, protože jsem se jmenovala Novotná a to je na každém rohu, tak jsem přivítala míň známé a míň rozšířené.
Svatbu si v březnu užijte, snad už bude trochu teplíčko. My měli svatbu 7.7.2001 a bylo snad 30 stupnů, málem jsme se upekli :o)) ale nádherný to bylo, to jo.

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 31.05.05 14:57

Holky,

pádím na BUS, vše ohledně OVU testu napíšu zítra. Hezký zbytek úterního dne.

Eva

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 31.05.05 15:19

Když ale budete mít, Radun, aspoň jistotu, že to půjde … jenže my jsme to po třičtvrtě roce „živení“ krámu vzdali, protože už nám viditelně naznačil, že se dařit asi nebude. Za měsíc to balíme a rozjíždíme e- shop. Ten snad bude fungovat líp. Taková škoda, jsou to tak krásné věci:((Nejhorší je, že kromě jeho firmičky na webový stránky atd. a toho e- shopu má plánu ještě něco, na co je potřeba aspoň 100 000… Podařilo se mi ho přesvědčit, že to přeci pak můžeme i s dítětem, když si na to vyděláme časem z našich prací a těch našich výdělků z e- shopu a reklamky. Jenže mám strach, že jestli na to pak už nikdy nebudem mít (což je klidně možný, protože děti „schlamstnou“ spoustu peněz), tak že mu tím vezmu něco, po čem toužil … ach jo. Jak říkám - proč ty touhy nemůžou přicházet normálně „logicky“ za sebou - touha cestovat, touha po práci, pak po bydlení a PAK teprve po miminku. No nebylo by to všechno snazší?:)

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 31.05.05 15:32

Máte to o moc složitější, to je pravda :o(
Já se právě uklidňuju myšlenkou že mu podnikání půjde, protože už je o něm rozhlášeno po okolí že je moc šikovný a není vůbec drahý. Ale taky pořizuj si stroje - fréza 35.000,– pila 130.000,– hoblovka, protah cca po 40.000,– stojanová vrtačka 20.000,– a to se držím při zemi a není to zdaaaleka všechno. Takový zedník si vezme do brašny pár kousků nářadí a jde vydělávat.

Moc mě mrzí že vám krámeček nevyšel, tam moc moc přeju ať se daří e-shopu. Kamarád takhle prodává italský nábytek a daří se mu velmi.
Držím palečky, ale teď už musím na autobus nebo ujede pa pa… Ráďa

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 31.05.05 15:43

Ahoj holky, tak jsem stihla práci dřív, jupíí. Už jste se tu koukám pěkně rozepsaly.
Já mám obavy z dnešní gyndy, uvidíme jak to dopadne..:(
tak pa a mějte se tu. sunn

Tyndo - promin, že jsem Ti nedala letopočet do seznámku, už je tam dlooooho chyba (bez ročníku, ale lepší než špatnej, ne?). Ted jsem ho s ní poslala i sonyay, tak při příštím vydání musíme doplnit.

Eviku - četla jsi v minulém deníčku, že s tebou s dalším deníčkem příští úterý počítáme?

Zuzanko a Rádo - ti chlapíci jsou šikovní, ale takhle by jste se asi nikdy nedočkaly…

Květule - pořád žádné příznaky //?

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 31.05.05 15:45

To se máš. Já si tu posedím ještě hodinu a půl … uf! Náš známý taky prodává přes internetovej obchod a má taky úžasný výdělky. Asi je tahle doba fakt jiná a ten kontakt přes internet jen kvete (ostatně o čem je eMimino, že, holky?:) Jinak až bude e- shop hotovej, určitě Vám napíšu adresu, abyste nás taky podpořili:)) Jinak je to zboží, které je z Německa. Můžete se číhnout na www.asa-selection.com. Jsou to fakt nádhený věci, já už pomalinku nenápadně nakupuju, až ten byt zrekonstruujem, aby to tam bylo fakt ňam ňam. No, budu referovat, jestli tu rekonstrukce finančně zvládnem do půl roku, v což stále ještě zoufale věřím. Musím říct, že jestli se nám vše zdaří tak, jak si to já vysnívám, tak to bude docela náhlej zlom - během jednoho roka - , přítelova promoce, zasnoubení (to už je), byt, svatba a miminko. Docela nášup!

Tak ahojda.

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 31.05.05 15:47

Sunn, máš pravdu. Já Ti dám na přítele číslo a vysvětli mu to, jo?:)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 31.05.05 15:50

Zuzanko - to radši neeeeee:-) to mu musíš nějak šikovně, nejlépe v nějaké slabší chvilce, vysvětlit ty :-)

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 31.05.05 16:32

Slabší chvika? Myslíš třeba, až příjde v noci z hospody a bude na mě dýchat?:)

 
Anonymní  31.05.05 18:28

Ahojky snažilky,

Sonyay-deníček je moc fajn, napsala si ho moooc pěkně a mluvíš z duše určitě nám všem snažilkám i skoro-snažilkám.
Jsem sice skálopevně přesvědčená,že mimi chci, ale pochibnosti mě pronásledují neustále. Doba je nejistá, co platí dnes, zítra nemusí. Jenže v létě mi bude 30 a já mám strach, že když to zase odsunu, tak to snaženíčko bude rok od roku složitější…
Tak se těším, že se letos vrátím z dovči s //. Byl by to ten nejvzácnější dárek k mým kulatinám. Tak uvidíme…

Berunka1

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 31.05.05 18:59

Ahoj holky,ani jsem se odpoledne nerouloučila,ale byla jsem bez auta,tak jsem spěchala za známou na auto:)

Zrovna si doma dělám pořádek v oblečení a padá na mě depka.Už zkouším třetí rifle a zase malé.Není se co divit,před chvilkou jsem snědla další čokoládový bonbon.A to mi dneska jeden „zákazník“ zase přinesl toffife.Už jsem ho taktně upozornila,aby mi raději nic nenosil.Kdyby se měl raději k placení,už mi dluží měsíc:(

Zuzzanko-snad máte doma i hezčí intimní chvilky.na chlapa musíš polehoučku.Ikdyž já bych občas taky uvítala nějaký „návod“jak s nimi zacházet:)))

Radunko-máte toho docela dost,co si musí manža ještě pořídit,ale nějak to zvlídnete,i s dět­ma.my taky předělávali celý barák a ještě předěláváme,do toho leasing na auto,různé spoření,půjčky a alimenty.

A to mě napadlo,dneska měl manžel soud ,ohledně alimentů.byl tam půl hodiny i s cestou,pozvali si je na půl třetí a ve tři se budova soudu zavírala,takže se toho moc nevyřídilo.takže nám to odsunuli na konec měsíce,ach jo…

Sunn-dneska jsi tad opravdu moc nebyla,tak snad zítra:)

barunko.-nebu´d smutná.Já mám taky pochybnosti a strach z budoucnosti,ale s takovou by jsem to miminko neměly nikdy.Doufám,že ti ten „dáreček“ z dovolené vyjde:)

tak já jdu pokračovat v úklidu,asi to radikálně protřídím:)
Tak hezký večer všem:)

Pupula

 
Mili2
Povídálka 20 příspěvků 31.05.05 19:02

Ahoj, Sonyay, napsala jsi moc krásný deníček a ve všem máš naprostou pravdu.
Hlavně s tím pohodlím. To si myslím, že je kámen úrazu hlavně u mého manžela. Příliš si zvykl, že má vše po čem touží, naplno se věnuje svým zájmům a já ho „samozřejmě“ ve všem podporuji. A také je typický býk (když už často zmiňujete ty znamení), který má rád materiální jistotu a nesnáší jakékoliv změny.
Ale o miminu už jsem naprosto přesvědčená a jsem ochotná za něj doma bojovat, i když vím, že to nebude jen tak.Někdy je mi líto, že jsem neotěhotněla už někdy dřív neplánovaně. O co by to všechno bylo jednodušší. Ale druhou stranou také tak trochu věřím na osud, že všechno přijde v ten správný čas, kdy má. Tak snad i v tom mém případě to tak bude.
Mějte se moc krásně. Mili

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 31.05.05 19:35

Mili, muzi si myslia ze stratia slobodu a pohodlie ale v skutocnosti nikto z nas zatial nevie ake to bude, to zistime az potom ked tie deti budeme mat…
Pupula, tiez sa chystam prehadzat skrinu ale zatial som nenasla odvahu :o))) Najradcej by som vsetko vyhadzala a kupila si nove ale este nie sme v tej danovej skupine…:o))) Aj tak mam pocit ze nemam co nosit, ale to ma asi kazda baba… rano mam co robit aby som stihala do prace kedze sa vzdy aspon trikrat prezleciem..... no hruza. Sonyay

 
Anonymní  31.05.05 19:55

Pupulko, díky za podporu, to víš ty biologické hodiny ve mě bijou čím dál víc. No snad přijdu na dovči na jiné myšlenky, protože už z toho miminkaření blbnu a první co udělám, když přijdu do kanclu, tak kouknu na emimino…

Sonyay-tak tím ranním převlékáním trpím taky, no a jako každá správná ženská mám pocit, že nemám co na sebe

Berunka1

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 31.05.05 22:01

Ahojte skoro snažilky aj snažilky:)

Nejako som tieto dni nemala čas sem nakuknúť, vidím že sa tu toho veľa udialo medzitým. Sonyay, naozaj sa ti podaril denníček, akurát aby som už začala rozmýšľať o čom napíšem ten svoj :))

Musím sa pripojiť k vašim názorom. Ja tiež váham, aj keď som asi viacej rozhodnutá že by som už chcela mimi, ako môj manža. Aj ja mám strach z toho, čo to všetko bude pre nás znamenať. Aj ja som za tie tri roky, čo žijeme spolu spohodlnela, lebo robím to čo chcem a kedy to chcem, a nie že mi to rodičia prikázali a že musím. Aj ja sa bojím nedostatku peňazí počas materskej, a celkovo všetkého. No na druhej strane sa začínam aj tešiť, nakukujem do kočíkov, obzerám kočíky v obchodoch, sedačky, prebaľovacie pulty, a tie mrňavé chutnučké vecičky.

No neviem, asi mi už fakt začali tikať biologické hodiny :).
V nedeľu sme boli v obchoďáku, majú tam jeden fakt pekný kočík, tak sme ho trošku obzerali - teda, trošku dosť :). Dokonca aj manža sa nechal zatiahnuť do debaty, a ako prvy samozrejme hneď zistil, ako sa prehadzuje rúčka zpredu dozadu :)) Asi ho už pomaly začínam nakazovať, ale v podstate neprejde deň aby sme sa o niečom čo súvisí s bábätkom nebavili.

Možno si to rozmyslí, a na dovolenke to skúsime. To je už o tri mesiace, takže to aby som si išla kúpiť tú kys. listovú :).

No nič, je neskoro, idem spať. Dobrú noc želám.

Zuzka.

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 01.06.05 07:02

Dobre rano holky,

Jak jsem psla vcera jeste do stareho denicku,ze se pojedeme podivat na 12 ti denni miminko za kamaradkou,tak jsme tam vcera opravdu byli.Hoky to je takova nadhera,ja jsem z nej byla uplne mimo.Zrovna se koupal a pak jsem si ho pochovala a kamaradka mi dala lahvicku s mlikem at ho nakrmim,mela jsem z toho strach,ale zvladla jsem to.
Byl to uzasnej zazitek a ja si preju miminko snad jeste vic.Manzel taky choval a byl z malyho cely vedle.
Cestou domu na me zase padla takova depka,ze jedeme do prazdneho bytu a co kdyz nam to nepujde atd.Proste zase na me sedla depka,ale dnaska uz je to lepsi.

Teda holky vy jste toho vcera napovidaly,ze to ani nemam jeste precteny,takze jdu cist,nez bude blazinec.Tim padem nebudu ani reagoat jednotlive.

Hezky den Lucici

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 01.06.05 07:18

Dobré ráno, dnes jsem tu dřív než Pupula?

Sonyay - tolik jsi se bála a tak se deníček povedl. Ale je fakt, že já taky byla nervozní.

Hlásím, že následující 3týdny moc nebudu. Když budu mít chvilku, kouknu sem, asi vždy takhle ráno a pak třeba večer, možná i na chat. Ale jinak budu mimo provoz. Už začíná jít do tuhého. Zkouška je blízko a já furt ještě nepřekonala lenoru. Tak teď už opravdu musí jít skoro vše stranou, abych měla vůbec šanci u zkoušky obstát. Takže se tu mějte hezky, pište.

Dnes mám poslední HA. Ještě pořád mám únikovou cestu - můžu si nechat předepsat další, ještě týden, ale pokud to nechám projít, znovu už začínat nebudu. Takže mám týden na poslední rozhodnutí.

Jinak hodně nás to má společné - strach. Taky už vím, že bych mimino chtěla. Ale pořád se najdou chvilky, kdy si říkám: a jak bude tohle a tamto? Strach z narušení pohodlí. Taky nám je dobře ve dvou, můžeme dělat co chceme, kdy chceme, sami na sebe v pohodě vyděláme (tedy mimo na vlastní bydlení). Ale s příchodem dětí půjde celý dosavadní styl života někam, všechno budeme „budovat“ znovu. A to je namáhavé, že? Copak mrňousové, ale takový šílený puber'ták? Kromě toho s ním vyjít, musíme i hodně vydělat - aby měl dobré vzdělání, aby mohl mít nějaké zájmy,… Nebo konec dovolených mimo prázdniny, když už začnou chodit do školy a to třeba zase znamená všude strašně lidí a mnohem větší hromada peněz (opět), protože v sezoně se musí sakra připlatit. A tak vlastně je to pořád o tom, jestli bude dost peněz, aby život zůstal pohodlný, že? Jestli dokážeme vydělat opravdu dost a obstát tak na jakémsi pomyslném společenském žebříčku dnešní doby a to ne jen v očích budoucího puberťáka. Tak určitě je to normální, že váháme, když nevíme, do čeho jdeme. Protože tyhle důvody rozumově mluví proti. Ale do vztahu nebo do manželství jsme taky nešly rozumem, nebo jo?
Když si tak po sobě čtu, co jsem napsala, zjišťuju, že už to nejsou pochybnosti, jestli mít mimino, ale jestli mít puberťáka. Když ono to má spojitost, ach jo. Takhle přeskočit od 13 až k 18 letům, to by nebylo špatné. Pak už by to mohli být rozumní tvorové. Zase je to snad jen asi 5 let takových hodně tuhých.
Včera jsme byly se ségrou obhlížet ty prťavosti pro mimina. Já vlasně poprvé. Ona už malou slečnu má, takže vím, že takové věci existují. A tak jsem koukala trochu na ceny a co se dnes nosí…

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 01.06.05 07:28

Krásné ráno holky,
berunko- úplně mi mluvíš z duše, taky první, co v práci udělám, když zapnu počítač, tak čtu emiminko, no spíš náš deníček, jinam moc nestíhám
Lucici- tak už máš první krmení za sebou a taky jsem tohle prožívala po víkendu, kdy jsem se starala o 2 leté dítko a v neděli 5 mes. a doma jsem říkala, že už žádný strach nemám a dítko chci, tak se pročistím a v srpnu to necháme na přírodě.
Sunn: tak už jsi klidnější a jaké rady ti dal dr.?

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 01.06.05 07:38

Neffy: žádný strach. Jak zkoušky, tak i mimi zvládneme a nikdy na to nebudeme sami, ale minimál. dva a pak rodiče a prarodiče. Ať se ti dobře učí a určitě nás navštiv. Obdivuji tě, já už bych nebyla schopná se učit. A teď z tou hlavou plnou mimí. ale vidíš, s HA končíš a pak se může stát cokoliv, ne? A než nám ty dítka vyrostou v puberťáky, tak už na všechno budeme koukat zase jinak.
Holky, hlavně moc nemyslet dopředu, to se v dnešní době ani nedá. Hlavně ať máme zdravá mimča a ostatní zvládneme.

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 01.06.05 07:48

Dobré ráno holky,¨tak Neffy mě dneska předběhla.)Tak už jsi po dovolené zpátky? jak bylo Neffy????

Jo,jo pořád je o to o tom strachu,jak být zajištění do budoucna…Ale jak se říká malé dítě malé starosti,velké děti velké starosti.,Já už to můžu posuzovat i z té druhé strany,teda podle manželových dětí.není sice vše jen otázkou peněz,ale většinou se to kolem nich točí.Já spíše někdy řeším,jak bych se já někdy snažila ty jeho dva puběr´táky vychovat:) Samozřejmě nebudu napadat jejich výchovu,ale mám to bohužel ztížené tím,že nejsem jejich matka,takže když jim něco vytknu nebo zakřičím na ně,tak semnou třeba přestanou mluvit.Což mě teda docela mrzí.Dneska už to trchu chápou,že po nich nekřičím bezdůvodně,ale přesto to občas zabolí:)

Lucici-netrap se tím.Vím,jak je ti to líto,i mě.Ale to příjde a třeba už teď v létě:))))

tak holky zatím hezký den.Jdu se trochu probrat:)

pupula

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 01.06.05 08:31

Ahoj holky.
Sonya: moc hezký deníček. Já sem už přesvědčena že mimi chci a vypadá to i , že přítel už taky. Já sem začala mít teď jiný strach. Spíše ten, že se mi nepodaří otěhotnět. Asi to bude tím, jak si neustále pročítám tyhle stránky a čtu ty příběhy, jak se spoustu holek snaží i roky.. říkám si, že už to nebudu číst, ale je to už taková závislost :-) Tak doufám, že u ě to proběhne bez větších problémů.

JInak co se týče prvních těhu příznáků tak nějak nevím. Včera mě začalo bolet sem tam v podbříšku, jako bych měla dostat MS. A sem tam mě pobolívají prsa. Ale prsa mě boleli každý měsíc, takže žádná změna. Akorát dneska ráno sem si všimla jedné věci, kteráý se mi ještě nestala. Na záchodě sem na toaletním papíru viděla růžový výtok. Bylo ho jen trošičku a zatím se už znovu neobjevil, tak nevím jestli to může být nějaký těhu příznak :-)) Ale co sem tak nějak načetla, stává se, že při uhnízďování vajíčka se může trochu krvácet. TAk že by? :-)
Už se nemůžu dočkat příštího týdne, kdy mám dostat MS .. to čekání je hrozný a strašně dlouhý :-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.06.05 09:12

Ahoj holky, přeji Vám krásné středeční ráno:-) To je doba než člověk přečte všechny komentáře a to jsem tu nebyla jen půl dne:-)
midnight - máš ode mě SZ
kvetule - ten růžový výtok může být (podle toho co jsem četla ve vedlejším deníčku) klidně ono:-)) To je hrozný jak to teď neutíká, když jsi zvědavá, viď? No řeknu Ti, jsem napnutá s Tebou! Moc Ti přeji, ať to vyjde. Bylo by to nejlepší - konec přemýšlení, váhání, skočila by jsi do mateřství rovnýma nohama a bylo by:-) Tak se necháme překvapit a držíme Ti pěstičky.
Zuzanka - i já doufám, že slabší chvilky u vás vypadají jinak:-)
Berunka1 - přeji Ti, ať ten nejkrásnější dárek k narozeninám vyjde!
Pupula - přesně to vyklizení skříně a zkoušení šatů bych měla taky udělat. Ale mám obavy, že bych potřebovala nakoupit stejně jako Sonyay všechno nový. I já mám každý ráno problém co na sebe. Pupulko zvládni to se soudem, ty jsou vždycky na dlouho… soustřeď se spíš na sebe, svou budoucnost a na blížícího se mimíska:-)
Strach a pochybnosti máme asi opravdu všechny. Jo a s čokoládovýho bonbonu si nedělej výčitky.. já měla včera dva indiány, tatranku a dneska ráno půl větrníku. No jsem ostuda, ale když mi to nutili?:-) Ale dárečky v podobě čokoládiček od zákazníků taky znám… jsou to podlejzáci, přece si kvůli nim nezkazíme postavu:-)))
Mili - super, že jsi se ukázala. I já věřím na osud a že všechno přijde ve správný čas.
Zuzko - tak to jste udělali pokrok. S manžílkem prohlížet kočárky. Bylo by fajn, kdyby jste se v srpnu začli snažit:-)
Lucici - teda ty ses měla! Máš to vyzkoušený opravdu dokonale. Krmit mimíska a chovat ho… to musel být zážitek a určitě je to i znamení, že se máte zase začít snažit! Tentokrát to určitě vyjde a určitě vám to půjde! Vždyť to šlo i předtím, tak se neboj:-)
Neffy - to je škoda, že tu moc nebudeš. Ale mám Tě na icq, tak si občas pošlem co a jak. Hlavně se to nauč, ať máš potom klídek a žádné výčitky a můžeš se soustředit na další etapu - bez prášků a opravdová příprava na mimi.
Jak psala midnight - něměly by jsme mít takový strach. Vždyť opravdu na to nebudeme samy, ale alespoň přítel bude s náma a taky někdo s okolí. Ale je fakt, že porodit ho musíme samy. Mě už z toho hrabe, dneska se mi zdál sen o gynekologovi a o mimískách. Nesmím to tak přehánět. Ale číst každé stráno náš deníček na emiminu si neodepřu:-)
 sunn

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 01.06.05 09:13

Dobrý ranko! Holky, četly jste nový deníček od Viki????? Já jsem z toho K.O. Chtělo se mi hrozně brečet, je to něco TAK hroznýho! Kvetule máš pravdu, mě taky tyhle obavy pořád bloudí hlavou a to jsme se ještě ani nezačali snažit:( Ale tohle, co jsem četla dneska v tom deníčku - to je něco úplně jiného a myslím, že ještě mnohem horšího!Úplně mě mrazilo a neodvažuju se hádat, jak se teď Viki musí cítit:((( Je mi z toho fakt smutno:(

Jinak, Kvetule, přeju, aby to skutečně bylo ono!!!!! Tfuj tfuj tfuj!

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 01.06.05 09:25

Sunn, on přítel ani na alkohol není, on je spíš na sladký:) Já si vždy dělám srandu, že ostatní chlapi chodí ožralý z hospody a on mi bude domů chodit přežranej z cukrárny:) Naštěstí sport mu udržuje fajn postavu, někdy si ale říkám, že to s tím sladkým fakt přeháníme. Já to prostě zbožňuju! I když musím říct, že poslední dobou na to mám nějak míň chuť než dřív. Teď zažívám poslední dobou takový zvláštní pocity intuice - třeba vždycky jsem používala tampony, protože to pro mě bylo pohodlný a připadala jsem si čistší a „sebejistější“ (haha:), ale od jisté doby si je prostě nemůžu vzít. Mám z nich takovej blbej pocit a i když je to s vložkama komplikovanější, tak nosím je a přijde mi to přirozenější. Stejně tak se sluníčkem - vždycky jsem zbožňovala proležet celý den na sálajícím slunci a smažit se a smažit, prostě hnědá barva je sexy, to je fakt, ale mám z toho nadměrnýho slunění najednou pocit, že to není správný a je to hrozně silný. V srpnu jedem na 14 dní do Itálie, ale myslím, že celodennímu vylehávání je konec. Prostě nějak instinktivně cítím, že určitý věci nejsou správný … nevím, jestli to není prostě obrana mýho těla, který už se psychicky připravuje na to těhotenství a že jakoby chce eliminovat veškerý možný nebezpečí, nevím. Každopádně s tím sluněním - předevčírem dávali pořad a rakovině, slunění atd. a je to skutečně riziko. To já vždycky od prvního slunnýho dne - šup na písák a pěkně se péct, ať jsem ta nejhnědší …

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.06.05 09:34

Zuzzanko - tak jsem to přečetla…fakt strašný!!! Nejhorší je ta bezmoc a.....
Neměly by jsme to asi vůbec číst, krmíme tím strach. Snad se nás všech všechny trápení vyhnou a budeme v pořádku!!!!!!
BRrrrrrrrrrr, fakt je mi z toho ouvej a takových hrozných zážitků je ze všech stran plno. Jenže člověk nemůže žít v izolaci a nevidět, neslyšet, jen myslet pozitivně.
 sunn

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 01.06.05 09:34

Ahoj holky,

dnes po ránu zatím ani nestíhám číst, natožtak psát.

Slíbila jsem včera info o OVU testech 99.
Midnight, Pupula: je tam jen jeden proužek, proto jsem kupovala hned 3 balení po 50,– Kč - 6 ks tedy 300,– Asi budou trošku levnější než ty, co jsi měla ty? (Pupulo)

Dnes první, co jsem četla byl příběh od Viki, úplně mi běhal mráz po zádech, ještě teď je mi z toho na nic, chudák malá. :-((

Kvetule: plně tě chápu, já čekám na MS už tento týden, jsem 33DC, tak jsem velmi zvědavá. Mám pocit, že se ten den vleče…
Teď jsem se byla pozorovat na záchodě a pořád nic, ach jo:-))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.06.05 09:36

Evik, Květule - ********přeji ať jsou to // :-)

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 01.06.05 09:46

Ahoj holky, taky jsem ráno četla ten článek od Viki, je to strašná tragedie, já nevím jestli bych se z něčeho takového vůbec vzpamatovala, ale my na ty horší věci myslet nesmíme.
A proto: dnes ráno jsem dostala tuto SMS:
Ahoj 1.června v 00:35 s váhou 3900g a 52 cm jsme si nadělili holčičku Martinku.

Nádhera ne? To je moje kamarádka ze školy, už mají doma 3 letého chlapečka :o)

Kvetule, Evik - doufám že to budou dvě hodně tlusté // dejte určitě hned vědět, jsem nedočkavá !!!

Lucici - je to nádhera ňuchat si mimíska viď? Já si takhle užívám neteřinku kdykoli to jde :o)

Všem pěkný den přeje Ráďa

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 01.06.05 09:58

Holky díky díky za přání dvou čárek.

Sunn: jak si vůbec dopadla u Dr.?
Dneska si chci přes oběd zajít koupit tu velkou knihu o matce a dítěti a taky chci vit. Mamavit. NEvíte některá kolik Mamvit stojí? Ať vím kolik si mám připravit penízků?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama