Skoro-snažilky: Díl 11. Jaké bude???

Snažení

Moje milé skorosnažilky, snažilky, potenciální těhulky i případné nakukovatelky :) Je tu nové úterý a s ním i nový deníček (omlouvám se za zpoždění, ale vzniklo z mé strany nezaviněně). V tom minulém, jsme řešili, jak to oznámit „skorotaťkovi, dnes se posuneme v našich představách ještě o kousek dál... Jaké bude???

Myslím, že asi všichni ví, o kom mluvím :-D

Nevím, jak Vy, ale já se touhle otázkou zabývám ve svých představách už docela dlouho. Jaké bude mít oči? A co vlásky? Bude spíš drobnější (po praprababičce, babičce), nebo svou konstitucí bude podobný většině rodiny? A co krevní skupina? Bude umět kreslit (to tedy nevím, po kom by mělo)? A co hudební sluch? Matematické či jazykové nadání? …???

Vždycky mě zajímalo, co všechno se na takovém miminku „podepíše". Pochopitelně je to dědičnost jako taková (k tomu se ještě dostanu), ale může mít vliv i chování maminky čekatelky? Já tvrdím, že tak trochu zcela určitě ano, a hned přidám pár argumentů.

Vím o případu, kdy jedna těhotná paní trpěla tradičními těhotenskými chutěmi. Uprostřed noci se vzbudila a měla NAPROSTO NEPŘEKONATELNOU chuť na rybičky. Šla, a přestože bylo po půlnoci, do spíže, otevřela si konzervu rybiček (podotýkám, že to byly rybičky v oleji) a celou ji snědla. Olej vypila (dnes se už jen při té představě celá oklepe a málem dostane žlučníkový záchvat). Vypadá to nepochopitelně, ale její prvorozená dcera rybičky miluje. Pravda je, že bez toho oleje :)
Obdobně se to opakovalo i v těhotenství s mladší dcerou (tentokrát ne s rybičkami, ale cukrovinkami).
Stejně zaměřený příklad můžu udat i ze současnosti - kolegyně z práce při prvním těhotenství nesnesla maso - prostě se jí z něj dělalo špatně. Její dcera maso k životu téměř „nepotřebuje".

Dalším případem je maminka mého nastávajícího. Tvrdí, že se na jejích dvou dětech projevila jedna zajímavá věc. Když čekala svého prvorozeného, vstávala velmi časně ráno do práce, takže večer chodila brzy spát. Z narozeného miminka je dospělý muž, který chodí spát málem se slepicemi, ale ráno je čilý jak rybička.
Když byla těhotná podruhé (mezi oběma „dětmi" je jen jeden - necelý - rok), do práce nechodila, večer využívala toho, že „velké mimi" už spí a doháněla resty, které se nastřádaly během dne. Ráno vstávala mnohem později, než při prvním těhotenství. Když se druhé mimi narodilo, nastolila mu stejný (vyzkoušený) denní režim. Nicméně… přestože ho dala k večeru do pelíšku, usínalo až kolem desáté večer, zatímco téměř celé dopoledne spinkalo. A dnes? Vydrží být vzhůru dlouho do noci, ale nechtějte po něm, aby vstával dřív než v deset… :)
Až budu těhotná, asi budu chodit brzy spát a ráno vstávat nejdřív v osm. Třeba si to mimi zapamatuje :)

Říká se, že když žena v těhotenství hodně poslouchá muziku, dítě bude mít hudební sluch. Říká se, že když žena v těhotenství hodně čte, bude její dítě chytré. Říká se, že když žena v těhotenství chodí na procházky a přiměřeně cvičí (či tančí), její dítě bude pohybově nadané.
Já nevím, co je na tom pravdy. Ale co kdyby? Až se ze mě jednou (a já doufám, že to nebude tak dlouho trvat) stane „balení 2 v 1", budu poslouchat hudbu, tančit, číst, chodit na procházky, zdravě jíst… A taky se naučím konečně plést, protože se mi strašně moc líbí všechny ty roztomilé pletené věcičky na malé cvrčky… Třeba pak bude naše mrně manuelně zdatné :o)

Otázka je, jak je to s dvojčaty - zejména těmi dvojvaječnými. Losují si zvyky, které z maminčina těhotenství převezmou, v bříšku? Perou se o ně? Nebo si je spravedlivě rozdělí napůl? :o)

Nicméně to, jaké bude, je zcela samozřejmě velkou otázkou dědičnosti. Tedy, dámy, prostudovala jsem kvůli tomu celé 3 knížky!!! :o) A snad vybrala to nejpodstatnější…

Krevní skupiny
Dědičnost krevních skupin je velmi jednoduchá. Alely podmiňující tvorbu aglutinogenu (buď A nebo B) jsou dominantní vůči alele, která nepodmiňuje tvorbu žádného aglutinogenu. Mezi sebou jsou kodominantní. Jak to tedy funguje?
Rodiče A x A: Dítě A nebo 0
Rodiče A x B: Dítě A, B, AB nebo 0
Rodiče B x B: Dítě B nebo 0
Rodiče A x 0: Dítě A nebo 0
Rodiče B x 0: Dítě B nebo 0
Rodiče AB x AB: Dítě A, B nebo AB
Rodiče AB x A: Dítě A, B nebo AB
Rodiče AB x B: Dítě A, B nebo AB
Rodiče AB x 0: Dítě A nebo B
Rodiče 0×0: Dítě pouze 0

Kromě systému AB0 se rozlišuje ještě několik různých systémů, z nichž nejznámější je systém Rh, podle nějž se osoby dělí na Rh positivní (Rh+) a Rh negativní (Rh-). Rh+ je dominantní (tzn., že dítě bude Rh- pouze v případě, že od obou rodičů získá gen Rh-)
Při inkompatibilním těhotenství, kdy je matka Rh-, zatímco dítě zdědilo po otci Rh+, dochází k tzv. fetální erytroblastóze. To je stav, kdy matčin imunitní systém bojuje proti plodu (plod je Rh+, přičemž matčin organismus tento antigen nezná a považuje jej za cizorodý). Tělo matky tedy začne vytvářet protilátky, které plodu způsobí různé formy novorozenecké žloutenky, v horším případě také různé nervové poruchy. První těhotenství většinou rizikové nebývá, krev novorozence se do matčina oběhu dostane teprve až při samotném porodu. Ovšem toto množství stačí k imunizaci matky, takže každé další těhotenství je mnohem rizikovější. V současné době se tomuto zamezuje podáváním antiD protilátek.
Tedy, ještě že jsem Rh+!!! :o)

Oči
Má-li matka černé oči a otec modré, bude mít dítě oči po matce. Podle černých očí dítěte můžeme s jistotou říct, že alespoň jeden z rodičů byl černooký. Rovné oči dominují nad širokými, mongolské nad evropskými, dlouhé řasy nad krátkými (ženy přírodu chválí :-D), převislé řasy nad nedomykavými.

Vlasy
Děti kudrnatého otce a matky s hladkými vlasy mívají vlasy vlnité - kudrnaté vlasy převažují nad hladkými, černá barva vlasů nad světlou. Kudrnaté vlasy dominují nad vlnitými, vlnité nad rovnými. Červená (zrzavá) pigmentace vlasů se dědí recesivně (tj. od obou rodičů je třeba získat tento gen).

Postava
Malá postava dominuje nad vysokou. Co mě zaujalo - dědí se i tvar rukou…

Dědičné choroby
Zařazením této části nechci nikoho strašit, ale ta možnost tady - bohužel - vždycky je… :(
Některé choroby vznikají za spoluúčasti genotypu a prostředí - mluvíme o dědičných dispozicích - o vzniku jiných rozhoduje pouze genotyp - pak mluvíme o dědičných chorobách.
Na základě kombinace některých alel může mít organismus nenormální výkonnost imunitního systému, centrálního nervstva, ale i mírně odchylné vlastnosti jiných tkání, takže snáze podléhá vnějším vlivům.
Dědičné choroby vznikají jako důsledek změny DNA (molekulární choroby), přičemž vliv prostředí je minimální. Dnes jich je známo už přes několik tisíc :(
Nechci Vás strašit,ale je dobře o nich vědět, takže některé uvedu.
Fenylketonurie - chybí enzym, který umožňuje přeměnu fenylalaninu, může dojít k poškození mozku;
Galaktosémie - projevuje se řadou příznaků (poškození ledvin, nechutenství, trávící potíže, zpomalení psychického vývoje…
Coeliakie - nesnášenlivost pšeničné bílkoviny (lepku), vede k závažným trávícím poruchám;
Albinismus;
Chudokrevnost - typy, kdy je vytvářen chybný hemoglobin;
Srůsty prstů;
Rozštěpy patra a rtu;
Downův syndrom;
Hemofilie - nadměrná krvácivost;
Daltonismus - barvoslepost;
Turnerův syndrom - chybí jeden heterochromozom X;
Klinefetlův syndrom - nadbytek X chromozomů

Co říci na závěr?
Kdysi dávno jsem své představy vyjádřila větou: „ Až jednou budeme mít miminko, mělo by být krásné po tatínkovi a chytré po mamince, neboť obráceně by to byla tragédie!" S tehdejším přítelem jsem se rozešla. Po pár letech ona věta zní: „Až budeme mít miminko, mělo by být krásné po tatínkovi a chytré… taky po tatínkovi" :-D
Ale ať bude jakékoli, bude naše. A nejdůležitější je, aby bylo zdravé!!!

Tak co, jaké bude (mohlo by být, mělo by být) to Vaše???

PS: Myslím, že mě tady na emiminu objevila i moje ségra, neb se tuhle potutelně usmívala, když jsem mluvila o své poslední prohlídce u pana doktora. PROSÍM… NECH SI TO ZATÍM PRO SEBE!!! :o)

Připojuji aktuální seznámek:

SEZNÁMEK SKORO-SNAŽILEK

TĚHULKY
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/
(Calibrum BabyPlan)

SNAŽILKY
berunka1 - /75/lev/ZL/
(Calibrum BabyPlan) neoč.MS 17.6.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan) neoč.MS 13.7.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) neooč.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 25.7.
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/* posl.MS 29.6.
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 30.6.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list) posl.MS 16.6.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
Zulka - /80/Praha/vd/

SKORO-SNAŽILKY
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/
(kys.list.)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/
(Calibrum BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 29.6.
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/
(Calibrum BabyPlan) TS 8,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/* (kys.list, Mamavit) TS 9,05
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/* (kys.list.) TS 8,05 MS 21.7.
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/* (kys.list.)
mirabelka - /82/Sever SR/vd/* (Sarapis)posl.MS 29.6.
Neffy - /75/beran/Pra­ha/sv/* TS?? :-)
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/* (kys.list) TS 7,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/* (Calibrum BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 29.6.
Semenda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./HA TS 7,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/* posl.MS 10.7.
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ TS 2005
sunn - /79/vodnář/Č.B­./sv/* (kys.list.)
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* MS 17.06. TS 2006

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  06.07.05 10:24

Ahooooooooj holky, tak jsem první a to jsem to vyhmátla z dovolený:-)
Metýsko - moc krásný deníček. Valila jsem oči z toho moudra. Já totiži ani nevím jakou mám krevní skupinu.
No a ty vrozené nemoci …brrr…snad se nás všech vyhnou!
Napsala jsi to opravdu moc hezky a ty prostudované knížky - tedááá ty jsi šikulka.
Chtěla bych ještě pogratulovat Květulce a doufám, věřím, že ty čárečky už jsou dneska pořááádně tlustéé!!!! Čekám na oficiální oznámení a pak spouštím oslavy:-)))
Jinak zdravím všechny z dovolený. Včera nám to propršelo, ale dneska už je zase krásně. Mějte se tu fajn.
papa nepřihlášená sunn

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 06.07.05 10:59

Metysko, moc hezké.
Přemýšlím, co je na tom pravdy - myslím, že je to daleko složitěší, než se na první pohled může zdát. Nezapomeň, že v té genetické řadě jsou před náma také naši rodiče a jejich rodiče a nikdo nakonec neví, jak se to namíchá.
Z prvního manželství mi zůstali tři děti - je to neuvěřitelné, ale od malička si nejsou vůbec podobné, jedna má oči modré/po tatínkovi/, druhá zelené/po mně/ třetí tmavě hnědé/zřejmě tajemný a utajený předek, kdoví…/.Jedna má vlasy vlnité světle hnědé, druhá rovné podobné barvy a ta třetí kukačka je samá kudrlinka tmavě hnědé barvy - má vlásky jako prstýnky.
Povahově jsou jakou den a noc a říkám si, jak se tak mohly namíchat? Je to vždycky překvapení a po celý život, nemysli si, že to prohlédneš za pár let, pořád děti procházejí vývojem a ustálí se to až po pubertě, kdy můžou být docela jiní, než jsi je znala předtím, něco jako když se z larvy stane motýl, pořád překvapení. A to je právě to hezké a krásné a zároveň i velmi náročné, sledovat, jak Tvé dítě roste a být u toho.
A s tím režimem v těhotenství - no, nevím, fakt je, že při posledním těhotenství jsem spala celá dopoledne a v noci byla jako rybička a dceruška si tento režim podržela až do tří let, což bylo kruté a strašné.Ale teď čekám další dcerušku/28tt/ a mám zase naordinovaný klid na lůžku, tak uvidíme, třeba to bude spát celé dny, jako já?No, ale po ránu se mi tak nechce a večer usínám brzy, tak snad se to ta světluška taky naučí, další tři probděné roky bych nepřežila.
Jsem velmi zvědavá, co se vyklube tentokrát, jaká bude a moc se na to všechno těším.
Snažilky, maminky a těhulky, mějte se hezky, zdraví Metelka.

 
Anonymní  06.07.05 11:35

Ahojky,
uterni zverejneni jsem nestihla (i kdyz jsem to fakt posilala vcera v 19:30!), ale snad to v dobe dovolenych zas az tak moc nevadi…

Ve čtvrtek ráno odjíždím na 11 dní na dovolenou, bude se mi po Vás stýskat :(

Sunn - pošlu Ti přes SZ svoje telefonní číslo a prosím o aktuální info (zejména potvrzení od Květule či nahlášení dalšího přírůstku :-D)

Metelko - to, co jsem napsala o dědičnosti, byl pouze velmi stručný „výcuc“. Moc dobře vím, že ani dvojčata nejsou úplně stejná, byť mají stejné rodiče. Ale určité principy tam skutečně fungují…

Přeji všem krásné prázdninové dny (ať už pracovní nebo dovolené).

nepřihlášená Metyska

 
mirabelka
Kecalka 117 příspěvků 06.07.05 13:24

Ahojte holčinky,
Metyska - perfekný denníček. Kopec nových vecí som sa dozvedela.
Dievčatá, tak vy si takto hromadne dovolenkujete? Ale vám je! Nám tu celý deň leje, ráno bolo len 11 stupňov, nevedela som, čo na seba. Idem si spraviť kávičku, takú riadnu, nech ožijem.
Tak vám prajem všetkým hlavne pekné počasie a krásne si to voľno užite!
mirabelka

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 06.07.05 15:49

Ahojte, je vidět, že jsou dovolené a všichni se rozutekli.

Holky po vysazení HA, máte nějaké nové zážitky? Já trochu víc „kvetu,“ naštěstí to není nic strašného. Ale přišla první „pořádná“ MS po vysazení (tedy vy:,–(ila jsem 1.6., pak přišla poslední MS po HA a teď přišla další MS již bez vlivu HA) a byla to docela síla. Bolesti ušly, spravily to 2ks 400 Ibuprofen. Ale MS byla dost silná. Nebyla jsem si jistá, jestli nemám vyrazit do nemocnice. Když mě propouštěli po laparce, tak hlásali, že kdybych začala dost krvácet, mám naklusat. Ale doufala jsem, že je to jen MS, tak jsem tam nešla. A už to přešlo.

Meggie - furt nemocná? To se Ti tak zadařilo na poslední svatbě? To by jsi to asi neodnesla jediná, že?

Květule - též si myslím, že jsi těhu. Gratuluji. Krásně jsi to zvládla - otěhotnět i na dovču vyrazit. Šikulka. Snad vám tam nebude moc pršet.

 
Anonymní  06.07.05 17:20

Dovoluji si upozornit, ze v tehotenstvi se nema plest, jelikoz pohyby pri pleteni mohou vyvolat krvaceni.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 06.07.05 17:26

K deníčku - dozvěděla jsem se docela zajímavé věci. Škoda, že nevím, po kom se dědí barva vlasů. Jinak jsem zjistila, že by to měla být zmenšenina mého partnera, protože mě „většinou porazí.“ Totiž on je Rh pozitivní, já Rh negativní, vítězí pozitivní, tedy on. On má tmavší oči, vítězí on. On má kudrnaté tmavší vlasy, já rovné a světlé. v kudrnatých opět vítězí on. Tak doufám, že aspoň ta světlá barva bude ode mne. Postava vítězí malá, jsme na tom stejně, takže tady by to mělo být nerozhodně.

 
Anonymní  06.07.05 17:38

Ahoj, hezký deníček
Mám pár připomínek
1. Barva vlasů a očí- taky jsme se učili, že černá a tmavá všeobecně dominuje nad světlou- je to zřejmě složitější- mám modrookou sestřenici se světle hnědými vlasy, která má se svým řeckým manželem( černovlasým a s očima jako hořká čokoláda) dva syny- hádajte jaké- jeden modrooký plavý a druhý zelenooký a vlasy má středně hnědé.
A popření všeho je dcera Mahuleny Bočanové- modrooký zlatovlasý andílek se světloučkou pletí…
2. Downův syndrom stejně jako Klinefelterúv či Turnerův jsou choroby geneticky vázané- jde o nesprávný počet chromozomů, ale nejsou v naprsté většině dědičné- to znamená nepřenášejí se generacemi na děti ..takže můžou vzniknout u rodičů bez jakékoli genetické zátěže v rodině a naopak nemusí se u jiných rodičů třeba u dětí opakovat..
 SARA

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 06.07.05 18:27

Ahojky holky.

Metysko, pekný denníček :) Aj ja som už neraz uvažovala, aké bude naše mimi, napr. ja, keď som bola malá, tak som mala super husté tmavé a kučeravé vlasy, a teraz ich mám rovné, a to ani nehovorím o tom, ako mi padajú a už mám doslova tri škuty na hlave :). Manža je tiež tmavovlasý, takže blonďáka mať asi nebudeme.
Tých chorôb sa tiež bojím, máme v rodine určité predispozície, hlavne na srdcové vady (to v oboch rodinách), ale zatiaľ sa snažím nepripúšťať si to.

Holky, musím sa vám pochváliť. Včera, keď sme sa konečne s manžom tulili (ani nebudem hovoriť po akej dlhej dobe kvôli kvasinkám) manža nejako nechcel ísť pre kondómy, a nakoniec sme to spravili len tak. Holky, tento mesiac sme spolu desať rokov, ale ešte nikdy sme to nerobili bez akejkoľvek ochrany :). Poviem vám, že síce už asi dva mesiace manžu lámem, ale kým sme sa bavili len teoreticky, tak to bolo iné, ako keď sa to včera stalo. Normálne sa mi potom rozklepali kolená, veď čo ak??? Akurát som bola v tej časti cyklu, keď by mohla byť ovu, takže uvidíme :)

Dnes som si kúpila kyselinu listovú, takže Sunn, môžeš ma oficiálne preradiť medzi snažilky. Ďakujem :).

Tak holky, tie ktoré majú ešte nerozhodnuté polovičky, nezúfajte, vidíte ako sa to môže zo dňa na deň otočiť :)

Tak zatiaľ sa majte. Zuzka.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 06.07.05 21:10

Ahoooj, tady učmouděná, špinavá sunn po pečení buřtů. Už druhý tento týden, mňam mňam. Nemohla jsem odolat a přišla mrknout co novýho. A hned hodně milý překvápko od Zuzíka - s radostí přepísnu v seznámku na snažilkuuuu:-))) wau!
Metýsko dík za tel. určitě budu informovat:-))
Zuzí - jsem moc ráda, že ume ocet pomáhá a že jste se takhle rozhodli.
A hlavně! Další motivace pro Soničku, co???
SOni - jak jsi na tom? nějaká změna nebo ticho po pěšině?
Neffy - super, že jsi tu a můžem pokecat.
Květulka nenapsala nic nového?
Meggie - stále mi od tebe chodí na icq prázdné zprávy.
Zdravím. sunn

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 06.07.05 21:32

Ahoj holciny,

metysko, paradni denicek, je to asi tyden, co jsem z partnera tahala moudrosti ohledne krevnich skupin. Pokud budeme mit miminko, bude mit tedy stoprocentne A nebo 0, my oba mame A.

Jinak mas pravdu, obcas premyslim, jaky ten nas potomek bude. Priteluv bratr je trochu do zrz, ma plno pih a vlnite vlasy, pritel je blondak, rovne vlasy… tak uvazuju, jak se ty geny dedi, klidne se muze stat, ze my, dva blondaci, budeme mit zrzecka :-). Ale spise jsem se zasekla hned na zacatku a premyslim v relaci: kluk vs. holka.

Zuzko, to je mi tedy novina. Mas radost, vid? Uplne ziram. Tak at vam to klapne. Koukam, ze do pristiho roku tu zustavam zrejme sama. :( Ale, Zuzi, tobe drzim palecky.

Kvetule, to vypada dost nadejne, ja myslim, ze kdybys tehotna nebyla, neukaze se vubec nic. Slaba carka je dost velka nadeje na tehotenstvi.

Neffy, sunn, jak jste si uzily volno? Jste obe na chalupe?

My jsme se byli trochu provetrat, ale pritelovi neni porad dobre, takze je brzy unaveny. Hodne ted tedy ctu, nechci, aby mu bylo lito, ze nekde trajdam, a on musi byt pritom doma. Pomalu se take balime na dovolenou, v sobotu letime. Tak me do te doby nevyskrtnete, na netu nebudu asi deset dni :-).

Pro dnesek se loucim, carisa

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 06.07.05 21:59

ahojky,
tak ako bude vyzerat som nepremyslala a je mi to v podstate jedno hlavne ze bude moje a tym padom najkrajsie na svete. Hlavne nech je zdrave…
Carisa sama urcite do buduceho roka neostanes, neffy sa rozhodla tiez ze pocka, este stale je tu jahudka, mirabelka a ja. Uzite si tu dovolenku.
Sunn nic nove mam sice kyselinu listovu ale stale beriem tabletky a rozhodnut sa neviem, urcite nie tak ako Zuzka :)) ale u mna hraju aj ine okolnosti… takze tak peknu dobru noc sonyay

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 06.07.05 22:07

Holky, koukněte na
http://www.novinky.cz/…ralokem.html

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 06.07.05 22:12

Nový seznámek

TĚHULKY
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/
(Calibrum BabyPlan)

SNAŽILKY
berunka1 - /75/lev/ZL/
(Calibrum BabyPlan) neoč.MS 17.6.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan) neoč.MS 13.7.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) neooč.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 25.7.
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/* posl.MS 29.6.
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 30.6.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list) posl.MS 16.6.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
Zulka - /80/Praha/vd/

zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* posl.MS 17.06.

SKORO-SNAŽILKY
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/
(kys.list.)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/
(Calibrum BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 29.6.
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/
(Calibrum BabyPlan) TS 8,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/* (kys.list, Mamavit) TS 9,05
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/* (kys.list.) TS 8,05 MS 21.7.
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/* (kys.list.)
mirabelka - /82/Sever SR/vd/* (Sarapis)posl.MS 29.6.
Neffy - /75/beran/Pra­ha/sv/
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/
(kys.list) TS 7,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/* (Calibrum BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 29.6.
Semenda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./HA TS 7,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/* posl.MS 10.7.
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ TS 2005
sunn - /79/vodnář/Č.B­./sv/* (kys.list.)
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 06.07.05 22:31

a jééé tolik chyb a nedostatků, musím to napravit, abych tu nenechala Metýsce resty:-)
Takže jak se vlastně budeme jmenovat?
Květulky?
piškotkový deníček? nebo jinak?

Nový seznámek

TĚHULKY
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/
(Calibrum BabyPlan) vypadá to na // :-))))

SNAŽILKY
berunka1 - /75/lev/ZL/
(Calibrum BabyPlan) neoč.MS 17.6. ?
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan) neoč.MS 13.7.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) neoč.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 25.7.
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/* posl.MS 29.6.
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) posl.MS 30.6.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list) posl.MS 16.6.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/
(kys.list) TS 7,05
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
Zulka - /80/Praha/vd/
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/
(kys.list.) posl.MS 17.06.

SKORO-SNAŽILKY
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/
(kys.list.)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/
(Calibrum BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 29.6.
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/
(Calibrum BabyPlan) TS 8,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/* (kys.list, Mamavit) TS 9,05
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/* (kys.list.) TS 8,05 MS 21.7.
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/* (kys.list.)
mirabelka - /82/Sever SR/vd/* (Sarapis) posl.MS 29.6.
Neffy - /75/beran/Pra­ha/sv/
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/
(Calibrum BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 29.6.
Semenda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./HA TS 7,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/* posl.MS 10.7.
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ TS 2005 (kys.list.)
sunn - /79/vodnář/Č.B­./sv/* (kys.list.)

Holky, kdo napíše deníček příští úterý?

 
Anonymní  07.07.05 07:06

Ahoj holky,tak jsem zse mezi vámi…konečně:)
Metysko.mo hezky napsaný deníček-super.Já mám bohužel taky krevní skupinu Rh- a můžu vám říct,že se teda pěkně bojím,jak to bude s miminkem.Po potratu mě nikdo nepřeočkovával,a kdyř jsem se ptala proč,tak prý až budu těhotná a zjistí se ,že -jednoduše řečeno-že to není OK,tak teda ža pak-Prostě až už bude pozdě_:(

Sunn-všimla jsem si ,že jsi mě přehodila do snažilek.Já ti Sunn nevím..manžel je rozhodnutý já teda né.....můžeš mě tam nechat,kdyby manželovi „ujely nohy“,ale myslím,že do konce srpana-září to asi ještě zkoušet nebudeme:(

Meggie mi psala,myslím,že v úterý,že z nemocnice jí mají poustit dneska,takže už brzo jí tady můžeme znova „vidět“.

Dva dny volna utekly jako voda,hlavně počasí se moc nevydařilo:) Na náladě to tky nepřidá:(

Tak zatím musím letět,ještě se na vás mrknu.

PUPULA

 
Anonymní  07.07.05 09:49

Ahoooj holky,
tak se hlásím po první dovolené - teď na dva dny v práci a pak zas frčím, tentokrát k moři, už se nemůžu dočkat :-)
Metýska-hezoučký deníček, popravdě jsem nad tím ještě nepřemýšlela, ale zvědavá určitě budu. Asi je jedno, jak bude vypadat, samozřejmě, že hlavně ať je zdravé, ale co si budeme povídat - každá z nás bude mít to nejkrásnější miminko na světě, ne?!? :-)))
Tak Květule je těhu? Už je to potvrzené? Jestli je to tak, tak je to supeeeer!!!! Posílám velikááááánkou gratulaci!
Neffy-to jsem ráda, že už je všechno v pořádku, tak ať už jsi brzy čiperka!
Zuzka-gratuluju k titulu snažilka !!!! :-) to je prima, že si to manžel takhle rozmyslel !
Zatím musím běžet, ale ještě se tu dneska zastavím, zatím se všechny mějte!

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.07.05 09:53

mě to odhlásilo :-(((
to jsem byla já :-)

 
Anonymní  07.07.05 11:18

HOLKy,jen v rychlosti,psala mi Květule,že druhá čárka je pořád slabá.V pondělí bude dělat další těhu testík,ale i tak si mylsím,že je.MS nikde a příznaky nemá taky žádné.

Ptá se jeslti je tady další těhulka??? Poud jsem to neprošvihla,tak myslím,že ne.

Budu jí od vás všech pozdravovat,jo??:)

Pupula

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 07.07.05 11:39

ahojky,

tiez si myslim ze Kvetulka bude maminka : o)) Pupulka pekne ju pozdrav a nech si dava pozor …
vcera vecer som trocha behala po internete a nasla som toto: http://stoplusjedna.newton.cz/so13a00b.asp nadvazuje to na nas dennicek. sonyay

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.07.05 12:18

ahoj, jasně že jí pozdravuj. Já si taky myslím, že už je těhulka. Slabá čárka taky čárka, ne?!?
Další tu asi ještě není, Martině to zatím nevyšlo (je mi to líto Marti, příště už to určitě bude) ale ani nevím, kdo další teď na // čeká.

 
Anonymní  07.07.05 12:58

Ahooj princezničky…já mám v práci dneska teda záhul,to je hrozný a to jsou přece prázdniny ne??:-))
Ili: díky,taky doufám,že to příští měsíc vyjde.Nic si z toho už nedělám!!
Moooc krásný deníček!!Taky si myslím,že moje miminko bude to nejhezčí:-)) ,i když manža říká,že to bude zezačátku takovej náš malej ufounek!!!No neplácli by jste ho???Drzouna!!To je asi tím,že viděl jednodenní-ještě opuchlé a otlačené miminko!!Přesto si myslím,že bylo nádherné:-))
Fakt se mě dneska nechce dělat…jako obvykle!!!
Pozdravujte Květuli a Meggy:-))
nepřihl. Martina22

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 07.07.05 13:16

Ahojte, tak už jsem byla vyndat stehy. Příští týden jsem měla mít kontrolu po laparce, bohužel doktor tam není, celé se to o týden posouvá. Výsledky štítné žlázy (jestli ještě pamatujete, na odběr jsem byla 29.6.) nejsou úplně OK, další odběry na konci srpna. Tedy snažení bez umělých hormonů štítné žlázy nedoporučeno. Můžu si vybrat, buď z fleku začnu znovu brát 50mg denně (z 0mg to je docela slušný skok nahoru), nebo musím se snažením počkat. Tak když už mám šanci se obejít bez nich a „pracuju na tom“ 1,5roku, tak jsem si vybrala počkat. A tak furt čekám a čekám…
Máte se taky tak „dobře?“

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 07.07.05 13:31

Ahoj berušky :o)
Jo Neffy, mám se „moc dobře"
Je mi pěkně blbě, mám rýmu, kašel a musím trčet v práci, protože kolegyně má dovolenou, ach jo.
Takže vyndání stehů v pohodě? To jsem moc ráda. S těmi léky jestli chceš počkat, tak radši počkej, neboj, však to uteče :o)

Meggie - už tě pustili? Japak ti je? Ozvi se nám!

Metyska - deníček je krásný, podle tvého výkladu to vypadá že bude celé po manžovi - tmavé oči, tmavé vlasy, krásně opalující se pleť, hustší vlasy, atd… a jakou mám krevní skupinu netuším. Takže se asi budeme muset nechat překvapit, však ono to nějak dopadne a doufám že co nejlépe !!!!

Holky, nějak nemám náladu tak se nezlobte že se nebudu rozepisovat :o(

Ahojky Ráďa

 
Anonymní  07.07.05 15:16

Ahoj holky.Týden jsem tu nebyla a to jsou změny.Moc gratuluji Květulko snad ty dvě čárky jsou opravdický,věřím že ano.
V sobotu odlítám s manžílkem do %Spanělska na posvatební cestu tak už se nemůžu dočkat. Snaženíčko už se mi taky blíží-začínáme v rpnu tak až se vrátím z dovči tak už jen týden a něco a jdem na to.
Doufám že až se vrátím z dovči že mě tu bude čekat další milé překvapení jako dnes s Květulkou.Mějte se tu hezky.Zítra snad ještě nakouknu.
Matyska-moc pěkný deníček
nepřihlášená Karin

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 07.07.05 15:58

Ahoj holky,

METYSKA - díky za deníček, který mě vyburcoval k tomu, abych se dala do pátrání po krevních skupinách. Je tedy ostuda, že neznám pořádně ani svoji, ale hlavně mě zajímají Rh faktory, jejichž kombinací mohou vznikat zmíněná rizika.

NEFFY- zdravím tě, přeju rychlý návrat do kondice. Píšeš o štítné žláze, měla jsem s ní také v dětství problémy. Jedla jsem Thieroglobulin (nebo tak nějak), teda spíš nejedla. Stále mi ho předepisovali, ale já jsem byla hodně zapomnětlivé dítě. Když jsem dosáhla 18ti a nespadala pod dětskou endokrinologii, veškeré pravidelné kontroly a sledování se jaksi vytratilo… takže vlastně teď nevím na čem jsem. Sice jsem jednou navštívila endokrinologa v nedalekém městečku, ale info žádné valné a vlastně nevím, jak to skončilo. Zajímalo by mě, zda bych vůbec sehnala aspoň svoji zdravotní dokumentaci z dětských let.

VŠEM - Nevíte některá, jak dlouho se zdravotní dokumentace a specializovaných pracovištích uchovává, nebo zda se to vše předává praktickému lékaři? A jak je to, pokud dítě přechází od dětského lékaře k dospěláckému, jdou záznamy v kartě s ním? Prosím MARTINU nebo HANULI (myslím že jsou obě zdravotní sestřičky, žejo), jestli to nevědí? Samo, že přivítám zkušenosti od Vás všech!

SUNN - v seznámku se u mě objevil termín MS, ale nesouhlasí to ani nevím, jak se tam dostal, prosím o vymazání tohoto údaje díky :) Jak si užíváš dovolené v zemích Českých? My jsme vyjeli na dva volné dny z Moravy směrem do Čech a přímo dešti a zimě do náruče … já frajerka, jen v krátké sukýnce, sandálky, to jsem si teda užila :) Ale to mám za to, že nesleduju předpověď počasí!

KVETULE - ať jsou z čáry jedné, čáry dvě a ať je z čáry tenké, čára pěkně tlustá, čáry máry pro tebe i pro nás všechny! (no jako zaklínadlo dobrý, ale pěknej slovní zamuchlenec :)

JAHUDKA - koukala jsem na fotky v galerii a jsi tam vyfocená s klučinou od kamarádky.. vypadá jako tvůj! Stejné oči, stejný úsměv. Super!

Všem přeju krásnou dovolenou, tedy těm šťastnějším a jinak pěkný den, však víkend je už blízko.

Zdraví Vás - jak koukám do seznámku - suverénně nejstarší

sisina - alias STARÁ PÁKA :)

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 07.07.05 16:51

Sisina - utíkej na nějakou internu nebo endokrinologii. Vůbec neva, že nemáš kartu z dětství. Brala jsem v dětství to samé, co Ty. Postupně se používají jiné, teď Letrox. Nedělalo mi to žádné viditelné ani slyšitelné problémy, ale v krvi hormon chyběl, tak co zbývalo, než ho brát v tabletkách? Ale ten hlavní problém je v tom, že nemáš-li ho dost a otěhotníš, jeho nedostatek způsobuje mimo jiné příjemnosti kretenismus u dětí… Pro svůj klid někam běž a nech si zkontrolovat hladinu těch příslušných hormonů. Jeden je snad T4 a ten druhý T? Upozorňovali mě na to mnohokrát, že o mé zdraví nejde, ale o intelekt dítěte ano.

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 07.07.05 17:03

Ty jo NEFFY, tak teď jsem se opravdu vyděsila. Jdu hned příští týden. Já o této souvislosti v životě neslyšela … jak znám svoje štěstí v těchto případech, tak předem vím, že se můžu těšit na špatné zprávy. Budu tě informovat.
Neměla jsi někdy problémy s nepravidelným cyklem, že by to dávali do souvislosti se špatnou funkcí štítné žlázy?
díky sisina

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 07.07.05 17:21

Sisina - proto, že mě na to upozorňují od 20let neustále, tak Ti to píšu. Nepravidelný cyklus jsem nikdy neměla. Žádný problém s MS ani před HA, ani s ní. Ale tady na e-miminu proběhla minimálně jedna diskuze na polycystické vaječníky, což má být jeden z příznaků snížené funkce štítné žlázy. Koukni sem https://www.emimino.cz/modules.php?….
Třeba budeš úplně v pořádku, ale v každém případě pak můžeš být klidná.

 
Anonymní  07.07.05 17:23

Ahoj holky,

Metyska-moc hezky jsi to napsala, super deníček. U nás je jasné, že bude mít mimčo hnědé oči a asi bude pěkně kudrnaté po tatínkovi. Ale s tou krevní skupinou nevím, protože sama nevím jakou mám já.

Sisinko-nebuď smutná, jsme v nelepších letech. Mě bude za tři týdny třicet a nepřipouštím si to. Jen ty biologické hodiny bijí jako na poplach.

NEFFY-to je fajn, že už to máš za sebou. Myslela jsem na tebe.

Všimla jsem si že máme asi první těhulku. Tak ať se ti to KVĚTULINKO opravdu potvrdí. budu držet palečky.

Berunka1

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 07.07.05 19:58

Ahoj holky.

Tak kde ste všetky? Ešte dovolenkujete? Inokedy nestíham čítať komentáre, a dnes ich mám prelúskané za chvíľu.
Kveti, už aby si bola doma, som zvedavá, kedy sa tie tenké čiarky zmenia na poriadne tlsťošky :)
Pupulo, keď ti Kvetula napíše, tak nás zasa informuj. A čo Meggie? Už si doma? To musí byť pocit, že? Konečne svoja postel :)
Neffy, takže sa to fakt odkladá :(To ma mrzí, snáď ti to rýchlo ubehne.

Zuzka

 
Anonymní  07.07.05 20:40

Halooo - interní sdělení :-) - dohodly jsme se s Neffy, že v létě prodloužíme trvání deníčku na 14 dní. Jsou dovči a moc komentářů nebude, tak to snad bude takhle stačit. Uvidíme. Kdopak nám napíše další deníček přespříští úterý?? :-)

Sisi - to fakt nechápu, kde jsem vzala tu MS, ale vzdycky si nekam znamenam zmeny na papír a asi jsem to spletla, tak se omlouvám.
Občas se to stává…viď Neffy:-) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

NOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/
(Calibrum BabyPlan) vypadá to na // :-))))

SNAŽILKY
berunka1 - /75/lev/ZL/
(Calibrum BabyPlan) posl.MS 17.6.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan) neoč.MS 13.7.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) neoč.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 25.7.
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/* posl.MS 29.6.
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) posl.MS 30.6.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list) posl.MS 16.6.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/
(kys.list) TS 7,05
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
Zulka - /80/Praha/vd/
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/
(kys.list.) posl.MS 17.06.

SKORO-SNAŽILKY
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/
(kys.list.) TS 2005
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/
(Calibrum BabyPlan) TS 8,05
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/* TS 2005
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/* (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/* (kys.list, Mamavit) TS 9,05
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/* (kys.list.) TS 8,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/* (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/* (Sarapis) ofic.TS 2006 neofic. 2005
Neffy - /75/beran/Pra­ha/sv/* TS 2005
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/* Calibrum BabyPlan) TS 8,05
Semenda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./HA TS 7,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/* TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/Č.B­./sv/* (kys.list.) TS 2005

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 07.07.05 20:47

Ahoj Zuzi,
je vidět, že všechny někde lítají za novými zážitky, přece jen se počasí trochu umoudřilo a tak kdo by během dovolené seděl doma :) Číst dnešní komentáře také stíhám, což není vůbec obvyklý jev.
 sisina

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 07.07.05 20:53

Sunn, je to v pohodě, TS 2005 je OK, jen ještě musím prověřit hladiny hormonů v krvi, jak jsem probírala s Neffy.

Jo a pokud by se měl deníček přejmenovat, tak PIŠKOTOVÝ, ten bych brala. Jen si myslím, že k přejmenování času dost, protože zatím je snažilek a skorosnažilek převaha a přiláká to určitě ještě víc holek. Připadne mi to otevřenější deníček, až budem jedna druhou předhánět v porovnávání tlustých čar, tak podle mě bude právě ten čas na změnu názvu. Jen můj názor - přihazuji do diskuse - nevnucuji - protože mě změna názvu od návštěv určitě neodradí :)
 sisina

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 07.07.05 20:55

Sunn, Neffy ma „varovala“ že si každému pridelila termín snaženia :) Teda, u mňa je to už jedno :)

Sisi, tentokrát mi to aj vyhovuje že stíham čítať komentáre, ale keď sa vráti Meggie, tak sa to zase rozšupne.

Len som posledný krát nakukla, neodolala som, teraz si už fakt idem umyť tie vlasy, na ktoré som sa včera holky /veď vy viete ktoré z vás myslím :) /vykašlala.
Pekný večer, a očakávam nejaké ďalšie dobré správy. Snáď sa potom aj u nás spustí tehulavína :)
 Zuzka

 
Anonymní  07.07.05 21:12

Sisi - stopro s Tebou souhlasím:-)
sunn

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 08.07.05 06:35

Ahojky holčiny,
tak už jsem tu zase první:-) To je k vzteku:-) Vůbec se mi nechtělo z postýlky, ještě k tomu když venku prší. Taky jsem se skoro vůbec nevyspala. Kočička má svoje dny a tak chodí a kníká o stošest. Už aby to měla zase za sebou:-)

Chválím autorku deníčku. Je moc hezký a taky plný potřebných informací:-)

Představte si, že teta zatím ještě pořád nejsem. Vůbec se tomu malýmu piškotovi nechce ven a to jsme ho se ségrou včera celý den přesvědčovali. A nic:-) Jen se tam pěkně mele asi už moc místa nemá. No doufám, že už se umoudří a konečně vykoukne. My už se ho nemůžeme dočkat a jemu je to zřejmě úplně jedno:-))

Zatím pa pa ještě nakouknu
haňule

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 08.07.05 07:06

Dobré ráno, tam je ale hnusně, že? Teda pořád jsem byla nesvá z toho, že máme skluz se zahájením letošní dovolenkové sezony - obvykle začínáme už v červnu a až do září jsme každý měsíc aspoń 1týden pryč, ale přestávám litovat. Venku je tak ošklivo, že skutečně o nic nepřijdeme a od srpna to začneme dohánět. Tak doufám, že od srpna bude kráááásně.

Souhlasím se Sisinou, že se změnou názvu není takový spěch. A vypadá to, že vede piškotový, za ním sluníčkový a ty další názvy už jsou asi passé.

Můj TS tedy skoro jistě 2005 nebude, ale už jsem zvyklá na tipy od Sunn. Takže Cariso, neboj, zůstanu a zřejmě mě ještě i předběhneš. Holt jsem si vyměnila TS se Zuzkou. Já doufala v 7/05, ona měla 2006 a teď to máme naopak.

 
elda21
Kecalka 110 příspěvků 08.07.05 07:06

Ahoj holčiny,
tak se zase po dlouhé době na chvilku hlásím.
Souhlasím se sisinou, že deníček bych určitě přejmenovala na piškotový, ale až tu bude více těhulek než snažilek :-))))
Minulý týden jsem si koupila časopis maminka. Celý jsem ho zase přelouskala a tentokrát jsem se zastavila u inzerátu a pečlivě si je přečetla. S bušísím srdcem jsem na jeden zavolala a nechala si poslat miminkovské oblečky do půl roku v neutrálních barvách (dupačky, bodyčka,třička s kr.,dl. rukávem, kalhoty, soupravičku,te­pláčky.....no­vou rychlozavinovačku, vše za kus kolem 40 - 80,– Kč a mělo by to být jen po jednom dítěti a zachovalé, tak uvidím.Paní byla moc příjemná a ptala se mě, na kdy to čekám :-))) Je to škoda, že jsem jí musela jenom sdělit, že jsem zatím jen snažilka (Snad se do brzy změní :-))). Příští týden by mě měla zásilka dorazit.No, jsem zvědavá.Říkám si, že když se trochu předzásobím, tak to nebude na škodu. Co když to letos vyjde a já budu těhule?????
Jinak, včera jsme byli s manželem u veterináře s naší fenečkou zlatý retriever. Pořád se u ucha škrabala a tak mě to nedalo a mrkla jsem se, co tam má. No, asi určitě si tam něco rozškrábla a dostala se ji do kůže infekce. Chudinka moje. Veterinářka ji musela celé líčko u ucha vyholit, pojódovat a dostala takový trychtýř, aby si to neškrabala.No, snad se jí to brzy zahojí :-(((.
Květule - to je SUPER - doufám, že ty dvě čárečky budou potvrzeny na 100 proc. Budeš první těhulka v deníčku :-))))).
Jinak doufám, že jste všichny zdravé a v pohodě. To počasí mě už štve. Máme se teď stěhovat do našeho nového bytečku :-)))), tak ať je pěkně.

Mějte se všichni dneská kráááásně.

Pa pa Elda2

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 08.07.05 08:05

Ahoj Holky,
souhlas s Neffy, venku je hnusně a ještě ke všemu jsem dnes musela odporně brzo do práce. To je teda den. Kdyby aspoň sluníčku chtělo na chvilku se ukázat.

Neffy, nic si z toho nedělej, že máš dovolenkový skluz, protože mě letos hrozí, že dovolená žádná nebude (velké výdaje na bydlení) a pokud to tak dopadne, tak mě asi raní, protože když nemůžu aspoň 1× ročně aspoň na 2 týdny vyplnout je to na mrtvici. A taky si myslím, že na dovolené se nejlépe věnuje i takovým záležitostem, jako je snažení … a když lze dovču naplánovat do těch správných dní cyklu, tak to je pak paráda … takže právě jsem vyjmenovala, co mě letos asi nečeká a o čem si nechám jen zdát.

Jinak k tématu dovolených: mojí kamarádce se snažení nejvíce dařilo právě o dovolené a to hned dvakrát, živoucím dukazem jsou její dvě krásné děti. Takže holky, s chutí do toho!

Pěkný pátek, i když deštivý Vám přeje
sisina

 
Anonymní  08.07.05 08:24

Ahoj ,všechny píšete jak je venku hnusně a my tady máme nádherně.....­..svítí sluníčko a venku je teplo:) Takže jak jsem už psala Neffy,k nám to doarí odpoledne.

Pořád čekám,kdy se objeví meggie…už nám tady chybí:(

Sisino- s věkem si nelam hlavu,i když mě to taky tlačí,ale mám kamarádky,které mají přes třicet,jsou bez dětí a ještě je třeba ani neplánují…:)

Neffy-nebuď smutná z dovolené,ale už jsis to hezky naplánovala:)))))

Tak jdu makat,dneska to bude klidnější,takže se tady zase mezi vás mrknu:)

pupula

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 08.07.05 09:08

Ahoj pekné ráno,
U nás je tiež hnusne, pod mrakom a chladno, čakáme kedy začne pršať. Ráno som mala problém vytrepať sa z postele, v práci som si musela dať kávu čo zvyčajne nerobievam…
Ja čakám na dovolenku ako na spasenie :o)) a teda je ešte ďaleko, tak dva mesiace. Súhlasím so sisinou že ak človek nevypne aspoň na dva týždne v roku tak je to na mŕtvicu …
Neffy, vždy je lepšie mať pred dovolenkou ako po nej :o)) Čo hovoríte na teroristické útoky v Londýne? Aby sme sa začali báť niekam chodiť. Je to hrozné. pa pa sonyay

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 08.07.05 09:13

ahojky!

Pupulko neboj, on ten liják přijde, takže jestli potřebuješ něco vyřídit venku tak honem honem!

ELDO !!!!! Ozvi se mi prosím na pinosova@voes­talpine.cz nebo na icq 213 882 586 chtěla bych s tebou mluvit.

sisina - nebuď smutná, taky nikam nejedem. Berem si 14 dní dovču a budem pracovat doma (lepší než být v práci). Takže jestli jsou teď velké výdaje na bydlení tak máte krásné bydlení a dovolená bude příště!

Zatím ahojky (tady teda leje)
Ráďa

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 08.07.05 09:15

Ahoj Pupulo,
díky za podporu! Většinou mi ani nepřijde, že mi je už přes 30, cítím se v pohodě. Jen mi někdy zatrne, že kdyby náhodou byl nějaký problém s pořízením //, tak pak lítání po doktorech, testy, výzkumy atd.. zaberou spoustu času a aby pak nebylo pozdě. Ale na to se nemá myslet předem, protože to nepřidá! Takže zatím v pohodě a optimisticky kráčím svým svým 31 rokem.
Ať ti tam sluníčko ještě dlouho vydrží.
 sisina

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 08.07.05 09:17

Radunko,
opravdu to potěší, když v tom člověk není sám! Díky
 sisina

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 08.07.05 09:18

Hezké ráno holky!
Teda tady je tak hnusně a šedivo, taky se mi vůbec nechtělo z postele. Naštěstí už zítra letíme za sluníčkem, nemůžu se dočkat. Taky si tam možná už vyrobíme to miminko, to by bylo fajn-jak píše sisina-třeba se taky zadaří na dovolené :-)
elda-dej vědět, jaký věcičky dorazily a jakou máš výbavičku :-) Já si pořád říkám, že bych možná už taky nakupovala, když to vidím v těch obchodech, třeba malinkatý lacláčky mě úplně dostávaj :-) ale asi jsem nějaká pověrčivá nebo co, furt se bojím koupit byť jen ponožtičky, abych to nezakřikla.
pupula-meggie mi tu taky chybí - její neskutečně rychlá poznámka ke každému novému komentáři :-))) Holky, nevíte o ní něco nového? Kdy už bude OK?
Jo a sisino-k těm zdravotním kartám, já jsem si svou dětskou sama vyzvedávala a donesla jí svému novému lékaři, kterého jsem si vybrala, takže si myslím, že pokud si tvůj „dospělý“ dokotor u tvého dětského kartu sám nevyžádal, tak by ti měla ještě stále ležet na tom dětském. No ale už je to taky pár let co mi bylo 18, takže je to teď třeba i jinak…

 
Martina22
Stálice 95 příspěvků 08.07.05 09:51

čauky holky,fuuj u nás je tak hnusně!!!
Sunn: další neočekávanou bestii mám mít 28.7-tak si to tam čmárni:-))
Tady prší a prší!!!Lituju holky co mají dovolenou a nejsou u moře!!!
Včera jsem brečela u zpráv,jak zasáhli zase teroristi!!!je mě z toho na blití(promiň te) ale postřílela bych je!!!Co si o tom myslíte??
 M.

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 08.07.05 09:53

Ili,
taky jsem pověrčivá (ač tomu nechci věřit :), a nemohu nakupovat do předu pidihadříky, abych něco nezakřikla. Zatím se vyřádím jen když jdu koupit nějakou pidivěcičku pro mimísky svých kamarádů. Ale pravda je, že když ty slaďoučký oblečky, dudlíky, hračičky vidím, hned bych chěla nakupovat pro svoje.
Nedávno, když jsem měla hodně lítání a starostí jsem vykřikovala: „Já už nechci řešit takovéto problémy, já chci řešit zda mám koupit růžový nebo modrý bodýčko, dupačky, ponožky a čepičky!“
Dík za info o kartách, poptám se.
 sisina

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 08.07.05 10:03

Je to hrozné čo sa vo svete deje, ale násilie plodí iba ďalšie násilie… myslím si že vojna s teroristami tak skoro neskončí. Niekedy rozmýšľam nad tým, do akého sveta porodím svoje dieťa, bude sa musieť báť na každom kroku o svoj život? Minulý rok keď sme sa vracali z dovolenky v Egypte, práve v tú noc keď sme boli na letisku, vybuchli v Tabe na sinajskom poloostrove ktorý je súčaťou Egypta, dva hotely. My sme boli v Hurghade ale aj tam mali policajti zvýšenú pohotovosť a nikto netušil čo sa deje. Za chvíľu budeme mať strach niekam vycestovať. Je hrozné že teroristi útočia na nevinných ľudí, že zabíjajú pod menom ich boha… Dúfam že vám nevadí že som takto odbočila ale tiež ma to zobralo. .. sonyay

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 08.07.05 10:03

Marti-je to pěkně hnusný, hlavně když to odnesou nevinný lidi, kteří vůbec netuší, o co těm teroristům jde. Fakt hrůza. Kamarádka tam má za týden jet na kurz angličtiny, tak to teď docela zvažuje, no nedivím se.
sisina-taky se vždycky vyřádím, když nakupuju kamarádce co už mimi má. Když se jí holčička narodila, hned druhý den jsem jí nakoupila všechno růžový, co jsem zrovna potkala :-) vlastně když takhle nakupuju pro ní, malinko tuším, že to asi podědíme… tak tím se mi to nakupování pro sebe vynahradí :-)) no a kamarádka pořád říká ať už si s tím pospíšíme, že to pro nás skladuje :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama