Skoro-snažilky díl. 12. - HOLČIČKA NEBO CHLAPEČEK?

Snažení

V upršeném nedělním podvečeru jsem si vzpomněla, jak některé z vás nakupujete věcičky pro mimi do zásoby a v nákupním centru pomalu míjela obchůdek s dětským zbožím. Možná díky vám jsem nechala pověry pověrama a nepelášila k dalšímu butiku. Věřte mi, že jsem vždycky výlohy s mimi věcičkama přecházela bez povšimnutí, ale tentokrát mě něco zatáhlo dovnitř. Ocitla jsem se v úplně jiném světě...tolik dupaček, bryndáčků, čepiček, ponožtiček...

Vedle autosedačky, malá tričička, spousty pestrobarevných kousátek, chrastítek, různý pidivěcičky, které ani nevím na co jsou…a těch značek… Snad jen ty dudlíky a kousátka opravdu poznám. Míjela jsem hračky, oblečky pro větší mrňouse a nenápadně se rozhlížela co všechno vůbec existuje pro ta naše vytoužená miminka. A ještě pozor, aby mě tu někdo známý náhodou neviděl.
První mě napadlo, že stejně jako kdysi u štěňátka jsem poznávala co vše potřebuje, co nakoupit, zajistit…teď přijde něco naprosto nového - většího - opravdové miminko.
Mám si snad koupit nějaké krásné věcičky už teď? Říká se, že pokud se má mimi narodit, tak se narodí a žádná pověra ho neohrozí. Ani kočárek před sedmým měsícem. Mám se bát? Nebo nakupovat? Co když to nepůjde? Rozdám to? Asi ano… kamarádek těhulek bude dost:-)
Ale růžové, žluté, modré, zelenkavé?? Nebo nějaké neutrální?
Chtěla bych holčičku…hrozně moc, ale postupem času jsem došla k tomu, že je mi to ve skutečnosti vážně jedno. Nejdůležitější je zdraví a klidně budu mít dvojčátka kluky, hlavně když bude vše v poho.

Narazila jsem na netu na zajímavý článek a tak vám sem z něj s dovolením něco opíši… „Prostřednictvím chromozomů se dědí veškeré duševní i tělesné vlastnosti rodičů. Při redukčním dělení se rozdělí tak, že polovina chromozomu je od matky a polovina od otce. Všech chromozomů je 23 párů a právě ten poslední má vliv na pohlaví dítěte, tedy, jestli se narodí holka nebo kluk. Tento pár obsahuje ženský chromozom X a chromozom mužský - Y. Ženská pohlavní buňka obsahuje pouze ženské chromozomy XX a novému jedinci za jakýchkoli okolností poskytne tedy pouze ženský chromozom X. Mužská spermie obsahuje ženský i mužský chromozom XY a tedy jenom na muži záleží , zda předá „X" a tak vznikne holčička nebo zda předá „Y" a dá život chlapečkovi. Proto tedy: „Muži nevyčítejte své partnerce, že Vám povila třetí holku! Vy jste ten, kdo rozhoduje a ten, který předal místo mužského Y dívčí X." Samozřejmě, že to není tak jednoduché. Muž nemůže ovlivnit, který chromozom předá.
Pravděpodobnost, že se narodí holka je tedy podle tohoto přesně 50%. Zdálo by se tedy, že pohlaví opravdu neovlivníme. Ale podle různých studií se zjistilo, že poměr narozených chlapců a děvčat je 106:100 a začalo se zkoumat, proč tomu tak je. Proč se rodí více kluků než holek (otcové tří a více holčiček asi nevěří…)? Po uzrání spermie zůstane pro oplodnění v této pohlavní buňce buď znak X nebo Y a vědci zjistili, že zralé spermie se znakem X či Y se od sebe liší ve své biochemické struktuře a proto se jim galvanotoxií podařilo oddělit spermie s mužským zárodkem a spermie se zárodkem ženským. Přičemž se zjistilo, že spermie se znakem Y jsou průbojnější než se znakem X, ale mají kratší životnost (asi 48 hodin). Z tohoto zjištění se dá odvodnit celkem logický závěr. Chci-li holčičku, pak k pohlavnímu styku by mělo dojít více než 48 hodin před ovulací. Rychlejší „mužské" spermie sice do vejcovodu dorazí dříve, ale uvolněného vajíčka se nedočkají, protože jejich životnost je pouze dva dny. Třetí den dojde k ovulaci (uvolnění vajíčka) a tou dobou „dorazí i pomalejší, ale ještě „živé holčičí spermie". A nám se tak narodí holčička. No a pokud chceme kluka, potom by k pohlavnímu styku mělo dojít den před, nebo v den ovulace, neboť tím dáme šanci rychlejším „mužským spermiím" .
Je nasnadě, že tato metoda jistě není stoprocentní a je pouze jakýmsi logickým vyústěním výše zmíněného poznatku o vlastnostech spermií „ženských a mužských". Navíc je k tomu potřeba přesně určit den ovulace, což rozhodně není jednoduché. Mimo tuto teorii existují ještě další. Říká se, že pro pohlaví je důležité jakou stravu žena jí. Při přijímání kyselinotvorné stravy se rodí spíše chlapci a při zá:,–(otvorné stravě spíše děvčata. Takže chceme-li chlapečka měla by žena čtvrt roku před otěhotněním jíst hlavně vaječné bílky, piškotové těsto, banány, pomeranče, třešně, meruňky, brambory, čočku, sušené švestky a ovocné šťávy. Toužíme-li po holčičce potom se doporučuje čokoláda, kakao, vejce, mléko a mléčné výrobky, nekvašený chléb a pečivo bez soli, rýže, krupice, papriky, mrkev, okurka, cibule, hrášek, jablka, hrušky, jahody, maliny, grepy, citrony, sušené ovoce, fíky a mandle. Dalším, poněkud lidovým názorem je, že vliv na pohlaví má aktivita rodičů při pohlavním styku. Je-li aktivnější žena, pak se narodí kluk a naopak. Pokud bychom spojili první teorii, která vznikla z poznatku, že kluků se rodí více s touto teorií, pak by se muži měli zamyslet nad svou aktivitou J. Takže vzhůru k pokusům! Ale osobně si myslím, že než se trápit s počítáním dnů před ovulací, mějte raději styk každý den minimálně jednou a aktivní buďte radši oba. Jo a jezte na co máte zrovna chuť!" /z netu od autorky Natali/

Co dodat? Necháte si říct pohlaví miminka v těhotenství? Vydržíte to? Je to předčasné, vím..a zvláště u mě, ale zvědavost vítězí a já bych to určitě nevydržela.

Někdy mi přijde, že se přípravou na miminko a vůbec vším tím, moc zabývám. Hodně za vinu má e-mimino a taky vy skoro-snažilky, snažilky a těhulky. Už mě napadlo, že toho nechám…přestanu surfovat a vyhledávat téma týkající se těhotenství a budu dělat jakoby nic…žádné počítání ovu (to stejně nedělám), žádné těhutesty, vitamíny a listovku. Nechám to být a třeba to půjde hned, stejně jako jedné mé kamarádce. Vždyť takhle je to asi správně…nechat to přírodě…nemyslet na to. Alespoň to mi radily dvě zasloužilé maminky - kamarádky. Vykašly se na všechny čtení o miminech, ovulaci… nemyslet na to a uvidíš jak to půjde.

Ale už si bez Vás holky nedokážu představit ani den na netu. Díky Vám jsem se dozvěděla plno informací a doufám, že se mi všechna ta snaha vrátí větší připraveností k miminku. Někdo do těhu vlítne ani neví jak, někdo k tomu všemu musí dojít delší cestou - dozrát. A taky tu máme bezva partu…jednou třeba těhulek - piškotek :-)) (nebo jaký vlastně budeme mít název). Přeji všem radostné zprávičky do deníčku a oznamování dalších těhulínek:-)).
Vaše sunn

Ještě připojuji
**Aktuální seznámek

TĚHULKY
kvetule25
- /79/lev/Praha/sv/**(Ca­librum BabyPlan) - PRVNÍ TĚHULKA!!! GRATULUJEME :-))))

**SNAŽILKY***
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.)
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) posl.MS 17.6.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan) neoč.MS 13.7.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) posl.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 25.7.
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/* posl.MS 29.6.
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 28.7.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list) posl.MS 16.6.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/
(kys.list) TS 7,05
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
Zulka - /80/Praha/vd/
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/
(kys.list.) posl.MS 17.06.

SKORO-SNAŽILKY
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/ (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 8,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 2005
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ Calibrum BabyPlan) TS 8,05
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./HA TS 7,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 2005

(Příští deníček vychází v úterý od jahudky.)

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 12.07.05 11:24

Zrovna se jdu podívat co nového a hele nový deníček, že bych byla první?

 
Anonymní  12.07.05 11:37

Sunn-deníček se Ti povedl na 1*. Děkuji, mluvíš mi z duše. Taky jsem přemýšlela, že přece nemůžu kolem toho snažení tak bláznit, ale ono to holt už nejde vzít zpátky. Je tu fajn parta a moc byste mi chyběly. Takže jsem moc ráda, že vás mám a už se těším na ty naše bříškovské deníčky. Jinak já bych chtěla první holčičku, ale když osud dá klučíka, budu ráda. Jak píše Sunn, nejdůležitější je přece zdraví.

Berunka1

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 12.07.05 11:48

Mě je taky v podstatě jedno co to bude. Holka nebo kluk po obouch chňapnu všema deseti. Je to fuk, hlavně to zdravíčko aby bylo:-))
Jo a včera jsme se s manžou zrovna domluvili, že by jsme občas nějaký ten pidihadřík koupit mohli. Takže jsem koupili malinké dupačičky:-))))

Sunn - deníček je moc hezký a určitě si v něm každá najdeme to svý.
 haňule

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 12.07.05 11:49

Holky, snad se vám deníček bude líbit..
Právě jsem to dostala:-))) jupííí…můžu být v klidu, 31.den cyklu, to jde.
Midnight - jsem ráda, že jsi zpět. Máš koukám vzorovou ovu a tak…Jinak jsme na tom podobně, ale ovu u mě fakt nesleduju. Možná si budu všímat teď další měsíc, jestli zjistím něco zajímavýho.
Jdu konečně makat. zatím pa

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 12.07.05 12:01

Sunn: super deníček. Já to říkala že si šikulka :-)
já sem včera shodou okolností doma prohlížela tu Velkou knihu a matce a dítěte co sem si koupila a právě tam narazila i na odstavec, zda jde ovlivnit pohlaví. A psali tam přesně to co si psala. O těch pomalých a rychlých spermiích.
A tak holky já budu mít určo chlapečka. Protože tím, že sem si měřila BT a vím přesně kdy byla OVU a vím přesně , že dny před OVU sme se netulili, ale tulili sme se v den OVU, tak sem zvědavá jeslti se to u mě prokáže :-)
Mě je celkem jedno co to bude. I když vždycky sem si přála holčičku. :-)

Přidala sem se do diskuze k holkám, které čekají jarní miminka a je to fakt krásný pocit. No už aby byl čtvrtek. :-)

Před chvíli sem byla na obědě. dala sem si maso s bramborem a po snědení půl porce se mi zvedl žaludek, tak, že sem si myslela, že jim to vrátím zpátky na talíř :-) Pak už sem nebyla schopna cokoliv pozřít. Teď už je to dobrý. KOupila sem si meruňku, tak to jdu prubnout co to semnou udělá :-)

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 12.07.05 12:11

Sunn fajn denníček… Ja by som najradčej dievčatko, ale až to bude chlapček budem ho ľúbiť rovnako. Priateľ tvrdí že my dievčatko mať určite nebudeme keďže má troch bratov a on zdedil gény po otcovi :o)))
Kvetule, že by to boli prvé príznaky tehotenstva ? : o))
pa pa sonyay

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 12.07.05 12:11

Jupííí, nový deníček, budu mít pár hodin přehled:)
Príma téma sunn!
Já bych nejradší nejdřív kluka a pak 2 holky… no ale máme to všichni stejné - hlavně ať vůbec nějaké mimi je a je zdravé! Nejdřív kluka proto, že mám špatnou zkušenost s klukama se starší ségrou - jsou to většinou podřídivý podpantofláci. Ale i kdybychom měli nejdřív holčičku - bez holčičky by to nešlo - budu rodit dokud alespoň jedna nebude - klučíka budeme vést k tomu aby si od ní nenechal nic líbit, žádnej otloukánek kdepak. Ale i naopak, chci aby všechny děti byly samostatné a věřili si a dokázali se poprat se životem co nejlíp.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 12.07.05 12:13

Květule, ale neopustíš nás, že nééé?

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 12.07.05 12:13

Ahoj holky,
SUNN právě jsem dočetla deníček a je báječnej, taky si občas říkám, že bych měla surfování po miminu omezit, abych z toho moc nebláznila, ale mozek naladěný na tuto vlnu mi to nedovolí. Jinak ti děkuji za podoru, dáreček si pořídím hned, jak se někam dostanu.

Všem vám holky děkuji za vaše slova, už je líp. Pomohla mi moc!

MEGGIE - kokina si dám 2 (slovy: dvěažpětnebora­dějdeset!). Dí­ky!

BARUNKA1 - díky za sluníčkovou náladu, z Moravy na Moravu je to kousek, tak už sem dorazila (asi je to kousek za rohem) a na dušičce je to znát :)

SONYAY - od Berunky mi došlo nějaký to sluníčko, tak ti ho Fwd: k tobě na Slovensko (zítra ho tam máš)

PUPULA - díky Pupu, snad se ta dovolená přece jen v září podaří - jak vám tak nám!

RADUNKA - už nepláču, díky vám všem je mi líp. Z bývalýho si nic nedělej. Ten můj bývalej už má taky mimino (asi rok nebo dva), ale nijak mě to nezasáhlo, protože je mi to docela fuk. Mám přece svého miláčka a ten je lepší než ten minulej… no ne? Takže už taky nesmutni! Je od něho netaktní, že tě informuje o takových věcech … asi právě kvůli tomu, aby si dokázal, jak v životě zvítězil? Ale to si většinou potřebují dokazovat ti, kteří zažívají úplnej opak než naprostou spokojenost se životem. Takže to ber s lehkým srdcem, protože až budeš mít mimi ty (a to bude určitě brzo) budeš tak šťasná, že na něj si ani nevzpomeneš!

COBBIE - přeju ti (dodatečně) všechno nejlepší k narozeninám! Hlavně že už je ti veselo. Díky!

Ještě se musím vrátit a deníček si aspoň 2× znova přečíst.

sisina

A protože už jsem se dala trochu dohromady, jdu se zakousnout do práce, jak mi radila Radunka

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 12.07.05 12:13

Midnight: díky za gratulaci

Irucho: nad jménama přemýšlím už asi rok :-)) Pro kluka to byl původně ADAM, pro holku Klárka, Tereza, Barunka. Postupem času, ale už mi Adam nepřijde tak moc hezký a začal se mi líbit Matěj. No tak uvidím, jaký to bude úplně nakonci :-)

Sunn: tak to je dobře že MS přišla. A příští měsíc už začínáte snaženíčko?? Nebo jak to máš ty? Když sis myslela, že si teďka možná těhu, tak ste už měli i nechráněné tuleničko?

Holky už sem koukala po kočárcích. a vybrala sem si trojkolku - trojkombinaci. Akorát je tam jeden problém stojí 21 tis. :-))))) haha

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 12.07.05 12:16

A ještě IRUCHO, ty nálady jsou fakt hrozný, ale říkám si, nejseš sama … a … přejde to. A s váma to přechází docela rychle.
 sisina

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 12.07.05 12:17

Irucho: NEOPUSTÍM!! to je jasný. Jen sem se k ni zařadila, aby měla trošku přehled co se semnou vůbec děje a má dít. Oni ani nemají žádný deníček. Píšou si jen do diskuze.

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 12.07.05 12:18

Ahoj v novém deníčku, ještě jsem ho nepřečetla, protože jdu teď na oběd. Jen se připojuji k tomu pupíkovému deníčku z minulých komentářů nebo k deníčku kouzelných pupíků, jak psala Meggie. Tyhle názvy se mi zatím líbí ze všech vašich návrhů nejvíc.

jahudka

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 12.07.05 12:19

Květule,
my máme taky Adama, Klárku, Barunku…taky Jáchyma, Alici, Simonku… Adam se nám pořád líbí i když to teď začlo bejt dost frekventovaný jméno.
Jakej kočárek jsi vybrala? Mně se zatím moc líbí Jané Slalom, taky je dost drahej. V září jedeme na výstavu kočárků, tam si snad vyberu. Doufám, že už to tou dobou bude aktuální:)))

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.07.05 12:24

Ahoj holky,

po týdnu Vás všechny zdravím a zapojuji se do diskuze. Ovšem četla jsem poctivě po celou dobu, jen čas na přispívání bohužel nebyl.

Sunn: deníček je super, o těch rychlých a pomalých spermiích jsem také četla, ale
Květulko: nepropadej panice, moje známá se také tulila v době ovu a je z toho krásná HOLKA. Jinak velká gratulace, hrozně Ti to přeju, celý týden jsem držela pěstičky a doufal, že to vyjde a čárečka bude konečně pěkně tlustá… a moc prosím o trošku těhu bacílků, prosím, prosím........
Jaký máš termín porodu , už sis ho alespoň předběžně počítala?

Já očekávám MS zítra tak jsem velmi zvědavá, ale cítím ji v kostech:-)) Teď si hlavně říkám jestli má přijít, ať přijde hned, protože příští týden ve čtvrtek jedeme s manžílkem konečně na vytouženou dovču, tak by to bylo s MS nemilé.

Já bych také chtěla holčičku, hrozně moc… Sice už jsem to psala, ale sex ratio - poměr holčiček a chlapečků ovlivňuje kuřáctví partnera a maminky, jsou li kuřáci, tento poměr mění - klučičí spermie jsou totiž pomalejší než u nekuřáků atd. a pak je poměr 30:70 (kluk : holka), je to také v knížcec , Aby se narodilo zdravé.
Tak teď už manžílkovi ty cigarety tolik nevymlouvám.:-))
No, hlavně , aby bylo mimi zdravé - kluk nebo holka, nakonec budu stejně šťastná jako blecha.

Evik

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 12.07.05 12:25

Irucho: hehe tak nejenže máme stjený vkus na jména tak i na kočárky :-) TAky sem si vybrala Jané Slalom : přesně tenhle http://www.e-detskysvet.cz/…robnosti.php?…

Kde je ta výstava kočárku??? TAky bych se tam šla kouknout.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 12.07.05 12:30

eviku: tak nejdřív ti posílám ooobr těhu bacil!!!
Moc díky za gratulaci. Než sem odjížděla na dovču, tak sem si taky přesně říkala, že by se mi tam ta MS vůůůbec nelíbila. A vidíš jak to dopadlo. Tak držím hrozně moc palce!!
Termín sem měla spočítaný už před tím než sem vůbec věděla, že sem těhotná :-)))
NA rodine.cz mi to spočítalo na 16.3.
Ve čtvrtek jdu poprvé k Dr. tak uvidím co mi řekne.

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 12.07.05 12:34

KVETULE, IRUCHA - ten kočárek, jsem už i vozila, má ho kamarádka a je skvělej. Hlavně je parádně lehoučkej - váží prý jen 7kg a bezvadnej do terénu. Jenom mi připadlo, že ty nový kočáry strašně drncají - nemají žádný pérování, jako ty starší a mimouši v nich šíleně nadskakujou. Ale asi jim to neškodí, když se ty s pérováním už nevyrábějí? Houbec tomu rozumím, ale vaše představa o vozítku je velmi blízká té mojí.
 sisina

 
Anonymní  12.07.05 12:40

tak si to tady hezky v klídečkupro­čítám:)Sunn,to­bě to teda píše,já bych se tím trápila dva dny a ty jsi to něma snad z pár minut:)

Mě je to taky jedno,co to bude:) Ale taky jsem vždycky chtěla raději holčičku.manžel by asi raději kluka.Ale když už má obojí,tak teď uvidíme čeho bude převaha.
Ted holky,já si vždcyky doma říkám,že s miminkem ještě počkám a pak mě to tady tak nějak naladí,že bych zase miminko chtěla hned.
A pak vám tady brečím na rameni,že si ještě nejsem na 100% jistá a podobné blbosti......:)tak snad se za to na mě nebudete zlobit:))

Sunn-tak nám to přišo ve stejný den:)

Eviku-přeuju,aby se zítra MS neobjevila ,ale objevily by se ti v testíku //.

Viděla jsem ,že se tady často obejvuje jméno Adam,to je tak můj favorit:) Nebo david,ale to je manžel a to zase nechce nechce.U holčičiky se mi to pořád střídá,ale asi Emu a taky se mi strašně líbí Marie:)))

Ale všechny se shodneme,že hlavně zdraví:))

Sisinko-jsem ráda,že už je ti líp.třeba se na dovči potkáme:))))

PUPULA

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 12.07.05 12:50

Tak už jsem se stihla naobědvat i přečíst deníček. Takže popořádku. Na obědě jsem byla ve vegetariánské restauraci - něco pro linii, ale pak jsem se vracela do kanceláře a potkala jsem pekařství, kde mají zrovna koláčkový týden - takže všechny koláče mají zlevněné - a koupila jsem si dva obří, které do sebe teď láduji. Takže miminko nemiminko, pupíček také budu mít pěkný. Deníček je super a musím přiznat, že jsem se cestou z oběda také stavila v novém obchůdku s dětským oblečením. Vždycky jsem do nich chodila pouze pro oblečky pro děti svých kamarádek, ale dnes jsem tam šla poprvé s úmyslem zakoupit něco pro svého mimíska - povzbuzena myšlenkou, že některé z vás také už nakupují. Měli tam věci nádherné, ale moc růžovo modré, tak jsem nakonec odešla s nepořízenou, ale až něco ulovím, tak určitě dám vědět. Já bych chtěla radši holčičku, ale asi jako většině z vás je mi to jedno, hlavně když miminko správně poroste a bude zdravé. Teorie o rychlých a pomalých spermiích je zajímavá, ale až se jednou s partnerem budeme snažit, tak asi uplatníme spíš to pravidlo - minimálně jednou každý den a necháme se překvapit.

jahudka

 
Anonymní  12.07.05 12:56

Sisinko-to je dobře, že už máš lepší náladu.

Holky tak jsem to nějak zakřikla a ta mrška červená už je tady! A ještě musím dodat, že pleť už mám zase dobrou, hormony už se asi vybouřily. Jen se mi zkrátil cyklus.

Pupulko-a už jste vybrali, kam v září poletíte?

Berunka1

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 12.07.05 13:06

Berunko - tak to uz jsme tři, kdo dostaly dneska MS :-) Pupula, já a Ty:-)

 
Anonymní  12.07.05 13:20

Sunn-to jsem z toho jelen, normálně když to mám dostat tak mě pobolívá břicho a teď nic, nerozumím tomu.
Holky, kdo se knám se Sunn a Pupulkou přidá do party? No raději se přidejte ke Květulce těhulce :)))))

Berunka1

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.07.05 13:38

Teda SUNN!
Krásnej deníček, četla jsem a úplně jsem to hltala slovo od slova.Je mi to všechno strašně blízké, cítím to úplně stejně.

Já mám vysněnou holčičku, ale samozřejmě, že se zlobit nebudu když to bude chlapeček!
Milovat je budu stejně!!!Budou to vytoužená miminka a strašně se na ně těším.
Někdy si předtavuju jaké to bude, zasním se, jak chodím po bytě s tou malou růžovou slečonu v náručí a jak mi spokojeně mručí do ouška…a čekáme až si ugrkne po jídle, aby ji nebolel pupíček :o)))…nádherná představa!

Bude tak maličká a bezbraná, těším se jak ji budu všechno učit, jak si spolu budeme hňácat v dílně zvířátka z hlíny a otiskovat malé pacičky na papír…

No a jednou mě přepadla taky taková chmura,že se na to mimi asi moc upínám a že bych neměla tak blbnout, ale prostě už bez Vás nedokážu být, viděla jsem to teď na těch 14 dnech v nemocnici…straš­nej absťááák!!!… strašně mi chybělo si pokecat o stejném zájmu a chyběly jste mi hlavně VY!!!

Takže jsem ráda, že jsem tady a že se máme!

Nakonec se nám všem podaří jistě krásná miminka a bude nám jedno jestli zvítězil chromozom X nebo Y :o)) budou NAŠE!

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.07.05 13:42

já jsem taky „Blady Mery“ :o))..ale od včerejšího večera…takže mě můžete vzít taky do party! :o))

Meggie

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 12.07.05 13:44

i já se hlásím do party. Postupně už od neděle:-(
a je to tu na novo

haňule

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 12.07.05 13:46

Květulko,
posílám odkaz na výstavu kočárků… je to sice v havlbrodě, ale co.
http://vystava.aktualne.cz/
Jojo, Jané slalom je mňam. A i výběr barev mi vyhovuje. Škoda, že když už to máme se vším tak podobný, že nemáme stejný TP:)

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.07.05 13:49

Tak jsem se právě vrátila z oběda - byli jsme s manžílkem u tchýně - teď se sotva hýbu. Ach ta linie, a to mě čekají plavky:-((

Pupulko: nakonec jedeme do Egypta, tak když buděš chtít, tak Ti pak můžu na září referovat. Jsem hrozně zvědavá jaké to tam bude.

K těm jménům: u holčičky máme jasno: líbí se nám Lucie a Adéla, u klučinů už je to horší. Manžel chce Petra - po sobě a to já zase ne, mě se líbí Adam, Filip, Jan… to se zase nelíbí jemu, tak jsem hrozně zvědavá… David nebo Tomáš to asi jistí. Nebo, že by přeci jen byla ta holčička.
I když si říkám, že až budu těhotná, budu mít lepší vyjednávací schopnosti… hihihihii

Jinak my si to určitě necháme říct, co to bude, to překvápko bych asi nevydržela. Teď si ale zatím říkám, že babičky a dědečky necháme v očekávání:-))

Květulko: tak to budeš mít s největší pravděpodobností rybičku a ta se k nám lvům bezva hodí (můj manžilek), držím pěstičky na čvrtek a díky za bacílek, snad mě dostatečně nakazil:-))
Měla jsi PMS? tento měsíc?

Jinak už týden beru Sarapis a piju bylinkové čaje a čekám, zda se mi zkrátí cyklus. Dnes už vím na 100%, že se nezkrátil ba možná i prodloužil, no uvidíme zítra, já Vám budu referovat.

Evik

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 12.07.05 13:51

Sisinko,
všechny kočárky teď drncají, houpání jako za nás už se holt nevede. Nevím proč…
S tou potvorou červenou je to jak toho 29. června, taky jsme byly asi 4 najednou:)

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 12.07.05 13:55

Meggie, teda ty si mě úplně rozněžnila tou svojí představivostí. Mimochodem, teď je u nás v kanceláři paní v 8. měsíci. Je hubeňoučká, ale malá, tak sotva už s tím bříškem chodí. Já bych jí řekla, ať na mě prskne… ale termín snažení je až příští rok.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.07.05 13:55

Eviku
taky to asi nevydržím abych měla překvápko u porodu…budu to chtít vědět hned jak to půjde, jestli je to holčička nebo kluk…abysme si s ním mohli už do pupíčku povídat :o))

Kolega v práci to neřekl do poslední chvíle nikomu c to bude, věděl to jen o a maželka,jinak to dobře tajili, ani jména neprozradili, dneska mají už skoro dvouletého Tomáška :o)…a to bylo tajností :o)

Meggie

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 12.07.05 13:58

Holky, asi je to fakt tou dobou dovolených, ale náš deníček je „nejčtenějším článkem dneška“. Sunn gratuluju ti k takové popularitě.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.07.05 13:58

Jahudko :oD ať prske a monitor, my si to už přeberem :oD…a pro tebe budem skladovat těhubacilky v mražáku a až je budeš potřebovat tak je rozmrazíme …ale néé pořád nějaký čerstvý určitě budou k mání :o)
 Meggie

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.07.05 14:06

No ještě aby nebyl nejčtenější, když je takový krásný, že Sunn:-)) To je naše spisovatelka:-))

Hoky vy se máte, že máte ty cykly kratší, mě ty moje 38 denní přijdou pak podle Vás nekonečné. No, když se to do srpna nespraví Sarapisem a bylinkama, tak asi zajdu k Dr. No stejně, když neotěhotním do srpna tak tam musím na rentgen dělohy, tak uvidíme.

Květulko jak jste se vlastně dlouho snažili, smím-li se zeptat.

Jinak holky já jsem asi dost pověrčivá, fakt mám strach si koupit na mimi něco do skříně, abych to nezakřikla.

Evik

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.07.05 14:08

Meggie: ty jsi doma a ještě se léčíš, nebo jsi taková čiperka a už jsi v práci - já jsem to nějak nepostřehla, jestli jsi to už říkala, promiň. Jinak zdravím z Vyškova do Prostějova:-))

Evik

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 12.07.05 14:10

EVIKu, buď v klidu, na mých 45 - 54 dní cyklu nemáš. Jsem zvědavá, zda Sarapis pomůže.
 sisina

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.07.05 14:17

No tak nikdy, nevíš, co není, může být.v tomto připadě doufám, že snad ne. Budu Ti určitě referovat.
Konzultovala jsi to se svojí lékařkou nebo to zatím řešíš nějak sama?
 Evik

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.07.05 14:19

EVIKU
už jsem v práci,měla jsem být ještě týden doma a odpočívat, ale ukecala jsem doktora, že už potřebuju jít mezi lidi…né že by v nemocnici byly opičky…ale už mě nebavilo jen ležet :o)

Sice jsem ještě taková unavená a ztěžka se zařazuju do pracovního procesu…třeba tupě hledím a tak…ale doma už by mě to nebavilo.

Taky zdravím do Vyškova, v Prostějově je dnes nádherně svítí Oskar jak o dušu :o))

Meggie

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 12.07.05 14:24

Teda holky, bola som na obede a teraz to nesíham čítať :o))
Sisina ďakujem za slniečko, dúfam že už čoskoro dorazí lebo u nás nebo stále plače a predsa len človek má hneď lepšiu náladu keď je krásne no nie? Dnes nám idem doplatiť dovolenku, hurá, takže mám sa na čo celé leto tešiť,
Pupulka, ja to cítim presne tak isto, tiež som si povedala že mimi až o rok ale keď to tak všetko po vás čítam strašne ma to ťahá, hlavne keď som si predstavila to čo napísala Meggie… to bola úplna nádhera.
Kvetule, mená mám aj ja, teda možno sa to zmení ale tentokrát vedú Alan a Lea :o))
Evik, Egypt je nádherná krajina, teplá, more je neskutočné a tie pamiatky…minulý rok sme si to tam krásne užili… Želám všetkým krásny deň .. pá sonyay

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.07.05 14:24

Sunn
myslím, že nám ten deníček ani nebude na týden stačit :o)) .......pěkně se to dneska rozjelo! :o)))a to se krotím!

Meggie

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.07.05 14:32

Meggie: u nás se Oskar také činí, přeji brzské uzdravení, respektive atˇ se brzy cítíš úplně fit:-))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.07.05 14:36

Eviku
děkuju, teď do toho mám ještě tu bolavou MS… i když zatím je to docela v poho…ťuky ťuk na drřevo…ať to nezakřiknu!

Teď mi volal manžel, že ám „nadrbali“ střechu! Promiňte ten výraz, ale to je fakt už k vzteku!Stojí to peněz jak želez a ještě to odfláknou, hlavně aby nám to pak nespadlo na hlavu, aaaach jo! pořád se něco děje…mám pocit že poslední dobou se mi smůla lepí na paty!

Meggie

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 12.07.05 14:42

Sunn: super deníček, taky jsem o tom četla, ale někdy je těžké poznat ovu a nato dva dny předem. A taky se tím zatím nechci nezabívat, jen se budu pozorovat a pokud se nepodaří tak v zimě budu měřit. Jinak necháte to na přírodě už tento měsíc?
Taky mám vysněnou holčičku, ale s jmény si jsem jistá u kluka- Jakub, Filip, ale holky - asi Denisa, to je poslední, ale to se může měnit.
Květule- opravdu jsem zvědavá, jestli to bude kluk, tak by ta teorie byla částečně potvrzená, ale hlavně ať jste oba zdraví.
Holky, je první MS po vysazení hodně jiná? Jak jí prožíváte?

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.07.05 14:43

To s Tebou soucítím, my to máme čerstvě za sebou, některé věci z dodělávek ještě před sebou a bude hůř až se začnou dělat vnitřky, na kterých Ti bude fakt záležet, ale neboj, na hlavu Vám to určitě nespadne, dělají Vám
to po částech různé firmy nebo jedna na zakázku.

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.07.05 14:53

Midnight: u mě se u prvních měsíčků výrazně prodloužil nejen cyklus, ale i samotná menstruace, která teď trvá 7 dní a byla relativně silná, trošku bolestivá. Také se mi mírně zhoršila pleť. v určitých fázích cyklu si teď připadám jako puberťák:-)))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.07.05 14:54

Eviku
právě že po částech různé firmy…ale je to hrůza, pořád nějaké problémy, když tam člověk nemůže být a všechno si pohlídat, tak to letí sem a tam…ještě že to snad půjde zpravit, ale tento týden se měla začít pokládat krytina, tak se to nejspíš zase odsune…až zpraví ty krovy…

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.07.05 15:02

Meggie: u nás to dělala jedna firma na zakázku a sice byly občas drobné problémy , ale díky smlouvě to vždy museli předělat - jinak by nedostali zaplaceno. S krovy jsme měly také trošku problémy, ale neboj to předělají a bude to v pohodě, krovy naštěstí nejsou vidět - většinou. U nás byly největší problémy s obkládáním koupelny - no obkládali na několikrát, ale nakonec to dopadlo, 3 měsíce už bydlíme a domeček ještě stojí:-))

A také posílám pofoukání na bolístko - na tom Sarapisu píšou, že je proti bolestivé MS, mám ten dojem, kouknu na to a dám Ti vědět, i když snad už je tato poslední:-))

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 12.07.05 15:07

no teda dievčatá vy ste to slniečko tuším vážne poslali… lebo už svieti aj tu : o))
Meggie my sme prerábali byt dva roky!!! a to boli tiež nervy a poriadne, už nikdy nebudem mať chuť, niečo prerábať alebo nedajbože stavať sonyay

 
mirabelka
Kecalka 117 příspěvků 12.07.05 15:19

Ahoj holky,
ja dnes výnimočne nemám vôbec čas a na emimčo som sa dostala až teraz aj to len na chvíľku, aby som si prečítala nový denníček. Komentármi sa snáď prehryziem zajtra.
Sunn - super téma. Toto mi tiež vŕta občas hlavou, či by to pohlavie mimi nešlo nejako ovplyvniť :o) Mohli by sme to niektorá skúsiť a poreferovať, či to nie je len mýtus alebo či to funguje. Ja by som „na úvod“ chcela asi chlapčeka.
Ja pádím, majte sa krásne.
mirabelka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 12.07.05 15:20

Holky, vůbec nestíhám číst…musím dohnat práci, ráno jsem se vůbec nemohla dokopat něco dělat. Moc děkuju za pochvalu deníčku, psala jsem ho včera a byl hotový hned. Dneska bych nevymyslela ani větu. Jsem totálně out…ale mám MS a radost, že přišla.
Berunko - u Tebe bych radši, kdyby nepřišla, ale co není tento měsíc, bude příští:-)) Koukám, že tu máme doslova Blady Mary párty:-)
Taky mě Berunko napadlo - jak jsi psala, ze jsi neměla žádné příznaky přicházející ms - jestli Ti třeba hned zítra neskončí a není to jen taková falešná ms…ale nechci vzbuzovat falešné naděje. Každopádně Ti přeji, aby další nedorazila a vítej v klubu.

Meggie - ty jsi tak krásně rozepsala jak budeš s mimískem plácat z hlíny - ten se bude mít.
Midnight - mojí první ms Ti popíšu později, zatím je v rozběhu. Pleť zatím ujde, jsem celkově nějak jetá jak na mě dolehl kašel, rýma a ještě zánět a ms…fakt zázrak pohledět. Kdy jí čekáš Ty????

Jdu zas makat…koukala jsem i na ten kočárek jak poslala Irucha - je nádhernej, takový bych si taky představovala, ale těch peněz! Že vy jste holky sbalili nějaký milionáře? Vím tedy jen u Pupuly, že ta bude mít kočárek nejmín za sto tisíc, ale my normální živelníci? Ikdyž je fakt krásnej a kdyby mi někdo doma přispěl..možná…
Midnight a ostatní co jste se mě ptali, kdy začnem snaženíčko: tak to nevím, fakt. Beru pořád antibiotika a pak by to mělo být ok, ale zánět děložního čípku není sranda a nemuselo by to pak dopadnout. Z toho mám strach. Radši počkám nejmíň do září co a jak.
Já taky zatím nic nenakupuju na mimi, stejně jako Evik to ve mě šrotuje a mám trochu strach z pověr. Ale už jste mě nahlodaly dokonale:-) Ponožtičky to jistí ve skříni už dva měsíce:-)
Musím letět zase makat. Jsem ráda, že deníček se takhle ujal a v dovolenkovém čase vede sledovanost.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »