SKORO-SNAŽILKY díl 13. Když má čáp zpoždění

Snažení

Tedy přišla chvíle na slibovaný deníček. Jsem neustále lačná informací a nemusejí se týkat pouze těhotenství a dětí a tak jsem při pročítání různých komerčních časopisů narazila na velmi zajímavé téma, které se našich opravdových současných zájmů alespoň okrajově týká a tím je neplodnost. Nebudu říkat, že mě nikdy nenapadlo, že to nepůjde. Napadlo, mockrát a tím spíš, že už mi není 20 a kdyby to náhodou nešlo kdyby ten čáp měl opravdu zpoždění, tak že by to potom mohl být opravdu průšvih....

Ale až na e-miminu jsem zjistila, kolik forem to nejde, může mít. A jakoby náhodou jsem narazila i na zmíněný článek.
Ale tedy nebudu se strachovat dopředu a jistě ani vy. Ovšem pár informací o nejběžnějších příčinách čápova zpoždění je v následujících řádcích.

1. Nedozrávání vajíček
Nedozrávání vajíček ne nejčastější příčinou neplodnosti žen. Někdy ji poznáte podle nepravidelnosti nebo chybění menstruace. Žena ovšem může menstruovat, aniž by vajíčka dozrávala - třeba při užívání antikoncepce.

Příčina
Dozrávání čili ovulace závisí na hormonálním řízení z mozku. To může být porušeno u hodně hubených žen, kdy mozek dozrávání zastaví. Těhotenství by totiž bylo pro oslabený organismus zátěží. Příčinou může být také obezita. Mozek totiž posílá vaječníkům hormon FSH, který růst vajíček připravuje. Vaječník zase zpět posílá estrogeny, z nichž mozek „pozná," zda je třeba v tvorbě FSH přidat. Kromě vaječníků produkuje estrogeny i tuková tkáň. Když jí je hodně, vytvoří hodně estrogenu a mozek je přesvědčen, že vaječníky již mají hormonu dost. Vajíčka pak nemají stimulaci k dozrání. Narušovat růst vajíček může i chyba štítné žlázy.

Diagnostika
Většinou ultrazvukem - dvě vyšetření ukážou, jak a kdy vajíčka dozrávají a zda produkují dostatek hormonu estrogenu. Pro zjištění správné funkce štítné žlázy postačí krevní test.

Léčba
Je-li zřejmá příčina - např. obezita nebo porucha štítné žlázy - zaměřují se lékaři na tuto příčinu. Někdy se musí vajíčko donutit, aby dozrálo. Proto se ženě podávají hormonální léky, které k tomu vedou. Někdy paradoxně zareagují vaječníky na stimulaci až příliš - na každém pak roste třeba 15 vajíček. Potom by hrozilo mnohočetné těhotenství, což je vždy rizikové. V tom případě lékaři zralá vajíčka odeberou, ve zkumavce oplodní, jedno či dvě embrya transferují zpět do dělohy a ostatní zmrazí pro případné další těhotenství.

2. Neprůchodné vejcovody
Spermie se nedostanou k vajíčkům a embrya nemohou být posunuta vejcovody do dělohy. Vejcovody mohou být neprůchodné úplně nebo částečně. Někdy se spermie přece jen k vajíčku dostane, ale embryo nemůže zpět do dělohy a vzniká mimoděložní těhotenství.

Příčina
Záněty, způsobené pohlavně přenosnými bakteriemi. Občas žena prodělá mimoděložní těhotenství, jež naruší stěny vejcovodu, které se poté slepí dohromady. Na vejcovody se také přenáší zánět slepého střeva nebo jiný zánět.

Diagnostika
Průchodnost se stanovuje pohledem do břišní dutiny. Mezi jednodušší metody patří kymoinsuflace = profuky. Do dělohy se zavede oxid uhličitý a jeho postup vejcovody se sleduje průtokoměrem i poslechem.

Léčba
U zcela neprůchodných vejcovodů se využívá umělé oplodnění ve zkumavce (IVF). Někdy se poškozený vejcovod samovolně plní tekutinou a vytváří se vak velký až 5cm. Tekutina někdy uniká do dělohy a brání v otěhotnění. Proto je lepší vak nejprve odstranit a potom ženu léčit - buď má druhý vejcovod zdravý a může otěhotnět sama, nebo neprůchodný a pak přichází umělé oplodnění.

3. Imunologické příčiny
Tělo ženy občas zareaguje podivně - jako by spermie, vajíčko či placenta byly jeho nepřítel a bylo třeba je vypudit. Tělo pak vytváří protilátky, které imunologové najdou v krvi. Přesto mohou pacientky samovolně otěhotnět.

Léčba
Pokud se prokážou protilátky proti spermiím, lze využít imunosupresivní léčbu a kombinovat ji s inseminací. Když je vajíčko zralé, vstříknou se připravené spermie tenkou trubičkou vysoko do dělohy - zkrátí se tak jejich cesta k vajíčku a dostane se jich k němu mnohem víc než při pohlavním styku. Jestliže je tento postup neúspěšný, použije se některá z metod umělého oplodnění.

4. Endometrióza
Endometrióza je stav, při kterém se ložiska děložní sliznice nalézají v jiných částech pohlavního ústrojí nebo v jiných orgánech. Sliznice v těchto ložiscích prodělává stejně změny jako tkáň v děloze během menstruačního cyklu, což ženě může způsobovat obtíže.

Příčina
Zřejmě porucha imunity. Předpokládá se, že otěhotnění při endometrióze brání půdovky, nacházejícíc se ve vejcovodech, jež znemožňují oplodnění či transport embrya do dělohy. Ale tato teorie není jistá.

Diagnostika
Laparoskopická operace.

Léčba
Chirurgické odstranění ložisek endometriózy nezlikviduje prvotní příčinu nemoci, může však pomoci odstranit bolest a tlak cyst na okolí. Někdy lze léčit hormonálními léky. Nejlepší zkušenosti jsou s umělým oplodněním.

5. Andrologická příčina
Ve 4 z 10 případů je příčinou marného čekání na dítě partner.

Diagnostika
Základním vyšetřením u neplodného páru je spermiogram. Výsledek spermiogramu v čase velmi kolísá, provádí se toto vyšetření většinou 2×. Prokáže-li se nízká koncentrace spermií v ejakulátu, hledají lékaři dalšími vyšetřeními příčinu a pak muže léčí hormonálními léky nebo operací na urologii. Ta je na řadě tehdy, jde-li o varikokélu, neboli zbytnělý žilní provazec vedle varlete, který zřejmě zhoršuje podmínky pro tvorbu spermií.

Léčba
Inseminace, při níž se spermie zkoncentrují a aplikují přímo do dělohy, případně se doporučuje umělé oplodnění. Jelikož téměř vždy platí, že je-li v ejakulátu málo spermií, mají i nižší schopnost oplodnit vajíčko, používá se speciální postup (ICSI), při němž je do každého dozrálého vajíčka přímo vpravena pod mikroskopem jedna spermie.

Tolik o základních příčinách neplodnosti.
Ne vždy však musí být příčinou čápova zpoždění hned neplodnost, třeba jste jen natrefili na špatné dny?

  • nesešli jste se v posteli ve správný termín. Není radno spoléhat na to, že ovulace probíhá 14. den cyklu (počítá se od prvního dne MS). Až u čtvrtiny žen vajíčko dozrává už 11. den. Od uvolnění vajíčka mají spermie jen 16hodin na oplodnění. Vyhoďte tedy tužku a kalendář a milujte se podle chuti, nejlépe každý druhý až třetí den.

Pravděpodobnost, že zdravá žena otěhotní se zdravým mužem při pravidelném pohlavním styku třikrát týdně je přibližně 20 procent na menstruační cyklus u ženy do 25 let, 16 procent u ženy věku 25 až 35 let a pak se dále výrazně snižuje. Proto pár považujeme za neplodný až po uplynutí určitého času, v současnosti je to většinou jeden rok.

WHO - Světová zdravotnická organizace definuje neplodnost jako stav, kdy partnerský pár není schopen počít dítě i přes pravidelné praktikování nechráněného pohlavního styku po dobu minimálně jednoho roku. Tento problém se týká více než 10 miliónů párů na celém světě, tj. 60 až 80 miliónů dvojic.

Po seznámení se se základními příčinami trápení, jsem nakonec ráda, za své rozhodnutí, podstoupit laparku (až za původně jiným účelem), protože vím, že aspoň bod 2 a 4 se mě netýkají. Ufff, slyšely jste ten šutr, co mi spadl ze srdce?

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 18.07.05 17:34

Ahoj Neffy, jsem prvníííí, jupíí. Bezva deníček! Máš jedničku podtrženou s hvězdičkou:-)) A moc hezký název deníčku, šikulka. Doufám, že jeden z tvých dalších deníčků bude nést název VRÁNA JE TU V CUKU LETU.
Téma deníčku jsme na Tobě vydundaly samy, tak ted to máme holky černé na bílém. Zamrazilo mě v bodě 2, protože záněty s bakteriemi jsem si prošla a ted trnu, abych byla v pořádku. Snad jo! Každopádně velmi poučné a díky za to!!! Říkám si, příroda je mocná a už jenom tady na e-mimču, když čtu co všechno si těhulky musely projít a teď mají ty své špuntíky a jsou šťastný, tak že to pořád dobře funguje a rozhodně nevymřeme. Přeji všem bezproblémové otěhotnění a celé těhu. Snad se nás všech tyto problémy zdaleka vyhnou!!! tfuj tfuj tfuj tfuj tfuj
Květulko, honem nás všechny poprskej:-))
Jdu přidat seznámek. sunn

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 18.07.05 17:51

Neffy,
povedený deníček! Já o možnosti, že to nepůjde přemýšlím v podstatě pořád, hlavně poslední dobou, asi víte, že ať se snažím jak se snažím, zatím jsem ovu u sebe neodhalila. Ale makám na tom! Ale bojím se, že se mě týká bod jedna. A už vím proč! Jak Neffy píše, jsem hodně hubená:))))))))). Ne ba ne, spíš se mě týká ten druhý extrém, pořádně jsem zbuchtovatěla a asi by to chtělo něco shodit. Jsem už 3 týdny na salátech a zatím nic moc, bohužel.
Včera už to málem vypadalo na sexík bez gumičky, ale zalekl se:). Až po svatbě!
Jdu ještě kapku pracovat, dneska je toho moc, uffff.
Tak zítra, děvčátka.
Květulééééé, ty se tak mááááš! Těším se na fotky z ultrazvuku, kdy budou?

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 18.07.05 17:51

Aktuální seznámek

TĚHULKY**** (1)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/
(Ca­librum BabyPlan) PRVNÍ TĚHULKA! GRATULUJEME:-)

**SNAŽILKY*** (16)
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.)
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) posl.MS 12.7.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan,Sarapis) posl.MS 13.7.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) posl.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 25.7.
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan)
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/* neoč.MS 26.7.
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) neoč.MS 28.7.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list) posl.MS 10.7.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/
(kys.list) TS 7,05 posl.MS 12.7.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
Zulka - /80/Praha/vd/* ?
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* (kys.list.) posl.MS 17.06.?

SKORO-SNAŽILKY (15)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/ (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA TS 12,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 8,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
misenka - /80/Mlada Boleslav/HA TS 8,05
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 2005
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ Calibrum BabyPlan) TS 10,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 2005

(Příští deníček vychází v úterý od Květulky,
další týden od Jahudky.)

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 18.07.05 18:14

Irucha - vím, že bojuješ s OVU ,četla jsem to na diskuzi o mikroskopu. Chtěla jsem Ti psát už tam, ale s mikroskopem zkušenosti nemám. Přemýšlela jsi o Sarapisu? Nebo zeleném čaji? O jeho vlivu na plodný hlen diskutovaly nové snažilky tak v dubnu, květnu v deníčcích. Když tak pohledej. Taky můžeš zkusit Gynex anebo bylinky? Držím palce. A určitě to dobře dopadne.

Carisa - to jsem ráda, že se Ti knížka líbí. Mně taky - moc. Hrozně jsem se u ní bavila. Ten styl psaní je jak vyprávění vtipu. A táááák strašně pravdivé to je - ta lenost, to je věc. :))))) A ten věčný boj, když ji chceme překonat. :))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 18.07.05 18:26

Neffy, zelený čaj pomáhá na ovu??

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 18.07.05 18:38

Ne snad na OVU, ale na tvorbu plodného hlenu. Četla jsem to u nových snažilek, tak snad jsem to nějak moc nezmotala, ale snad ne.

 
KLucka
Stálice 74 příspěvků 18.07.05 19:08

Neffy: Moc krásný deníček. Sice jsem tu chvilku, ale o tomhle problému, ač nerada, jsem už taky přemýšlela. Nikdy nemůžu vědět, jestli se mi to povede, tak jako třeba mé sestře. Ta otěhotněla během chvilky. Ale je fakt, že se snažila :O).

Držím moc palečky (všechny co mám) ať se to snažilkovství povede a za chvíli budeš „druhá“ šťastná těhulka.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 18.07.05 19:55

Klucka - děkuji za palečky, ale to fakt nehrozí.:)) Ale nevadí, kdo si počká, ten se dočká.....

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 18.07.05 21:02

Ahoj holky.

Tak som sa k vám nakoniec predsa len dnes dostala.
V poslednej dobe je toho na mňa toľko, že nestíham vôbec reagovať na vaše komentáre, ale aspoň si ich potajomky v robote skopírujem do wordu a medzi telefónmi čítam.

Neffy, v prvom rade ťa chcem pochváliť za pekne napísaný denníček. A veľmi sa mi páči ten názov, je to také nevtieravé, a myslím si že aj téma je dobrá. Dúfam že sa nám to síce vyhne, ale keby niektorej aj nie, tak je vždy lepšie mať viac informácií ako menej, nie? :)

Sunn, všimla som si že mám pri termíne ms otáznik :). No, mám pocit že je tam správne, lebo ja som ms zasa nedostala v termíne. No ja fakt neviem čím to je, minulý mesiac som jedla tie lieky kvôli baktériám, tak to pripisujem im. Ale tento???? Už mám z toho fakt nervy, lebo keď sa mi to zase posunie o dva týždne, tak to budem mať rovno na dovolenke :( Ale snáď sa to umúdri.

Kveti, síce máš tehu príznaky, ale ešte si na tom celkom dobre, podľa toho čo popisuješ. Moja sesternica je tehotná asi v druhom mesiaci, a vracia v jednom kuse. Je vypísaná na PN-ke, a dokonca si ju chceli nechať v nemocnici na infúzkach, lebo vraj tým, že stále vracia má nejakú chorobu (netuším ako sa to volá, ale je to v podstate dehydratácia). A to má už 4-ročnú dcéru, o ktorú sa samozrejme treba starať a ktorá je dosť hyperaktívna. No poviem vám, nezávidím jej to.

Holky, ktoré prídete na zraz, už sa na vás veľmi teším. :)
Neffy, mám ti priniesť tú tarhoňu??? :))

No tak sa tu majte a snáď zajtra nakuknem. Papa. Zuzka

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 19.07.05 07:15

Ahoj a dobré ráno berušky moje :o)
Neffy krásný deníček, takových chytrých věcí a o některých jsem nikdy neslyšela ! Aspoň neumřu úplně blbá :o)) Nemám tušení jestli se mě něco z toho týká, vím jenom že MS mám krásně, zatím první cyklus po vysazení 25 dnů. Uvidíme teď druhý.
Jako každá z vás doufám že se mě problémy týkat nebudou a čáp nebo vrána přiletí :o))
Jo mimochodem, v sobotu když jsme byli s Bárou na prvním „plaveckém výcviku“ :o)) jsme viděli na poli kousek od nás dva čápy.
Tak jsem se na ně dívala se zasněným zalíbením :o))
Tak děvčátka moje, dneska moc nebudu, musím tento týden dodělat všechny resty než půjdu na dovču. Mějte se krásně, dneska by mělo být o něco chladněji, pro mě příjemněji. Ani tu nepršelo, ani včera a zatím ani dneska.

Eldo - mluvila si s tou kamarádkou o pesanech?

Tchánovci si chtějí pořizovat fenku retrievra, úplně jsme je s tím štěnětem zbláznili :o)))

Tak ahoooojjj Ráďa

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 19.07.05 07:15

jé já byla dneska první :o)))

Pupulko, kde to vázne? :o)))

 
Anonymní  19.07.05 07:32

Ahojky holky, přeji hezké ráno. Tak u nás tedy pršelo a bouřilo, ale ted je fajn vzduch…hned se bude líp pracovat.

Zuzíííí - hihihi tak to vypadá na těhu? nebo ty počítáš dle starýho cyklu a ted bude ms dle novýho? ale nevím nevím…držím pěstičky ať je to TĚHUUUU:-)
Květulko - dík za tip na cestovku,mají nádherný webový stránky. Slintám u fotogalerie a už se těším až konečně nějaký ostrůvek vyberem. Já se tak těším na dovču…ale to až v září.
midnight - včera Neffy napadlo, že ti icq nemusí jít kvůli starýmu operačnímu systému. Zkusím ti poslat jeste stare icq 2003 to by fungovat stopro melo, jestli tedy chces. písni.
Těším se na fotky ze srazíku!!! Neffy a stoupni si pěkně dopředu:-)))
Pupul - kdepak se touláš? Dneska Tě i Radunka předběhla.
Neffy - tak to zelený čajík budu pro jistotu pít:-)
Tak at se nám všem dobře pracuje a rychle to utíká. sunn

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 07:44

Dobré ránko všem!
Neffy, moc hezký deníček!
Pořád doufám a věřím, že nás se tohle taky týkat nebude, ale co když jo? Je toho teď tolik a stačí se porozhlídnout jen po našich známých… a nemusím chodit daleko a hned vím o třech případech. Člověk pak začne přemýšlet trošku jinak a uvědomí si, že mít miminko už jaksi není samozřejmost a někdy to není tak lehké jak na první pohled vypadá.
Mám dokonce známou, která má endometriózu, o které se tu taky zmiňuješ, takže vím jak tahle nemoc dokáže potrápit život.Naštěstí už má šestnáctiletou dceru, takže se aspoň jedno dítě povedlo.
A naši známí se snahou otěhotěnět potýkali 5 let.Popisování všech útrap, které si vytrpěli mě kolikrát dohánělo až k slzám…ale naštěstí už des mají skoro dvouleté čiperky kluky dvojvaječné dvojčátka.

Tak všem nám přeju v touze otěhotnět co nejpřímější cestičku a pokud se přece jen zaklikatí…ať nebloudíme dlouho a miminka se dočkáme!

Irucho
neboj nejsi s tím buchtovatěním sama.
Já jsem taky statná selka :o)))
A kapradiky budou, neboj!
Držím palečky všem a hlavě ať jsme zdravé!

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 07:55

Zuzi a nezkoušela sis udělat testík?
To by vážně mohlo být těhu! To by byla sranda, viď jen tak jste na to hupsli, žádné dlouhé plánonování a mimi je možná tu!!! :o))
To by bylo super!!! :o)

Sunn
u mě byla poslední MS 11.7. ale to je jen malý detail. Nechci otravovat! :o)
Není to zas až tak důležité…

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 07:58

Radunko
ti 2 čápi si už mapovali terén! :o)) …aby věděli kde mají pak vyložit ty dvojčata! :o)

meggie

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 19.07.05 07:59

Meggie - tak jsem sešla podívat do galerky na tu selku?! Není tam…

Sunn - to si piš, že si při žádném focení nestoupnu dopředu, za mnou už by pak nikoho nebylo vidět. :)))))

Jinak je fakt, že trápení s těhu a donošením je hodně. Ač takové zprávy nikdo příliš nerozšiřuje, tak přece jen v jednom měsíci jsem podobné zprávy od svých známých dostala 3. To není moc povzbuzující. Šlo tedy o potraty a to v různých týdnech (8-23). Takže fakt nic moc. Tím spíš chci být před těhu co nejvíc zdravá… Ono taky při maximálním možném zdraví musí být i to těhu pohodovější, než když se člověk musí potýkat i jen s otravnými zdravotními potížemi.
Tak ať se našemu deníčku trápení vyhne. A řekla bych, že to tak opravdu bude.

 
Anonymní  19.07.05 08:05

Neffíku - snad máš pravdu a nás se vyhne.
Radunko - ti páni čápové bylo úrčo znamení - hihi že by rovnou dvojčátka?;-)
Meggie - seznámek opravený

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 19.07.05 08:05

Ahoj ahoj ahoj,
také se připojuji ke chvále na nový deníček. Člověku při tom čtení trochu zatrne. Myslím, že když člověku je 20 tak o tom ani tak nepřemýšlí, protože ví, že má ještě času dost. Ale třeba já, jak se mi věk zvyšuje na to myslím čím dál častěji. Přesně jak říká Neffy, nejsme už nejmladší a kdyby to v tomhle věku nešlo, byl by to asi velký průšvih. Ale radši nebudeme na zeď malovat čerta a budeme věřit, že to půjde tak rychle, jako u Květulky. Tady ještě nepršelo, ale je tu zataženo a dusno, tak myslím, že to brzy přijde.
Jahudka

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 19.07.05 08:08

A s tím čápem, to není sranda holky.
V ten den, kdy se naší známé narodil syn, přiletěl na jejich dům čáp, sedl si tam a strašně dlouho tam seděl a oni tam čápy nikdy neměli. To je podle mě úplný zázrak.
jahudka

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 08:18

Neffy
halooo tady selka…tady selka přepínám
jak se slyšíme? :o))))
(neslyšíme :o( já vím..)
No ono zdání klame páč já mám docela úzkou čuňu a tak to vypadá jakože dobrý… pak ještě krk dobrý…no a pak už je tam! ta selka! :o)) No su prostě ženská z Moravy kriv a mliko! :o)))))

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 19.07.05 08:19

Nazdarek kocky!

Denicek je opet moc pekny.Zajimalo by me ,jestli i ja se nekdy zmuzu na denicek no uvidime:))

Nevim ,jestli se me nektery z bodu tyka,ale mooc si preju,abych se tomu vyhla.Uvidime co nam ukaze dalsi tehotenstvi(jestli se teda podari)Pokud by to bylo opet zamlkle,tak bych chtela asi nejake spesl vysetreni,ale tim se nebudu ted stresovat.

U nas se vcera vecer prehnala hrozna prutrz mracen:((ja mam denska na sobe jenom takovou lehkou tuniku na raminka a muzuvam rict,ze docela mrznu proste jsem prdla a nemuzu se normalne oblect.

Zitra mi odjizdi manzel s kamaradama na vodu:((Takze budu slamena vdova musim si vymyslet nejaky program na vikend.Nejakou poradnou damskou jizdu:o)))No uvidim co vymyslim.

Tak se mej moc hezky a ja snad jeste dneska nakouknu a kdyz ne tak zitra pa
 Lucici

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 08:19

Sunn
děkuju za opravu! Seš šikulka!
Meggie :o)

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 19.07.05 08:20

Ahoj Holky, uplně mi běhá mráz po ádech a nikomu bych to nepřála.
Neffy: krásný deníček, jen kdyby tyhle problémy nemuseli vůbec být. Na tom světě je ale trápení a tak držím všem pěstičky, ať se nám to vyhne a všem snažilkám.
coobie: ještě v minulém deníčku jsi psala, že ti známá řekla, že máš ještě počkat do září. Proč? Co hraje jeden měsíc?
Sunn: Zkus mi poslat prosím tu starší verzi, asi to bude určitě zastaralé, při stahování se to nespustí a navádí mě to k help a zas takový odborník nejsem, abych poznala, co mi chybí v počítači.
Musím pracovat a snad se sem ještě dostanu

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 19.07.05 08:26

Megie- js jsem taky takova selkovata.
Vzdycky jsem byla hodne hubena mohla jsem snist co jsem chtela a nepribrala jsem ani deko.To jsem vazila 48 kilo,no a pak jsem se vdala a behem roku jsem pribrala 12 kilo a ty nemuzu shodit.
Pripadam si takova oplacana a hnusna,ale porad jenom o tom mluvim,ale abych udelala eco pro stihlou linii to teda ne.
Rekla sem si,ze ted to nebudu hrotit,kdyz planuju tehu,ale pak po porodu se do toho obuju a ta budou vsichni koukat:o))))))
 Lucici

 
Anonymní  19.07.05 08:30

Meggie - hlásím se k vám do klubu!

 
Anonymní  19.07.05 08:30

Meggie - hlásím se k vám do klubu!
sunn

 
Anonymní  19.07.05 08:34

Ahoj pekne rano,
u nas je taktiez zamracene a prsi. Neffy dennicek je fajn, poucny a zase som sa naucila nieco nove ale stresovat sa nebudem, je dobre ze o tom vieme ale dopredu sa bat nema vyznam ze? Vcera vecer som si precitala " Story nasi Kacenky" dala som si vyhladat vsetky diely, su styri, ludia ten pribeh je tak dojimavy a nadherny, nikdy by som vsak nieco take nechcela zazit, klobuk dole .. fakt.
Dnes tu budme mat pred audit, takze asi budem len nakukovat. zatial pa sonyay

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 19.07.05 08:41

MIDNIGHT - poslala jsem ti návod k icq v SZ, bylo to děsně dlouhý

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 08:46

Lucici
no tak já to mám podobné…od svatby jsem přibrala 10kilo a nejdou dolů potvory!!!…po nemocici jsem měla sice dole 4kila ale 2 se mi vrátila jak jsem začala zase normálně jíst.
Takže to mám pořád 8 kilo v plusu
No a když jsem se vdávala tak jsem měla 60…takže výsledá cifra nic moc, že!!!
No ale toho pohybu bych taky mohla přidat a nepapat v 11 večer a nebaštit kokinka…já vím…tak co si stěžuju!

Ale přesně jak říkáš..teď to neřeším, jsem v pohodě, protože si chcem nadělit to miminko…:o)) Jen doufám, že se ze mě nestane během těhotenství koule a že to pak všechno shodím :o)))

meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 08:48

:o))
klub kyprých selek :o)))
meggie :o)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 19.07.05 08:48

Meggie - opět se po tobě opičím, i váhu máme naprosto stejnou :-D

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 08:57

No teda SUNN, ty seš teda šikula! To musí dát strašnou práci takhle se opičit!!! :o)))

Co želvičky máš holky, kluky nebo páreček?
My máme duo-lesbien! :o))) no fakt!
Od mala dokud to byly ještě „pětikorunky“ tak jsme si mysleli že jsou to dva kluci…proto se jmenujou Albert Enstein a Alfréd Hitschkock…no a nakonec se z nich vyklubaly žeský!!!A dělaly na sebe namlouvací rituál tak vehementně že ta větší tu menší co odmítala sexovat tak pokousala, že jsem myslela že bude po ní…
no malé odbočení od tématu…omlouvám se! :o)))
 meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 09:01

Jdu si koupit nějakej VDOLEK!…abych náhodou nezhubla! :o))

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 19.07.05 09:06

Dobré ráno holky.
Neffy: deníček je moc hezký. Všechny tyto info už mám dávno načtené, jelikož i mě jednou přepadl strach z toho že to nepůjde, a tak sem začala na netu porčítat články o neplodnosti. :-)
Jsem opravdu hrozně šťastná , že vím že u nás to jde. A ani nevíte jak i mě spadl kámen ze srdce , když se to povedlo. I přítel mi to řekl, že po těch pořadech v televizi o neplodnosti jak stoupá, řekl, že už měl taky strach :-)
TAkže holky. Doufám, že i vám se všechny tyto trápení vyhnou a proto na vás všechny posílám ty těhu bacily :-)
Koukám taky kolik přibilo nových snažilek, Je to krásný, už převažují nad skoro snažilkami. Postupně skoro snažilek ubývá a na konci roku tam určitě nezůstane žádná :-) A budou převažovat těhulky :-)

Dneska je mi dobře. Až sem trochu nerovzní :-)
TAk holky držte nám palce.

TAky se vám musím pochlubit jak se o mě přítel stará. Pořád o mě pečuje a volá mi jestli sme v pořádku a jestli mi není špatně a tak :-) J to hrozně milé. A já si to opravdu užívám. Včera večer asi v devět sem viděla reklamu na MAgnum a dostala sem na něj šílenou chuť. NO a přítel na to řekl, že jde venčit Ketuli a když se vrátil přinesl mi MAgnum :-) Hehe no je to moje láska.

Irucho: už sem ti to chtěla napsat dávno, ale vždycky sem na to zapomněla :-) Kdysi dávno sem narazila v diskuksi na rodine.cz na to jak tam rozebirali ten ovu mikroskop. A psali tam, ze nefunguje jak ma. Ze si ty kpradinky ukazuje jak chce. TAkže nevim, ale uricte si kvuli toho nedej starosti. I ty čůrací papírky prý nejsou spolehlivé. Vim že je to spoustu práce navíc, ale třeba si zkus jeden měsíc měřit tu BT. A uvidíš, že ti OVU ukáže.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 19.07.05 09:15

Teda holky, že se nestydíte říkát o sobě že ste selky. Koukám na fotky a jste tak akorát. A jeslti máte 60kg na vaši výšku sunn, obzvlášť ty vypadáš že si vysoká, tak to je úplná pohodička.

Já sem teďka zvědavá kolik přiberu v těhu.
Moje skoro švagrová, která za 2 týdny bude rodit, přibrala dkoro 25kg! Síla co? No abych nedopadla stejně :-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 19.07.05 09:16

Květulko to je krásný…moc ti to přeju. Pořádně si to užívej, je krásný jak se o tebe přítel stará a s tím Magnum super!

Iruš, neboj se, určitě máš ovu!!! Tak to vyzkoušejte na čisto a uvidíš, hihihi

Musím se vám pochlubit co mám dneska v práci k jídlu. Ráno jsem si mazala dvě housky a víte jak to dopadlo? Ted jsem díky Meggie (jak psala o vdolkách) dostala hlad, tak jdu jíst a koukám…houska rozkrojená,ale nenamazaná. No jsem debil,tak jím souchou rozkrojenou:-))))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 19.07.05 09:19

Květul 60 je v poho,ale o 10 víc?
Jo o těch kilech při těhu jsme se bavili v práci a kolegy žena přibrala 27 kilo, to už je slušný a tady dvě kolegyně měly prý těsně před porodem 99 kilo.....do­kážete si to představit?

 
Anonymní  19.07.05 09:26

Sunn-tak to je dobry:o)))No jeste ,ze sis nenechala doma i ty housky,takhle je mas alespon suche:o)))
Tlemim se tu jako blazen.Ja uz jsem slupla jogurt a baanyn v cokolade.
 lucici

 
Anonymní  19.07.05 09:27

samozrejme tam melo byt banany

 
Anonymní  19.07.05 09:29

Mam dotaz co planujete dneska varit k veceri?Nejak nemuzu nanic prijit mam uplne vygumovano.Manzel zitra odjizdi,tak bych chtela udelat dnesk anejakou mnamku,budu na to mit i cas.

Jeste se zeptam varite v tydnu teple vecere?
Lucici

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 19.07.05 09:29

Neffy,
díky za tipy. Zkusím ten zelený čaj. Sarapis myslím nemůžu - obsahuje mateří kašičku? nebo je to nějaký jiný přípravek… myslím, že jsem to četla o Sarapisu. A já jsem alergická na med, takže to nechci pokoušet.
Květulko,
BT už měřím pátý den a roste, takže to vypadá, že mám akorát po OVU, což by sedělo páč jsem 20. DC. Ráno jsem zkoumala i hlen - a bylo tam jaksi vyschlo… nechápu jak na tom může někdo zkoušet jestli se to táhne nebo kdo ví co. U mě skoro sucho.
Musím jít honem dodělat jeden reportík a po obědě sem zas vlítnu. Tak zatial kočky!
A nehádejte se se mnou, mám 80 kilo, takže největší buchta jsem já. Ne nadarmo mi přítel přezdívá Buchtíku:)

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 19.07.05 09:34

taky se přidávám mezi selky, ale hlavně, že jsme v poho, já se včera ani nedonutila do posilky, abych nezaplašila MS, ne, bylo jen hrozný horko.
Květule: ty můžeš v klidu přibírat a je krásné jak se o tebe nádherně stará, posílám velkou pochvalu a těším se až tě budu následovat.
Sunn: ty si nech chutnat, ze suché housky nic nekouká? To icq mi nejde, píše to, že mám program asi zablokovaný. No, k práci to nepotřebuji, tak raději nebudu pátrat proč. Už takhle jsem tu denně s váma.
Jsem jak natrní, jak nevím kdy to dostat, furt lítám na záchod, zlatý prášky, to člověk věděl přesně, ale snad to včas poznám a brzy budu mít pokoj. Do čtvrtka času dost, ale co kdyby to přišlo dřív.
Iruš: třeba to opravdu nechunguje, moc se tím netrap. Pokud to chceš zkoušet, tak zkus to měření BT, já si taky kopila dig.teploměr na dvě des.místa a píší na něm, že je na měření BT, jen značku nevím, ale nemají ho všude. Jen zatím neměřím, když by to nešlo, tak to zkusím až v zimě. Zatím se těším na snaženíčko. Tak holky nevím, jestli se ještě pořádně nenapiji, protže příští měsíc už to nebude s čistým svědomím.

 
KLucka
Stálice 74 příspěvků 19.07.05 09:36

Dobré ráno všem :o), děvčátka kde najdu ty fotky? Chtěla bych taky vidět holky :-).

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 10:00

Sunn ta svačina je dobrááá :o))))
já už jsem posunula vdolek směr pupu a mám tam ještě jahodovej jogurt, aby mu nebylo smutno…teď si tam spolu plavou a povídají si…jakej byl tobogán…a jakej ještě bude…:o))))

Květule, krásně se o tebe přítel stará, to je dobře!!! Já jsem myslela že jsi vdaná..?A budete se brát? Není to důležité, znám i svobodné páry s mimi…jen se tak ptám, no baba zvědavá! :o)) S tím Magumem byl teda kouzelnej,..... já mám doma taky zlatíčko :o)

S tou váhou v těhotenství, doufám že nebudu po mamce…ta přibrala 30kilo!!! když čekala bráchu. Před těhu vážila 45kilo a tak přibrala na 75…ale jen co porodila, tak za pár dní tlačila ten kočár už zase jen opuchlá kostra! …no ale já rozhodně opuchlá kostra nejsem už teď…mám pomalu tu její konečnou váhu v těhu…no a k tomu kdyby se mi nabalilo ještě těch 30kilo no tak asi prasknu v přímém přenosu!…:o)))

68+30= koule!!!NO NAZDAR!!!!

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 10:02

jsem pomalá…o kousek nahoře je o té váze v těhu :o))..píšete rychleji no! :o))

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 19.07.05 10:03

Lucici: tak si pojď zacvičit se mnou. Já sice tlustá nejsem, ale začíná se mi bříško přelévat přes kalhoty a ta celulitida je taky hrůza. takže to chci srovnat.
Midnight: no to víš, že mi na začátku říkala, abych jako cvičila ten půlrok. Ona se bojí, aby mi to nedopadlo zase stejně víš? Že mám blbý záda, tak chce abych co nejdýl cvičila, aby se to vevnitř zpevnilo a udrželo se to tam. Každej měsíc dobrej.
Iruš: já teďka zkouším ten ovu mikroskop zároveň s BT , papírky, a pravý testy. dám ti za 14 dní vědět jak to dopadlo. Měla jsem na začátku s mikroskopem problémy, ale už je to ok, jako že funguje, akorát musím zkotrolovat všechny ty věci najednou, jestli to sedí.
Květulko, to ti hrozně závidím,jak těhu tak takovýho miláčka.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 19.07.05 10:04

KLucko - máme svou fotogalerii. vlevo v menu naješ na Nová fotogalerie a tam jsou skoro-snažilky 2005 ta je naše:-)

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.07.05 10:10

cobbie
to je hotová alchymie! Já zatím nic neměřím…a spoléhám na přírodu…jestli se ani tento měsíc nezadaří tak budu asi taky alchymista :o)))
jé to mi připomnělo…nečetli jste někdo Alchymistu od Paula Coelho?? To je nádherný příběh…a hlavně to sedí do života!Když něco opravdu strašně moc chceš tak se i celý vesmír spojí a ty to dokážeš!…no doporučuju! :o)

meggie

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 19.07.05 10:11

Holky, taky se hlásím do klubu kyprých selek - mám 65 na 168 (jsem kyprá selka hlavně na zadku a stehnech), ale mívala jsem 78 heč!!!! To jsem byla kyprá selka i v obličeji. Zhubla jsem tak, že jsem 4 měsíce v zimě běhala každý den 4 kiláky. Ale dnes by mě k tomu už nikdo nedonutil!!!!!
A ještě tu mám malý návrat k minulému deníčku, našla jsem to u Pusinky v některém ze starších deníčků, tak doufám, že si to vezmete k srdci. Sledovat se může zatím jenom Květulka.

38 vtipných způsobů, jak uhodnout pohlaví dítěte
Bude to chlapec jestliže: ? v prvním trimestru nemáte ranní nevolnosti ? tep dítěte je menší než 140 úderů za minutu ? přibíráte zepředu ? vaše bříško vypadá jak basketbalový míč ? výrazně vám ztmavly dvorce prsních bradavek ? bříško je nízko ? dychtíte po slaném a kyselém jídle ? toužíte po proteinech = maso a sýr ? vaše chodidla jsou studenější než byly před otěhotněním ? chloupky na nohou vám rostou rychleji ? máte velmi suché ruce ? váš polštář je otočen k severu když spíte ? budoucí otec přibírá stejně rychle jako vy ? těhotenství vás dělá krásnější než předtím ? vaše moč je světle žlutá ? váš nos se rozšiřuje ? když zavěsíte váš snubní prsten nad bříško, točí se dokola ? trpíte bolestmi hlavy ? sečtete-li váš věk v době otěhotnění s číslem měsíce, kdy jste počala, číslo je sudé

Bude to děvče jestliže: ? jste trpěla ranní nevolností ? tep dítěte je alespoň 140 úderů za minutu ? přibíráte na bocích a hýždích ? vaše levé ňadro je větší než pravé ? vlasy dostávají zrzavý odstín ? bříško je vysoko ? bříško vypadá jako meloun ? máte chuť na sladké ? dychtíte po ovoci ? chutná vám pomerančový džus ? nevypadáte tak dobře jako když jste nebyla těhotná ? jste náladovější ? tváře vám planou víc než obvykle ? odmítáte jíst kůrku chleba ? vaše ňadra opravdu rozkvetla ? váš polštář je otočen k jihu když spíte ? vaše moč je tmavě žlutá ? Když zavěsíte váš snubní prsten nad bříško, kývá se ze strany na stranu ? Sečtete-li váš věk v době otěhotnění s číslem měsíce, kdy jste počala, číslo je liché

Jahudka

 
Anonymní  19.07.05 10:13

ahoj holky:)
včera jsem se na vás jen cuku letu mrkla,jaki tad krásně píšete..Meggie samo zase vede..a dneska to samé..jak vidím.je tady nový klub selek:)
Já zhubla za poslední týden 2 kila,takže dneska jsou mi trochu volněji v pase rifle.
Píšete,že jste po svatbě přibraly.To já právě naopak…co jsem se vdala,kila šly dolů…:)
Asi mě tak manžel nehýčká:(

Já taky doufám,že s těhu už další problémy mít nidy nebudu,ale takové informace nikdy neuškodí a jak psala Raduš,tak neumřu blbá:)))

V práci mám te´d toho hodně,tak nějak nestíhám..ale zase na vás mrknu:) Zítra už bude volněji,snad…

Pupula

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »