SKORO-SNAŽILKY díl 5. - JAK NA TO?

Snažení

Ahoj holky, tento deníček bych chtěla napsat tak trochu netradičně. V časopisu Elle (červen 05) jsem našla článek DÍTĚ, NEBO PARTNER? Nejdříve jsem ho slíbila opsat Neffy, ale pak mě napadlo, že by si část možná přečetla většina z nás. Nejdříve cituji dva odstavce z jmenovaného článku...

„Příroda zařídila, že touha po dítěti se nevyhne většině žen. Na jednu stranu báječné, na druhou… K naplnění takové touhy by měli být dva. A kámen úrazu je na světě. Ne každá žena toužící po dětském žvatlání má po boku stejně naladěného muže. Většinou čím je partner starší, tím je jeho odpor k zakládání rodiny silnější. Když se ho začnete ptát po důvodech, dostane se vám jedné z těchto odpovědí: a) Prostě nemá potřebu mít děti. b) Má je z jiných vztahů. c) Cítí se starý. d) Chce naopak „vyčkat“. e) …?
Vymýšlet důvody by muži mohli donekonečna, a tak ženám zbude jediná otázka: On, či ono? Nepříjemná dilema."

„Ve chvíli, kdy se muž rozhoduje, zda bude otcem, by žena měla podpořit jeho sebevědomí. „Jsme ješitnější. Potřebujeme pochopit, proč zrovna my máme být otci. Chceme slyšet, že jsme moudří, úspěšní, prostě nejlepší! A to všechno může náš potomek zdědit nebo ho to můžeme naučit. Takovým argumentům málokterý muž odolá" říká sexuolog a porodník Martin Lenz a vůbec si nedělá legraci. Tak to je! Někteří pánové potřebují chválit, chválit a zase chválit. Chápu, že jsou mezi námi ty, které hlazení mužského ega podceňují a může jim připadat až nedůstojné. Chybují však a měly by se přemoci. Chvála není v tomto případě mazání medu kolem úst, ale definice našich pocitů a názorů!" .............

A proč při tom chválení nebýt ještě krásnější, spokojenější, zdravější?
Co všechno pro své spokojené protějšky a hlavně pro sebe můžeme udělat?

Je dobré, že se více staráme nejen o své zdraví, ale také o to, abychom mohly zajistit miminku lehčí budoucnost, dobré vzdělání a finančně zajištěné zázemí. Měly bychom také vědět důležité údaje z rodinné historie. Zda v minulosti nedošlo u matky nebo babičky k samovolnému potratu nebo rizikovému těhotenství. A jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou by jsme měly dbát, je správná výživa. Vyvážená strava, přerušení přísunu kofeinu, alkoholu, kouření, hodně ovoce a zeleniny - to vše je velmi důležité nejen pro nás, ale i pro miminko, na kterém se všechno tohle odráží.

Několik tipů na dosažení rovnováhy ve stravě

  • vynechte tučná a smažená jídla
  • omezte spotřebu masa a chleba
  • používejte na vaření nebo salátové zálivky panenský olivový olej nebo malé množství másla
  • vyhýbejte se cukru a umělým sladidlům (sladkosti povoleny)
  • zkuste sníst dvě nebo tři porce čerstvého ovoce denně, vždy mezi jídly
  • vyměňte kávu a čaj za čerstvé ovocné šťávy, bylinkové čaje nebo zelený čaj
  • jezte hodně salátů
  • připravujte si zeleninové vývary a polévky

• Choďte hodně na čerstvý vzduch, pravidelně cvičte, odpočívejte a dopřejte si dostatek spánku. • Poslouchejte dobrou hudbu. • Najděte si dobré přátele. • Dýchejte pravidelně a zhluboka. • Víc se smějte. • Usmívejte se na lidi. • Myslete pozitivně.

Doufám, že se přidáte s názory na péči o krásu, duševno, harmonii a hlavně s tipy jak být spokojená a zdravá budoucí maminka.

Všem přeji brzy spokojená bříška i tatínky:-)
sunn

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 24.05.05 20:53

Bezva Sunn a hlavně jsem PRVNÏ. Doufám. Zítra se ozvu asi až odpol, jdu do toho Gyncentra.

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 24.05.05 23:01

Jsem sice až dvojka, ale smířím se s tím :)
Opravdu velmi žhavé téma. Dnes a denně přemýšlím „JAK NA NĚHO“.
Určitě se strhne diskuse a těším se, že zde objevím nějaké nové - zaručeně fungující - tipy.
Díky za deníček sunn!
 sisina

 
Masi
Povídálka 23 příspěvků 24.05.05 23:23

Tak já kvám nepatřím, ale musím napsat svou zkušenost. Když jsem se doma zmínila, že bych chtěla druhé mimčo, odpovědí mi bylo razantní „neexistuje“, jedno stačí apod. Po roce, co jsem se občas připoměla, že bych stále chtěla mimi, jsem udělala rázný krok. Mužíkovi jsem řekla že mimčo chci t se mu to líbí nebo ne a pokud ne ať nás nechá. Za měsíc jsem už byla těhotná. Prcek má rok a půl a manža je blahem bez sebe, že má tak skvělého syna, který je po něm.
Toť co se týče přesvědčování.
A co se týče stravy…
Vynechat maso a jíst zeleninu pro mě byl v těhu obroský problém. Než jsem otěhotněla (podruhé) byla jsem 7let vegetarián a to že jsem těhotná mi došlo, když jsem šla kolem bufáče a nemohla jsem odolat těm smaženým a grilovaným masíčkům. A zelenina kterou jsem nadevše milovala mi vůbec nedělala dobře.
Ještě bych chtěla jedno mimčo a to co nejdřív, ať mezi prckama není až takový rozdíl jako mám teď (7,5r).
Snad se nebudete zlobit, že jsem se vám tu vetřela.
 Masi

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 25.05.05 07:06

Masi - to víš, že to neva. Vítáme každou přispěvatelku.

Koukám, že nebýt pevnéhö rozhodnutí něžnější poloviny lidstva, spousta dětí by se nenarodila. Partner nebo dítě, to už je opravdu těžký kalibr a ne že by mě nenapadl. Jen jsem si říkala, že si nejsem úplně jistá, jestli bych tahle slova dodržela, takže zatím jsem je nepoužila. A vy jste to myslely vážně (ty, co jste to použily)? Většinou toto řešení bývá úspěšné, že?

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.05.05 07:18

Připojuji aktuální seznámek
SKORO-SNAŽILKY

berunka1 - /75/ZL/* - bere Calibrum BabyPlan
Denda - /80/ryby/Bratis­lava/sv/TS 1,05 - bere kys.list.
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/28.5­.svatba/HA - bere kys.list.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/
- bere Calibrum BabyPlan
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA - nebere zatím nic
Hanule - /83/blíženec/vd/HA­červen - bere Mamavit
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/
TS srpen - bere Calibrum BabyPlan
Iveta30 - /75/ryba/Tren­čín/vd/* TS 9,04
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/TS 8,05 - bere Calibrum BabyPlan
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/
- vit. nebere, nechává na přírodě
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/* - bere Calibrum BabyPlan
Lucici - /81/vd/ TS 8,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/HA - bere kys.list a Mamavit
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/HA do 6,2005 - bere kys.list.
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/
- bere kys.list.
Neffy - /75/beran/Pra­ha/sv/HA do 6,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/* - zatím nebere nic
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 - bere kys.list
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/HA do 6,05 - bere Calibrum BabyPlan
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/

sonyay - /80/ryby/Sloven­sko/sv/HA
sunn - /79/vodnář/Č.B­./sv/HA do 5,05 - bere kys.list.
Tynda - /ryby/Třeboň/svatba červen/HA do4,05 TS 7,05 - bere kys.list., hořčík
Zulka - /80/Praha/18.6­.svatba/

zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* - zatím nebere nic

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 25.05.05 07:23

Ahojky, super článek sunn. A krásný závěr s pozitivním myšlením. Hlavně ať nám zůstává úsměv na tváři.
Tak já včera dobrala předposlední platíčko a příští středu začnu poslední a pak uvidím, jak se moje pleť změní. Naštěstí jdu hned začátkem července na kosmetiku a budu sama sobě víc věnovat, abych se pak víc líbila manžovi a připrava mimča byla veselejší a plná lásky. Prý u vážné hudby se rodí chytrá miminka, že by změna žánru? To asi nehrozí. U nás i tak převážně stále běží televize. Ale teď v létě je člověk víc venku a moc se těším na jahůdky, ty mají moc vitamínů a zeleninka bude taky přímo ze zahrádky.
I v posilovně začínám sledovat, co bych mohla a co ne, u čeho se moc zadýchám a co už teď si dávám mnohem více času protahování.
Holky, dneska jsem pozitivně naladěna, tak snad mi to zůstane a podaří se mi to přenést i na vás

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.05.05 07:31

midnight - tak co Daneček? Líbila se čepička a slušela mu? O vážné hudbě jsem neslyšela, nic protí ní nemám, ale neumím si to u nás v praxi představit. Takové tulení třeba u Mozarta…no nevím nevím:-)
Taky mám dneska dobrou náladu, snad nám to vydrží:-)
 sunn

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 25.05.05 07:42

Daneček byl nádhernej a bylo to krásný odpoledne, jen jsme ho rozdováděli a pak byl problém ho uspat, ale má krásný obrázkový knížky a vypadá jako opravdový čtenář a čepička potěšíla a padla, jsem ráda. A taky jsem vyfasovala zase nějaká maminky a Betynky a tak bude co číst. Jen jsem se k nim ještě nedostala a nesmím je nosit na zahradu, abych nebyla nápadná, tak jen před spaním v posteli.
Jo, a taky se říká, že když se při tulení oba usmívají, tak je dítě š'tastné, ale to jsou blbosti, hlavně abychom se usmívali stále.
Kamaráska si stěžovala, jak se z Danečka stává protivné a stále kňourající dítko a včera vypadala celkem vyčerpaně, až jsem byla ráda, že máme doma klid, ale to k tomu patří a jednou to budeme taky řešit, ale domluvili jsme si na neděli výlet na nějakou zahrádku, na zmr.pohár, tak už se těším.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.05.05 07:47

Neffy- v tom článku bylo, jak některá chtěla tak dítě a její partner ne, že tajně vy:,–(ila antikoncepci, otěhotněla, vysvětlila to změnou antikoncepce a chybou při braní a dítě bylo na světě. Partner šťastný jak blecha. Ale taky je hodně těch, u kterých tenhle podvod nevyjde a zůstanou samy a na dně. Takže takové taktiky jsou odstrašující příklad. Je to podvod a nikdy bych to neudělala. sunn

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.05.05 07:50

Jo a držím pěstičky na prohlídce, ať vše dobře dopadne, Neffy. Dej potom vědět.
 sunn

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.05.05 08:00

Ahoj holky,taky mám dneska dobrou náladu:))Až je mi líto,že musím být zavřená v práci,ale dopoledne jedu do města,tak alespoň na chvilku vypadnu:) Článek super:) Jak už jsem psala,naštěstí už toto nemusím řešit.Alespoň o jeden problém míň.
tak co Sunn,už je ti líp???Hlava nebolí?

Pupula

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 25.05.05 08:06

Sunn - taky bych to nikdy neudělala. Není to fér. Nemám ráda lhaní a podvody, takže bych se s tím nevyrovnal ani já, tedy o tom vůbec nepřemýším. Je to skrz na skrz špatné řešení.
Třeba se dočkám, že se partner bude těšit jako blecha sám od sebe. Tak to bych si fakt přála, aby změnil opravdu názor a ne že, no když chceš… a na otázku kdy, mlčet…
Tak si užívejte sluníčka. Ahoj.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.05.05 08:15

Pupula - už je mi dneska fajn, naštěstí:-) díky.
Ty se máš, že můžeš z práce odbíhat kam potřebuješ a v tomhle hezkém počasí se alespoň dostaneš ven. To já tu trčím do 16 hod. Co konkrétně děláš? O sobě jsem Ti odepisovala v minulém deníčku.
Chodíš na kosmetiku? Já tam občas zajdu,ale naštěstí mám dobrou pleť, takže mi žádné speciální čištění nedělá. Ale po vysazení HA jsem fakt zvědavá…

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.05.05 08:38

Sunn,promiň,já ti minule zapoměla odepsat.Dělám na živnosťák pro jednu velkou firmy- celní deklarantku.takže mám volnou pracovní dobu,teda jak se to vezme.Jsem placená hodinove,jdu do práce,mám vyděláno,nejdu do práce,ať už mám dovolenou nebo nemocenskou/ještě jsem nikdy neměla,to dělám 5 let/tak nemám ani korunu.Takže vše má své pro a proti.taková dovolená si mi vlatně vždycyk ještě jednou tolik prodraží:)Ale když to shrnu jsem na tom asi líp,než normální zaměstnance.problém nastane s mateřskou.Vám musí zaměstanavatel držet pracovní místo půl roku,bohužel mě vůbec.každoročně mi generální prodlužuje smlouvu na rok.Docela stes,ale zatím jsem spokojená:)))

Jestli ta otázka ohledně kosmetiky patřila mě,tak bohužel už jsem asi rok nebyla.Doma se patlám různým a krémam,maskama,ge­lama,ale na kosmetiku mi moc čas nezbývá.I když budu muset zajít:)) zatím jsem byla občas na solárku,ale to bylo loni.letos si nějk po té „nevydařené akci“ netroufám:)Jinak nic moc pro sebe nedělám,ikdyž jsem jednu dobu docela často chodila cvičit,na kolo a bazén.Teď nic,jen pohyb kolem baráku:))

Hned se mi zhoršila nálada,na seznamu píšou ,že ČSSD chce snížit důchody a zvýšit důchodový věk na 65 let.A ODS dokonce na 71 let jak pro muže ,tak pro ženy.Tak jednak už tak nebudou žádné důchody,jen to co si našetříme a ještě nám zvednou věk.Proboha,kdo mě kde zaměstná?????

Pupula

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 25.05.05 09:09

DObré ráno holky.
Sunn moc hezký deníček. S tím chválením souhlasím, taky sem to takhle dělala. Říkávala sem příteli, že doufám, že dítě bude chytré po něm :-) Viděla sem na něj jak je hrdý :-)))
Akorát s těmi ultimáty moc nevím, jak sem psala v min. deníčku nedokážu si moc představit říct mu mimi nebo rozchod. Stejně jako Neffy bych to stejně nedokázala…se snim rozejít.
Ještě sem si uvědomila, že taky na přítele zapůsobila moje těhotná švagrová. Je už skoro v 8 měsící a ta je takový ten typ, že své bříško pořád vystrkuje a všichni si na něj museji šáhnout :-) Takže si sahal i přítel a cítil jako ho malý kopnul, příteli se pak rozsíviíla očička jak byl nadšenej :-) No na synovce ketrý se má narodit v červenci se snad nejvíc těším já :-)) Těším se , že se naučím s miminkem zacházet , protože zatím sem neměla jinde příležitost. Už teď mě švagrová pasovala na hlavní hlídací tetu :-)
JInak ještě ohledně toho , že chodím na solárko. Víte to je takový můj jarní rituál. JSem blondýna a jsem dost bledá a po zimě si připadaám taková trošku jako šedá myška. A, když chodím na solárko citím se po něm tak nějak lépe psychicky i fyzicky. Můžu si vzít mini sukni a tílko a tak nějak si opálená připadám seběvědomější a hezčí :-), chlapi se za mnou i otočí.. :-)) Včera sem si koupila růžové tilko a přeci jenom na tom opáleném těle vypadá lépe.Proti vráskám a rakovině se snažím preventivně bránit beta karotenem, kupuju si speciální krémy apod. Vím, že to moc nepomáhá, ale určitě je to lepší než kdybych nepoužívala vůbec nic. Ale určitě když zjistím, že sem těhotná se solárkem přestanu. To už budu jen krásnět těhotenstvím :-)))

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 25.05.05 09:10

Neffy: držím palce na gyndě. Přišla ti včera ta soukromá zpráva?

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 25.05.05 09:11

Sunn: taky to beru za dost velký podvod, otěhotnět a pak s tím přijít za partnerem, který si chudák myslí, že bereš prášky. Je to rozhodnutí obou, ale zase žena je v tomhle citlivější a víc si dítě přeje, to chlap má většinou obavy, ale pokud to nechá na tobě, tak už s tím vlastně souhlasí,ne? A určitě se chlapi chovají i rozdílně při těhotenství a při prvních dnech. Myslím, že se hodně chlapů bojí, že přejdou na druhou kolej, ale to ani mi si nepřejeme, tak jen je hezky do všeho zapojíme,ne?

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.05.05 09:14

Ahoj holky, tady je dneska krásně, vypadá to na hezký den.

Sunn, pěkný článek děkujeme! Já bych s nátlakovou akcí nepochodila, u nás platí naopak netlačit, nenutit, občas zmínit :o)
A s podvodem s prášky už vůbec - to by manža nepřekous a bůh ví jak by to dopadlo.
Ale já myslím že u nás se to snad blíží ke zdárnému konci.

Po tom co píšete tak mám docela hrůzu z toho co mi vyraší na obličeji až vy:,–(ím HA. Nemám úplně ideální pleť ani teď a natož potom. Líčím se velmi málo, místo makeupu používám Aknecolor na doporučení kožní lékařky a mě to docela vyhovuje. Ale na co se těším a co bych velmi přivítala by byla ta zvýšená chuť na sex :o)) manža by totiž mohl pořád :o) a to já zas tak moc ne :o) takže uvidíme.

Na solárko nechodím ani jsem nikdy nechodila, já se vždy na jaře na prvních tuningových srazech trochu připálím a pak už zbytek léta jenom hnědnu (a to mám hodně světlou pleť). Ale to se neopaluju záměrně, to mě nebaví. Buď při práci venku, na zahradě, nebo na těch srazech - na letištích to pálí jak čert :o).

Tak větrník včera naladil jo? Dneska mám domluveno s kolegyní že přiveze čerstvé jahody, celou přepravku :o) to miluju mňam
A ještě něco zdravého - objednáváme si občas saláty v salat baru a i je přivezou, takže si dneska dám nějaký s kuřecím masíčkem :o) mňam

Mějte se fajn, ahojky Ráďa

 
Anonymní  25.05.05 09:22

Radunko - tak jahody bych si dala hned. Taky je miluju, ale musím počkat na léto:-)
S tou zvýšenou chuťí na sex jsem taky zvědavá, u mě je to nic moc. No uvidíme, už mám pár posledních prášků a pak se všechno ukáže.
 sunn

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.05.05 09:30

nic moc - takže bys to taky přivítala ? :o))

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 25.05.05 09:44

Ahoj holky,

To je dnes krasny den ze?

Denicek je moc pekny.
Ja jsem manzela ani moc nemusela premlouvat.Kolem nas se rodi ted hodne miminek a hlavne manzelovi 2 kolegove maji ted mimca,takze on uz se nemuze dockat.Zrovna vcera vecer mi rikal,jak ho to mrzi,ze nam to nevyslo,jelikoz se hrozne tesil az si prineseme ne Vanoce z porodnice vanociho kaprika)))

Jak pisete o ty pleti ,tak u mne je to des.Nikdy jsem s pleti problemy nemela a ted jak se mi zblaznily hormony je to strasny.Ale doufam,ze to prejde az se zacnu opalovat a o vikendu se na to chystam.

K tomu lhani partnerovi:Ja osobne to neuznavam,moje kolegyne z prace chtela mimco a partner ne,tak proste vy:,–(ila antikoncepci a otehotnela hned prvni mesic a partnerovi rekla,ze to bylo pres prasky.
V patym mesici meli svatbu a dneska jsou maly dva roky a oni jsou uz rok rozvedeny((
Proste ja si mysli,ze lhat se nema a uz vubec ne v takto za:,–(nich vecech.

Mejte se krasne papa Lucici

 
Anonymní  25.05.05 09:53

Radunko - jo jo, přivítala. Pak si musíme poinformovat:-))
 sunn

 
Anonymní  25.05.05 09:57

Rádo,ty když vždycyk napíšeš o jídle ,tak zrovna nemám nic v práci.Ještě ,že jedu do města.ty si teda dáváš,včera větrník a dneska jahody a salát.MŃm…
jak jsem holky včera psala,s vysazením prášků jsem měla hned větší chuť.Musím říct,že je to teď pro mě už skoro k nevydžení,ještě mi do konce šestinedělí zbývají dva týdny…a pak se země otřese:))

pupula

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 25.05.05 10:42

Ahoj Květule, právě že žádná SZ nepřišla. Já furt aspoň na chvilku vyháněla toho svého od PC, že čekám SZ. A ono nic. Ani včera ani dnes. Tak jedině ji zkus poslat znovu. Pa

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 25.05.05 11:07

holky tak to já se musím smát, jak byste přivítali víc sexu. Však on bude už jen proto, že budeme chtít mimí a bude na to hned chuť. A já se hrozně těším na ten pocit, že nejsem chráněná, ale přitom se nebojím a úužívám si to. Květule už to poznala,co?
A nebudu měřit BT, ale zkusím třikrát týdně, jen nevím, jestli to někdy nebude i víc, hlavně na dovče. A hlavně zkusíme různou hodinu. Já ráda experimentuji a jsem schopná i muže budit, jen abych věděla, jaký to je ho krásně překvapit a nažhavit, pomaloučku polehoučku.
Neffy: držím palečky, ať ti dobře poradí a pomůžou.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 25.05.05 11:20

Midnight: pocit nechraněnosti je krásnej. Hlavně po sexu sem tak ležela a představovala sem si jak se spermijky proíraj k vajíčku :-)) Vlastně na to myslím teďka pořád, jestli už se nějaka ta spermijka uhnizďuje :-) I když sem si řekla, že na to nebudu myslet, moc to nejde :-)
Neffy: poslala sem ti to v emailu, zdá se být spolehlivější.

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.05.05 11:30

Květule-já si to tky tak představovala,když jsem to zkoušeli na ostro:)Dokonce jsem zvedala i nohy do svíčky.manžel na mě koukal,co to dělám za aerobik v posteli:)))pak mi je vždycyk ještě přidržel:)

Tak jsem se vrátila z města,ale nic na jídlo jsem si nekoupila.Docela mě vytočila sestra od mé lékařky,šla jsem si vyzvednout něco pro bráchu a ten její „vstřícný“ přístup mě teda dost zkazil náladu.Ve městě jsem potkala asi 5 těhulek a asi 100 maminek s kočárkama:)
Tak jsem pak raději pelášila do práce:))

Holky nevíte co by to mohlo být,když se mi občas udělá špatně od žaludku? Dělá mi to tak 2-4 x za měsíc.prostě z ničeho nic ,sedím a cítím,jak mě pálí žáha a pak se mi udělá špatně na zvracení.Trvá to asi 20 min. než to zajím třeba rohlíkem.Ale z hladu to není.
Mě taky pořád něco musí být:)

pupula

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 25.05.05 11:31

Já jsem Ti včera také poslala SZ. Dobro došlo?
Dej vědět, co zjistili v Gyncentru.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 25.05.05 11:33

Pupulo, nemas treba nizkou hladinu cukru v krvi, ze se ti dela spatne? Pomuze ti na to neco sladkeho? Jinak nevim.......
 Bara

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.05.05 11:43

midnight - ty jsi typická štírka - myslím tím ten sex a v kladném slova smyslu:-)
Já doufám,že u mě se ta chuť zlepší. Kamarádka mi vždycky vypráví její záchvaty vášně a já si tak říkám, u mě klídeček po rovině:-)
Pupula - mě taky bývá někdy špatně od žaludku a skoro na zvracení, ale nevím z čeho to může být. Těhu stopro ne:-)
Už se nemůžeš dočkat, viď:-) A co asi teprve manžílek. Ale 14dní uteče jako nic.

Taky se mi zdá, že venku jsou teď maminy nějak přemnožený, koukám i po těch s bříškama a je jich fakt mraky. Ale jestli to není tím, že si jich až teď tolik všímám.

Neffy - tak jak jsi dopadla? Doufám, že vše ok!
Já tu umírám hlady, tak jsme se rozhodli s klukama objednat pizzy atd. U nás je to nějak často. Objednala jsem si vyjímečně něco jinýho než pizzu - Tortillu Pollo - s kuř.masem, rajčaty, sýrem a kukuřicí. No už se nemůžu dočkat:-) Dobrou chuť k obědu
 sunn

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 25.05.05 11:45

Ahoj holky,

myslíte, že byste mě taky mohly včlenit do svýho seznámku?? Já tady už kolik měsíců načuhuje, ale nakonec jsem si řekla - proč bych jen koukala, že jo:) Já jsem ročník 1980 a snažit se nejspíš začneme od prosince. Přítel ještě dodělává státnice a bude v červnu promovat a hlavně čeká nás ještě rekonstrukce bytu - do toho stavu, v jakým je byt teď bych mimíska asi přivést nemohla:( Ale já to fakt musím aspoň někde venilovat, protože ta touha je nezvladatelná … strašně závidím všem těhulkám a visím očima na všech kočárkách, prohlížím obchůdky s dětskými oblečky a chvíli se děsně těším a pak je mi děsně smutno:((( Navíc se k tomu ještě přidávají obavy, že až se konečně rozhoupeme, taky to vůbec nemusí jít:((( No, je to na palici!

 
Zuzzanka
Stálice 66 příspěvků 25.05.05 11:50

Jo zapomněla jsem - jsem z Hradce Králové ( do 19ti let jsem žila v Chrudimi, Karin:), r. nar. 1980 a beru Calibrum Baby Plan a piju kontryhel. Toť vše. HA jsem vy:,–(ila 18.5. před týdnem.

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 25.05.05 11:52

holky,
jak tady mluvite o te chuti na sex,tak ja se nemuzu dockat,ted jsem 3 tydny po zakroku a pripda mi to jak vecnost.

Ja kdyz jsem uzivala antikoncepci,tak jsem kolikrat mela pocit ,ze ji ani nemusim brat,jelikoz chut na sex zadna.V listopadu jsem ji vy:,–(ila a od te doby je to nebe a dudy.Taky jsem stir a rikala jsem si,ze na me to teda neplati,ale uz mam pocit ze na tom neco bude:o)))

papa Lucici

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.05.05 12:22

Tak holky, mám vám povědět co jsem už dneska spráskla? :o)
Ráno kafe, v deset plnou krabičku zeleninového salátu s kuřecím masem, žampiony a kefírem, v půl dvanácté přijeli ty čerstvé rudé jahody, měla jsem zatím 4, a teď přivezli oběd takže se u počítače cpu bavorskýma vdolečkama.
Jaký mám skóre? Dobrý ne? Ale mě je výborně :o)

Pupulo, pročpak sis nekoupila nic k baště? To bych chcípla :o)

Lucici - děláš mi radost, doufám že to tak bude i u nás, protože doteď z mé strany nic moc :o(

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 25.05.05 12:26

tak v tom asi budu pravý štír, ale zase všeho moc škodí. A jestli mám být po vysazení HA ještě aktivnější, tak to můžu přestat chodit do posilovny, i když se přiznám, že po posilovně to bývá ještě hezčí. A nohy nahoru určitě taky budu dávat, to bude sranda. Už teď se tomu usmívám. A jaký ještě další fígle znáte?

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.05.05 12:43

Holky a to se vám zlepšila chut na sex hned po vysazení, nebo to bylo třeba až za pár měsíců? To mě fakt zajíma:-))
 sunn

 
Anonymní  25.05.05 12:52

Sunn, u me ta chut prisla tak nejak za par dni po vysazeni pomaloucku polehoucku,ale je to o 100%lepsi nez driv.Ja uz si zacinala myslet ,ze jsem frigidni)Lucici

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.05.05 13:00

Hele Radunko,nepro­vokuj.Bože,vdo­lečky.Jak já bych jedla.Momentálně mám v sobě dvě kávy,a dva suché rohlíky a jeden jogurt.
Já vždycky vyrazím do města a když jsem tam tak zapomenu,že chci něco k jídlu:)))
Dneska jsu udělat velký nákup,takže zítra už sebou něco vezmu,nebo možná mamina něco upeče a donese dopráce:)))

sunn-ty pizzy a ještě s klukama,no ty se teda máš:))těším se ,těším:)manžel už o ničem jném nemluví.Dokonce je rád,že předěláváme barák,že prý příjde na jiné myšlenky,hi hi

Midnight- ještě znám prstíčkovou metodu.Už se tady o ní psalo a někde jsem četla ,že fakt zabírá.no nevím a co to znamená si asi domyslíš:))

Lucici-vydrž!!!Já jsem uvažovala,že bych to taky riskla,ale mám docela strach,abych nechytla nějaký zánět,takže ještě 14-dní vyčkávám.taky ti to uteče.

Pupula

 
Anonymní  25.05.05 13:18

Pupulo,kdy Ti tekl lekar,ze ma prijit menstruace?Mne rikala lekarka,ze za 4 az 6 tydnu a ted uz na sobe citim,ze asi brzy prijde.Lucici

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.05.05 13:21

o prstíčkové metodě mě vyprávěla myslím Berun z vedlejšího deníčku, a je to v tom smyslu že by se spermijky měli ručně nahnat přímo do (ježíš teď nevím jak to říkala) děložního hrdla?
Tak jsem trochu odvětila že si nejsem jistá jestli by se manža chtěl „hrabat“ ve svých spermijkách :o)
Nevím no, ale nějak mě tahle metoda neláká…

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.05.05 13:37

Mě se ta prstíčková metoda taky moc nezdá. Představuju si to tak, že ten mimísek třeba k vám nechce a vy si ho tam strčíte prstem a už tam být prostě musí. Myslím to obrazně, mimi to samo ještě neni:-)

Holky nemáte některá problémy se záněty jako jsou kvasinky, mykózy? Já na to docela trpím a teď se mi zdá, že je to tu zas. Prý je to i ze stresu, kávy, sladkostí… Už jsem z toho celá špatná, jak se mi to pořád opakuje. Bude po tulení a zase pomažu na gyndu. Ach jo. Poraďte někdo nějaké zkušenosti jak se tomu vyvarovat a co na to s přírody pomáhá. Díky moc. Jsem z toho celá rozladěná. Proč zrovna já musím mít takový problémy. Myslela jsem,že už to teď bude vše ok a přesný opak:(
 sunn

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.05.05 13:37

Lucici-taky mi doktor říkal,že za 4-6 týdnů.Já zase necítím nic.Jenomže te´d nevím,jeslti se to tou druhou revizí zase o týden neposunulo.Ale týden sem,týden tam.Hlavně ať příjde,bestie rudá:)
Možné,je že to dostaneš dříve.Psla jsi,že jdeš na kontrolu.Te´d nevím,už jsi byla,???

radunko-taky mě ta představa neláká,u nás teda stačily ty nohy nahoru:)Ale kdyby to nějak vázlo ,tak přistoupím i na toto a nakonec na měření BT.

Pupula

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.05.05 13:48

Ahoj Sunn, mykózy mě ani nepřipomínej :o( občas mě to trápí, naposled myslím už před půl rokem ale často si říkám jak jsem ráda že nic a že doufám že se ještě dlouho nic neukáže. Četla jsem dost článků, jeden i včera v cosmopolitanu, můžu ho sem napsat. Říkáš to dobře - stres, sladkosti, prý i těhotenství (můžu potvrdit, švagrovou to v těhotenství trápilo hodně), nechráněný pohl. styk, .....
Posledně jsem na gyndu nemohla protože se my to rozjelo v pátek odpoledne a v lékárně mi doporučili volně prodejný gyno-pevaril mast i 3 čípky (na 3 noci) a k lékaři šla asi v úterý, ale ten pouze konstatoval že jsem udělala dobře a léčí se to.

Mě je vždycky divné to říkat manžovi, on na mě vždycky kouká tak jako kdes to chytla ?? Poslední dobou jsem mu dávala číst i nějaké články, tak snad už pochopí a nebude mě štvát takovýma divnýma poznámkama :o(

Prevence snad jenom (co my říkal lékař) používat správné mýdlo se správným pH (johnson) ale v cosmu psali i o nějakých tabletkách? Kdyžtak to sem napíšu.

Nezávidím ti, sama vím jak je to děsný !!!!!!!

Vydrž to a zajdi si rychle na gyndu nebo do lékárny ať to začneš léčit co nejdřív!

Zatím pa

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 25.05.05 13:52

Ahojky..

sunn, nie si sama kvasinky a mykozy velmi dobre poznam.. ja aj Zuzka… uz si z toho obcas robime srandu aj ked je to skor na plac… najskor to bude chronicke. Nepomaha skoro nic, v strese, ked jem vela sladkosti alebo na mna pride depka tak sa to zarucene objavi… to sa potom snazim pit vela vody, obmedzit sladkosti, jest jogurty s probiotickou kulturou a trochu zabera aj Femigel to je vyslovene ciry gel v ampulkach, sprchujem sa minimalne 2× denne a nadavam : o)) Bola som s tym uz niekolkokrat u doktorky ale tie lieky alebo cipky vobec nezaberaju. Tiez mam zakazane nosit rifle (v teple) tango nohavicky a podobne uzke ci synteticke oblecenie. Hladali sme nejake info uz aj na internete, v podstate tym trpi skoro kazda druha a kazda ma problem sa toho zbavit, kvasinky su totiz prirodzena sucast organizmu a neplechu robia len vtedy ked sa premnozia… Sonyay

 
Anonymní  25.05.05 13:56

N akontrole uz jsem byla vcera vse je OK.Lucici

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.05.05 14:01

Je vidět, že tím opravdu trpí hodně holek. To jsou potvory hnusný, že nás takhle trápí.
Radunko díky za tip na Gyno-Pevaril, už jsem si ho taky kupovala, ale za ty tři dny (asi 130kč) nestačil a stejně nebyl pokoj. Tak jsem mu věřila… Už jsem měla víc druhů čípků i mastičku a je mi to fakt trapný před přítelem. Co se dá dělat. Musím se zas objednat. Horší, že na gyndu kam chodím jsou jen tři dny na objednání v týdnu a to ještě v rozmezí dvou hodin, takže je to až zítra a bůhví, kdy mě zase objednaji. No co se dá dělat.
Hledala jsem i něco na netu a prý to můžou způsobovat i HA. Neumím si představit s tímhle otěhotnět:(
Radunko - je to v novým Cosmopolitanu na červen? Ten jsem totiž neviděla, ale jestli ano, tak si ho koupím. Díky za rady a kdyby jste ještě měly nějaké zkušenosti, dejte vědět.
 sunn

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.05.05 14:09

Jo, teď uplně nový je zelený a na obalu je J.Lo
Jesli by sis to kupovala jen kvůli tomu tak nemusíš, stejně to sem asi i kvůli ostatním napíšu, není to dlouhé. Ale jinak je tam mimo jiné taky článek na téma jsme připravené mít dítě? Nebo v tom smyslu.

Ještě jsem si vzpoměla že mi doktor předepisoval i mastičku Fungicidol (nevím jesli se to píše přesně tak)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.05.05 14:15

Radunko - jsi zlatíčko:-) Ta mastička je na předpis? Já měla nejvíc čípky Macmiror a pak ještě nějaký, ty už si nepamatuju.
Ten cosmáč si většinou kupuju, ale když vyjde ještě Elle, tak někdy jen to a cosmáč vynechám. Hned si ho po práci koupím, díky moc.
 sunn

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 25.05.05 14:22

Tak už jsem zpět z výletu do Gyncentra. Moc hezké místo. Taky jsem hned dnes byla na vaginálním UTZ, poprvé vůbec. Tak vím, že děloha je v pořádku, sliznice je hrozně nízká, ale to je při HA v pořádku. Ale jinak to prý vypadá na už chronický zánět vaječníků a vejcovodů. A to jsem chodila na gyngu díky HA každé 3 měsíce, 2× jsem doktorce říkala o těch bolestech. Jednou to svedla na zácpu, podruhé na chlad. Tak potřetí už jsem to šla říct někomu jinému. A netvářili se, že si vymýšlím, nebo obtěžuju. Mě to břicho fakt bolí už dlouho a stále víc. Doslala jsem čípky, že prý začneme tím nejjednodušším (co je složitější, zatím nevím), za 14 dní kontrola a uvidí se. Pokud se to do půl roku nepodaří vyléčit (už skoro půl roku jsou bolesti dost silné, i když nepravidelné), doporučuje laparoskopii, že na UTZ není všechno vidět. Tak uvidíme. Těhotnění zatím nedoporučuje, nebude mi bránit, ale nedoporučuje, že by bylo lepší nejdříve vyléčit.
Jsem ráda, že jsem konečně došla k tomu rozhodnutí změnit gynekoložku. A díky e-miminu jsem snad našla tu správnou.
Tak si jdu přečíst, co jste vše napsaly.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 25.05.05 14:25

Sunn: já s kvasinkama moc problém nemívám,ale jedno mám vyzkoušený, stačí jíst dost čokolády a nemít bavlněné spodní prádlo a výtok je tu, tak třeba by to mohlo být tím, tak vydrž a rychle vyléč, jo začínají nám teplé dny a to tak bývá.
A s tím sexem pak napiš, však zachvíli vy:,–(íš, tak to brzy chutě budou.....

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »