Skoro-snažilky - Díl 9: Něco málo o výživě nastávajích mamin

Snažení

Tentokrát se podíváme na téma 100x omílané, ale pro nás zodpovědné skorosnažilky a snažilky maximálně aktuální. A sice co baštit a čemu se vyhnout v těhotenství.

Evik už ve svém příspěvku psala o nebezpečí alkoholu, kouření, drog a léků, a i selský rozum nám říká, že v těhu NE!

Jak a co baštit:
Jídelníček těhulek by měl být hlavně pestrý, je potřeba zásobit tělo vitamíny, minerálními látkami, stopovými prvky, bílkovinami, vhodnými sacharidy a „zdravými tuky".

BÍLKOVINY - rozlišují se na živočišné a rostlinné. Zdrojem živočišných je je maso, mléko, mléčné výrobky a vejce. Maso by mělo být libové (vysoké procento tuku zhoršuje jeho stravitelnost, zůstává potom v těle i týdny), zčásti červené, ale hlavně bílé (drůbeží či rybí - jsou to zvířata krátce žijící, v jejich organismu se tedy nestačilo uložit tolik škodlivých látek). Nejlépe vařené nebo dušené, v rozumném množství (nemusí být denně) a podávané společně se zeleninou. Uzené maso jen zřídka - ve 100 gramech být stejné množství karcinogenních látek jako ve 30 - 40 cigaretách! Celkově uzeniny by se měly omezit, protože mohou obsahovat i nadbytek soli, koření a tuku. Příliš se nedoporučuje ani sójové maso (i mléko), protože snadno vstřebává zdraví škodlivé látky.
Dalším zdrojem bílkovin je mléko a výrobky z něho - v těhu prospěšné, protože obsahuje mléčné bílkoviny, vápník, fosfor a vitaminy A, D, E, K a B2 (lepší s nižším obsahem tuku).
Potom tu máme jako zdroj bílkovin vejce - mohou občas nahrazovat maso, nejvhodnější jsou zašlehaná do pokrmů (tedy ne např. volská oka).

SACHARIDY - cukry - nejde pouze o cukr řepný (ten co jím sladíme).
Jsou to „hodné cukry" - např. fruktóza v ovoci, „zlé cukry" - řepný, laktóza, škroby… Omezit je potřeba ten „zlý" cukr řepný.

TUKY - živočišné tuky - máslo a sádlo - obsahují škodlivé nasycené mastné kyseliny, naproti tomu rostlinné tuky by neměly v jídelníčku v přiměřené míře chybět.

Celozrnné obiloviny jsou zdraví prospěšné, ale protože jsou náročné na trávení, měly by je těhulky jíst jen v přiměřeném množství a občas, a střídat je s bílým pečivem. (to je pro mě novinka, ale asi stejně zůstanu u toho celozrnného:))

Sůl je pro správné fungování organismu nezbytná - napomáhá posilovat svaly a střeva, udržuje správnou teplotu těla a podporuje trávení, ovlivňuje hospodaření těla s vodou - nadbytek soli - voda se v těle zadržuje, nedostatek - zvýšené vylučování. Doporučená denní dávka soli je 3 g (to je včetně té, která je už obsažené v potravinách - např. v taveném sýru asi 900 mg).

Vláknina na sebe váže toxické látky, pozitivně ovlivňuje samovolný pohyb střev, snižuje pocit hladu - hlavními zdroji jsou zelenina, ovoce, obilné zrno - pokud překračuje dlouhodobě doporučovanou dávku 30 - 40 g za den - může ohrozit zdraví a způsobit zácpu. (100 g celozrnného chleba obsahuje 8,5 g vlákniny, 100 g banánu nebo jablka 3 g)

Petržel a celer by se měl jíst v omezeném množství, protože vyvolává překrvení pánevních orgánů (dříve byl celer používán jako prostředek k vyvolání potratu).

Během těhu nedopřávat organismu půst! Pokud chceme tělu odlehčit, více konzumujeme ovoce a zeleninu na úkor ostatních složek potravy.
Nejlepší je jíst 5 x denně. Vegetariánství a veganství také není v těhu vhodné.

Důležitý je pitný režim - pít by se měly kvalitní balené vody, občas minerálky (a ty by se měly střídat), omezit by se měly nadměrně slazené nápoje. Pít by se neměl ani Tonic - obsahuje chinin, který může vyvolat příznaky hrozícího potratu. Vhodné není ani trvalé nebo dlouhodobé pití bylinkových čajů (viz. Předchozí deníček a příspěvek Evika)

Káva - max. 3 šálky denně, čaj 6.

VITAMINY
Těhulky by je měly získávat hlavně z vyváženého a plnohodnotného jídelníčku, pokud je potřeba doplňovat, bacha na rizika některých vitaminů.
Např. takový VITAMIN A - v lékové formě je dávka tak velká, že může způsobit řadu vrozených vad zárodku - vady mozku, obličeje, končetin a srdce, může vyvolat i potrat. Jinak potravinám obsahujícím Áčko (mrkev, mléko, vejce) se nevyhýbejte - je důležitý pro vývoj tkání, kostí, zraku, pro správnou funkci placenty. Totéž platí pro betakaroten. Takže samotné A a betakaroten nebaštit. Multivitaminové preparáty, jako např. Materna, která obojí obsahuje, mají snížený obsah těchto dvou vitaminu a jsou tedy OK.
Z důvodu nadměrného ukládání Áčka bychom neměli v těhu baštit játra, i poměrně malá porce může být pro plod nebezpečná.
Nadměrné množství VITAMINU D může zastavit růst kostí nenarozeného dítěte, takže také v lékové formě neužívat.
Naopak BÉČKAMA se není možné předávkovat - a to ani ze stravy, ani z doplňkových preparátů. Zcela bezpečné jsou B1, B6, B12. Maličko bacha na B2 - neužívat v nadměrném množství - maximální doporučená dávka je strop, potom začíná být škodlivý.

KYSELINA LISTOVÁ - u těhulek dbajících na dostatečný přísun se výrazně snižuje procento vrozených vad, potratů a mrtvě narozených děti. Dobře dělají ty (my:)), které na ni pamatují ještě předtím, než přijdou do jiného stavu - například užívají-li ji minimálně 3 měsíce před otěhotněním, snižují tím riziko defektů neurální trubice. Je důležitá pro zdravý vývoj zárodku, podílí se na buněčném dělení. Až 60% těhotných trpí jejím nedostatkem! Kyselina listová se sice získává ze snadno dostupných zdrojů, především listové zeleniny, ovoce a vnitřností, ale v nich je bez současného příjmu B12 vázána jako neúčinné foláty. Znamená to, že je na místě pojistit se preparátem koupeným v lékarně a obsahujícím pokud možno ten vitamin B12.

Mezi hodné vitaminy patří i E a C.

MINERÁLNÍ LÁTKY A STOPOVÉ PRVKY ŽELEZO - prevence chudokrevnosti, důležité pro správnou funkci placenty - obsaženo v mase, luštěninách, celozrnných obilovinách, vajíčkách - vstřebávání železa se zlepšuje, pokud se zároveň přijímá i vit. C. Naopak k úbytku napomáhá nepřiměřená konzumace kávy a čaje. Takže nezapíjet kafíčkem!
VÁPNÍK - velmi důležitý pro vývoj kostí a zubů děťátka - nejvíce je ho v sušeném mléce (1300 mg Ca na 10 dkg mléka), sýrech, zelenině. Denně bychom ho měli přijmout asi 1 gram. Předávkování se nemusíme obávat. Podmínkou vstřebávání vápníků je dostatek vitaminu D (tvoří se při pobytu na slunci, je obsažen v rybách, mléčných výrobcích, houbách, rajčatech) a HOŘČÍKU (mák, fazole, kakao, lískové oříšky, ovesné vločky, čokoláda, sýry)
ZINEK je nutný pro imunitní reakce, hojení a opravy tkání. Chybí-li MĚĎ, může se projevit chudokrevnost i přes dostatek železa a kyseliny listové. Podobné funkce mají i SELEN, CHROM a HOŘČÍK.
Nedostatek JÓDU může být důvodem k potratu, předčasnému porodu, poruch růstu zárodku a poškození jeho centrální nervové soustavy. Může vést i k neplodnosti. Těhulky by měly přijímat asi 150 - 200 mikrogr. za den. Hlavním přirozeným zdrojem jódu jsou mořské ryby, mléko, mléčné výrobky, sůl obohacená jódem.

Tak to bychom měly. Snad jsem vás tím neunudila k smrti, ale nechtěla jsem zkrátka nic vynechat. (Vše čerpáno z knížky „Aby se narodilo zdravé“ od Stanislavy Jarolímkové a Miroslava Peterky)

Ještě připojuji seznámek, o který se sunn tak báječně stará.

AKTUÁLNÍ SEZNÁMEK SKORO-SNAŽILEK:

SNAŽILKY
berunka1 - /75/lev/ZL/* - (Calibrum BabyPlan) MS 17.6.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* - (Calibrum BabyPlan)
Hanule - /83/blíženec/vd/* - (Mamavit)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/* - (Calibrum BabyPlan) MS 3.7.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/* - (Calibrum BabyPlan,kys.list) MS 16.6.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
Zulka - /80/Praha/18.6­.svatba/

SKORO-SNAŽILKY
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* - (kys.list.)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA
Ili - /78/váhy/Praha/vd/TS 7,06 - (kys.list,Calibrum BabyPlan)
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/
TS 8,05 (Calibrum BabyPlan)
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/
TS 8,05- (Calibrum BabyPlan)
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* - (kys.list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/ TS 8,05
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/
- (kys.list, Calibrum BabyPlan)
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/HA (kys.list, Mamavit)
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/* - TS 8,05 (kys.list.) MS 21.7.
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/* - (kys.list.)
mirabelka - /82/Sever SR/vd/* - TS 12,06 (Sarapis)
Neffy - /75/beran/Pra­ha/sv/* - TS 8,05
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 (kys.list)
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/
TS 8,05 (Calibrum BabyPlan)
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA
sunn - /79/vodnář/Č.B­./sv/
- (kys.list.)
Tynda - /77/ryby/Třeboň/svat­ba červen/TS 7,05 - (kys.list., hořčík)
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/

(Příští úterý vychází deníček od Ili.)

Krásný den všem! Irucha.

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.06.05 19:37

Jůůůůů, už tu visím, paráda!

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 20.06.05 19:48

To mám kliku, asi jsem předběhla Sunn. To je teda fakt dlouhé. To budeme chytrééééé…

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 20.06.05 20:11

Ahojky Irucho,
pekne si to napísala. Dúfam že sa mi podarí to aspoň trošku dodržiavať, ale som toho názoru, že nič sa nemá preháňať, jasné že zeleninka je super a je zdravá, ale neviem si predstaviť, že by som úplne obmedila cukry :). Musím si to niekde uložiť, aby som si to mohla neskôr znova prečítať, keď sa ma to už bude týkať.

Pre Sunn, termín MS 17.6. Ďalšia, ktovie kedy? :)
Termín snaženia ??? daj tam 2006

Zuzka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.06.05 20:23

Irucha - hezký deníček a hlavně poučný. Díky za něj! Jsi šikulka a není ani tak dlouhý(jak ses bála), alespoň jsi nás o nic důležitého nepřipravila:-)
Byla mi doporučena knížka VAŘÍME DĚTEM CHUTNĚ A ZDRAVĚ - MUDr. Petr Horan - Pavla Momčilová (snad jsem si to zapsala správně), která je prý výborná pro dětičky. A ještě jedna a ta se jmenuje VAŘÍME DĚTEM DO ROKA. Ale to je zatím pro snažilky brzo, alespoň rada do budoucna;-)
Jinak je hezké vědět teorii o zdravé výživě, ale praxe je většinou dost odlišná. Alespoň u mě stále vedou různý sušenky, čokoládičky, ale je pravda, že alespon trochu to inspiruje. Snažím se dodržovat stravu, abych si nevyčítala, že mimísek bude nějak bitý na mé žravo-lenosti. Ale teď je venku takové vedro, že mám stejně pořád jen žízeň.
Dobré tipy na nápoje nám radila jedna známá poradkyně zdravé výživy a tak je sem písnu (jsou vhodný i pro těhulky). V létě by se neměli pít studené nápoje, spíše vlažnější. Nejhorší je pít ledové pití hned po jídle. Výborný je čaj bancha, roibos, jerba maté, hanibuš, neměli by se pít černé čaje. Od miminka se může pít čaj bancha, který je bez teinu a je i jako lék. Stačí malé množství a dají se z něj udělat i tři nálevy. Má vysoký obsah vstřebatelného vápníku. Prý je výborné dát do velké skleněné nádoby nějaké ovoce a zalít vodou, popř.minerálkou a už nepřislazovat. To určitě vyzkouším.
Podle toho co jsem se z deníčku dozvěděla mi přijde nejlepší řešení brát Calibrum BabyPlan a nemusím se bát, že mi bude nějaký důležitý vitamín chybět. Neumím si představit, že poznám jestli mám dost vitamínů z jídla. Vy jíte tolik ovoce a zeleniny každý den? Nebo je to jen reklamní trik a chemie a pestrý jídelníček stačí? sunn

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.06.05 20:26

Nepředběhla heč:-)
Taky si to vytisknu a schovám. sunn

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 20.06.05 22:22

ahoj, veľmi užitočný a pekný denníček, asi si ho vytlačím a nalepím na chladničku :o)) Inak aj ja si myslím že všetko čo je s mierou je ok. Sunn aj mne môžeš hodiť termín snaženia 2006 to už budete všetky tehulky a možno aj maminy :o)) sonyay

 
Anonymní  20.06.05 22:54

Ahoj holciny,

pekne napsany denicek, Irucho, takhle zdrave by se mel clovek stravovat cely zivot :-). To by pak ubylo kardiovaskularnich chorob :).

Sunn, kdyz to tu tak procitam, me si taky poznamenej se snazenim az na 2006. Zrovinka jsme se o tom dneska bavili s partnerem, mozna to zkusime hned zacatkem roku, ale vsemu chceme nechat volny prubeh, mereni teplot a jine zpusoby patrani po ovulaci urcite resit nebudeme. S vitaminama si to take jeste budu promyslet, spis v:,–(im jenom na listovku, multak asi brat nebudu. Uvidim.

Ani jsem nestacila precist, co se tu dneska napovidalo, jen jsem se divala do fotogalerie a musim konstatovat, ze jste vsechny pekne holky, a to do jedne.

Zdravim, carisa

 
elda21
Kecalka 110 příspěvků 21.06.05 06:42

Ahoj Irucho,
musím tě pochválit za móóóc pěkný a hlavně užitečný deníček.Hned si ho vytisknu. Bude se určitě hodit :-).
Nedokážu si ale představit, že bych si všechno musela hlídat a dávat si pozor čeho se vyvarovat ...... Myslím si, že nic se nemá zas tak přeháneť. Podle mého názoru je důležité mít hlavně vyrovnanou stravu. Trochu té zeleniny, mléčných výrobků, rybiček.....)
Sunn- souhlasím s tebou. Nejvíce mých známých bere Calibrum Babyplan. Obsahuje snad všechny min. látky a živiny, co jsou v těhotenství potřeba. Jo, byla jsem varována, že kdo bere maternu, tak má potom počádné cvalíky.
Jinak vás všechny zdravím a snažilkám přeji brzy //.
Pa Elda

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 21.06.05 07:03

Sunn - někdo mi omylem napsal termín snažení 8/05, nevíš o tom náhodu něco? Už chápu, proč holky píšou, že to určitě dobře dopadne a hlavně, že už má polovička jasno. Tak teda nemá a termín snažení žádný stanovený není. Radši pryč s ním, jo?

 
Martina22
Stálice 95 příspěvků 21.06.05 07:38

Krásný deníček,fakt bezva,hned jsem si to vytiskla…to se bude hodit vždycky!!!POZOR,už jsem úplná snažilka a doufám,že ta „červená bestie“ za pár dní nepříjde!Tak já jdu pracovat:-((

 
Anonymní  21.06.05 07:43

Ahoj holky, jak je?
Neffy, Sonyay - na icq nemuzu, mam rozbity pocitac. Jsem na jiným a nemuzu ani dělat na svých zakázkách, protoze ty jsou na tom rozbitém počítači.Takže dneska bohuzel psát nemuzu. Seznam opravím. pa sunn

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 21.06.05 07:45

Ahojky v novem denicku,

Teda Irucho klobouk dolu.Moooc pekne napsany a hlavne poucny.Ja teda beru jenom kyselinu listovou nic vic.Myslim si,ze drive toho take moc nebylo a deti se rodily zdrave,takze se to da zvladnout i bez vitaminu.Mne to taky potvrdila moje doktorka rikala,ze listovka staci.

Dneska je u nas tak krasne a ja se nemuzu dockat az vypadnu.Dneska tady odtud mizim v jedenact a nikdo me tu neuvidi ani o minutu dyl.Mam naplanovane sekani travy,tak doufam,ze se u toho i patricne opalim:o)))

Jdu se ponorit do prace.
Zatim pa Lucici

 
Martina22
Stálice 95 příspěvků 21.06.05 07:48

Týý jo ty se máš!!Jen do 11.hod.A já tu budu až do 18.hod!!!Ach jo!Já chciii takýýý

 
Anonymní  21.06.05 08:10

Martino22-ja jsem mela vcera do 18h.
Ty jsi sestricka ,jestli si to dobre pamatuju?Na jakem oddeleni delas?MOje nej kamaradka je take sestricka na JIPce a podle toho co rikas tak to musi byt nekdy poradny mazec.Pa Lucici

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 21.06.05 08:13

ahojky pekné ráno všetkým
Lucici ty sa máš, odchod o 11… kde pracujes?? Ja som tu tiež minimálne do pol piatej a k tomu horda roboty… :o( Zato v piatok mám dovolenku :o)) sonyay

 
Anonymní  21.06.05 08:17

Sonyay-ja pracuju v knihovne.V utery a ve ctvrtek zavirame v jedenact.pak bychom tu meli jeste byt,ale jelikoz mam hodiny navic tak padim a navic sefka je prac:o)))Lucici

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 21.06.05 08:18

Ahoooooj holky!
Irucho, super deníček, už jsem si ho vytiskla, to je určitě děsně užitečný. Sama bych totiž byla určitě příliš líná, než abych po takových věcech pátrala. Takže díky!!!
Sama už mám deníček teda taky připravenej, ale téma je převážně nevážné, tak pak budu doufat, že to nebude vadit.
Elda-s těma cvalíkama je to pravda, už pár kamarádek miminko má, a když některá papkala Mamavit nebo Maternu nebo něco takovýho v těhotenství, rodily pak čtyř a více kilová mimča, takže na tom asi něco bude, říkala mi to i gynekoložka.
sunn-termín snaženíčka je už od 7,05, jestli tě můžu poprosit o opravu v seznámku.

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 21.06.05 08:21

Holky koukaly jste vedle ke snazilkam?Zase maji dve nove tehulky to je bomba:o)))
A pak,ze nas narod vymira:o))

Ja uz se tesim,az se to rozjede i u nas.Tak kocky,ktera jste na rade s prvnima dvema carkama.

Jeste Vam musim napsat perlu vcerejsiho dne.Manzel jede 20.7 s klukama na vodu a ja mu rikam,ze nikam nepojede,jelikoz mam plrodne dny a on nato nene ty ti vychyzeji kolem 15 ja si to spocital:o)))
Uz nam z toho hrabe.Ani jsem netusila,ze je do toho tak zazranej.Lucici

 
mirabelka
Kecalka 117 příspěvků 21.06.05 08:27

Ahojky,
Iruška - ty si ale spisovateľka! Je to perfektné. Tiez si to vytlačím. (Len sa musím dohodnúť s kamoškou, čo sedí pri centrálnej tlačiarni, aby mi to odchytila, kým po to dobehnem. Aby si to nečítala celá organizácia.)
Lucici - ty sa máš. V knižnici musí byť super, určite si stále čítaš. Jéj Lucici, pozerám, že sa na to ide vrhnúť už v júli?
Martina22 - kedy padlo rozhodnutie, že prechádzaš medzi úplné snažiliky? Tak nech to vyjde hneď na prvý raz.
pa mirabelka

 
Anonymní  21.06.05 08:48

dobré ráno holky,píšu vám už podruhé ,nějka mi to spadlo a tak jako Sunn,mám asi zavirovaný počítatč,takže píšu z počítače od kolegyně.Ach jo…a nevím,kdy mi ho opraví.

Tak jen ve zkratce-

Irucho-článek jsem si vytiskla,a přečtu až v klidu domova:)

Lucici-manžel je skvělý,že má takový přehled:)To musí potěšit,že jo????Ná to vychází skoro stejně,tak se už taky těším:)Jo a děláš v knihovně.To je super mít přístup k novým knihám a časákům:)A ještě jses ptala jeslti jsem přírodní blondýnka,tak to nejsem.Jsem hnedovlasá,ale odbarvuju se:)

Dívala jsem se na fotky:) Eviku tak konečně vím,jak vypadáš:)Moc ti to sekne.Fotky jsou z nějaké dovolené,že???Není to Chorvatsko???

Martina22-taky moc ,moc hezká nevěstinka.Pocho­pila jsem ,že je manžel státní zaměstnanec:) Můj taky,ale porč se ženil v uniformě???

tak přeju hezký den a pokud mi to vyjde,tak se ještě mrknu:)))

Sunn-já jím normálně hodně ovoce a zeleniny.Včera jsem si koupila 2 kg jahod a dneska je dojídám:)))Ale beru i tu luistovku,ale jen obden,jinak mám pocit,že po calibru tloustnu:)

Tak hezký den všem PUPULA

 
Anonymní  21.06.05 08:54

ještě jsem chtěla reagovat na fotky:)protože nejsem přihlášená ,tak to napšu tady.

Sunn-moc ti to tam sluší,tak co blázníš:)))

Neffy-já vypadám smutně pořád a když se nenamaluju,tak i nemocně.Na střední to zabíralo na učitelky a tak mě posílaly domů vyležet:)Ale smutná nejsem,to se jen tak blbě tvářím:)))

Pupula

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 21.06.05 08:56

Ahoj Pupulko,
já mám úplně stejný pocit z toho Calibra. Nebo spíš ten pocit má moje váha - ukazuje 3 kg navíc než bývalo běžné - a to od té doby co papkám vitamíny (střídám dost nepravidelně listovku samotnou a Calibrum), což je asi měsíc a půl.
Holky, nemáte to taky tak?

 
Anonymní  21.06.05 08:57

To vis Pupulko,ze to potesilo.Nekdy na nej kokam jak blazen,dokaze me prekvapovat neustale.Tak to bych te tipla na prirodni blondynku,vubec bych nepoznala,ze to je odbarvovany slusi ti to:o))Ja jsem taky jeden cas byla na blond,ale najk jsem se v tom necitila,ted to nosim promelirovany a uz bych taky brala nejakou zmenu,ale zadna me nenapada:((
 Lucici

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.06.05 09:16

Ahoj holky,
dostávám se na emimčo až teď a koukám, že už jste se pěkně rozpovídaly :o)…to je dobře!

Irucho deníček je super, hned si ho taky vytisknu, je tam spousta chytrých věciček, které se budou hodit. Děkuju Ti za ně, a tu knížku si taky zkusím sehnat.

Holky tak první kdo čeká na // je podle dnešního povídání asi Martinka, nebo ještě někdo???

Letím si koupit do obchodu nějakou snídani mám hlad jak vlčisko…ale za chvíli jsem zase u Vás.

tak zatím
Meggie

 
mirabelka
Kecalka 117 příspěvků 21.06.05 09:17

Ili - s tým priberaním som na tom podobne aj keď neberiem Calibrum. Skrátka mi začalo viac chutiť :) A hlavne neskoro večer som si zvykla robiť nevinné výlety do chladničky a šuplíka so sladkosťami.
mirabelka

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 21.06.05 09:21

Lucici, to mas skvele zamestnanie, my so Zuzkou máme na to školu ale ani jedna z nás v knižnici neskončila. Inak tiež mám pocit že sa z tých vitamínov priberá, nebrala som síce calibrum baby plan iba calibrum komplex ( či ako sa to volá) no ručička na váhe šla stále hore… neviem či si to len nahováram ale prestala som tie vitamíny brať :o))

 
Martina22
Stálice 95 příspěvků 21.06.05 09:34

Čauky..tak jsem se zase na chvíli urvala.Ty lidi jsou dneska,ale příjemný jak trn v pr..a to se tak snažim na ně pořád usmívat..ach jo!!!Jo jsem sestřička!
Lucici : to je fain,že má takový přehled.Ten můj by to asi nespočítal:-))hlavně,že to je skoro každý den:-))
Mirabelka: Chtěli jsem počkat tak do Vánoc a pak se snažit,ale manžoj se zdál sen a tam viděl naší holčičku( chci kluka) a prý si je 100procentně jistěj,že to byla ona,tak mě před 14 dny říkal,že začneme hned,že z nác o Vánocích milionáři stejně nebudou a hypotéka bude pořád…a bylo rozhodnuto.Ty dny se zrovna trefili do mým plodných,tak třeba…nechci na to myslet,ale vám to nemusím psát,že to nejde!!!
Papula: Mě se ta uniforma hrozně líbila.Né,že bych byla zatížená na „fízli“,ale mě se v ní hrozně líbil!Takovej sexi:-)) Hodně lidí se mě na to ptá,ale každý má jiný vkus!!!
Hooolky,to vůbec neutíká.Naštěstí zítra mám volno a jdu až v pátek!!!Ale stejně a to je tak hezky!!!

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.06.05 09:35

holky mám stejnej problém,
Calibrum Baby plan beru sice obden a střídám ho s kys. listovou ale zdá se mi že ta váha nějak poskočila a to pořád cvičím jako blázen, jezdím na kol. bruslích a váha nic moc!

Meggie

 
Anonymní  21.06.05 09:37

Ahoj holky,
já už nereagovala tak dlouho, že ani nevím, kdy naposledy. Ale podle seznámku mě ještě stále řadíte mezi sebe, tak snad…
Moc se za tu odmlku omlouvám, ale měla jsem toho strašně moc, byla jsem ráda, že jsem sem aspoň občas nakoukla. No, snad už to teď bude lepší :)
Tak aspoň takhle opožděně vítám „nové tváře", které tu mezitím zdomácněly víc než já :)

Irucho - deníček je moc hezký, děkuju.

Já byla na kontrole u pana doktora minulý týden a ptala jsem se ho na vitamíny a on prohlásil, že je svým těhotným (ten výraz mě fakt pobavil) nedoporučuje, protože jsou po nich hypertrofní děti (tj. jako zbytečně veliké), které se špatně rodí. Musím přiznat, že na něj dám, protože jsem tak trochu člen jeho rodiny (je docela legrace jezdit cca 3× do roka domů ke svému gynekologovi na návštěvu, která často končí dlouho po půlnoci - jeho dcera je totiž moje dobrá kamarádka), takže vím, že by mi neporadil nic špatného. Nicméně jsem se rozhodla brát vitamíny (mamavit) jen jako občasný doplněk - tak max. 2 týdně (pro jistotu určité hladiny vitamínů)
Jinak mi taky bylo řečeno, že by bylo dobré po vysazení 3 měsíce neotěhotnět. Trochu pana doktora podezírám, že chce, abychom to se snažením vydrželi téměř až do svatby :)

Sunn - HA jsem vy:,–(ila před 14 dny, MS čekám na začátku července (s obavami, jak to bude, protože poslední „3 měsíce" před HA jsem vždy musela na vyvolávací injekci). Termín snažení cca od září, pokud se nic nezmění.

Jinak mamavit jsem brala pravidelně měsíc (převážně ještě s HA) a shodila jsem 2 kg. Pravda je, že to bylo opravdu psychicky a fyzicky velmi náročné období…

S přáním hezkého dne všem
Metyska

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.06.05 09:46

Martinko
no to je super, že jste na to tak hupsli, budu držet palečky ať jsi první těhulka! :o) …a třeba se nám to tu už konečně taky rozjede a budou se kulatit bříška :o)
Vedle u snažilek se jim to začíná pěkně " těhulit" …tak už se těším až to bude i u nás.

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.06.05 09:50

O té Materně a Mamavitu a o vitamínech v těhu jsem slyšela taky, že se pak rodí velká mimča.
Kamarádka je taky brala a mimi jí pak dalo pěkně zabrat, měl 4,15 kg a 52cm
což je na prvorodičku celkem dost…

Nic se nemá přehánět brala bych to asi jen párkrát do týdne a ne každej den…
a papkat k tomu zeleninku a ovoce a musí to být OK

Meggie

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 21.06.05 09:57

Martinko - tak budem držet pěstičky, aby to vyšlo a byly první // v našem deníčku. Ale máme tady ještě další adeptky na těhulky…tak se nechám překvapit, která z vás bude první. To by jsme si pak měly koupit šampíka a všechny si ťuknout takhle na dálku u počítače:-)))
Meggie - Calibrum mam taky koupený a pár už jsem jich uzobla. To je škoda, že se z nich přibírá - tvrdí to tolik snažilek, že to tak asi opravdu bude. To je pech. Co s tím?
Jsem zvědavá s čím přijdu z gyndy v pátek já. Pokud bude vše ok, zeptám se ho konečně taky na vitamínky. Ale nevím nevím jak dopadnu.
Vedle v deníčku se šíří těhulavina…je jich tam tolik, že jsem z toho byla úplně naměkko a chtělo si mi bulet dojetím.
Midnight - nechtěla bys napsat další deníček po Ili? Nebo některá z vás??
Seznámek dávám dohromady. Ili - tobě se moc omlouvám s popleteným rokem u termínu snažení, spletla jsem se. Ale u Neffy to nebyl omyl:-))) Počkám ještě jestli některá přidáte další údaje do seznámku a pak ho sem během dne hodím.
Pupulko - no nejsi troškař, rovnou 2 kg jahod.....nooooo, zase mám na ně chutě. Ať Ti chutnaji:-)
pa sunn

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 21.06.05 10:07

Zdravím vás v úterý :-)
Irucho moc hezký deníček. Taky zrovna tisknu :-)

Po Calibrum jsem taky přibrala. A přibírám hezky dál. U mě je problém, že mě jde vše do zadku do boků a do břicha. TAkže já ,když sem na sebe koukala do zdrdcadla z profilu, tak sem si ani pro představu jak budu vypadat těhu nemusela vycpávat břicho :-))))) Prostě ho mám už teď jako těhu. Tipuju se tak na 12tt :-))))))
Přestala sem to řešit a už se těším až opravdu otěhotním. Protože to už mě růst břicha nebude znervozňovat.

Martino: kdy máš/nemáš dostat MS??
MAnžilkovi opravdu moc uniforma sluší.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 21.06.05 10:32

Irucho: super deníček, tolik informací a tolik k připomenutí, člověk by to mohl číst dokola. To pečivo mě dostalo a to já chtěla jíst jen tmavé. Právě bych řekla, že pak zácpu vůbec nemám. Ale každá z nás pozná, co jí sedí a co ne.
Na další deníček se sunn nechystám, nějak teď nestíhám v práci a jinde nemám kde psát. Jsem ráda, když napíši těhle pár řádků.
Květule: taky se těším na to hezký bříško, kdy budu vědět, že je to tak správně. Jinak možná taky jde váha nahoru, tím jak se snažíme jíst zdravě. Normálně jím hodně nízkotučný a teď si raději dávám polotučný, co se týče jogurtů a mléka a pak i luštěniny a plno zeleniny, tak to asi zase trošku omezím a kila půjdou dolů, ne? A vitamíny taky zatím jen listovku. Zase ať se nepřevitamínujeme.
Sunn: jsem zvědavá co řekne doktor tobě. Však já k němu taky tak za měsíc půjdu a uvidím, jaké budou novinky.

 
Martina22
Stálice 95 příspěvků 21.06.05 10:36

Holky děkuju za podporu,ale tady je nás tolik,že první určitě nebudu a přeju to každé z nás,krtá po tom touží!!!
Květule: mám to dostat 30.6,ale doufám,že ta bestie zabloudí:-))

 
Martina22
Stálice 95 příspěvků 21.06.05 10:39

Jéé já nechci po Baby planu přibrat!!!Mys­líte,že bude stačit brát třeba ob dva dny???Teď je stejně tolik zeleniny a všeho,že se tím pořád cpu!!!Přibrat chci jedině mimískem..hm..ale tělo se mě nebude ptát!!!

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 21.06.05 10:45

MArtino: tak to držím palce!! BUdeš první a pak už to půjde jedna po druhé… :-)

Sunn: nový deníček, bych klidně napsala. Ale mám problém, že nevím o čem :-) Takže až mě nějaké téma napadne určitě se přihlásím.
Chtěla bych si příští měsíc koupit knížku Zázrak života, tak třeba mě zaujme něco z ní tak bych to sem něco opsala. Ale musím počkat na výplatu. TeĎ všechny penízky padli na dovolenou :-)

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 21.06.05 10:49

Marti, určitě to stačí, dřív se nebralo nic a taky se rodily zdravý dětičky. To jenom my jsme takový odpovědný a chceme předejít různým komlikacím, když tu ta možnost je. Ale víš jak to je - nic se nemá přehánět :-)))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.06.05 10:58

jo, jo souhlasím s Ili, nic se nemá přehánět navíc vitamínky ze zeleniny a ovoce jsou určitěmnohem přínosnější než ty umělé…

holky mám moc práce tak moc nestíhám, což mě moc mrzí…

sunn
odpovídala jsem ti na ten mailik, ale pořád nevím to téma na deníček…tak mi třeba poradíte! Spoléhám na Vás! :o)

Zatím paa,
určitě budu v průběhu dne ještě nakukovat!

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.06.05 11:00

..a Květulka už tak trochu téma možná má z té knížky…tak bych jí dala přednost a napsala bych až ten další deníček, šlo by to?

Meggie

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 21.06.05 11:04

Meggie - s deníčkama času dost:-)
Asi máte pravdu, že zeleninka a ovoce stačí a brát calibrum nebudu, nebo jen třeba 2× tydne pro jistotu…sunn

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.06.05 11:11

Tak fajn :o)
jestli teda Květulka souhlasí byla bych až po ní…jak říkáš času dost! :o)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 21.06.05 11:17

SEZNÁMEK SKORO-SNAŽILEK:

SNAŽILKY
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) MS 17.6.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan)
Hanule - /83/blíženec/vd/* (Mamavit)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/* (Calibrum BabyPlan) MS 3.7.
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) MS 30.6.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list) MS 16.6.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/
Zulka - /80/Praha/18.6­.svatba/

SKORO-SNAŽILKY
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (kys.list.)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) TS 7,05
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/* (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/
(Calibrum BabyPlan) TS 8,05
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* - (kys.list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/ TS 8,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/
(kys.list, Mamavit) TS 9,05
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/* - (kys.list.) TS 8,05 MS 21.7.
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/* - (kys.list.)
mirabelka - /82/Sever SR/vd/* - (Sarapis) TS 12,06
Neffy - /75/beran/Pra­ha/sv/
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/
(kys.list) TS 7,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/* (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA TS 2006
sunn - /79/vodnář/Č.B­./sv/
- (kys.list.)
Tynda - /77/ryby/Třeboň/svat­ba červen/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* MS 17.06. TS 2006

(Příští deníček vychází v úterý od Ili.)

 
Anonymní  21.06.05 11:45

ahojte holky,

tak mě to psaní deníčku vyčerpalo, že jsem ráno vůbec nemohla vylézt z postele. ještě teď jsem mimo. tak nějak si představuju, že budu unavená s mimi v bříšku. kamarádka byla hned od začátku úplně grogy, usínala večer v 8:)

musím říct, že jsem po calibru taky přibrala - beru ho už 3 měsíce - kdyby se ještě před srpnem stala nějaká milá nehoda… už u něj asi zůstanu, stejně pak přiberu, takže to moc neřeším. mám teď po večerech šílený chutě, i když si každý den říkám, že tentokrát k večeři jen ovoce a pěkně si zacvičím, naperu se k prasknutí a pak už se jen válím na gauči - no je to na mně vidět. a to se za měsíc a něco vdávám. nevěsta kulička ze mě bude. myslím si, že je to kapku i věkem - dřív jsem měla strašně silnou vůli, od dvou hodin jsem jedla jen ovoce a zeleninu, každý den jsem hodinu cvičila, bylo to super. a teď děs běs. a třicítka na krku:)

jak jsem na vás koukala na fotkách, tak vy tu silnou vůli máte pořád, jste kočky!

 
Anonymní  21.06.05 11:46

to jsem byla já, irucha. asi mě to odhlásilo.

 
Martina22
Stálice 95 příspěvků 21.06.05 12:17

My bychom tě poznali i bez podpisu:-))
Meggy já koukám,že ty tady máš v seznámku napsanou MS 16.6 dostala jsi ji??Nebo to jako,že jsi ji měla??Snad jsem to pochopila dobře!!!
Já chodím poctivě s manžílkem do fitka tak 2-3 krát týdně,jak nám vyjdou služby.Teď moc veliký váhy nezvedám-teda ne že bych předtím zvedala,ale teď jenom tak pro dobrý pocit po těle!Co kdybych tam už měla klubíčko zahnízděný:-)):-)) No a snažím se od 16.00 hod nejíst,třeba jenom ovoce,ale když mám noční tak to nejde dodržovat!Na Nový rok jsem vážila 58kg a teď mám 50kg a to jenom tím jídlem!A to jím normálně jenom mám určitej režim.První týden to bylo hrozný,ale kdyby Marťa(manža)nestál při mě,tak na to prdim!!!Nebyla jsem tlustá,ale 3 roky co pracuju jsem od maturity přibrala právě těch 8kg.Stejně si myslím,že to je z těch spoustu bonboniér co nám lidi nosej:-)) od teď je už nejím!..jenom pralinky-na těch silně ulítávám!!!

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 21.06.05 12:43

Dnes je tady nějaký mrtvo :-)
Právě sem se vrátila z obchodů. Mám pryč šéfa, tak toho zneuýžívám a místo oběda sem vyrazila na hodinovou obchůzku obchůdků.
V HM sem si koupila tašku na pláž, gumičku s bilou kytkou do vlasů a podprdu.
Ještě bych potřebovala nakoupit nějaký opalovací krém. No a snad už budu mít na dovču všechno. Už aby to bylo…
JO a taky sem si koupila žlutý meloun, tak ho jdu zkusit jelti bude dobrej.

Sunn: a kdy vy začínáte se snažením ?? Máte už tedy nějaký termín? KDyž už Neffy má srpen :-)

MArtino: to ti závidím, že máš takovou vůli a chodíš v¨cvičit a hlídáš se v jídle. To já už na to asi rok kašlu a jde to vidět. Jenže když mě se tak nechce :-)))) A jídlo i taky chutná :-)))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.06.05 12:43

Martiku,
bohužel jo, dostala + nášup křečí a bolení k tomu v 1 balení zdarma!

Už se těším jak začnem znovu se snažením…a doufám že tentokrát UŽ to vyjde!

Meggie

Tobě držím pěstičky na //!!! :o)

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.06.05 12:49

já jsem přibrala od svatby (za2 roky) taky 8kg…ale tak dobrá abych je zase shodila bohužel nejsem…i když se snažím…cvičím, jezdím na bruslích
ale večer to pak doženu…trošku mi Irucha připomíná mě samotnou…taky se večer nadlábnu a pak už jen kynu…

už nemám tu vůli a vím že po mimču se bude shazovat taky těžko, ale to mě neodradí..

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.06.05 12:55

Květule není jak tobě, nakupovací idylka…utrácení pro radost..
jéééé taky bych hned šla…

Chystáš se už na dovču?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama


Reklama