Skoro- snažilky: Horoskop a naše budoucí miminka

Snažení

Milé snažilky i předsnažilky, máme úterý a já jsem slíbila nový deníček. Je to moje premiéra jako ostatně nás všech (u skorosnažilek), tak to snad zvládnu. Tématem je již slibovaný horoskop. Nedávno se mi dostala do rukou velmi zajímavá kniha a tak za její pomocí se můžete se mnou podívat, co kromě dědičných faktorů může ovlivnit toho našeho drobečka. Která z nás o tom alespoň na chviličku nezapřemýšlela :), co?

Některá z nás tomu přikládá váhu větší jiná menší, tak se pojďme na to společně nakouknout:-))

Vědci se většinou shodují na tom, že genialita je výsledkem jak zděděných faktorů, tak i působením okolního prostředí. Západní astrologie navíc dodává, že neméně důležité je sluneční znamení, měsíc a den, ve kterém jsme se narodili, neboť Slunce je nejmocnější ze všech těles sluneční soustavy, i když není jediným faktorem při analýze lidského chování a rysů.
Východní astrologie tvrdí, že Čínský lunární kalendář je nejstarším způsobem záznamu času v lidské historii. (Podle pověsti Buddha svolal veškeré živočichy a podle dvanácti zvířat pojmenoval roky, a to v pořadí v jakém zvířata přišla: Myš, Buvol, Tygr, Králík, Drak, Had, Kůň, Ovce, Opice, Kohout, Pes a Vepř. Tak vzniklo dvanáct znamení zvířetníku. Každé zvíře ovládá 1 rok.) Základní součástí orientální filosofie jsou vzájemné vztahy pěti základních prvků: KOVU, VODY, DŘEVA, OHNĚ, ZEMĚ.

Spojíme-li jednotlivá sluneční znamení s čínským zvěrokruhem, získáme daleko zajímavější a ucelenější obraz o lidských vlastnostech, chování, nejhlubších potřebách, nadání, snech…:-)

Jelikož jsme teprve snažilky a předsnažilky, omezila jsem se zatím na období narození v měsících březen - květen 2006. Bude-li Vás to zajímat i na další měsíce, můžu po uplynutí tohoto období přidat další :-)

Děti, které se narodí v období od 10.2.2006 - 29.1.2007 budou dle čínského zvěrokruhu narozeni v jedenáctém čínském znamení tzv. Ohnivý PES. Lidé narození ve znameních ovládaných Ohněm mají vůdcovské schopnosti, jsou rozhodní, organizátoři, sebevědomí, originální, aktivní i agresivnější než ti druzí.

Ryba + Pes (20.2.2006 - 20.3.2006)
Spojení vodní Ryby + věrného Psa symbolizuje člověka pracovitého, tolerantního, dobráckého a velice intuitivního. Málokdy se nechá svést na nesprávnou cestu. Na druhé straně je vnímavý k potřebám svých blízkých, hledí si své práce, povinností. Když ho však popadne toulavá, načas ztratí nad sebou kontrolu, řádí, flámuje. Pak jako když utne je opět poslušný a hodňoučký. Své emoce velmi dovedně skrývá. Je spravedlivý soudce, schopný zdravotník, učitel, stavař, řemeslník, hlídač i dělník. Má umělecké i sportovní vlohy.
Pozitivní vlastnosti: pracant, tolerantní, spravedlivý, upřímný, bodrý.
Negativní vlastnosti: tvrdohlavý, kritický, podezíravý, šokující, agresivní.

Beran + Pes (21.3.2006 - 20.4.2006)
Spojení ohnivého Berana + oddaného Psa je vcelku pozitivní až na malé výjimky. Je svéhlavý, inteligentní, přímočarý , snaživý i praktický, zastánce práva, spravedlnosti a má silný sex-appeal. Když je napaden parádně se rozzuří, hádá se, soptí, záhy však na rozmíšku zapomene a jde si po svém. Je velkým ochráncem domova, svých práv, příčí se mu přetvářka, lež a pomluvy. Skutečné přátelství navazuje pomalu, ale o to déle mu vydrží. Nadevše miluje přírodu, sport a umění (mnozí mají umělecký talent).
Pozitivní vlastnosti: pracovitý, svědomitý, spravedlivý, pozorný, srdečný, věrný.
Negativní vlastnosti: dotěrný, nevraživý, nervní, závislý, agresivní, svéhlavý.

Býk + Pes (21.4.2006 - 20.5.2006)
Spojení zemského Býka + ochránce Psa symbolizuje rovnost, spravedlnost, zákon, prostě chce žít se ctí a pokud možno v dokonalé harmonii. Nevyhledává zbytečné boje. Chadný, střízlivý rozum ho činí opatrným, důsledným, spolehlivým. Pokud se rozhodne bojovat o něco, o čem je sám přesvědčen, pak se stane tvrdým a nelítostným protivníkem. Většinou je však přizpůsobivý, tvárný, lze se sním slušně domluvit. Je stálý a nerad cokoliv mění.
Pozitivní vlastnosti houževnatý, cílevědomý, silná vůle, etika, mravní čistota.
Negativní vlastnosti: podivínský, sobecký, nevraživý, skličující předtuchy.

SKORO-SNAŽILKY
berunka1 - /75/ZL/* - bere Calibrum BabyPlan
Denda - /80/ryby/Bratis­lava/sv/TS 1,05 - bere kys.list.
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/HA - bere kys.list.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/
- bere Calibrum BabyPlan
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA - nebere zatím nic
Hanule - /83/blíženec/vd/HA­červen - bere Mamavit
Irucha - /77/váhy/Praha/5­.8.svatba/
TS srpen - bere Calibrum BabyPlan
Iveta30 - /75/ryba/Tren­čín/vd/* TS 9,04
Karin - /84/střelec/Chru­dim/vd/TS 8,05 - bere Calibrum BabyPlan
katerina - /78/blíženec/O­lomouc/vd/

kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/* - bere Calibrum BabyPlan
Lucici - /80/Pelhřimov/vd/ TS 8,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/HA - bere kys.list a Mamavit
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/HA do 6,2005 - bere kys.list.
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/
- bere kys.list.
Neffy - /75/beran/Pra­ha/sv/
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/

Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 - bere kys.list
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/
- bere Calibrum BabyPlan
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/
sonyay - /80/ryby/Sloven­sko/sv/HA
sunn - /79/vodnář/Č.B­./sv/HA do 10.6. - bere kys.list.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/svat­ba červen/HA do4,05 TS 7,05 - bere kys.list., hořčík
Zulka - /80/Praha/18.6­.svatba/

zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/

Tak to bude pro dnešek ode mne vše, doufám, že se Vám to aspoň trošku líbilo a už se těším až budeme vítat v našem deníčku první zvířátko, ať už bude jakékoliv :-) , viďte. Eva

P.S:Trošku odlehčení na závěr.
Horoskop mě zajímá, ale určitě bych nereagovala na narození miminka jako jedna naše známá. Narodila se jim vnučka -rybička a můj muž narozený ve stejný den, též ryba, jí šel gratulovat se slovy: gratuji Vám k rybičce, ať Vám dělá samou radost a ona na to pravila: „My jsme rybu nechtěli to jsou samý divný lidi“. No, ona je taky divná a není Ryba:-)) Tak // ZDAR

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 07.06.05 13:26

Tak že by první? Téma horoskopy je fajn. Astrologie jako taková je ale šíleně složitá věc. Ostatně jako cokoli, když tomu chceme pořádně rozumět, že?

Máte tedy někdo „vybrané“ znamení pro potomka?

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.06.05 13:42

Ahoj Evy, moc hezký deníček:-)) Zapomněla jsi napsat díl.7. ale to je jedno:-)) Našel se úplně sám:-) a určitě se nám bude hodit a snad se nám ty naše miminka brzo povedou:-) Nechtěla jsem napsat zvířátka, to by vyznělo blbě, ale zase by se to víc hodilo:-)
Zasmála jsem se té Tvé známé - je opravdu trošku divná. Vždyť rybičky jsou hrozně fajn!!! Že jo, Sonyay a ostatní:-) A co by za takový miminko některé mámy daly, ale to ona asi říká jen na „oko“.
Já bych zrovna chtěla rybičku (ikdyž si myslím, že jsou někdy moc citlivé a těžko se brání zlým lidem), nebo berana nebo potom až pannu, lva, váhy…stejně je nejdůležitější zdraví.
Letím ted makat, ale jeste se dneska urcite ozvu.
pa sunn

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.06.05 14:08

Ještě reakce k minulému deníčku
Sonyay - jahůdky, no mňam:-)) Ty se máš a neboj, po nich stopro nestloustneš a víš jak jsou zdravý? :-)
Pupulko - tak s deníčkem u Tebe ještě počkáme:-) Tys mě pobavila…první večer bez manžílka a ona si pustí svatbu. Stýská se Ti vid? To vydržíš… Oni v telce stejne nic nedávaj. Já měla zrovna taky pizzu a to chci dietu :-( no pravý opak
Irucho - můžem s Tebou počítat s deníčkem po Zuzce? Viď, že jo… ?;-)
 pa

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 07.06.05 14:51

Ahojky, velmi pekny dennicek… ja som rybicka a hodi sa to na mna.. v cinskom horoskope opica, to sa hodi uz menej : o)) Aj sme s priatelom uvazovali kedy by sa to male malo narodit, ja by som najradcej rybicku, on raka, ale v podstate je to jedno. Rybicky su fakt niekedy prehnane precitlivele, teda neviem ci je to mnou, vychovou alebo znamenim ale ja precitlivela som niekedy az prilis…
Sunn, viem ze su zdrave a este su aj dobre afrodiziakum co mi je nanic kedze je drahy mimo.. hihi
Pupulko, ja som minule davala tipy Zuzke, nechcem ta ovplyvnovat ale mozes napisat napriklad o dovolenke ( dovolenkach) o vztahoch muzov k detom, o tuleni v tehotenstve ( hihi)… o vsetkom moznom co zazivas… napriklad aj o praci … Ta mrcha cervena ma prave prepadla… vsetko ma boli a nic sa mi nechce, vlastne sa celkom bojim toho ze ked tie lieky vy:,–(im tak to bude kazdomesacne utrpenie.
Zatial pa sonyay

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 07.06.05 15:25

Príííma, deníček je tu. Já jsem momentálně v rozpoložení, kdy chci hlavně, aby mimi bylo a znamení moc neřeším. Ale možná bych ráda Blížence, jako je nastávající, někdy je to sice k zbláznění, ale rozhodně se s ním nenudím:)

Sunn, šaty už mám vybraný - z půjčovny Adina - byla tam moc milá obsluha a super výběr, byla to první a poslední půjčovna kde jsem byla. Takže šaty jsem měla vybraný během hodiny a to jsem si myslela, že budu shánět aspoň měsíc. Oznámení nám před pár dny přišla a budeme rozesílat asi příští týden. Taky moc doporučuju www.miadesign.cz .

Příští deníček se tedy beru na triko, už tak nějak i tuším téma.

Jinak si představte, že miláček úplně otočil a klidně by na to vlítnul hned. Ale budeme mít takovou supr svatební párty, že by mi bylo moc líto, když bych si ji nemohla užít na 100%.

Jen je mi holky divný, že se znamení určuje podle narození a ne početí. Co když by se mimi mělo narodit někdy, ale z nějakýho důvodu, třeba zdravotního se musí porod vyvolat dříve nebo provést akutní císařský řez a dostane se tím do jiného znamení…

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 07.06.05 15:26

Tedy příští po Zuzce:)

 
Anonymní  07.06.05 15:59

Ahoooj, pro dnešek se loučím. Zachvátila mě lenora, ale ještě musím makat.
Večer nebudu - Zuzí, Neffy, Soni, Pupulo - užijte si to tu i za mě:-)
 sunn

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 07.06.05 16:01

Pro dnešek se loučím, užívejte si večer a papa zítra
 Eva

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 07.06.05 22:34

Ahoj holky. Takze tu mame novy dennicek. Super. Ja som nad tymi znameniami az tak moc nepremyslala, v podstate mi je jedno ake znamenie to bude, len nechcem aby sa narodilo v zime :) Ale uvidime ked sa budeme snazit ako nam to pojde, a ked to nahodou nepojde, tak budem brat samozrejme aj zimne mimi :)

Nikto z vas tu vecer nebol, tak som sa dala do pisania dalsej casti dennicku. Poviem vam, pisala som ho vyse dve hodiny, a poriadne som sa zapotila. Ale viac uz neprezradim, aby ste sa mali na co tesit :) To ja len tak spominam, musim sa predsa pochvalit, lebo od strednej skoly som ziadny sloh nepisala. A to bolo uz poriadne davno.
Ale teraz sa budeme venovat Evkinmu dennicku, mozno sa tiez dostane do top 10 :) Nahodou myslim si ze sme to tu celkom slusne rozbehli…
No nic, idem uz do hajan, aby som rano vstala, papa zajtra. Zuzka

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 08.06.05 00:20

Nazdárek holky, dostala jsem se k vám až dneska a ještě navíc takhle pozdě, že už tu nikdo není. Je to moc vyvedený denníček. Líbí se mi. Znamení mě dost zajímá i když u piškota jsem o něm zatím nepřemýšlela. Jinak jsem dnes dobrala poslední pilulku a už se nemůžu dočkat snaženíčka. Taky zítra (tedy vlastně už dneska) jedu se ségrou na ten kurz pro těhule, tak vám potom budu referovat. Jedeme do Teplické nemocnice, tak jsem sama zvědavá, jak to tam mají pro maminy zařízené. No všechno se dozvíte.
Tak zatím pa pa haňule

 
Anonymní  08.06.05 06:15

Dobré ránko holky,první jako vždy:)

Evik napsala hezký deníček:)její známá mě taky pobavila,manžel je taky rybička a podle mě je normální:)

Sonyay-díky moc za tipy,asi nemám žádnou fantazii,že mě tohle ani nepadlo:)Třeba o vztazích chlapů k dětěm o tom bych mohla vyprávět:))

Taky je u vás,holky,tak škaredě??Připadá mi to jako by byl zase podzim a ne léto.Jud si vypít svou první kávu,namalovat něco na obličej a hurááá do práce:)

Pupula

 
Anonymní  08.06.05 06:16

Dobré ránko holky,první jako vždy:)

Evik napsala hezký deníček:)její známá mě taky pobavila,manžel je taky rybička a podle mě je normální:)

Sonyay-díky moc za tipy,asi nemám žádnou fantazii,že mě tohle ani nepadlo:)Třeba o vztazích chlapů k dětěm o tom bych mohla vyprávět:))

Taky je u vás,holky,tak škaredě??Připadá mi to jako by byl zase podzim a ne léto.Jud si vypít svou první kávu,namalovat něco na obličej a hurááá do práce:)

Pupula

Normálně jsem se asi zbláznila,já ty vaše komentáře nepřečetla do konce a reagovala asi po nějakém pátem komentáři:)tak to jdu teda dočíst:)Jde vidět,že jsem toho moc nenaspala.

 
Anonymní  08.06.05 07:06

Tak jsem 2. a přeji krásné upršené ráno. Na Medarda…a lije.
Kdepak je Radunka?
Pupulko - to jsi se asi moc nevyspala…copak jsi dělala jako slaměná vdova? No tak třeba o vztahu chlapu k dětem by jsi ten deníček klíďo napsat mohla…že by hned po Iruše?:-)
Neffy - tak dneska budeš koukat co Ti řeknu:-)
Mám tu opět kopu práce, tak se jdu do toho vrhnout. Dneska je u nás taková kosa, ze jsem se oblíkla stejně jako jsem chodila v zimě.
Hezký den všem.
pa sunn

 
Anonymní  08.06.05 07:12

Jo a když jsme u těch horoskopů, můžete vyzkoušet výpočet osobního horoskopu na téhle adrese, je docela fajn:-)
 http://www.ceskechalupy.cz/astro/index.php?mb=1

sunn

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 08.06.05 07:23

Ahoj holky, vy jste mě postrádali? To jste hooodnýýýý :o))))

Já byla v pondělí u dvou zubařů, jeden můj obvodní a potom u zubařky na rovnátka :o( ale využila jsem to že sem už nešla do práce a stavila jsem se u kamarádky která je na mateřské a má 2,5 letého chlapečka a už dlouho jsem ji slibovala že se stavím. A odpoledne jsem zajela za mojí zlatou neteřinkou Adélkou, je to můj miminkovský miláček, tak jsem si ji chovala a ňuchala, je to zlatíčko......
My máme doma taky internet, ale já nemám vůbec čas se na něj doma dostat, v pondělí i včera u nás byli kluci kamarádi a s manžou pracovali na stavbě, a já rovnou jak přijdu domů o půl šesté tak začínám vařit a zastavím se až pozdě večer.
V práci mám hodně práce, nestíhám pomalu ani číst příspěvky, natož psát. Ještě k tomu tento týden musím zaučovat kolegyni na zástup :o( to mě tak nebavííííí :o(

Iveta30: gratulace ke // ať mimís roste ve zdraví !!!!!

Pupula: Neboj, s tím díváním se na svatbu divná nejseš, já to dělám dost často, a to mám manžu pořád doma :o) ale když ta svatba byla tak krááásnááá :o))) ta tvoje taky viď? :o)

Kvetule25: hezky se vyhajej, ať jsi čilá a zdravá, to já bych si lehla hned, klidně na týden v celku :o) jsem hrozný lenoch :o)

Sunn : s deníčkem se hlásím až za Pupulkou :o)))) já fakt nevím a nějak nemám to psací střevo :o(

Evik24: moc krásný deníček, povedl se ti :o) já neuvažovala asi nikdy o tom naplánovat si miminko tak aby se narodilo v mém požadovaném znamení. Toužím po miminku už tak dlouho že budu moc šťastnááááá když se narodí zdravé a kdykoli. Ale přiznám se že bych chtěla rodit na jaře? To máme tedy co dělat abychom to stihli co? :o)
Malinkou nevýhodu v tom mém naplánování vidím v tom, že já chci Anetku, která má svátek v květnu a kdyby se narodilo tak jak by to vycházelo při našem plánování, tak by měla svátek i narozeniny brzy po sobě. Ale třeba to bude kluk ? :o)))

Irucha: gratuluju k výběru šatiček určitě budeš krásná nevěsta a svatbu si užij se vším všudy i s párty :o) a to že přítel na to chce skočit co nejdřív to si gratuluj, přeci víš jak některé z nás máme problémy toho našeho přesvědčit :o)

Jo, ještě někoho (Sunn?) zajímalo jak je bez HA. No, fyzicky zatím rozdíl nevidím, protože novou pilulku bych si měla brát dnes (kdybych si ji brala), ale psychicky je to strašná úleva, protože já je poslední dobou brala s odporem :o(

Jdu si uvařit a vypít kafíčko, mějte se pa pa Ráďa

  • v sobotu jsme byli za Barunkou, dám vám do fotogalerie fotečku jo? :o)
 
Anonymní  08.06.05 07:23

Dobré ráno, než zase budu pokračovat učením, tak honem honem přispěju, abyste věděly, že tu jsem i když tu nejsem. Včera jsem byla sakra pilná, škoda že poprvé a zkouška je už příští sobotu. „Odučila“ jsem si 9,5hod. Taky skoro nic jiného nedělám.

Carisa - jak to jde? Z čeho máš tu zkoušku?

Sisina - už jsi se rozhodla s tím DP? Teď to nestíhám, ale snad po zkoušce na Tebe zase někde narazím a zase z Tebe vytáhnu nějaké info, hrozně mě to zajímá.

Sunn - nevím, jestli se sejdeme. Já jsem tu každé ráno mezi 6.30-7.30, pak se snažím mizet a pak kolem poledne. Ale včera jsem tu strávila (hlavně s Tebou) 4hodiny, což je super, ale radši snad ani na net nechodit, protože síla přitažlivosti netu je mnohem vyšší než síla přitažlivosti učení. A to je pak malér. Ale třeba budeme mít štěstí aspoň některé dny. A zkouška je už za pár dní. Pak to snad bude lepší (ha ha).

Kdybychom se začali snažit toto léto, přesněji červenec (mám to hezky vymyšlené, že? škoda, že jen já), tak bych ještě usměrňovala předpokládané znamení. Ráda bych, aby se mrně narodilo v dubnu. Jednak se mi duben líbí, jednak by se pravděpodobně narodil býk nebo beran. Ale pokud se to třeba o rok odloží, nevím, jestli už nebudu ve fázi, to je jedno, hlavně ať je. Ale je to dost pravděpodobné.

Jinak jednu rybu znám osobně. Jako kamarád dobrý, všichni máme své chyby. Jako partnera bych ho asi hodně brzy opustila nebo mu něco provedla. Nebo sobě. Je pro mě naprosto nepochopitelný. Jenže k tomu nestačí, že je ryba. Na jeho povahu má jistě vliv mnoho jiných planet. A taky doufám, že tady si pohled na rybky hodně vylepším. Ačkoliv já o něm netvrdím, že je špatný, já jen vím naprosto jistě, že spolu bychom žít nemohli. Toť vše.

 
Anonymní  08.06.05 07:30

Ahooooooooj Radunko, ráda Tě tu vidím. Už jsem si říkala, kde jsi.
Fotečky přidej a užij si nový období bez HA…už mě to taky čeká, poslední v pátek (prodloužila jsem si braní tablet kvůli práškům na zánět), takže se fakt už těšííím.
Fotečku určitě přidej.
 sunn

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 08.06.05 07:33

Tak ten výtvor je můj. Sice jsem se neodhlásila, ale nějak to dneska blbne. Chvíli jsem přihlášená, chvíli ne a to i když nic nedělám.

 
Anonymní  08.06.05 07:37

Neffy - toooolik času??? no fuj…tak teď už Ti preventivně napíšu vždycky na icq 3 zprávy a končím. Nechci mít na svědomí neudělanou zkoušku. Takže se uč a uč a uč…
Já jdu dělat odporný tabulky, záživná práce jak nikdy.
 sunn

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 08.06.05 07:38

Ahojky všem, tak jsem se včera pěkně přihlásila a to bylo vše, nějak sem se sem nedostala a byl frmol.
Evíku: moc krásný deníček, jen by mě zajímali ty další znamení, červen, cervenec, srpen, září, to jsou měsíce a do konce roku, co bych chtěla mimčo já. Manža je pana a moc se mi to líbí, ale i rak, beran a každý znamení má svoje a pak je taky rozdílný jestmi je to kluk či holka.
Přeji všem co vy:,–(ili dobrý návrat do normálu a bezbolestnou menstruaci. Já mám ještě 14 prášků.
Snad se sem ještě dostanu.
Neffy: učení zdar

 
Anonymní  08.06.05 07:38

Holky co trpíte mykozou (psaly jsme o tom v jednom z deníčků), prý je výborný tvaroh.
 sunn

 
Anonymní  08.06.05 07:42

midnight - Tebe jsem tu taky postrádala…:-)
Ještě Ti dlužím odpověd na kontryhel. Já ho netrhám, koupila jsem si v lékárně sušený asi za 24,– Kč a chutná dobře. Zatím jsem si ho vařila jednou… Někde jsem četla, že sbírat se má hlavně nať a když kvete i listy, ale jak je to správně, kdo ví…Ty máš knížku o bylinkách, není co řešit.
Tak se měj. Co Daneček?
14 prášků… to už máš taky za pár:-)
 sunn

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 08.06.05 07:44

Ha, ha. To chci vidět. Já mám taky předsevzetí od do a houby. A buď v klidu, případně neudělaná zkouška je můj problém, moje zodpovědnost, ne Tvoje.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 08.06.05 07:52

Sunn: kontryhel se může sbírat celou dobu,buď s květem a pak jen listy, už mi manža chystá siťky na sušení, v té knížce je psáno, že si to hned naseká a pak to rychle schne a líp se odebýrá lžíce. Taky jsem ho pila jednou a moc mi chutnal.
Květule: rychle se uzdrav, to já se bojím, aby mě ta zima taky nezkolila a mamina má 40 cítky a nějaký zánět, tak snad to návštěvama nechytím. Včera jsem jí upekla bábovku a dneska jdu k ní a asi na nákup. Já bych nemocná být nechtěla, hrozně se v posteli užírám, ale pořádný spánek a polenošit bych chtěla.
Jinak Danečka jsem teď nějak neviděla, ale už plánuji zase návštěvu. Pořádně ho pochovám i za vás.
Sunn: ty už máš jen tři prášky?

 
Anonymní  08.06.05 07:58

midnight - mám jich víc než 3, ale další brát nebudu, prodloužila jsem si cyklus o 10 dní a ted musím zkoncit kvůli ms, snad se mi to moc nerozhází a uvidím co to pak udělá další měsíc… Takze v pátek končím s HA (ted je nás tu hodně co končí - to je super, můžeme si referovat co to s náma dělá).
Ty se máš, že Ti manža dělá sítky a budeš mít svůj sušený, to je vzdycky lepsí. Já bych to neměla kde sušit a mamku, která roste za barákem nechci otravovat.
 sunn

 
Anonymní  08.06.05 08:09

Vítám Radunku-už se nám po tobě stýskalo:)))a dneska neděláš žádné chutě???
Jo,jo svatba byla krásná,to víš:)

Je tady tolik komentářů,že to nestíhám číst:)

Sunn-včera jsem byla u známé a pak si sednout na kafe do restaurace,ale odpoeldne jsem si na 2 hodinky prospala:)Chtěla jsem jít za váma večer na net,ale nakonec jsem se mrkla na telku něco uklidila a šla spát:)Možná příjdu večer dneska,jeslti tady někdo bude,ale ten spánek je někdy silnější…

taky jd příští týden navštívit kamarádku s měsíčním chlapečkem,tak vám tady pak hodím fotku:)

Jinak mě tak včera napadlo,že když jsem se snažili o miminko a já měsíc před těhu byla nachlazená,tak jsem už nebrala žádné tablety jako acylpyrin,paralan…a už vůbec ne anitibiotika.Dok­torka mi doporučila homeopatika-jmenují se HOMEOGÉNE a dají se v lékárně koupit i bez receptu.A fakt zabíraly.Nebo sprej proti bolesti krku,je sice na „bázi“ anitibiotik,ale je vhodný pro těhotné ženy-jmenuje se BIOPAROX.

A pak jsem si včera ještě vzpoměla,jak jsem se tady jednou bavily o příznacích v těhotenství,že jsem měla hrozně živé sny.Asi je to hloupost,ale to samé mi myslím potvrdila i Lucici:)

Irucho-svatbu už máš za dveřmi:)ještě 2 měsíce,to je hned:)pak tady určitě musíš poslat nějaké fotečky:)

Pupula

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 08.06.05 08:17

Pupula - chutě? Na to abych si koupila mňamku nejsou kačky (dneska jsem musela vyloudit od manži penízky na vlak) :o) no a ke sváče mám chleba se salámem - to vás asi moc nenaladí co?
Přišla mi sms že je výplata na účtě a je to teda děs běs !!!! Holky, jak se to dá zvládnout s mateřskou když manža bere slabý průměr ? !!!!! Ach jo…

Už mám práci, musím pa pa Ráďa

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 08.06.05 08:49

ahojky pekne rano,

aj ked u nas je hnusne. Prsi a pekna zima.
Pupula: ako to robis ze si uz 6:16 v praci? To ja sa neviem vytrepat o siedmej z postele a ledva to stiham na osmu..:o))
Vcera som si kupila kontryhel a dnes rano ho uz pekne pijem. Je v sackoch, staci len zaliat. A chuti : o))
Ja som bola vcera s nasou kocickou u zverolekara, strasne sa bala chudatko, no a od strachu desne plzla takze mam cele auto od chlpov… ale hlavne ze to zvladla a ja s nou. Inac celkom sranda, sedela mi na kolenach ked som soferovala a len tak vykukala … esteze ma nestretli policajti, tym by sa to urcite nepacilo. Bola som vecer aj na nete ale nikto tu nebol tak som si sla asi o osmej lahnut
Radunka vitaj, uz si tu chybala…
Irucha, vravis ze uz mas vybrate svadobne saty?? No som celkom zvedava, dufam ze zverejnis nejake fotky.
Sunn, vcerajsia nevola nieco robit sa mi presunula do dneska… no hroza :o))
Zatial pa, pekny den, idem skusit nieco robkat… sonyay

 
Anonymní  08.06.05 08:50

Holky, jaký by jste chtěly znamení mimíska (opomenu ted zdravý, protože to je samozřejmě nejdůležitější!!!).
Když už probíráme horoskopy v tomhle deníčku tak se zvědavě ptám:
Jaké znamení a PROČ?

Já bych asi nejvíc chtěla rybu nebo pannu.
Rybu pro citlivost a empatii, umělecké založení…
Pannu pro pečlivost, společenskost…
Nejde to brát takhle jednoduse, to je jasný, ale tak okrajově jako sluneční znamení.

Co Vy? Zajímá mě to…
sunn

 
Anonymní  08.06.05 08:54

Radunko - z výplaty si nic nedělej, to samé jsem absolvovala včera já:(
 sunn

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 08.06.05 09:01

Dobre rano,

Denicek je opet moc pekny.Ja jsem o tom pemyslela a ja asi vubec nebudu schopna napsat denicek.Holky ja z toho mam hruzu nikdy jsem nebyla velky spisovatel a ani me nenapada o cem psat((((

Vceraj sem se tady neukazala,jelikoz jsem mela spoustu prace a dneska to bude snad volnejsi.Vedeni mame v Praze tak bude klid.

To je pocasi co?Ja uz jsem z toho uplne na palici.Vcera jsem odpoledne prospala 2,5 hodiny,takze jsem vecer nemohla usnout a dneksa mam pocit,ze se uzivam.

Mam na Vas takovou otazku?Jakou planujete letni dovolenou.My jsme chteli letet v zari na Kretu,ale jak jsem byla tehu tak to padlo a ted me to zase laka.Ale kdyz do ty doby opet otehotnim,tak mam strach letet pryc kdyby se neco stalo.Co si o tom myslite?

Pupulko-tak co ms uz dorazila?Napadlo me,jestli to nemuzes mit zpozdeny kvuli tomu jak si mela revizi dvakrat po sobe.
Moc drzim palecky,aby uz prisla.

Evik24-moc hezky denicek,abych rekla pravdu mne je jedno jaky bude mimi znameni.Ale prala bych si rodit na jare prijde mi to takovy hezky,priroda se probouzi,sem tam uz je hezky atd.Je to lepsi nez v posmournym podzimu,ale rada bych byla i za ten podzim to mi verte.Pevne verim,ze se mi to jaro nebo leto vyplni:o))))

Preji krasny den Lucici

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 08.06.05 09:12

Pupulo: to je dobrá připomínka, že už i v době snažení, bychom se měli vyvarovat některých léků. Tak snad nebudeme nemocné moc a kdyžtak musíme doktorům říct, že jsme ve fázi snažení. I když moje doktorka taky dost předepisuje homeopatika.
Sunn: S tím znamením je mi to jedno, jen nějak nechci vodnáře a kozoroha, jsou to dost laxn a pohodářský povahy a to mě někdy vytáčí, ale určitě to neplatí o všech. Jinak každý znamení má své pro a proti. V mamince to hezky píšou každý měsíc. Mrkni i na www.maminka.cz, tam to vyhledáš.

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 08.06.05 09:27

Lucici - o dovolené v těhotenství se hodně diskutovalo vedle u snažilek. Z mé zkušenosti přikládám - moje švagrová loni letěla do Anglie, byla asi v pátém měsíci, byli tam asi 10 dní a potom letěli zpátky. Všechno bez problémů a komplikací. Myslím že ti lékař řekne že pokud máš bezproblémové těhotenství tak ti dovolená kor u moře spíš prospěje než uškodí (samozřejmě nějaké smažení na sluníčku nepřipadá v úvahu, ale to je myslím všem jasné…)
Takže já dovču schvaluju, a letadlem mnohem lepší než se kodrcat autobusem.
 Ráďa

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 08.06.05 09:38

Ahoj holky,
všechny zdravím, hlásím se mezi vás! Konečně! Už nějaký čas to tu všechno pročítám a myslím, že je nejvyšší čas se k vám zařadit-tak doufám, že mě vezmete :-)
moc pěkný deníček, docela inspirace, jak to všechno správně naplánovat, když už se s tím tak moříme a vymýšlíme jak nejlépe na to a všechny poctivě papáme bobulky s vitamínkama a vůbec :-)

 
Anonymní  08.06.05 09:43

vy teda dneskapíšete jako o život.)

Midnight-já jsem kozoroh a ,že bych byla laxní a pohodářská?je sice fakt,že mě v práci nějaké průsery nerozhodí,ale v osobním životě je to už daleko horší.Pořád přemýšlím,jestli jsem někomu něčím,co jsem řekla neublížila..at­d,takže jsem spíš stresová:)Je to asi hloupost,ale hodně mi záleží co o mě lidi řeknou,i když si římkám,že na tom nezáleží.Ale když se dozvím nějakou pomluvu nebo drb na svou osobu,hrozně se tím trápím…ale to asi půlka lidstva a nejsou všichni kozorozi.

To téma :miminka v jakém znamení bychom chtěli mít už tady asi bylo,že?
Já už ani nevím,myslím,že je to fuk.Vůbec nevím,jaké mají jiné znamení pozitivní a negativní vlastnosti.asi si to budu muset proštudovat:)

Lucici-menstruace pořád nikde.taky jsem uvažovala,že je to možná o týden posunuté po té druhé revizi.ta byla za týden po té první,takže čekám a čekám.....ať už to proboha příjde.Nikdy jsem se n menstruaci netěšila jako te´d:(

radunko-ten chleba se salámem:)Teda kaviárové tousty to nejsou,no,ale i to není k zahození.Já měla dva jogurty a piju čaj:)

Sonyay-vidíš a to mám budíka nastaveného na 4:30 hod.usím ještě vyvenčit pejska,dát mu nažrat,pomazlit se a pak letí,takže se maluju a zkulturňuju až v práci.nenama­lovanou mě někatří kolegové ani nepoznávají,spros­ťáci:)

s dovolenou jsem si hlavu nelámala,kdyby to moje těhu vyšlo,tak bych byla v pátém měsíci a jedem na dovolenou do Chorvatska autem.takže jsem to nějak neřešila,ale samozřejmě,že kdyby lékař řekl,že nesmím,tak nejedu.zaplacené to nemáme,jedem ke známým,takže by to bylo v poho:)

Pupula

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 08.06.05 09:47

Ahoj Ili, vitaj medzi nami.
Prosim ta mozes doplnit nejake informacie? Odkial si, ci beries antikoncepciu, kolko mas rokov, ci si vydata, ci beries aj vitaminky a tak.. : o))
Lucici, na dovolenku sa chystame v zari na Mallorcu spolu so Zuzkou, tehotenstvo mi zatial nehrozi, takze je to v pohode. Lietat ale mozes, citala som o tom, popripade sa spytaj lekara, do siedmeho mesiaca tehotenstva pokial nemas ziadne problemy. Vo vasom pripade by som vyuzila nejaky zajazt na poslednu chvilu.. :o)) Vyplatu som este nedostala ale zato mam strasnu chut na jahody a asi si ich pojdem kupit ked sa mi podari vypadnut z roboty : o)) sonyay

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 08.06.05 09:51

Jasně že můžu :) jsem z Prahy, HA beru do 23.6., v sobotu 11.6. se vdávám, je mi 26, beru kys. listovou a občas to střídám s Calibrum Baby plan. Teď na to koukám, je to takové malé shrnutí toho, čím se nejvíc v poslední době zabývám :-)

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 08.06.05 09:55

Ahoj holky,

všem přeji příjemnou byť upršenou středu, a zrovna ten Medard, snad těch zbylých 40 dní nebude propršených:-)) To by teda bylo léto.

Midnight: jak jsem psala v deníčku, budete-li chtít můžu přidat další zanemní, ať už v deníčku nebo třeba soukromou zprávou.

Co se mě a horoskopu týče tak si to ráda přečtu, je v tom vždy kousek pravdy, ale nijak se tím neovlivňuji. Jsou asi znamení , která bych chtěla radši: Ryba, Beran, Býk, Lev, Kozoroh, Vodnář a méně už Blížence či Střelce, ale znáte to, odříkaného chleba…
No hlavně ten Střelec, to bych si snad i dávala pozor, chi, chi, chi… Mám s nima u nás v rodině až moc negativních zkušeností, i když… možná to bylo i výchovou. Hlavně, aby mimísek přišel.
Ale až budu znát přibližný termín tak si o tom určitě počtu. Te´d jsem toto téma zařadila spíše pro zajímavost ,než že bych si myslela, že podle toho bude některá z nás určovat datum narození mimíska:-)))

K tomu vysazení HA: mě se prodloužil cyklus momentálně na 38 dní, ale pátrala jsem do kalendářů před HA a měla jsem ho vždycky pravidelný, ale delší kolem 36 dní, takže se asi vracím ke svému normálu. Trošku se mi kazí pleť - mírně, tu a tam nějaký pupínek, jinak MS bez bolesti…tak snad bude vše brzy ok.

Radunka: jsem ráda, že jsi se opět ozvala, jinak co se týče chutí, tak tě můžu dnes směle zastoupit. právě jsem spořádala 3 šunkové chlebíčky. Moje dieta dostala na frak, k obědu už bude jen šopský salát:-))

Holky k těm lékům a také vitamínům a bylinkám: existuje skvělá knížka : Aby se narodilo zdravé, původně jsem o tom i přemýšlela do deníčka a nakonec, protože už jsem to slíbila, jsem napsala horoskop.
Autoři píší o vlivu na plod, matku, uvádí velmi přehledné grafy a škály - v jakém množství lék léčí matku a v jakém množství škodí plodu. Zajímavostí bylo, že třeba paralen a penicilin je OK, vitamín D a A nikoliv atd.
Jestli Vás to zajímá můžu to sem zítra nebo v pátek hodit jen jako příspěvek do dikuse???

Lucici: Dovolenou na Krétě vřele doporučuji, Byli jsme tam s manžílkem na svatební cestě - v Rethymnu, jestli pojedeš na Krétu tak určitě tam, jsou tam nádherné památky, úzké historické uličky, no prostě je to to nejkrásnější dovolenkové místo, kde jsem byla. Také hezké moře:-))
Jen pozor na výlet na soutězku Samarii - je to stezka, která se jde asi 4 - 6 hodin pěšky, velmi náročná, kdyby jsi byla již v požehnaném stavu, tak tu bych Ti určitě nedoporučila. Jinak byla krásná.
Co se týče dovolené v zahraničí, ptala jsem se své lékařky, řekla, že pokud pojedu do cicilizované země a budu si dávat trošku pozor na to co jím a piju, balená voda a ovoce si radši ještě jednou umít, tak mi ji jen vřele doporučí:-))
Kdyby se prý cokoliv stalo, asi by to přišlo stejně, Jo a ještě jedna věc, pozor v létě na přehřátí organismu, dojde k většímu prokrvení pánve a může dojít k potratu, ale na to stačí horká koupel:-))
jinak my se chystáme na dovču k moři, ale ještě nevíme kam:-)) Máte někdo typ?

Eva

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 08.06.05 10:08

Ili: vítám tě tu a přeji v sobotu kráásnou svatbu, ať se vše vydaří a hlavně tu svatební noc protulte!!!! :o) očekáváme fotečky !!!!

Evik24: Píšeš že bys chtěla berana? To jsem já a nevím nevím :o( občas vzteklá, výbušná, drzá - jmenuju to nejhorší aby ses lekla :o)) a vodnář, to je manža a švára a každý je úúúplně jinej. Švára je splachovací, nerozhodný, ten než ze sebe něco vysouká, to je na měsíce. A manža je supr, tyhle vlastnosti ho minuly, ale když se naštve a je navztekaný tak se klidím do bezpečné vzdálenosti :o)) . Většina je výchovou a dědičnými dispozicemi.
Ať už se narodí kdykoli - budeme ho milovat nade vše nasvětě že? :o))

Chlebíčky závidím :o(

Pupula: 4.30 ? To bych umřela :o( to musíš chodit spát tak v osm ne? A jak vstáváš o víkendu, přispíš si aspoň?
Mě by tady v práci zase nepoznali namalovanou. Líčím se minimálně, skoro vůbec :o)

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 08.06.05 10:16

Děkuju za přivítání!

No jo, už z tý svatby šííííílím, strašně se těším, ale těch starostí… Taky se těším, jak to pěkně oslavíme, takže těžko říct, v jakém stavu se navrátíme domů, jestli na tuleníčko bude nálada :-) ale od začátku prázdnin už se bude poctivě pracovat jen na tomhle :-))
Fotečky pošlu jen v případě, že nebudu vypadat jako zmoklá slípka :-) obřad bude venku a s tím počasím to tento týden nějak moc nevypadá :-))) ba ne, pošlu je :-)

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 08.06.05 10:37

Ahoj Ili, tak to gratuluji k svatbe a hodně štěstí, to víš, že k nám patříš. Já se loni vdávala 12.6., to je náhoda a prášky beru do 21.6., ale hodně holek tu pomalu končí s prášky, tak si můžeme pak psát, co se mění.

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 08.06.05 10:41

Ili, fotku mozes pridat do novej fotogalerie -dennicek skoro snaziliek, a mozes tam pridat nejaku fotku aj skor aby sme vedeli ako vyzeras …: o))
Sunn: pridaj prosim ta ili do nasho zoznamu
Pupula, to co ludia povedia, z toho si nic nerob, ja mam na nastenke velkymi pismenami: " co co si o mne myslis sa ma netyka" pretoze ma par „drbov“ doslova dohnalo k slzam tak vzdy ked mi je z toho mizerne staci sa pozriet na nastenku :O))
Vstavat tak skoro? a to sa da? To by som nevedela normalne fungovat. Pre mna je chodit aj na osmu skoro, presne ako ktosi povedal: „je jedno kedy vstavam zobudim sa az o desiatej“ :o)) Cez vikendy este neskor, ako to zvladnem ked pride mimi netusim… ja by som spala stale keby som mohla…
Radunka, chlebiky? hmm ty sa mas, ja sa snazim doobeda nejest, ani neranajkujem iba pijem caj… no ale dnes som nevydrzala a bola som si kupit jahody.. zase… sonyay

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 08.06.05 10:48

Ahoj holky. Stále a opět vás zdravím z postele :-) Včera už sem to nevydržela a byla sem se na chviličku projít s pejskem :-) NO a musím říct, že je venku pořádná zima, byla sem i ráda, že tam nemusím .

Dneska ráno sem dostala MS. KOnečně! Už sem ji čekala včera, ale pořád nic, tak mi problesklo hlavou, co když sem nakoenc těhu? :- Trošku mě to vyděsilo, prootže už se s tím úplně přestala počítat a tak sem se cpala lékama na uzdramvení chřipajzny. . Nejsem vůbec zastánce antibiotik, ty vůbec neberu a tyhle nachlazení si léčím sama , do práce nepotřebuju nemocenský lístek, takže nechodím ani k Dr. Naordinovala sem si srej na bolest v krku, cucala septolete, dávala kapky Olynth a vzala sem si 3 paraleny.
TAkže když dnes přišla normální MS docela sem si oddechla.

Určitě chci moc pochválit za pěkný deníček. Kdbych si měla podle tohoto rozboru vybrat, chtěla bych Berana nebo býka. Takže to by se ještě příští měsíc nemuselo povést a pak už by muselo :-)))
Ale jinak je mi to vcelku jedno, teďka když už sme se začali snažit, budu opravdu hrozně ráda za to, že se to povede brzy a hlavně když mimi bude zdravý.
No popravdě už teď mi trošku vrtá v hlavě, že se to nepovedlo, když beru ty prášky na udržení plodu :-( Občas mě napadá, že třeba bude i jiný problém… :-(

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 08.06.05 10:51

Eviku: ty vlivy léku na plov by mě moooc zajímaly. Právě včera sem to dost řešila a zkoušela sem i najít nějaké info na internetu. Hlavně co se týče paralenu, musím říct, že sem našla názory kdy ho úplně zakazují, někdo povoluje jen max. jednu tabletu denně a někdo říká, že paralen neuškodí vůbec. Že naopak pokud má žena v těhotenství zyýšenou teplotu, je důležité teplotu zmírnit a právě je na to dobrý paralen. TAk nevím. Určitě budu ráda, když sem o tom něco napíšeš.
SIce moc nemocná nebývám, ale kdyby náhodou.. je dobré to vědět.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 08.06.05 10:52

Ili: vítám tě !!!

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 08.06.05 10:55

A ještě mě napadlo. Co se týče rozházeného cyklu po vysazení HA.
V letáčku toho UTROGESTANU, který teď beru, píšou, že upravuje a zkracuje cyklus. A musím říct , že u mě se cyklus orpavdu hodně zkrátil. Při braní HA jsem ho měla 30 dnů a teĎ ho mám 27-28 dnů. COž mi i vyhovuje. Alespoň nemusím tak dlouho čekat :-)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 08.06.05 11:01

Chtěla sem napsat, že sem měla cyklus 35 dní… když sem brala HA.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 08.06.05 11:04

Eviku,
díky za tip na knížku Aby se narodilo zdravé, hned jsem si ji objednala!

Pupulo,
s tím vstáváním budeš mít super přípravu na mimi! Mě by to zabilo… Nějak se mi nedostatek spánku nahromadil a v sobotu jsem se vykulila z postele až o půl druhý, myslela jsem, že se hodiny zbláznily.

Začali jsem plánovat dovču a možná pojedeme až v lednu, v cestovce nám doporučili Islu Margaritu - nebyli jste tam někdo?

Ach jo, ať už je srpen a můžem přejít od myšlenek k činům:)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 08.06.05 11:07

Květule, četla jsem, že dlouhý cyklus může být při snažení problém, takže proto ho ty prášky asi taky zkracují. Já ho mám teď 30 dnů (momentálně dle výpočtu 8 dní do ovulace:))). Ustálilo se mi to tak i bez HA, tak snad funguje všechno jak má.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 08.06.05 11:17

ILI: nahlídla sem vedle do deníčku nových snažilek, a koukala sem, že tam ses taky přidala. Mě je to vcelku jedno, ale asi je blbý , když budeš v obou seznámcích.

CO se týká dovolené. Tak jedu začátkem července na dámskou jízdu se setřenicí. S přítelem máme naplánované volno na konec srpna, ale zatím nevíme kam vyrazíme. Nejspíš počkáme na nějaký last minute. TAky i kvůli případnému těhu.

HOlky koukáte taky do fotogalerie na miminka z květnátek? Já tam nahlížím každý den, a sem úplně s těchroztomilých mrňousků unešená :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Květníček 54. díl - Veletrh Pro dítě


Reklama