Skorodvojčata? Neměnila bych

Rodičovství

Jsi stahaná, co? Stejně jste blázni, chtít druhý dítě hned. Vždyť oni jsou zlatý, odvětím známé na jízlivou poznámku a při pohledu na její nevychované drzé dítě a její unavený obličej si uvědomuji, jaké to mám štěstí. A takhle nějak vypadá náš den se skorodvojčaty. To je hrozné slovo. Holka 17 měsíců, kluk 6 měsíců.

„Baf!“¨, praští mě Domča medvědem.
„Baf! Baf!“
Dělám, že spím. Odchází do pokojíku. Slyším, jak tam špačkuje, do toho začne něco vyprávět Ríša. Dělám, že spím.
„Mimi papá.“
zahlásí Domča a já zbystřím. Co papá? Čím ho krmí? Vždyť v pokoji nic neměla. Nicméně stále spím.
„Uííí!“, spouští Ríša. Už nespím.
„Co tady vyvádíte?“ zjevím se ve dveřích.

Šíša (jako opravdu malinké miminko měl sleženou hlavičku, hlavička se srovnala, avšak přezdívka se jaksi vžila) leží v postýlce na břiše a drží se šprušlí. Domča drží v ruce kelímek a v puse lžičku. Ríšovi kapou sliny.
„Krmíš bratříčka?“
Dítko nadšeně kývá, bráška, už ne s takovým nadšením, propadá v hysterický řev, a já běžím pro mléko.

Nakrmím Ríšu, přebalím ho a jako každé ráno si nadávám, že už tyhle albertovský plíny nikdy nekoupím nebo že mu je aspoň nebudu dávat na noc. Když mu oblékám punčocháče, začne se Domča chytat za zadek se zoufalým: „Jejeje, e-e.“
Rychle položím Ríšu polonahého do postýlky a běžím usadit Domču na záchod.
Sedí, kouká, nic.
„A! Todlé!“ Natahuje se po srandokapsu v kaslíku na wc čtivo.
„Žádný čtení, chtělo se ti kakat.“
Sedí, kouká, nic.
„Tak šup, vykakej se, zatlač, takhle.“
Sednu na bobek a tlačím, div že se sama nepoto.
Tlačí, směje se, nic.

Beze slova, protože bych musela pronést cosi o hloupé holčičce, sundávám Domču ze záchodu, přebalím ji, oblékám. Šíša mezitím svačí punčochy. Pokládám ho na přebalovák a snažím se mu je vyprostit z pusy, následně z rukou. Vyndávám ze skříňky bodýčko. Malé, malé, růžové, malé, krátký rukáv, krátký rukáv, malé, konečně! Než však stačím zapnout patentky mezi nohama, grc!
„Blindo můj malej!“ Zakleju zoufale a nakonec beru to růžové a už vím, kam dneska půjdeme na procházku. Do mimikrámu. Proběhne kolem Domča.
„Ty smrdíš!“
Chytí se za plínu a já za hlavu.

Když je konečně odhovněno, nasnídáno, oblečeno a na cestu připraveno, nejsou klíče. Když jsou klíče, není mobil. Když je mobil, je vybitý. Když už jsme ve výtahu, kontroluji peněženku. Vyrážíme. Pár kroků od domova Šíša v kočárku usíná, Domča mě spořádaně chytá za ruku a s hlasitým „haé“ (honem) mě táhne přes přechod. Cestou na město máváme autobusu, obdivujeme „taka-taka“ (kačeny na rybníce), nakoukneme do každého sklepního okýnka, zaštěkáme na každého psa, každého druhého, po domluvě s páníčkem, pohladíme, okomentujeme každý květináč za oknem a pohoršeně hrozíme na každý pohozený papírek, a když dorazíme do centra, ukazujeme na každé mimi. Co je v kočárku, je automaticky mimi, bez ohledu na věk. Dokonce i vozíčkář byl mimi. Ještěže měl smysl pro humor. Kupuji vše potřebné a zjišťuji, že je nejvyšší čas jít vařit oběd. Usazuji tedy Domču Ríšovi k nohám a snažím se ji podplatit rohlíkem, aby v klidu seděla. Domča kňourá, kroutí se. Šíša se budí, kope ji do zad, rovněž kňourá, neb je mu v té flísové kombinézce horko.
„Beruško, musíš chvilku sedět.“

V duchu se modlím, ať už je čtvrtek ať už máme skejtík za kočárek. Domča už se vozit nechce. To byl důvod prodeje sourozeneckého kočárku. Proč vozit Ríšu v kočáře za třináct, když ho za deset můžu prodat a Ríšu můžu vozit v kočáře za tři. To však nevysvětlíte lidem, jenž soucitně hledí, jak se snažím Domču přemluvit, aby seděla aspoň chvíli u Ríši. Nakonec se zadaří a my bez problémů a v bezkonkurenčním čase odemykáme byt.

Po obědě nastávají tři hodinky klidu. Děti chrní, já dodělávám oběd pro milého a jiné resty nemaje, usedám do houpacího křesla. Ve tři přichází táta, probouzí se Šíša a pomalu začíná být zase rušno.
„Tatínku, můžu ti tu dneska nechat Ríšu? Šla bych s holkama na hřiště.“
Táta souhlasí a kasá se, že dodělá koupelnovou skříňku.
Bum!
„Uííí“, chytá dnes druhý hysterák Ríša, protože se snažil pérovat na kolenou a rozbil si čumu o zem.
Domču to probudilo.
„Táta!“ Vychází tedy z pokoje, celá rozcuchaná, pomuchlaná a hned se natahuje po kafi.
„Napij se ode mě“, podávám jí svoje bezkofeinové. Chvíli kouká, pak se spokojí s mým hrnkem a hlásí, že prý mňam.

Jdeme ven se sousedkami. Domča kupodivu spořádaně sedí v kočárku. To proto, že ví, že jdeme na hřiště. Hned vytře zadkem louži na klouzačce, pak si na písku půjčí autíčko a kyblík a je spokojená. Nemám dítě. Tedy spíš dítě nemá mámu. Kdybych ji občas nezavolala na pití, nepřišla by. V domnění, že bude alespoň večer utahaná, si libuji, jak pěkně řádí. S holkama pomluvíme ty svoje chlapy, rozebereme teorii o 'Velikosti prsou a vliv na množství mléka“, rozčílíme se nad dnešními způsoby úřadů a pomalu se do nás dává zima. Cestou domů dětem začíná hrabat. Copak nejsou unavené?

Houpou se v kočárku, vrtí hlavami, vydávají neartikulovatelné skřeky a náramně se, soudě dle záchvatů smíchu, baví. Načež navrhuji Věrce, že rovnou zajdeme na sociálku a zažádáme o příspěvek na nemocné dítě, že s tímhle nám to určitě přiklepnou. To ale ještě nevím, co mě čeká doma. To jsem měla rovnou požádat o svatozář, nebo aspoň o útulný jednolůžák v Bohnicích. I když vlastně spádově spíš v Dobřanech.

No, abych to vysvětlila. Strkám klíče do zámku. Nic. Klepu, abych případně malého nevzbudila. Nic. Zvoním, abych případně velkého vzbudila. Nic. Když už tasím mobil, abych zavolala, otevírá Láďa s tričkem v ruce a ptá se, jestli mám brusle.
„Cože?“
„No, na led.“
„Cože?“ znovu nechápavě.
„Stala se mi menší nehoda.“
 Menší!

Konečně vcházím dovnitř, sundávám dítěti zahnojené tepláky a ptám se, co se proboha stalo.
„Víš, jak jsou ve skříni ty křupky? Tak já jich chtěl pár užrat a vypadl na mě olej.“ začne to z Ládi pomalu lézt.
„No a jak mi spadnul, vyskočil asi metr do výšky a víčko jaksi…“

Výsledkem je ohozená zeď (mimochodem má aspoň tatínek konečně důvod ty dvě stěny domalovat) a dokonalé kluziště, na které nepomohla ani půlka flašky jaru. Do toho zas tahám Šíšovi z pusy punčochy a ptám se za co?!

Pomalu začíná večerní kolotoč koupání, krmení a uspávání, dělám k večeři pizzu a těším se do postele. Když v půl deváté usnou děti, usne pes, v deset usne muž, říkám si, jak je miluji. Hlavně když spí.

Hodnotilo 31 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 22.09.12 07:01

Pekny denicek. Jsem se zasmala po ranu…

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 22.09.12 08:25

:mrgreen: pěkný
Doufám že se toho taky dožiju. Naš malá má 7měsíců a snažíme se o druhý tak asi dopadneme brzo stejně :-D

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 22.09.12 08:28

Pěkný deníček :palec:, už delší dobu uvažuju nad dalším mrňousem tomu co mám doma je 14m. ale po dnešní noci mám dojem, že zůstane jedináčkem nadosmrti!! Takovéhle deníčky alespoň dodávají odvahu, že to zvládnout jde :kytka:

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 22.09.12 08:32

Super poctenicko takhle po ranu :-D

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 22.09.12 08:49

Moc pekne napsane, ale tohle by byla moje nocni mura:)

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 22.09.12 09:01

:potlesk: :potlesk: Moc pěkné!! deníčky od tebe čtu ráda… jsou plné vtipu a optimismu :kytka: Tak ať se i nadále dobře daří

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 22.09.12 09:23

Výborně napsané, a skoro mi to něco připomíná, jako bych to někdy zažila :mrgreen:
Tak jen tak dál a hodně radosti :hug:

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 22.09.12 09:41

EVerčo úžasný…dlouho mne nic tak nerozesmalo. Mám takto tři stupínky po sobě (třetí je neplánovaný), ale tak veselo jako u vás nemáme :lol: :lol: :lol: Jen já jsem denně na hadr na čelo :lol: držím pěsti ať nadále zvládáte s takovou radostí jakou jsi napsala v deníčku.
Hodně sil sil a ještě jednou sil :kytka: :kytka:

 
lenna1810
Závislačka 3270 příspěvků 22.09.12 10:07

Moc pěkný, čtivý a vtipný deníček! :potlesk: :)

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 22.09.12 10:21

Tak přesně tyhle maminky obdivuju, :palec: když je vídám s dětmi venku vypadají tak spokojeně a já si říkám, jak to dělají? :) a vím, že to musí být hukot…já mám proti nim pohodu dcera 8 let a syn 5m :) ale večer jsem stejně utahaná jak pes :pankac:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 22.09.12 10:24

:lol: Jste skvělí :lol: To jsou chvíle, kdy se „lámou“ priority :mrgreen: :potlesk: :mavam:

 
adeeelia
Kelišová 7185 příspěvků 22.09.12 10:33

Chytí se za plínu a já za hlavu… odkud jen tohle znám :mrgreen: :lol:

skvělý deníček, pobavila jsi mě :pankac: :potlesk: :kytka:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 22.09.12 10:37

Hezké :potlesk: Přejeme všem hodně zdraví!

PS 3 hodiny spánku obou dětí, to je super maxi štěstí, ale věřím, že se hodí :D

 
sestramona
Kelišová 7260 příspěvků 22.09.12 10:57

Super deníček, díky za pobavení :potlesk: :palec:

 
VěrkaB
Kecalka 134 příspěvků 22.09.12 11:10

Krásný deníček, moc pěkně napsaný, zvedlo mi to náladu :D :potlesk:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 22.09.12 11:24

Krásný deníček :palec:

 
ajva
Kecalka 325 příspěvků 22.09.12 12:21

Mám také skoro dvojčata - 16 a 3 měsíce. Někdy je to boj, někdy jsem strhaná a mám pocit, že nedožiju večera, protože to je nikdy nekončící kolotoč, ale když vidím jak starší chlapeček dává menší holčičce dudlíček, pusinky a dělá malá, tak bych svoje rozhodnutí mít děti takhle brzy po sobě neměnila a už se nemůžu dočkat až budou mít rok a dva a vyhrají si společně. Staršího to naučilo být samostatnějším a trpělivějším a hlavně na malou nežárlí.

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 22.09.12 13:52

Mozem sa spytat, ako dlho v Cesku trva materska dovolenka?
ja mam iba jedneho syna, ktory ma skoro mesiacov a polu dna dokaze prespat a to sa niekedy stazujem, ze pri nom nic nestiham. asi som velmi slaba natura :oops:
tiez chceme zacat pracovat na druhom, ale bojim sa, ako to zvladnut a tak stale odolavam :jazyk:

 
olííva
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 22.09.12 14:00

Zábavný :lol: :potlesk: :potlesk:

 
Uživatel je onlineConulka
Závislačka 2818 příspěvků 22.09.12 15:43

Moc hezký deníček, ještě nemám děti, ale díky Vám už se na ně těším :lol:

 
samida
Kelišová 6111 příspěvků 22.09.12 16:51

Jsi veselá kopa :palec:, díky za pobavení :D

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 22.09.12 18:55
:lol: :potlesk: :palec:
 
zuzik8
Kecalka 199 příspěvků 22.09.12 20:29

Jeee, to znam, u nas je to stejny, az nato, ze ty mas 2 a ja 5ratolesti :) Ale aspon se nenudim :lol: e

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 23.09.12 00:06

Pěknéé :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 
Abi2
Kecalka 258 příspěvků 23.09.12 12:20

Pěkný deníček
takhle to zachvili bude vypadat i u nás malý má 18 mesíců a v listopadu se mu narodí sestřička. takže bude sranda i u nás :dance:

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 23.09.12 13:19

Deníček úžasný, ale tekhle brzo dětičky nechci :-) Tedy chtěla bych moc, ale nemám odvahu :-D jsi opravdu superová že to takhle dáváš :hug:

 
meravigliosa
Závislačka 2739 příspěvků 23.09.12 18:35

Vozíčkář je mimi, to ma pobavilo :mrgreen: :mrgreen: :oops: :oops:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 23.09.12 19:06

Krásný deníček :-)

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 23.09.12 22:22

Jsem si po dlouhe dobe zase precetla denicek a dost me pobavil! :mrgreen: :mrgreen: Opravdu jsou nektere chvilky k nezaplaceni, co? Jsou to nasi milacci…

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 24.09.12 13:36

:mrgreen: :lol: :mrgreen: :potlesk: :palec:
Super deníček, přeju pevné nervy :)

 
JIŘLINKA
Kecalka 341 příspěvků 24.09.12 20:41

Parádní deníček :D Popisuješ tu dřinu s takovou lehkostí :palec: :potlesk:

 
Jane1990
Kecalka 354 příspěvků 25.09.12 12:09

:D moc hezký!! užívej si to!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 25.09.12 21:33

Verčo, pěkný optimistický deníček. :palec:

 
Kebinka
Extra třída :D 11202 příspěvků 26.09.12 14:14
:mrgreen:

pěkné takže něco jako u nás…první dcera má 19 měsíců druhá dcera 7 měsíců a jak jste psala na konci…když usnou holky, pes a manžel si říkám jak moooooooooooo­oooooooc je miluji a jsem vděčná že je mám :*

 
hanstro
Stálice 91 příspěvků 26.09.12 18:07
hihihih

To znám!! :lol: U nás jsou od sebe 14 měsíců, fakt supéééééééér! :srdce: :*

 
nakuk  15.10.12 22:38

Určitě jsi super máma :) a moc pěkně jsi to napsala :mavam:. Doufám, že to jednou taky budu takhle zvládat.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama