Skvěle sehraná dvojka

Rodičovství

Poslední deniček byl o příchodu Damiánka Františka na svět. Teď vám povím i něco o následujících týdnech našeho společného života. Kdo četl mé předešlé deníčky, tak si možná pamatuje, že to na začátku těhu nebylo lehké. Rozešli jsme se otcem malého (proč uvozovky, se dozvíte později).

Profi Damiánek 19 dní
3 komentářů

tady s dědečkem ♥
1 komentář

s babičkou ♥
2 komentáře

můj poklad ♥
2 komentáře

mééééďa ♥
1 komentář

Když jsem si Damiánka přivezla domů, byla jsem ta nejšťastnější ženská, MÁMA na světě. První noc pro nás byla zkouškou, maličký nespinkal, plakal. Snad změnou prostředí nebo mou nervozitou, jak to zvládneme. Ale na hooodně dlouhou dobu to byla poslední probděná noc. První dny doma byly pro nás oba oťukáváním, kdy kojit, kdy spinkat, kdy jít ven, ale hlavně byly důležité pro mě v tom, abych vyzjistila od zkušených maminek, co je dobré na prdíky, jak masírovat bříško a jiné počáteční strasti (v porodnici moc vstřícní nebyli). A vše se dalo do pohybu a takového „stereotypu“ - večer uložit a každé 3 hodiny kojit po celý den. Mezitím ven na procházku, pak uklidit, pohrát si s maličkým a věnovat se mu. Člověk by nevěřil, co vše se dá stíhat naráz, dokud nemá nějáké děťátko :-D

Když bylo Damíkovi 19 dní, šli jsme na profi focení. Fotky krásné, ale bylo jich málo. Nespali jsme a plakali a plakali a plakali, ale zato je to málo fotek o to hezčích :-) Dny plynuly, s malým jsme si je užívali a všude se ukazovali, jak jsme krásní a kolik máme vlásků. Pak přišel (pro někoho banalita pro mě proplakaný den) první problém s kojením. U paní doktroky jsme zjistili, že moje mlíčko nestačí, Damiánek nepřibíral a já byla každé dvě hodiny s kojením zoufalá (ty 2 hodiny by mi nevadily, ale to kojení trvalo hodinu :-O), ale jako každá matka, co bych pro kojení neudělala a začala jsem s podporou kojení - homeopatika, gravimilk, melta, mléko, nahřívání prsou a masáže, ale mlíčka bylo stále méně a verdikt byl dokrmování. Ani nevíte, jak jsem to oplakala. Koupili jsme váhu, začala jsem vážit a během dvou týdnů jsem mlíčko neměla téměř žádné.

Skončilo to tak, že Damiánek zůstal jen na Nutrilonu. Tak jsem si říkala: raději spokojené a napapané miminko, než aby mi plakal hlady. Tím jsem se s kojením rozloučila. O to větší byla radost, když na 6nedělní kontrole vážil Damouš 4740 g (za 3 týdny nabral 1060 g). Dnes máme přesně 2 měsíce a týden a vážíme přes 5,5 kila. I za svůj krátký prozatimní život stihl Damiánek oslavit i svátek a dostal spousty krásných veciček, za které neskonale děkujeme ♥ Takže celé šestinedělí bylo parádní a s Damiánekm jsme se perfektně sehráli. Od té doby, co je plně na UM (už jedině Sunar), spí někdy i celou noc od 8 do 7. Máme perfektní večerní režim, který dodržujeme a už i pravidelně v určité hodiny beze změny jíme :-)

Chtěla bych napsat o svých pocitech. Jak už jsem psala, jsem ta nejšťastnější mamka na světě. Miluji svého syna ♥ jako nikoho na světě a bude tomu tak navždy. Nic lepšího mě nemohlo potkat, ač ve „špatnou“ chvíli. Ale nejvíc se klaním před mými rodiči (doma už jen bába a děda). Jelikož bydlím s Damíkem u nich… Museli kvůli mě, kvůli nám, přeorganizovat celý systém domácnosti. Rázem se z nich stali hrdí prarodiče, Damiánka neskonale milují ♥ a pořád mi děkují za ten poklad. Celý svět se teď točí jen kolem malého a je úžasné to sledovat. Jak roste, jak se směje, jak babička přebaluje a děda krmí a jak rádi chodí ven s kočárkem a jak moc rádi si s malým hrají, povídají… JE TO NÁŠ STŘED VESMÍRU. Moc jim děkuji za tu podporu a pomoc. A za to, že Damiánka milují a jsem hrdá, jak na svého syna, tak na to, že můžu být jejich dcerou a že jsme skvělá rodina. A děkuji za to, že mi můj poklad teď krásně spinká v postýlce, ale hlavně, že je zdravý a že je můj. Teď už jenom můj.

A proč na začátku ten zmíněný „otec“? Jednoduchá, ač pro někoho totálně nelogická věc. Damiánek je zdravé a krásné miminko, i přesto ho před pár dny jeho „otec“ zapřel. Našel si novou přítelkyni, před kterou tají, že má miminko. Proto řekl, že žádné dítě nemá, že nemá žádného syna a já jsem pro něj již neznámou osobou a je mu jedno, co s námi je! Od srdce jsem se zasmála nad ubohou mužskou inteligencí, ale hlavně nad jeho nedospělostí a charakterem. Neví, o co přichází. Já osobně jsem ráda, že se o nás zajímat přestal. My si s Damiánkem vystačíme sami a časem se k nám třeba nějáký ten pravý tatínek přidá. Teď jsme ♥ SKVĚLE SEHRANÁ DVOJKA ♥

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
karlle
Kelišová 6220 příspěvků 03.10.11 08:24

:kytka: Krásné a pravdivé..přeju hlavně hodně zdravíčka, pohody a držím pěsti :palec:

 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 03.10.11 08:30

Neuvěřitelné, jaký dokážou být Ti chlapi kreténi! On zůstává až rozum stát nad tím, že v sobě nemají kousek citu. Díkybohu jak kteří. Jistě se najde nějaký milý parťák pro život pro Vás oba:)

gratuluji k malému :huban:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 03.10.11 08:38

hezky napsaný deníček,tobě i malému přeji hodně štěstí do života :kytka: :srdce:
Takový chlap si ani nezaslouží být otcem a věř,že jednou bude hořce litovat o co přišel :nevim:
Máš skvělou rodinu která ti pomáhá a je to moc krásné,když držítě všichni takhle při sobě a myslím že se i objeví můž který bude Damiánkovi tím správným otcem a bude ho milovat jako vlastního :palec:
mějte se všichni krásně

 
Emilie
Generální žvanilka 20394 příspěvků 03.10.11 08:55
:hug: :hug: :hug: :potlesk: :mavam:
 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 03.10.11 09:06

Evičko já dojetím brečím :-? :cry: :oops: :andel: tak je to moc dojemné a je fajn,že jsou i rodiče,kteří se postaví a pomůžou,když je třeba,já bych nejspíš neměla se o koho opřít :roll:
a neboj ten pravý tatínek,jistě někde čeká :dance: :pankac: :andel: :kytka:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 03.10.11 12:55

Opravdu jsi ten deníček psala s obrovskou láskou … je to cítit z každého slova :srdce: Maličký Damiánek je moooc krásné miminečko, i naší Elí se líbí a posílá mu velikou :huban:
Tak ať malinký hezky roste a máte se krásně :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 03.10.11 13:12

Nádherný deníček… ta láska je v něm opravdu cítit, je moc krásné, že Vám to v rodině takhle krásně klape to se dneska moc nevidí upřímě ti závidím. A k tomu tvýmu chlapovi snad ani nemám slov abych byla slušná :-) Určitě si najdete hodného tatínka se kterým budete štastní oba dva :kytka: :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 03.10.11 13:46

jak já vám závidím takovou mamku a taťku!!!!Važte si jich a hodně!!!!! :kytka:

 
Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 03.10.11 14:54

„otec“ je vůl, ty jsi super máma a máš super rodiče, Damiánek prarodiče :srdce: :hug:

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 03.10.11 17:53

Moc děkuju všem za komentáře… :hug: :srdce: a Damiánek také :huban:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 03.10.11 19:34

Krásně napsaný deníček. :palec: A máš super rodiče. Chlap, který zapře svoje dítě… Na to nemám slov :zed:

 
jitulka80
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 03.10.11 20:37

Krásný deníček plný lásky.Přeji v životě štěstí a určitě někde čeká ten správný chlap.A opravdu máš skvělé rodiče a jejich podporu :potlesk:

 
Smarcie
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 03.10.11 21:45

Normálně jsi mě rozbrečela 8-o Já ani nevím co napsat… Přeji Ti, ať jste s Damiánkem stále tak šťastný :kytka: :kytka:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 04.10.11 11:35

Skvělé napsáno, gratuluji k Damiánkovi a k úžasným rodičům, kteří jsou Ti podporou.
A chlapa neřeš, zničil si život už jen tím, že se od vás odtáhl… přišel o to nejdůležitější co mohl mít. Za to na Tebe s Damiánkem určo někde někdo čeká, kdo bude Tobě skvělým mužem a Damiánkovi skvělým tátou…

Hodně štěstí do dalších úspěchů… :kytka: :potlesk: :potlesk:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 04.10.11 11:57

Evi :mavam:
Krásně jsi to napsala, a máš můj obdiv, že to sama tak skvěle zvládáš, jsi silná ženská a skvělá máma :srdce:
Hodně štěstíčka :hug: :hug: :hug: :hug: On někde ten pravý „táta“ čeká :kytka:

 
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 04.10.11 13:51

Evi, moc hezky napsaný deníček :hug:
Přeji vám jen to nej do života, hlavně že jste taková skvělá rodinka a ten „pravý otec“ k vám časem najde taky cestu :hug: :kytka: :-)

Moc hezké fotečky, sluší vám to všem :wink: :-)

No a biologický otec si ani nezaslouží, abych se tady o něm zmiňovala, nestojí za to.. 8-)

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 04.10.11 20:22

děkujeme :hug: :srdce: :srdce: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama