Šla bych rodit znovu

Porod

Jak se náš malý Mišánek dral na svět. Už asi dva dny mě trápily podivné bolesti břicha. Tak jsem zde založila diskusi, co to asi může být, to jsem ještě netušila, že se náš malý mazlíček snaží dostat již předčasně na svět.

Bylo pondělí večer, v pohodičce se dívám v posteli na televizi a najednou ve mně něco prasklo. Byla jsem si stoprocentně jistá, že mi praskla voda. Přítel mě uklidňoval, že to mě malý určitě jen kopl, že je ještě měsíc do termínu, ale bohužel se spletl. Tento den jsem zrovna dobalila všechny věci do porodnice, nakoupila kojící podprsenky a domluvila si dětskou lékařku a Mišánek si asi říkal, že když je vše připraveno, proč by nemohl přijít na svět.

Ihned jsme se vydali do porodnice, bylo 20.45 hod. Bolesti zatím žádné, natočili mi monitor, udělali vyšetření a tak jsem si říkala, že zítra je hezké datum 1. 3. 2011, kdy by se mohl malý narodit. Sestra ovšem dostala záchvat smíchu, že to bude určitě ještě dnes. Nález - otevřená na 8 cm. Jdeme rodit. Jsem prvorodička, tak mě to trošku překvapilo. Sestru ovšem taky, prý to není až tak obvyklé. Zeptala se mě, zda chci nějaký oblbovák. Říkám - epidural, opět záchvat smíchu - to bohužel nestihneme.

Na porodní sál jsem se dostala ve 21.30, to už jsem se svíjela bolestí, ale nic šíleného, co by se nedalo vydržet - no ale ležela jsem bolestí na zemi :) Přítel si ani nestačil rozmyslet, zda k porodu půjde či ne. Jméno jsme taky neměli ještě přesně vymyšlené. No a na asi 6 zatlačení byl malý venku. Narodil se 28. února ve 22.12 hod. Žádný nástřih, ale pár stehů bylo potřeba udělat, to jsem začala vyvádět, zda to nebude moc bolet a opravdu jsem nic necítila.

Takže mé studium na eMiminu, jaký porod zvolit - zda do vody, jestli epidural a podobné blbůstky, mi byly opravdu k ničemu. Nic z toho se nestačilo konat :D. Přišlo kojení a noční křičení a teď jsem si uvědomila, že tohle je na tom všem nejhorší - zlatý porod :), šla bych rodit znovu. Bylo to opravdu úžasné.

Takže se maminy nebojte, je to pohodička, ale každý to má bohužel jinak a náš Mišánek byl maličký 2300 g a 44 cm. Přeji všem takový krásný porod, jaký jsem zažila já :)

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zza  14.03.11 13:08

Gratuluji k malému. Krásný deníček, jako bych ho psala sama :potlesk: Náš mrňous se narodil v listopadu, taky mi odtekla plodová voda, když jsem byla 36+1 tt a malý se narodil 2240g a 46 cm, teď už to je 6ti kilový cvalda a tvůj deníček mi tu moji rychlovku jenom připoměl. Akorát mě se nedostavily kontrakce, malý se narodil až za tři dny - zabrala na něj až kapačka oxitocinu a za 2 hodinky od první kontrakce už na nás vykoukl. :lol: Aspoň jsme byli ušetřený netečných poznámek a kdy už to bude :pocitac: Manžel domlouval pediatra až po porodu a i kojící podprsenku mi pořídil dokoupit, ono se člověk zabývá různými úvahami, co teď a jak to bude probíhat a ono to je pak všechno úplně jinak. Tohle si hold člověk nenaplánuje :-D
Hlavně hodně zdravíčka Vám oběma :palec:

 
zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 14.03.11 13:15

jej, gratulujem, tak nech je aj spolunazivanie take lahucke a drobcek moc nekrici :wink:

 
xsandra
Povídálka 23 příspěvků 14.03.11 14:05

moc gratuluju :-)
je fajn slyšet, že to jde i líp… my máe do termínu ještě spoustu času, ale mám hrozný strach… tak děkuju i za trochu uklidnění, že ne vždy to musí být horor :wink:

 
xxpetka
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 14.03.11 15:34

Moc děkuji všem za přáníčka. Nebojte, žádný horor to není - aspoň mě se to zdálo jako procházka růžovým sadem a přítel říkal - co na tom porodu každý pořád má :D :D No ale jak říkám, u každé to je jinak bohužel. Ale nebojte, bude to v pohodě, musíte se na to těšit jako já :)

 
lluuccii  14.03.11 17:04

Tak takhle by to chtěla asi každá nastávající maminka, i já :).
Přejeme hodně zdravíčka!

 
Marie B.
Kecalka 188 příspěvků 14.03.11 17:06

Tak na prvorodičku skutečně paráda. To nám u třetího porodu monitor neukázal téměř žádné kontrakce, které byly totiž velmi slabé, podobné běžným menstruačním bolestem, jen pravidelné. Doktorka tedy pustila plodovou vodu a než došel oxytocin do žil přišla první a jediná silná kontrakce - do ní jediné zatlačení a kuk … dcerunka byla na světě :huban: Připadala jsem si, jak Alenka v říši divů … Je fakt, že obě první děti přišly na svět na jediné zatlačení, ale jen jediná silná kontrakce … to mě opravdu mile překvapilo. Takový porod přeji každému :-D

 
Tesska
Kecalka 315 příspěvků 14.03.11 17:43

Připojuji se ke gratulacím :-) Hlavně, ať jste zdraví. Já mám po porodu něco přes 3 týdny a i když byl porod relativně rychlý, náš „malý“ byl na moje proporce hoodně velký a kvůli komplikacím a velkým poraněním jsme se s manželem shodli, že nám bude nejspíš stačit jedno dítě :-)

 
Majkla
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 15.03.11 01:01

:pankac: Moc pěkný deníček :potlesk: Povedl se ti Peti :palec: Moc moc bych si přála taky takový porod!Nezbývá mi než doufat :lol:

 
Pavouk
Echt Kelišová 9432 příspěvků 15.03.11 06:16

Gratulka velikáááááááááááá … tak spousty zdravíčka hlavně … já rodím v polou května … už se začínám bát … :D …

 
chiaruzza27
Povídálka 38 příspěvků 15.03.11 12:24
Gratulace

Ahoj Xxpetko, moc Ti gratuluji k naroznení malého a přeji vám moc moc zdravíčka. Já jsem akorát 32+6.tt. a čekáme druhé mimi. První se nám bohužel narodilo už na 31+4.tt., a tak si teď počítám každý uplynulý den a tiše se z něho těším :wink: Stále si pročítám, ve kterém týdnu se miminkám vyvíjejí plíce a mohou se bez problémů narodit a došla jsem na 34.tt.Tak jsem si říkala, že když to dotáhnu právě na ten 36.tt a porodila bych, tak by to malá už zvládla. A chtěla bych se Tě právě zeptat, jestli Tvého broučka museli dát do inkubátoru nebo jses o něj mohla hned starat a mít ho u sebe? Děkuji za odpověď a ještě jednou :potlesk: Ivča.

 
xxpetka
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 15.03.11 12:51

Ahoj Ivčo, malý se narodil 35+6 a od 35 týdne jsem mohla rodit tady u nás, jinak by malého kvůli plicím převáželi do většího města - do Ostravy. První noc byl v inkubátoru a pak už pořád u mě. Akorát měl žloutenku, takže se asi 4 noci svítil. Moc děkuji za přáníčka :) a také přeji ať to dlouho vydržíte každý den je dobrý. A co první mimčo kolik mu je a přibíralo dobře?

 
chiaruzza27
Povídálka 38 příspěvků 15.03.11 19:09

No když se malý narodil, tak vážil 1770g…a domů nám ho dali po 19 dnech a to vážil necelé 2kg. Měla jsem hrozný strach ho koupat a oblékat, pač byl tak maličký a drobounký. I přesto, že jsem si odstřikovala mlíčko, tak se mi během těch 19 dní skoro ztratilo. Takže byl na umělém a po tom přibíral velmi dobře. Už ve 4.měs. měl přes 4kg :wink: Dnes mu jsou 4 roky a je skoro stejný jako jeho vrstevníci. Hodně hodně cvičíme, tak jsme vymakaný 8-) Přeji hodně štěstíčka, Ivča

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama