Anetčin 1. rok

Rodičovství

Její vteřinky života na tomto světě začaly ubíhat dne 26. 6. 2010 v 13:45. Narodila se předčasně, o 3 měsíce. Vážila pouhých 850 g a měřila 34 cm. V nemocnici jsme strávili přesně 70 dní než jsme si mohli maličkou odvézt domů s váhou 2160 g a 42 cm. Nyní už to bude rok a ta naše malá beruška bude slavit svoje první narozeniny.


4 komentářů


1 komentář


1 komentář


2 komentáře

Její váha v 1. roce je 7605 a výška 68 cm.

Ušla si velkou cestu plnou překážek, kterou ovšem zvládla na výbornou. Chodili jsem k x doktorům.

Ušní: prvně nám řekli, že Anetka na jedno ouško neuslyší, ovšem osud chtěl jinak a i to druhé ouško zachránil.

Očička: má v pořádku, nenesou žádné následky jejího předčasného narození, nemá žádnou vadu, jediné co jí teď naměřili, tak jsou to dioptrie levé očko +1, pravé očko +0.75.

Neurologie: závěry paní doktorky jsou velmi dobré, je dokonce popředu a vyrovná se nekorigovanému 1 roku, samozdřejmě nás ještě nějaké ty návštěvy čekají ale tuším, že jich už nebude mnoho. Utz hlavičky je v naprostém v pořádku.

Rehabilitace: Vojtovu metodu jsme začli cvičit už když jsme byli v nemocnici a malá vážila 1800 g, cvičili jsme každý den 4× denně. Prošli jsme si různými druhy cvičení. Malá nikdy u cvičení neplakala. I paní rehabilitační dokonce ještě dnes překvapuje, že nepláče a spolupracuje, nyní už to bude rok a stále na rehabilitaci chodíme a cvičíme, ale cviky, které již nyní cvičíme jsou spíše pro malou zábavou. Díky Vojtově metodě se malá vrhla fyzickým vývojem strašně rychle dopředu. Nedokážu si představit co by bylo, kdybychom necvičili.

Riziková poradna: sem také stále chodíme a ještě nás pár návštěv asi bude čekat, ale chodíme tam rádi, paní doktorka nám vždy všechno bedlivě vysvětlí, co je pro malou nejlepší. Jsou s námi moc spokojeni.

Pediatrická poradna: tak zde máme paní doktorku, která se moc často s nedonošenátky nesetkávala a při každé návštěvě nevěří vlastním očím, jak to všechno Anetka zvládla a co všechno už umí. Říká Anetce malý zázrak. A pokaždé nám řekne, že se to jen tak nevidí, aby takhle malinkaté miminko jako byla Anetka při narození, prošlo životem bez jedinného omezení a zdravotních komplikací.

Kardiologie: sem chodíme kvůli srdíčku, Anetka má defekt komorového septa, tento defekt se ve 2 letech běžně operuje v Praze Motole. Pokud se to nezmění, budeme poslání do Motola. Tato operace však je maličkou záležitostí oproti tomu, co všechno mohlo nastat. Samozdřejmě se moc bojím, přece jenom je to operace srdíčka, bude převedena na mimotělní oběh, v plné narkóze. Ale věřím, že i s tímto se Anetka dobře popere. Nyní nemá žádná omezení.

Alergologie: zde jsme byli kvůli Anetčinému zadýchávání, ovšem na nic nám zatím nepřišli, uvidíme časem, inhalovali jsme kortikoidy

Anetka už teď chodí sama kolem nábytku, postele, stolu, prostě kolem všeho, čeho se dokáže chytnout. Jakmile má šanci se postavit, neuběhne ani vteřinka a už stojí. Pěkně leze po čtyřech. Sama si sedne a hezky rovně drží záda. Poslední dny se nám hodně rozpovídala a velmi hlasitě nám povídá. Tá-ta umí na výbornou, ba-ba, ga-ga ji problém nedělá, má-ma mam ovšem volá jen když se ji něco nelíbí anebo pláče. Je velmi společenská, v přítomnosti cizích lidí je opravdu strašně hodná až s manželem koukáme, jaký je to andílek. Doma však vystrkuje i ty své malinké růžky a dokáže si pořádně od srdce zařvat, aby nám udělala radost :) Má moc ráda zvířátka a jakkékoliv uvidí, hned se ji rozzáří očička plná štěstí a přemýšlí, co by mu provedla. Papá vše, co jí dáme. Pořád se usmívá a na tvářičkách má na každé straně dolíčky. Zoubky zatím nemáme žádné, ale pevně věřím, že co nevidět na nás zablýskne nějaká perlička.

Tak tohle je zhrnutí Anetčiného 1. roku života.

A s Vámi, které jste dočetly až do konce, se loučím a brzy se snad setkáme u dalšího Anetčiného deníčku.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Susan23
Kelišová 5965 příspěvků 23.06.11 07:59

Anetka je obrovský bojovník a vy s ní. Přeji ji do života jen štěstí, to špatné už si snad vybrala.

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 23.06.11 10:28

Opravdu zírám, co takový malý človíček zvládne! Držím palce, ať problém se srdíčkem machři v Motole zmáknou na jedničkuá a Anetku čeká krásný a dlouhý život :srdce: :srdce:

 
anetteh
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 23.06.11 11:13

Peti, Anetka je opravdu ale opravdu veliký borec!!!! Sledovala jsem váš osud a opravdu na nedonošeňátko je veliké štěstí, že je takhle krásně zdravá. Držím pěsti do dalšího života, ale věřím, že nyní už ji čeká jen krásný bezstarostný život.

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 23.06.11 12:54

Anetko jsi statečná a šikovná holčička. Přejeme hodně zdraví!!!!

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 23.06.11 13:28

Anetka to teda zmákla parádně :palec: :srdce: a já jí přeju do života moc moc zdraví a lásky od vás kterou jí tak dáváte :srdce: :hug:

 
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 23.06.11 16:10

Gratuluji k narozeninám :kytka: a přeji Anetce všechno nej a hlavně to zdravíčko - ať vám v Motole všechno vyjde bez komplikací :hug: :palec: . Je to velká bojovnice a má nádherná kukadla :andel:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 23.06.11 16:45

Abdivuji Anetčiny pokroky, je moc statečná a krásná. Moje dcera (teď již má 15) měla defekt síňového septa 3 mm, do čtyř let jí to samo zarostlo (vada jí nedělala žádné potíže). Na kontroly stále jezdíme, ještě má nedomykavost chlopně v plícnici, ale to je již snad banalita. Přeji hodně štěstí.

 
MarkyM
Závislačka 4493 příspěvků 23.06.11 17:42

Jste moc šikovný holky,držim vám palečky :hug:

 
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 23.06.11 17:58

je z ní krásná holčička, která to všechno neuveřitelně dohnala. Moc gratuluju k vašemu ročnímu štěstí :kytka: :kytka:

 
Zaynah
Závislačka 2607 příspěvků 23.06.11 23:08

mas nadhernou a statecnou dcerusku!!!preju Vam hodne stesticka a hlavne zdravicka! :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 24.06.11 00:33

šikulka..:-) mám ted skoro destiměsíční dceru Kačku a slovo máma vysloví taky jen když něco potřebuje a krásně jí to jde když chce abych se vzbudila jsou to prdelky ty dětičky naše…Přeju hlavné zdravíčko a držím palečky na tu operaci kteerá vás za njáký čas čeká Tvá dcera je bojovnice a i tohle zvládnete levou zadní :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 24.06.11 07:07

Anetka je nádherná! :palec: Nemám co bych dodal…

 
Stevia
Závislačka 3496 příspěvků 24.06.11 10:13

Sleduju Váš příběh od začátku,ještě když byla Anetka v bříšku a tys tu zakládala diskuzi o vysokém krevním tlaku.
Anetka je moc šikovná bojovnice a i vy dva jste prošli těžkou zkouškou,hodně štěstí a zdraví Vám všem :hug:

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 24.06.11 16:51

Moc gratuluju, loni jsem sledovala, deníčky ještě z bříška, pak to jak bojovala o své první dny života…
nádherná holčička :srdce:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 24.06.11 21:55

Taky jsem už od loni sledovala Anetčino narození i pokroky . Opravdu je to velká bojovnice a straašně velká šikulka!! A navíc ještě překrásná!

K narozeninám (o dva dny dříve) jí přeji všechno nejlepší,hlavně zdraví,štěstí a nádherný bezstarostný život :kytka:

 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 07.07.11 20:32

Krásně napsané,moc gratuluji k tak krásné a šikovné holčičce,ať vám dělá jen samou radost

Vložit nový komentář