Sluníčko Laurinka - Kdy na nočník?

Rodičovství

Ahoj všem, již nejméně rok jsem nakukuji a se zájmem hltám většinu deníčku. Minulý rok jsem se tu dočetla mnoho informací týkajících se těhotenství, porodu nebo výbavičky pro mimi.

A až teprve dnes jsem se dokopala k tomu, abych se zaregistrovala, začala posílat své zkušenosti. Mám totiž již 10 měsíční dcerku Laurinku, tak se doufám o zkušenostech dá hovořit.
Dnes jsem již napsala několik komentářů a tak se mi to nějak zalíbilo, že jsem se odvážila založit vlastní deníček.
Zatím mám jen jedno robátko, tak se to bude týkat hlavně jeho. Teda vlastně jí.

Chtěla bych vás dnes požádat o radu. Týká se miminka a nočníku. Zajímalo by mě, kdy je ideální seznamovat mimíska s nočníkem. Zakoupený ho máme, zatím však jen na hraní. Při neustálem převracování způsobil malé již několik modřinek a škrábanců.
Tuším, že každé miminko je jiné. Prosím o vaše zkušenosti.
Mnohokrát předem děkuji, Ella

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Alusha
Kecalka 173 příspěvků 23.08.05 22:37

Ahoj Ello.
Já jsem poprvé dceři ukázala nočníček v 15 měsících, ale sedět na něm nechtěla. V 21 m se to najednou naučila a teď máme plenku jen na spaní. Myslím si, že v 10 m můžeš nočníček klidně ještě schovat.

pa Alusha

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 24.08.05 21:57

Ahoj Ello,
já mám 14 měsíční dceru Verču.Když jsme před dvěma měsíci nočník koupili, měla ho Verunka nejspíš za hračku.Nosila ho z místa na místo, tak jsme ho občas našli ve vaně, jindy pod postelí a na dalších rozmanitých místech, jako třeba na hlavě naší dcerušky.Po:,–(it se na něj dala jen občas, asi že měla zrovna náladu.Za ty dva měsíce občasného vysazování(o nějaké pravidelnosti nemůže být řeč, protože jak jsem psala, někdy Verča prostě sedět nechce ) jsme do něj chytli 2× čůrání a 1× malý bobeček.Samozřejmě vše s notnou dávkou chválení a potlesku:)
Takže v našem ledabylém vysazování pokračujeme.
Někde jsem vyčetla, že děťátka si začínají pořádně uvědomovat, že se „něco děje“ až kolem 15 měsíce.Na Verče vidím, že ještě také nějak pořádně nechápe, co po ní všichni s tím nočníkem vlastně chtějí.Ale to určitě přijde, chce to prostě čas.
Já teď pro změnu bojuji s tím, jestli ještě kojit nebo už to ukončit.Verča totiž o půlročním bojkotování všech různých značek UM vzala na milost Nutrilon, ale teď se zase já pro změnu nemůžu odhodlat to ukončit…
Doufám, že ti nevadí, že se o tomhle v tvém deníčku rozepisuji, když to nesouvisí s hlavním tématem, ale nějak nac tím pořád přemýšlím a pořád bych to s někým probírala.
Jinak se mějte krásně, doufám, že vám nočník už žádná zranění nepřinese :)
Za chvíli bude mít Laurinka první narozeniny, už plánujete oslavu?
Zdraví zvědavá Bodlinka a Veru 14m

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 24.08.05 21:58

Tedy doufám, že malá je Laurinka? Abych vám tu ještě nemotala jména.

 
Ella
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 24.08.05 22:24

Ahoj Bodlinko,
nemotáš, je Laurinka. S nočníkem nebudeme pospíchat. Nemá cenu malou do něčeho nutit a dělat z ní zázračně chytré dítě. Je drobounká a bez plínek do něj nacpe celý zadeček. No asi moc příjemný to pro ni nebude. Hraje si s ním ráda, tak u toho zatím zůstaneme.
S kojením ti moc neporadím. Já jsem kojila jen čtyři měsíce. Mlíka jsem měla dost, ale malá nechtěla přibírat. Aby jsme neměli mimi jako z koncentráku, tak jsme ji začali ke kojení přidávat Nutrilon. Bohužel z lahve. Ze začátku to bylo bezva, ale brzy si na ni zvykla a sát z prsa se jí nechtělo. Tak bohužel moje kojení skončilo. Moc mě to mrzelo. Závidím ti, že si vydržela tak dlouho.
Oslavu zatím neplánujeme, ale bude určitě pořádná. Už se těším na rozpatlávání dortu. To nesmí chybět. Jen nevím, kdo ho pak bude jíst. To abych nechala upéct dva. Jeden k papu a druhý k patlání.
Ještě jsem ti ani nepoděkovala za tvou reakci k mému článku. Děkuji
Ella a Laurinka

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 25.08.05 21:54

Ahoj Ello,
docela mě rozesmálo, jak jsi psala, že Laurinka do nočníku nacpe celý zadeček:)Naše Veru na něm sedí vždycky v takové póze, že je celá nakřivo a nechce narovnat.Je to také docela legrační posed.Vždycky jí říkám čííí-čííí-číí aby jí to nějak vyburcovalo k tomu čůrání a ona to po mě opakuje stylem šíí-šíí-šííí ale s čůráním si to nespojuje.Spíš jí to asi připomíná „kšic“ když vyháním oknem mouchy ven a začne divoce máchat rukama, snad aby také nějakou vyhnala.
To kójo si pořád nechám na noc, protože Veru se do rána průměrně 4× vzbouzí a chce vždy chvíli chovat a pak spí dál.A když jí dám k prsu, usne znovu mnohem rychleji.A jak spí přes noc Laurinka?

Mějte se krásně
Bodlinka a Veru 14m

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama