Smutný příběh dvou ježečků z dnešní noci.....

Ostatní

Ahoj holky, . žiju v paneláku na jednom malém sídlišti, zvířat tu mnoho není.. a když již nějaké, tak ze silnic a dálnic těžce zmatené...

Před jednou hodinou ranní se vracel manžel z práce a uprostřed silnice spatřil dva ježky. Jednoho zajetého :-( , druhého, který ho oňufával… Vyhnul se, zaparkoval a šel řešit toho živého, aby neměl stejný osud jako ten první… jenže on se nechtěl od toho partnera / bratra / maminky /??? hnout… držel se u něj zuby nehty… Nakonec se manželovi podařilo dostat jej ze silnice, do trávy. Jenže ježek si to namířil zpátky na silnici ke svému bývalému parťákovi… :-( .

Manžel to tedy vzdal, nešlo je od sebe oddělit, doufal, že během noci tam nikdo nepojede, a i kdyby, že jsou uprostřed silnice, dobře viditelní, tak že se jím snad lidi vyhnou… mezitím, že snad tomu živému dojde, že se parťák neprobere, nepůjde dál… že zkrátka ze silnice zmizí… .

V 7 ráno musel manžel opět do služby, tak mi za chvilku volá a ptá se: „Co myslíš?“ .

Samozřejmě, byl zajetý i druhý… :-( Manžel se rozčiloval, podle něj nemusel být přejetý ani jeden… bylo to v klidné části, kde se má jezdit pomalu… a přibrzdit a vyhnout se, zvláště v nočním klidovém období, prostě nebyl problém… .

Tak ježečci jsou spolu v ježčím nebi a mohu se uklidňovat jen tím, že je jim možná lépe, než kdyby jeden zůstal a bojoval se sídlištním prostředím dál sám… .

E.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 24.07.07 12:05

Ahojky,
možná si říkáte, proč jsem to sem vůbec psala… :-)
Prostě proto, aby se člověk z toho pocitu vypsal… proto, že si možná hodně lidí neumí představit, že takto reagují obyčejní ježci… možná proto, abych se z event. reakcí dozvěděla, že nejsem divná, že mne to velmi dojalo…  ;-)
Hezký den,
 E.

 
Peciaa
Povídálka 48 příspěvků 24.07.07 12:07

Ahojky, no pribeh je bohuzel smutny, ale co nadelame, ze?? Ridici by mohly vice davat pozor stejne jako tvuj manzel, no ale je videt, ze nekterym to je uplne jedno jestli neco prejedou  nebo ne!
Pises, ze bydlite v malem panelovem bytecku, jak snasite ty hoka?????
Mej se fajn, zdravime Petra

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 24.07.07 12:21

Horka snášíme „skvěle“ :-) Příjemných  téměř 30 stupňů ve dne v noci… :-/
Ale zítra frčíme na týden na kola do Jeseníků, tak bude dobře… už jen aby malá ve vozíku za kolem vydržela tolik dní za sebou… ono je něco jiného jednou za čas dlouhý výlet.. a pak týden každý den… uvidíme, ev. plán upravíme… .

Jinak k ježkům… to si člověk ani nechtěl nějak postěžovat na řidiče.. jen prostě že v tu chvíli, kdy se tě i taková blbina týká „osobně“… Jasně, když vidíš překážku, neucukneš, abys neohrozila sebe a zajedeš i psa… než se vybořit (myslím na silnici při velké rychlosti)… ale při té tiché noci… nikde nikdo… ti ježci byli najednou naši… kdyby šlo toho rozjetého přesunout nějak rozumě, tak by je manža přenesl oba, aby mohl ten živý truchlit v trávě… takto to člověk i vezme, že si říká, že mohl možná udělat i víc… .

No ale dnes mi tu dcera oznámila, že kočička je v peci (hračku strčila do soudku), snažila jsem se jí vysvětlit, že k čemu pec, že by bylolepší, kdyby byla kočička např.v doupátku, pelíšku… no a pak jsem řekla špatnou otázku - Co s kočičkou v peci? No a má čerstvě tříletá slečna prohlásila: „Upečeme a sníme ji“… :-/ No, takže zatím na takovou citlivku, jako je její maminka, nevypadá.. :-)  

E.

 
Peciaa
Povídálka 48 příspěvků 24.07.07 12:37

Tvoje mala ma teda zabavu!!! Kocicka v peci? To zni divne, co? To ji prejde, neboj!
Pekny den

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 24.07.07 19:10

Jojo, přejde.. jen co přestane Jeníček strkat do pece ježibabu a vystřídá ho nějaká jiná morbidnost… :-)  

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 24.07.07 22:57

Ne nejsi divná, taky jsem taková zvířecí máma a hodně mě bolí jakékoliv přejeté zvíře, tohohle se prostě už asi nikdy nezbavíme, ale co čekám, když lidi ubližují i sobě navzájem, jak se pak asi budou chovat ke zvířatům, že? No zkrátka, až se k sobě začneme chovat líp, třeba nebude lhostejný, ani osud ježků a vůbec všech ostatních zvířaž a potažmo naší planety. Měj se a užijte si dovču se vším všudy.

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 26.07.07 12:56

Možná jsem taky padlá na hlavu :-)
Včera jsem viděla z balkonu dopravní nehodu,chodec přebíhal valmi rušnou silnici.Řidič chtěl vyhnout,ale místo toho otočil auto na bok.Chodec to nezvládl :-( Neznám ho,a stejně jsem si poplakala.Celý večer mi bylo pod psa.Je tohle normální.A jen tak mimochodem,i v te­levizi nebo novinách se nejde něco,co obrečím. Matty

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 27.07.07 12:08

Smutné ale svým způsobem krásné. Zdá se, že láska až za hrob se projevuje i u zvířátek.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 01.08.07 13:58

Jsem to samé… dojme mne kde co :-) A nejsou to žádné těhu hormony apod… Odmala jsem dokázala obrečet kdejaký film… a vydrželo mi to… jsem za to vlastně ráda… kdyby se mnou nic nehlo, tak bych si připadala bezcitná, bez schopnosti empatie…

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 01.08.07 13:59

Někdy si říkám, jestli se ta láska až za hrob neprojevuje jen u zvířátek… ale to jen v ty černější dny… :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama