Dušička se vrací!

Uplynulo již pár měsíců, kdy jsem se odhodlala vložit sem svůj první deníček, který bohužel nesl smutný příběh o ztrátě miminka, našeho milovaného chlapečka.. Má své pokračování, ze kterého mrazí, ale zároveň má i šťastnější závěr.

Dušička se vrací!

Když jsem zde psala příběh formou loučení se s naším chlapečkem, bylo to vše ještě velice čerstvé a dodnes se s tím stále snažíme vypořádat.

Uplynulo 6 měsíců, kdy jsme stále čekali na výsledky z histologie, kde jsme očekávali shledání příčiny úmrtí miminka. Možná bychom čekali ještě déle, pokud bychom se nerozhodli to řešit právní cestou…

Mezitím jsem se však též rozhodla ke změně lékaře a nelituji toho. Nová doktorka nelenila a po kontrole starších výsledků z gynekologického vyšetření a kontrolách míry plodu mě poslala na genetické vyšetření z důvodu podezření na trombózu… Výsledek byl šokující.. Jsem pozitivní na tři typy mutace s vysokým rizikem vzniku trombózy. Přesto navrhla vhodný způsob léčby a že nám pomůže s případným novým těhotenstvím, které nám povolila zkusit hned po šestinedělí… Nechtěli jsme čekat moc dlouho, vzhledem k mému vyššímu věku a také jsem pociťovala příšerný pocit prázdnoty…

Tedy po dvou měsících jsme začali opět zkoušet.

Ale zatím zpět k těm výsledkům z histologie, které dnes držíme v rukou. Potvrzují slova doktorky… Příčina úmrtí plodu, připomínám v 34. týdnu těhotenství, byla trombóza a následná hypoplazie placenty… Děsivé zjištění jen potvrdilo pochybení lékaře, který přehlédnul nedostatečný růst miminka následkem nedostatečného toku výživy z důvodu ucpání cév placenty.

Tvrdil, že miminko roste jak má, že je vše v pořádku. Nová doktorka shledala miminko o 10 % menší, než mělo být a potvrdila, že by mohlo žít, kdyby lékař postupoval správně…
Dnes již vše leží na právnickém stole a doufáme, že se dočkáme spravedlnosti za našeho chlapečka i když víme, že už mu to bohužel život nevrátí… Věříme ale, že tím můžeme pomoci ochránit životy ostatních miminek nových budoucích maminek… Proto se také svěřuji s tímto příběhem i tady.

A jak jsem již nastínila v předešlých řádcích i v úvodu, jsem opět v očekávání nového miminka, tentokrát se správnou terapií a zatím se vše zdá být na dobré cestě. Tímto tedy chci vložit naději ostatním maminkám s podobným osudem.

Jsem momentálně v 14. týdnu těhotenství. Termín porodu vypočítán na 19. 7. 2021 přesně v den, kdy jsme přišli o našeho milovaného Fahimka (19.6.2020)… jen o měsíc později. Dušička se vrací…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
36777
19.1.21 19:18

Je mi líto vaší ztráty, ale jsi si jistá, že rozdíl 10% je signifikantní? KOnzultováno se znalcem? Když uvážíme, jak velká je nepřesnost měření velikosti plodu ultrazvukem. Tady https://zdravi.euro.cz/…praxi-422553 se uvídí jako závažný skles, když je plod pod desátým percentilem. Ikdyž lékaře nakonec neodsoudí, zatažením do toho procesu mu značně zkomplikujete život. Chápu, že potřebujete oznait a potrestat viníka, ale on viník často není.

Příspěvek upraven 20.01.21 v 05:58

 • Zmínit
 • Nahlásit
29
20.1.21 11:01

@Pudloslava Děkuji za názor, ale ten rozdíl 10% byl potvrzen v pitevním nálezu, znatelný mnohem více byl i na zprávě z ultrazvuku načež jsme se radili s několika dalšími doktory, kteří pochybení potvrdili. Tudíž tady nebylo o čem dál diskutovat. Na dotyčného doktora bylo posléze nalezeno více pochybení, která bohužel končila podobným osudem. Chápu, každý má právo vyslovit svůj názor, ale tady je pochybení již potvrzeno a nebylo by hezké, aby se dále díky takovémuto doktorovi opakovaly další neštěstí a rostl počet nešťastných maminek a mrtvých miminek.

 • Zmínit
 • Nahlásit
21.1.21 14:02

Moc mě mrzí to čím jste si prošla. Já si myslím že je moc dobře že to řešíte právní cestou. Když jsem byla malá tak mi chybnou medikací lékaři doslova zabili prababičku jenže moje rodina z toho tenkrát byla natolik zoufalá že to právně neřešili a mě to dodneška štve protože ty lékaři kteří jí zabili zůstali nepotrestaný a mohou tu chybu kdykoliv zopakovat. Přeji Vám mnoho štěstí do dalšího života a hlavně zdravé vytoužené miminko :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
472
21.1.21 19:21

@Lucí_123456
Tak já se předem omluvím zakladatelce, že reaguji na příspěvek trochu mimo téma jejího deníčku, ale prostě mi to nedá.
Je mi moc líto že jste prababičku ztratili, neznám souvislosti, ale vyjadřovat se stylem že ji lékaři zabili, jsou trochu silná slova. Čím to máte podloženo? Nechtěla bych být v dnešní době lékař, ač si vyberete dle mého úctyhodné povolání - pomáhat lidem, jste stále jednou nohou v kriminále.
Přeji vám, ať se se ztrátou v rámci možností vyrovnáte.
A zakladatelce upřímnou soustrast nad ztrátou chlapečka. Ať je těhotenství klidné a pohodové a výsledkem zdravé a spokojené miminko.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3525
22.1.21 10:50

Moc vám držím palce, ať je tentokrát vše tak, jak má být a vy se můžete radovat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
22.1.21 16:26

@jamik1416
No lékařské zprávy a různé tyhlety dokumenty jsem nikdy neviděla a nečetla protože v té době mi bylo asi osm let ale prostě tak nějak v kostce se jednalo o to že lékaři nerozpoznali včas mozkovou příhodu.
Moje babička to konzultovala s nějakými lékaři s kterými se zná a skutečně k pochybení došlo ale v čem a jak to přesně nevím a právě už se v tom nechtěl nikdo pitvat protože život prababičce tím nevrátíme. Já souhlasím že dneska je lékař jednou nohou v kriminále ale pravdou je že prostě v tomhle odvětví se nesmí stávat chyby.

 • Zmínit
 • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele