Snad trochu úsměvné

Snažení

Ahoj holky. Včera jsem psala o tom, že mne má lékařka posílá na různá vyšetření, aby zjistila příčinu dvou spont. potratů. A co je trochu úsměvné? Jedno z vyšetření je i spermiogram mého manžela.

Samotné vyšetření úsměvné patrně není :-);koukat pod mikroskopem na ty malý potvůrky, jak rychle mrskají svými bičíky, jak závodí, která bude nejrychlejší a kolik jich vlastně je.
Budu vám vyprávět malou historku.
25.4. jsem manželovi přichystala vpravdě originální dárek k výročí sňatku. Žádanku na spermiogram, včetně poučení co a jak:-).
V první chvíli koukal a poté mne ujistil, že vyšetření podstoupí, protože si také přeje mimi a chceme přeci znát příčinu našeho nezdaru.
Pak ovšem vyvstala otázka realizace. „Myslíš si snad, miláčku, že jde vše jako na povel?„…to si nemyslím, ovšem s malou pomocí je získání vzorku jistě možné:-)
Bydlíme v Kladně a oba dojíždíme do Prahy za prací. V Praze mám také všechny své lékaře.
Cesta do práce nám trvá zhruba 35minut.
Do laboratoře je nutné „vzorek“ dopravit nejlépe do hodiny max. do dvou hodin po odběru, v nádobce, která je chráněna před světlem a uchovávána při teplotě blízké teplotě lidského těla.
A teď přišla ta úsměvná představa. „Můj drahý, dovedeš si představit to ráno?
5,25 budíček…nebo raději dříve:-)…přeci jen potřebujeme získat „vzoreček
sprška…hurá do oblečků…nezapo­menout „nádobku"…hezky v teplíčku, ať chudáčci nepomřou.....a už vybíháme z domu, nasedáme do auta a uháníme s větrem o závod do laboratoře v Praze.
Můj manžel, s lehkým úsměvem na tváři, pravil „Miláčku, musím uznat, že to bude pěkná honička".
V tu chvíli, jsem při té představě, dostala téměř záchvat smíchu a odpověděla: „To tedy bude, můj drahý…a to doslova a do písmene".
Při boji s mou blízkou známou „smutnivkou ubulenou" to byla po dlouhé době chvilka, při které jsem se opravdu hezky zasmála. …Snad vám ta historka také vykouzlila malý úsměv na tváři:-).
Držte nám pěsti, koncem týdne jdeme zkusit tento „štafetový závod" v praxi. Doufám, že vyhrajeme a cestou nebude nikde žádná stojící kolona vozidel.
Mějte se krásně a všem snažilkám i sobě přeji, ať nás „smutnivka ubulená" pokud možno nenavštěvuje.
Páček Barbara.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Siska
Kecalka 455 příspěvků 27.04.05 16:03

Ahoj,B.
Po přečtení tvého článku mi úsměv z tváře určitě jen tak nezmizí.Hned jsem si vzpomnela,jak mi nedávno vykládala kolegyně svou historku.Před 20lety takto fofrovala autem s lahvičkou v podprsence(aby se všechny spermijky měly jako v bavlnce) do Znojma.
Přeji vám,ať vše dopadne co nejlépe.S

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 27.04.05 19:25

:o))
Na začátku našeho snažení za pomocí doktorů jsme si také jednou zajeli takovýto závod :o)))
Manžel šel na šestou do práce, já měla budík na 7.30, manžel dojel, rychle proběhla „akce“ (musím podotknout, že za neustálých výbuchů smíchu), honem oblíct a hurá do víru velkoměsta… Laboratoř je na úplně opačném konci Brna, ale zvládli jsme to i v ranní špičce :o))) Lékaři chtěli, abychom „vzorek doručili“ nejpozději do 40ti minut. Po šílené jízdě s miminky v lahvičce, kapesníku, rukavici a kapse zimní bundy, manžel vzorek odevzdával se slovy: „Dvacet minut, rychleji to nešlo!“

Tak ať ve svém „závodě“ také zvítězíte. Každopádně si asi užijete i trochu srandy :o)))
 Dadla

 
Anonymní  27.04.05 20:34

Známé se „hemživci“ vylili do kabelky.....:-)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 28.04.05 06:09

Ahoj Bramborko,taky jsem se hned po ránu tady v práci usmívala:)
každopádně ti držím moc palečky,hlavně ať už vám to do třetice vyjde!!!!
Já jsem 4 den po revizi/zamlklé těhu/a taky mi ta nálada občas kolísá.Ale už je líp!!
Tak brzy přeju //.
 Pupula

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 28.04.05 10:47

Teda to jsou povedeny historky, docela dost se tu bavim :o))))))))
Teda zila jsem v predstave, ze se to odehrava v jakesi mistnosti s lechtivejma casopisama, tak tohle je lepsi, neni nad „domaci pohodu“ :o)))) A jestli pak potencialni ditka budou mit toulavy boty, tak vite z ceho to maj :o))))))
Preju vice veselych prihod na ceste za mimi a vesele mimisky brzy v naruci.

Monca a moncicaci

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 28.04.05 23:59

Ahoj Barmborko,
i já znám „smutnivku ubulenou“ a historky jak nejlépe převézt ta hemžíky :-DDDD

Na IUI jsem je vozilaopravdu za podprdou aby měli tu nejlepší teplotu, byla to legrace a potom mě dostala sestřička, když jsem sensažila jí nádobku co nerychleji předat tak mi řekla ať si jí hezky nechá u sebe, že tam má ještě jednu paní na IUI a co kdyby to nakonec popletla. No samozřejmě si dělala legraci a docela ě i pobavila :-DDDD

Naštěstí manžílkovi už teď nedělá problém ani to vykonat v té potupné kabince, ale protože máme CAR 100 km daleko, tak to ani jinak nejde.

Přeji ti hodně štěstíčka a děkuju za ten úsměv co jsi vykouzlila na mé tváři ahojky Maru

 
Anonymní  29.04.05 16:30

U nas to bylo trochu jinak. Od kliniky bydlime dost daleko, takze zadna honicka v aute se spermiemi v podprsence. Manzel statecne vstoupil do andrologicke laboratore. Ja cekala v blizkem parciku pred klinikou. Asi za 10 minut vysel…bledy a smutny…ze to nejde takhle na povel a jeste v nejaky blby kabince…tak jsem ho vzala za ruku, trochu se prosli, dodavala jsem mu odvahu, jak to jen slo…:-)) no a pak teda sel zpatky dovnitr…vysel vysmatej se slovy - tak jsem jim to tam teda nandal!!! :-)) taky jsme se tomu smali…ale jen do chvile, kdy jsme se sli zeptat na vysledek - velice spatny spermiogram - nutne IVF. Pak si to manzel vyzkousel v te „eroticke kabince“ jeste nekolikrat…a snaha nebyla marna!!! Za 6 tydnu mam termin porodu!
Vsem snazilkam a snazilcum preju dve carecky!!! pa aja

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 20.08.05 09:10

Milá Barbaro,

Tvým článkem jsi mě pobavila:-). My jsme podstoupili vyšetření spermií letos v červnu. V té době jsme se snažili o mimi 22měsíců. Partner pořád tvrdil, že chyba v něm prostě být nemůže, protože má 12-ti letou dceru:-), a já mu zase tvrdila, že spermie se každých 72dní mění!
Když dostal loni žádánku na spermiogram, tak nešel, po druhé jsme nějak nestíhali, protože jsme se stěhovali, ale v červnu už jsem ho prostě donutila:-)
Protože v Chomutově to nedělají, museli jsme do Mostu. Také jsme měli poučení, naštěstí tam bylo doručit až do 120min. po odběru. Objednaní jsme byli na 15h. Přišel dřív z práce a se synkem (5,5r.) nás vyplonkoval ven, prý při představě, že budeme ve vedlejší místnosti… Tak jsme šli ven. Nezapomněla jsem mu však připomenout, že vzorek musí mít teplotu těla! Tzn. žádné v ruce, ale nejlepší bude, když si dá lahvičku se vzorkem třeba pod paždí (slipy nenosí).
Mezitím jsem se venku bavila se sousedem, a najednou už vidím, jak vychází. Ženeme se k autu, protože musíme syna odvézt k babičce a pak hurá do Mostu, ale ten soused nás prostě zdržuje. Mluví o gumách a já doslova „pěním“! Konečně vyjíždíme. Partner mi podává lahvičku se vzorkem a já ji dávám do podprsenky (to jsem si přečetla v poučení:-)) a vyrážíme. Mamka bydlí cca 12km od Chomutova, tak vyrážíme kosmickou rychlostí, oba jsme nervózní až hrůza. Syn pořád mluví a mluví, aspoň člověk myslí na něco jiného.
Sotva jsme vyložili synka, vyrážíme do Mostu. Přijíždíme tam hodinu a půl od odběru, docela dobrý:-). Vyfuníme schody do 3. patra a v čekárně už čekají další dva páry. Pořád kontroluji vzorek, aby náhodou nevypadl. Po 20-ti minutách čekání jdeme do ordinace. Dr. příjemný, podal nám ruku a zasedl k PC. Nejdřív napsal vše o přítelovo zdraví, okrajově se zeptal i mě. Potom vyinkasoval 500,–Kč (protože nemá smluvní vztah s pojišťovnou) a žádá ode mně vzorek. Lovím v podprsence a podávám mu ho.
Hm, bylo to špatně utažené, povídá Dr. S přítelem jsme se usmáli, byla to prostě rychlovka:-))). Kápne kousek na sklíčko - prý je s nějakou mřížkou a jde s tím k mikroskopu. Dívá se a říká, noooo, hmmm… a my čekáme a jsme oba nervozitou zpocení:-). Pojďte se podívat, jestli chcete, zve nás. Tak jdu první. Nikdy jsem na vlastní oči neviděla tolik potvůrek mrňavých:-))), vážně to vypadá jako na obrázku:-), partner kouká také. Výsledek byl skvělý! 87% živých a schopných k oplození, dokonce i množství je výborný. Doporučil ho jako vhodného dárce. Takže za ty nervy to jistě stálo:-))).
Jdeme z ordinace a v ruce držíme zprávu pro mou gynekoložku. Přítel jako by vyrostl, jak je pyšný:-).

Mějte se všechny moc krásně a nám všem snažilkám přeji co nejdřív //!!!

Radka

 
Anonymní  21.08.05 23:36

Ja vas obdivuji…snad vsechno dopadlo dobre, ale ak bych byla na tvem miste a mela za sebou dva sponntanne potraty, tak bych zvolila prirozenou metodu Dr.E.Jonase a to v tvem pripade ctvrtou skupinu, pro poceti zivotaschpneho ditete.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama