Snažení je stále hodně daleko

O životě

Milé maminky, čekatelky, snažilky či nesnažilky... Když má spolužačka byla v očekávání, byla jsem z toho docela nadšená.. A tak mi to nedalo a já na netu hledala informace o těhotenství, vývoji miminka ještě v bříšku i po porodu, o porodu a péči o miminka a děti. Našla jsem emimino.

Milé dámy, to jsem toho dne ještě netušila, jakou se mi tato stránka stane drogou. :-)

Začala jsem postupně číst Vaše deníčky, některé radostné, jiné neskutečně smutné a psané s bolestí a slzičkami zámutku. Věřte nebo ne i já, nečekatelka a nesnažilka, nad mnohými (i radostnými) deníčky či diskuzemi, uroním slzu. A často ne jednu..

Věřím, že na těchto stránkách dochází k vytváření nových přátelství a i přes některé neshody se sem rády vracíte :-)

Já sama jsem docela dlouho zvažovala zda napsat či ne.. Snad proto, že některá z Vás by si mohla myslet, že jsem zvrhlík, ukájející se nad tím co, kde, kdo a jak napíše o těhotenské cukrovce, snažení se či o názoru na problém očkování.. :-D :-) Vážně, zkrátka se jen zajímám o něco, co pro mě, snad, jednou bude také aktuální :-)

Vídám tu mnoho silných maminek, které si prožily či stále prožívají těžké časy a těm patří můj obdiv!!

Mě je 22 let a studuji druhým rokem vysokou školu :-( Šťastná nejsem z toho důvodu, že jsem měla jiné plány.. (Práce, byt, společné bydlení s přítelem…) Ale z finančních důvodů, je tato varianta zatím nejlepší řešení :-) Bydlím ještě s maminkou.

Přítel je témeř o rok mladší a mimčo chce až mu bude 30 let. To zavrhuji. Uznávám, že ani já, ani on nejsme v tuto chvíli připraveni mít rodinu, ale čekat ještě 9 let, abych zjistila, že TŘEBA nemohu mít děti, nehodlám :-) Vaše zkušenosti a trápení se snažením, mnohdy několikaletým, mě děsí a pokud toto má potkat i mne, chci to vědět co nejdříve, abych, pokud možno, mohla jednat..
Pohrávám si s myšlenkou začít se snažit za tři roky..
Pokud bude s kým. :-D Naštěstí přítel je splachovací a myslím si, že když se budu, až přijde čas, hodně snažit, že ho ukecám :-)

Samozřejmě jako první na řadu přijde můj nástup do práce, dále oprava bytu, zabydlení se v novém a pak…? :-)
Krásně si to maluju, viďte :-) No já se řídím heslem: „Uvidíme,“ řekl slepej. :-)

Pokud jste dočetly až sem, obdivuji Vás, protože vím, že občas toho příliš nakecám :-D

Moc se omlouvám za případné chyby :-)

Mějte se krásně a přeji Vám všem mnoho krásných dnů :-)

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
karkuš
Kecalka 256 příspěvků 01.10.10 06:57

Ahoj, jsem na tom stejně jako ty, taky ještě nečekatelka a nesnažilka, jen o dva roky starší. Dokončuji vysokou a pak uvidíme. Ale emimino sjíždím s přestávkama už asi dva roky, alespoň budu dobře teoreticky připravená ;)

 
tulidlo
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 01.10.10 07:48

Já přesně tak, už přes dva roky tady čtu příběhy, rady a vše možné, konečně jsem se taky zaregistrovala a minulý měsíc povýšila do snažilek :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 01.10.10 08:23

Přeji Ti, ať všechno vyjde tak, jak si přeješ! :lol:

 
karkuš
Kecalka 256 příspěvků 01.10.10 08:36

Takže je nás tu víc, nezaložíme si diskuzi? :mrgreen:

 
mati
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 01.10.10 09:45

Hezky napsané :palec: a hlásím se do party :-) Jinak jsem se na emimino dostala původně přes hledání infa k HA (a následným souvisejícím problémům) jelikož jsem ji musela ze zdrav. důvodů vysadit, sice ze začátku jsem vyváděla co kdyby se nám stala nehoda… až jsem došla k tomu, že by mi ty // vůbec nevadili :srdce: i když rozum říká, že zrovna teď není ideální doba.

 
JanaK88
Závislačka 4281 příspěvků 01.10.10 10:11

Taky jen nakukuji, zjišťuji informace a přitom vím, že na mimčo je ještě hodně času. Tady se vyblbnu a pak se můžu zase v klidu věnovat studiu :-D

 
evel
Kecalka 257 příspěvků 01.10.10 10:43

Ahojky, jsem ráda, že jsi sem napsala a že nejsem sama, kdo sem rád chodí, čte si příběhy atd. taky nejsem čekatelka, zatím ani snažilka, ale s touto myšlenkou si již delší dobu pohrávám. Mě je 25let s přítelem jsme od začátku věděli, že jednou spolu budeme miminko mít, ale jsme spolu od mých necelých 18 let. Takže jsme věděli, že zatím je to v nedohlednu, což mi občas přišlo šílené, i přes to, že jsme věděli, že si nejdříve zajistíme bydlení. Já jsem si do toho dodělala další školu, tím jsem získala lepší zaměstnání a teď po sedmy letech už plánujeme, že za dva roky by to bylo ideální :srdce: :-D takže jsem moc ráda, že tu je někdo, kdo má stejné myšlenky a taky chce ještě chvilku počkat. :mavam:

 
kacka76
Nováček 10 příspěvků 01.10.10 11:40

ahojky, jojo, všichni máme svoje plány a já ti moc přeju, aby se ti všechno splnilo tak jak si přeješ!!!!

 
martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 01.10.10 16:13

Držím ti palce at ti vyjde vše tak jak si přeješ :palec:

 
Tutik  01.10.10 21:47

Evel - tak jsi mi připomněla mě samotnou před třemi lety. Teď je mi 28, jsme s manžou taky od 18. Dala jsem mu podmínku, že chci mimčo do 30, mně už tři roky vrtalo hlavou, jestli to půjde nebo ne a ono to šlo na 1. pokus :srdce: Teď si užívám těhotenských nevolností ve 3 měsíci:mrgreen:
Takže užívejte života nemaminek a pak všem držím pěsti, aby to vyšlo, když budete chtít :huban:

 
_katka_such_
Kecalka 121 příspěvků 02.10.10 12:09

Dobré poledne a dobrou chuť, pokud právě obědváte!! :-D
Ani jsem nečekala nějaké reakce a vida :lol:
Za reakce děkuji, za přání také :-)

Ráda se připojím do nějaké diskuze…?
Já nevím jak se zakládají :-D Ale pokud to někdo víte a založíte ji budu jen ráda.. Nedávno jsem ahlédla diskuze jako: Budoucí snažilky nebo tak nějak.. ale když jsem nahlédla, tak tam byly většinou holky (moc mi to nejde přes pusu, když je neznám:-D ) které měly snažení za pár..narozdíl ode mě.. :-D

Tak „Uvidíme,“ … :-) jestli se nám podaří založit nějakou diskuzi..
Pokud se někdo odhodláte, budu se jen ráádaa !! :-)

 
JanaK88
Závislačka 4281 příspěvků 02.10.10 18:50

No ona je otázka jestli skupinu zvolit veřejnou či soukromou. Založení je pak hodně snadné :palec: Ale také je důležité, aby tam členky i přispívaly a nejednalo se o mrtvou skupinu. Jinak jsem pro založení :potlesk:

 
zubarka  02.10.10 20:11

ahoj, koukám že se objevuje spouta holek se stejnými myšlenkami :-) my budeme s přítelem v prosinci 5 let, mě bude za dva měsíce 27. ZAtím ještě beru HAK, ale už mám „na dohled“ její konec :-) sice je tam ještě 7 platíček, ale každý den odpočítávám :lol: chvílema se děsně těším, chvílemi zase vůbec :-)

 
SimiM
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 02.10.10 21:45

Moc hezký příspěvek (zakladatelky), opravdu! :palec: Myslím, že žádné mamince nemůže vadit, že sem chodí i „nesnažilky“, však proč ne? Sama jsem emimi objevila až v těhotenství… Jak vidno z metříku, máme hned dvojitou radost :lol: také jsem se bála, zda nečekám moc dlouho (děti se narodily v mých 31 letech), ale vše šlo dobře, přirozeně. Jsme s manželem také od mých 18 a dlouho se nám do rodičovství nechtělo, byli jsme spokojení. Teď jsem ale moc ráda, že děti mám, a rovnou dvojčata. :-) Na druhé straně jsem ale ráda, že jsem počkala - stihla jsem si splnit spoustu snů, a teď jsem fakt spokojená osoba. Držím palce, a jen nás čti dál! :palec:

 
evel
Kecalka 257 příspěvků 04.10.10 11:56

taky se ráda přidám k případné diskuzi, bohužel neumím zakládat, tak jestli se nás najde víc a někdo z nás bude umět diskuzi založit, tak jedině dobře :lol: Možná by to chtělo rovnou uzavřenou. Co jsem si všimla, tak je pak problém otevřenou diskuzi zavřít… :roll:
Tutik, jsem ráda, že Vám to vyšlo, tak jak jste si přáli. Sand se nám bude taky tak dařit :srdce:

Příspěvek upraven 04.10.10 v 11:57

 
_katka_such_
Kecalka 121 příspěvků 04.10.10 12:29

Já diskuzi právě založi taky neumí, jak jsem psala.. :-D
Taky jsem viděla, že chvíli trvá, než se diskuze na požádání zamkne, ale byla bych pro, aby, alespoň zpočátku, byla odemčená.. Aby se mohl kdokoliv a kdykoliv připojit. Četla jsem, že do zamčené se dá vstoupit jen na požádání a to ještě po schválení.. Já osobně bych se do zamčené diskuze jako nováček asi moc zapojit nechtěla.. Asi bych se cítila jako „vtěrka“… :-D
Ale samozřejmě chápu, že se diskuze uzavírají, holky probírají i intimní záležitosti, když už se lépe znají..
Já jsem teda zatím pro otevřenou diskuzi, tajnustky bychom mohli probrat v SZ..kdyžtak…? ;-)

 
_katka_such_
Kecalka 121 příspěvků 04.10.10 12:31

A hlavně.. kdybych diskuzi chtěla založit, tak kde?? :-? :-D

  • Když miminko nepřichází? To určitě ne..
  • Cseta od // až k miminku… ?

vážně nevím… :)

Příspěvek upraven 04.10.10 v 12:34

 
karkuš
Kecalka 256 příspěvků 04.10.10 14:00

Holky, tak jsem se na to vrhla a založila tu diskuzi, když už jsem to tady nakousla ;) Pokud se budete chtít přidat, tady je odkaz: https://www.emimino.cz/…louho-51558/
Je to v sekci „stejná situace“, jmenuje se snažení až za dlouho. Ráda Vás tam uvidím :-)

 
JanaK88
Závislačka 4281 příspěvků 04.10.10 21:47
Skupina

Dovoluji si všechny nesnažilky pozvat do skupiny Snažení až za dlouho.

 
Lu-mi-ro  06.10.10 11:30

Ahojky, absolutně Tě chápu. Do nedávna jsem na tom byla stejně.Loni v září jsem si vzala o 3 roky mladšího přítele(mně je 26 a jemu 23) a letos na jaře jsme koupili byt, ktery jsme si ještě pěkěn zrekonstruova­li.Pracuji už víc jak 3 roky takže nějakou praxi mám a letos v červnu jsem vysadila prášky s tím, že bychom to mohli pomalu zkoušet a ejhle.2 měsíce jsem nedostala menzes tak mi to bylo divné a navštivila gynekologa. Ten mi po odběrech krve sdělil, že mi nepracují vaječníky…Nyní mě čeká genetické vyštření a spousta otázek, co bude dál…Upřímně se toho dost děsím, jelikož když čtu příběhy snažilek, které mají podobný nebo stejný problém, co já, není mi do zpěvu.Nejhorší je, když kolem sebe všude člověk vidí těhule nebo ženské, které mají 3 zdravé děti a já se budu střepat, abych měla aspoň to jedno a zdravé!!!Každý mi pořád říkal ať nečekám a praštíme do toho, jenže v dnešní době (obzvlášť když člověk studuje - já studovala do 23 VOŠ a nemá za otce Billa Gatese) opravdu není možné jen tak si pořídit dítě!!!Každopádně hned jakmile dostuduješ a budeš mít vhodného partnera a nějaké to bydleníčko tak neváhej…Čím dřív začneš, tím míň budeš stresovaná v případě, že vám to třeba nepůjde hned…Já závidím rodičům, kteří mě zplodili ve 20 letech a ani nevěděli jak…Dnešní doba je na tohle hodně obtížná!!!Přeji ti moc štěstíčka!!! :-D

 
_katka_such_
Kecalka 121 příspěvků 06.10.10 16:15

Ahojky Lu-mi-ro :-)
Mrzí mě, že máš takové problémy :-( Já si to nedovedu představit, jistě musíš být zoufalá..? Je to hrozné, když přijde čas, člověk si řekna:„Ano, teď je ta pravá chvíle stát se rodičem,“ a ono to najednou nejde… :-( Nedovedu si to představit.. Dnešní medicína dokáže spoustu věcí a tak nezoufej, uvidíš jak dopadne vyšetření! :-) Buďte optimističtí, jistě Vám bude přáno a testy dopadnou dobře :-) A pokud to nebude úplně růžové, tak bojujte a držte se! Pokud bude vaše cesta k miminku delší, tak o to sladší bude odměna na jejím konci ;-)
Já jsem zvědavá jednou na sebe.. :roll:

Je divné, co člověk nezjistí po několikaletém užíváni ATK.. -Že vlastně menstruace docházela pouze kvůlu „stimulaci ATK“.. FUJ! Člověk aby se bál do sebe ty HORMÓNY ládovat .. a kolikrát je to pěkná řádka let..

Tak Lu-mi-rko - Držím pěstě!!! :palec: :kytka:

 
M876116
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 23.05.12 11:27

Ahoj, jako bych začátek článku psala já :-D I já jsem jednou načíhla a už se nemůžu odtrhnout. Je to jako droga. Přečíst si o radosti, smutku, novinkách a starostech. Akorát plány jsou trošku jiné. Od září se konečně stanu snažilkou :potlesk: :dance: !! Na dítě se těšim snad už od osmnácti a tak si říkám, že v 25 letech by to bylo ideální. Tak snad to klapne.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama