Snažení? Ne, už těhotenství

Snažení

Chtěla bych tímhle deníčkem dodat odvahu a více sil všem snažilkám, které už pomalu přestávají doufat a věřit, že k nim miminko přijde. Nebojte holky, přijde určitě!

Kdo by to řekl, že 5 měsíců po vydání mého posledního deníčku plného smutku a ztrácející se naděje, budu těhotná! A je to tak :)

Vánoce uplynuly, začal nový rok a já jsem na miminko pořád myslela, hlídala si všechny možné i nemožné plodné dny, nutila manžela do snažení, i když se mu nechtělo, ale vždycky to „přetrpěl“ :D V práci mě to nějak přestávalo bavit, tak jsem začala uvažovat o změně. V našem kraji té práce sice moc není, ale nevzdávala jsem to a začala ve velkém rozesílat životopisy.

Manžel práci naopak ztratil, takže jsme měli o „zábavu postaráno“. A tak jsme se pomaličku začali rozhodovat, jestli se nepřestěhujeme někam jinam. I když to tu máme hrozně rádi, chtěli jsme to zkusit kvůli práci a vyzkoušet zase něco jiného. O manžela jsem strach neměla, ten na co sáhne, tak to mu vyjde (kromě žehlení a vaření :) O sobě si myslím, že bych se taky neztratila.

A teď přijde to, na co všichni čekáte :) Jeden večer, když jsem se vrátila z další cesty za rekvalifikačním certifikátem, jsem si zkusila test. MS měla přijít další den. Nevím, co mě to napadlo, říkala jsem si, že tam stejně nic nebude, protože jsme s manželem víc spali vedle sebe, než spolu :) Nic tam podle očekávání nebylo. Tak jsem test vrátila do obalu a šla se sprchovat.

Pořád mi to ale vrtalo hlavou, a tak jsem se šla na test podívat znovu. A byly tam //! Nevěřila jsem tomu! To není možné, po 9 měsících snažení to vážně klaplo? A co v tu chvíli dělat? :) Chodila jsem po bytě jako blázen a přemýšlela, jestli to říct manželovi hned, nebo až za chvíli :)

Chtěla jsem to ale vydržet až do kontroly u lékaře (před nějakou dobou byl test taky pozitivní a já o mimi brzy přišla, tak jsem se zařekla, že dokud si nebudu 100% jistá a nepotvrdí to doktor, nebudu to nikomu říkat). Druhý den ráno, jsem si udělala další test a objevila se tam výstavní dálnice :) Byla jsem hrozně šťastná, ale zároveň se bála, aby to vše dobře dopadlo.

Bohužel jsem to tajit dlouho nestihla. Za 3 dny jsem začala v práci krvácet (a v duchu si říkala, ach jo, už je to tady zase). Oznámila jsem kolegyni, že musím jít nutně k dr. a běžela jsem na kontrolu. V čekárně jsem prožila nejdelší půlhodinu v mém životě. A pak to přišlo. Pan doktor mi oznámil, že tam něco vidí a těhotná jsem! Jsem těhotnááá! Konečně! :) Jelikož jsem ale krvácela, nasadil mi prášky a ihned vypsal neschopenku.

Pak už to šlo ráz na ráz. Vrátila jsem se do práce a musela s pravdou ven. Tam vše pochopili a hnali mě domů. Volala jsem manželovi, ten pro mě hned přijel a celý bílý na mě čekal v autě. Byl hrozně nadšený a viděla jsem, že by mu i slzička mohla ukápnout. :) On je v podstatě takový drsňák, málo dává najevo emoce, ale když jsme se brali, viděla jsem, jak se mu lesknou oči. Tohle byl druhý okamžik, kdy jsem ho viděla dojatého a zároveň vyděšeného.

A začal měsíc neschopenky plný očekávání a doufání, že na konci bude všechno v pořádku. Nevolnosti mě také neminuly, takže jsem si to opravdu užila. 30. 3. mě čekala ta osudná kontrola. Nepřipouštěla jsem si žádné komplikace a věřila, že se miminko tentokrát udrželo :) Uff, všechno bylo ok! Mimi se vyvíjelo tak, jak mělo a já byla ta nejšťastnější těhulka na světě!

Teď jsem na začátku 4 měsíce, chodím zase do práce, manžel práci taky našel a neodstěhovali jsme se :) Chtěla bych říci, že i když si dalo miminko načas, vědělo, že mělo přijít až teď. Změnila jsem postoj k životu, začala si vážit obyčejných věcí a hlavně, jsem si naprosto jistá, že budeme ti nejlepší rodiče na světě :)

Holky, budoucí maminky, nevzdávejte se, zkuste si najít novou zábavu, je jedno jakou, sport, bylinky, knížky, cokoliv a myslete pořád na miminko a každý večer před spaním si říkejte, že jste připravené býti maminkami. A to by bylo, kdyby to to mimča neslyšely a neřekly si, jé, k té půjdeme, ta nás bude mít ráda a postará se o nás!

A vtip na závěr: Celou dobu jsem si tak říkala, že bych nechtěla mít miminko Štíra. A podle předběžného odhadu porodu to bude říjen, a to na den narozenin mého manžela, který je Štír jak poleno ! :)

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maya35
Kecalka 137 příspěvků 09.05.12 06:27

pro mě úsměvný deníček, snažení dlouhých devět měsíců :mrgreen: , my se o první dítě snažili pět let..takže vše nejlepší k těhotenství, ale věř, že tohle žádná doba není..

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 09.05.12 08:04

Ahoj, tvoj denníček ma celkom pobavil, hlavne veta : rozmýšlala som, či to manželovi povedať hneď, alebo až za chvíľu. :D A mimochodom, pozdravuj manžela, som tiež škorpiónka, sú to dobré deti, nemaj strach ;) len musíš vedieť, čo na ne platí :) :palec:

 
24kačkač
Kelišová 5313 příspěvků 09.05.12 08:12

Krásný deníček Nonynko! Teď už jenom aby to byl ten chlapeček :*

 
javelinka
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 09.05.12 08:19

Tak my se o první dítko snažili a vyšlo na poprvé, takže věř, že pro mě zase tohle dlouhá doba je. Tímto vzkazuji maya35 , že je mi líto, že jste se museli snažit tak dlouho, nicméně je docela necitelné říct někomu, pro mě je to úsměvné, to není dlouhá doba. Každý cítíme subjektivně a pro nonynku8 to asi dlouhá doba byla..Pro mě by byla taky. Nony blahopřeju ti k těhotenství a držím palce, ať je vše v pořádku!:-)

 
maya35
Kecalka 137 příspěvků 09.05.12 09:12

litovat mě rozhodně nemusíš a za svým si stojím devět měsíců není žádná doba a ten závěr k tomu cituji.. Holky, budoucí maminky, nevzdávejte se, zkuste si najít novou zábavu, je jedno jakou, sport, bylinky, knížky, cokoliv a myslete pořád na miminko a každý večer před spaním si říkejte, že jste připravené býti maminkami. A to by bylo, kdyby to to mimča neslyšely a neřekly si, jé, k té půjdeme, ta nás bude mít ráda a postará se o nás! o tom radši nepíšu, protože pisatelka je tak trochu mimo, nedokáže si představit, čím některé holky musí projít, než se po několika letech dívají do kočárku na svoje miminko..pro mě je to úsměvné a myslím si, že odpovídá věku pisatelky deníčku, tím myslím tu naivitu, že večer budu myslet na mimi a ono mi skočí zřejmě k ránu do břicha :mrgreen: Pisatelko, nic ve zlém, přeju ti pohodové těhotenství a vůbec aby se ti dařilo :kytka:

 
javelinka
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 09.05.12 09:29

@maya35 jenom potvrzuješ má slova, že to jsou subjektivní pocity, pro tebe je 9 měsíců krátká doba, pro mě a pro nonynku dlouhá doba zase dlouhá, takže polopatě.. nepiš jí, že je to krátká doba, když ona to tak necítí (když uvedu příklad, abys věděla, jak to myslím, je to jako bys srovnávala některé lidi třeba v ČR, co jsou chudí a nemají pomalu co do pusy s lidmi třeba v Somálsku, a těm u nás bys říkala, ale vy víte prd, co je hlad, podívejte se na Somálce! Samozřejmě, že Somálci mají asi větší hlad, ale neznamená to, že ti u nás ho nemají) Stejně tak jako ty, ano čekala jsi o hodně déle na mimčo, přesto to neznamená, že nonynka dlouho nečekala. A vím, že tě nemusím litovat, přesto mi to líto je, když někdo čeká na mimčo tak dlouho..
Každopádně se nechci hádat, je to prostě můj názor, akceptovat ho nemusíš, ale reagovat už nebudu, nechci tady z toho dělat frašku.. :mavam:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 1 inzerát 09.05.12 10:38

jeeee moc gratuluji a já na tom budu stejně taky mam termín v říjnu na štíra :-D :potlesk:

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 09.05.12 10:42

maya35
V prvé řadě bych se chtěla zeptat, jak jsi přišla na můj věk. Myslím, že v mých 26 letech už asi moc naivní nebudu ;)
Samozřejmě mě mrzí, všechny ty příběhy, které začínají větou: snažíme se 2,3, a více let. Ale bohužel tohle já neovlivním a všem přeji, ať se zadaří, co nejdříve.
Co se týče „skákání miminek do bříška“, existuje hodně způsobů, jak si to, co si přejem přivolat, ale bohužel mnozí lidé tomu nevěří, jsou moc realističtí. Nejsem žádný blázen, jen holka, co si toho v životě zažila dost, a převládalo více negace, takže jsem zkusila žít jinak a žít pozitivně a hlavně, naučit se plnit si své sny. Jak, to už je na každém, jestli si tu cestu najde taky. Je těžké někoho soudit, když ho neznám, ale na pozitivním přístupu člověka k životu snad nic není, a myslím, že v mém závěru není nic naivního, spíš dodávajícího sílu a zkusit žít jinak.
Díky těm, co se můj deníček líbí. Pouze jsem chtěla dodat odvahu a naději, těm, co se snaží o miminko a nedaří se třeba jen pro tebe „pouhý“ půlrok :andel:

 
S_h_a_n_i_e
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 09.05.12 10:54

Nony, já ti moc fandím. Nic si z takových řečí nedělej. Lidi si najdou negativitu i tam, kde to snad ani nejde. Užívej si těhotenství a těš se na miminko. Držím palce :mavam:

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 09.05.12 10:56

Krásný deníček, mě teda 9 měsíců dlouhá doba taky přijde :D malá se povedla hned na první pokus a kluk až na druhý a to už jsem propadala panice :mrgreen: :mrgreen: ale u nás to bylo tím, že jsem měla vybraný jen jeden den ovulace, aby to byl kluk. :hug: :hug:
Samozřejmě je i druhý extrém a rozhodně to nezlehčuji. Kamarádka čekala pět let. ale prožívala to jen na začátku první rok, pak dokonce 2×změnila partnera a stejně i třetí mastil na spermiogram. Zadařilo se na první pokus umělého a má nádhernou holčičku a ještě jedno čeká, až přijde jeho šance.

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 09.05.12 11:37

24kačkač
Díky, zlatko :kytka:
No ten chlapeček by byl bonus na závěr :lol: :srdce:

 
Anonymní  09.05.12 12:59

moc pěkný, přeju ať je vše v pořádku, já zase nechtěla dítko ve Vahách a oba jsou Váhy :palec:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 09.05.12 13:18

pro maya35 : já tě chápu, já se teda snažím dva roky, ale když někdo napíše, že se snaží 9 měsíců a přijde mu to dlouhý, tak se taky směju, ale jenom chvíli, jelikož pak si uvědomím, že když jsem se snažila taky 9. měsíců už jsem byla zoufalá, takže vás chápu obě jak tebe tak zakladatelku, ona se ta zoufalost, alespon u mě jen prohlubovala.
Před rokem jsem byla na revizi v 11tt a zhroutil se mi svět, nyní jsem v 6tt a jelikož mám leidenskou mutaci, tak se bojím, aby to nedopadlo jako minule, ale věřím, že tentokrát to vyjde.
Tak se holky nehádej te, moje kamarádka má dvě děti, obě na první pokus a taky už po půl roce mého sněžení říkala, panebože to je dlouhá doba, co ti na tom tak trvá.
Takže je to asi vážně subjektivní, kdo se snažil 3 roky, tak se tomuhle asi zasměje, a komu to vyšlo na poprvé, tak se diví.
Já přeju zakladatelce všechno nej, aby to vyšlo a měla krásné a zdravé mimčo, na tom záleží, né na tom jak dlouho se snažila :-)

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 09.05.12 13:29

já mám taky leidena,snažili jsme se asi 7měsíců a nakonec jsme to zvládli,neboj se :hug: jen si pohlídej doktory,aby něco nezanedbali,někteří o této nemoci totiž tvrdí,že to má každý a nic to není :nevim: :cert:

@nonynka8 krásný deníček,moc gratuluji :hug: :kytka:

 
Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 09.05.12 13:30
:hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 09.05.12 v 13:31

 
Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 09.05.12 13:33

Krásný deníček :kytka:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 09.05.12 13:48

lanula xy :
děkuju :-) já jsem byla už tento týden na hematologii a zatím nejsou injekce nutné, další kontrola za 6 týdnů, bojím se jen, že se do té doby něco změní a pak už bude za 6 týdnů pozdě.
Ale budu pevně doufat, že doktorka ví, co dělá, přece jenom je to hematoložka tak jí budu věřit :-) :mavam:
Ty si si píchala od kolikátého tt? A mohla si rodit normálně? Hrozně moc si přeju normální porod, je mi jasné, že až budu mít kontrakce tak budu mluvit jinak :D ale tědka vím, že to chci.

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 09.05.12 14:20

Nonynkoo, moc gratuluji a to stesticko ti moc preju! Mimochodem, co mas proti stirum? :-D My jsme s manzelem oba stiri a moc jsme si miminko stira prali, ale bohuzel nam to ani jednou nevyslo, naopak jsme nechteli blizence, jednoho uz mame a ted jsem tehotna, oficialni termin mam 6: cervence, ale vsichni me strasi, ze to bude driv, tak doufam, ze ne druhy blizenec!;-) Ale ono je to vlastne jedno, stir nebo blizenec, hlavni je, ze jsou deticky zdrave a ze vubec jsou, protoze je to opravdu nejvetsi zivotni dar! Opatrujte se!:-)

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 09.05.12 20:13

Gratuluji k těhotenství, jen mne docela pobavilo, že píšeš po 9 měsících se zadařilo, já jsem na vysněné // čekala více jak 5 let, jinak držím palce ať je vše v pořádku :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 09.05.12 20:20

jj tohle je opravdu není až tak dlouho. my se snažili dva roky, snad tím moc lidí nepopudíš :lol:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 09.05.12 21:01

Ahoj moc gratuluju :hug: Nevím v jakém tt jsi potratila, já před Vánoci v 7tt ale teĎ se taky snažíme(druhý měsíc) tak jsme zvědaví zda a kdy se zadaří. Mám doma rok a půl starou štírku, do roka byla zlatááááá, miloučká, klidná, rozvážná. TeĎ? Učím se jak na ní, není to s ní jednoduché, je to vzteklina a nevím jestli je to znamením nebo zděděnou povahou :oops: :mrgreen: ale bejvá to někdy perný. ALe ten první rok jsem většinou nevěděla že mám dítě-fakt poklad. Přeju zdraví a lásku vám i miminku, ať hezky roste :srdce:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 09.05.12 21:04

už se těším až budu psát takový deníček :pankac: Děkuji za podporu

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 09.05.12 21:15

My se teda snažily,dva a půl roku,ale i po pár měsících mi to přišlo jako věčnost,proč to nejde,takže chápu,že 9.měsíců příjde dlouhá doba ;) Mě třeba udivují snažilky,co předhazují,jak se snaží xx let,jako by se snad trumfovali,kdo víc a kdo si dítě snad více zaslouží :nevim: Jen si vzpomeňte,vy co zde kritizujete délku snažení,jak Vám bylo po půl roce co těhu stále nepřišlo :roll: Jinak já chtěla jarní miminko a to vyšlo,jsem ráda,že malá na sebe nechala čekat,mělo to tak být a máme doma už skoro roční býčici :hug: Gratuluji k těhulkování :kytka:

 
Ivuska23
Závislačka 3620 příspěvků 10.05.12 07:01

Nony,moc gratuluju a jsem šťastná za tebe! My se o Elisku snazili jen 3 mesice a uz to mi prislo jak věcnost!
Je úplně jedno,zda budeš mít chlapečka a nebo holčičku,hlavně,ať jste oba zdraví a štastní :-)
Ještě jednou moc,moc gratuluju! :-)

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 10.05.12 08:04

To jsem opravdu netušila, kolik lidí dokáže popudit jedna věta. Tímto bych se chtěla omluvit všem, že jsem si dovolila vnitřně cítit smutek z toho, že se 9 měsíců nedaří. Jsem to ale sobec, co?

Holky, proboha, co se to s vámi děje? Důležité jsou snad ty konce, na nichž je miminko, ne cesta, jak dlouho jste k němu šly, nebo jdete… :andel:

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 10.05.12 08:06

Miruše nestraš :P Manža je právě štír, tak vím, jak je to s ním někdy těžké, ještě, když já jsem lev. Někdy máme doma Itálii, ale za to se o to víc milujeme :)

 
hubikanetka
Kecalka 287 příspěvků 10.05.12 10:17

Moc hezký deníček. A moc ti to přeji já jsem v 9+4tt a jsem taky strašně šťastná ale určité obavy mám taky. Aby vše bylo v pořádku a tak.Také jsem si nejdříve hlídala své plodné dny a všechny ty věci okolo pak sem se na to po půl roce vyprdla neřešila sem nic a bylo to tam. Moc gratuluji a držím palce.

 
loskachlos
Kecalka 171 příspěvků 11.05.12 15:00

Moc blahopřeju :kytka: užívej si těhotenství a těšení se na miminko…protože pak přijde ta nejkrásnější role života…být mámou :hug: pro mě každý den, ten nejúžasnější pocit…a jsem za něj moc a moc vděčná, protože vím, že ne každému se tohle poštěstí…a proto za to den, co den děkuju :andel:

 
luca86  13.05.12 18:29

nonynka8 Děkuju za tvůj deníček, mě je taky 26 a první těhotenství (povedlo se hned druhý měsíc) skončilo samovolným potratem, od té doby se snažíme přes půl roku a pořád nic. takže pevně věřím že i nám se to povede a uvidím vytoužené dvě čárky a tentokrát to dobře dopadne… ať je miminko zdravé a dělá ti jen radost

 
kovarovakobyla
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 17.05.12 18:03

Hezký deníček, přeji bezproblémové těhotenství a krásné miminko!

Jen si neodpustím poznámku: já Mayu chápu. Problém není v jedné větě, ale v závěru, kde píšeš co pro to abychom otěhotněly i my udělat. Jenže ty co se snaží xy let pro to opravdu udělaly asi už vše a na tydle řeči holek, kterým se to v podstatě povedlo raz dva (i když to je opravdu velmi subjektivní)jsou alergické, což, musím se přiznat, trochu chápu. :oops:

 
gabuleee  20.06.12 21:17

Ahoj Nonynko,
přesně v loni jsem byla stejně dlouho těhotná jako ty a rok utekl jako voda a dnes jsme byly píchat naušničky…takže hodně štěstí :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama