Snažení, nesnažení

Snažení

Mně i přítelovi je 23 let. S přítelem jsme se potkali před rokem a tři čtvrtě. Od té doby jsme nerozlučná dvojka. Trávíme spolu hodně času a společných chvil. Od první chvíle jsme oba věděli, že chceme miminko, i když jsme spolu byli jen 3 měsíce, začali jsme se snažit. :srdce: Nejdřív jsme to neřešili, ale pak po půl roce mi to bylo divné, že se nám nedaří. :think:

první testík 19.4.2013

druhý

6tt a srdíčko krasne bije

8tt rosteme jak z vody :)

Tak jsem začala na internetu hledat různé babské rady. Začali jsme na bylinkách. Pila jsem kontryhel. Byl fakt odporný. :poblion: Ten nepomohl, tak jsem vlítla do zdravé výživy a šla pro radu tam. Paní byla hrozně milá a vstřícná. Dala mi nějaký bobulky z čínské medicíny - „zvelebnění rumělkového pole“, prý potom už hodně žen otěhotnělo, pro přítele nějaký čajík a vitamínky a ještě jsem si vzala ovulační testy. Přítel se vším souhlasil a pravidelně papkal vše, co jsem mu nachystala a já též včetně hlídání ovulace.

„Hurááá ovulaci mám“. Tak jsme na to vlítli (bylo to překrásné milování s krásným vrcholem). A teď čekání na vhodnou dobu testování. Výsledek: mrcha přišla. :( Byla jsem z toho nešťastná. A pak přítel přišel s tím, že ať se vykašlu na nějaký čajíky a bobulky, že to půjde.

Tak jsem zahodila bobulky a čajík a najednou na testu dvě čárky. :D :D :D Huuuuráááá!!! Konečně po 8 měsících se zadařilo. :dance:. Přítel měl takovou radost. Skákal tři metry vysoko a už jsme vymýšleli jména a moc se těšili.

Hnedka jsem v 6. týdnu letěla na gyndu a tam mi gyndař řekl, že je to ještě hodně malinký, že mám přijít za týden. Jenže jsem den před kontrolou začala krvácet. :( Tak jsem letěla na pohotovost a tam si mě už nechali. Přítel tam za mnou přijel a utěšoval (čekala jsem na kyretáž :( :(). Nechali si mě tam i po zákroku přes noc. Hodně těžce jsem to nesla. V nemocnici mi říkali, že je to kvůli tomu, že jsem si v 18 letech nechala miminko vzít a že teďka si to na oplátku vzala příroda. A tak jsem to po pár týdnech přijala. Můj milovaný mě neuvěřitelně podržel. Jsem moc vděčná za to, že jsem takového chlapa našla. Je jedinečný a úžasný. No a snažení začalo na novo. :(

Furt se nedařilo, ať jsem zkoušela cokoliv například stojky, orgasmy, nemilovat se tak často, hlídání ovulace, vitamíny, kyselina listová atd. Už jsem byla opravdu zoufalá. Po rozhovoru s přítelem, že počkáme, jsem řekla, že to bude nejlepší pro mojí psychiku a celkově pro náš vztah, že asi bude někde problém, který budeme muset řešit odborně.

Dokonce jsem si tady na eMiminu přečetla krásný deníček o holčině, která se dlouho snažila, až se na to nakonec vykašlala a začala si užívat života( party, alkohol, cigarety, nezdravé papání atd.). Po přečtení tohoto deníčku jsem si začala taky užívat a úplně vypla. Chodili jsme tancovat, popíjet, do kina, do McDonalds a KFC, couraní po obchodech a nakupování. Dokonce jsem se rozhodla pro antikoncepci a přítel souhlasil.

Jenže najednou je něco jinak. Divný pocit. Takový zvláštní. Něco se ve mně dělo. Tak jsem nelenila a jela s kámoškou do Anděla na nákupy a koupila si i těhotenský test. Tak jsem si pěkně zaplula na WC. Jenže se mi povedlo to tak blbě počůrat, že výsledek žádný. Říkám si „Kruci, zrovna teď“, kámoška se dovolává „Tak co?“ a já na ní „Nic, blbě jsem to počůrala, takže výsledek žádný“ a kámoška na mě „Hele ty jsi určitě v tom, když už máš takovou smůlu, kdy máš mít MS?“ Já ji povídám, že za 3 dny a jediný, co od ní slyším, smích. Tak jsem další den udělala testík a výsledek byl // čářečky, i když ta druhá slabší, ale byla tam.

Hurááá!!! :dance: Jenže co teď?? Plán byl domluvený jináč…kruci… :think:

Hodnotilo 28 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anabellka
Závislačka 4771 příspěvků 1 inzerát 19.07.13 02:50

Tu poslední větu jsem nepochopila, ale jinak gratuluju…

 
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 19.07.13 08:01

Taky nechápu poslední větu :nevim:

 
Jiti88
Kelišová 5974 příspěvků 19.07.13 08:17

Asi jsem též natvrdlou matkou a poslední větu nechápu. Místo radosti a štěstí řešit, co dál, když byl jiný plán??!

 
lucyyyy
Kecalka 357 příspěvků 19.07.13 08:25

Pokud půjdeš opět na potrat tak jako v těch 18, o další détě se už prosím nesnaž!!!Dítě je dar a ne věc, které se zbavíš, když se ti to zrovna nehodí, promin, že jsem ostrá, ale tohle mi mozek nebere!

 
verulicek  19.07.13 08:33
8o
 
lenna1810
Závislačka 3270 příspěvků 19.07.13 08:44

Gratuluju, ale taky nechápu tu poslední větu :nevim: Jako že nejdřív jste chtěli a když se to podaří, tak se ti to nehodí? :think:

 
Milu_Stodůlky
Kecalka 439 příspěvků 19.07.13 08:48

Mám za to, že pisatelka chce svůj příběh psát jako seriál. Takže ta poslední věta má jen zdramatizovat konec prvního dílu. Možná měla připsat TO BE CONTINUED aby hned někdo neusuzoval, že šla na potrat (nešla doufam!? 8o )

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 19.07.13 09:08

Máš být ráda, né? A věta typu-Jenže co teď?? Plán byl domluvený jináč…kruci… to fakt nesedí…

 
jita100  19.07.13 09:11

Nezblob se, ale poslední větu také nechápu… podle mě to v hlavě ještě nemáš srovnané a na dítě rozhodně připravená nejsi… :think:

 
jenika 1  19.07.13 09:39

V 18 potrat, pak se hodně snažíš otěhotnět, a pak když to příjde, tak tě to zaskočí. No a pokud z toho bude ještě seriál jak jsem otěhotněla, tak nevím.

 
PavluškaH
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 19.07.13 09:56

Podle mě se jen špatně vyjádřila, vždyť píše hurá ne? Třeba to měla být jen ironie…

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 19.07.13 09:58

Hmm tak sem to přečetla, chtěla sem napsat něco ve stylu, že nejlepší je se nesnažit (mmch na slovo „snažení“ sem alergická - to mi pak přijde jak když souložíte přesně na minutu, kdy je zrovna ovulace :roll:) a moc tím nestresovat a miminko přijde v pravou chvíli…ale z té poslední věty jsem mírně řečeno na rozpacích…nejdřív potrat z tvé vůle..o tom nic nepíšeš proč, pak znovu potrat přirozený..a když se konečně povede, tak místo aby ses radovala, tak napíšeš něco co ted´když plán byl jinej 8o

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 19.07.13 10:24

Taky myslím, že poslední věta byla jakoby ironie.
Ale pisatelko promiň deníček mě přijde hloupej…Nějak nechápu co tím chtěl básník říct…a snažit se a histerčit po půl roce a rvát do sebe všechno možný…nechápu, nelíbí se mi prostě :nevim:

 
Matylda2010
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 19.07.13 10:29

Holky, a nemyslíte, že ta poslední věta je spíš „ironická“ jako nadsázka :?: Když se nedařilo, tak si prostě řekli: " oukej, budeme si užívat života naplno a vůbec se nezabývali těhotenstvím… A najednou tam jsou //. Třeba proto je tam ta poslední věta…jako vtip, i když ne zrovna vhodný. Myslím, že ta věta není myšlená vážně. Vždyť i u fotek z ultrazvuku má komentáře, tak hezky bije :srdce: a jak rostou jako z vody…hmmm :?: :think: :)

Autorce přeji hodně štěstí, mně se taky nedávno objevily // a čekám na první kontrolu :kytka:

 
A9247653  19.07.13 10:35

Ach jo… :roll: no tak jdi znovu na potrat ne? Když plán byl jinačí…

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 19.07.13 11:00

Holky a nemá to mýt jináč jako jiný stav (tehotná)?

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 19.07.13 11:01

Ja tu vetu pochopila jako ironii, pokus o vtip, proc ne :nevim:.Za to styl psani a obsah me nutil protacet oci.No jak od pobosky, bohuzel. U papkani bobulek mi chybelo slovo ovulka :jazyk:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 19.07.13 11:03

@Petík K To asi neeee, to by popiralo v te vete dve carky na testu(tedy ten,,jinac,, :lol: ).Podle me je to otevreny vtip na pokracovani.

 
tassenta
Povídálka 33 příspěvků 19.07.13 11:13

Moc hezky napsaný, gratuluji :)))

 
Lillinečka
Povídálka 37 příspěvků 19.07.13 12:12

Tak já poslední větu chápu jako tak, že si chtěli dát pauzu, nasadit antiko a najednou se jim to splnilo, mimi na cestě, takže změna plánu ne :?:

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 19.07.13 12:25

Co teď? To je jednoduché, budeš mít miminko, o které jste se asi teda chtěli snažit. Miminko není hop na krávu a je tele a do roka snažení se říká, že je to běžné. Já jsem byla překvapená, že se to podařilo u nás brzy, ale šťastná. :) My máme promyšlené, co dál. Budeme miminko milovat a i ty praktické věci, jak to zvládnout finančně. Věřím, že plány jak to bude s miminkem jste měli promyšlené předem. :) Snažení-nesnažení neexistuje. Miminko plánujete nebo ne. Není nic mezi tím.

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 19.07.13 12:47

Chapu ze jsem to asi spatne fotmulovala..ale melo to byt neco v tom stylu ze jsem stim nepocitala…a ze denicek bude pokracovat…nejsem zadna hloupa nana ktera by po tak dlouhe dobe a tolika zklamanich dala dite pryc…hodl jsem to napsala spatne..ale mam radost ze aspon nekdo reagoval…(moc se na miminko s pritelem tesime) ;)

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 19.07.13 12:48

@Lillinečka jj presne jak pises tak to melo byt…dekuju :hug:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 19.07.13 15:37

@LayLi :hug: už se těším na pokračování :kytka:

 
Jarča21  19.07.13 16:22

Nevim proč ti na gyndě řekly, že když si dala svoje miminko v 18-cti pryč, tak si ted' na oplátku vzala další příroda! :pocitac: tohle by si dovolovat nikdo neměl! To je asi tak jako já když jsem si v brzké době těhotenství přeřízla nechtěně při kuchtění šlachy a žíly na ukazováčku levý ruky, jely jsme okamžitě v noci na šití…já pod sebou louže krve než si mě vzaly na chirurgii dovnitř…a nějáká slepice tam prohlásila „vtip“ opatrně at' nám tady paní ještě z toho nepotratí" :-O (já byla celých 9 měs. na rizikovym, sestra to sice nevěděla, ale takhle „zavtipkovat“ může jenom debil! Tak držim palce :-) příjemný těhulkování at' jste oba v pořádku! A někdy je lepší na otěhotnění nemyslet.My se „snažily“ asi 6 měsíců, taky to nešlo. Sice jsem nekontrovala ovulaci atd, ale pořád jsem na to myslela, jely jsme kvůli tomu i na dovču aby jsme daly relax…a pak jsem řekla že na to nebudu tolik myslet…mezitim jsem si „odskočila“ na vyjmutí apendixu, když jsem se po vyndání stehů ptala, kdy se můžeme o miminko zase začít snažit, řekly za cca měsíc a hle…ani měsíc neutekl a já musela pár dní po operaci otěhotnět:-) dneska máme 14-cti měs. raubíře :-) a jsme za něj moc rádi, i když měl přijít až měsíc po operaci, ale asi byl nedočkavej :-) :-D :mavam:

Příspěvek upraven 19.07.13 v 16:33

 
jancik.1500  19.07.13 22:25

Podle mě fakt nejsi pripravená na dítě a jsi porad malá holka ;)

 
chatwenna  19.07.13 23:27

Bože :roll:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 20.07.13 15:58

Zaujalo mě, že se snažíš otěhotnět v poměrně mladém věku, když jsi pouhých pět let předtím podstoupila interupci :think: no působí to trochu nevyrovnaně, přeji vše dobré.

 
lucyyyy
Kecalka 357 příspěvků 21.07.13 17:41

@Jarča21 ten doktor to asi zmínil schválně, oni sice interupce dělají, protože bohužel jsou zde pořád legální, ale žádnej doktor nezabíjí rád nevinný dítě…takže řekl to ostře, ale je to tak…a pisatelka podle mě sama neví co chce, je ještě dítě :nevim:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 25.07.13 22:29

Gratuluji, to tak je vždycky :D :)

 
Kačenka1990
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 31.07.13 12:18

Hezký deníček přeju ať ti vše dobře dopadne…a poslední věta jen špatná formulace pocitů tak to přišlo mě… :hug:

 
riana12
Závislačka 3732 příspěvků 06.08.13 17:30

No hold, osud to i vás zariadil, prijmite, čo vám ponúka. Ja ti nemám za zlé, že ťa tehotenstvo prekvapilo.
Vklude si doma sadnite, pozhovarajte sa. Ak vám to práve kazí plány, ktoré sa s bábätkom veľmi v láske nemajú, máte ešte dosť času situáciu prehodnotiť.
S maličkého sa tešte, v dnešnej dobe je to dar. A hlavne po predošlom spontánnom potrate.

 
Kattka30
Nováček 10 příspěvků 07.08.13 16:55

Matylda:Myslím, že jak řikáš jen ironie ta poslední věěta čemuž tady pár(většina) ne uplně bystrých neporozumělo a kritizujou :roll:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama