Naše štěstíčko Linduška

Rodičovství

Chtěla bych se s Vámi podělit o to, jak jsme se snažili o miminko, jak probíhalo těhotenství a porod.


3 komentářů


1 komentář

Už dlouho jsme se s přítelem bavili o tom, že bychom chtěli mít miminko. Když jsme se o tom začali bavit poprvé, bylo nám 19 let. Oba jsme měli dodělanou školu a rok jsme pracovali. Byl červen roku 2010. Přítel se vrátil domů z práce a začali jsme se bavit o mimču. Oba jsme se nakonec rozhodli, že vysadím antikoncepci a budeme se snažit. Moc dobře jsem věděla, že s mými " ženskými " problémy to nepůjde snadno.

Po vysazení antikoncepce se mi 3 měsíce nedostavila menstruace. Každý měsíc jsem si dělala těhotenský test a pokaždé byly negativní. Moje maminka, která jako jediná věděla, že se o miminko pokoušíme, mi řekla, ať si zajdu ke gynekologovi. Tak jsem se tedy objednala. Gynekolog mi udělal vyšetření a řekl, že se mi nedostavuje ovulace. Dal mi prášky na podporu menstruace a řekl, že budeme sledovat ovulační dny. Dny plynuly a pořád se nic nedělo. Byla jsem protivná na okolí a myslela si, že se to snad nepovede. Po měsíci od navštívení gynekologa jsem dostala menstruaci. Samozřejmě jsem probrečela celý týden.

Absolvovala jsem několik vyšetření a gynekolog mi sdělil, že se mi netvoří vajíčka a že mám moc zažloutlé tělísko. Dal mi tedy prášky, které měly podpořit tvorbu vajíček a zároveň dát do "normy " to tělísko. Následovalo další vyšetření. Bylo to tři čtvrtě roku, co jsme se pokoušeli. Nakonec mi gynekolog na dalším vyšetření řekl, že mám vše v normě a může mi píchnout injekci na podporu otěhotnění. Řekl, ať přijdu za 14 dní, že se mrkne co a jak. Po 14 dnech jsem přijela na vyšetření a ejhle. Doktor mi řekl, že se musíme snažit dva dny po sobě a pokud to propásneme, bude následovat další injekce a kdyby zase nic, tak opět další. Pokud by se to nepovedlo, tak by přítel musel na vyšetření. Snažili jsme se tedy dva doporučené dny.

Bylo 12. května 2011 a já jsem v práci začala pociťovat tlak v podbřišku. Říkala jsem si, že se určitě dostaví menstruace. Přišla jsem odpoledne domů a ze zvědavosti jsem si udělala těhotenský test. Ani jsem nedoufala, že by mohl vyjít. S údivem jsem se dívala na ty dvě čárečky. Pro jistotu jsem si udělala ještě druhý a zase. Dvě krásně zářící čárky se na mě smály. S radostí jsem nejdříve volala mamce, že mi vyšel těhotenský test a šla jsem se jí pochlubit a oznámit to taťkovi. Příteli jsem to chtěla oznámit hned, jak přijde z práce. Když dorazil, ukázala jsem mu testy. Hned mě objal a říkal, že je šíleně šťastný. Na druhý den mi gynekolog potvrdil 4. tt těhotenství, ale prý ať se dostavím za 2 týdny, že už by to mělo být vidět. Jela jsem tedy za 2 týdny na další ultrazvuk, kde bylo vidět to malinkaté bijící srdíčko, a doktor řekl, že jsem 6. tt a vše je v pořádku. Termín porodu byl stanovený na 18. 1. 2012.

Těhotenství probíhalo naprosto úžasně. Žádné nevolnosti, žádné otoky nohou. V 16. tt jsem začala cítit bublinky a letmé pohyby miminka. Byla jsem nadšená. Ve 20. tt nám doktor řekl, že budeme mít holčičku. Hned jsme věděli, že to bude naše malá Linduška. Všem jsme to oznámili, byli nadšení, jen můj taťka byl zklamaný, že to nebude malý fotbalista. Ale byl šťastný.

Bylo 18. 1. 2012 a naše holčička pořád nikde. Na ozvách mi 22. 1. 2012 řekli, že pokud do dvou dnů neporodím, tak mi porod vyvolají. Nastala trochu panika, protože na vyvolání jsem nechtěla. 24. 1. 2012 od půl noci jsem začala pociťovat tlak na močový měchýř a chodila jsem snad každých 5 minut na záchod. Pořád mi tvrdlo bříško. Druhý den dopoledne to bylo stejné. Po obědě jsem si šla lehnout. Volala jsem mamce, že se mi něco nezdá, že mám pořád tvrdé břicho. Říkala mi, ať mě přítel odveze raději na ozvy do porodnice. Chtěla jsem mu to sdělit, ale nějak jsem se zasekla. To si ze mě udělal srandu, jestli nechci tužku a papír, protože jsem začala koktat a nešlo mi mluvit. Dostala jsem i křeče do rukou. Přítel mě tedy odvezl. Bylo 15:00. Přibrali jsme sebou raději i zabalenou tašku do porodnice.

V nemocnici měl zrovna službu můj gynekolog. Přijali mě v 15:05. V 15:30 jim oznamuji, že ze mě zrovna něco „žuchlo“ ven. Sestřička se usmála a řekla: to bude plodová voda, maminko. Odvedli mě na pokoj hned vedle porodního sálu. Během bolestí se mnou ještě sepsali potřebné papíry a potvrzení o otcovství. Když mi udělali výplach, pořádně se mi rozjely bolesti. Stála jsem zapřená o futra dveří. Potom jsem jen ležela a nechtěla jsem, aby na mě přítel mluvil, a pamatuji si, že jsem ho nechtěla pustit ani na záchod. Každou půl hodinu mi dělali ozvy a nutili mě, ať se otáčím na pravý i levý bok. Byla to nesnesitelná bolest. Trvalo to celých 6 hodin, ale mně to uteklo jak voda.

19:30 mi sestřička řekla, že jsem otevřená na 10 prstů, ať si přejdu na porodní sál, že mi napíchnou kapačku na zesílení kontrakcí a budu už rodit. Po 10 minutách přišla sestra a řekla, ať už tlačím. Zatlačila jsem třikrát, ale naší princezně se vůbec nechtělo ven. Zesílili mi tedy kapačku a zase mě obraceli z boku na bok. Od bolesti jsem jim tam trhala porodní křeslo a řvala jsem, že už chci rodit. Přišel můj gynekolog a oznámil mi, že ještě nesmím tlačit. No hrůza. Pořád mě to k tomu tlačení nutilo. Bylo 21:30 a přišel doktor, že už můžu. A tak to začalo. Zatlačila jsem a nic. Potom zase, vykoukla trošičku hlavička. Sestřička jí trošičku pomáhala. Další tlačení, hlavička byla venku. Já jsem byla vyřízená a už jsem začínala pociťovat, že na mě jdou mdloby. Doktor říkal, že musím tlačit. Přišla kontrakce a s tím i nástřih. To naštěstí nebylo moc cítit. Zatlačila jsem znovu a vyšly ramínka.

Potom zase znovu a nic. Tak si doktor přinesl stoličku, zapřel se a vší silou mi zatlačil na břicho. Myslela jsem, že je po mně. V tu chvíli maličká vyklouzla ven a já jsem pocítila velikánskou úlevu a nával štěstí a lásky. Sestřička mě chválila, že jsem statečná a dělala si srandu, že za 3 roky se tam sejdeme znova a já jí to odsouhlasila. Když mě doktor zašíval, dělal vtípky, ať si ho nevšímám a že jsem měla dost velké bříško, že to budou ty 300gramové Milky, co jsem v těhotenství baštila. Linduška se narodila 24. 1. 2012 ve 21:43 s mírami 3 700 g a 48 cm. Když mi ji donesli, byla jsem ta nejšťastnější na celém světě.

Dneska, 24. 1. 2013, bude Lindušce 1 rok. Tak rychle to letí. A já strašně ráda vzpomínám na den porodu a na to když jsem Lindušku poprvé držela v náručí.

Tím to chci poděkovat mému příteli, že mi byl velkou oporou a držel mě za ruku. A chci poděkovat sestřičkám z porodnice ve Valašském Meziříčí, které byly po celou dobu porodu i po dobu, kterou jsem tam strávila, naprosto úžasné.

Lindušenko, naše nejmilovanější, neskutečně moc tě milujeme!

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kačka92
Kecalka 415 příspěvků 24.01.13 00:30

Hezký deníček a maličké všechno nejlepší :kytka:

 
kristyna92
Kecalka 427 příspěvků 24.01.13 06:51

Krásný deníček a Lindušce přeji vše nejlepší k prvním narozeninám :palec: :kytka:

 
Meed
Kecalka 167 příspěvků 24.01.13 08:28

Gratuluju k rocni princezne. Ale nechapu, proc doktor hned po 3 mesicich po vysazeni antikoncepce tak mlade holce srovnava ovulaci umele. Telo by se urcite dalo do kupy samo, nejdriv mu nekolik let chemie brani mit ovulaci a pak by po nem chteli, aby se nastartovala hned?

 
And-y
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 24.01.13 09:02

Děkuju Vám :)

 
And-y
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 24.01.13 09:05

Ani nevím proč mi nasazoval prášky na srovnání ovulace tak brzo. Já jsem měla problémy s vaječníkama a s cistama od 13. let a menstruace mi nepřicházela bez antikoncepce vůbec. Tak jsem celkem byla i ráda, že mi to doktor „urychlí“. :)

 
Meed
Kecalka 167 příspěvků 24.01.13 09:27

Diky za vysvetleni, tak to mozna bylo na miste. Ja jen ze se mi zda, ze nekteri doktori maji radi pocit, ze bez nich by to neslo, a prirozene procesy zbytecne urychluji.

 
nepřihl. Betty1981  24.01.13 09:34

Gratuluji, taky má dnes dcerka rok :kytka: Ale je o 12 hodin a minutu starší :mrgreen:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 24.01.13 09:59

Krásný deníček a malé vše nejlepší :kytka:

 
And-y
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 24.01.13 10:01

Betty1981 Taky přeji dcerce všecičko nejlepší :)

 
eneerka
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 24.01.13 11:26

Pěkně napsané, moc gratuluji je krásná:-)

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 24.01.13 11:58
:potlesk:
 
katterin
Stálice 67 příspěvků 24.01.13 21:31

Krásná holčička, přeji krásné narozeniny :kytka:

Příspěvek upraven 24.01.13 v 21:34

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 25.01.13 12:24

Super…maličká byla opravdu maličká…ale pěknoučká. :D Gratuluju.

 
And-y
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 25.01.13 22:46

Děkujeme :hug:

 
Edík.37  28.01.13 23:31

Krásný článek a přeji oběma hodně zdravíčka! :hug: :kytka: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama