Snaženíčko snažení - pokračování....

Snažení
  • emimino
  • 02.01.03

Ahoj všem snažilkám, vítám vás v Novém roce a doufám, že jste si Silvestr řádně užily ;o)) U nás teklo šampáňo proudem, kdybychom měli vanu, tak se v něm vykoupu he he. Takže vám do toho Nového roku přeju všechno nejlepší a hlavně brzy miminko. Ráda bych také uvítala v našem klubu Lipku, Kačku, Janču (Cookie) a Alfinku. Holčiny přeju vám brzy brzyčko plná bříška a těším se na další čekatelky, ikdyž přirozeně přeju všem tu dobu čekací co nejkratší a šupky hupky do deníčku těhulkovského.

Začnu asi tím, abych vysvětlila, co pro nás pojem SNAŽENÍ znamená. Když říkám snažíme se, tak to neznamená, že od teď máme 3× tolik sexu a pokud možno co druhý den (ikdyž tohle by se manžílkovi líbilo :o). Pro mě snažení znamená, že jsme si před měsícem řekli táááák, a teď se nehlídáme a snad se nám povede druhé miminko. Někdy si pod pojmem snažilka představím sebe, jak uháním manžela při každé možné příležitosti, ale tak to není !!!! :o))))

Oslovení snažilka zní pořád lépe než „chtělibychomka“ rozumněj odvozeno od slova chtěli bychom..... :o)Ale třeba má někdo lepší nápad a tak šup sem s ním :o)))
To jen vysvětlení k pojmu snažíme se. K čemu se asi nikdy nedokopu je ale měření baz. teplot. Zkusila jsem to jednou, když jsme ještě nezkoušeli otěhotnět a vydrželo mi to den. Donutit se v polospánku měřit teplotu a zapisovat do úhledně připraveného grafu hodnoty, bylo nad mou sílu :o)) A kdyby ta křivka nebyla perfektní, tak se akorát zase extra stresuju, takže grafíku sbohem.

Možná je opravdu lepší nevědět kdy je ten „pravý čas“ protože potom chtě nechtě se ocitnu v takovém podvědomí, kdy si říkám, pozor, plodné období na obzoru a když nedojde k sblížení, tak bych byla smutná, že jsme to prošvihli… No a tak jak už jsem psala, od teď je mi celkem jedno kdy ovuluju, necháme to náhodě. Když se zrovna ten měsíc necítím na „sbližování“ tak holt raději nebude miminko, než vynucený sex…

Vím, že se snažíme teprve krátce a někomu „služebně staršímu“ se může zdát, že panikařím a to dost zbytečně. Prosím věřte, depresím nepropadám, je to jen můj způsob, jak se vyrovnávám se zklamáním, vypíšu se ze svých splínů a tím doufám pomůžu ostatním snažilkám
Prosím prosím prosím věřtě, nechci se nikoho dotknout. Tím, že si o těch našich pocitech budeme psát si ulevíme a zjistíme, že ty pocity a miš maš co se nám honí v hlavě je naprosto přirozený.

Proto zakládám první otázku: Jak jste se cítily po prvním nezmaru?

Mávly jste nad tím rukou nebo začaly panikařit, že nikdy nebudete mít děti? Mě konkrétně napadlo, že jsem byla pěkně prdlá, když jsem doufala, že se to povede opět napoprvé a že příští měsíc na to snažení zkusím tolik nemyslet. :o)) Ono nemyslet na to se mi daří, jen nemůžu z hlavinky vyhnat ty představy jaké to bude až… Snít snad můžu!!! Sakryš copak by nám zbývalo, kdybychom si nemohli snít o těch našich fazolkách no ne???

Holky, otázka druhá: jak na sobě poznáte ovulaci? Používáte některé osvědčené metody jako měření bazálních teplot nebo ovulační testy apod??

Ptám se hlavně ze zvědavosti. Můj cyklus je 30 dní a MS chodí na den přesně. Po narození Polinky jsem byla na antikoncepčních práškách, které se mohou brát při kojení. Tyto prášky jsem vy:,–(ila zhruba před půl rokem. Od té doby MS chodí stále pravidelně. Když jsme další miminko ještě nechtěli, tak jsem se snažila zjistit kdy ovuluji, abychom se tomuto plodnému období mohli vyhýbat a zkusila jsem několik ovulačních testů. Bohužel tyto testy vyšly negativní… Možná jsem je dělala v nesprávnou dobu, ale podle děložního hlenu to vypadá, že ovuluju kolem 16 dne cyklu a přesto ten test byl negativní. Nějak jsem tomu nevěnovala pozornost, říkala jsem si, třeba ovuluju jindy, nebo při ovulaci mám nízkou hladinu ovulačního hormonu a test jej proto nezachytí.

Ovšem nyní je to jiná...... Ovuluju tedy nebo neovuluji? Velká změna je, že přestávám kojit Apolenku. Byla kojena už jen 1× denně a to před spaním, ale řekla jsem si, že pokud nebude mít s odstavením problémy, tak bude snad lépe, když dám mému tělu trochu odpočinout, než přijde nové těhotenství. Kojím moc ráda, je to úžasný pocit, rozhodně se mi po tom bude stýskat, ale přišla doba, kdy si uvědomuju, že je čas skončit. A Apolenka je v naprosté pohodě, s radostí přijme láhev, poslechne si pohádku a jde do hajan. Takže pokud otěhotnění mohla bránit zvýšená hladina prolaktinu díky kojení, tak teď už by to možná tolik vadit nemuselo.
Možná navštívím s těmito otázkami mou doktorku, aby mě trochu uklidnila a doporučila co dělat.

Rozhodně podle tabulky, kterou jsem našla v jedné moudré knize není proč plašit, podle ní totiž:
25% žen otěhotní v prvním měsíci nechráněného styku
60% žen otěhotní během 6 měsíců
75% žen otěhotní během 9 měsíců
80% žen otěhotní během 1 roku
90% žen otěhotní během 18 měsíců.

To jsou čísla co? Takže šanci, že se to povede hned na poprvé máme opravdu titěrnou a vypadá to, že více než většině párů se to opravdu povede až po jednom roce. Poprvé jsem s toutu „čekací“ dobou počítala, tak bych měla přestat být tak nedočkavá a opět si připustit, že kdo si počká, ten se dočká :oD

Tak já se prozatím loučím, a těším se na další čekatelky, které se doufám brzo přidají a posléze se všechny nakazíme těhulkovským bacilem z deníčků „od vedle“ :o)

Na příště mám připravených pár senza informací o vajíčku, spermijkách a tak vůbec, tak se těšte :o)

Ještě jednou krásný Nový rok a ať je úspěšný pro nás pro všechny.

Ed

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.03 21:58

Mila Ed,
moc se mi libi tvuj nove zalozeny „denicek“… ja sice nejsem jeste ta „prava snazilka-cekatelka“ ale uz se rozhodujeme kdy taky zacneme… mame totiz uz 22-ti mesicniho syna takze jsme si s manzelem rekli, ze nekdy na jare bychom mohli zkusit stesti a uvidime jak rychle se to povede nebo ne.
Chtela jsem Ti jen podekovat za novy denicek, ctu tady na e-miminu uplne vsechny denicky a doufam ze se tedy brzo pripojim ke snazilkam..... ale tobe samozrejme preju aby jsi uz byla na jare davno u tehulek…

Katka

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 03.01.03 00:50

Ahoj Katko,

to je prima, že se ti můj deníček líbí a je škoda, že se k nám nemůžeš „pořádně“ přidat. Samozřejmě budu moc ráda, když nás přesto budeš navštěvovat a třeba se pro zadělávání rozhodnete dříve než jste plánovali :o) ikdyž do jara také není daleko.

Pokud máš 22 ti měsíčního synáčka, tak to bude mít narozeniny někdy v únoru viď? Naše Polinka oslaví své druhé narozeniny v březnu a já pevně doufám, že do jejích třetích narozenin toho sourozence stihneme.

Můžu se zeptat, jak dlouho vám trvalo otěhotnění se synem? A jak pak se jmenuje?

A ještě jedna otázečka od holky zvědavé - brala jsi nebo bereš stále antikoncepci? Myslím, že to hodně snažilkám pomůže, když budou vědět, jak to chodí u jiných.
Na antikoncepci se názory různí, někdo říká, že je to „hnojivo“ a po vysazení je větší šance otěhotnět a někdo zase má problémy s ovulací… Proto se ptám. Nám osobně se po vysazení povedlo bříško hned.

Takže ještě jednou vítám vítám a těším se na „slyšenou“ :o)
Pozdravuj synáčka od Apolenky xx
 Ed

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 03.01.03 07:57

Ahoj Ed, Katko a další dofám brzy budoucí maminky.

Musím se přidat ke Katce a poděkovat ti za založení deníčku, ještě s ní mám společného to že bychom se rádi začali pokoušet o děťátko tak až na jaře ale s tou změnou, že u mě to bude poprvé.Moc se těším.A doufám že ti budou maminky do deníčku psát abychom mi ostatní získaly nějáké informace co a jak.
E-miminko sleduji už přez rok přesně nevím jak dlouho ale začala jsem od prvních přízpěvků najivního kačátka.
Takže doufám že ve tvém deníčku naleznu „nějáký návod jak na to“.
Přeji ti hodně úspěchů ve Vašem společném snažení no a co nejrychlejší založení nového těhotenského deníčku.

Pište piště ať jsme chytré :-):-):-):-):-):-)

Erzicka
Povídálka 20 příspěvků 03.01.03 09:46

Ahojte, nejsem tu sice prvně, ale musela jsem se tu zaregistrovat, protože tyto stránky jsou super a ráda je navštěvuji. Já patřím taky mezi snažilky, je mi 25 a taky bych ráda otěhotněla. Zatím vím, že nepatřím mezi 25%, ale ráda bych patřila alespoň mezi těch 60% žen, kterým se to povede do 6 měsíců. Lékařka mi řekla, ať si 3 měsíce měřím baz. teplotu, bohužel jsem to ještě nezahájila. Přijde mi to trochu směšné.Pak přijde na řadu manžel, hrůza. Děsím se toho, aby se nás netýkalo to, jak někteří čekají na miminko i 13 let, jako v manželově rodině. Konečně se ho dočkali, ale neumím si to představit. Pa Pa Eržička

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 03.01.03 10:38

Ahoj Ed. Též se připojuji k dalším čekatelkám-snažilkám a vítám, že jsi založila tento deníček. Předpokládala jsem, že po dlouholetém (cca 8 letém) používání HA bude tělo řádně „pohnojené“ a zadaří se záhy. Ale omyl :-)))) V průběhu užívání antikoncepce (brala jsem Dianu) jsem asi 4× vysazovala, a menstruace vždy naskočila. Nikdy nebyla zcela pravidelná, ale zhruba po 30-35 dnech přicházela. S manželem jsme si pěkně naplánovali, že v létě vy:,–(ím antikoncepci a napřesrok již třeba budem tři :-))) Jenže… Olda nepřicházel, tak už jsem se začala těšit, že snad? Vyzkoušela jsem asi 3 TT, stále negativní, tak jsem se musela zhruba po 55ti dnech vydat na provokačku. Další cyklus mi doktorka též musela vyprovokovat - to už jsem byla úspěšnější (pouze asi 53 dní :-)))) Byla jsem zklamaná snad víc z rozházeného cyklu, než z neúspěšných pokusů. To už jsem si samozřejmě vysondovala, že to zas tak rychlé nebude a půl roku - rok snažení žádná tragédie. Přesto bych samozřejmě uvítala, kdyby se zadařilo co nejdříve. Po druhém nenaskočení jsem zakoupila v bylinné lékárně čajovou směs namíchanou dle receptu pí. Mojžíšové. Tuto informaci jsem nalezla na E-miminu. Též mi doktorka poradila, až po 3 měsíce měřím bazální teplotu (to bych stejně začla tak jako tak) a po 3 neúspěšných pokusech se jukne na graf a uvidíme. Povzbudila mě, že v každém případě nepanikařit, příliš na to nemyslet (to ale dost dobře nejde) ať se nezablokuji :-) Oba neúspěšné pokusy jsem lehce obrečela, ale to u mě není zas taková zvláštnost, brečím téměř na požádání. Když čtu zdejší příspěvky tak mám zamlženo docela často :-) Třetí pokus se také nezdařil, ale tentokráte jsem nebyla paradoxně měla aspoň dobrý pocit, že to snad ?naskočilo? Pouhých 33 dní ? úspěch. Že by zafungovaly bylinky? Snažím se to brát sportovně (manžel též nepanikaří :-) Měření BT mě neobtěžuje, docela to beru jako dobrodružství ? kdy ta ovulace u mě vlastně probíhá :-)) Hlavně aby probíhala. S novým elektronickým teploměrem to je docela bleskovka. S obyčejným se mi stalo, že jsem u toho i někdy usnula :-)))) . Z prvního měření úplně moudrá nejsem, uvidíme další měsíc. Zkusím asi postupně i ovulační testy. Už mi je 30 a přeci jenom chci té náhodě trochu pomoci :-))) Takže všem hodně štěstí a zatím ahoj, Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 11:47

Ahoj Ed a ostatní snažilky,
to je fajn, že v deníčkách pokračuješ.
Odpovím na tvoje otázky. Při prvním dítěti - Maruška - se nám to podařilo po první dávce hormonálních léků. To bylo skvělý, ani jsem se nestačila nervovat.
Druhé dítě jsme zkoušeli od dubna do září bez jakéhokoliv vyšetření a nic. Tak jsem byla v říjnu na krevních testech a od listopadu beru zase hormonální léky. V prosinci se nezadařilo, tak teď uvidíme v lednu. Tak už to zkoušíme celkem 9 měsíců a už je to trochu dlouhý, ale zatím jak jsem už psala v minulém deníčku moc nepanikařím, protože už jednu berušku máme, tak se snad zadaří i podruhé.
Tvoje druhá otázka - ovulaci nijak zvlášť nesleduji, četla jsem i moje doktorka potvrdila, že je možno otěhotnět téměř kdykoliv, před nebo hned po menstruaci, je to individuální u každé ženy.
Tak doufám holky, že se postupně budeme přesunovat na těhotenské deníčky.
Mějte se všichni moc hezky.
Ahoj Lipka

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 03.01.03 11:50

Ahoj Petulinko,

moc a moc tě vítám a jsem ráda, že jsi nás našla.

Doufám, že u nás nalezneš informace, které hledáš a pokud ne, tak se neboj zeptat, více hlav - více rozumu :o)
Pokud hledáš návod „jak na to“ jako jak na miminko, tak bych doporučila už teď začít brát kyselinu listovou, která by se měla brát tři měsíce před a tři měsíce po početí. Já už ji beru asi šest měsíců, začala jsem hned po vysazení antikoncepce, pro případ, že bychom měli „nehodu“ a já otěhotněla nečekaně. Tak bych si alespoň nemusela vyčítat, že jsem něco zanedbala.

No a mužíček papká zinek, který by měl být dobrý pro tvorbu hbitých spermijek.
A pak už jen tulení, tulení a více tulení a moc na to nemyslet a snad se to miminko povede co nejdříve, moc bych vám to přála, tak jako každé z nás!!!!! Měření bazálních teplot, nebo cokoliv jiného bych ze začátku vůbec nedoporučovala, takové tři měsíce bych to nechala přírodě a až potom třeba zkusit ovulační testy, ono opravdu není dobré o tom snažení se vědět příliš. Prostě se tomu oddejte a uvidí se :o)

Zatím ahoj a měj se hezky Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 12:58

Ahoj Lipko, snažíme se o miminko, ale vůbec se nám nadaří. Beru hormonální léky 6 měsíců a už pomalu propadám depresím. Teď o vánocích to bylo dost hrozný,nějak jsem si to víc uvědomovala. Tak občas navštívím tyhle stránky a je mi alespoň trochu lépe. Všem Vám děkuju.Růža

radka4
Nováček 5 příspěvků 03.01.03 13:36

Ahoj Holky,
po delší době jsem jukla na tyto stránky a byla jsem hóódně mile překvapena, že je tu tento deníček. Něco o sebě: jmenuji se Radka, je mi 27 let ( skoro 28 ), jsem z Ostravy a 1.1.2003 jsme se s manželem rozhodli, že chceme miminko. Konečně, pořád byl nějaký důvod proč ještě ne. Jenže ty důvody tady boudou stále, tak jsme se rozhodli, že všechno hodímě za hlavu a budeme se řídit srdcem ( a taky už nejme nejmladší ). Na jaře vy:,–(ím antikoncepci a potom uvidíme. Jenom bych Vás chtěla poprosit o Váš názor: je lepší po dobrání prášků nechat tělo trochu vzpamatovat a miminko trošku odložit a nebo ne. Trošku jsem brouzdala po Netu a názory se neuvěřitelně liší. Někdo doporučuje pauzu minimálně 3 měsíce a jiný lékař tvrdí, že první měsíc po vysazení antikoncepe je nejlepší pro otěhotnění. Takže mám trošku dilema. Na jedné straně nechci „promrhat“ tu šanci a na straně druhé.....? Prosím, prosím poraďte mi. Přeji Vám všem ať čekání na Vaše mimi je co nejkratší. Móc a móc děkuji Ed, Tvůj deníček je super. Ahoj Ráďa

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 03.01.03 13:46

Ahoj Ráďo,
taky jsem si ověřovala od několika doktorů zda čekat, nebo ne a spíše mi z toho všeho vyšlo, že se čekat nemusí. Moje doktorka mi sdělila, že tělo se hned následující menstruací od prášků čistí. Asi spíš se řídit podle svých pocitů. Pokud by si z toho měla mít obavy, tak raději počkat. Ale pokud by člověk vycházel z teorie malé pravděpodobnosti otěhotnění hned napoprvé, tak si myslím, že se o to příroda postará sama :-))) Většinou to napoprvé nevyjde takže tam nakonec nějaká prodleva je :-) Přeji hodně štěstí, Martina

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 03.01.03 14:50

Ahoj Martinko Brusinko,

máš super nick :o)
Jsem strašně nadšená, že nás je tu čím dál tím více, to bude letos těhulek :o)))

Je vidět, že jsi jedna z těch, které antikoncepce rozházela totálně MS a ovulaci. Člověku je až do pláče, protože mě před braním HA nikdo o ničem takovém nevaroval, naštěstí jsem zatím díky tomu problémy neměla, ale jedno vím jistě, dokud si neřekneme, že už nechceme další dítě, tak do pusy další hormonální piluli nevezmu.

Můžeš nám napsat trochu více o té bylinné čajové směsi? To zní zajímavě. Jak se to jmenuje, kolik to stojí, co to obshaje atak. Děkuju.

Je skvělé, že to celé snažení bereš takto sportovně, protože to je opravdu základ úspěchu.
Měj se moc krásně a držím všechny palce

Ed

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 03.01.03 15:00

Ahoj Radko,
tohle mě na podzim také zajímalo a též jsem zjistila, že názory se liší. Hlavním argumentem pro cca tříměsíční posečkání ale bylo (alespoň kde jsem to četla), že pokud otěhotníš hned po vysazení menstruace, je větší „riziko“ dvojčat, protože se ti může ze začátku uvolňovat více vajíček. Dvojčata jsou přitom myslím vždy pokládána za rizikové těhotenství, proto to někdo může pokládat za nežádoucí. Naopak argumentem pro je také větší množství uvolněných vajíček: když je jich víc, tak je větší šance, že se to nějakému podaří. Takže bych Ti poradila rozhodnout se podle toho, zda bys případná dvojčata spíše vítala, nebo jestli chceš děti raději po jednom. Každopádně přeji hodně štěstí.
 Eva

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 03.01.03 15:01

Ahoj Radko!!

vítám tě zde, já jsem zase hóódně mile překvapena, jak se naše řady rozrůstají a že si nebudu ten deníček psát sama pro sebe :o) Samozřejmě přeju brzo bříško a krátké ohřání se v podobě snažilky.

O antikoncepci jsem toho moc nečetla, to se přiznám. Jen ti napíšu názor mé doktorky.
Po vysazení není třeba čekat. Naprosto souhlasím s Brusinkou, že se to nemusí (ale může) hned na poprvé podařit a potom by jsi třeba „promrhala“ tři měsíce zkoušení.
Když jsem se ptala, proč se doporučuje počkat, tak mi Dr řekla, že po pár „bezantikoncep­čních“ cyklech alespoň budu vědět, jak dlouhý je můj „přirozený“ cyklus a při případném otěhotnění bude jednoduchší vypočítat datum porodu.
Toť jediný důvod.

Hodně jsem slyšela o hokách, co vy:,–(ily a první dva cykly měly fajn po 31 dnech a potom nastala anovulace a cyklus se prodlužoval a prodlužoval.
Možná budeš patřit mezi ty „pohnojené“ jako já a otěhotníš hned. Rozhodně toho vyžij a po vysazení na nic nečej. Miminku to vůbec neublíží - naše Polinka je zdravá jak řípa, při narození 4 220 g :o)

Já jsem jinak původně z Nového Jičína, takže jsme ze stejného kraje a dokonce mám sestru v Ostravě :o)

Takže přeju krásné snažení a ať to do jara rychle uteče, ať to můžete zkusit „naostro“ :o))
 Ed

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 03.01.03 15:08

Milá Růžo,

je mi moc líto, že se vám to nedaří. Já se snažím krátce, takže možná nejsem ta pravá na uklidňující slova, ale prosím neztrácej naději. Jednou se to povést musí a POVEDE.

Jaké bereš hormonální léky a proč? Můžeš nám o svém problému trochu více napsat?

Je moc fajn, že jsi se k nám přidala, ono to vypsání se opravdu pomáhá.
Je to moc těžké, když to miminko né a né přijít, ale je vidět, že vám přišli na to, kde je problém a tak pokud tyto hormonální léky nezaberou, určitě přijde další možnost a způsob, jak vám k němu pomoci!

Věda je dnes mocná a i ty nejneplodnější páry dnes mají miminko, takže já věřím, že i vy jej budete mít a přeju aby to bylo co nejdříve.

Opatruj se a nebuď smutná.
Ed

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 03.01.03 15:11

Moc a moc držím palečky, aby to teď v lednu vyšlo.
Já očekávám MS kolem poloviny ledna, takže buď přibude další snažící deníček, nebo nový těhulkovský.
Brala bych to druhé, ale když ne, vůbec nic se neděje, je mi tu s váma moc fajn.
 Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 15:23

Muzu se Te zeptat Ed na neco?Tak tedy ty ses provdala do Anglie?A neni Ti tam smutno?Ja mam manzela z Australie hvilku jsme tam zili ,ale mne bylo tak strasne smutno,ze jsme se prestehovali do Cech,Je pravda,ze tam to bylo vsechno daleko jednodusi ,ale jsem holt asi mamincina prdelka.Tak a ted jsme se rozhodli,ze si poridime miminko,tak jsem zvedva ,jestli to vyjde nebo ne.Mej se krasne a preji zdrave a stastne miminko.Lucka 22 let

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 03.01.03 15:31

Ahoj,
ta bylinná směs má název VZ. Taky jsem na to koukala divně a ptala se lekárnice. Ta mi to osvětlila. Znamená - vaječníky zánět. Předpokládá, že zánět nemám. Ptala jsem se po bylinkách na úpravu cyklu a rovnou mi nabídla tento. Dodatečně jsem si uvědomila, že se jedná o směs kterou tu někdo zmiňoval. Měli toho pouze půlkilovej pytel. Stál 245,– Neváhala jsem a zakoupila. Kupovala jsem ho v Praze v bylinné lékárně u Staromáku.Ko­legyně když to viděli to množství, tak se mi smály, že to budu dál distribuovat či co? Má se pít ráno a večer nalačno. Úplně pravidelně ho nepiji, někdy zapomenu. Má příjenou chuť. Složení napíšu v pondělí. Doma počítač nemáme, takže premávam pouze z práce :-))) Smí se pít dlouhodobě, tak si myslím, že ho z větší části stihnu vypít :-)))) Opravdu se to snažím brát sportovně (snad si nelžu do kapsy) Taky jsem si tuhle řikala, že když se to trochu protáhne, zase pak ta radost z dvou čárek… :-))))
Když mě popadne trudomyslnost (to určitě napadne každou… co když to nevjde nikdy… snažím se utěšovat předpovědí pí. Kludské, že budu mít holku a kluka :-)))
Zatím ahojky, Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 16:04

Ahoj Lucko,

no jo, uŽ je to tak, provdala jsem se do jiné země. Ale už jsem si zvykla. Začátky byly moc a moc krušné.
Také jsem si nikdy nedokázala představit, že někdy budu žít někde jinde než ČR a ztráta mých kamarádek a rodiny mi přišla nesnesitelná.

Ovšem časem jsem poznala, že domov je tam, kde je srdce a to srdce mám nyní tady. Zamilovala jsem se a bylo to. Několikrát jsme uvažovali o přestěhování se do ČR, ale abych pravdu řekla, mám z toho hrůzu. Museli bychom začínat od nuly, a tady přeci jen už máme nějaký základ. Plus to hrozné papírování když chci dceři vyřídit hloupý český pas, dokážete si představit proces stěhování????

Takže jsme se po dlouhém rozvažování rozhodli zůstat zde. Na Anglii si pomalu zvykám, ale je jasné, že doma je doma a do ČR se moc ráda vracím. Chybí mi všichni co jsem znala a také má rodina, ale na druhou stranu jsem svým způsobem šťastná i zde se svým mužem a dcerou, kteří mi vše nahrazují.

Mé dětství a dospívání bylo nic moc a to že mám teď svou rodinu je pro mě taková šance začít od začátku a dokonce i v jiné zemi, ale to opravdu nikdy nebylo mým snem nebo plánem :o)))

Napiš mi něco o tvém mužíčkovi. Takže on je australan? A jak se mu v ČR líbí? Jak si zvykl? Umí mluvit česky? :o))

Přeju brzy plné bříško !
Ed

Tinulka
Povídálka 49 příspěvků 03.01.03 16:06

Ahojky Ed a ostatní snažilky čekatelky,
hlásím se do klubu. Na tyhle stránky už chodím asi 3/4 roku a pročítám si je. Snažíme se s manžílkem o mimi a to už půl roku, vím není to moc, ale málo taky ne. Nejhorší byly první menstruace, ty jsem obrečela.Pak jsem zjistila, že nemám ovulaci. Jak? Měřila jsem BT a pozorovala hlen. BT už neměřím, nebaví mě to, hlen pozoruji, to není zas tak složité. Ovulovat jsem začala po třech měsících. Vinu dávám antikoncepci, brala jsem ji 6 let.
Teď už to beru sportovně.Naposledy jsem si řekla, tak co, nic, povede se to příště, ani už nebrečím při menstruaci. U doktora jsem byla, řekl, te´d s tím nic nebudeme dělat, akorát bych vás stresoval, ještě počkáme do dubna. Tak čekáme do dubna. Žádný vitamínky ani podpůrné porstředky neberu, vitamínky neuškodí, vím, ale podpůrné prostředky můžou. Takže se snažím jen nepít alkohol a pročisťovat mysl.
Holčinky moje čekatelky, přeji vám všem ať vám Nový rok přinese miminko, jeden krásný malý a zdravý uzlíček plný lásky.
Pá Tinulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 16:07

Holky, hrůza hrůz. Chtěla jsem si změnit nick, ale musela jsem se kvůli tomu odhlásit a znovu se mi už přihlásit nejde. Takže zatím jsem anonymous. Napsala jsem Šárce, aby mi poradila jak to změnit, tak snad brzy budu nově zaregistrovaná. Má nová přezdívka bude Edina. Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 16:15

Ahoj Eržičko a vítám tě tu !

Mě je také 25 :o)
S tou bazální teplotou jsme na tom také stejně, prostě né a né se k tomu přimět a to hned z několika důvodů. No existují i jiné formy zjištění ovulace, které mi připadnou jednodušší a rychlejší :o)

My jsme s manžílkem hrozní úleťáci a tak jsme jeho spermijky špehovali pod domácím mikroskopem a tudíž víme, že jich má dost a velmi čilých :o)))))))))
Ale je jasné, že spermiogram doma udělat nemůžeme, takže pokud by se nám nedařilo, tak by se také musel nechat „prohlédnout“ od odborníků he he.

Někdy to prostě ani nemusí být naše vina a určitě je lepší vědět, že spermijky jsou OK, než do sebe začnem cpát hormony, že jo?

Přeju velmi brzy plné bříško, těch 13 let čekání bych opravdu nepřála nikomu.

Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 16:23

Ahoj Tinulko,

moc tě zde vítám a přeju tak jako každé velmi krátké ohřání a šup do těhulinek.

Zdá se zatím, že průměr snažení se zdejších čekatelek na uzlík je v rozmezí mezi 6 - 12 měsíci. Takže opravdu zatím není třeba se znepokojovat.
Mě se to mluví, já viděla oheň na střeše po prvním nezmaru, ale u mě to spíše bylo proto, že jsem čekala, že i druhé dítě se nám povede tak rychle jako první.

Teď už jsem v naprostém klídku, jen bych byla ráda, aby se to povedlo co nejrychleji kvůli ideálnímu věkovému rozdílu mezi dětma.

Já beru kyselinu listovou a toť zatím vše. Při prvním snažení jsem do sebe házela paralen, pila alkohol a chodila cvičit co druhý den a také se zadařilo, samozřejmě jsem vše po zjištění těhulkovství vynechala, ale chci tím říct, že ani teď se nesnažím v ničem nijak omezovat pro případ kdyby náhodou, protože to bych se také mohla omezovat kdo ví jak dlouho :o))

Jsem moc ráda, že jsi nás tu našla. Také ti přeju krásný nový rok a brzy to vytoužené miminko.
 Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 16:28

Ahoj Brusinko

děkuju za odpověd i za vzkazík :o) Dostala jsi můj??
Teď jsem zatím anonym, ale snad se budu moc brzy opět zaregistrovat, ale teď už pod jiným nickem, Tessa se mi moc nelíbilo.

Ten čaj zní suprovně, pokud se nám nebude dařit, tak si jej určitě nechám někým poslat nebo si jej koupím, jestli na jaře pojedeme do ČR.

Je fajn, že to není na předpis. Tady nic takového neexistuje, teda možná ano, zatím jsem se potom nepídila, takže bych asi měla nejdříve proletět různé prodejny se zdravou výživou.

Takže vám předpověděla Kludska chlapečka i holčičku??
Já bych celkem chtěla chlapečka, abych věděla jaké to je, mít kluka, ale čtyři holky by byly také super :o)))))

Měj se moc hezky
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 16:34

Ahoj Ed,ja jsem byla po stredni skole studovat v australii anglictinu no a tam jsme se seznamili to vis laska jako tram.Popul roce jsme leteli do Cech,tak jsem ho vsem predstavila a uz jsme spolu zustali po dalsim pul roce byla svatba,samozrejme taky u nas.Bylo to dost komlikovane ,nase urady to je neco priserneho.tak tedy je mu 28 let ,cesky tak nejak umi,pracuje jako prekladatel,mel vcelku stesti ,jelikoz preklada ze svedstiny do anglictiny coz ovlada perfektne tak snad neni problem,ja uz tedy taky umim anglicky coz jsem rada.Narodil se v Sydney kde take vyrustal ma o pet let starsiho bratra a jeho rodice jsou moc mili,oni maji uplne jinou mentalitu nez my ,rekla ze jsou daleko ochotnejsi ,milejsi a vstricnejsi.V CR se mu libi vcelku se prizpusobil,akorat ho mrzi ,ze tu neni more,coz plne chapu kdyz meli domecek 200 m od plaze.No uvidime treba se tam vratime.Ale asi az budeme mit odrostlejsi deti nebo tak.Jinak alespon budeme mit prima dovolenou .Litame tam tak 2× rocne.V lete a ted se tam chystame asi za mesic no a o pak snad zacneme pracovat na miminku.Mas moc krasnou holcicku to uz je slecna vid?Mej se krasne a taky mi muzes neco napsat o tvem manzilkovi ?kde jste se seznamili a tak?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 18:06

Ahoj Ed,
diky za tvou milou odpoved.
trosku se tedy rozepisu… Ty jsi psala ze bydlis v Anglii a mas manzela anglicana… ja zase bydlim v Cechach a pritel je Anglican… nas synacek se jmenuje Svend [jmeno po dedeckovi z tatinkovi strany ktery byl aby se to jeste vice zamotalo Dan…]. V nedeli bude Svendovi 22 mesicu a 5.3. oslavime druhe narozeniny.
Prvni otehotneni se povedlo behem 3 mesicu, antikoncepci jsem v te dobe nebrala.
Ted antikoncepci beru a i ma doktorka rika ze az budem chtit druhe mimco tak po vysazeni by to nemuselo trvat dlouho…ale je pravda ze u kazde zeny se to projevi jinak…
Jeste jedno moc dekuju za odpoved.
Mohly bychom nekdy kdyztak mimo tento denicek [at neuhybame od tematu] „pokecat“ o tom jak nase deticky zvladaji 2 jazyky…? Moc by mne zajimalo jak na tom je Tva Apolenka…

diky
Katka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 20:44

Ahoj Ed, chci Ti jen poděkovat, za deníček, hezké spestření:-)
Já jsem docela nová snažilka nesnažilka, protože miláček ještě váhá:-) Už jsme si o tom psaly. Ale diskuzy a vůbec „rodinu“ mám moc ráda, aspoň se něco dozvím a zabavím se.
Už se těším na další příspěvek, měj se pa Vikki

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 20:49

Ahoj holky,
jak to tak čtu, tak je tu dost mezinárodních manželství, tak se taky přidám. Můj manžel je z Řecka, bydlíme v Praze. Já bych v Řecku žít nechtěla i když jinak se mi tam moc líbí /památky, lidé/, ale strašně by mi chyběli rodiče, babička, kamarádi.
Naštěstí manžel mluví dokonale česky /studoval tady VŠE/, má tady firmu, do Řecka jezdíme tak 4× do roka, má tady spoustu řeckých kamarádů, tak mu to nevadí.
Maruška moc řecky nemluví, ale celkem rozumí, ale spíš je to leností manžela, který na ní mluví většinou česky. Já už se řecky docela domluvím.
Jestli se mi podaří zaregistrovat, tak už snad od příště nebudu anonymous.
Mějte se.
 Lipka

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 03.01.03 21:05

Ahoj Růžo,
já beru Clostilbegyt a co ty?
Mně doktorka doporučila ještě na zvýšení hladiny hormonů kromě těchto prášků nějaké injekce, název si teď bohužel nepamatuju. Chodí se 3× obden 12- tý den po začátku menstruace /doufám, že je to srozumitelný/ a už mám jeden cyklus za sebou v listopadu. Teď v prosinci byly vánoce, tak jsem brala jenom prášky, ale jestli se nezadaří, tak zase začnu chodit i na injekce. Můžeš se taky zkusit pozeptat tvé doktorky.
 Lipka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 21:32

Ahoj holky!
Jsem ve 26.týdnu, takže tady nemám co dělat. Chtěla jsem Vám jenom napsat, ať nestrácíte hlavu. Mě doktroři řekli, že vzhledem k hormonální poruše a žádné ovulaci děti mít nebudu. Obrečela jsem to, ale po psychickém smíření /nejde to úplně, ale člověk se uklidní/ a změně prostředí - přestěhovali jsme se do hor - jsem do 2.měsíců otěhotněla!!! Mám 5letou dceru a když jsme si s mužem řekli, že to zkusíme znovu, vůbec jsem s tím nepočítala - první těhotenství jsem brala jako zázrak. Podruhé jsem otěhotněla opět na druhý pokus.
Co tím vším chci říct : psychika je hrozná věc a většinou si to komplikujeme samy. Zkuste změnit prostředí, hodit vše za hlavu a ono to nějak dopadne.
Když to šlo neplodné, proč by to nešlo Vám zdravým holkám. Mějte se krásně
Vaše Agáta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 23:15

Názory na to, zda po HA čekat nebo se pustit do snažení se různí. Můj osobní názor je počkat. Proč? Protože pokud do těla dodáváte hormony, může se stát, že tělo přestane svoje vlastní hormony vyrábět. Nebo se naopak „zblázní“ a bude jich vyrábět víc… risknete si tohle se svým miminkem?
Doktorům bych v tomhle směru nevěřila. Kolikrát jsem v životě slyšela o tom, že HA je naprosto báječná, bezpečná, pleť se mi vylepší… a nikdo mi neřekl, že bude trvat rok a půl, než začnu po té slavné bezpečné HA ovulovat. A jestli někdy (po té slavné bezpečné HA) budu vůbec schopná mít děti…

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.01.03 23:38

TAK A JSEM NOVĚ ZAREGISTROVANÁ JAKO EDINA :o), OMLOUVÁM SE ZA CHAOS, ALE TESSA SE MI OPRAVDU MOC NELÍBILA :O)), DOUFÁM ŽE V TOM ZBYTEČNĚ NEBUDU DĚLAT VÁM OSTATNÍM ZMATKY!!!!

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.01.03 23:50

Ahoj Katko,

no vida, jak je to tady najednou mezinárodní :o)))
Jak si manžílek v ČR zvyknul? My jsme o tom také uvažovali, ale opravdu si nedokážu mého muže v Česku představit, ikdyž se mu u nás moc líbí.

Česky se zatím moc nenaučil a to mě mrzí, přece jen by to pomohlo, když chci, aby česky Apolenka uměla.
Zatím teda Polinka moc nemluví, ale vím 100%, že česky rozumí. Některá slova co už ale umí vyslovuje česky, podle toho, co je jednodušší na vybafnutí.
Tak třeba používa „ještě“ místo „more“ apod.
Svend už mluví? Teda myslím tím, opakuje vše co řekneš? Já si zatím hlavu nelámu, kamarádka má dceru, která začala mluvit až po jejich druhých narozeninách, přece jen potřebují ty děti čas na to, aby si to v hlavinkách urovnali.
Asi je to pro malého lepší, když je obklopen češtinou, aby spíše zvládal češtinu viď? U nás je to naopak, zatím převládají anglická slovíčka, přestože na ni mluvím česky při každé možné přiležitosti.

Jak dlouho už v ČR žijete a co vás přimělo k tomu žít tam a ne v Anglii? Stýská se manžílkovi někdy?

Měj se moc krásně
Ed

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 04.01.03 00:01

Ahoj Ed a všechny ostatní!

Chtěla bych Vám všem taky popřát do nového roku jen to nejlepší, hlavně zdravíčko, štěstíčko a to vytoužené PŘÁNÍ velikosti cca 51 cm a cca 3,8 kg se nám snad brzy splní!

Jmenuju se Lucka a ráda bych se připojila jako další ?snažilka?. Nebudu o sobě sáhodlouze psát, protože všechno podstatné si můžeš(te) přečíst v článku ?Moje troška do mlýna…? v rubrice Neplodnost.
Máte přečteno? Tak to jsem já, můj manžel a naše trápení-snažení.
Měsíc utekl jako voda a naše první IVF se blíží. Byli jsme společně na krvi a dalších nezbytných vyšetřeních, které jsou před tím nutné a teď už jen čekáme na výsledky, jestli mám brát znovu prášky na zvýšení nebo snížení hladiny prolaktinu a jestli ?uvnitř? je taky vše O.K.

Jinak se v tomto oddychovém čase snažíme sami, což mi připomnělo Tvůj přístup k měření BT. Já jsem se k tomu taky odhodlávala dloooouho. Vždycky ráno jsem se po ?milém? probuzení budíkem radši otočila na druhou stranu a těch pár minut si přispala. Jednou změřila, třikrát ne, pak zase jo… Ale pak mi to nedalo, protože při IUI (umělá inseminace) jsem chodila obden na měření folikulů a téééměř na hodinu přesně jsem věděla, kdy ovuluju. A já si to chtěla zjistit i doma. Manžel mi v počítači zřídil tabulky, do kterých zapisuju hodnoty a hned se mi dělá krásný graf, ale… Všude možně jsem se dočetla, že těsně před ovulací má stoupnout teplota na plus mínus 37°, jako že bacha, něco se děje, jenže já v době, kdy by to mělo být ONO, jsem měla 5 dní za sebou 36,3. Mám to nějak převrácený, či co :o).
Dřív (asi 5 let zpět) jsem používala ovulační testy, ale přišlo mi to strašně drahý (500,– za krabičku s pěti kousky).

Jak jsem tady ještě pročítala dopísky s otěhotněním po vysazení antikoncepce, tak takový zářný příklad je moje ségra. Před třemi lety si řekli, tehdy ještě s přítelem, že chtějí miminko. Vy:,–(ila a! měla ho tam :o). Barušce tedy budou v dubnu tři roky. Letos v září ? jéžiš, vlastně už loni! ? si řekli, tentokrát už s manželem, že by pořídili sourozence? No, a za dva měsíce se to opět povedlo a v srpnu čekáme nový přírůstek. A já nic! Ale od ní mě to nebolí ani nemrzí a nesmutním, já jí to strašně přeju a je to vlastně tak nějak v rodině :o).

Tak to je ode mě zatím asi tak fše.
Mějte se moc kráááááásně!
 Lucka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.01.03 00:03

Ahoj Luci,

já mít muže z Austrálie tak není o čem hovořit a stěhujeme se za teplíčkem :o)))
Já jsem strašně na moře a proto se budeme i my letos stěhovat blíže k moříčku a už se moc těším.

Ani se tvému miláčkovi nedivím, že mu to počasí chybí, asi naše zimy mu daly taky co zabrat viď??? :o)

Děkuju za pochvalu Apolenky, máš pravdu, že je to už velká slečna, roste mi přímo před očima. Je to ale moje sluníčko a jsem moc moc moc ráda, že ji mám.

Teď něco o mém mužíčkovi. Seznámili jsme se před zhruba 6ti lety, když jsem oslavovala své 19té narozeniny. Potkali jsme se v jedné hospůdce a byla to láska na první pohled, asi jako ta vaše :o)
Ale náš vztah nebyl vždy růžový, hodně jsem tápala a rozhodovala se zda se dokážu všeho vzdát a to vyústilo v několik rozchodů a udobřování se. Několikrát jsem se vrátila zpět do ČR, ale zjistila jsem, že bez něj opravdu nemůžu být a v 98 roce jsme se brali.
Nějakou dobu jsme bydleli u jeho rodičů, ale teď už jsme sami skoro 3 roky a to se nedá srovnávat.

Manžílek je moc hodný, vůbec není typický angličan, jestli víš, co tím typickým angličanem myslím :o) V příštím deníčku přiložím jeho fotečku.
Je výborný táta a na druhé miminko se těší snad víc než já. Studuje všechny časopisy o dětech co domů přinesu a pak vždy přijde a říká mi, jak by bylo krásné, kdyby se nám to už zadařilo.
Je opravdu prima.

Tak to je zatím všecičko. Měj se hezounky
Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.01.03 00:06

Vítám tě tady a přeju ti, aby se manžílek brzy „umoudřil“ a po miminku začal toužit alespoň z poloviny tolik co ty.
Ono to chlapům opravdu chvilinku trvá, ale však ty už příjdeš na způsob, jak jej přesvědčit :o)))

Tvoje Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.01.03 00:11

Ahoj Agáto,

děkuju za velmi povzbuzující příspěvěk, určitě tady hodně holčinám, co bojují s hormonálním chaosem zvedne náladu.

Přeju krásný zbytek těhotenství a zdravé miminečko.
 Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.01.03 00:18

Ahoj Lipko,

no to je teda sranda, že je nás tu více, co se zamilovaly „za hranice“. Ikdyž zatím jsem tu jen já a ještě jedna snažilka, co jsme se rozhodly za těma hranicema zůstat.

Je skvělé, že manžel umí česky a s Maruškou může mluvit tak i tak.

To ten můj sem tam pochytí nějaké slovíčko, ale když na Apolenku mluvím česky, tak nerozumí. To mě celkem mrzí, ale nutit jej nemůžu, na to musí přijít sám, že je to důležité, když si vzal cizinku. Bylo by to fér, ale zatím mu to moc nezazlívám, přece jen ta čeština je dost těžká a já se pořádně anglicky naučila až když jsem do Anglie přijela jako au-pair, takže nejvíce by se nám osvědčil alespoň roční pobyt v ČR :o))

Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.01.03 00:26

Ahoj Luci,

děkuju za tvůj příspěvek a vítám tě v klubu „S“ :o)))
Děkujem za krásně přání do Nového roku, kéž by se nám všem ten 3kg uzlík zadaříl!!!

Myslím, že jsi zatím jediná IVF snažilka v tomto deníčku a já ti moc a moc přeju, aby vám to vyšlo ať přirozeně nebo s pomocí IVF.
Je mi líto, že na to miminečko musíte takto čekat.
Mám kamarádku, která IVF zrovna podstupuje a s napětím čekám, jak dopadnou.

Na kdy máte IVF termín? Ať víme, kdy držet palečky!!!

Ještě jednou tě tady vítám a doufám, že čáp si k vám brzy najde cestu.
 Ed

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 04.01.03 00:57

Ahoj Ráďo, mě je 24 let, mému partnerovi 31 let a mít miminko jsme se rozhodli v září 2002. HA (Mercilon) jsem přestala brát na začátku léta. Ale přestože, je Mercilon nízkodávková pilulka, vliv uměle navozené hormonální hladiny jsem zaznamenávala až do listopadu. (Rozhodilo mi to menzes, vyrazilo se akné, a myslim, že jsem ani neovulovala.) Až ted mám pocit, že je všechno jako před braním HA. Samozřejme, že není nutné čekat 3 měsíce, ale z vlastní zkušenosti bych to doporučila… nebo vysaď hned :-))

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 04.01.03 12:55

Ahoj!
Já vím, že nejsem typická snažilka v tomto deníčku, ale taky se snažíméééé! Když zrovna nepomáhá doktor, tak na tom ?pracujeme? jako každý jiný :o).
IVF termín ještě na 100pr nevím, ale tak nějak kolem 18.února, přeci jen stále záleží na přírodě.
Zatím je teda, relativně, dost času, ale když budete chtít, můžu pak psát dojmy. Ovšem radši nic neslibuju, jsem holka silná a nic mě hned tak nerozhází, ale vlastně nevím, jak na tom budu psychicky, fyzicky - měla bych být skoro 3 neděle doma v posteli s nohama nahoře ? což by mi zase nemělo činit takový problém :o)).

Zdravím všechny ?eS?!
Lucka

boule
Kecalka 140 příspěvků 04.01.03 13:58

Ahoj Ed!
Já mám doma taky malého rošťáčka, teď mu bude 21 měsíců a jsem čerstvě těhotná, začínám zhruba 8.týden a v úterý jdu k doktorovi. A jak nám to trvalo dlouho? Při prvním snažení docela dlouho, vyšlo to až na devátý pokus. Brala jsem antikoncepci a po vysazení jsem ještě tři měsíce čekala, takže dohromady je to zhruba rok. No a napodruhé jsem opět vy:,–(ila HA, tři měsíce čekala a vyšlo to na druhý pokus. Po pravdě jsem to ani nečekala, protože manžílek ten měsíc pořád někde jezdil a doma byl jen o víkendech. No a vidíš, vyšlo to, možná i proto, že jsem se moc nenervovala a nečekala to.
Samozřejmě držím všem snažilkám palečky a brzy se přidejte k těhulinkám.
Zdraví Jana.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.01.03 14:10

Milá Lucko,

já to nemyslela zle, když jsem psala, že jsi jediná čekací na IVF v tomto deníčku ! Samozřejmě že jsi snažilka, čekatelka čili chtělibychomka stejně tak jako každá z nás, která to zkouší zatím tou „tulící“ metodou.

Obdivuji tě za tvuj optimismus a tvůj příspěvek byl moc fajn.
Držím pěstičky a určitě nám nadále dávej vědět, jak to u vás probíhá!
 Ed

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.03 22:12

Ahoj Ed a ostatní!!!
Já mám doma 16m syna a také mu plánujeme sourozence. Jenže opravdová snažilka budu až od března, Adámkovi bude 1,5 a uvidíme jak nám to půjde…chtěli bychom také asi ten 3 letý rozdíl…a právě si nedělám iluze, že to vyjde na poprvé. I když…s Adámkem jsem si je také nedělala a otěhotněla jsem ihned po vysazení :o) No uvidíme!!!! Ale jak se znám, já jsem hrozný nervák a dokážu sama sebe vystresovat takovým způsobem..:o(
Takže vás zatím jen budu číst a přidám se k vám v březnu. To už budete doufám všechny těhulinky (a já s vámi:o) )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.03 11:45

ahoj Ed,
diky za odpoved.
My zijeme od zacatku co jsme se poznali v Cechach. Seznamili jsme se s Jonem pres internet a on pak asi po pul roce prijel do Prahy na dovolenou… no a pak uz se sem vracel a vracel az tu zustal… Po Anglii se mu trochu styska, ale spise po kamaradech a nejakych vecech ktere tady nesezenes… jako treba z potravin Gravy, Cheddar cheese, Oxo cube atd… jiste vis o cem mluvim… tyto veci si nechavame posilat od pribuznych… Ja jsem byla v Anglii rok jako au-pair a moc se mi tam libilo takze by mne ani nevadilo kdybychom se tam prestehovali [no, ted delam hrdinku a pak by mi urcite chybela rodina a znami…] ale zatim zijeme v CR a v budoucnu se uvidi… Jon dela v realitach v Praze takze stale mluvi jen anglicky a cesky je trochu linej se ucit… i kdyz od doby co se narodil Svend se Jon naucil hodne novych slovicek… i kdyz vetsina je „detskych“… ale Jon hodne rozumi a mene mluvi…
Svend taky jeste moc nemluvi… par slov samozrejme jo… ale ne tak jako ostatni deti v jeho veku ktere maji jen jeden jazyk. ja na nej mluvim jen cesky a JOn jen anglicky. Vice slovicek Svend rika v cestine ale anglicky taky rozumi protoze co mu Jon rekne tak vi co delat… Doma koukame prevazne na anglickou televizi takze i detske televizni programy sleduje vice v anglictine… tak doufam ze se mu to v hlavicce vsechno srovna a bude to bez problemu.
V CR zijeme vice jak 3 roky, Jonovi rodice se vloni odstehovali do Recka na ostrov Zakynthos a v Anglii zustaly Jon.sestry…
Vloni jsme byli za rodici na Zakynthosu a letos se chystame navstivit vsechny segry a dalsi pribuzny v Anglii, uz se moc tesim!

tak zatim se mej krasne.
Katka

Katie
Nováček 6 příspěvků 05.01.03 11:57

Ahoj Lipko,
muzu se Te jen zeptat odkud je v Recku Tvuj manzel? Ja jsem tady vyse psala[jeste jako neregistrovana Katka] Ed ze ziju v Cechach s pritelem ktery je z Anglie… jeho rodice se vloni odstehovali do Recka na ostrov Zakynthos. Tak jsem si na Recko hned vzpomela kdyz jsem cetla prispevek od Tebe. Zakynthos je kouzelny ostrov a uz se tesim zase na leto az se tam vypravime…
zatim se mej hezky
 Katie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.03 12:46

ahoj mile snazilky:)

rozsirim tu skupinu Jarnich snazilek :) jmenuji se Jitka, mam 17 mesicni dceru a chteli bychom ji poridit nejakeho sourozence. Diky trablum, ktere jsem mela v listopadu a kvuli kterym jsem prisla o miminko, nase snazeni muze byt az na jare. Do jara je dlouhe cekani, ale na druhou stranu: neni jaro uzasny cas na porizeni miminka?? Takze pocitam dny, tydny a mesice a moc moc se tesim na jaro :)

Soucasnym snazilkam preji rychle briska a Jarnim snazilkam, at nam to do jara rychle utece :)

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 05.01.03 18:08

Ahoj Katie,
manžel se narodil v Artě. Je to na západě Řecka naproti Korfu. Ale od 12- let žil s rodiči a bratrem v Aténách, dokud v 19-ti neodjel studovat VŠE do Prahy.
Na Zakynthosu jsem taky byla a moc se mi tam líbilo. Až tam budeš, tak se určitě zajeď podívat i na vedlejší ostrovy - Kefalonii, Lefkadu nebo Ithaku. Tam je taky moc hezky, všechny jsem je s manželem a Maruškou procestovali. Na Lefkadě jsme byli i s mími rodiči na dovolené a taky byli moc nadšený.
Ahoj Lipka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 06.01.03 07:53

Ahoj Ed a všechny snažilky,
zde je složení bylinného čajíku. Dobromysl, truskavec, šípek, mateřídouška, čekanka, řebříček, hluchavka, heřmánek, jitrocel. Poměry jednotlivých byli jsou bohužel nezjistitelné :-) Jen bych chtěla upozornit, že nevím, nakolik moc tento čaj může pomoci otěhotnění. Prodavačka mi ho nabídla jako pomoc při menstruačních problémech. Myslím, že ho pí Mojžíšová ordinuje pacientkám jako podporu při jejím cvičení. Ale nemám ověřeno. To jen abych tu nevyvolala nějakou fámu o zázračných čajících. Znáte to, toho už bylo dost… požírače tuků.. zázračné zhubnutí do 4 týdnů apod :-))))
Zatím ahoj, Martina

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 06.01.03 08:18

Zdravím všechny snažilky po víkendu, doufám že jste ho prožili šťastně a spokojeně.

I když patřím až k jarním snažilkám musím říct Ed že už jsem si koupila tu kyselinu listovou a byla jsem překvapená že mi v lékárně řekli, že je na předpis no nakonec mi jí tedy prodali ale vyslýchali mě naco že ji potřebuji.Je to český lék a bere se jednou za 2 dny - no začnu to brát asi až tak v březnu - přítelíčkovi jsem koupila ten zinek - ale ještě to neví. Asi by mi řekl že jsem praštěná no někdy si tak opravdu připadám.Ach ty hormony.

Ještě bych ráda připojila svou zkušenost s HA - užívání 5 let - no po vysazení jsem jí 2× dostala naprosto normálně ale poté 4 měsíce nic takže nejdřív injekce a pak utrogestan po kterém se mi na půl roku vše dostalo do normálu - no ale světe div se teď zase nic - zase injekce.Osobně jsem se také rozhodla že dokud budu chtít plodit děti nechci HA ani vidět.

Když jste se tak všechny hezky představili tak já jsem Petra je mi 22let a snad na jaře to vypukne.

Takže všem Vám přeji co nejdříve bříška a hodně lásky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.03 08:47

Ahoj Tinulko,

nějak mi nefunguje přihlášení - jsem Cookie (Janča). Jak dlouho před snažením jsi vy:,–(ila antikoncepci? Já jsem totiž vypozorovala, že se mi cyklus srovnal až nějakých šest měsíců po vysazení. Tedy začala jsem na sobě pozorovat známky ovulace (hlen, bolesti v podbřišku..). Docela dlouho trvalo, než se mi tělo očistilo od účinků AK, takže neházej flintu do žita, snad se to povede v tomto roce :-)

pa Janča

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »