snažilkovský deníček Maru - 15. díl

Snažení

Ahojky Marušátka, Opět Vám píšu deníček dopředu, protože jak už všechny víte, v době kdy vyjde už budu ležet na pláži na Krétě a slunit se :D nebo spíš poletovat kolem mých neteřinek :D Tento díl deníčku by měl být zase tak trošku naučný a proto bych se chtěla vrátit k tématu ?cvičení podle Mojžíšové?. Protože se tu objevily děvčata, kterým tenhle termín nic moc neřekl a protože i já chci být chytřejší, tak jsem na internetu našla a stáhla nějaké informace a taky seznam míst, kde toto cvičení provádí. Možná nebude úplný, ale pro orientaci je myslím dobrý.

CVIČENÍ METODOU PANÍ MOJŽÍŠOVÉ
Fyzioterapeutka paní Mojžíšová vypracovala v druhé polovině 20. století metodu léčby vertebrogenních obtíží (bolestí páteře), způsobených nesymetrickým postavením pánve.
Existuje mnoho příčin, které vedou k nesprávnému postavení pánve a zakřivení páteře. Úraz kostrče (pád na zadek) je jen jedním z nich. Tělo se brání bolesti tím, že postiženou oblast znehybní a asymetrie je na světě. Pravděpodobně nejčastějším důvodem nesprávného postavení pánve a páteře jsou: sedavý způsob života, jednostranná zátěž - např. nošení břemen v jedné ruce, v kombinaci s nedostatečným pohybovým režimem. Vzniká tak svalová nerovnováha, která vede k přetěžování jednotlivých oddílů páteře. Důsledkem jsou blokády jejích jednotlivých segmentů s doprovodnou bolestí.
Potíže odstraňujeme speciální technikou, která začíná masáží stažených okrsků svalu, který se latinsky nazývá levator ani. Tento sval je významnou částí pánevního dna a upíná se na kostrč. Při jeho špatné funkci vznikají v některých jeho částech místní zatvrdnutí a kontraktury, což vede k tahu na kostrč, která se vychýlí od středního postavení. Levator ani je špatně přístupný, proto se jeho masáž musí provádět přes konečník. Uvolnění a protažení tohoto svalu vede k opětovnému vyrovnání kostrče a je tak předpokladem úpravy postavení celé pánve. Nezbytné je též následné uvolnění blokád, zejména bederní páteře. Předpokladem dlouhodobého efektu a zabránění recidivy obtíží je pak pravidelné každodenní cvičení podporující správné držení těla. Posilují se hýžďové i břišní svaly a protahují se svaly podél páteře.
Léčba funkční neplodnosti byla zpočátku ?vedlejším účinkem? terapie bolesti zad a teprve po určité době, během níž paní Mojžíšová metodu zdokonalovala, se stala její hlavní indikací
Je třeba zdůraznit, že tento způsob léčby nedokáže pomoci všem párům k potomkovi. Účinek chybí v těch případech, kdy graviditě stojí v cestě konkrétní onemocnění (např. vrozené anomálie, zánět, genetické, hormonální nebo imunologické vlivy) nebo jeho důsledek (např. neprůchodnost vejcovodů po prodělaných zánětech). Gynekolog musí takové nálezy vyloučit. K léčbě podle paní Ludmily Mojžíšové by měly přistoupit ženy s tzv. funkční sterilitou, které jsou jinak po gynekologické stránce v pořádku.
Důležité je, že jde o šetrnou techniku, která nemá nežádoucí účinky a nemůže tedy pacientce uškodit. Navíc někdy uleví i od bolestí zad, bolestivé menstruace nebo bolestí při pohlavním styku. Metoda prospívá celému organismu a má významnou úlohu v prevenci výše uvedených obtíží. Podcenění poruchy postavení pánve a páteře je navíc jedním z rizikových faktorů výhřezu meziobratlové ploténky.
Cvičení dle paní Mojžíšové je ministerstvem zdravotnictví uznaná metoda léčby funkční neplodnosti. Mohou ji provádět pouze fyzioterapeuti, kteří jsou vyškoleni v kurzech, po jejichž absolvování je jim vydán oficiální certifikát.
Existuje celá řada léčebných schémat, které různými způsoby modifikují původní postupy paní Mojžíšové. Je třeba si uvědomit, že ani ona neměla jediný pevný harmonogram, kterého by se striktně držela. Vždy záleží na konkrétním nálezu u pacientky a důležitá je i otázka času, který je pro rehabilitační léčbu vyčleněn. Obvykle totiž nedoporučujeme (plně v souladu s odkazem paní Mojžíšové) kombinovat rehabilitační postupy s jinou léčbou. Případ od případu se tedy program jednotlivých návštěv může lišit, pevně není dán ani jejich počet ani časové odstupy. Žena přichází k prvním dvou návštěvám v poměrně krátkém odstupu. Ideální je, aby byla v první fázi menstruačního cyklu. První dvě lekce jsou v rozsahu 50 min. Po dvou týdnech následuje 3. návštěva zaměřená především na kontrolu správnosti provedení cviků. Není-li nalezena chyba, pokračujeme v instruktáži nové série cviků. Po dalších dvou týdnech opět provádíme kontrolu zadaných cviků. Za šest týdnů od první návštěvy následuje kontrolní vyšetření páteře, svalového napětí a volnosti kloubních pohybů. Je-li to zapotřebí, jsou opět mobilizovány jednotlivé oddíly páteře a kostrče přes konečník. Jeden až dva dny poté se odstraní zbylé blokády. Obě poslední lekce trvají 50 min. Pokud blokády nepřetrvávají, lze ženu naučit třetí sérii cviků a změnit jejich pořadí, jak již bylo výše popsáno.

Tak to buue asi pro dnešek úplně stačit. Asi jsem původně měla deníček moc dlouhý tak jsem vám hor ozdělila do dvou dílů, co budu na dovolené :-))))

Mějte se tu krásně a ne, že mi tu zdivočíte :-DDDDD
papá Maru

Váš příspěvek
LenkaK
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 17.07.04 20:33

Ahoj holky,
tak jak vidím, o víkendu Vás tu moc není. :(
Není se čemu divit, vypadá to, že počasí se konečně umoudřilo a začne opravdové léto. Tady v Brně dnes bylo vedro pořádné.
Maru - už se nemůžu dočkat na pokračování tohoto deníčku. :) Užij si dovolenou a neteřinek. :)
Všem přeji krásný víkend a hlavně hodně sluníčka.
 L.

janine
Stálice 93 příspěvků 18.07.04 06:54

Ahoj holky,

některé si na mě možná pamatují, ale dnes mě velmi zaujal článek o cvičení dle metod Mojžíšové. Za pár dní to bude rok co jsem šla poprvé na cvičení a dnes již 5 týdnů máme doma 2 přírůstky - holčičku a chlapečka. Je tedy pravda, že jsem ještě dlabala Clomhexal, ale vyšlo to a docela rychle. A ještě navíc, přesně jak je v článku, dvičení náramně pomáhá ulevit zádům a vlastně celému tělu, jediné co nesmí odradit je časová náročnost.

Tak všem držím palce a ať se úspěch brzy dostaví.

Maru přeji krásnou dovolenou!

Papa Janine a spol.

zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 19.07.04 09:35

Ahojky, tak jak vidím, nikde nikdo :-( Všichni užívají léta, které konečně přišlo. Cvičení je super, taky jsem začala a doufám, že nám to pomůže.
tak se mějte a užívejte sluníčka.
papa žabucha

Luci1
Kecalka 241 příspěvků 19.07.04 09:55

Ahoj vsem!
Dekuji Maru za krasny denicek.
Ted jsem hledala na internetu kam se da v Praze na cviceni pani Mojzisove zajit. Nasla jsem jenom jedno studio ve Vodickove ulici. Nema nektera z vas tip, kde v Praze se toto cviceni provadi?
 Luci

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 19.07.04 11:48

Ahoj holčiny,
o tomhle cvičení jsem taky přemýšlela, ale docela mě odrazuje ta masáž přes konečník. Provádí se to vždy nebo jen u některých případů?
Kočulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.04 15:03

Ahojda Marušátka!
Tak tomu říkám podrobný popis metody cvičení paní Mojžíšové. Sama jsem ji cvičila s pevnou vůlí asi půl roku. Teď to flákám a nechodím na mobilizace. Rehabilitační sestra, která se mnou cvičí mi minulý týden volala, jestli už jsem těhu, že nechodím cvičit. Popsala jsem jí naši cestičku, kterou jsme mezitím, kdy k ní nechodím, ušli a ona mi nevynadala, ale podpořila mě. Je pravda, že když mě záda bolí, neváhám ani minutu a hned si pár cviků zacvičím jen tak, aby záda nebolela.

No a co nového. Dnes jsem byla (9.DC) na UTZ, jak rostou folikuly. Tak jsou tam dva pěkné, sliznice je na hranici, ale snad do pátku ještě povyroste. Ve čtvrtek PREGNYL a DEXAMED a v pátek ve 13.00 hodin samotné IUI. Vůbec nevím, jak to budu stíhat, ale musím se v práci nějak vykecat.

Tak holčiny, už se začíná konečně něco dít. Já vím, příliš optimismu škodí, ale přece je tam ta 10-15% naděje, ne? Zatím nejsem nervózní ani smutná, ani veselá. Neutrální pocity, tak uvidíme, jak se to do pátku vyvrbí.

Zatím pa a kde jste vůbec všechny???

Beruška7

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 19.07.04 15:43

Ahojky holčiny!

Koculka: napravení přes konečník jsem podstoupila pouze jednou a dá se to vydržet. Byl to jen okamžik.Potom je důležite cvičit a cvičit :-)

Beruška7: budu na tebe myslet. Doufám, že za 14 dnů od IUI nahlásíš //.

Já cvičím od začátku roku 2003. Trápila mě bolest zad, ale hlavně jsem si myslela, že nám cvičení pomůže k miminku. I když už vím, že cvičení k mimču nepomůže, snažím se cvičit každý den, protože mi to hodně pomáhá na záda.

Jinak s čímž jsem více méně počítala, jsem dnes odlétla na MS. Takže naše první IUI nedopadlo. Vzhledem k manželově spermiogramu se srpnu pojedeme domluvit na IVF.

Tak hezký den a já tady tvrdnu v práci.

Mějte se,
Lostris

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.04 19:56

Ahoj holky,

také každý večer od 28.6. pilně cvičím. Zatím jsem ani jednou nevynechala. Na konci srpna mám jít na první mobilizaci. Tak jsem zvědavá, co se mnou provedou.

Krásný den všem snažilkám i nakukovatelkám přeje Alex

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 20.07.04 11:52

Přeji moc štěstí a hlavně na to moc nemyslet. Jít na věc jako by se nechumelilo. Už jsem to tu psala, ale ty mě moc neznáš - rok jsem se flákala doma :-) Když jsem šla na KET tak jsem se skoro přiopila. Já jsem podstoupila jen 1 IUI - pak jsem to vzdala, protože mi to připadalo zbytečný a zdlouhavý. Tak za 14 dnů //. testovala jsem po týdnu, ale nech to na vduchu déle . ty dvě čárky byly slabounké, ale byly :-) Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.04 11:54

Ahojte Marušiatka,
som Vašou vernou nakukovateľkou od začiatku, každy den zacinam s Vami a chcem sa Vam vsetkym podakovat, ze mi vlievate zivotny optimizmus,ked ma privali nie skriatok ale obor depkoidny......Mam 33 rokov,som po 4. neuspesnej IUI, ale vdaka Vam sa nevzdavam…VSetkym zelam skore //.
 zuzkaH

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 20.07.04 11:55

Ještě jednou holky, metoda podle Mojžíšové je o cvičení - to jsme pochopily asi všicni co? :-)))) Ta mobilizace přez konečník - není to nic hrozného. Mě osobně to pomohlo - těhotenství se podařilo :-) Teď uvažuji o józe - nemáte s tím nějaké zkušenosti.
Taky myslím na Maru - ta se teď někde s holkama sluní u móře :-) Tak pa a přežijme ten pracovní týden :-) Monika

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 20.07.04 12:18

Tfuj tfuj tfuj!!!
Hodně štěstí!!!
Kočulka
P.S. a za přání se neděkuje, ať se to nezakřikne:).

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 20.07.04 12:28

Holčiny,
je tak příšerné dusno, že se mi nechce ani přemýšlet:))).
Stále užívám Medocriptin, ale zlobí mě od něj žlučník. Na druhou stranu jsem shodila už dvě kila, tak jsem ráda, protože jsem tloustla snad i po vodě:). Zato chuť na tulení veškerá žádná, buď se mi ten prolaktin zvyšuje, nebo jsem prostě taková mrazilka:).
Má třítýdenního synovce, tak si teď užívám takové pseudomateřství, někdy je fajn, že ho můžu vrátit:), ale kdyby mi ho nechali, tak bych se vůůůůůbec nezlobila. Je k sežrání.
Maru závidím (ale hlavně přeju!!) tu její druhou dovolenou, jenom jsem zvědavá, jak to zvládá s neteřinkama:). Určitě jsou moc hodné a tetička má lážo plážo a ještě k tomu společnost dvou hodných víl:).
My s manžílkem zatím vůbec nevíme, kam se vydat na dovolenou. Tak se těším k moři, jenže nevím, které vybrat (aby to zas tak moc nestálo, nebyly tam davy lidí, moře bylo čisté a teplé, lidi hodní…:).
Tak zkusím zkouknout nějaké last minuty na netu, třeba mě něco zaujme:).
Mějte se moc fajn a dávejte na sebe v tomhle vedru velký pozor!
Kočulka

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 21.07.04 09:45

Ahojky,

téééda, tady je mrtvo. Asi jste všechny u vody, když jsou takové pařáky.

Já si dnes budu muset pod víčka vrazit párátka, až mě přepadně spavá. Nenávidím noční bouřky. Ne, že bych se jich bála já, ale bojí se jich můj „drobeček“ briardek Robinek. Pobíhá, heká jak v posledním tažení, poulí oči. Takže jsem s nim seděla dvě hodiny v koupelně, aby se aspoň manžel trochu vyspal.

Příští týden jedeme do Polska s tchýní a tchánem za manželovou babičkou a dědou. Moc se mi sice nechce, ale aspoň že na chvíli vypadnu z domova.

Mějte se hezky,
Lostris

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.07.04 10:43

Ahojte!

BERUŠKO: mooooooooc držíme i s mimizemšťánkem palečky!

pá Monťule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.04 15:20

Ahojky Marusatka,

minuly tyden v patek jsem se vratila z dovolene a hned mam pro vas nejkrasnejsi zpravicky :-P Jeste o vikendu jsem si udelala tt, protoze MS se zpozdila o vic nez 10 dni a byl pozitivni. Vcera jsem byla u doktora na kontrolu a on mi tehotenstvi potvrdil. Na ultrazvuku byla zatim videt jen zvetsena deloha tak mi vzal krev a objednal me na dalsi kontrolu za ctrnact dni.
Vubec jsme s tim s manzelem nepocitali ze nam to tento mesic vyjde :-P snazime se o miminko uz takovou dobu uz to bude neco pres dva roky a ted takova uzasna zpravicka. Prosim drzte mi vsechny palecky at je vsechno v poradku. Procitam se spoustou literatury kterou me doktor zavalil hehe a taky si delam starosti aby bylo vsechno v poradku a probihalo tak jak ma.

Posilam vam Marusatka vsem moooooooooccc tehulkovskych prskaneckuuuuu :))))
Doufam ze se ode mne vsechny poradne nakazite tehulkovskym bacilem :)) A brzicko budete hlasit pozitivni testiky a mimisky v brisku. Tak zatim paaaaa
Casiopea

LenkaK
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 21.07.04 15:47

Tak to Ti moc gratuluju!!! :)
Moc Ti držím palečky, ať Vám to dobře dopadne a Ty už můžeš hlásit jen samé dobré zprávičky! :)
A doufám, že jsi všechny holčiny, které ještě na mimíska čekají, tak jako já, pořádně poprskala, aby se nás to co nejdříve chytlo! :)
 L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.04 16:47

Ahojky Monti,
myslím, že to budu potřebovat :-)
Myslím na vás a musím si najít chvilku juknout na rodinku a požádat o přátelství. Pohlaď za mě mimizemšťánka.
Beruška7

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.04 20:26

Ahoj Casiopeo,

moc moc Ti gratuluji.
Já měla také zpoždění dnes 45 den, běžně 27, tak jsem si dělala testík, a byla jen jedna / :-(((, tak jsem ráda, že byly // někde jinde. Je dobrý vědět, že dvě // ten TT taky dělá :-).
Ještě jednou gratuluji a opatruj se.
Pá Alex

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 22.07.04 08:19

Casiopeo posílám moc zdravíčka pro tebe a malé štěstíčko.
Alex hlavně sršit optimismem taky // jednou uvidíš. Neboj já čekala 9 let a taky se dočkala.

Takže holky krásný den Monika

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 22.07.04 08:29

Ahoj holky,
no to je teda tyden! Plno prace a k tomu takovahle vedra! A prijdou si naraz bez poradne pripravy. To pocasi jde z extremu do extremu. Ale porad lepsi nez kdyz porad leje.
Ja uz mam zabaleno na dovcu a zitra odjezd! HURA! Uz jsem si dosla i k holici zkratit vlasy. Nejhorsi malem bylo sehnat Danske a Norske koruny. No nejake mame a zbytek si vybereme na miste nebo budeme platit kartou. Dneska uz jenom udelame nejakou svacu na prvni dny a zabalime neco malo k jidlu s sebou, zaleju poradne kytky, cerstve si oholim nohy a mam hotovo. Nakonec jsme se zabalili do bahohu a velke tasky. Jeste v praci musim neco dodelat a pripravit data sefovi, ktery s nima mezitim poleti do ameriky na konferenci. Takze vypnu az zitra vecer v autobuse.

Casiopeo, moooc gratuluju! To je uplne krasne povzbuzeni, hlavne pro nas dlouhodobe snazilky, ze i po takove dobe se muze zadarit prirozene! Preju bezproblemove tehotenstvi!

Berusko, drzim palce at to vyjde!

Lostris, uvidis, ze to vyjde priste! Ted nacerpej silu a pak to pujde jako po masle! Urcite napis, kdy na IVF pujdes, ja pujdu v rijnu. Zapomnela jsem Maru poslat aktualizaci do seznamku. Uz mame za sebou jedno (bohuzel neuspesne) IVF v kvetnu.

Holky, mozna uz se sem zitra nedostanu, tak se mejte krasne, at pekne pribyvaji // testiky a vsem ktere jedou na dovolenou, tak at probehne dle vasich predstav. Ozvu se za 14 dni.
Bohunka

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.07.04 08:49

Ahoj holky,

Casiopea: dlouho jsme se neviděly :-). Jsem si říkala, jak se asi máš. Moc ti blahopřeji, že se vám miminko manželem podařilo. Přeji bezproblémové těhotenství.

Bohun: myslím si, že bychom IVF také mohli podstoupit v říjnu. V srpnu se jdem na něj domluvit, než nám schválí léky pojištovna. Uvidíme.
Užij si dovču, ahoj za 14 dnů.

Juchůůů konečně jsem se vyspala ne jako na včerejšek, nebyla bouřka. Jak málo stačí člověku ke štěstí :-)

pa Lostris

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 22.07.04 11:45

Ahoj holky, protože jsem mezi Vámi nebyla celý dlouhý rok, tak některé z Vás neznám. Zatím jsem vypozorovala, že dost z vás jezdí na IUI, IVF popřípadě KET. Maru odjela na 2 dovču takže zatím nemám přehledný seznámek nových snažilek. Já jezdím do Prahy Pronatalu. Před rokem jsem na 3 pokus a 2 KET otěhotněla. Kdo z Vás taky jezdí do Pronatalu? Monika

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 22.07.04 12:32

Casiopeo ahoj, pamatuješ si na mě ještě? Moc moc gratuluji k těhulkovství. Moc se opatruj a občas napiš nějaké zprávičky. Pusinka a ledňátko 15tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.04 12:46

Ahojky…

Casiopeo,obrovská gratulace…přeji moc moc štěstíčka…a držím palečky!!!!

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 22.07.04 13:23

Casiopeo - taky ti moc gratuluju to je skvělá zprávička !!!!

Hodně štěstí

Petra

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 22.07.04 13:28

Blahopřeju, nádhera!!!!!!!
Pohlaď minipupíka a opatrujte se!!
Kočulka

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 23.07.04 07:18

Ahojky Casiopeo,

tak nevím jestli si mě ještě pamatuješ z deníčku snažilek, každopádně moooc blahopřejeme k tak báječné zprávičce:-))))
Už jsem si říkala, že by se zase mohla ozvat nějaka „dlouhodobější“ snažilka, že jim to vyšlo a přidat tak všem ostatním optimismus!:-)))

Tak moc držíme palečky, aby bylo všechno v pořádku a na příští kontrole už jste viděli malinkaté miminko:-)))

Pavča + Kulihrášek dnes už 41tt

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 23.07.04 07:21

Ahoj Petulinko,

jestli jsem správně zachytila diskuzi těhulek - březňaček, tak vám se taky zadařilo a čekáte mimíska:-))))
V tom případě posílám obrovskou gratulaci a ať všechno probíhá bez problémů a těhotenství si jen užíváš:-))))

Pavča + Kulihrášek dnes už 41tt

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 23.07.04 07:30

Ahoj Moni,
taky chodim do Pronatalu. A mam za sebou 1×IUI a 1×IVF (neuplne, neoplodnilo se ani jedno vajicko).
Bohunka

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 23.07.04 07:34

Ahoj Petulinko,
taky jsem vasi novinku nekde zachytila. Nam jsi ji sem asi ze same radosti zapomnela napsat. Tak velika gratulace! Asi pomohlo to zaleceni tech breberek, ne? At mas bezproblemove tehotenstvi!
Bohunka

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 23.07.04 07:59

Ahojky Bohun. Jak jsem četla tak se asi v říjnu chystáš na 2 IVF. Neboj tentokrát vše dopadne dobře. Mě se z 1 IVF oplodnilo 18 vajíček a těhotenství se podařilo až na 2 KET. No a ještě mám 5 mražáčků. Chtěla bych se tam vypravit taky tak v říjnu a v listopadu to zkusit, ale nevím jak to doktoři povolí. Jsem už skoro 4 měsíce po císaři tak nevím.teď jsem se dozvěděla, že mojé lékařka je prodloužená ruka pronatalu, tak už tam možná budu jezdit jen na transféry.Měj se fajn a spoustu optimismu. Monika

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 23.07.04 08:03

Ahojky Pavco. Teda ten tvůj kulihrášek už musí být pěkný kulihrach co? :-) Přeji hodně moc zdravíčka a štěstíčka a ozvi se jak to všechno dopadlo. Já jsem moc dobře nedopadla, takže jdu do toho znova.
Petulinko tobe taky spoustu zdravíčka a štěstíčka :-) Monika

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 23.07.04 10:03

Holčiny moje no já totiž jsem chtěla počkat až uvidím to srdíčko a pak Vám tu velikou novinu oznámit.

No ale když už se to takhle provalilo tak teda se nám to povedlo i když jsme vlastně začali plánovat snaženíčko až příští rok. Snad díky tomu :)

V pondělí jsem byla na UTZ a byla tam krásná bublinka. Už se moc těším až příště uvidím víc.

Byla to taky cesta krkolomá ale zadařilo se a teď už vím že na každou z nás ten mimísek někde čeká.

Petra

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 23.07.04 10:13

Holky moc Vám děkuju sami tomu nemůžeme uvěřit jsme moc šťastni.

Bohun - myslím že to léčení 100% zabralo. Skusili jsme to pot tom 1 měsíc asi 2× a vyšlo to :-)

Pavčo - pozdravuj kulihráška asi se mu nechce do těch veder co

Petra

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 23.07.04 21:09

Ahojte Snažilenky!

Casiopeo a Petulinko: oooooooobrooo­ovskááá gratulace!!!!!!! Přeji jen a jen štěstíčko a ať mimísci rostou a vám roste pupíček:) Už bylo na čase, že jo:)

Držte se

Montička + mimisemšťánek 21+2

Vložit nový komentář