Snažilkovský deníček - Maru 9.díl (záskok)

Ostatní

Ahojky Marušátka, Šéfku máme stále na dovče a podle toho to v deníčku vypadá, moc to teda se psaním nepřeháníme? Přemýšlím o tématu deníčku a řekla jsem si, že by nebylo špatné pokračovat v tom, co Maru minule začala.

To znamená vysvětlení, hlavně pro nově příchozí, různých zkratek. A taky si připomenout některá pravidla, zá:,–(y a vůbec všechno hezké, co ke snažení patří. Snad vás to bude bavit :-)

Vzpomněla jsem si, jak jsem před rokem a půl, začala chodit do deníčku a chvilku mi trvalo, o čem holky vlastně píšou, protože vzkaz ve stylu: ?v MK jsem 17DC, BT je 36,9 = snad OVU, bude tulení ,a když nebude MS 32DC, tak bude TT? byl pro mě naprosto neřešitelnou rovnicí o sedmi neznámých :-D

Tak malý slovníček:
DC ? den cyklu (počítá se od prvního dne menstruace)
MS ? menstruace (už nevím který manžel tenkrát vymyslel, že jsme sportovkyně, když každý měsíc odjíždíme na mistrovství světa..)
OVU ? ovulace (uvolnění vajíčka)
BT ? bazální teplota (měří se denně ve stejnou hodinu, nejlépe ráno po probuzení)
TT ? těhotenský test
MK ? menstruační kalendář
tulení ? pohlavní styk :-)

Taky by možná stálo za to zopakovat si takové ty ZÁKLADNÍ ZÁSADY každého snažení:
1. být v pohodě! (to platí vždycky!!!)
2. neudělat z manžela (přítele) ?plemenného býka?, to znamená = sex nás musí i tak bavit!
3. být v pohodě! :-)
4. dodržujeme jakž-takž zá:,–(y zdravého života = bez alkoholu, cigaret, (proboha drog snad nemusím ani psát) a zároveň se snažíme jíst zdravě, to znamená hodně zeleniny a nezapomínáme hlavně na listovou, tím myslím špenát, hl. salát apod.
5. být v pohodě! :-)
6. měříme BT a píšeme si vše do MK ( tulení, nachlazení, léky..), aby se posléze měl doktor čeho chytit, pokud by se delší dobu nedařilo.
7. být v pohodě! :-)
8. udržujeme své tělo v kondici ? však dostane v těhotenství zabrat, věřte, že nás tělíčko odmění, pokud jsme se v době snažení pravidelně trápily cvičením
9. být v pohodě! :-)
10. a pamatujte, že co další cyklus, to je jen další šance na otěhotnění, rozhodně se tím nenechávejte rozhodit, vždyť ono se to jednou povede!!! (i když třeba s pomocí lékařů, no a co?!!) :-D
Těch pravidel je celkem 10 a dejte si pozor, abyste je moc neporušovaly, obzvláště, když porušíte 1. pravidlo, tak jich tím porušíte rovnou 5 !!! :-DDD

Musím se přiznat, že už pomalu přestávám mít přehled, kdo se z vás jak dlouho snaží. Takže jak na tom jste? Já se snažím rok a půl. To není žádná extra doba,ale radost mi to nedělá, nejsem masochista :-D Ovšem za tu dobu jsem se dostala pěkně daleko, tak nějak by se dalo říct, že snad na ?poslední metu?.. Tím myslím, že mám za sebou dobu pokoušení se přirozeně, dobu podpůrných léku, dobu zjištění diagnózy = neovuluju vůbec a tak teď čekám na darovaná vajíčka nebo přímo embrya. Protože vím, že sem nakukuje řádka holek, co nikdy nepřispívají, tak se ptám, není na tom někdo další také tak?? Není nad spřízněné duše :-)

V tuto chvíli jsme rozhodnutí vyzkoušet cyklus s darovanými embryi (pro nezasvěcené ? čekací doba je podstatně kratší než na darované vajíčko). Začala jsem stimulovat růst sliznice a příští týden jdu ve čtvrtek na kontrolu jak narostla a domluvit se, který den budeme transferovat? holky, já se tak těším, že se konečně začne něco dít! :-D Dostali jsme 3 embrya a doufám, že alespoň jedno přežije rozmražení. Chtěla jsem všem poděkovat za milá slovíčka a podporu, potřebovala jsem to slyšet. Svým blízkým jsem to neřekla, víte o této 1. akci jenom vy a jsem moc ráda, že se mám kde ?vykecat? :-D

A jak zvládáte otázku ?tak kdy ty budeš těhulka, už máš taky na čase??????
Před časem jsme si udělaly takovou malou ?hitparádu? vhodných odpovědí, takže jestli vás napadnou další, napište do deníčku, ráda je tam přidám :-)
HITPARÁDA ODPOVĚDÍ NA OTÁZKU ?A CO VY?? ?TAK KDY?? apod.

 • okouknu to u kamarádky (či příbuzenstva) a pak se uvidí! (Kaitlin)
 • až dořešíme bydlení? (Kaitlin)
 • až si budu jistá, že to nějak zmáknem finančně (Kaitlin)
 • až to bude, tak se to včas dovíte! (Ulrika)
 • až přestaneme s tancováním (Ulrika) ? Ulrika sice závodně tancovala, ale myslím, že by tato odpověd? mohla být obzvláště účinná, pokud jste v životě netancovali a všichni ví o vašem odporu k hudbě! ? :-D
 • až splatíme byt. (Ulrika)
 • jsme zodpovědní a proto chceme miminku nachystat příjemný start do života, takže kdo si počká, ten se dočká! (Pavča)
 • ještě jsme si nic neužili (Lucije) ? používala ve věku 35ti let, takže to působilo jako má poznámka o tancování :-D
 • neboj, budeš první, kdo se to dozví! (Lea) ? dle jejích slov: ideální je to říci tak 10 lidem, pak je to pro vás docela sranda :-D
 • až to přijde, tak to přijde (Montička) ? skvělá odpověď na odbourání dalších vtíravých otázek!!! :-D
 • až to bude, tak to nejspíš nepřehlédneš! (Bohun)
 • no, už bych(om) o tom asi měla(i) začít přemýšlet? (Bohun)
 • až se dohodneme na pohlaví, tak se jde na to! :-D (Bohun) ? takhle odpověď se mi začíná líbit čím dál tím víc ? začnu ji určitě používat! :-D
 • až se mi miminko nastěhuje do bříška (Kajdula)
 • zatím úspěšně odolávám a ani ty mě nepřesvědčíš, že mám něco zmeškáno (Kaitlin) ? to byla zatím má poslední odpověď
 • no, ještě jsme o tom nepřemýšleli, tak za 2-3 roky možná?, ale nejdřív musíme zrenovovat koupelnu! (Romík)
 • ty tvoje dvě dračice na mě působí jako antikoncepce! (Norreen) ? používá u kamarádky
 • nevím, možná zítra, za měsíc, rok či dva? kdo ví?! (Nikol od Cipísků)
 • Dítě? Teď? V týhle době? (Aduna od Ed) ? dle jejích slov: ?pár lidí to vztáhlo na roční období, ale většina se chopila příležitosti nadávat na politickou situaci!? ? má poznámka: skvělé, pokud chcete převést téma hovoru jinam :-D
 • je dost času, chci si co nejvíce užít Marušky (Lipka) ? říkala, dokud byla její malá malá :-D
 • snažíme se dost dlouho, ale někdy to nejde tak, jak by člověk chtěi (Lipka) ? to mi připadá jako první upřímná odpověď :-D
 • až dostavíme, jsem ještě mladá, tak je dost času. (Jarča)
 • ty seš ale tááááááá, zvědavá! (Petulka)
 • ?až přiletí čáp? ?kdyžtak mu řekněte až poletí kolem vás, jistě ho taky čekáte? ?a to musíme mít nejdřív komín, aby měl kam? (Claudie)

Chtělo by to další těhulku, Mia mi udělala vysloveně radost :-) A co nějaké nové snažilky, nechce se k nám někdo další přidat?? Rády ji mezi sebe přijmem, odešla nám spousta snažilek mezi těhulky a vždy uvítáme nové tváře. Navíc víc hlav, víc ví a to by bylo, abychom se vzájemnou podporou jednou nepropracovaly do toho vytouženého těhotenství :-)

Přeju všem příjemný, pohodový týden!
Kaitlin

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
LenkaK
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 07.06.04 07:20

Ahoj Kaitlin i ostatní holky,
tak my se snažíme 11 měsíců. Není to žádná dlouhá doba, ale v pátek jsme se dozvěděli, že nějaká pravděpodobnost spontánního otěhotnění u nás prakticky neexistuje, takže jediná šance u nás na mimíska je IVF :(
Takže Tvoje hitparáda mně asi hodně dlouho bude dobře sloužit. :)

 
Anonymní  07.06.04 07:48

Ahojda Marušátka!
Krásné pondělí se nám vyklubalo, že? Všechny vás po ránu zdravím a jsem dneska téměř první. Moje závislost na e-miminu začíná být nesnesitelná. Už včera večer jsem se těšila, až zapnu v práci počítač a juknu se na deníček od Kaitlin.
Kaitlin - super deníček, hitparádu jsem si vytiskla a myslím, že bude víc než užitečná! A držím palečky, ať jsou všechna embrijka OK.
Teď k tématu. My se snažíme bez doktorů rok a vlastně terpve minulý měsíc jsme začali chodit do centra. Teď čekám, kdy dorazí MS, abych mohla jít potřetí na krev a podle výsledků už by se mohlo začít s nějakou léčbou. Nevím, co nás ještě čeká, co všechno výsledky krve napoví, ale lepší je vědět na čem člověk je, než se trápit a nevědět nic. O víkendu jsem měla malou inspekci od skřítka depkoidníka. Naštěstí to byla jen krátká návštěva a hned jsem ho společně s manžílkem zaplašila. Nejradši bych ho sice zadupala do země, ale to se mi nějak nedaří!
Navíc jsem byla u ségry, která má 19-ti měsíční dvojčátka - dvě holky. Tak mě zabavily až až. Ségra má holky taky díky IVF, ale to je úplně jedno, jak byly počaty, důležité je, že jsou a jsou zdravé, krásné a jejich!
Ještě k těm výmluvám, musím říct, že to není tak hrozné, ale najdou se necitlivci, kteří umí rýpnout do vosího hnízda řádně. Odpiknu je sice pokaždé, ale pak mě to hlodá v dušičce až až. I když to mnohdy nedám najevo.
Tak přeju Vám moc krásné pondělí a celý týden, Marušátka a pište, ať máme co nejvíce příspěvků, ať Maru není zklamaná, až se vrátí!
Pa nepřihlášená Beruska7

 
Anonymní  07.06.04 08:16

Ahojte,

prajem krasne slnecne rano, asi o hod. a pol vyrazame do centra,tak som zvedava,ako doapdneme, napatie vrchoili:o)
Kaitlin: si Sikulka ,dennicek je prima.o)
Beruska: Vela stastia.....
Lenka: nam lekari povedali,ze mame 45 percent na prirodzene otehotnienie…verili sme tomu,uz 3 rok sa snazime aj pomocou IVF aj prirodzene a vysledok poznas:o( Takze,ak ti lekari pvedali pravdu,je to tvrdsie,ale lepsie..nam davali zbytocne nadej:o( A na druhej str. vela parov,ktore mohli otehotniet len pomocou leakarov ,otehotneli prirodzene!!!! Drz sa!
Majte sa krasne este sa ozvem
 Ivana

 
Anonymní  07.06.04 08:35

Milá Kaitlin a všechny ostatní,
já jsem tu nová, už jsem sice jednou psala, ale to byla jen malá poznámka. Tento týden půjdeme poprvé na IUI a musím přiznat, že ta záplava zkratek (nejen na těchto stránkách, ale i u doktora) mě ze začátku dost šokovala. Vůbec jsem se v tom nevyznala a „umělým oplodněním“ jsem nazývala kdeco, až jsem z toho zmátla i toho doktora… Ty tvoje základní zá:,–(y asi dost porušuju, protože mám pocit, že pohodu si jen namlouvám. Připadne mi, že nedokážu myslet na nic jiného, než na termíny, pořád počítám dny v kalendáři. Nechci být pesimistická, jen se mi zdá, že se dny vždycky jen vlečou od MS k OVU a zas dál… Přeju všem hodně štěstí a hlavně pevné nervy!!!
Mojinka

 
Anonymní  07.06.04 09:59

Krásný pondělní den,
je pravda, že mezi ty které sem občas juknou, patřím i já.
Když jsem na tyto stránky dorazila poprvé, bylo mi uvej, a po přečtení ještě víc. Byla jsem však na Neplodnosti. Teď jsem se koukla do snažilek a hned je mi lépe.
Můj příběh je dlouhý.
už v sedmnácti letech jsem začala mít problémy, které neuměla má lékařka řešit. V omsnácti jsme utekla od své matky(alkoholička) ke svému nynějšímu muži a zašla porpvé k lékaři. Zjistil benigní nádor na pravém vaječníku. Řekl dítě nebo laparoskopie. Nechtěla jsem riskovat a do půl roku jsem byla i přes špatné prognózy těhotná, bez jakékoli pomoci dr.
Protože jsme museli začít tak brzo, dohodli jsme se, že si malého užijeme a druhé přijde na řadu až bude Ríšulka - náš syn- ve škole. Ta doba přišla.
Už v loni, jsme se začali snažit. A nic.
Nechali jsme to být, s tím že si odpočineme a po zimě to zkusíme znovu.
jenomže mezitím následovala oepracekolena, a po ní zjištění, že budu muset na druhou.
Tentokrát však se „spodkem“.
23.března jsem šla do nemocnice s tím, že mi lékař vyndá cystu z pravého vaječníků zvětšenou na 4 cm a za 4 dny bude vše o.k. .
Když jsem však procitla z narkózy, stálo na de mnou množství lékařů a snažili se mi pomoct, měla jsem problémy.
bylo mi řečeno, že když mě otevřely zjistili, že jde o nádor 5×5×4 cm na pravo a co víc, další i na levém vaječníku. Museli mi půlky obou vaječníků vzít. Vzali by všechno, ale dr. věděl, že chceme ještě dítě.
rekonvalescence také neprobíhala zrvona nejlépe. A navíc mihnisala i jizva.
Lékař mi sdělil, že podstoupím léčbu neplodnosti, a pokud to nepůjde přirozenou cestou, zkusíme umělé oplodnění.
Začali jsme tedy s Clostyl. a Duphastonem, (snad jsem to napsala dobře).
Zatím se nedaří. Navíc mi doktorka řekla, že že z minimálních pěti ovu.,kteréjsem měla po tom léku mít, mám jen jednu a to ještě na levo. Takže pravá strana zase nic.
A to jsem zapomněla říct, že přišli na to, že v době, kdy jsme zplodily Ríšulku, už byla ta pravá nepl., a byla to velká náhoda.
Normálně jsem vlastně aninemohla mentsruovat. Pomáhali injekce a pak HA.
Teď po operaci je to lepší.
Nejdříve jsem z těch léků měla špatný pocit, a taky jsem pořád přemýšlela jestli mi nebo i doktorka, dělá vše proto aby nám to vyšlo. Teď po přečtení vašich článků je mi podstatně lépe.
Jsem v pohodě, ale prostě to na mě občas došlo.
Abych nemusela myslet na blbosti, zaměstnala jsem se prací, synem, manželem i psem a rodinou. Ale přesto si ty chmury mizerný chiličku najdou.
Já vím, že je vás tu spousta, co nemá ani jedno dítko. Ale věřte, že to bolí, i tak.
Je to také velká zkouška pro vztah, ale mi ji obstáli na jedničku. I když mi v nemocnici bylo sakra zle, můj manžel mi byl vždy tou největší oporou apomohl jak mohl. Taky se ale týden po mém propuštění zhroutil. Je celé dny v práci a bylo toho už na něho moc. „To jsou ti podnikatelé“. Nemyslím to ve zlém.
Přeji Vám hodně síly a hlavně naději.

 
Anonymní  07.06.04 10:05

Krásný pondělní den,
je pravda, že mezi ty které sem občas juknou, patřím i já.
Když jsem na tyto stránky dorazila poprvé, bylo mi uvej, a po přečtení ještě víc. Byla jsem však na Neplodnosti. Teď jsem se koukla do snažilek a hned je mi lépe.
Můj příběh je dlouhý.
už v sedmnácti letech jsem začala mít problémy, které neuměla má lékařka řešit. V omsnácti jsme utekla od své matky(alkoholička) ke svému nynějšímu muži a zašla porpvé k lékaři. Zjistil benigní nádor na pravém vaječníku. Řekl dítě nebo laparoskopie. Nechtěla jsem riskovat a do půl roku jsem byla i přes špatné prognózy těhotná, bez jakékoli pomoci dr.
Protože jsme museli začít tak brzo, dohodli jsme se, že si malého užijeme a druhé přijde na řadu až bude Ríšulka - náš syn- ve škole. Ta doba přišla.
Už v loni, jsme se začali snažit. A nic.
Nechali jsme to být, s tím že si odpočineme a po zimě to zkusíme znovu.
jenomže mezitím následovala oepracekolena, a po ní zjištění, že budu muset na druhou.
Tentokrát však se „spodkem“.
23.března jsem šla do nemocnice s tím, že mi lékař vyndá cystu z pravého vaječníků zvětšenou na 4 cm a za 4 dny bude vše o.k. .
Když jsem však procitla z narkózy, stálo na de mnou množství lékařů a snažili se mi pomoct, měla jsem problémy.
bylo mi řečeno, že když mě otevřely zjistili, že jde o nádor 5×5×4 cm na pravo a co víc, další i na levém vaječníku. Museli mi půlky obou vaječníků vzít. Vzali by všechno, ale dr. věděl, že chceme ještě dítě.
rekonvalescence také neprobíhala zrvona nejlépe. A navíc mihnisala i jizva.
Lékař mi sdělil, že podstoupím léčbu neplodnosti, a pokud to nepůjde přirozenou cestou, zkusíme umělé oplodnění.
Začali jsme tedy s Clostyl. a Duphastonem, (snad jsem to napsala dobře).
Zatím se nedaří. Navíc mi doktorka řekla, že že z minimálních pěti ovu.,kteréjsem měla po tom léku mít, mám jen jednu a to ještě na levo. Takže pravá strana zase nic.
A to jsem zapomněla říct, že přišli na to, že v době, kdy jsme zplodily Ríšulku, už byla ta pravá nepl., a byla to velká náhoda.
Normálně jsem vlastně aninemohla mentsruovat. Pomáhali injekce a pak HA.
Teď po operaci je to lepší.
Nejdříve jsem z těch léků měla špatný pocit, a taky jsem pořád přemýšlela jestli mi nebo i doktorka, dělá vše proto aby nám to vyšlo. Teď po přečtení vašich článků je mi podstatně lépe.
Jsem v pohodě, ale prostě to na mě občas došlo.
Abych nemusela myslet na blbosti, zaměstnala jsem se prací, synem, manželem i psem a rodinou. Ale přesto si ty chmury mizerný chiličku najdou.
Já vím, že je vás tu spousta, co nemá ani jedno dítko. Ale věřte, že to bolí, i tak.
Je to také velká zkouška pro vztah, ale mi ji obstáli na jedničku. I když mi v nemocnici bylo sakra zle, můj manžel mi byl vždy tou největší oporou apomohl jak mohl. Taky se ale týden po mém propuštění zhroutil. Je celé dny v práci a bylo toho už na něho moc. „To jsou ti podnikatelé“. Nemyslím to ve zlém.
Přeji Vám hodně síly a hlavně naději.

 
Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 07.06.04 10:14

Ahoj holčiny, tak jak se máte? Kaitlin skvělý deníček - zhostila ses záskoku dobře. A kdy se Maru vrací? Doufám, že si přiveze něco maličkého v bříšku.

Já jdu dnes na UZV a doufám, že konečně uvidím i miminko. Pořád mám hrozný strach aby to tentokrát dobře dopadlo. Minule nebylo vidět nic jen plod. vejce a to bylo před 14 dny. Dnes jsem 8+5 a podle UZV o týdeň míň, ale uvidíme co se dozvím dneska.

Držte mi prosím ve 13.00 palečky. Ne, že bych od vás tak moc chtěla, ale já k vám stejně budu od Montičky nakukovat :-).

Tak se mějte krásně a brzo plná bříška miminek - léto se hlásí, teda doufám.

Pusinka, Tomášek a ledňáček(ledňačka)

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 07.06.04 10:17

Ahoj holčičky,

Kaitlin ? deníčku jsi se zhostila perfektně, moc ti držím palce a čekám na zprávičky jak to vypadá se sliznicí a kdy bude ten transfer.

U mě to vypadá asi tak že jsem v neděli odletěla po Agolutinu (Injekce na vyvolání MS) po 42 dnech a libovala jsem si jak mě nic nebolí ovšem ode dneška od 3 rána mám dost silný bolesti a po cestě MHD do práce jsem myslela že sebou někde praštím tak sem si musela chvíli posedět v metru na lavičce no užívám si, ale už je mi líp ještě že v práci sedím.

No co se týká našeho snažení: my jsme se od dubna 2003 snažili do října 2003 pak jsme ze zdravotních důvodů museli snažení přerušit a dosud se nesnažíme. Budou u nás tento měsíc kontrolní testy a pokud to bude OK tak se do toho snad znovu vrhnem. Už zase hledáme důvody proč to odložit ale u mě je to silnější než jakýkoliv jiný důvod. Vždycky se něco najde žejo :-)

Přeju všem krásný týden, taky gratuluji Mie k // !!!!!

Snad už tenhle týden bude i to počasí lepší.

Petra

 
Anonymní  07.06.04 10:19

Jejda, teď jsem si po sobě přečetla můj příspěvek a zhrozila jsem se. Samá hrubka. Omlouvám se, moc. Ale píšu z práce a je tu velké dusno, takže jsem se nemohla stoprocentně soustředit.

Ještě jednou vám všem přeji moc krácný den a týden a hodně úspěchů!!!

Nickkky

 
Lipka
Kecalka 235 příspěvků 07.06.04 10:22

Ahoj holky,

Kaitlin - krásný deníček :o))) Moc ráda čtu, že jste se nakonec rozhodli to zkusit s darovanými embryi. Tak moc držím palce, ať se to padaří!!!!!!!!!!­!!!!!!!! Určitě se to podaří, věř tomu :o)))))))))

Ivanka - přeju, ať se v centru dozvíte jenom dobré zprávy :o)))))

A k dnešnímu tématu. U Marušky jsem čekala, že to bude díky mým gyn. problémům dlouho trvat a stačila jedna dávka Clostilbegytu :o))))). Teď po druhé jsem si zase myslela, že by snad nemusel být až tak velký problém, někdy se to po těhotenství zlepší, tak nám to trvala přesně 2 roky. Nejdřív rok s mojí dr. pouze s 2 dávkami Clostilbegytu a pak rok v Pronatalu - jeden cyklus s Puregonem, pak laparoskopie, pak bez léků, pak s Clostilbegytem nakonec IUI a vyšlo to!!!!!!!!!
Tak bych vám všem přála, aby to nakonec všem vyšlo a věřím, že vyjde!!!!
Ahoj Lipka

 
Babulka
Stálice 85 příspěvků 07.06.04 10:33

Milé Snažilky, snad vám nebude vadit, že se k vám pokusí připojit další přivandrovalec. Když jsem poprvé koukla na emimino, byla jsem z těch zkratek docela paf. Uff. Některé věty jsem četla i vícekrát, ale už se to lepší a beru to jako druh šifrování :o). Myslím, že článek pomohl hodně snažilkám, které se tady pokoušejí orientovat a nezbláznit se při tom.

Jinak moc držím Kaitlin pěsti, aby na ultrazvuku co nejdříve svítil klidně i trojpupík!!!

My se snažili půl roku, stále bezvýsledně a teprve minulý týden se zjistilo proč. Potvora štítná žláza… Fuj. Jen nechápu, že na to lékaři nepřišli dřív - mohli jsme si ušetřit přinejmenším nervy. Teď se jen bojím, abych nemusela na operaci. Jak vidím lékařský plášť, beru nohy na ramena :o)

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 07.06.04 10:47

Babulko,
já dneska zrovna byla na odběru krve na vyšetření štítné žlázy. Jak na to přišli u tebe? Měla jsi nějaké obtíže? Díky.
Kočulka

 
Babulka
Stálice 85 příspěvků 07.06.04 10:53

Milá Kočulko,

no, subjektivně jsem právě téměř žádné obtíže neměla. Jen takové občasné drobné pnutí na pravé straně krku, jako když Ti trošku opuchne noha. Chodím ale k homeopatovi, který je jinak internista a tomu se ten krk na pohmat trošku nelíbil. A navíc se mu nezdálo, že se nám pořád nedaří, když bych jinak měla být v pořádku a ani jinak nejsem nervák.Tak mě DONUTIL :o) jít na odběr krve k obvoďákovi, aby mi dal doporučení na endo. Jinak ve stejný den zjistili stejnou poruchu mé nejlepší kamarádce… Ta ale měla klasické příznaky - amenoreu, silnou únavu, bušení srdce, návaly…

Vyšetření se ale neboj - léčba je poměrně snadná - v případě potřeby dostaneš čistý náhradní hormon - a pokud to není vážnější, tak se vše do roka obvykle upraví a můžete HURá na potomky :o)

 
Anonymní  07.06.04 10:56

Posílám mou odpověď na otázku kdy budete mít dítě : Asi tak devět měsíců potom, co se nám to povede!
Osobně jsem zastánkyní upřímných odpovědí, lidi víc odpustí, když to nejde, než když mají pocit, že si chcete jen užívat, pak jsou třeba hodně nespravedliví.
Jinak všechny zdravím, deníček je krásný, přehledně opakováno to důležité:-).

U mě to koncem minulého týdne zas zavládlo do červena, takže jsem odhodlaná na ten půst. Pokud si to někdo rozmyslíte, a hodláte se přidat, budu jen ráda.

Zuzava

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 07.06.04 11:03

Ahojky holčinky!
Kaitlin, deníček je super!
My se s manžílkem snažíme už 10. měsíc a zatím nic. Strachy a deprese zatím zvládám s manželovou pomocí, ale čas je pěkná potvůrka a je to čím dál víc naročné, to ustát.
Musím se podělit se svým „super“ zážitkem. Mívám docela ošklivý premenstruační syndrom, jsem prostě časovaná bomba s nepředvídatelným chováním:). V pátek jsme šli s kolegy z manželovy práce do hospůdky. Pro mě to bylo seznamování s kolegy a manželkami a já byla zrovinka na pokraji zhroucení. Po asi čtvrthodinovém bloudění jsme dorazili do hospůdky, já si potřásla rukou asi s 20 lidmi, u:,–(ila se a rozdýchávala svůj nízký tlak a najednou… začala jsem brečet a nemohla jsem přestat. Bylo mi mizerně, trapně, no prostě hrůza! Celý večer jsem se určitě tvářila jako kakabus, ale prostě to nešlo. MS dorazila druhý den, přesně jako hodinky. Po třídenním trápení je mi dnes konečně líp, ale nechápu, co a proč mě to potkalo a nechápu jak můj miláček může mít rád takovouhle příšerku, jako jsem já.
Nemáte někdo s tím nějaké zkušenosti??? Děsím se každé MS, protože je to vždy „lahůdka“.
Kočulka

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 07.06.04 11:09

Babulko,
já mám návaly, i bušení srdce, děsivé nálady, bývám unavená asi nejvíc po ránu než se vůbec proberu (třeba i do oběda:) a tloustnu snad i po vodě:). V loni jsem měla hormony v pořádku, ale cítím se čím dál hůř, tak se možná něco projeví. Na jednu stranu chci být zdravá, ať nic nenajdou, ale na druhou stranu se necítím zrovna v kondici, tak snad aby tu chybku konečně našli:).
Díky moc!!
Kočulka

 
Anonymní  07.06.04 11:29

Ahoj holky,
Tyhle stránky mi doporučila kamarádka, která v rámci svého těhotenství načerpávala informace, kde se dalo. Teď už má zdravou sedmiměsíční holčičku a já doufám, že jí budu brzy následovat.
Asi bych měla hned na úvod říct, že jsem odjakživa měla strach z toho, že nebudu moct mít děti. Moje máma s tím totiž měla v mládí problémy a doktoři jí tenkrát dokonce řekli, že nebude mít děti. Nakonec jsem se ale zcela přirozenou cestou narodila já.
V pubertě jsem vždy měla nepravidelnou menstruaci a ani teď by se podle mě nedaly zrovna seřizovat hodinky. S manželem jsme se asi před 11 měsíci rozhodli, že začneme pracovat na miminku. No a já byla nervózní, pořád jsem počítala dny a kupovala těhotenské testy a ono nic. Pak mi v lednu vynechala menstruace a já jsem zrovna dostala hroznou chřipku s vysokými horečkami. Udělala jsem si test (clearblue) a ten mi vyšel pozitivní. Měla jsem hroznou radost, ale zároveň hrozný strach, že jsem zrovna nemocná. Po zhruba 10 dnech jsem šla celá nadšená k lékaři a ten mi udělal krevní test. Test ale vyšel negativní. Myslela jsem, že se ubrečím. Hned další den jsem dostala menzes a bylo mi 2 dny neuvěřitelně zle. Dodnes si myslím, že jsem těhotná byla, ale hned na začátku se stala chyba a všechno šlo pryč. Možná kvůli té nemoci, těžko říct. Nemyslela jsem si, že mě to tak vezme. Probrečela jsem asi týden, kdykoliv jsem viděla mimino nebo nějakou těhulku, bylo mi k pláči. Nemohla jsem se ani dívat na televizi na filmy o dětech. No hrůza. Připadala jsem si navíc jako magor, že tak vyšiluju a i před manželem mi bylo blbé, že pořád brečím. Myslela jsem, že nepřežiju takové to nenápadné pošťuchování příbuzenstva, že se těší, až budeme mít s manželem děti a aby už to prý bylo co nejdřív. Jako kdybych byla nějaká kariéristická mrcha, která nechce děti.
A co nějaký happy-end? Právě si odškrtávám začátek 11. týdne těhotenství. Holky nebojte se ? příroda si nějak po čase poradí. A když ne, tak pomůžou doktoři. Skoro vždycky existuje nějaké řešení. Vím, že řada z Vás má za sebou daleko delší dobu čekání a mnohdy i gynekologickou léčbu, ale nevzdávejte to. Z kamarádky se po 7 letech najednou stala těhule ? ani nevěděla jak. Už s tím s manželem ani nepočítali a najednou se mimčo ozvalo. Tak moc a moc držím palce, počasí vám teď jistě zvedne náladu. Přeju co nejvíc zdravých miminek

 
Anonymní  07.06.04 11:33

Ahoj, dovolím si trošku ti poradiť s nízkym tlakom - mne pomáha piť veľa tekutín a cvičiť, alebo aspon veľa chodiť (min. 3 km denne). Cvičenie mi pomáha najviac a pritom mi konečne aj chutí piť, predtým som vôbec necítila že som smädná, teraz musím piť stále. No a cvičenie uvoľňuje a relaxuje, pomáha mi to aj odbúravať stres a mám lepšiu náladu. Tiež mi bol (aj je)oporou manžel, ale musíme byť silné my samé, aby sme boli skvelými maminami a manželkami. Držím palce LuciaM

 
Anonymní  07.06.04 11:50

Kočulko, nebudu Tě strašit, ale pravda je, že máš asi všechny příznaky špatné funkce ŠŽ, ale na druhou stranu, právě mé nejlepší kamarádce ty léky začaly zabírat už po 3 dnech!!!
A mimochodem až budeš vědět, co a jak a endokrinolog Ti to nezakáže, dovolím si doporučit bylinný přípravek Gynex. Furt jsem na něj četla jen reklamy, až mě to dostalo :o)), tak jsem doněj zaivestovala šílených 430 Kč :o( a hned první cyklus byl super - PMS v pohodě, ani jsem nevěděla, že menstruuju… Až jsem z toho byla v šoku…

Dej vědět, jak jsi dopadla…

 
Anonymní  07.06.04 12:12

Krásný sluníčkový den Marušátka a ostatní!

Kaitlinko - ty jsi teda taková čiperka, až z toho hlava přechází, šéfka bude mít určitě moc velkou radost, jak jsi se pečlivě a svědomitě zhostila svého úkolu. Moc myslím na embryátka, ať jsou k světu všechny 3!!! Už se ti to blíží - to je moooc dobře.

Ivanko - nestihla jsem se ozvat dříve, nevím, jestli tě ještě zastihnu, ale myslím na vás, držím všechno co se dá a ještě přidávám pro štěstí: tfuj, tfuj, tfuj!

Beruška7 - ať ti ty výsledky krve dopadnou dobře!

Pusinka - neměj strach, všechny budeme na vás myslet, uvidíš, že je vše v pořádku. Pohlaď za mě bříško i Tomáška.

Nickkky - určitě se vám zadaří a brzy k Ríšulkovi vám přibude další brouček.

Ohledně hitparády - jelikož stavíme, tak domeček je celkem vhodná výmluva, ale jinak říkávám, že jsme ještě mladí a máme ještě čas na ty velké starosti.
Jinak my jsme bez antikon. začali loni v červenci a přímo snažení počítám tak podzim 2003. Takže už to bude těch 9 měsíců. To to letí.
Jinak musím vám říct, že min. týden jsem začala trošku špinit 22 DC, potom ještě asi tak trošininku pár dní, ale myslela jsem si, že je to už MS a špinění skončilo a nic. Holky tu psaly o ovul. špinění, tak že by to bylo ono? No dnes jsem 30 DC, MS kde nic tu nic, což se mi nestává, vždycky jsem už odletěla tak 26 DC. Tak nevím, nevím, mám strach i jenom na to pomyslet, že by ..? Ale to je spíš zase stávka mého tělíčka, které si dělá co chce.
Jinak jsem v pátek byla v porodnici za kamarádkou a její nááádhernou holčičkou, holky ta je vám taaaak krásná, ani nespinkala, jen se tak koukala. Byla jsem z toho úplně mimo a zbytek dne jsem jen tak polétávala v oblacích. Taky bych už chtěla …
Nějak jsem se rozpovídala - což je u mě normální, že? Holčinky mějte se pěkně, ať vám sluníčko svítí,
pa pa Evulefka (nepřihl.)

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 07.06.04 13:50

Ahojky,
krásný deníček, Kaitlin :-DDD.
Já byla snažilka od března, momentálně jsem nesnažilka, ale to je vedlejší. Zajímavé je, že dokud moje mladší sesteřenice neotěhotněla, resp. neporodila, nikoho moje budoucí rodičovství nezajímalo, a to přesto, že manžel je poměrně o dost starší - tedy jak podle koho. Zato teď..........takže jsem vymyslela další odpověď do hitparády, kterou s ohledem na způsob života svých příbuzných s úspěchem používám: No, víš, my jsme natolik zodpovědní, že si chceme na miminko nejprve vydělat. My totiž nechceme zatěžovat stát!

Hajinka od Matýsků

 
Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 07.06.04 19:09

Holky tak hlásím, že je vše v pořádku, miminko roste, už je to čahoun :-) má 14,4mm a odpovídá 8+2 a já jsem dnes 8+5. takže 9tt. Příští středu mě čeká poradna a termín mi dr. potvrdil na 12.1.Jen ten další UZV mi řekl až ve 20tt. tak jsem začala naříkat, že to teda nevydržím a on na to, že od 15tt budem poslouchat srdíčko. Ale ať teda příjdu, když to nebudu moct vydržet. A to si pište že to nevydržím. Fotečku mám, ale je mimi vidět opravdu jen hodně z blízka a ke všemu mi nejde scaner a manža pryč, musíte vydržet.

Zatím ahoj Pusinka

 
Anonymní  07.06.04 19:32

nepřihlášená Claudie:

Ahoj Marušátka,
teda Kailtin, Tvoje deníčky opravdu nemají chybu a Tvůj pozitivní přístup je příkladem mnohým z nás!!! Dlouho jsem se neozvala, ale čtu!!! a Tobě držím palce a četla jsem i všechny ty fígle kolem transferu embryí versus vajíček, jak to mají pojišťovny a stát pěkně vymyšleno!!! Moc Ti budu držet palce aby to vyšlo!!! Nejlépe už teď v červnu!

Jinak ten můj, na konci hitparády zmíněný odpovědní slogan ( ani nevím, že jsi ho tehdy zaznamenala!!!) byl myšlen pro ty, kteří se ještě chystají stěhovat (nejlépe do domečku jako že si čáp bude mít kam sednout) a také částečně jako protiotázka (jistě ho čekáte taky) těm, co se ptají, protože v našem okolí se ptají párečky, od kterých se to očekává minimálně tak, jako od nás, ale hezky pruděj.
Mě se jinak líbí odpověď „dozvíte se jako první“ , protože z toho kouká v budoucnu pěkná sranda.

K radám jak počít, kterých máme myslím všechny načteno habakůůk bych ještě doporučila naprosto výborný příspěvek od Kosinky, který se objevil (doufám, že nekecám) v jednom z posledních deníčků Matýsků ( bohužel teď nemám čas hleadt přesný odkaz) a je to dvoj příspěvek , jednak pro pány o jejich stravě apod. ( všichni si myslím, že oni musí být vždy v pořádku) a další část je o „studiu“ …pardon… „konzistence poševního hlenu“ v souvislosti s lepším vypozorováním ovulace a přes značně naturalistický popis ( ale zase to v knihách nenajdeme) je tam docela dost dobrých rad.

Taky mě ještě napadá, že zítra ohlašovali, že ve Snídani s Novou bude něco o metodách umělého oplodnění, pokud některá nejste už od sedmi v práci :-))

Jinak o délce snažení zatím bohužel psát nemůžu, myslím ale, že v délce předsnažení budu mít za chvíli jako stálý pozorovatel „ečka“ rekord, ale blýská se na lepší časy a doufám, že balení HA, která do sebe ještě nasypu již mohu počítat na prstech jedné ruky a i to je pro mě bomba zpráva!!
Stejně si ale dovolím občas se vetřít mezi snažilky, ju??

Bohužel jsem zatím nečetla vše, jen úvodníček a sem tam něco, tak zbytek doufám někdy zítra,

Kočulko - moc držím palce aby pokud to bude š.žláza našli právě ty prášky, které zaberou již za tři dny

Pusinko - jsem ráda, že je vše v pořádku a určitě bude!! Taky mě zajímalo, zda jsi skutečně změnila doktora, ale podle toho, že tamto byla ženská a teď vždy píšeš „doktor“ v mužském rodě, tak soudím, že ano a to je opravdu dobře.

Všem snažilkám přeji co nejdřív plné pupíky a mějte se v tom letním počásku sluníčkově!!
Ahoj
Claudie

 
Anonymní  07.06.04 21:26

Ahoj,
jsem tu taky nova. Snazime se asi 9 mesicu. V patek prisla zase ruda mrcha a ja upadla do takoveho stavu, ktery jsem jeste nezazila. Hystericke zachvaty place stridala naprosta apatie, proste nic moc. Taky si myslim, ze uz me manzel musi mit plny zuby. Kazdy mesic, kdy se to nepovede, rekne jen „to je v klidu, proste to vyjde priste“. Jenze ja jsem strasne netrpeliva, asi i rozmazlena, zvykla vetsinou dokazat, co si umanu a najednou jsem skoro bezmocna. Zitra zacnu uzivat 2. davku Clomhexalu. Jsem po nem dost precitlivela, ale to je to nejmensi. Strasne jsem verila, ze se to po prvni davce Clomhexalu povede a to zklamani je obrovske.
V pohode rozhodne nejsem a nevim, jak si ji mam naprogramovat. Asi se musim naucit trpelivosti.
Jake mate zkusenosti s Clomhexalem vy? Zabrala prvni davka nebo spise dlouhodobejsi uzivani?
Diky
Bombardino

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 07.06.04 21:57

ahojky holky.
Já taky pořád nakukuju, někdo mě asi znáte s chatu :-)
Snažíme se po druhé už vlastně 7měsíců :-( Po prvé vloni to vyšlo na podruhé..Vlastně nevyšlo, potratila jsem ve 14tt..samovolně. Bylo to krutý, vůbec nic mi nebylo, žádné příznaky a taková rána!! Bylo to vloni v září. Od té doby se snažíme a nic.
Na otázky typu mimi reaguji velmi špatně. Někdy to přejdu, ale někdy se hroutím.. Jo je to těřký, kdo nezažil, neuvěří.
Přesto věřím, že na nás miminko čeká a že se nám brzy zadaří.
Budu chodit častěji :-)
Všem vám - nám držím palečky.
papa a buďte statečné.

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 07.06.04 21:59

Kaitlin,
pěkný a užitečný deníček..:-)))
My se snažíme o miminko už 5 let, takže za tu dobu jsem už použila snad všechny výše uvedené odpovědi (kromě nedostavěného domečku, bydlíme totiž v paneláku:-)))) Po tak dlouhé době jsem dospěla do stadia upřímnost: „Chtěli by jsme, ale nějak to zatím nejde…“ Máme zažádáno o adopci, tak na to pomalu okolí připravujeme…

Kaitlin - sleduju tvoje počínání od doby, kdy Montička našla svoje // a moooooc ti budu držet palečky!!!

Bombardino - já brala Clomhexal 2×, ale pak zjistili manželovi špatný spermiogram, tak jsme toho nechali, protože to bylo zbytečný. Asi jsem ti moc nepomohla, ale určitě běžte na spermio (pokud ho už nemáte za sebou).

Dadla od Matýsků

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 08.06.04 07:09

Ahojda Marušátka!!!

Jůůů, tak tomu říkat, konečně se rozepsat, aby měla šéfka radost :-) Pravda, mně jste ji udělaly velkou :-D Vítám všechny nováčky a doufám, že budete přispívat i nadále, vždyť je o čem povídat :-)
Já jsem si o víkendu užívala u kamarádky. Byla doma „sama“ - to znamená bez manžílka, ale s dětičkama - 2,5 roku a 4 měsíce. Užila jsem si to! :-) A zase jsem zatoužila…

LENKAK - vítej! Přeju, ať místo naší hitparády musíš vysvětlovat, že to není špek, ale těhu bříško! :-)

BERUSKA7 - to mi povídej, já sice každého „odmrštím“ nějakou výmluvou, ale pak se k tomu v duchu ještě několikrát vracim… A skřeta zažeň, toho nemohou snažilky potřebovat. :-)

IVANKA - děkuju za pochvalu a neboj, i nám „skalním“ snažilkám se musí jednou zadařit :-)

MOJINKA - obávám se, že obdobím zoufalství si prošla snad každá znás, ovšem je důležité to nevzdat a snažit se i mimo zaměření se na miminko vymyslet si spoustu i jiných aktivit, setkávat se s řadou zajímavých lidí, aby člověk přišel na jiné myšlenky.. Držim palce na IUI a dej vědět jak to s tebou vypadá!

NICKKKY - je mi jasné, že i když jedno dítko máš, tak tě trápí snaha o druhé. Moc ti přeju, abyste „přelstili“ doktory a ty úspěšně otěhotněla. :-)

PUSINKO - díky za pochvalu :-D Včera jsem ti držela palečky a doufám, že všechno dobře dopadlo! Maru se vrací tento týden, příští deníček už bude zase na ní :-) (a taky doufám, že přijedou minimálně 3 :-))
Právě jsem se dočetla k příspěvku, že je všechno OK. To je supr zprávička a klíííďo pana doktůrka otravuj, to přece musí pochopit :-D

PETULINKO - máš pravdu, je to běh na dlouho trať, ale my se dostaneme do cíle :-D

LIPKO - děkuju za chválu, už se tady zase červenám. Opečovávej pupíka, ať dobře roste :-)

BABULKA - trojpupík, ufff, tak tomu říkám upřímné přáníčko :-DDDD Je dobře, že se máte konečně od čeho odpíchnout, on je člověk rád, když zná konečně důvod, proč se nedaří. Přeju, ať žádná operace není potřeba!

ZUZAVA - tak tvou odpověď přidávám do seznámku! Máš pravdu, že člověka docela zamrzí, když uslyší, že je mamonář a kariérista a zatím…

KOČULKO - jejda, to je opravdu zlé… Mívám také hrozný PMS (premenstruační syndrom), nálady, kdy nenávidím sama sebe, stavy zoufalství, lítosti, bolesti prsou, zad a podbřišku… Mně pomáhá si to uvědomit. Vždy, když se začnou dostavovat takové pocity, tak si vždycky řeknu: „ááááá a máme tu MS“ snáším to pak líp, když vím, kde je problém, že to není tím, že by mě celý svět nenáviděl… přeju pevné nervíky!

HAJINKA - díky za příspěvek do hitparády, už jsem ho tam přidala :-) Máš pravdu, že v příbuzenstvu to vždy „graduje“, když se objeví další přírůstek. Já to mám bohužel z obou stran (jak z manželovi, tak z mé). Za poslední 2 roky přibylo celkem 7 dětí a tak to slýcháváme snad všude…

CLAUDIE - děkuji za milá slovíčka, potěšila mě :-) A neboj i ty se jednou dočkáš! Pravda, mě už dneska přijde přímo neuvěřitelné, jak jsem čekala, až budu dobírat poslední balení HA..

BOMBARDINO - mě Clomhexal nezabral vůbec, ale to je z jiného soudku.. Ovšem výkyvy nálad mi způsobil úžasné. Přeju pevné nervíky!!

ZABUCHA - uf, ztráta miminka, byť v těhotenství, je vždy strašně těžká… Držim palečky, aby už brzy bylo těhotenství s krásným koncem o velikosti 3,5kg, 50cm…

DADLA - tvou odpověď jsem přidala do naší hitparády. A, že je potřeba kapku okolí „usměrnit“, jsem se přesvědčila už několikrát. Mám zkušenost, že spousta lidí se začne chovat lépe..

Já se snažím tady v práci všechno připravit na to, že se tu minimálně 2-3 týdny neukážu (já teda doufám delší dobu :-)), takže nestíhám, mám toho tady nějak požehnaně.
Včera odvezl bráška svou ženu na rychlo do nemocnice, protože začala krvácet (dvojčátka - 14tt). Zatím se udržela, ale moc moc se o ně bojim…

Přeju vám všem hezký sluníčkový den!
Kaitlin

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 08.06.04 07:38

Ahojky holky,
my se snažíme od ledna 2004. Je to „jen“ 6 měsíců ale jsem z toho už docela nešťasná. Minulý měsíc mi byla zjištěna anovulace. Doktorka na:,–(ila Clostylbegyt 2× denně a nakonec ještě injekce Pregnylu. Folikulek po Pregnylu narostl krásně ale asi z toho nic nebude. BT se drží pouze na 36,8-36,9. Příští měsíc celý kolotoč znovu - tabletky, ultrazvuk a injekce.
Holky ale jednou to vyjít musí !!!!!!
Káčulkadráčulka

 
Anonymní  08.06.04 08:18

Ahojte,

prajem krasne slnecne rano…
Prepacte mi,ze nebudem reagovat jednotlivo…
Dakujem za drzanie palcekov,ale proste sme opat na zaciatku! Takze,Kaitlin, skalna budem este pekne dlho:o( A mozem odratavat,este 29 dni do dalsej kontroly a nic nerobenia…Manzel dostal dalsie lieky…uz ani neviem,kolkate­.....neviem,ci ho mam trapit dalej,alebo mame ist na toho darcu. Vcera mi to po tom sklamani rezolutne navrhol a ja som to rezolutne zavrhla,ale potom,co som preplakala skoro cely vecer,sa mi ta myslienka nezda az taka zla:o( Je mi strasne smutno a stara znama bolest vnutri sa ozvala…,myslela som ,ze to uz zvladam.
Dakujem vam este raz, mam vas velmi rada…
 Ivana

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 08.06.04 09:59

Ivanko - ať už se rozhodnete jakkoliv, tak to miminko vždy bude jen a jen vaše! Já si to nyní velmi dobře uvědomuji a strááááášně se těšim, až konečně zjistim, že jsem těhulka a je mi už nějak jedno, kdo dal k dispozici po té jedné buňce…
Přeju ti hodně sil a pevných nervíků! My jsme se s manželem domluvili, že zkusíme darované embryo právě z důvodu, že neplodnost je tak strašně náročná na psychiku, že máme pocit, že nás to mrzačí… Druhé miminko budeme zkoušet s darovanými vajíčky..
Pa Kaitlin

 
Evulefka
Stálice 54 příspěvků 08.06.04 10:08

Ahoj Marušátka, jste tu?

Hrozně mi bije srdíčko, ale musím vám to strašně potichoučku pošeptat. Dneska jsem si dělala testík a vykoukla na mě druhá slaboučká čárečka. Ještě nikdy jsem ji neviděla a málem mě kleplo! Hned jsem to ukázala manžílkovi, ten se málem rozbrečel. Bojím, bojím, že je to třeba špatný test a že se těšíme na něco, co není vůbec pravda.
Tak pěkný den a myslete na mě, ať je to to, co tajně doufám. Bolí mě bříško, tak snad to nebude MS. Chce to trpělivost, zítra ráno zkusím znovu tt, jestli to nebyla jen blbá náhoda.
Tak pa pa Evulefka

 
Anonymní  08.06.04 10:16

Ahojte,

Evulefko: strasne potichucky uprimne blahozelam,aby som miminko nevyplasila.o) A zajtra,nech je to poriadna ciakra,ako sa patri:o)

Kaitlin: dakujem ti, mas vo vsetkom pravdu..aj v tom,ze nas to strasne ubija.....velmi vam drzim pasticky…
Ja pockam ten posledny mesiac a bude to ozaj posledny mesiac cakania…
Len som chcela,aby si to male podobalo na manzela…tak bude po mne,co uz :o)

Majte sa krasne
Ivana

 
Anonymní  08.06.04 11:10

Ivanko - jsi sluníčko, děkuji(ikdyž je to všechno hodně ve hvězdách.
Moc na tebe myslím, vím, jak ti asi večer bylo, je mi to moc líto, ale pláč někdy člověku pročistí hlavinku a i ten pohled na svět se zdá potom už trošku lepší! Vždycky je nějaké řešení a ikdyž to zpočátku vypadá všelijak. Hodně síly a hlavně už pohody v dušičce ti přeji z celého srdíčka!
pa pa Evulefka

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 08.06.04 11:46

Evulefko - ježiš to je náádherná zprávička, držim palečky, aby to tak bylo a všechno bylo v pořádku!!! :-)

IVANKO - děkuju, ona ta milá slovíčka pohladí po dušičce, díky! Moc bych si přála, aby se vám to co nejdříve povedlo :-)

Kaitlin

 
LenkaK
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 08.06.04 12:19

Díky :)
Já pořád doufám, že se doktoři spletli a podaří se nám to přirozenou cestou.
Ale občas mám takovou náladu, že bych se na všechno nejradši vykašlala a šla si hodit „mašlu“.

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 08.06.04 14:43

Ivanko,
mimi bude určitě podobné i na manžela, neboj, všichni ho v něm uvidí. A když ne, tak na dědu nebo na babi, ale stejně bude vás obou.
Držím ti palečky, ať se to tenhle měsíc povede!!
Kočulka

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 08.06.04 14:45

Jupíííííííííí­í......
Blahopřeju potichoučku a dej vědět, kdy budu moct i nahlas:).
Kočulka

 
Adelinka
Stálice 83 příspěvků 08.06.04 14:50

Ahojky holčinky,
téééda tady je komentářů. Moc se omlouvám, že je nastačím všechny číst a proto nereaguji jednotlivě. Mám spoustu práce, ale na chvilku jsem za vámi musela přijít:-)

Evulefka: držím pěsti aby ze slabé čárečky byla pořádná čára.

Zdravím všechny nové lidičky u nás v deníčku. Je fajn, že ta naše Marušátková „rodinka“ se rozrůstá:-))

Tak jsem dnes byla u pana doktora protože po tom mém krvácení a špinění jsem se začala trošku obávat mimoděložního těhotenství, ale ultrazvuk naštestí nic neukázal. Teda neukázal vůbec nic takže těhulka pro tento měsíc opět nejsem:-(, ale říkal, že děloha je dobře připravená pro miminko.
Taky mi předepsal Clomhexal a Proveru. Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti, ale vím, že mnohé z vás to braly nebo berou tak vás prosím o vaše zkušenosti. Četla jsem něco o vašich náladách tak nevím.
Děkuji.

Mějte se krásně. papa A.

 
Luci1
Kecalka 241 příspěvků 08.06.04 15:23

Ahoj holky,
kdyz mam chvilku, tak nakukuju do Vaseho denicku a kdyz ted Kaitlin tak krasne vyzvala vsechny nakukovatelky, aby se taky prihlasily, tak ja se tedy hlasim :)
Je mi 29 let a o miminko se snazime od 11/03. Myslela jsem si, ze jsme oba zdravi a ze nebudou potize, ale po tom vice nez pul roce uz jsem docela nervozni. O vikendu opet prisla MS, tak jsem hozhodnuta se tento tyden objednat k lekari na vysetreni. Rozmyslela jsem se, jestli nas pripadna vysetreni jeste vic neznervozni, ale zase na druhou stranu, jestli je nekde problem, tak se alespon zacne resit. Zajimal by mne Vas nazor, jestli navsteva lekare neni predcasna a po jake dobe jste ho navstivily vy. Take nevim jaka vysetreni nas cekaji? Jestli prvni mesic bude zkoumat jestli dochazi k ovulaci? To bych asi musela dochazet casteji na pozorovani? Muzete mi prosim napsat jaka vysetreni se delaji jako prvni? Take si nevedu zadnou tabulku o pozorovani hleniku, mereni teplot atp. Sice jsem si ji stahla z internetu, ale mam trochu strach ji zacit vyplnovat, ze jak se zacnu pozorovat bude vsechno horsi. Vy si takovou tabulku vedete? Bude ji po mne doktor chtit?
Jsem moc rada, ze jsem na Vas denicek narazila a ze si mam o svem trapenicku s kym popovidat. My se taky tvarime (i pred rodici) jako ze jeste mimi nechceme, protoze se opravdu bojime, ze by se jejich cim dal castejsi domluvy o tom jak se uz mame nad sebou zamyslet a ze se snad vnoucete nedockaji zmenily na kazdomesicni dotaz tak co? Uz? Nebo pripadne starostlive rady co s tim. A uz vubec bych nechtela, aby nekdo dalsi, nez my dva a vy tady vedel na ci strane je „vina“
Moc dekuji za rady Vas zkusenejsich. Jak jsem se tady trosku vypsala, tak je mi hned o neco lepe. Jeste jednou dekuji za pozvani do denicku, uz se tesim jak si tady popovidame.
 Luci

 
Anonymní  08.06.04 21:28

Evulefko,
potichoučku gratulujeme ke dvěma// a držíme pěsti.
Quatro+Emily od Špuntíků

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 09.06.04 07:23

Ahojda Marušátka!!!

Doufám, že se usmíváte a máte prima náladu! :-) To přece ke snažení (a nejen k němu) patří!!!! :-DDD A jak tady vždycky bylo psáno, miminka chtějí usměvavé maminky :-)

KAČULKODRÁČULKO - ať už to bude nebo nebude, ber to tak, že to vytoužené mimčo jednou určitě přijde a to že si dává načas?…mno není určitě první ani poslední… neboj, určitě se dočkáš! :-D Teď bude léto, tak vyražte s manžílkem alespoň na dva týdny na dovču (nejlépe v období bez MS :-)) a ono třeba po léťe zjistíš příjemné překvapeníčko… :-))) DRŽIM PALCE!!!

IVANKO - jak už psala Kočulka, tu podobu stejně všichni uvidí! Já už teď se těšim, až budou všichni hledat podobu u nás :-DD Asi to bude docela „bžunda“ (nebudeme nikomu vyprávět, jak to opravdu je..) :-)))

LUCI - ahojky, vítej v deníčku! :-) Doktora se rozhodně neboj! Je pravda, že by to měl i on o hodně jednodušší, kdyby sis měřila BT, ale nevadí, určitě se s ním domluvíš. Hlavně nepanikař. V první řadě se s ním asi domluvíš na prokázání ovulace - folikulometrii - to znamená, že v době ovulace přijdeš na ultrazvuk (vnitřní - nelekni se) a on se podívá, co se na vaječníkách děje. Také ti pravděpodobně vezme krev na stanovení hormonální hladiny… ale neboj, určitě ti všechno vysvětlí co hodlá dělat. Přeju, ať seš brzo těhulka!!

ADELINKA - tak ke clomhexalu - co jsme si tady s holkama psaly, tak největší problém byl únava, člověku je celkově „divně“, podrážděnost = náladičky… no samé nepříjemné věci, a u toho ještě vychytat dobu kdy se tulit… ale neboj, pro to mrně vydržíme víc než člověk!!! :-))) Ty to určitě taky bravurně zvládneš, tak držim palce, ať hned po prvním balení se ukážou // na testu!

Tak to vypadá, že dvojčátka mojí švagrové se pořád drží, moc bych jim to přála… (jsou po 2.IVF - nyní 14tt) Sice si asi švagrová poleží nějaký čásek v nemocnici, ale co by se pro ta mrňata neudělalo :-D

Já jsem dnes poprvé vytáhla letní šaty, tak doufám, že počasí nepředvede nějaký kotrmelec a já odpoledne nezmoknu ba přímo neumrznu :-)
Přeju všem (dnes i sobě) sluníčkový den!
Kaitlin

 
Anonymní  09.06.04 08:27

Ahojte,

prajem krasne slnecne a horuce rano:o)

Koculka: uplne si mi vohnala slzicky do oci, to som si predstavovala,ze naozaj v tom malickom najdeme z kazdeho z nas nieco…esteze nase babicky - cakatelky su take rozne ,co sa vzhladu tyka.o) Dakujem za podporu:o) S vami je vsetko jednoduchsie,ale ked pridem domov…,tak uz to nie je take jednoznacne…

Kaitlin: raz mi jeden clovek povedal,ze sa manzelia casom zacnu na seba podobat, tak si myslim,ze aj vase miminko sa bude na vas urcite niecim podobat.o) Bude krasne a bude vase,a ked sa narodi,tak si na to ani nespomeniete.o) Daj vediet, kedy "to " vsetko vypukne:o)
Kaitlin, pozdravuj svagrinku, ze na nu moc myslim,nech sa drzia, nech dvojcatka nehnevaju a netrapia maminu…,viem si predstavit,ako velmi sa o ne boji…

Adelinka: nemam skusenosti s Clomhex.....,ale viem,ze kocky po nom maju upraveny MS cyklus a dost rychlo sa im dari otehotniet:o) Ale maju aj dost trapenia s naladovostou.....

Evulefka: tak ako? Je tam poriadna ciarka? Uz sa neschovava???? Drzim pasticky:o)

Majte sa krasne
Ivana

 
Anonymní  09.06.04 08:41

Marušátka, moc děkuji, že namě myslíte.
Snad jsem ještě napjatější než struna. Ráno jsem už nemohla dospat, ve 4 jsem se rozhodla testovat. Kontrolní vyletěla hned, tak druhá opět až za chvilku a je pořád slabší. Vzápětí jsem udělal hned druhý test, když už jsem byla vzbuzená, že?
No, ale to samé.
Rozhodlal jsem se naklusat hned ráno k Dr., takže z ultrazvuku: sliznice je hodně, nic není vidět a najednou jé, vidíte, já že nic a ona, že to ještě asi nejde vidět, ale malinkatý hrášek se tam mihl. Pak mi ukazovala na monitoru něco, co jsem jaksi neviděla. No, ale je to pořád ještě tak na 50%, ve 13,30hod budu volat, jak dopadly výsledky krve. Tak na mě moc myslete a držte nám palečky. Jarek už úplně blbne, večer dával pořád bříšku dobrou noc, no konec. Nejhorší bude, jak ty výsledky budou negativní, ale co, to už teď neovlivním a musím čekat. Pokud to půjde, tak se potom ozvu, co a jak. Jinak bych písla zítra ráno.

Tak se mějte holčinky, zdravím všechny nové Marušátka, ať se jim co nejdříve zadaří a vám skalním přeji hooodně štěstíčka!
pa pa Evulefka

 
Fanynka1
Stálice 51 příspěvků 09.06.04 09:04

Ahojky snažilenky,

já k vám na chvilku nakouknu, čtu Vás pravidelně, ale nestíhám dopisovat.

Kaitlin - hezky píšeš „záskokový“ deníček. Hrozně obdivuji a podporuji vaše rozhodnutí zkusit možnost s darovaným emryjkem, moc na tebe myslím a držím všechny palečky a pevně věřím že nám všem oznámíš tu krásnou zprávičku o očekávaném mimískovi.

Adelinko - už jsi vdaná paní??? neboj se, i k vám se mimísek nastěhuje co nejdříve.

Ivanko - posílám ti sluníčkové pohlazeníčko na tvoje trápeníčko

Holčinky, všechny moc pozdravuji a přeji všem hoooooodně štěstíčka pro vaše vytoužená miminka.

Já jsem si také počkala rok a půl na vytoužená dvojčátka a teď už vím že ten čas věnovaný přípravě byl hrozně prospěšný i když v době snažení jsem si to rozhodně nemyslela.

Přeji jenom hooooooodně štěstíčka.

Pa Pa Fanynka + brouček a beruška 19tt
(krásně rosteme a je nám krásně)

 
Adelinka
Stálice 83 příspěvků 09.06.04 09:33

Ahoj Marušátka,
jsem dneska nějaká plná nových nadějí. Za pár dní příjde MS a pak hurááá znovu na snažení. V práci se mi sice nějak nedaří, ale myslím na to, že snad příští měsíc!!!

Kaitlin: děkuji za informaci. Nedovedu si představit, že výkyvy nálad budou ještě horší. Chudák můj skoromanžílek:-) Moc na tebe myslím a držím palce i pěsti pro štěstí.

Evulefka: Určitě dej co nejdřív vědět. Jsem moooc zvědavá. Přeju ti ať je to na 100%.

Fanynka: Vdaná ještě nejsem. Zatím pořád slečna:-)) až 26.6. Jsem ráda, že se cítíte dobře. Pěkně se kulaťte a buďte v pohodičce.

Tak zatím ahoj a užívejte si sluníčka a teploučka.
 A.

 
Babulka
Stálice 85 příspěvků 09.06.04 10:01

Milá Evulefko,
tak jsem hrozně zvědavá - jak pak to dopadlo????? Honeeeeeeeeeem :o)

 
Anonymní  09.06.04 10:11

Ahojky holčičenky moje zlatý, hlásím návrat z dovolené. Včera jsem ve 21 hod přijela domů a teD´už jsem pěkně v pracovním procesu a nějak se z toho nemůžu vzpamatovat. Už se moc těším až si přečtu co jste tu za tu dlohou dobu všechno probraly a co je tu nového. Zatím nestíhám nestíhám nestíhám.....­.............­...........
Kaitlin moc děkuju za záskok, super dlouhý deníček.
Mějte se všichni moc krásně a já se zase ozvu, co nejdřív.....
Papá něpřihlášená Maru

 
Anonymní  09.06.04 10:37

Ahoj Marušátka,

musím říct, že se deníček tentokrát opravdu moc povedl. I pro mne, která jsem již ostřílená snažilka, byl slovníček pojmů zajímavý a zase jsem si je ráda přečetla. Zároveň mne pobavila hitparáda odpovědí na dloubavé otázky. Musím se přiznat, že ze začátku jsem taky některé odpovědi používala, ale s přibývajícím časem a problémy, které už ani nešly zamluvit (měsíc v nemocnici a další měsíc na neschopence) už všichni kolem nás vědí jak na tom jsme a myslím, že je to úplně nejlepší řešení. S rodiči jsme o našem problému mluvili hned od začátku naprosto na rovinu a i s mnohými kamarády. A časem už mluvím otevřeně o naší neplodnosti naprosto všude, dokonce i v práci. Koneckonců se v práci blbě vysvětluje, že místo jednoho dne, kdy jdu na nějaký gyn. zákrok, jsem byla nakonec v neschopnosti 2 měsíce. Ale k mému velkému úžasu to všichni berou naprosto v pohodě a moc mne podporují. To, že to všichni vědí, má jednu velkou výhodu a to sice, že když přijde skřítek depkoidník, tak to v klidu řeknu narovinu (teď myslím kamarády) a společných akcí se neúčastním, protože bych to psychicky nezvládla. To se mi stalo minulý víkend, kdy naše stará parta (známe se asi od 10ti let) jela na společný víkend. Všichni už mají děti nebo jsou těhu a já se na to prostě absolutně necítila, protože jsem byla před MS a nervíky pracovaly o sto šest. A tak jsem na rovinu řekla, že by to na mne bylo moc a že musím být v klidu a nenervovat se. Myslela jsem si, že si budou říkat, že jsem hysterka nebo že jsem blázen, ale vůbec to tak nebylo, právě naopak. Všichni byli moc milí a pochopili to a dokonce se mi několikrát ozvali a vyprávěli jak se mají. Bylo to moc příjemné. A tak si myslím, že upřímnost se opravdu vyplácí, protože se člověk vyvaruje spousty nepříjemností.
Jinak, abych odpověděla na dnešní deníčkovou otázku jak dlouho se snažíme: My se snažíme už skoro 2,5 roku. A čím je to delší, tím líp to snáším. Prošla jsem si už tolika problémy, že teď jsem šťastná, že mám skvělou rodinu, že manžel je nejúžasnější člověk na světě, že můžu chodit do práce a že se nám krásně žije. A když se k tomu ještě připojí mimi, ať už naše, nebo adoptované, tak to bude velká nádhera a budu nejšťastnější člověk na světě. A moc tomu věřím, že se to nakonec podaří, protože paradoxně i prognóza se s přibývajícím časem zlepšuje, což je samozřejmě dost ojedinělá záležitost.
A tak vám všem moc přeju, abyste brzy objevily // a hlavně, abyste byly v pohodě, protože to je opravdu nejdůležitější, ale samozřejmě i nejtěžší pravidlo pro snažení.
Mějte se moc krásně a užívejte si sluníčka

Ejdela (asi zase nepřihlášená, pardon)

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 09.06.04 10:53

Drzim moc palecek ke dnesnim vysledkum, myslim na tebe a hlavne se hned ozvi, at vime, jak jsi dopadla :)

Pa

Marka

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 09.06.04 11:22

Ahoj holky,
opet jsem tu dlouho nebyla, ale vy uz jste snad zvykle.
Mela jsem spoustu práce, ale stalo to za to. Musim se vam pochlubit, konecne se mi podarilo posledniho kvetna odevzdat dizertaci, takze ted uz jen cekam, jak dopadne oponentura a na kdy mi daji termin obhajoby. Myslim, ze to bude nekdy v zari. Samozrejme to byly pekne nervy pred odevzdanim a nakupila se mi spousta práce, takze i ted mam fofr. Ale uz zase muzu delat v laborce a ne jen sedet u pocitace. HURA!
A ted se muzu s plnou silou vrhnout na reseni problemu s miminkem. Bohuzel, to uz nemuzu tak moc ovlivnit ja sama. Maru a Kaitlin pekne shrnuly pouzivane zkratky, mam uz zkusenosti se vsemi metodami skryvajicimi se za nimi. Jedine s cim nemam zkusenost je pozitivni tt. Ale jednou se urcite taky dockame. Minuly tyden jsem byla v Pronatalu, ale nic noveho se nedeje. Pro shrnuti ? v kvetnu jsme absolvovali první IVF, ale neoplodnilo se ani jedno vajicko. Na zadne další vysetreni me(nas) neposlali. Pry jsou tri moznosti ? 1/ nedozrala vajicka (neda se nijak prokazat), 2/ skryty muzsky faktor (spermiogram je sice OK, ale spermie muze mit nedostatecnou enzymatickou vybavu pro prunik do vajicka, taky se neda nijak prokazat), 3/ imunitni reakce na spermii, vajicko ji k sobe nepusti (da se sice zjistit, ale nijak lecit). Takze stejne jedina sance je zkusit ICSI, která body 2 a 3 obejde, v pripade bodu jedna bud zkouset to az jednou ? nebo darovana vajicka (ci embrya). Další pokus jsme predbezne domluvili na zari nebo rijen. Ted si pry mame uzivat leta a dovolene a cerpat silu. Tak se toho budeme drzet!
Jinak jak Kaitlin nadnesla tema delky snazeni, tak vzdycky, když si to uvedomim (od 10/2001), tak vubec nechapu, jak jsem to mohla prezit (a prezivam). Ale clovek v sobe asi vzdycky nejak nekde najde silu a pres vsechna obdobi beznadeje se dokonce muze citit stastny. Pro me byl nejhorsi tak 6-12 mesic snazeni, to jsem si porad rikala, ze ted uz jsem mohla mit mimi(brisko) a ty stavy litosti a deprese byly nejcastejsi. Nebo se to clovek nauci lip zvladat a uz ho rozhodi jen něco. Ale Kaitlin ma pravdu ? ta doba cekani a nervu (třeba i podvedomych) nas asi pekne vysava. Ta energie by se urcite dala vyuzit mnohem lepe (třeba na vychovu miminka).
Taky hitparadu odpovedi uz vyuzivam jen na ruzne zname, co vidam jednou za cas. Vetsina kamaradu a kolegu v praci uz vi pravdu a je to mnohem jednodussi.
Moc blahopreju Mie a Evulefce a vsem tehulkam preju pohodove tehotenstvi a zdrave mimi v pravy cas.
Mejte se moc krasne, konecne uz i priroda nam vysla vstric krasnym pocasim a tak se snad brzo rozmnozi i // testiky.
Bohunka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »