Snažilkovský deníček - Montička XIX.

Snažení
  • monticka
  • 04.08.03

Ahojdááááááá holky! Už mi bez Vás bylo smutno. To číslo 19 u mého deníčku mě kapku děsí a začínám pomýšlet na to, že by můj deníček s číslem 20 byl poslední. Nevím, ale asi by to chtělo změnu, takže jestli se některá chcete ujmout deníčku, hlaste se!

Minidovolená byla fajn. Až na to, že sluníčko moc nesvítilo. Teda o víkendu se rozhodlo to všechno dohnat:) Klárka je nějaká marod, takže co spapá, to vyblinká ach jo. Ještě, než jsem dojela, byli s ní na pohotovosti, ve středu pak i se mnou u její doktorky. Vypadalo to, že už jí bude fajn. No vydrželo jí to asi jeden den. V sobotu ráno už nechtěla ani snídat. Snědla půl piškotku a zase šlo všechno ven. Zítra se s ní zase ségra chystá k doktorce, tak na ně bud moc myslet. Barunka roste jako z vody, krásně se směje a když se jí chce, tak už i něco „povídá“ a směje se nahlas.

Manžílek mě nechtěně rozbrčel, když jsme byli u ségry a on mě volal k sobě, ať se jdu potichu podívat. Já netušila na co. Byl naprosto unešený z toho, jak Barunka koukala na hrkátko a chytala na něj. Pak se mi to moje zlatíčko moc omlouvalo. Ale neměl za co, jen mě prostě zabolelo to, že vím, že už by taky moc chtěl.

Švagr udělal uzený kuřata a my dnes u našich klobásky. Ještě teď voním ohněm:) Přijeli jsme pozdě a já ještě musím utíkat do vany.

Ke čtení deníčku za dny, co jsem tu nebyla, se dostanu asi až zítra, takže jestli mi něco uniklo - omlouvám se.
Mějte se pohádkově
a pááá
Vaše Montička

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 04.08.03 07:58

Ahojky holky!

Tak jsem dnes do práce dorazila docela brzo, takže jsem se vrhla hned k deníčku :-)

Montičko - mně se moc líbí jak píšeš deníček, bylo by škoda, kdybys zkončila!!!! Každé pondělí se těšim, co napíšeš o svých neteřích a vůbec, co jsi prožila. Rozmysli si to ještě!!!!
Pokud na tom zkončení budeš trvat, tak budu ráda pokračovat v psaní deníčku, tedy, pokud o to budou stát i ostatní. Ale ještě jednou na tebe apeluju: POKRAČUJ! Zvykla jsem si na tvůj deníček a chodím sem „jako domu“ :-)

Janine - tak jaké bylo cvičení? Jak ses rozhodla, chodíš tedy na něj? :-)

Já jsem o víkendu byla na rockovém koncertu „barvy léta“ v Poděbradech. Manželovi jsem se smála, že se mu asi po tom randálu stýská. Minulý měsíc, když u nás byl rockforpeople a my jsme se 4 dny nevyspali, tak jsme remcali a teď vyrazíme sami na takovou akci :-) Je teda fakt, že tentokrát jsme poslouchali jen to, co jsme chtěli a hlavně jenom tak dlouho jak jsme chtěli… :-)

Mějte se krásně a užijte si velice horký týden!!

Šárka (Kaitlin)

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 04.08.03 09:00

Dobré dopoledne v dalším horkém týdnu přeji.
Moničko ty jsi mě zase dojala k slzám. Já už bych vám to miminko tak přála že si to ani neumíš představit.

A jaký jsme měli víkend? No v sobotu ráno jsem znovu testovala. Manžel dělá čest svému jménu a je opravdu NEVĚŘÍCÍ TOMÁŠ. Když se na TT objevili dvě takřka stejně tučné čárky tak řekl ?ona je to asi opravdu pravda. Už tomu začínám věřit?. On mi minule řekl že se sice těší, ale že by se rád těšil víc, ale rozum mu to nedovoluje protože se bojí aby to pak nebyla taková rána kdyby to náhodou zase nevyšlo. Vypadá to že jsem ho v sobotu přesvědčila :-).

Jeli jsme na rodinnou oslavu. Měla jsem strach jak to vysvětlím s alkoholem a hlavně s kávou. Ne že bych pila kávu nějak moc ale mám jí ráda a dva až tři hrnečky denně nebyl u mě problém. Teď si taky jedno kafe denně dám /mám nízký tlak tak snad můžu) ale spíš na ní nemám chuť. Nakonec jsme snad nebyli podezřelí. Při přípitku jsem dělala jako že piju a jen jsme skleničku přihnula k ústům a obsah pak dorazil manžel. A káva ? no bylo takové teplo že se dalo vymluvit že pít teplé je holí nesmysl :-).
Chceme to rodičům a lidičkám kolem sdělit až budu mít průkazku to už snad bude vše OK.

Sobotní noc a neděli jsem trávila s Vítečkem. Zase jsme se jeden druhého nemohli nabažit. Byli jsme u rybníka a užívali jsme si sluníčka, vody a jeden druhého. Dojal mě když jsme přijeli navečer k našim a on nás viděl s jakou radostí ke mně běžel a začal mě mazlit. No byla jsem z toho dost naměkko (mě teď dojímá snad úplně všechno).

Taky mi v neděli psala Lucie z Řecka a nebyla to zrovna optimistická zpráva. Psala že v sobotu začala špinit a že se bojí co bude s miminkem. Že by nejraději byla doma. Pevně doufám že to špinění bylo jen důsledkem toho leteckého přesunu do jiného podnebí a miminko i Lucie bude v pořádku.

Opatrujte se krásný den.M

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 04.08.03 09:18

Ahoj holky, dneska mi není ani do řeči, natož do psaní. Žene se na mě jedna kalamita za druhou a začíná mi to přerůstat přes hlavu. Nedaří se nic (mimčo nevyjímaje), takže jsem z toho docela na huntě. Už nevím, co se sebou budu dělat, abych přišla na jiné myšlenky a trochu se rozveselila… Tři týdny už marně čekám na MS, bez něhož nemůžu absolvovat další důležitá vyšetření. A pořád nic. Asi je to tím vedrem.

Asi jsem Vám nenalila moc optimismu do žil, ale mně už taky nezbývá ani špetka. Musím se někde po něm poohlednout.

Maky: Moc Vám přeju dvoučárkové štěstíčko. Krásně si ho užívejte.

Montičko: Přidávám se ke Kaitlin. Nenechávej psaní doníčku. Zvykla jsem si na něj a je fajn začínat každý týden se zprávičkami od Tebe. Ale zcela chápu, že je to ubíjející a zabírá Ti to čas. Anebo jinak, klidně přestań, ale jedině v případě, že by ses přesunula do jiného deníčku :-)))

Tak Vám všem přeji přiměřeně pohodový týden. Neuvařte se a tulte se, ať je příští rok květen ve znamení čerstvých přírůstků.

Ahoj, myslím na Vás a držím palce

Filipka

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 04.08.03 09:23

Ahojky snažilenky,
tak jsem se vám vrátila z vody. Bylo to super, úžasný, no prostě paráda. Počasíško nám opravdu přálo, jen v pátek odpoledne chvíli sprchlo a pak ještě večer, ale stany byly postavené, polívčička uvařená tak jsme se jen přesunuli pod střechu do hospůdky. Jinak už pak bylo jen krásně a sluníčko svítilo, až už jsme vyhlíželi nějaký ten mráček. jsem moc hezky opálená, zvláště nožičky, ty mám krásně hnědé zepředu a ze zadu je mám světlounké. Takže uklízím krátké sukýnky hluboko do skříně :-)))))))
Ještě vám musím napsat, že pánové vymysleli báječnou věc. každý den jsme losovali, složení raftu. Byla to celkem sranda, nejeli jsme se svými drahými polovičkami, byli jsme hezky promíchaní. Největší sranda byla losování druhý den. složení raftu bylo jen chlapci a jedna holčina a na druhém jsme zase jeli jen ženský a jedne chlap. Nejdřív se hrozně těšili jak si to užijou, ale brzo zjistili, že jsou pěkně těžký. takže zatímco my jsme pádlovali pělně piánko a pohodička oni makali aby s námi drželi krok :-)))) No kdo chce kam pomozme mu tam, žejo? Největší ohlas to mělo u ostatních vodáků, moc z nás nechápali. Nojo to bude radši k naší vodě všechno nebo vám to tu budu vyprávět všechno podrobně :-)))))
Jinak mám v bytečku hrozitánský nepořádek, včera už jsem neměla sílu nic dělat,t ak mě to čeká denska.

Montičko, přeju a´t se toho vašeho mimíska brzičko dočkáš a nebuď smutná, jednou se na tebe štěstíčko usměje. neteřičce přeju ať se brzo uzdraví.
Myslím, že deníček píšeš moc hezky a byla by škoda končit, ale rozhodnutí je samozřejmě na tobě.
Třeba by jsme se mohly eventuelně nějak střídat. To je jen momentální nápad.

Kaitlin, to už tak někdy bývá, nejdřív člověk nadává a pak se na něco podobného rád vydá :-)))))

Maky uvidíš, že bude všechno v pořádku :-)
S Vítečkem mi to připomělo můj včerejší návrat domů. Táňa se na mě vrhla a už mě nepustila, alespoň mi musela sedět na klíně, když mi jsem jí nechovala. Anička mi naštěstí do náruče neskočila, ale zase mě něchtěla pustit spát, pak se ptala kdy jdu do práce a kdy přijdu z práce :-)))

Ještě vás musím pozdravovat od Monicky. Daří se jí dobře, tak už to snad bude všechno v pořádku. leží doma a je z toho trošičku otrávená když je venku takhle krásně. Ale psala že to vydrží, protože to za to přece stojí. Takže jí držím moc palečky.

Mějte se krásně a neupečte se v tomhle počasí. Ahojky Maru

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 04.08.03 10:33

Ahoj, holčiny!
O víkendu jsme byli na vandru v jižních Čechách, cílem bylo informační centrum temelínské elektrárny - původně hlavně pro kluky, ale nakonec se to líbilo i mně a kamarádce. Celý víkend, vlastně prodloužený, protože jsme odjížděli už ve čtvrtek odpoledne byl moc fajn, tedy až na to horko. Pravda, návrat byl smutný a dlouhý, protože náš autobus dojel kousek za Benešovem bouračku, při které zemřeli dva lidé a pejsek. Manželku a dítě jednoho z řidičů odvezli do nemocnice. My tam stáli 3 hodiny. Prostě se dva pánové rozhodli, že budou oba předjíždět na plné čáře a čelně se srazili…

Učinila jsem „životní“ rozhodnutí. Přestávám měřit BT. Stejně mě to jenom znervózňovalo a manžel říká, že při minulém snaženíčku jsem byla pěkně protivná, jak jsem to pořád hlídala. No, jsou i jiné způsoby, jak poznat OVU, ale snažím se sebepozorování aspoň omezit, takže teploměr putoval z nočního stolku zpět do lékárničky.
Vrhla jsem se ale na pověry :-) Kamarádka na vandru našla čtyřlístek a dala mi ho, aby nám přinesl štěstí s tak spikleneckým úsměvem, že nebylo pochyb, co má na mysli. Když jsme přijeli domů, počkala jsem, až se manžel nebude koukat a šup čtyřlístek pod matraci. Blázen, no… :-))))))))

Taky se mi podařilo vyzrát na své vnímání času. Když mě zase přepadla depka, jak je to do zářijového snaženíčka daleko, řekla jsem si, že by bylo hezké provést do té doby generální úklid domečku. Okamžitě mě zachvátila panika, jak málo času mi vlastně zbývá :-)

Montičko Pokud se můžu přimlouvat, nenechávej deníčku! Moc, moc se mi líbí. Já vím, že to pro tebe není jednoduché, už jsi zasloužilá šéfová, ale ono to jednou přijde, uvidíš a pak budeš psát stejně krásné deníčky, vlastně krásnější, protože budou těhotenské a potom maminkovské.

Kaitlin Hm, festiválek. To muselo být prima. I když v tomhle horku… Hlavně, že se vám tam líbilo. Jak jde cvičení?

Maky Ještě jednou přeju hodně zdravíčka a pohodičky!

Lucii držím palečky, aby bylo všechno v pořádku, i když si to teď nemůže přečíst.

Filipko Posílám pohlazeníčko a plnou náruč optimismu (kéž by to bylo tak jednoduché). Někdy se prostě nedaří, ale taky se říká, že před svítáním bývá největší tma. Drž se!

Maru To muselo být prima!

Monicko Palce už mám skoro modré, ale nepřestávám držet!

Srazík Počítám s 12.8., jen mi asi uniklo, v kolik hodin. Jako posledně, tedy v 16:30 nebo dřív?

Mějte se moc krásně a neupečte se. Já už si připadám, jako smaženka.
 Petra

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 04.08.03 11:07

Ahojte holky moje!
Hlásím se Vám z „domácího vězení“. Ale ještě že tak! Jsem strašně ráda, že nemusím do práce a vůbec vylézt ven a někde se přesunovat po totálně rozpálené Praze. Doma mám zataženo, zavřeno a relativně snesitelno. Na teploměru venku je +38! Je sice na jih, ale ve stínu! No a doma mám „pouze“ +26. To jde, občas hupsnu do sprchy a je pohoda :o).
Jinak u mě je zatím vše v pořádku. Od transferu uběhlo šest dní, takže je brzo na nějaké změny. Ten den taky vše proběhlo jak mělo. Jen bohužel pro případ neúspěchu už nemáme další mražáčky a budeme muset zase absolvovat ten děsný kolotoč se stimulací a jen si vzpomenu na hyperstim. syndrom, tři neděle v Motole a mám husinu.
Nejdříve totiž rozmrazovali dva, ale ty to bohužel nerozdejchaly, takže rozmrazili druhou „várku“ a tam byly tři a ty se už vyvíjely dobře, takže uvidíme, jestli se některému podaří zavrtat se :o).

Mějte se všechny moc krásně, moc na Vás myslím a občas si vzpomeňte na mě :o) a já se zase někdy ozvu!
Pa, Lucka

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 04.08.03 11:24

Držííííííííííím všechno, co se dá! I ty se drž. A mimískům vzkazuju, ať pořádně zakrtkují a vykouknou za devět měsíců.
Moc na tebe myslím, tak doufám, že neškytáš :-)
 Petra

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 04.08.03 11:59

Držím Ti palce. Až se to povede, jako že se to povede, přijdu si k Tobě pro rady…

Zlom vaz, ať jsou to minimálně dvojčata!

Filipka

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 04.08.03 12:04

Petulko,

díky moc. Tvoje slova mě moc potěšila. Snad budeš mít pravdu…

Ája

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 04.08.03 12:09

Ahojky snažilenky,

obracím se na vás s prosbou. Asi jste si všimli, že mojich komentářů ubylo. Taky na chatíku se moc nezjevuju. Není to tím, že bych na vás třeba zanevřela, ale momentální situace mi to nedovoluje. Proto jsem si říkala, že by bylo možná lepší, kdyby si některá z vás přebrala seznámek.

Nestíhám číst deníčky a reagovat na všechny komentáře což mi příjde nefér. Důvodem tohoto je náš malý poklad Leňulka, která jak víte bojuje s atopickým ekzémem. Momentální situace je taková, že má zádečka vyškrabané do masa a tak jí musím neustále hlídat a držet ručičky a to i v noci. Poslední noci končilo pyžámko i s postýlkou celé od krve. Dneska poprvé ne, ale za cenu téměř probdělé noci.
Dneska pravděpodobně budeme muset přerušit plaváníčko, protože rány už jsou moc hluboké. Raděj dál psát nebudu, protože už tlačím slzičky.
Vím, že jsou děti, které mají mnohem horší starosti a my máme „pouze ekzém“, ale moc mě to trápí.

Mám vás moc ráda, budu podle času stále nakukovat. A věřm, že se brzo stanu zpátky pravidelnou čtenářkou i pisatelkou.

Vaše Ajka

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 04.08.03 12:47

Lucije, držím palečky co mi síly stačí a hnedka všechny najednou. ´t se mražáčci pěkně zavrtají do postýlky u tebe v bříšku. Měj se krásně a pořádně odpočívej :-)))

Ajko, moc mě mrzí, že máte takové problémy. Leničce přeju ať se jí to co nejdříve zklidní.
Seznámek převzít můžu, mám připojení jak z práce tak trošku omezeněji i z domova tak by to neměl být problém.

Zatím se mějte ahojky Maru

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 04.08.03 13:07

Ahojky!

Petulko - dík :-) Cvíčo jde docela dobře, jen dnes ráno jsem poprvé měla krizi, myslela jsem, že nevstanu, ale nakonec jsem se vyhrabošila a poctivě odcvičila… :-))) Ten čtyřlístek je dobrý nápad! Tfuj, tfuj, tfuj - to pro štěstí :-D

Lucije - moc na tebe myslím. Opatruj se!

Ajko - Leničky mi je moc líto. Nikdy jsem to nezažila - ani ve svém okolí, ale to, co popisuješ je hrozné. Je mi jí moc líto, posílám alespoň tímto pofoukání!!

Filipka - uááá - to tě nemělo vyděsit, ale odehnat chmury pryč! :-DD

Ahojky holky, já se tady vařim - máme v kanclu 32,5 stupně - a to je prosim přímo u větráku.....fuj, budeme muset vydržet celý tento týden.

Ahojda Šárka (Kaitlin)

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 04.08.03 13:30

Ahojky!
Tak jsem se právě přihlásila na kurzy orientálního tance. To bude prča!

Ajko Je mi Leničky moc líto, pofoukej ji za mě.

Kaitlin 32,5°? Uff, ještě, že tu nemáme teploměr. Kolegyně už padla za vlast a spí ve vedlejším kanclu na gauči :-)) Aspoň můžu na chat.

Pa Petra

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 04.08.03 15:19

Ahojte holky moje!

Všem Vám moc děkuju za držení palečků a povzbuzení. Manžel zmrzlíkům (teď už spíš „sauňáčkům“) každý večer domlouvá :o), a teď jsem jim přečetla Vaše vzkazy, tak snad si to vezmou k srdci.

Filipko - hlavu vzhůru! MS jednou určitě dorazí a pak konečně budete moct absolvovat ty vyšetření a zase budete o krok dál. Vím, jaké to je, když se „nic neděje“.

Maky - ještě jednou velká gratulace! Mám z toho ohromnou radost! Jestli budeš mluvit nebo psát Lucii, že jí držím palce, ať je vše o.k.!
A jen tak na okraj, jaké má dnes Tvůj kolega trenky? :o))

Montičko - Tvoje deníčky jsou super, a taky bych byla nerada, kdyby jsi se rozhodla skončit, ale plně chápu, že to číslo není asi pro Tebe moc veselý a připomíná Ti, že jsi stále snažilka. MOC, MOC Ti přeju, aby jsi co nejdříve mohla psát nějaký ten těhudeníček :o).

Maru - to raftování muselo být naprosto super! Taky bych jela, ale teď můžu akorát tak čtrnáct dní „sjíždět“ vanu :o).

Petulko - škytám jak blázen! A to si nevymýšlím! Z části, že na mě myslíte a z části asi hlady, jenže v tom vedru na jídlo nemám ani pomyšlení…

Ajko - co říct? Posílám Leničce pohlazeníčko, ať se to brzy zlepší. Je těžké malému cvrčkovy vysvětlit, že se nemůže škrábat, když to tolik svědí a bolí…

Kaitlin - obdivuju Tě a držím pěsti, ať to cvičení vydržíš až do konce a ten konec by mohl mít tak 3,5kg a 51 cm?

Holky, mějte se moc krásně a neupečte se! Myslím na Vás!
Pa, Lucka

velchi
Kelišová 6955 příspěvků 04.08.03 16:24

Ahojka holčičky
Moc jsem se na vás těšila a koukala jsem včera na mimčo, ale nebyla tu žádná z vás takjsem aspon pilně hledala práci na netu. No a doufám, že když jsem poslala asi 30 odpovědí na inzeráty tak se aspon jedna práce najde. Ještě stále jsem nezahnala rudou mrchu jak tomu říká Pusinka, no ale co už asi to bude tím, že je to jen maličko, opravdu maličko, a ni to skoro není vidět. No nevadí, taky jsem si říkala, že jestli najdu práci a bude to fajn práce tak asi nebudu moct jít hnedka někdy na mateřskou, tak asi budeme muset naše snažení trošku posunout. No ale neví se zatím nic jistého, tak uvidíme. A jak jsem dneska četla na chatíku, holky mi říkaly že vysazení snaženíčka přináší miminka, no tak uvidíme jak to dopadne, třeba se ani nenaděju, budu mít dobrou práci a potom taky koblížka v bříšku.
Každopádně, o víkendu jsem si odpočinula, moje zažívací útroby taky, Peta na mě byl hodný a včerejšek jsem trávila s věrným přítelem počítačem. Pokud chcete tipa na dobrý film, tak doporučuji Život podle Prota - nebo tak nějak se to jmenuje, viděla jsem to, je to dlouhé ale strašně hezké.
Jinak tento týden mám asi tak 11 pohovorů, a tak doufám, že už konečně najdu nějakou práci, věřím tomu více než jindy - nic jiného mi ani nezbývá.

Jinak VŠechny těhulky - držte se a opatrujte se a prosila bych o jeden prskánek pro mě osobně prosím.
Jsem ráda, že je na světě tolik hodných ženských atolik těhulek, bude totiž na jaře moooc miminek, a to je přece krása.
opatrujte se mějte se páček
 Míša

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 04.08.03 19:09

Ahojte holky moje!

Jste úžasnééééééééé! Moc Vám děkuji za podporu. Dnes jí potřebuju:( Příjdu z práce a první manželova slova jsou „tak co“?. Myslí tím, jak je to s MS. Ta stále nikde a tak jsem si udělala TT - nic. Už asi hodinu tu pláču, strašně to bolí. Tentokrát to bolí i manžela asi víc, než kdy jindy. Měl slzičky v očích a tak mě to bolí ještě mnohem víc. Jeho slova „asi je chybě ve mě“ bolela a bolí tak moc, že nevím, co mu říct. Nevíme, kde je chyba a tak je to tisíckrát horší. I když třeba ne - nevím, třeba je to tak lepší.

Tak jsem si s dovolením trošku ulevila v deníčku, hned je mi líp. Ono to přejde a zase bude fajn:)

MAKY: ta největší gratulace patří jen a jen tobě! Teda Vám! Vám třem! Dodalo mi to trošku optimismu. Strašně moc Vám to přeju!!!!!!

Melen, Simonne: vítám Vás v mém deníčku. Snad se tu dlouho neohřejete a pošupajdíte k těhulkám. Někdy je tu kapku smutno, tak se nezlobte, ale o to je pak větší ta radost!

Na vyjadřování se ohledně pokračování v deníčku nějak nemám myšlenky. Hlavou se mi toho honí tolik, že mi asi praskne. Ale nebojte se, já se „vyjádřím“:)

Všem, které právě zažívají jedny z nejkrásnějších dní v životě přeji, ať tyhle šťastné chvíle nikde nezkončí! Ať se jim točí hlava štěstím, ať se usmívají jak sluníčka, srdce ať jim buší radostí, tělu ať se chce skákat a křičet na každého kolem „je nám nádherně“. Z celého srdce Vám to přeji!!!!!!
Já si ten stav můžu zatím jen představovat, ale věřím, že je to jak v té nejkrásnější pohádce

Pá Vaše Montička

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 04.08.03 19:24

Holčičky moje všechny vás zdravím a držím palečka a hlavě všem přeju spousty optimismu a ať mezi vás ty broučci dorazí.

Montičko tvoje deníčky jsou nádherné, ale naprosto tě chápu, že po čase musí člověka trošku unavit a člověk si potřebuje odpočinout…

Protože deníček za minulý týden jsem nečetla, jelikož jsem byla na dovolené, tak nevím co všechno je nového, ale napravím to…

Všem kterým se zadařili // moc gratuluju
všem ostatním přeju hodně štěstíčka v dalším snažení…

Filipko nesmutni, uvidíš že bude líp. Mám pro tebe dárek, který ti přinese určitě štěstí ;-)

Tak a tim je to jasne - holčičky já jsem strašně šťastná - MS během dovolené nedorazila a v sobotu se na testíku objevili // ta testovací byla sice slabá, ale byla tam… tak zatím šeptem ať to nezakřiknu…

P.S: Vyšlo to ve chvíli kdy jsem začla plánovat spoutu jiných aktivit
 Marti

Kajdula1
Kecalka 240 příspěvků 04.08.03 21:20

Milé předsnažilky, snažilky ale i těhulinky,
hlásím se po delší době, protože pořád nějak není čas a v práci hodně povinností…
Ale deníčky čtu pravidelně...­..A proto mě dneska udivilo, jak je naše šéfová Montička smutná..........
Montičko, zkus nový testík třeba pozítří, možná není ještě ta „správná chvíle“......­..Nevím, jak víc povzbudit Tvojí smutnou dušičku, sami se zatím nesnažíme, ale i tak mě často bodá u srdíčka, když vidím kočárek a uvědomím si, že by mému chlapečkovi už byly 3 roky a dávno by mi říkal „mami“. Jenže život je potvora a některé z nás dlouho čekají na těhulkovství, některé naopak vůbec, ale nakonec se stejně svého mimíska nedočkají....­.............Ob­čas si říkám, že ty „nesprávný maminy“ to mají v životě jednodušší a to moc bolí.........­........Napří­klad moje švagrová mi kdysi řekla, proč si místo toho parchanta!!!!! nepořídila radši druhého psa (mluvila o svém dvoletém, naprosto úžasném synkovi) a teď už je podruhé
těhotná:o( Taky mi to bylo líto, když mi to „tchyňka“ celá šťastná volala a já profňukala celou noc, ale tyhle chmury už jsou snad pryč.......Alespoň se snažím doufat......
Nesmutni Montičko, uvidíš, že Tvůj mimísek na Tebe čeká a na Tvého manžela také, protože je Ti oporou a oba si to zasloužíte!!!A jak to vůbec vypadá s novou paní doktorkou???
VŠEM ČERSTVÝM TĚHULKÁM: gratuluji k nastěhování mimísků do Vašich bříšek!!!!!!
Máme další ukázkový příklad, že se dočkáme, viď MAKY?!?!:o)))
LOSTRIS: Moc držím palečky ať je vše O.K. a máš všechna ta odporná vyšetření za sebou, a před sebou krásný // TT:)))

Tak pro dnešek pa pa Kajdula

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 04.08.03 22:24

Ahojky,

všem vám moc děkuju za povzbudivé komentáře. A za Leňulku za všecky pofoukáníčka a pohlazeníčka.

Maru - moc děkuju za nabídku. Pokusím se vše nachystat a poslat mailíkem.

Montičko - přeju oběma hodně síly do dalšího „boje“. Třeba už žádný nebude třeba, kdo ví.

Krásný týden plný sluníčka a II

AJKA

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 05.08.03 00:09

Milá Montičko,

sice mezi vás nepatřím ale občas k vám nakouknu. Dnes jsi mě ale tak moc dojala a rozplakala , že ti musím napsat.

Neboj se nic určitě se to povede, budu na tebe moc a moc myslet.

Přeji ti a vešem ostatním snažilkám brzo dvě krásné čárky na testíku.

Zdraví Nikol

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 05.08.03 06:53

Dobré ránko!

Už jsem se z toho všeho snad vyspala a je fajn. Omlouvám se, za tak smutný příspěvek:( Příště se tu radši den neukážu a příjdu, až mi bude fajn.
Za deset minut chvátám do práce, jen jsem Vám chtěla napsat, že už je to za mnou.

AJKO: já jsem takový sobec, že jsem přes své bolavé srdíčko zapomněla na to tvé:( Leničce foukám všechna bolístka a přeji brzké uzdraveníčko! Taky mám ekzém a vím, jak mě maminka vždycky hlídala, abych se neškrábala. Přeji hodně sil!

Utíkám do práce,nebo příjdu pozdě

Krásný den Vám všem přeje
Montička

janine
Stálice 93 příspěvků 05.08.03 08:11

Ahoj holky,

už jste mi chyběly. No, já se snažila napsat, ale nevyšlo to.

Maky, Lucije: tak ženský, držím palce, ať je vše jak má být.

Montičko: já mám taky moc ráda tvoje deníčky plné optimismu a života. Na druhou stranu plně chápu tvé pocity, asi je máme všechny. Co třeba s někým napřeskáčku?

Filipko: vydrž…, já tenhle splín měla minulý týden.

Kaitlin: tak já na to cvíčo chodit začala. Teď jsem samozřejmě ráda, je to fajn, přestávají mě bolet záda a cítím se celkově lépe. Jestli půjdeš na srazík, kam se HLÁSÍM, tak si určitě pokecáme. Já jsem tam byla ve čtvrtek, ještě mě volali, jestli mi nevadí, že budeme 2. Prý se to ještě nikdy nestalo, ale jinak to nešlo. Mně to nevadilo, byla jsem docela i ráda. Akorát co mě vzalo, byly ty těhulky, co končily cvíčo a bavily se kde která bude rodit a co a jak. To jsme se pak s mojí parťačkou shodly, že to nedělalo dobře ani jedný, pochopitelně. Jinak tohle byla úvodní hodina pro obě, dál budeme každá chodit individuálně. Já jdu zase ve čtvrtek. A jak jseš na tom s dodržováním doporučení? Já se snažím až na to nošení kabelky. Asi si koupím batůžek.

Ajko: to je jasné, že se věnuješ Leničce. Maru je hodná, že se nabídla, a já bych chtěla o ten seznámek poprosit, teda jestli je to takhle možné.

Velchi: držím palce, ať najdeš takovou práci, která se ti bude zamlouvat. Ale obdivuju tě, 30 pohovorů, to je přece jen „várka“.

Vítámn mezi námi Melen a Simonne a přeji také ať se zadaří co nejdříve.

Já jsem měla (pro změnu) pracovní víkend. Malovali jsem mamky byt, ale ještě není hotovo. Teď si dáme zřejmě pauzičku, apak na to zase vlítnem. Čeká nás ještě vše ostatní, kuchyně, koupelna,… A to jsme v listopadu dokončili rekonstrukci našeho bytu. No, budeme profíci.
V sobotu jdu na svatbu kámošky, tak ji přeju, aby se počasí lehce ochladilo.

Mějte se moc fajnově a přečkejte ty vedra. Já má v kanclu taky snad 40 stupňů.

Páček

Jana (Janine)

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 05.08.03 08:41

Ahojky holky!

Tak jsem to tu včera zabalila a jeli jsme se s mužíčkem koupat. To bylo bezva! Klíďo bych vydržela u vody celý den místo rozpáleného kanclu..teda vlastně kdo ne, že jo? :-) Koukám z okna a přes ulici má nějaká firma barák a velký trávník o který celoročně pečují. Právě tam jsou rozprašovače s vodou a zavlažují ho… že bych se šla v poledne projít?… :-D Občas je tam vidět nějaké mladé lidi, jak se tam o polední přestávce plácnou.

NORREEN - tak jen zatím šeptem, aby se to neleklo - moc gratuluju k těhulkovstí a držim palec, aby bylo všechno tak jak má :-)

KAJDULA - je to nespravedlivé. Ti opeřenci zalétávají dost často tam, kde o to až tak nestojí…(myslím čápa s vránou :-)) Jedna bývalá spolužačka si pořídila mimčo, protože se jí nechtělo do práce. Byla pak docela překvapená, co dítko obnáší práce a starostí a dost jí to otravovalo život. Ani neví o co se připravila, kdyby počkala, až to dítko bude opravdu chtít. Spíš mi je jí líto, protože to NEJHEZČÍ si otrávila…

VELCHI - přeju ti, abys našla bezvadnou práci a brzo po nástupu zjistila // :-D

LUCIJE - :-DD ten konec je výstižný. Ještě jednou tfuj, tfuj, tfuj - pro štěstí!!!! Myslim na tebe! (teda na vás :-)) Jo a co ségra, jak to vypadá??

PETULKA - orientální tance? To je skvělý nápad! :-) Dej vědět, jak se ti to bude líbit. Taky mě to láká. Kam začneš chodit? Tady v Praze? To víš, jsem zvědavka zvědavá… :-D Napiš všechny informace a pak určitě povyprávěj jaká bude první hodina!

MONTIČKO - tebe jsem si nechala nakonec. Musela jsem hodně přemýšlet o tom co jsi napsala. Bylo to tak upřímné - o vaší bolesti - až mi to vehnalo slzy do očí… Je dobře, že jsi nám to napsala, určitě to nedělej tak, že bys to dusila v sobě a s námi se o to „nepodělila“, vždyť od toho tady jsme. Všechny jsme si snad už prodělaly stav bezmoci, slziček a vůbec. Jak se říká Každý den není posvícení. A o tom je i tento deníček!!! To že bychom se tu „falešně usmívaly“ jak je všechno bezva, by zničilo kouzlo tohoto deníčku. Je to tu tak moc prima právě proto, že můžeme být upřímné a můžem napsat od srdce co prožíváme. Nemusíme mít zde tu slupku, kterou máme před svým okolým, ať už v práci nebo k příbuzensvu, známým. Držim ti moc, moc, mooooooc palečky, aby to už konečně vyšlo. Obávám se, že ses právě dostala do kruhu: zoufalství, že to nejde - a nejde to, protože jsi ve stresu…

Mějte se krásně a neupečte se, já se jdu poslušně nalévat vodou…

Šárka (Kaitlin)

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 05.08.03 09:01

Janine - než jsem dopsala příspěvek, tak jsi tu měla příspěvek :-) Já chodím do Studia pro ženy ve středu. Když jsem tam byla poprvé, na úvodním pohovoru, tak tam také končily těhulky. Přišlo mi to prostě zvláštní. Spíš jsem je okukovala a nějak vnitřně mi to přišlo samozřejmé, že jenou mě takhle budou okukovat další snažilky… Neměla jsem špatný pocit, dostala jsem se do fáze, kdy se opět na těhulky usmívám a věřím, že mě se to taky podaří :-))
Doporučení, která jsem dostala se snažím docela dodržovat. Dokonce jsem si hned minulý týden koupila batůžek. Bohužel hned druhý den jsem ho šla reklamovat, protože se rozsypal… Sjela jsem tedy v pátek do centra, že si tam nějaký koupím a zjistila jsem, že je to docela problém. Nějak se mi nelíbí, to co nabízí. Asi už nejsou batůžky tak módní… Chci to znovu zkusit teď ve středu, až půjdu na další cvíčo. Co mám větší problém je, že nemám nosit podprsenky s kosticema, jenže já mám jenom je! Samozřejmě jsem hned koupila bez, ale zatim jenom dvě, takže budu muset ještě přepadnout nějaký obchod :-) Jak jsi na tom ty?

Ahojky Šárka (Kaitlin)

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 05.08.03 09:30

Ahoj, holčiny!
Včera jsme měli úžasný večer. Rozhodli jsme se totiž, že letos dáme manželovu tatínkovi k narozeninám trochu netradiční dárek a pozvali jsme ho na nově otevřenou bobovou dráhu na Proseku. Původně jsem myslela, že na to nevlezu, ale neodolala jsem. První jízdu jsem brzdila hodně, druhou méně a zbývající čtyři jsem projížděla plnou rychlostí. Můžu doporučit jako docela dobrý lék na depky - už ve druhé zatáčce se vám začne roztahovat pusa do úsměvu a to, jak dojíždíte dole, to už je (naším slovníkem z mladších let) totální výtlem. Když jsem viděla tchána, jindy velmi distingovaného pána, jak si to sviští dolů s rozepnutou košilí a rozzářeným obličejem, říkala jsem si, že to byl docela dobrý nápad. Takže pokud jsem vás navnadila, mrkněte ještě sem [www.bobovadraha.cz].

Velchi To by bylo, aby se pro takovou šikovnou holku nenašla nějaká dobrá práce! Neboj, určitě to bude už brzy a pak ani mimísek na sebe nenechá dlouho čekat. Ona jsou robátka asi přece jen krapítek škodolibá a jak s nimi přestaneme počítat nebo si říkáme, že by to ještě chvilku počkalo, tak ona hned hups do bříška.

Montíku Holka zlatá, pláču tu s tebou. Posílám ti jedno velikánské pohlazení. Vím, že to s manželem zvládnete a držím palce, abyste už brzy byli těmi nejšťastnějšími lidmi na světě.
A nevím, kam bys měla zalézat! Myslím, že deníček je tu pro nás, tedy pro naše radosti i smutky. Přece tu na sebe nebudeme hrát, že jsme pořád veselé a v pohodě.

Marti Tak taky zatím šeptem, ať to nezakřiknu: hodně zdravíčka, vy dva! Gratuluju. Taky si právě začínám plánovat spoustu aktivit, tak doufám, že to zafunguje.

Kajdulo Vítej zpátky, ztracená dcero :-)))) Moc krásně jsi to napsala a máš úplnou pravdu. Někdo může rodit děti jak na běžícím pásu a ani si toho neváží! Ale ono se jim to vrátí holky, uvidíte, někde, nějakým způsobem… A my všechny do jedné, co tu jsme, budeme mít jednou svoje milované šťastné dětičky a jednou se třeba všechny sejdeme i s našima rodinkama a uděláme velikánský piknik na oslavu!

Ajko Posílám další pofoukání pro Leničku a přeju vám, aby se to brzy zlepšilo a bolístky se zahojily.

Kaitlin, Janine Možná mi to uniklo, ale podělte se s náma o ta doporučení (pitný režim, nošení kabelky apod.), i když nebudeme cvičit, tak se nám takovéhle rady určitě taky hodí :-) Předem díky!

Kaitlin Více o orientálních tancích i o kurzech na které budu chodit najdeš tady [www.orientalnitance.cz]. Já budu chodit od 10.9. každou středu od 15 do 16 hodin. Už jsem to raději i zaplatila, abych se z toho nemohla vykroutit (jsem kapánek srabík).

Lucije, Monicko Držíííííííííííííím.

Zatím se loučím a přeju všem aspoň trošku večerního deštíku. Mě by potěšil moc.
 Petra

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 05.08.03 09:36

No to je skvělý!!!!!!! Tak gratuluju k vítězství a hned jdu koupit nějakou dobrou čokošku (pokud si pamatuju sázka zněla recipročně). Jen mi napiš, kam ji mám nasměrovat. Přes e-mail ji fakt neprocpu :-))).

Filipka

molly
Kecalka 115 příspěvků 05.08.03 09:41

Ahojky Holčiny,
u nás byl víkend koupací a ve čtvrtek jedeme na dovču huráááááá.Dozvěděla jsem se to včera a jedeme do španělska.Já už se tak těšim.Natálka uvidí poprvé moře,tak jsem na ni zvědavá.A taky tajně doufám,že si přivezu nějaký ten suvenýr(ten nejkrásnější).No uvidíme,nechám to náhodě.
Montičko:co říct,to opravdu nevim.Je mi to líto,to čekání je hrozné,ale uvidíš,že se dočkáš já to vim,protože ty budeš určitě ta nejlepší maminka na světě.A doufám,že už to bude brzy,budu na tebe mooooooc myslet.
Velchi:doufám,že brzy najdeš skvělou práci,která tě bude bavit.A hlavně brzo toho broučka do bříška.V sobotu jsme se byli koupat a už jsem tě na ICQ nestihla a na srazík taky nedorazim,jedem na tu dovču,ale jednou se tam určitě dostanu a pak si pořádně pokecáme.
Ajko:je mi Leničky moc líto,sama jsem měla od tří měsíců ekzém a zbavila jse se ho až v těhotenství.Vim co to obnáší,svědí to a bolí.Měla jsem ho taky dost rozsáhlý i v obličeji a pomáhaly mi jen kortikoidní mastě.Je to jak začarovaný kruh,chvíli dobré,pak zas horší.Mohla bys jet s Leničkou do lázní,hradí to pojištovna a mě to hodně pomáhalo.Přeji velké zlepšení až úplné uzdravení.

Mějte se moc krásně a odežente všechny chmury.Doufám,že až se vrátim,tak už tu nikdo nebude,snad jen nějaké nové snažilky a vy ostatní budete u Brusinky.
Páááááááááá Molly

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.08.03 10:02

Krásný dobrý den přeji
Mě je teď pořád tak krásně a veselo jen to teplo to je síla :-(.

L u c i j e - děkuji ti a moc ti přeji aby vám to tentokrát vyšlo. Manžel taky ?Terezce? domlouvá. Kdysi jsme chtěli Terezku a vypadá to že jí to zůstane to se pak budeme divit až na nás vykoukne klučík :-)
Jen tak na okraj ? trenkovej kolega má dovolenou takže svoje ?zánovní trencle? předvádí nejspíš někde jinde :-)

A j k o - tolik trápení. Musí to být hodně náročné. Pofoukání Leničce a pevné nervy pro tebe určitě je potřebuješ. A ať už je to za váma.

K a i t l i n - tak jak je u vás? U nás teplo :-(. Držím palce ať to všechno zvládnete a ten výsledek určitě bude stát za to. Už se moc těším až oznámíš ?My jsme těhotný? :-).

J a n i n e - tobě taky přeji aby ti cvičení pomohlo. Brzy budeš chodit cvičit taky jako těhulka to si piš :-).

V e l c h i - třeba by si mohla jít pracovat místo mě :-). A přidávám pro tebe jeden soukromí prkaneček prrrrrssssssk, pčíííííííkkkk, prrrrrsssskkkkkkk. Když nebude hned miminko tak alespoň pro štěstí k těm pohovorům. Ale já myslím že brzy bude obojí nová práce i miminko :-).

M o n t i č k o - je mi to strašně líto. Netrap se. Možná je už na čase aby jste zašli do nějakého centra a tam vám pomohli protože takhle se oba utrápíte a přitom může jít o nějakou maličkost. Neplakej nebo budu taky. Naděje umírá poslední a přijde to v době kdy to nejméně čekáš. Uvidíš bude zase dobře. Myslím na vás. A žádné schovávání se. Když je člověku nejhůř tak by neměl být sám a my jsme tu přece pro tebe. Nemůžeme sice moc pomoct ale alespoň pofoukat a virtuálně pohladit a to je někdy hrozně moc potřeba aby druhý den bylo zase alespoň o kousek lépe.

N o r r e e n - gratuluji!!!!!!! Zatím jen potichu.

Včera psala opět L u c i e již jsem vám říkala že v sobotu po příletu do Řecka začala špinit a včera se prý MS rozjela :-(. Neví chudák co se děje a nebude to vědět dřív jak po dovolené. Obrečela to ale stejně ještě malinko doufá.

A psala P u s i n k a že se mají na dovolené krásně.

Opatrujte se a když to jen kapku půjde tak se usmívejte ať se netvářím jako blázen sama. Mám už nějaký ten den pusu od ucha k uchu :-).

Zítra jdu k doktorce tak jsem zvědavá co se dozvím. Snad jen to co chci slyšet. A ještě jedno nepotvrzené prrrrrrrsssss­skkkkkkk, prrrrrrrssssskkkkk, pčččččíííííík­kkkkk,prrrrrrrrssssssskk­kkkkkk, pččččččíííííí­íííkkkkkk???? a ve čtvrtek už snad potvrzené :-).
 Maky

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 05.08.03 10:11

Ahojky snažilenky,
jak jste si určitě všimly nabídal jsem se Ajce na rezesílání seznámku. Takže všechny změny prosím adresujte na ma.ru@post.cz a já se budu snažit o včasné a bezchybné rozeslání seznámku všem. Kdyby byly jakékoli chybičky a omyly tak mi prosím hned napiště a já to napravím. Děkuji za trpělivost.

Velchi přeju moc štěstíčka u pohovorů :-)))

Montičko, přeju hodně sil. Vím jak ti je prožívala jsem tohle nedávno. Věř mi, že zjistit příčinu toho proč se nedaří přinese obrovskou úlevu. Alespoň konečně víš kde je zakopaný pes a konečně se to začne řešit. Sice jsem ještě celá roztřesená, když si vzpomenu co všechno obnáší IVF, ale moc mi v tom pomáhají holky které to už mají za sebou a čekají své vytoužené miminko. Tím nechci říct, že by tě to taky mělo potkat, ale chci ti trošku dodat sil. Uvidíš,ž e nakonec všechno dobře dopadne.
Rozhodně až tě přepadne smutek, tak nezůstávej sama a přij´d určitě mezi nás, od toho tu přece jsme jedna pro druhou.

Norren jen potichoučku přeju moc a moc štěstíčka :)))

Kajdulo, bohužel některé maminky jsou někdy na"ránu mezi očička". Ale to už tak bohužel je.

Všem přeju krásný den ahojky Maru

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 05.08.03 12:38

No jestli se nepletu, tak jsi z Prahy tak se můžeme osobně sejít, já v praze pracuju

SIMCIK
Stálice 57 příspěvků 05.08.03 15:10

Ahoj holky !
Konečně mám trochu času napsat. Poslední dobou toho mám v práci až nad hlavu.
V sobotu jsme měli u nás Verču a byli jsme se koupat. Nejdříve se jí do vody moc nechtělo a potom jsme jí z vody nemohli dostat. V neděli jsme jeli k mojí kamarádce a kochali jsme se její holčičkou ( 8 měsíců ). Byla moc sladká.

Montička - i já se přidávám k tomu, že vedeš deníček moc hezky. Byla by škoda skončit. Nám se zdá to naše skoro dvouleté čekání také už dlouhé. Občas to také rozbolí a potají to vypláču. Ale to trápení nám spíš ublíží než pomůže. Posílám ti velké pohlazení a přeji moc trpělivosti.

Petulko - za teploměr tě chválím, i já jsem ho před pár měsíci uklidila hodně hluboko.

Lucije - moc držím palce, aby se vám IVF povedlo. Myslím na tebe.

Ajko - to největší pohlazení posílám Leničce, ať už jí ten ekzém přestane trápit

Norreen - velká tichá gratulace. Moc ti to přeji.

Molly - užijte si krásnou dovolenou, odpočiň si a nachytej spoustu sluníčka.

Mějte se všechny moc krásně a utečte někam k vodě. Čauky Simčík

janine
Stálice 93 příspěvků 05.08.03 17:07

Tak ještě jednou dnes AHOJKY,

už jsem doma a honem utíkám k netu, prostě závislost.

Kaitlin: Já zatím nemám pravidelně domluveno, které dny budu chodit dvičit, jelikož pracuji také nepravidelně. Vždy se domluvíme na další. Jinak já jsem si ze svých dvou kosticových podprsenek odstranila kostice, a hle jsou na světě „ty správné“. A docela mi to vyhovuje, možná to fakt není až tak zdravé, nosit kostice. Jinak těhulky mě, jak už jsem psala, děsně uchvacujou. Někdy ale tak blízko přítomnost hůř snáším, kör když se rozbíhá MS. Navenek se vždycky snažím a nejhorší to je pak doma. Ale hlavu vzhůru!

Petulka: při cvičení dle metody p. Mojžíšové je více zá:,–(, které by se měly dodržovat. Neměla by: - spát v leže na břiše (vhodný je malý polštáře), - sedět na tvrdé židli, - dávat v sedě nohu přes nohu, - prochladnout,– nosit kabelku přes rameno,– nosit podprsenku s kosticemi,– dělat fyzicky těžkou práci, - pracovat v předklonu;Pak jsou určité nevhodné sporty, zakázaný je alkohol, cigarety, sladkosti a živočišné tuky. Ale není tím míněno zcela ortodoxně. Sklenka střiku nebo bábovka u babičky je povolená. No a pak by měla dodržovat pitný režim pít alespoň 2,5 l tekutin, sledovat ovulaci, cvičit 2× denně předepsané cviky, omezit pití kafe a mít chráněný pohlavní styk.
Tak já to fakt všechno vypsala. -)
Já jsem taky uvažovala o orientálních tancích nebo břišních tancích. Oboje je prý zábava a pomáhá to k těhulkovství. Jednu pani i znám.

Maky: to bych si tak přála. Chodit cvičit s pupíkem. Tvoje těhu bacily jsem chytala, doufám, že nemají dlouhou inkubační dobu.-)
Na Lucii myslím, ta dovča se moc nevydařila. Držím jí palce, ať se šetří, fakt to nemusí nic znamenat, kamarádka to taky tak měla.

Holky, vy jste tak trefně vystihly to, jaké naše soužení je a i proč je to tady tak fajn.

Tak já čekám na manžílka a asi půjdeme na procházku a na nákup.

Mějte se bájo a ať se rychle nakazíte od Maky!

Papa Jana (janine)

P.S. Od kolika je plánovaný srazík?

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 05.08.03 18:20

Montičko,

nevím moc co napsat, ale nebuď smutná. Když se jenom trošku rozhlédneš kolem sebe, najdeš takovou spoustu lidí, kteří Ti ten uzlíček štěstí přejí z plného srdce, že není možné, aby to v dohledné době nevyšlo.
Nechci Ti psát, že se na miminko nemáš tolik soustředit, to jsi už četla jistě milionkrát. A věřím, že není lehké se podle takové na první pohled snadné rady zařídit.

Nebudu se do toho raději zamotávat, chtěla jsem Tě jen trošku povzbudit (v deníčcích najdeš spoustu těhulek, které už v mimíska skoro přestaly doufat a …už je tam!) prsknout nějakého toho bacila (PRRRRSK!!) a popřát, ať se brzičko můžeš radovat z toho, jak Ti bude špatně, budeš tloustnout, do ničeho se nevejdeš a ten pidičlovíček Tě bude pořádně okopávat…

Ještě jednou - tfuj, tfuj tfuj a prsky prsky (i pro ostatní snažilky), snad to zabere,

Lajka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 05.08.03 19:02

Ahojdá holky moje!

Vy mi teda dáváte. Neprodávají se nějaké stěrače na oči? Já nic nevidím:) Snad se trefuju do správných písmenek:)
DĚKUJI MOOOOOOC, všem posílám obrovskou pusu, objemutí a kytičku! Co já bych si bez Vás počala…

Norreen: gratuluji ke druhé čárce!!!! Hodně štěstíčkaaaaaaaaa!

Lucije: myslím na Tebe a držím palečky!

Peťulko: tak bobová dráha říkáš. Mě by asi museli nějak násilím odstrčit:D Ale musí to být super zážitek! Až pojedu do Prahy, můžu to jít omrknout:)

A co se týká psaní deníčku. Přemluvily jste mě:) Mě nejde o nějaký můj čas nebo tak něco. Jen mi příjde, že pořád píšu o tom samém, nebo spíš, že nemám co psát. Protože se nic nemění… Ale klidně se můžeme domluvit, že se budeme nějak střídat. Ať je nějaká změna a ať zjistíte, že každá z vás je malá spisovatelka:) Je to fajn psát si tento deníček. Nikdy mě nenapadlo, že budu psát něco pro ostatní, něco, co bude číst tolik dalších lidiček. Krásně si tu pomáháme, držíme se nad vodou, pláčeme, smějeme se… Tento deníček je kus mého života a patří Vám:)

Mějte se nádherně a ještě jednou moc děkuji

Montička

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 05.08.03 22:56

Ahojky holčiny,

taky mě chytla zase taková ta nálada pod psa. Že se dlouho nedaří a tak… Já vím, co vy ostatní, co nemůžete otěhotnět déle než já. Na jednu stranu si připadám sobecká, že nejsem snažilkou až zas tak moc dlouho, ale 10 měsíců je deset měsíců. Teď jsem 25 DC a teprve třetí den mám vysoké teploty. Zase mě to „chytlo“ a čekám, jak to dopadne. Tchýně včera věštila s kyvadélkem, tak jsem se kyvadélka zeptala, jestli to teď vyjde.....a kyvadélko řeklo ano…několikrát za sebou. Jsem z toho na větvi. Nevím, co si mám myslet, protože bych si to tak strašně přála, a když to zase nevyjde, tak to bude hodně těžký. No, dneska byla tchýně u své tety, a taky zkoušeli kyvadélko a že prý čekám dvojčata…No co by jste tomu řekli… Já bych ráda aspoň jedno.
Tak holt uvidím. Přeju krásný den a samozřejmě další dvoučárkové testy (i sobě) Mějte se fajn
Alfinka

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 06.08.03 10:33

Ahoj, holčiny!
Koukám, že vedro je ideální teplota pro depky. Já včera taky probrečela večer, ale dnes už je to lepší. Cestou do práce jsem se stavila u holičky a to mi vždycky zvedne náladu.

Molly Užijte si dovču a přeju ten nejnádhernější suvenýr! Ale vybalit si ho můžeš až za devět měsíců :-))))

Maky Díky za prskance, otlapkávám, jako šílená :-) To je dobře, že je ti veselo, pořádně si ten krásný stav užívej, vždyť trvá „jenom“ devět měsíců :-))

Maru Díky, že nezůstaneme bez seznámku!

Simčíku Jééé, vodičkááá. Ach jo. Snad už mi ta MS konečně skončí, abych taky skočila někam do rybníka. I když o víkendu jsem nevydržela, porušila příkaz pana doktora, že koupání až po, vzala si tampon a hupsla tam několikrát taky.

Janine Díky moc za vyčerpávající informace. Holky, to vás obdivuju. S pitím bych problém neměla, sladkostma se taky nepřecpávám a baťůžek nosím už několik let. Zato podprdu jinou než s kosticema nemám a nohu přes nohu mám taky skoro pořád. No a že by moje židle v práci byla nějak měkká, o tom nemůže být řeč :-)))
Moc ti přeju, aby cvičení přineslo ovoce co nejdřív to půjde! To samé samozřejmě i tobě, Šárko.

Montičko A co bychom si počaly mi bez tebe!

Mějte se krásně, kdyžtak si vlezte do ledničky.
 Petra

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 06.08.03 10:38

Jéje, já zapomněla na Alfinku. Můj dědeček věštil s kyvadélkem a většinou to vycházelo. Problém je, že to nikdy není stoprocentní. Já to třeba dělat nemůžu, protože mi vždycky kyvadélko ukáže to, co si přeju. Ač mám pocit, že jsem rukou ani nehnula, ta potvora se točí přesně, jak potřebuju, takže potom ta zklamání…
Moc ti přeju, aby to vyšlo! Budu na tebe myslet a držet ti palce.
 Petra

Jane01
Povídálka 39 příspěvků 06.08.03 10:51

Ahoj holky,

tento týden jsem se dostala na e-mimino až teď, protože máme v práci šílený šrumec. Chci všechno stihnout než pojedu na dovču - a do toho ještě to vedro. V kanceláři máme 30 stupňů ! Snad se do pátku do dovolené neuvařím.
Alfinko ? doufám že na těchto věšteckých metodách něco bude. Mně tady hádali předčasem z ruky, že budu mít ještě 2 děti, tak uvidíme, snad se to vyplní?.. !

Montičko ? prosím nepřestávej s psaním. Nemyslím si, že píšeš pořád to samé. Piš prosím dál.

Janine ? jé tak jak se tak dívám (spíš čtu), zá:,–(y p. Mojžíšové nedodržuji.V práci nesedím jinak než nohu přes nohu, kabelku nosím přes rameno, spím jedině na břicho. Jedině ten alkohol a cigarety ? tyto neřesti nemusím. Takže se nad sebou musím zamyslet a něco s tím začít dělat. Díky za rady !

Maru ? o seznámek si určitě napíšu, díky že jsi se toho po Ajce ujala

Maky ? moc děkuji za prskaneček, monitor mám už celý oťapkaný! Určitě poreferuj jak jsi dopadla u doktorky !

Molly ? užij si dovolenou. Ve Španělsku jsme byli vloni, a moc se nám tam líbilo ! My jsme si odtud přivezli jenom mušle, ty ať si přivezeš od moře i něco jiného !

Petulko ? na břišní tance chodí moje skorošvagrová. Má i tu cingrlátkovou sukni, tak jsem si ji samozřejmě vyzkoušela a je to super.

Musím Vám ale napsat, že BABY BOOM, který tady vypukl minulý týden, vypukl i u nás v práci. Už třetí kolegyně je těhotná, čtvrtá pravděpodobně taky.
Ta nejčerstvější těhulka došla včera za mnou a ptala se, co že to znamená, když druhý proužek na TT je ? ale hodně světlý. Nechtěla tomu pořád věřit,ani se nějak nesnažili?. . Tak jsem jí udělala hodinovou přednášku (o TT, ovulaci, MS, vitamínech, injekcích??., prostě věci, které máme my holky snaživý v malíčku).Při­padala jsem si jako gynekolog-amatér. No ale skončilo to tak, že letěla k doktorovi, ten ji vzal krev ? a těhotná opravdu JE.
U nás už začíná předdovolenková horečka. Já jsem takový šílenec, takže už máme kromě jídla všechno sbalené ? a to jedeme až v sobotu !
Známým, kteří tam jedou s náma jsme se už zmínili, že bysme občas potřebovali pohlídat naši malou cácorku a věnovat se sami sobě(mám zrovna na dovolené OVU). Slíbili že určitě pohlídají.

Všem které jdete na srazík, tak se v té koblížkárně neupečte ( vhodnější místo by myslím pro dnešek bylo koupaliště ), pokláboste si tam pěkně, pochytejte těhubacilky a mějte se krásně

Jana

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 06.08.03 11:05

Ahojte holky moje!

Tak je tu další horký den! Moc na Vás myslím, jak to zvládáte vy, co jste v práci a které se přesunujete hromad. dopravou a třeba pak ještě vlakem. Já jsem jenom ráda, že nikam nemusím. I když už se doma docela koušu nudou do z… - docela dobrý akrobatický kousek :o). Mám vycházky od 10 do 12 a od 14 do 16. Takže v tom největším vedru. Ráno v těch 10.00 vylezu ven - na terasu - a v 10.02 zase honem zpátky :o). Koupili jsme si v Ikee moc krásný zahradní dřevěný sezení a ještě jsem si ho moc neužila. Jen v noci, kdy už je snesitelně, tak tam tak půl hoďky sedím a pozoruju, jestli nespadne nějaká ta hvězdička a já si mohla NĚCO přát a ono by se mi to pak splnilo…
Dneska je to přesně týden od transferu a teplota je zatím tak, jak by měla být, ale nechci nic zakřiknout. Je to takové zvláštní a jiné čekání, než máte Vy „normální“ snažilky. Já totiž VÍM, že tam jsou, a jen čekám, jestli se jim bude u mě líbit…

Včera jsme byli u našich na oslavě ségřiných třicátin. Má je dnes a taky dnes má první termín porodu. Už se u našich usídlila od pondělka (bydlí 60 km od Prahy), páč to má od nich do Motola 7 minut autem, no, pokud jí poveze náš táta, tak je tam za dvě :o). Jenže Majdě se zatím ven moc nechce, asi dobře tuší, jaký je teď „venku“ momentálně vedro a u maminky je zatím lépjeji. A večer nám předváděla dost velký výkopy, takže bříško se vzdouvalo na všechny strany. Ovšem ségra by byla radši, aby byla už venku :o). Vůbec jí to v tomhle vedru nezávidím. Malá Barča (3,5) byla zase kouzelná, mlela pátý přes devátý, aby mi stihla všechno povyprávět přes kouzelnou školku, teleblbís, Františka, jak se vybourala v krámě s košíkem, jak plavou rybičky v akvárku, jak si nesmí škrábat strup na nose, jak už umí kloktat a při tom se neskutečně pobrindat… No, hlavu jsem měla jak pátrací balón. A to ještě k tomu vyprávění stačila „trsat“ na Pomádu, co včera dávali. Ovšem nejvíc mě dostalo, když říkal táta, teda děda, že když se ráno holil, Barča k němu přišla do koupelny a hlásila, že už má moc dlouhý chlupy na nohou, jestli by jí je teda neoholil. No, já se málem udusila smíchy…

Tak děvčátka, mějte se moc krásně a neuvařte se. Snad už proboha někdy zaprší…
Pa, Lucka

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 06.08.03 11:49

Ahojda holky!

Maru - takže ahoj, nová seznámková šéfová :-)

Janine - co mě překvapilo u těch sportů, je jízda na kole (!!!) Takže jsem to v červenci dělala špatně…

Montička - uf! To je dobře, že už seš přemluvená! :-D

Alfinka - naprosto tě chápu. Tvůj pokus o to, podívat se do budoucnosti… Moc ti přeju, aby to byla pravda :-)

Maky - tak dnes dobře pořiď u doktorky!

Petulka - chce se mi napsat: „i ty, Brute?“ Koukej zahnat černý myšlenky do kouta! Štěstí se jednou musí unavit…URČITĚ, NEBOJ!!! :-)

Jane - Právě jsi mi připoměla kolegyňku, která se mě nedávno ptala, co to je bazální teplota… samozřejmě jsem ji duchapřítomně „zaučila“ :-)

Lucije - moc tě obdivuju, jak to všechno bezvadně zvládáš. Já bych měla nervy na pochodu. Ale to je jen dobře, že seš v pohodě, je to další krůček být blíž správnému výsledku! S tou svojí neteří jsi mě rozesmála, je to teda pěkná treperenda. Opatruj se a pohlaď bříško, že mu vzkazuju, ať příštích 9 měsíců jenom roste do obr rozměrů a pak ukáže na svět nějaký ten krásný zdravý uzlíček nebo hned dva, tři… :-D

Jdu dnes na další hodinu cvičení a dostanu pokyny na další týden mé dietky. Holky, musím se vám pochlubit - první kilčo dole…

Ahojky Šárka (Kaitlin)

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 06.08.03 12:18

Ahojky!

Jane Přeju opravdu vydařenou dovolenou!

Lucije Pořád držíííííííím :-))) Moc si ten z… nepokousej!

Kaitlin Neboj, už je to se mnou lepší. Vždycky ten smutek tak nějak opadá s těma vlasama u kadeřnice. Škoda, že to nejde dělat častěji - někdy jsou tejdny, že bych byla holohlavá :-)))
Hurá, kolo nesnáším, díky za prima výmluvu :-) Moc držím palečky, aby cvičeníčko pomohlo k pořádnému bříšku.

Mějte se a smějte se.
Petra

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 06.08.03 12:56

Ahoj, holčiny!
Tady zase já. Koukala jsem na rodinku a našla odkaz na stránky chytré sovy. Je tam čajík na otěhotnění:
světlík lékařský 1 dávka , třezalka tečkovaná 1 dávka, kontryhel 1 dávka, yzop 1 dávka, mateřídouška 1 dávka, řebříček 1 dávka, heřmánek 1/2 dávky a tužebník jilmový 1 dávka. Dávka je asi 10 g.
1 polévková lžíce se přelije 1/4 l vroucí vody, nechá 1/4 hod. louhovat a slije. Pije se po menstruaci prvních 7 dní dvakrát denně - nalačno a večer , zbylé dny cyklu jednou denně ráno nalačno. Při menstruaci se pití vynechá a pokračuje až po skončení. To se opakuje 3 měsíce.

A taky co bychom měly a neměly baštit. Kromě našich oblíbených vitamínků doporučují omezit bílou mouku, cukr a alkohol. Dále obohatit jídelníček o mangan, který obsahují pšeničné klíčky a ořechy a vitamín B6, ten je v listové zelenině (no, tu my stejně baštíme kvůli kyselince listové, že). Obojí prý hraje významnou roli v estrogenovém metabolismu.

Ten čaj je prý hnusný, tak nevím, jestli do toho půjdu.
 Petra

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 06.08.03 12:58

Omlouvám se, odkaz nefunguje, asi se to budu muset lépe naučit. Stránky jsou www.chytrasova.cz.
 Petra

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 06.08.03 13:03

Ahojky, děkuju za podporu za seznámek. Doufám že na nikoho nezapomenu :-)))
Jsem dnesak úplně mrtvá, vstávala jsem před pátou abych byla v pět hodin už v práci, no hrůza. Už bych nejraši spala a připadá mi že jsou už tak 3 hodiny odpoledne. Jak jinak když normálně chodím na sedmou :-))))))
Jo holčinky, psala mi Maky byla u doktora nabrali jí krev, potvrdili 6 týden těhotenství a příští týden jde na ultazvuk. Jé doufám, že se na mě nebude moc zlobit, že jsem vám to tady musela honem říct. Ale mě to přijde hrozně úžasný a krásný a mám z toho moc velikou radsot a určitě jí budete mít taky.
Mějte se moc krásně smutky hoďte za hlavu, zase bude líp.
Docela se divím, že nepřepadají chmury mě, protože už od neděle maličko špiním, MS čekám až tak o víkendu a nic kromě citlivosti prsou mě netrápí. Ale citlivá prsa jsem měla tenhle cyklus vlastně pořád od začátku. Takže poraďte co to tak asi zase moje tělo vymylselo. Nikdy jsem to nazažila. No nejspíš to bude asi tím horkem. Ale kupodivu se nijak nestresuju na nic nemyslím a jen čekám kdy se ta rudá mrška zase rozjede.

Lucije, to si užíváš podobně jako já s 3 letou neteří. Je s nima fakt sranda. Na Pomádu jsem koukala s neteří 9ti letou a celou dobu jsem přemýšlela jestli jí nemám od té televize radši vyhnat. Přece jenom některé věci tam byli až moc podrobné pro 9ti leté dítě. Ale ta hudba se jí moc líbí a tak jsme se s manželem schodli, že jí necháme. Opatruj ty tvoje plaváčky a a´t se jim u tebe líbí.
Mějtes e všichni krásně ahojky Maru

molly
Kecalka 115 příspěvků 06.08.03 13:30

Ahojky Holčiny!
Tak můj bratránek se zbláznil a odjíždíme už dnes,tak já žehlim,uklízim,pros­tě bláznim.Ale ještě jsem musela napsat a rozloučit se svámi,bude se mi stýskat,ale jsem zvědavá na novinky až se vrátim.
Maru: třeba se MS ani nerozjede,mooooc ti to přeji.Doufám,že už si brzo napíšu o seznámek,i když ted psát nebudu,ale budu na vás myslet :-)
Lucije:budu na tebe myslet a až se vrátim,tak doufám,že už tu nebudeš a budeš zakládat nový těhu deníček:-) .Opatruj se!
Maky:gratuluji k 6tt,užij si to,je to to nejkrásnější na světě: A taky se opatruj!
Jane:taky mi vychází Ovu na dovču a taky do toho vkládám velké naděje.Držim palečky!
Děkuji vám za přání hezké dovolené!
Mějte se tu moooc krásně a neupečte se a snažte se.
Paaaaaaa Molly

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 06.08.03 13:43

Maky vás moc a moc pozdravuje a už se na vás zase těší. Vzkazuje, že nemáte nikdo smutnit, zase bude dobře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.03 13:55

Ahoj všem!!!!
Ještě sice nejsem zaregistrovaná, ale už jsem to nemohla vydržet. Co? No, nenapsat komentář. Snažilkovský deníček jsem náhodou objevila přeminulý týden - holky nevím, jak to napsat, ale přestože žádné vzkazy, které jste si psaly, nebyly přímo pro mě, tak mi velmi pomohly. Nechci, aby to vyznělo špatně - jak už tady bylo několikrát psáno - ale jsem ráda, že někdo má stejné pocity jako já!
Jenom tak naokraj - patřila jsem taky do skupiny holek, které si myslí, že s otěhotněním nebudou mít problémy a tak, když jsme se s mužíčkem před měsícem rozhodli, že to poprvé vyzkoušíme - věřila jsem tomu, že hned na poprvé bude vše OK. Měla jsem taky všechny příznaky - bolela mě prsa, byla jsem unavená, celý měsíc mě bolelo bříško, tak jsem se těšila. Sice mě oslovily vaše příspěvky, ale říkala jsem si, že vám nebudu psát, když to vlastně nemá cenu - že už rovnou půjdu k Brusince.
Ale jak jistě už tušíte všechno bylo jinak - udělala jsem si test hned první den po vynechání MS - negativní a pak už to jelo jak na drátku - neprve špinění a pak už MS.
Byla jsem opravdu zklamaná a vzhledem k tomu, že nechci plašit okolí a vyhnout se otázkám typu:Tak co tenhle měsíc, už nebo ještě ne??? Od všech známých, tak se snažím vše s manžílkem držet pod pokličkou. Jenže to mělo za následek, že jsem se neměla komu svěřit s kým si o tom popovídat - prostě byla jsem na to sama. Manžílek se mi sice snažil zahnat chmury a dokonce mi smutnění zakázal - se slovy jednou to vyjde - ale znáte a teď už musím napsat známe to z vlastní zkušenosti, není to ono. A tak mi hrozně moc pomohlo, že jsem si jenom četla vaše příspěvky a s i vědomím toho, že se to nezdá jenom mně, že je teď v ulicích víc těhulek a miminek, jsem se dokázala dostat z počínající deprese.
Snad se na mě nebudete zlobit, že vám takhle zasahuju do vaší diskuse a vzájemných vzkazíků, když jsem vlastně teprve snažilka začátečnice, jenom jsem se konečně odhodlala a chtěla jsem vám poslat svůj velký DÍK!!!! Ani o tom nevíte a moc jste mi pomohly. A třeba je nás i takových víc, které jenom čtvou vaše příspěvky a ještě nenašly odvahu, sílu a nebo jenom čas vám napsat - tak i za ně díky vám všem!!!
Tifani
PS. Jenom díky vám se už můžu zase s radostí a ne bolestí u srdíčka podívat na těhulky kolem sebe a do kočárků maminek na ulici. Všem už těhulkám přeju jen to dobré a snažilkám - hezké snaženíčko a brzy krásné bríško!!!

Gucci
Povídálka 20 příspěvků 06.08.03 14:15

Čauky snažilenky!

Nejdříve bych se chtěla moc omluvit, že píši tak málo, ale od pátku mám dovolenou a tak v práci doháním co se dá.
Dnes jsem začala špinit a myslím, že asi MS přijde co nevidět. Docela mě to vzalo, protože 12.8. mám narozeniny a myslela jsem, že potvrzení // by byl ten nejkrášnější dárek. Budu na Vás všechny moc myslet, jak si užíváte o mých narozeninách na srazíku.
Jsem moc šťastná, že jste tu a že od Vás mohu čerpat rady a další energii.
Mějte se moc hezky - těm, co musí do práce přeji ať to rychle utíká a těm, co mají dovču a volno ať si to do syta užívají. Nám všem pak nějaký osvěžující deštík a teploty kolem 25°C a samozřejmě spoustu legrace a //.

Gucci

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 06.08.03 16:01

Ahoj Tifani, správně jsi pochopila, že se potřebujeme ze svého trápení někomu vypovídat. A komu jinému, když ne těm, které podobné soužení zažívají také. Jsi kdykoli vítaná a neboj se zase napsat. Moc to pomáhá. Mluvím z vlastní zkušensoti. Vždycky, když můžu se s někým dalším podělit o své obavy, trápení a bolístky, tak se zase o kousek zmenší.

Tak se drž, prootže Tvůj mužíček má pravdu - jednou to vyjde!

Ahoj Filipka

velchi
Kelišová 6955 příspěvků 06.08.03 16:04

MOc děkuju, snažím se se z toho nezbláznit, no ale snad už to vyjde, dneska jsem měla dobrý pocit z pohovoru a zítra budu vědět jak to dopadlo.
 papa

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »