Snažilkovský deníček - Montička XXXXI.

Snažení

Ahojky v novém roce holky! Tak jaká byla oslava silvestra? Volno a lenošení je za náma a vzhůru do práce:) Nemůže mít týden jen 2 pracovní dny?:) A co novoroční přecevzetí? Já si radši žádné nedávám. Vlastně jo. Toho mimíska. Ale to je spíš obrovské přání, než přecevzetí.

To číslo za mým deníčkem se mi ani trošku nelíbí a doufám, že už jich noc nenapíšu. Ne že by se mi tu s váma nelíbilo, ale s dovolením bych se letos ráda přestěhovala k bříškounkům:D Kdo jde se mnou?!

Teď papkám clomhexal a v neděli pošupajdím na UTZ, aby nám určili den „D“ pro snaženíčko. Už se nemůžu dočkat, nejradši už bych věděla, jak to dopadlo. Ale co, uteče to jak voda a budu znát výsledek. Kéž by byl dvoučárkový:)

Tak já si utíkám vyfoukat hlavu. Mějte se pohádkově a ať je ten nový rok plný dobrých zpráv a velkých bříšek

Pá Montička

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.04 08:06

Ahoj holky,
to se mi jeste nestalo abych byla prvni!
Predne vam vsem preju do noveho roku plno pohody a splneni toho nejvetsiho prani!
Svatky a dovolena byly moc fajn, zato ted v praci to bude asi sok. Ale uzili jsme si to, na Silvestra jsme byli u kamaradu v Krusnych horach, tak bude na co vzpominat a ted s plnou vervou na plneni tech prani!
Hezky tyden!
Bohunka

tynka
Stálice 72 příspěvků 05.01.04 08:35

Milé snažilky,
přeji vám všem moc moc štěstíčka v novém roce - nejlépe v podobě krásných dvou čárek. Já jsem se k Vám přidala celkem nedávno a zatím sledování deníčku trošku flákám. V novém roce se zkusím polepšit.. :-)
Vzhledem k tomu, že se všechny snažíte o otěhotnění, určitě máte zkušenosti s měřením bazální teploty. Mohla bych vás poprosit o radu? Je možné, že se teplota mění v souvislosti s dobou probuzení a tedy času měření teploty? Měla jsem v druhé polovině cyklu stále teploty od 36,9 do 37,1 při vstávání po 9,00. Dnes jsem vstávala 1. den do práce po svátcích a teplota byla jen 36,7, přestože by se měla držet výš. Máte s tím nějaké zkušenosti? Předem děkuji za jakékoli osobní zkušenosti čí rady. Posílám moc pozdravů a držím všem snažilkám palečky, aby mohly brzy do sekce k těhulkám..
 Týnka

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 05.01.04 08:56

Ahojky,

všem pracujícím přeju málo šokový nástup do práce po dlouhém volnu :o)

U nás teda nic moc. Lenička má už třetí den horečky a včera jsme byli i na pohotovosti. Dneska už má „jen“ 38. Akorát je mi strašně zle a tak nevím jestli se první starat o sebe nebo o Lenku. Doufám, že to brzo přejde. U Leničky mi bylo špatně 4 měsíce, tak snad to už teď tak dlouho nebude.

Mějte se krásně a přeju brzké II.
Jsem zvědavá kdo bude v tomto roce první.

AJKA+Lenička+Krtčát­ko

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 05.01.04 09:32

Ahojásek snažilenky!

I já je přidávám k přání Perfektního Fstupu do roku 2004.

O svátcích jsem se měla pohádkově - hory, lyžovačka, snížek a všichni moji milí človíčkové kolem. Co víc si přát? No samozřejmě, toho jednoho člobrdu, ale ten taky přijde.

My máme jednu skvělou novinku. Narodila se nám další neteř. Den před silvestrem, tak jsme ji pěkně zapili, aby byla holka zdravá a silná :-))) Takže jsme měli tak trochu předčasného silvestra.

Jinak vyhlížím odlet na MS, abych mohla začít se stimulací. Jsem z toho krapet nervózní, ale určitě to zvládneme :-))). Odletět bych měla nejpopzději do konce týdne a nepochybuji, že se na mě letenky dostanou. Určitě budu informovat, co je u nás nového.

Tak pravou nohou do nového roku, ať je dvoučárkový. Hodně stěstí všem snažilkám i snažílkům.

Ahoj Filipka

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.04 09:32

Zdravím,
tak se zase hlásím, s novým rokem jsem se rozhodla zase začít s pravidelným přispíváním:-)))
No, poslední týdny jsem Vás jen četla a tu a tam vlezla na chat, naše snažení má potíže, mám nedobré imunologické výsledky, ale moc jistě se neví co s tím, jestli to ve snažení zohlednit či ne. Uvidíme, počkáme a nejpozději najaře se na nějaké výsledky vybodnu úplně.
Montičko: držím palce ať ti lékařská asistence pomůže, asistence:-)) no některé věci nechte jen na sobě.
Bohunko: já sice byla v práci i mezi svátky, ale přesto dnešnek bude i pro mne tuhý.
Tynko: úplný odborník přes BT nejsem, ale jedno vím jistě, pokud se neměří za totožných podmínek potom jsou výkyvy téměř jisté, takže z toho žádné závěry nevyvozuj. Ajko: to je mi Vás holčiny líto, Lenička si „užívá“, co její ekzém? No doufám, že alespoň ty se nevolností bleskem zbavíš a Leničku z toho vylížeš.
V Praze sněží a za oknem je až pohýádkově. Mějte se všechny krásně, doufám že, leden přinese samé příjemnosti. Čo si pamatuju tak je na leden naplánováno mnoho událostí, tak už se holčiny těším na vaše zprávičky.
 Mia

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 05.01.04 09:38

Mia - ekzém je naštěstí docela stabilizovaný, není sice pryč, ale je to mnohem lepší. Vděčíme za to homeopatii. Normálně by se to šílěně zhoršilo po prvním dnu horeček a zatím zhoršení nepřišlo. Takže jsme nadšení.

A ještě něco pro vás pro všechny :

PRRRRRRRRRRRR­RRRRRRRRRRRRSSSSSSSSSSSS­SSSSSSSSSSSSSSSSKKKKK

AJKA+Lenička+Krtčát­ko

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 05.01.04 10:01

Ahoj holčiny,
první den v práci po 14 denním volnu docela ujde. Můžu říct, že jsem so trošku těšila. Silvestr jsem strávila v klídku, protože nemůžu moc slavit tak to bylo takový no jiný než dřív. Ale kamarádce se narodil den před silvestrem chlapeček, tak jsem si trochu bublinek dala. Jinak nic moc nového, v pátek jdu do poradny poprvé, tak jsem na to zvědavá. Měla bych být tak zhruba 2 měsíc a už bych šla ráda na UTZ. Ale to asi neovlivním. Naši teď začli se svatbou, jelikož s přítelem jen žijeme, tak by rádi abysme se vzali. Vůbec nevim, nějak se mi do toho nechce, ale spíš ty starosti a tak kolem toho lítání , no uvidíme. Jinak jsme byli na horách, ale lyžovačka nebyla. Nejsem až zas tak dobrý lyžař a bála jsem se pádu, tak příští rok.
A j k a - ať se Lenička brzy udzraví a ať ti zmizí nevolnosti, je to protivný.
T y n k a - co jsem se dočetla, tak BT by se měla měřit ve stejnou dobu každý den, jinak může být zkreslená.

Tak se zatím mějte krásně a všem , kteří na to čekají přeji brzy //.

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.04 10:16

Tak to je skvělé, sama mám, nebo snad měla jsem ekzém a tak vím, co s ním horečky dělají :-( Budu na Vás myslet.
Za prskanečky děkujem
 Mia

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 05.01.04 10:57

Ahoj holky,

všechny vás zdravím po vánocích. U nás byly vánoce úžasný, Maruška se nemohla dočkat, pořád vyhlížela Ježíška, pak byla nadšená s dárků. Ty rozdělovala a pomáhala všem i s rozbalováním, a protože nás bylo hodně - my, moji rodiče, babička, brácha se švagrovou, tak to trvalo dlouho, a pak si musela trochu pohrát, tak šla na Štědrý den spát v půl jedný :o). Stejně probíhal i Silvestr.

Montičko - držím palce, ať ti ten den „D“ najdou, taky jsem před vánoci běhala na UTZ a teď v lednu mně to čeká znova

Ajko - moc přeju, ať už je vám oběma dobře

Jinak vám všem přeju vše nejlepší do nového roku, hlavně zdravíčko a taky přesun do těhulek. Čau Lipka

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 05.01.04 11:19

Ahojte holky moje!

Nejprve Vám všem chci popřát krásný nový rok a splnění těch největších a nejtajnějších přání.
Už jsem tu s Vámi nějaký ten pátek a beru Vás jako dobré kamarádky a proto bych Vám MOC, MOC přála, aby jste se letos dočkaly těch vytoužených dvou čárek jako nedávno já, respektive my. Je to prostě nádhera. Prošli jsme s Tomášem dlouhou cestu, plnou očekávání a následných zklamání, ale nakonec jsme „dorazili do cíle“! A stálo to za to!
Moc Vám budu držet palečky!

Přes svátky jsme nikde moc nebyli, bála jsem se hrozně chřipky, takže jediný větší výlet bylo na Štěpána odjezd k Tomášovo rodině udělat si druhé vánoce a za dva dny pak zase honem do Prahy. Na Silvestra jsme taky byli doma a bylo to bezva. Nadělali jsme si chlebíčky, přepínali programy v TV a užívali si. Kdyby měl člověk poznat, kdy se láme starý rok jen podle ohňostrojů a rachejtlí, tak nemá šanci. Tady u nás lítaly rachejtle každý večer už od 22.12. a včera si taky někdo vyšvihnul parádní ohňostroj, jak na VŘSR :o)).

Jinak, ťuk, ťuk, ťuk, u nás vše o.k. Chodím na kontroly každých 14 dní, takže jsem ráda, že nemusím čekat ten dlouhý měsíc jako „obyčejné“ těhulky. Ale i tak mi to připadá dlouhý čekání :o). Pokaždé dr. dělá UTZ, takže sledujeme toho našeho malého pišišvora, jak dělá přemety a kotrmelce. Při posledním „měření“, což je velmi složité při takové aktivitě, mělo Letňátko 4,5 cm. Je to obřík :o). Na další kontrolu jdu 12.1. a už se nemůžu dočkat. Tentokrát, pokud bude dobrá nálada ze strany doktora, si nechám ty kejkle nahrát na videokazetu.

Filipko, tak ať brzy odletíš a pak na Tebe budu móóóc myslet!
Ať včeličky moc nebolí - spousta vajíček se urodí,
ať dobře se oplodní spermijemi a Vy se stanete rodičemi!
No, to byl jen takový pokus :o).

Tynko, přesně tak, jak psala Mia i Evelina. BT se musí měřit pravidelně ve stejnou dobu. Ráno hned po probuzení. Žádné courání na WC, dělání snídaně a pod. :o).

Ajko, přeju Leničce i Tobě ať jste brzy v pohodě.

Holčiny, mějte se moc krásně!

Pa, Lucka + Letňátko (11+4)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.04 11:37

Ahoj Lucko,

od kdy sebou mimísek mrská? Já jsem na tom stejně jako ty (11 + 3) a při posledním UTZ (22. 12.) se mimísek tedy nemrskal (měřil 3,3 cm). Nicméně doktor řekl, že je všechno v pořádku, takže asi je. Na příští kontrolu jdu taky 12. 1. a už se nemůžu dočkat.

Tak se mějte a hezký den

Ulrika

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 05.01.04 11:52

Ahojky,

chtěla jsem se tě zeptat jestli bys nechtěla psát deníček letních miminek?
Já jdu na UZ 13.1. zdá se mi to nekonečné, je to první UZ u tohoto těhulkovství. Takže zatím nevím kolik těch miminek v bříšku je :o)

AJKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.04 12:36

ahojky holky moje.Teda jestli si mě ještě pamatujete :)

Máme se celkem dobře, krásně rosteme a přibíváme na váze. V rodině máme sice samé starosti ale my to nějak zvládneme.

Často na vás myslím.

Maky+Terezka (28.týden)

terezicka
Stálice 83 příspěvků 05.01.04 12:56

Ahojdá Snažilenky…!!

Tak předem velké přaní do nového roku…Ať je lepší než tenhle…!!!A hlavně ať se splní každému velké přání!!

Nějaký čásek jsem tu nebyla,protože 28.11 mě celý den bolelo břicho a vůbec mi bylo špatně…a tak jsem o půlnoci zkončila pod kudlou v Motole…Sebrali mi slepák..
No a mimo toho se stalo ještě spoustu dalších úrazu celé mé rodině,takže jsem byla sice celou dobu doma,ale prožila jsem si tolik stresů že to žádný velký odpočinek nebyl…
Nicméně přesto všechno byly Vánoce moc fajn…Pořádně jste mi chyběly!!!Jsem doma bez netu tak nebyla možnost jakkoli navázat kontakt…ale už jsem tu!!!!Jupí

Tak se zatím mějte,snad se mi během týdne podaří z orintovat…

Terezička

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 05.01.04 13:18

teda jsem překvapená, už 28. týden? To je neskutečné. Jak se ti jinak daří?

Ajka+Lenička+Krtčát­ko

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 05.01.04 14:30

Ahojky holčiny!
Tak máme zase nový rok a doufám,že bude lepší,než ten předešlý.
Pod stromečekem bylo požehnaně dárečků.Můj milovaný brouček mi nadělil takových balíčků,že bohatě nahradil mého milovaného tatínka.Jen jsme si s maminkou poplakaly.To víte,pořád jsme viděly taťuldu,jak sedí v hromadě papírů a šťourá se v nějakém dárku.
O Silvestru to pěkně bouchalo a bylo to super.Pohladila jsem si maxipupíka přítelovy švagrové.Bylo legrační,jak tam miminko škytalo a mlelo se.Je to fakt nádhera.Ona to sice ještě tají,co to bude,ale její manžel to nevydržel a prozradil,že to bude holčička Lucinka.A podle nás tu bude tak do dvou týdnů.Teda,je to nádhera být těhulka a čekat na nějakého drobečka,až mi bude brečet v postýlce.
Dneska jsem se prohrabala tou pražskou sněhovou nadílkou a připadala jsem si jako Yetti.Asi vezmu odpoledne jezevčíka a půjdeme tu nadílku ochutnat zblízka.Včera se rousal na poli a vypadal jako malý sněhuláček.A chytil zaječí stopu.Ani jsem ho chytit nemohla,jak metelil.
Mějte se fajn a přeji hodně štěstíčka do bříška a hodně lásky do nového roku.
Martina Nafteta

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 05.01.04 14:30

Ahojky holčiny!
Tak máme zase nový rok a doufám,že bude lepší,než ten předešlý.
Pod stromečekem bylo požehnaně dárečků.Můj milovaný brouček mi nadělil takových balíčků,že bohatě nahradil mého milovaného tatínka.Jen jsme si s maminkou poplakaly.To víte,pořád jsme viděly taťuldu,jak sedí v hromadě papírů a šťourá se v nějakém dárku.
O Silvestru to pěkně bouchalo a bylo to super.Pohladila jsem si maxipupíka přítelovy švagrové.Bylo legrační,jak tam miminko škytalo a mlelo se.Je to fakt nádhera.Ona to sice ještě tají,co to bude,ale její manžel to nevydržel a prozradil,že to bude holčička Lucinka.A podle nás tu bude tak do dvou týdnů.Teda,je to nádhera být těhulka a čekat na nějakého drobečka,až mi bude brečet v postýlce.
Dneska jsem se prohrabala tou pražskou sněhovou nadílkou a připadala jsem si jako Yetti.Asi vezmu odpoledne jezevčíka a půjdeme tu nadílku ochutnat zblízka.Včera se rousal na poli a vypadal jako malý sněhuláček.A chytil zaječí stopu.Ani jsem ho chytit nemohla,jak metelil.
Mějte se fajn a přeji hodně štěstíčka do bříška a hodně lásky do nového roku.
Martina Nafteta

ejdela
Povídálka 20 příspěvků 05.01.04 16:05

Ahoj Filipko,
taky přeju hodně štěstí do nového roku. Já začínám stimulaci 13.1. Nakonec nám doktoři doporučili ICSI. Jsem na to zvědavá, jak to bude všechno probíhat. Do jakého centra chodíte? Zajímalo by mně jak to probíhá i v jiných centrech. Moje kamarádka chodí do GESTU a vždycky po transferu je 14 dní na neschopence a leží s nohama nahoru. Můj pan doktor mi řekl, že vůbec doma být nemusím a můžu normálně chodit do práce, což mě potěšilo, jinak bych se asi zbláznila. Když budeš mít chvilku, tak mi prosím napiš jak to bude probíhat u tebe. Měj se zatím krásně a držím palečky.

Ahoj Adéla

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 05.01.04 16:36

Ahojte!

Ulriko, já jsem byla na posledním UTZ 29.12. a to jsem byla 10+4 a mimouš měl 43mm. A v televizi se nám pěkně předváděl. No, byly to takové větší záškuby a jednou udělal kotrmelec, jestli se to tak dá říct.

Ajko, o deníčku jsem dlouho uvažovala, ale jak odepsala Petulka na můj návrh, aby ho psala ona, nechtěla jsem to taky zakřiknout. Teď, když je to nejvíc kritické období za mnou, se tou myšlenkou opět zabývám a snad něco i vyplodím. Ale musíš mi slíbit, že tam budeš alespoň Ty chodit a přispívat a na oplátku já zase občas napíšu i něco pro těhulky s nižším počtem týdnů a dnů. I když na druhou stranu, Ty už máš jedno těhotenství za sebou a tak Tě tolik věcí nepřekvapí a nebudeš ze všeho tak vyjukaná jako my prvničky :o).
Počítám, že bych ve čtvrtek (to mám celý týden a bude se mi to dobře počítat, jinak bych v tom měla guláš) vypustila do světa první díl a doufám, že ne poslední. Ale to bude záležet i na ostatních. Jinak já nejsem takový exhibík, abych psala jen tak, na to nemám, ale když bude ohlas, proč ne!

Tak se mějte!

Pa, Lucka

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 05.01.04 16:53

Ahojky!
Já mám za sebou dvě IVF a tři transfery. Mimochodem v Gestu. Miminko jsme si moc přáli, taky se nakonec povedlo. Ale nikdy by mě nenapadlo, jít po transferu do práce. Chtěla jsem udělat maximum pro to, aby se u mě miminko udrželo a to znamenalo zůstat v klidu doma. (Četla jsi si někdy o tom, co to je za obrovský zázrak, když se oplodněnému vajíčku podaří zavrtat?) Samozřejmě 14 dní ležet s nohama nahoře je přehnaný, ale já jsem opravdu tři dny byla v posteli a chodila jen na záchod a manžel se o mě staral. A myslím, že se to vyplatilo. A těch 14 dní se dá v pohodě vydržet. Záleží samozřejmě jen na Tobě… Pokud by se Vám zadařilo hned napoprvé, což Ti strašně moc přeju, tak pak stejně budeš mít automaticky rizikové těhotenství a doktor Tě pravděpodobně nechá doma… Jak říkám, záleží na Tobě, co všechno chceš pro miminko udělat.

Měj se, Lucka

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 05.01.04 16:56

Chodím do Motola, přesné datum stimulace zatím neznám. Sázím na toho 8. ledna, ale mé odlety na MS bývají občas nepravidelné.

S neschopenkou zatím nevím. Taky jsem slyšela, že po zákroku jsou holky 14 dní doma. Naopak jsi překvapila Ty mě, že doma nebudeš. Do jakého centra chodíš?

Vyfasovala jsem si už v prosinci dávku léků a aplikační pero, takže už je všechno připraveno. Přiznám se, že mám trošku strach. Ale asi to bude jen o poprvé, pak už všechno poběží jako po másle.

Nám ISCI zatím nedoporučili (můj i manželův nález jsou v pořádku), ale ani ho nevyloučili (třeba v případě, že by vajíčka měla tvrdší skořápku a muselo se mrškám pomoc dovnitř).

Budu ráda, když mi napíšeš svoje novinky.

Zatím se měj

Filipka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 05.01.04 18:52

Ahojdá!

MAKYYYYYYYYYY­YYYYYYY holka naše zlatááá. Jakpak se máš? Téda, toto letí:) Za chvilku máš Terezku v náručí. Ani nevíš, jakou mám z vás radost:)

FILIPKO: až příjdou ty správné dny, samozřejmě držím palečky, jen nám pak ještě upřeni den D, ať na tebe můžeme moooc myslet.

AJKO: vyháním bacily od Leničky, přeji, ať je brzo zdravá! A nebojk 4 měsíce nevolností utečou jak voda:) Ba ne, přeji, aby ta dnešní byla ta poslední.

LUCIJE: pohlaď za mě pupíka:))

Tak první pracovní den je za náma a vzhůru do dalšího:) Kdy že je nějaký další svátek?:D

Mějte se nádherně

Montička

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 05.01.04 20:22

Ahoj holčiny,

Teda tady to jede.

Taky všem ještě jednou vše nej do roku 2004 a at jsme na vánoce o jednoho více.

U nás vánoce byli letos veselejší, Kačka byla pěkně vykulená a tak byla sranda.
Ale ty příští budou určitě ještě lepší.

V sobotu jsem vyhnala rudou mrchu a tak se najelo na další snaženičko. Na chatu mě přesvědčili a začnu si asi tedy měřit teplotky po ránu jen nevim jak by to přesně mělo být. Zkoušela jsem to chvíli u Kačky, ale pak to vzdala, protože jsem nidky neměla přes 37.
Nakonec se to stejně rychle povedlo.

Mějte se krásně a jdu si vás přečíst
Jarča

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 05.01.04 20:34

Ahoj,
ještě jednou já, jen tak jsem si ted počítala kdy jsem otěhotněla s Kačkou. Předtím mě to nenapadlo, jen ´jsem věděla že to muselo být hned po MS.
Takže poslední MS byla 19.7.2002, rodila jsem 17.4.2003 na 38+4 tydnu… datum oplodneni mi vychazi na 22.7. pocitam to dobre? kdo si da praci a prepocita to???
Diky :-)
 Jarca

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 05.01.04 21:15

Ahojky Jarčo,

nejsem si jistá jestli to jde vypočítat, protože den ovulace je u každého jiný den cyklu.

AJKA

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.04 00:35

Milé snažilky,

přejeme vám v novém roce hodně úspěchů v podobě jednoho mimíska či dvou :o)

Hodně štěstí

Ed + Daisy + Apolenka

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 06.01.04 07:00

Ahojky holky!

Tak se hlásím po svátkách! :-) Jsem hezky napapkaná, odpočinutá a hned od včerejšího rána jsem se dostala do pracovního kolotoče… ani jsem se sem nedostala… už to napravuju :-)

PŘEJU VŠEM, ABY ROK 2004 BYL ROKEM VŠECH SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ!!!!

Montičko - tak ať do v neděli dobře dopadne a příští týden se určitě uskuteční úspěšné snažení :-)

Tynka - čas vstávání určitě ovlivňuje BT

AJKA - moc na Leničku myslím, to není nejšťastnější začátek roku… Já jsem ti ještě ani nepogratulovala, takže - dala sis ten nejkrásnější dárek k vánocům a já ti MOC přeju pohodové těhulkovství, moc si to užívej :-)

Filipka - neboj vlka nic, ty to hravě zvládneš a zase budeš o krok blíž svému prťouskovi :-)

MIA - špatné imunologické výsledky? Tak držim palec, aby to byl jen špatný pocit doktorů a vy je převezli dvoučárkovým překvapením! :-)

EVELINA - zdá se, že tě čeká rok parádních změn :-D Přeju, abys to všechno s přehleden a nadhledem na věc zvládla!

Lipka - vánoce s Maruškou musely být nádherný, úplně vidim ta její obrovská rozzářená očka… :-D A s tím přesunem k těhulkám - nechceš nám být příkladem? :-D

LUCIJE - to je paráda, že je všechno OK. Moc na tebe myslím! Teda vás, abych byla přesná :-) Opatrujte se!

Maky - to je škoda, že jsou doma nějaké potíže a ty si nemůžeš užívat své těhulkovství bez myslení na starosti. Tak ať to všechno dobře dopadne!!!

Terezičko - téééda, ty musíš mít zkrátka pořád něco :-D Tak tobě, holka, přeju do nového roku hlavně hodně zdraví! :-)

Nafteta - vím jak moc tatínek o vánocích chybí. Je dobře, že máš tak prima přítele, který ti to pomáhal překonat.

Mějte se moc krásně, moc bych si přála, abychom všehny byly zdravé, v pohodě a konečně se dočkaly těch našich vytoužených dárečků :-)

Kaitlin

PS: Vyhlašuji srazík v Praza na příští týden 13. 1. 2004 od cca 16ti hodin v naší oblíbené koblížkárně - jste pro?? (ve čtvrtek nemůžu… :-))

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 06.01.04 08:51

Ahojky!
Neumrzly jste někde cestou do práce?Ani se mi nechtělo vystrčit nosánek ven a na teploměr jsem se koukala dvakrát,než jsem uvěřial těm -16.

Montička:Přeju hodně štěstí a brzo nějaké to malé velké štěstíčko.

Kaitlin:Já jsem věděla,že Ty mě pochopíš,jak moc někdo u stromečku chybí.Snad se konečně dostanu na srazík.Docela se těším.Hele,co to cvíčo?

Ajka:Přeju Leničce hodně zdraví a málo červený nosánek.Ať si z toho nic nedělá,já ho mám jako bambulku taky.

Maky:To je hrozné,jak to utíká.Nedávno ještě snažilka a teď skoromamina.Tak držím palečky,ať jste obě v pohodě.

Tak se mějte fajn a co nejméně mrzněte.Pěkně se stulte do náruče svých miláčků a ty Vás přece ohřejí.
Ahojky a brzy na shledanou.
Nafteta

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 06.01.04 09:12

Ahoj všem,
sice to mám do práce kousek, ale myslela jsem, že nerozmrznu, červený uši a nos. Topeníčko jsem si dala pěkně na 5, aby mi bylo teplíčko. Tady u nás je strašná mlha, je u vás taky taková. Přítel ráno nemohl nastartit auto a přijel do práce o hodinu později, ještě, že má šéfa na dovče. Do práce teď všichni poctivě nosíme cukroví co se nesnědlo a cpeme se. Mám pořád chuť na sladký to za chvíli budu vypadat. Mám takový dotázek, máme asi 5 měsíční kotě, je vzorně očkované atd., ale teď mě začínaj známí strašit, že můžu chytnout toxoplazmozu a má to negativní vliv na plod a vůbec, že není dobré mít doma kočku, co si o tom myslíte? Díky.
Už je tu zas nějaký otrava, musím zatím končit. Tak zatím, ještě se ozvu. Evel. !!! Hlavně na sebe dávejte pozor, občas to venku uklouzne.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 06.01.04 09:16

Ahoj,
já vám že je to u každyho jiný, ale i tak když na to mrkneš tak jsem musela otehotnět hned po MS. Do poloviny cyklu to nevychází…

Jarča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.04 10:09

Ahojky, zdravím Vás v novém roce a doufám,ž e pro nás pro všechny to bude rok úspěšný a konečně se dočkáme vytoužených miminek.
Silevestr byl u nás v pohodičce na Šumavu jsme dojeli v pořádku, jen jsme museli našemu autíčku obout řetězy a pak už jsme slavili, jen tak decentně a v pohodičce.
Já už jsem taky v práci a vůbec mě to tu nebaví, nejradši bych zalezla do pelíšku a odpoledne chodila na procházky s naším pejsánkem. Chi to to mám dobře naplánované. Přece jenom to zalezení do pelíšku se mi asi brzo splní, stařčí vyzvednout injekcičky, počkat na MS a hurá na IVF. Zmítám se tu v obavách, ale to už musím nějka vyřešit.
Teda u nás bylo dneska -20°C, to už mi připadá docela dost a myslím, že už by ty veliké mrazy mohly přestat jinka zmzneme :-)

Ještě Vám musím vyřídit jeden novoroční vzkazík od Moničky: mají se dobře, miminko roste a je jim fajn. Přeje Vám všem do nového roku hodně štěstíčka a zdravíčka, snažilkám ať se jim konečně zakuklí miminka v bříškách, těhulkám ať pořádně rostou pupíky a není jim špatně a maminkám ať rostou jejich poklady v postýlkách.

Montičko já se hlásím na přechod k bříškounkům :-)))) Tobě přeju ať tenhle měsíc vyhlídají pořádně ovu a hurá do tuleníčka :-)

Ajko přeju ať se Lenička brzo uzdraví a tebe nevolnosti opustí.

Filipko moc na tebe myslím. Ani se ti nedivím, že jsi nervozní, já už taky začínm být a to je přede mnou ještě spoustu dní do další MS. Ael neboj holka však to zvládneš a POVEDE SE TI TO!!!!!!!!!! Držím palečky hlavně dej vědět, přesný termín ať můžeme zatnout palečky.

Ejdelo mě paní doktorka řekla, že v den odběru vajíček mi vypíše neschopenku a v případě úspěchu jí budu mít až do nsátupu na mateřskou dovolenou. Ani moc nevypadala, že by se s ní o tom dalo diskutovat. A abych pravdu řekla budu ráda, když pro nás bude IVF úspěšné a už se těším jak si budu doma všechno chystat na příchod miminka. Sice asi přijdou dny, kdy mi z toho všeho doma bude hrabat a práce mi bude chybět, ale to nevadí.

Mio přeju hodně štěstíčka a ať se prokoušou doktůrci tvými vyýlsedky a něco vymyslí.

Lucije jsem moc ráda, že jste v pořádku a v pohodičce. Letňátko asi bude nějkaý sportovec akrobat :-))))))) Opatrujte se.
Už se moc těším na tvůj deníček, můžu tam chodit. můžu tam chodit nakukovat a pro ty správné bacílky?

Terezičko přeju ať se brzo zotavíš po operaci.

Kaitlin moc hezky jsi to napsala, takové napapkané a odpočinuté jsme tu asi všechny. Se srazík ještě nevím, znáš mě rozmyslíms e vždycky na poslední chvíli, ale dám vědět příští týden.

Evelino s kočičkama nevím, mám doma jen pejska.

Holčinky přeju vám krásný týden ahojky MAru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.04 10:11

Omlouvám se, že jsem zase anonym. Příště to napravím Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.04 10:28

Ahojky holcinky,

tak jsem jeste ani nestihla dohnat a docist vsechny vase komentare, ale nevadi… snad to casem zvladnu.

Mezi svatky jsem byla zase u MUDr. na odberu krve. Jsou to posledni testy pred tim, nez pujdu do centra asistovane reprodukce. Zitra si mam zavolat na vysledky a kdyz budou v poradku, tak posupajdim do ISCARE IVF v Praze, je to v Hloubetine. Jsem dost zvedava, jaky to tam bude a co se mnou budou delat.

Monticko: Budu drzet palecky, at ti to letos vyjde!!!!

Ajko: At ti tve nevolnosti brzy skonci a muzes si v klidu vychutnavat tehulkovstvi.

Zatim ahoj, snad mi to pracovni nasazeni dovoli a jeste se ozvu v tomto tydnu.

Marka

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 06.01.04 10:34

Ahoj Maru, taky na Tebe moc myslím a doufám, že se ke mě co nevidět přidáš. Já jsem ještě nezačala. Ale doufám, že odpočítávám poslední hodiny do nástupu MS. Už se mrška ohlašuje, ale letenky jsem si ještě nevyzvedla. Znáš to, bolení v podbřišku a prsou. Prostě klasika.

Chtěla jsem se zeptat ještě Vás všech, holky, na takovou zuáležitost. Když jsme byli na horách, dělalo se mi při lyžovačce celkem pravidelně špatně, jako při MS. Jakmile jsem se na běžkách dostala do fyzického vypětí (samozřejmě přiměřeného mým schopnostem), musela jsem zastavit, sednout si na bobek a počkat, až problémy povolí. Vždycky přitom mám pocit, že budu muset skočit za nejbližší smček i toaleťákem. Občas se mi to dřív stávalo i při jiných sportech, ale teď už mi to dlouho dalo pokoj. Ozvalo se to až teď. Nemáte některá s tím zkušenosti? Ptala jsem se na to jedné ze svých moha doktorek a pravila, že to není nenormální, tak nevím, čím by to mohlo být.

Díky za radu i držení palců.

Filipka

terezicka
Stálice 83 příspěvků 06.01.04 13:25

Ahojky:-)

Dneska je tam příšerná zima…brr nemužu se pořád zahřát..

Evelino my máme kočku a je to asi takhle…záleží jestli chodí ven(to neni moc dobré-má více bacilu atd.),taky jestli chodí na záchod normálně na kočkolit-často vyměňovat,vymývat pečlivě savem a hlavně NEMĚLA BY TO DĚLAT ŽENSKÁ,tím pádem ty!!To je asi tak nejdůležitější­..taky hovínka rovnou vyhazovat z kočkolitu..ne­nachávat je tam až do výměny…ta by měla být maximálně po 4 dnech..záleží taky na druhu..+častější mytí rukou a oddělené prostory pro mytí jejich věcí(kočičí toalety) od vás…atd.
Jinak vetšinu nemocí jako je toxoplazmoza přenášejí kočky výkalama,takže vyvarovat se kontaktu..taky je menší riziko když je kočka kastrovaná a kocouři jsou horší než kočky..Tohle všechno jsme se dozvěděli od veterináře…Každá kočka ji taky nepřenáší a když tak to neznamená že ji dostaneš…Nic víc jsem se nedozvěděla a přestala jsem si dělat hlavu..určitě by si se ní neměla v těhotenství nějak moc mazlit atd.,ale když ji budete mít doma nic by se nemělo stát.
Víc nevim…rozhodně si ale bez ní už neumim představit život a myslim si že každy zvířátko má svý pro a proti..Rozhodně kočka,která žije v bytě je čisťejší a v tomto ohledu bezpečnější než pejsek..
No vim že je to trichu pomíchané,ale snad se v tom vyznáš:-)

Jsem teď pořát nějak mimo…úplně jsem si totiž těma „prázninama“pře­vrátila režim…ráno jsem nemohla vstát,v noci usnout…už abych byla zpět v zaběhnutejch kolejích..:-)

Mějte se krásně..pa

Terezička

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 06.01.04 14:25

Ahoj Terezičko,
moc ti děkuji za odpověď. Naše kočička je doma spíš, jen někdy jde tak na 5 minut ven a už je zase zpátky. Záchůdek jsem občas vybírala, takovou spec.lopatičkou a vždy jsem si důkladně umyla ruce, hygienu dodržuji. Teď už ho vybírá přítel. Snad to bude v pohodě, je opravdu čistotná. Nebudu na to myslet. Ještě jednou díky měj se hezky. Evel.

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 06.01.04 15:27

Ahoj Filipko,
pokud jsem to pochopila dobře a nedávám to do souvisloti nijak s MS ani těhotenstvím atp., tak trpím úplně tím samým problémem. Vánoce jsem strávila taktéž na lyžích , ale nejde jen o ně. Jakmile se dostanu do fyzického výkonu, mám pocit, že to „neudýchám“ nebo že se nemůžu donadechnout a OD TOHo se mi začne dělat špatně od žaludku, nikdy tedy to nejde až tak, že bych zvracela, ale ty pocity!! Nejhorší je to, když ještě táhnu těžký batoh a ten mě ještě víc jakoby utlačuje, v létě na kole mi zas vadí že jedu v předklonu a mám pocit že dýchat nemůžu proto, že se nemůžu narovnat …atd atd. Doma na rotopedu to samý. Já jsem si nejdřív myslela že je to třeba proto, že jsem ráno nesnídala a hned dopol. jsme vyrazili, ale jakmile se před zátěží najím, je to asi tisíckrát horší.
Je to to samý, co máš na mysli? Jestli jo, tak jsem ráda, že v tom nejsem sama, ale recept jsem zatím nenašla. To sem ti teda pomohla, co ? :-))))))
Ahoj
nakukující Claudie

Fanynka1
Stálice 51 příspěvků 06.01.04 15:28

Ahojky snažilky,

do nového roku Vám všem přeji spoooooooooustu miminek, spoustu úsměvů a pohody.

Montičko - jsem tu celkem nová, ale momentálně jsem na tom úplně stejně jako ty, papkám Clomhexal a pošupajdim na UTZ a protože jdu poprvé, máte někdo zkušenost s tímto vyštřením tzv. folikulometrie. Držím mooooc palečky aby byly dvě čárečky, hele to bylo dobbrý NE?

Tak pa pa, příště se rozepíšu více
Pa
FANY

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.04 15:34

Claudie,

není to náhodou astma? Já ho mám a někdy se mi tak projevuje. Prostě při nějaké větší námaze (lezení do kopce nebo tak něco) mám pocit, že se udusím a nemůžu se nadechnout a od žaludku taky nic moc. Já na to beru léky a když je vezmu preventivně, zadýchávám se normálně jako každý zdravý člověk.

Ulrika

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 06.01.04 15:35

No tak to jsme na asi fakt podobně. Podobné příznaky. Mně se sice nechce zvracet (ale přsně to opačné), ale křeče jsou úděsné. Tak v tom případě se hážu do klidu a asi je to normální.

ale přeci jenom se při nejbližší příležitosti optám doktorky, co si o tom myslí. Dám kdyžtak potom vědět. Díky za odpověď.

Filipka

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 06.01.04 16:20

Ulriko, astma si UŽ nemyslím že to je, protože jsem to kdysi konzultovala s Dr. a ta mi řekla, že astma určitě nemám, sice dělala trochu na můj vkus „povrchní“ vyšetření, ale vyloučila to. Při plavání mi to třeba vůbec nevadí, ani když hodně využívám „plicní kapacitu“ :-)
Inu, to jsou puoblémy :-)
Ahoj
Claudie

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 06.01.04 16:42

Já sice astma mám, ale tyhle křeče se projevují v úplně jiných partiích. A to že funím do kopce už ani nevnímám.

Ale vidím, že jsem Vás tématem zaujala, takže se určitě paní doktorky přeptám, v čem je zakopaný pes.

Filipka

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 06.01.04 16:52

To teda! Na to že jsme ve snažilkách jsme si pěkně ulítly :-) , vidím to na nějaký spešl funící deníček :-))))))))
Claudie

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 06.01.04 19:17

Ahojky holky!

Tak co, už jste stihly rozmrznout? Já se pořád nemůžu zahřát, asi mi pomůže až horká vana:)

JARČO: tak do takovýhodle počítání se mi vážně nechce:D Dyť bych to počítala dva dny:D

EDÍKU: děkuji za nakouknutí do deníčku a za přáníčko všem snažilenkám:)

KAITLIN: je mi to moc líto, ale ani tentokráte nemám naplánovanou cestu do Prahy, takže se srazík bude muset obejít bez šéfové:) To bude něco, že jo:D

NAFTETO: děkuji

EVELINKO: s těma kočičkama nevím, říká se to, ale moje sestra má na dvorku 3 kočky, doma dva psy a 3 papoušky a naštěstí se ji všechny ošklivé bacily vyhnuly.

MARU: těším se s tebou jak malej Jarda chi chi. Budu na tebe mooooc myslet.

FILIPKO: na tebe samozřejmě myslím taky:) Jste teď taková „dvojka“, takže co píšu jedné platí i druhé:)

FANY: přeji úspěšný UTZ a pak i snaženíčko. Na UTZ jsem byla zatím 2× předminulý cyklus. Doktorka jen zavedla ten vnitřní UTZ a dívala se, jak jsou folikuly velké. zapsala míry vaječníků a řekla, ať příjdu za dva dny. Po dvou dnech vše zase zkontrolovala na UTZ a pak mi píchli včeličku na uvolnění vajíčka a sdělili nám datum, kdy se máme snažiti o sto šest:) Takže přeji spoustu štěstíčka ju:)

Mějte se nádherně a posílám trošku sluníčka na ohřátí

Pá Montička

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 07.01.04 06:56

Ahojky!
Obracím se an vás s prosbou o radu a pomoc.
Baštím Pramino a vždycky jsem odletěla na MS tak dva dny poté,co jsem ho dobrala.Ale minule jsem trochu špinila asi od poloviny cyklu a skoro neodletěla a teď jsem zase odletěla o dva týdny dříve a už jsem na MS šestý den a pořád to nepolevuje.Nevíte někdo,čím by to mohlo být?Vždycky jsem si myslela.že během zobání těch pilulí se na MS odletět nedá.
Děkuji za případné rady a přeju Vám,ať nikde nezapadnete a dohrabete se tam,kam chcete a potřebujete.
Nafteta

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 07.01.04 07:36

Ahojda holky!!!

To je sněhuuuuuu a pořád padáááááááááá. :-DDD Tak mohl napadnout na vánoce, to by byla atmosféřička, teď se mi vůbec nechce odzdobovat stromeček… kdy ho budete odzdobovat vy? Já se na něj asi vrhnu o víkendu.

Nafteta - doufám, že tentokrát na srazík už skutečně dorazíš! Cvíčo? Víš o něčem tady u nás? Třeba na Flóře atd? S Promiem nemám žádnou zkušenost, abych řekla pravdu, tak tento lék vůbec neznám.

Evel - myslím, že kočka bude v pohodě, když dodržíš vše co psala Terezka

Maru - jak už jsem psala Filipce, neboj vlka nic, spíš se těš, že se už konečně začalo něco dít! Jéééé, to by bylo krásný, strávit letošní rok celý na neschopence jenom díky těhotenství :-DD

Filipka - znám něco podobného a přičítám to tomu, že tělo není trénované a má šok, že se chci hýbat. Prostě reakce na věřší zátěž - takové přetížení :-)

Marka - takže nakonec do ISCARE IVF. Jsem zvědavá, jak to tam bude probíhat. Já chodím do GESTU. Dej určitě vědět. Já tam půjdu na začátku února. Jsem zvědavá, co vymyslí. Moc tě prosím, jestli bys mi potom řekla, jaké jsi dostala informace k „našemu“ problému :-)

Terezko - o raním vstáváni mi ani nemluv, dnes jsem úžasně zaspala… :-D

Montičko - srazík bez šéfové? To zas budou mít myši préééééé :-D Nechceš poslat koblížek?

Přeju vám všem krásný pohodový zasněžený den. A vzpomínáte si ještě? Miminka chtějí usměvavé maminky, takže úúúsměěěěěěěě­ěěv!!! :-DDD

Kaitlin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.04 08:48

Zdravím,
trpěla jsem také tak, hlavně na kole. Pomohly dvě věci: učit se dýchat a rozumně se najíst.
S dýcháním je to složité a asi špatně přenosné přes net, ale alespoň dvě věci, dýchej už od počátku zátěže volně ale až do břicha, já jěště používám počítání do čtyř, do kolika to bude je na tobě jde o to udat a udržet rytmus.
K tomu jídlu to budeš muset vyzkoušet pokus-omyl sama, žádné extrémy ani nalačno ani „nafutrovaná“, prostě do polosita, a něco co se stravuje relativně snadno.
No snad ti to pomůže.
 Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.04 10:22

Urcite ti dam vedet, musime to trosku srovnavat prece!!! :) Drz mi palec. Ja drzim tobe.

Zatim papa,

Marka

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 07.01.04 11:39

Ahojky snažilenky,

to je teda sněhu, ale řeknu vám od rána jsem na cestách s Lenkou a není o co stát. To je klouzajda. Jinak Lenču poslali na krev a zjistili, že má zánět a tak máme první antibiotika.
Ozvu se jestli se mi ji podaří uspat. Mějte se krásně a pozor na cestách.

Ajka+Lenka+Krtčátko

ejdela
Povídálka 20 příspěvků 07.01.04 14:07

Ahoj Filipko, já chodím do CARu U Apolináře. Zatím z toho mám velmi dobrý pocit. Zatím mi nepřišlo nic zbytečné a vždycky mi všechno dobře vysvětlí a do ničeho mne nenutí.
S tou neschopenkou je to zvláštní, ale je to tak.
Včera mi schválila pojišťovna léky a začínám v úterý 13.1. Jsem na to zvědavá jak to všechno zvládnu. Rozhodla jsem se, že si připlatím na ty léky, které si mohu aplikovat sama, abych nemusela lítat každý den k doktorovi.
Docela se těším. Ale teď mne postrašil jeden kamarád, který vyprávěl, že jeho kámoška přibrala během stimulace asi 15 kg, zdá se mi to hodně a bojím se, aby mne to nepotkalo, už tak mám co schazovat.
Mej se zatím krásně a když budeš mít chvilku, tak dej vědět jaké jsou u vás novinky.
 Ahoj

Adéla

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »