Snažilkovský deníček XXVII. - dnes věnovaný Ed!

Snažení

Ahojky holky! Dnešní deníček jsem se rozhodla napsat tak trochu jinak. Uvidíme, jak moc se mi to podaří:) Snad se na mě za to nebudete zlobit...

*"Naše milá Ed!

Možná si to ani neuvědomuješ, ale jsi vlastně taková naše máma:) Máma všech snažilek. Byla a jsi pro mě človíček, který má srdíčko s takovým množstvím lásky a na tom nejsprávnějším místě.
Moc, moc si vážím toho, že jsme s holkama mohly být přitom, když jsi nám oznamovala dvě čárky, když jsi nám posílala fotečky s rostoucím pupíkem, dělala módní přehlídku v těhuoblečení, oznamovala první kopanečky, i to, když ti uletělo letadlo a ty byla smutná a pak jsi znovu zářila štěstím, když byly na světě nové letenky a ty jsi i s Polinkou šťastně odletěla, když schytalo „ťukaneček“ vaše auti a my všichni byli řádi, že jste v pořádku…

Zkrátka a dobře, byli jsme při tom, když se zrodilo, rostlo a narodilo to Vaše štěstí! Teda při zrodu úplně ne:) To jsme Vám nechali soukromí chi chi…

Věř, že nám snažilkám, co jsme to štěstíčko zatím neměly, se sice někdy chtělo a chce plakat, ale mnohem víckrát jsme prožívaly radost. A to jen díky tomu, že jsi se o ní s náma podělila.
Ed, z celého srdce jsem Ti přála, ať se Ti Tvůj sen o tom, že porodíš doma, splní.
Vím, jak moc to všechno pro Tebe znamenalo a jak moc jsi po tom toužila.

Dnes, když jsem hltala slůvka o Tvém porodu jsem plakala, ale pohopila jsem, že jednomu človíčku na tomhle světě se splnil sen. A co může být krásnějšího!"*

.....

Holky moje, jsem moc ráda, že Vás všechny mám. Že jsou tu nové těhudeníčky a že se snad i já jednoho dne budu mít od snažilek kam „přestěhovat“. K Ed už jsem to nestihla i když před devíti měsícema by mě to ani ve snu nenapadlo:) Brala jsem za samozřejmost, stejně jako ostatní, že se v tom deníčku Ed prostě sejdeme. Některým se to podařilo, některým ne. Ale nezoufejme. Dokud tu budeme, budou tu i deníčky! Někdy hodně bolí číst, že někoho potkalo to velikánské štěstí a našel dvě čárky, ale i tak z toho máme ohromnou radost. Jen si v tu chvíli člověk říká, proč je nemám i já? Ale i tak moc dobře vím, že někomu dalšímu se splnil sen.

Něpřestávejme snít a nepřestávejme věřit! I my budeme jednoho dne zářit štěstím a křičet do celého světa že „jsou tam!“ A už se na to moc těším!

Pá Vaše Montička

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 29.09.03 07:36

ahoj Montičko
ty si to tak krásně napsala,že sedím u počítače a bulím jak želva.
strašně mooc ti držím palce i ostatním snažilkám a prskám na ně nějaké těhu bacilky - prrrrskkkkkkkk
pa Magrata + překvapeníčko 16tt+2

janine
Stálice 93 příspěvků 29.09.03 07:38

Krásné ráno,

Montičko, při čtení tvého deníčku, jsem si říkala, že mi mluvíš z celého mého srdce a věci se mají tak, jak popisuješ.

Ed moc gratuluji, sice jsem osobně nikdy do jejího deníčku ani půl slůvkem nepřispěla, ale její těhotenství jsem s ním prožívala a zároveň ji obdivovala. Držela jsem palce, aby vše dopadlo dle jejích představ a celý život tak i pokračoval - hodně štěstí, lásky a kupu krásných rodinných chvil!

Tento týden bude zřejmě velmi náročný a už teď se těším na víkend.

Loučím se a přeji všem pěkný a radostný víkend,

Janine

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 29.09.03 07:44

Montičko - i mě mluvíš z duše. Nevím co říct slzi se mi vhání do očí.

Snad jen: holky musíme mít všechny hodně sil a výry. Však my to jednou taky dokážeme.

Všem přeji hezký týden

Ahoj Petra

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 29.09.03 08:03

Ahoj Montičko!
Jsem z deníčku Ed a i když jsem sama ke snažilkám nikdy nepatřila (moje problémy - na miminka jsem si taky musela dost počkat - se vyřešily těsně po našem návratu do ČR), ale tvůj deníček si vždycky moc ráda přečtu právě proto, že je vždycky plný naděje a optimismu. Stejný je i tenhle věnovaný Ed - jako vždycky nabije novou energií úplně všechny, kdo ho čtou. Moc tobě i ostatním z tvého deníčku držím palce, aby to čekání (dost dobře ho znám) nebylo příliš dlouhé a všem se vám brzy splnil sen, který si tolik hýčkáte. Ahojky,
Jindra + Sofinka + Mateo

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 29.09.03 08:13

Ahojky holčiny snaživý,

Montičko, napsala jsi to moc hezky, mluvila jsi mi z duše a určitě nejen mě, ale všem dlouhodobějším snažilkám. Všechny dobře známe ty pocity co jsi popisovala. Také doufám, že jednou tu budu s velikananánskou radostí oznamovat své těhotenství.

Všem přeji krásný den a doufám, že i tento týden mezi námi bude aspoň jedna se dvěma // na TT.

Jitka

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 29.09.03 08:58

Ahojky holčiny! Dneska jsem dlouho váhala, jestli sem mám poslat svůj příspěvek. Ne že bych na Vás zanevřela, ale spíš se mi nechtělo vidět černé na bílém, že moje naděje byly zase liché a moje dušička má zase na kontě velikánské zklamání.

MS si zase dává načas, a tak jsem (ostatně jako vždy) začala doufat, že by… Nevydržela jsem a udělala si test. No samozřejmě negativní. Jak jsem si vůbec mohla myslet, že by se tam objevily ||?! Pro jistotu jsem ho dneska ještě zopakovala (se stejným výsledkem), a tak se teď oklepávám ze smutnění. Zakazuji si splíny a říkám si, že nesmím házet flintu do žita. Vcelku se mi to daří. Jen prostě mám pocit, že ten svět je ke mně zase jednou strašlivě nespravedlivý. Ale já se s ním poperu. To tomu osudu nedaruju. Taky se dočkám, to vím, ale teď se mi tomu ani nechce věřit…

A tak jsem se objednala ke své dr., kam jdu až 10. Do té doby si budu čistit hlavu a myslet na něco hezčího a pozitivnějšího. A hlavně to všechno ošklivé pustím z hlavy.

No moc optimismu jsem Vám při pondělku asi nedodala, tak se omlouvám. Ale zase se mi krapítek ulevilo a musím se pochválit, že svá zklamání přežívám už mnohem snáz. Taky pokrok ne?

Tak holčiny, doufám, že Vy budete mít hezčí den i celý týden.

Ahoj Filipka

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 29.09.03 09:42

Ahoj Montičko a holky snaživý :-).
Teda Montičko, krásně jsi to napsala, bulím jako želva, jako asi většina z nás. Možná o to víc, že vím, že mě to za pár měsíců čeká také. Ale nebojte i vy ostatní se dočkáte a budeme si navzájem brečet u zážitků s bříšky a porodů.

Jinak Vám musím napsat, že jsem už řidička. Včera jsem provezla svojí rodinku svým novým autíčkem po Praze a na Kladno. Až na ty manželovy řečičky a rady docela dobrý. Akorát v jedné chvíli jsem si už myslela, že snad vystoupím. Rozjela jsem se až na po 8 z křižovatky v kopci. Manžílek mi totiž stále zatahoval ruční brzdu, tak jsem mu vynadala a pak se jako zázrakem rozjela. Prý to dělal aby nám auto necouvlo. A pak se mám rozjet.

Co se týče mého bříška, tak jsem dnes 34DC a MS stále nikde. Jasně že už nepříjde :-). Dnes jsem si opět udělala testíček a čárky už byly obě pořádně tlusté. Na gyndu jsem objednaná na příští pondělí, takže musím ještě týden vydržet. No ale aspoň už toho mého černého pasažérka uvidím.

Holky co by jste řekli, kdybych založila nový těhu deníček pro letní miminka? Nebo myslíte, že už je tu těch deníčků moc? Podle mých výpočtů mi vychází termín porodu na 2.6., takže bych opravdu letní miminka zahájila. Ale pokud ho budu zakládat, tak mi slibte, že se přidáte.

Tak se mějte všechny hezky a přeji brzo 2 čárečky na testíku.
Petra+pasažérek 4tt+6

velchi
Kelišová 6955 příspěvků 29.09.03 09:59

Ahojka Montičko!
Myslím že nám všem mluvíš z duše a tak jako Pusinka, i já musím napsat, že mám co dělat abych se tu v práci nerozbrečela, protože jsi to napsala úplně opravdově. I já to tak cítím, je to nádhera, vědět že někdo má to štěstí a naopak je ti vždycky líto jakto že to nejsi i ty, já vím.
J8 jsme taky měla těžkou chvilku, i když ano jsme mladá a ano snažíme se teprve chviličku, ale stejně, když kolem sebe člověk vidí ty těhulky a ty miminka tak to na něj prostě jednou padne ani neví jak.
Moc lásky a štěstíčka všem.
Mějte s ekrásně nehledě na to, že musíte být v práci a užívejte si života.
 Míša

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 29.09.03 11:44

Ahojky snažilky!

Montičko - moc ti dějuju za tento deníček, snad ani nemusím podotýkat, že tu brečim a zároveň jsem moc šťastná, že tento deníček existuje. Já jsem si začala e-mimino číst v momentě, kdy právě Ed oznamovala své čárečky na testíku a poprvé jsem přispěla do Brusinčina deníčku, číslo 1… Mám taky ten svíravý pocit, když si uvědomím, že pokud by se zadařilo hned, kdy jsme se začali snažit, tak už téměř rodím… a přitom i já jsem na samém začátku vytouženého štěstí…lépe řečeno před začátkem, pořád se nemůžu vyhrabat z té startovací plochy… avšak stejně jako všechny věřím, že to prostě jednou vyjde a dočkáme se toho našeho štěstí. Ještě jednou ti děkuji za tento deníček, mám zas o čem přemýšlet :-)

Pusinko - už teď se těšim do tvého deníčku, a doufám, že se to teď podaří všem „starým“ snažilkám, kdyby tak existovalo přednostní právo :-DDD (viďte Monti, Maru…)

Kaitlin (koukám zase nepřihlášená, napravím to…)

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 29.09.03 12:30

Ahojky, holčiny!
Montíku, to je tak krásně napsaný, že k tomu není co dodat. Snad jen, že i maminovská štafeta se předává a že i ty jsi teď taková naše mamina a za to ti moc a moc děkuju.

Pusinko Já jsem rozhodně pro letní deníček. Možná i proto, že už se pár dnů cítím tak nějak „těhotně“, takže pokud to vyjde, ráda bych se přidala. Ale na to je ještě čas, protože na MS (ne)mám odletět až ve čtvrtek nebo v pátek a testování jsem si naplánovala až na neděli.

Všechny zdravím, mějte se nádherně.
Petra

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 29.09.03 12:55

Ahojky holčinky,
Montičko napsala jsi úžasně krásný deníček, mačkám tady slzičky zpátky do očiček. I já si moc dobře pamatuju jak jsem začala chodit k Ed a prožívala s ní to nádherné štěstíčko a zároveň mě občas přepadne smutek z toho, že já ještě nic. Ale věřím, že teď už to vezme ten správný konec a i my se dočkáme :-)))) Mimochodem Monti jak to u vás vypadá, co „spermoměrka“ už jste pokročili????

Musím se vám napsat zážitky z dneška. Dneska přišla šéfová, měly jsme tu nějakou konzultaci a pak začala řešit, jestli přijmout nebo nepřijmout v lednu holčinu po škole, která sem už dlouho chodí na praxi. Jedna kolegyně má pár let do důchodu, druhá je mlaďonká no a pak jsem tu já „děvče s nejvyšším časem na miminko“. Holky co vám budu povídat, nějdřív jsem trošku zrudla a hrozně se mi začaly klepat ruce. Snažila jsem se to zamaskovat, ale viditelně si toho moje šéfová všimla a radši hned začala říkat, že se jen chtěla poradit, že nikomu nechce brát soukromí a odešla. Tak jsem o tom všem chvíli přemýšlela a dospěla jsem k názoru, že jí stejně chci říct, že půjdeme na IVF a tak to nebudu odkládat a řeknu jí to dneska ať ví na čem je a nerozpadne se jí pak oddělení. Musím se vám pochlubit, žádné slzičky (jen jsem se trochu klepala) prostě jsem si s ní o všem popovídala, řekla že když mě viděla tak jí došlo, že asi u nás není vše v pořádku a že s tím vůbec neměla začínat, ale byla ráda, že jsem za ní přišla a celkem jsme se domluvily. Tak nějak se mi i ulevilo, že případné návštěvy u lékaře budou bez stresu že mě bude shánět šéfová :-))) a když budu chtít vysvětlit něco z té lékařské hantýrky tak se jí klidně můžu zeptat :-))) Samozřejmě kolegyně dál nic netuší a ani ona jim to říkat nebude. Měla jsem z toho rozhovoru dobrý pocit a nakonec jsem byla ráda, že to takhle dopadlo a ne že jsem o tom zase přemýšlela a vymýšlela nejvhodnější dobu. Samozřejmě jestli ta holčina nastoupí nebo ne je ještě ve hvězdách a do ledna dlouhá doba, ale já jsem klidnější.

No a pak se hlásm o jednu radu: MS má dorazit 3.10. a teD´o víkendu jsem trošičku začala špinit, tak jsem myslela že se MS hlásí dřív, ale dneska už ani nešpiním. Stalo se vám to někdy někomu???? Já už fakt nevím co si to moje tělíčko vymýšlí, asi mu dám na zadek a bude to. No nic uvidíme, kdo si počká ten se dočká,že jo.

Mějte se moc krásně holčinky moje a hlavně nepřestávejte VĚŘIT, všichni se dočkáme!!!!!!! Ahojky Maru

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 29.09.03 13:09

Ahojky Maru - teda máš obr mega pochvalu za šéfku. To je skvělé, že to i v pohodě vzala. Budeš mít o moc jednoduší další jednání. Ještě jednou ti uděluju OBROVITÁNSKOU POCHVALU, jsi šikulka!!
a k tvému špinění: já jsem špinile vyjímečně jen 2× a to bylo jednou okolo OVU a podruhé také týden před MS, ale slabounce to trvalo až do MS, takže ti neporadím… (z toho asi moc moudrá nejseš, co? :-D) Táááákže, držim palce, aby to bylo, protože je překrvená děloha, neboť se ti tam uhnizďuje červíček zvaný miminko! :-)

ahojka Kaitlin

Lucie
Stálice 81 příspěvků 29.09.03 13:12

ahojky snažilky i vy ostatni /> opět vám všechny zdravím na začátku dalšího nyní již podzimního tydne. dnes jsem rano vyprovodila dcerku k autobusu, odjizdi na 2 tydny na skolu v prirode…takze si budeme s manzilkem uzivat:) bohuzel bez poradneho snaženíčka, nebot stale jeste probiha nase „pauzička“…

MONTČKO: napsala jsi to naprosto úžasně a dojemně!!! doufam, že se všechny co jsme tady co nejdříve přesuneme do těhudeníčku…tedy vlastěn bychom se ani nikam přesouvat nemusely, jen bys ho prostě přejmenovala:)))

Holčiny, slyšely jste co se stalo pri jednom porodu v nemocnici v olomouci?? dite se zacalo dusit a matce diabeticce jiz pry slo take o zivot a jak to dite tahali, tak mu utrhli hlavicku!!!!! uplne mi mrazilo co vsechno se muze stat:((((((((((

lucie

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 29.09.03 13:18

Děkuju za pochvalu, hřeje to u srdíčka. Fakt se cítím skvěle :-)))
No moc moudrá z toho mého zmateného špinění nejsem, ale beru to tak,ž e se to asi stává a radši o tom moc nepřemýšlím čím vším to může být. Však se uvidí buď se rozjede MS a nebo ............ to prostě začnu řešit.
Papá Maru

Lucie
Stálice 81 příspěvků 29.09.03 13:19

ahojky,
rada bych se te zeptala, zda se ti stale dari cvicit mojzisku 2× denne a jak zvladas ty 3 cviky na zadech ze 4. lekce?? me se moc nedari, nebot mi nejde vtahovat brisko a k tomu tlacit bedra k zemi :(( funim u toho hrozne a mam pocit, ze to delam spatne..nebo divne.
napis mi prosim svoji zkusenost…
 lucie

p.s. mas mikroskopek?? ja ano a je to dost zbesile…ja tam ty malinke kapradinky vidim porad…

Lea
Kecalka 207 příspěvků 29.09.03 13:27

Ahoj holčinky,

tak vam pisu po strasne dlouhe dobe, snad si na me jeste vzpomenete. dlouho jsem vahala, jestli vubec jeste psat. Ja jsem si totiz myslela, ze pres leto se to uz konecne podari, a ze se rovnou nahlasim do tehu denicku. Ale bohuzel stale nic a tak se hlasim zpet do spolku dlouhomesicnich snazilek. Dnesni denicek me k tomu opravdu nakopnul. 19. zari se narodilo miminko moji kamaradce. Obe dve jsme zacinali se snazenickem stejne. Jsem za ni stastna, ze vse probehlo bez problemu, jak tehotenstvi , tak porod, ale…je tu taky ten pocit uz nekolikrat zminovany v dnesnim denicku.
Verim tomu, ze to jednou prijde a nepropadam depresi pri kazdem prichodu MS, ale jak vsechny dobre vite, obcas to na cloveka proste dolehne o to tiziveji. Zvlast kdyz se to zacina projevovat i na manzilkovi, i kdyz to samozrejme nedava uplne najevo.
Jsem moc rada, ze mame tenhle denicek, ve kterem se clovek muze vypovidat a najde utechu i povzbuzeni.

Tak dodatecne gratuluji vsem novym tehulkam!

Ja jsem se prave vratila z MS a tak zaciname opet na novo. Jak rika, myslim, Kaitlin novy cyklus-nova nadeje, takze s chuti do toho.

Mejte se vsechny moc krasne. A vsem nam preji brzky prestup do tehu denicku pro letni miminka.

Ahoj vase Lea

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 29.09.03 13:37

Ahojda, dnes už potřetí :-)

Lucie - cviky Mojžíšky teď už vlastně necvičim. Byla jsem na té rehabilitaci a dostala jsem úplně jiné cviky. Musim ti říct, že tyhle dosavadní cviky, co cvičíš, jsou proti tomu naprostá pohodička… Z Mojžíšky mi zůstal cvik jenom jeden a to ten 3. na břiše - „žabák“ asi víš o co jde a sestra mě stejně opravila a cvičim ho trochu jinak, než chtěli ve studiu. Mikroskopek mám. Jsem z toho zmatená stejně jako ty. Dva cykly to přesně korespondovalo s BT (to jsem si říkala, jak je to super) a teď to je úúplně jinak… takže nevím.

Lea - vítej zpátky, vím že bys brala přivítání v těhu deníčku spíše než tady, ale přesně o tom tento deníček je. O obrovské naději, která tu panuje mezi námi všemi :-). Pamatuji se dobře, že jste dělali opravy na domečku? Jak pokračujete?

Maru - Kéž by!

Kaitlin

terezicka
Stálice 83 příspěvků 29.09.03 14:01

Ahojky Snažilenky..:-)

MONTICKO myslím že nám všem snažilkám které zažily začátky s Ed mluviš z duše…moc krásně si to napsala…
Holky ja se zblázním…teď jsem četla Editin porod…pro samé dojetí jsem zalila školní klávesnici slzami a nešla na hodinu…A ani teď skoro nevidim na to co píšu…
Moc vám všem držím palečky!!!Určitě se dočkame…i když mě do snažení ještě časek zbývá prožívám to celé s vámi jako teď s Ed

Přeji vám krásný den :-)
Terezička

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 29.09.03 14:11

Ahojte holky moje!

Montičko, budu se jen opakovat, když Ti řeknu, že jsi dnešní deníček napsala moc krásně, od srdíčka. Když jsem si včera četla „Jak se rodí Štěstí“, bulela jsem tu u počítače jak malá. Manžel byl naložený ve vaně, takže jsem se nemusela nějak maskovat a opravdu si pořádně nahlas pobrečela.
Vždyť i já se přihlásila do deníčku k Ed téměř vzápětí, co ho založila. No, a ona má už svojí holčičku u sebe a my pořád nic a vlastně jsme stále na „začátku“. Za tu dobu, co se snažíme, se i mojí ségře narodily dvě holčičky… Jsou to moje zlatíčka, sluníčka a do ohně bych pro ně skočila a… a o to víc se těším na to NAŠE Sluníčko, které prostě jednou musí „vyjít“!
Všem nám HROZNĚ MOC přeju, aby to čekání bylo co nejkratší a většina z nás „zasloužilých“ snažilek se sešla u Pusinky. Myslím si, že už je opravdu načase :o).
Jsem ráda, že Vás mám.

Maru - jsi holka šikovná, že jsi si se šéfovou takto „vyjasnila“ situaci. Věřím Ti, že Ti je určitě líp. O jeden stres méně. Ještě to tak šikovně říct doma, viď? Ale ona ta správná chvilka taky přijde. Já to řekla týden před 1.IVF. I když jsem se dlouho rozhoupávala, téměř rok. Jinak to nešlo, když dělám u táty a na chřipku bych to asi neuhrála :o).
To špinění klidně mohlo znamenat i další OVU, i to se stává, že může být na konci cyklu a nebo, jak psala Kaitlin, někdo se Ti tam zavrtává :o).

Leo - vítám Tě zpět mezi námi! Co domeček? Už máte vytapetováno? :o)).

My jsme měli krásný víkend. V sobotu jsme likvidovali klíněnku, shrabali jsme listí a pak „vykuřovali“ celou vesnici a v sobotu jsme vyrazili u nás do skal, na takový 15-ti kilometrový výletík. Bože, to byla nádhera! Ještě teď necítím nohy, ale stálo to za to!

A ještě jsem se chtěla zeptat: co srazík? Už je vybrán datum?

Mějte se krásně!
Pa, Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.03 15:03

Ahojte,

tak sa dnes hlasim k Filipke, aj u mna sa prejavila po mesiaci paradna depresia, vlastne som sa celkom dobre drzala / asi to bolo tym,ze mame vela roboty/ az na vcerajsi a dnesny den! Najprv mi bolo oznamene, ze na svadbe, ktora uz bude tuto sobotu , budem sediet vedla dievcinky,co je v 7 mesiaci tehotenstva, hoci ju nepoznam, mam na nu sem-tam davat pozor! A druhe, co ma dostalo, ked mi dnes kolegyna oznamila, ze kocka od nas co je na materskej / jej dcera bude mat 1 rok/ caka 2 dieta, je v 2 mesiaci! Tak velmi to zabolelo, tak som v duchu tak nadavala na osud, ze az, preco je to len take nespravodlive? Mam co robit,aby som neplakala, tuzim byt doma a poriadne sa vyplakat a hadam aj uprosit osud,aby bol k nam milostivejsi? .­.....

to Monticka: Dennicek vedies ukazkovo:o)

to Maru: Mas skvelu sefku / a velkuuuuu odvahu:o)/, keby som to povedala mojej ja, tak nez by som sa stihla vratit do kancelarie,uz by to vedel cely podnik!

Blahozelam vsetkym tehulkam :o)

A tiez sa velmi ospravedlnujem za moj „splin“
Majte sa krasne
 Ivana

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 29.09.03 15:32

Ještě jednou se dnes hlásím.

JANINKA S. ? tak doufám, že jak píšeš se embroušci pěkně uhnízdí a ty se budeš radovat ze dvou nádherných čárek na TT

FILIPKA ? to je jasné, že nejde psát stále jen optimisticky, příjdou na dušičku i chmury. Tím si projdeme přece každá. Hlavně, že se ti aspoň trošičku ulevilo.

PUSINKO ? to bude určitě fajn další těhudeníček. Ráda bych ti i slíbila, že se k tobě přidám, jenže když si tělíčko dělá co chce a mímísek stále nikde. Snad ti do deníčku brzo přibude nějaká těhulka.

VELCHI ? to je jasné, že i když jsi mladoučká, že můžeš toužit po dětátku stejně jako třeba já. Nevěš hlavu, třeba budeš patřit mezi ty šťastnější snažilky, kterým se zadaří brzo brzičko.

PETULKA ? kéž by tvé pocity byly pravda pravdoucí, aby se Pusinka v novém deníčku necítila tak sama : -). Ba ne, i kdyby nový těhudeníček nebyl, moc ti přeji mimčo.

MARU ? je dobře, že jsi si o tom promluvila se šéfovou a můžeš v ní mít důvěru, že si to nechá pro sebe. To já jsem své šéfové řekla o svém vyšetření v nemocnici a doufala, že o tom mluvit nebude. Nakonec to věděla půlka oddělení, takže příště si budu muset něco vymyslet. Netoužím po tom, aby všechny kolegyně věděly co vše musíme podstoupit kvůli miminku.

LUCIE ? četla jsem tu zprávu z Olomoucké nemocnice, běhal mi mráz po zádech. Hrozná tragédie. Nemám slov.

LEA ? vítej zpět mezi nás. I když by jsi tato slova určitě radši slyšela v těhuděníčku., ale věř, že se tam určitě všechny jednou sejdeme.

IVANA ? netrap se tím tak moc. Vím, že je to težké vidět kolem sebe těhulky a věř v to, že lékaři nám, kterým to nejde otěhotnět přirozeně určitě pomůžou. Pohlaď těhulce bříško pro štěstí : -).

Mějte se,
Jitka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 29.09.03 18:19

Ahojdá holky!

Tak jsme si navzájem pobulely a alou vyždímat kapesníky, nechat splasknout opuchlá očka (nejleší je lžička vytažená z mražáku), na:,–(it úsměv a radovat se a radovat:) Z maličkostí! Z toho, že jsem ráno byla tak dobrá a vylezla jsem z postele chi chi, že jsem šikovná, protože jsem trefila do práce hned napoprvé, že jsem si neoblíkla tričko naruby, že měli v pekárně mňam mňam snídani a že za chvíli vlastně bude oběd a pak už jen chviličku a jde se domů:)

Maru: jsem mooooc ráda, že to s šéfovou takhle krásně dopadlo. Já se momentálně nacházím ve fázi, že chodím každý týden o půlhoďky pozdě a na něco se vymlouvám a není to nic moc.

Jinak jsem v pátek slavnostně odletěla na MS bez včeličky -jupíííí- a dnes jsem byla opět na odběru krve. Příští týden půjdu ještě jednou. Manžel v pátek odevzdal „potvůrky ocáskaté“ a tak čekáme na výsledek. Takže až půjdu příští týden na další odběr krve, už bych je měla znát. A rovnou se se sestřičkou domluvíme na schůzku s paní doktorkou abysme jsme vzmyslely novou strategii boje:)

Holky moje zlaté

mějte se nádherně

Vaše Montička

Roxana
Povídálka 35 příspěvků 29.09.03 18:57

Ahoj Montíku!!!
Uděluji Ti velikánskou pochvalu za dnešní deníček!!!Píšeš to nádherně a jak čtu tak snad z duše nás všech.Hned jak jsem to ráno četla kutálely se mi slzy dojetí.
Holky zlatý snažilkovský- všem Vám přeju moc štěstíčka,ať už se dočkáte tech malých uzlíčků,protože si to všechny moooooc zasloužíte!!!! Dodatečně prskám ještě potřebné těhu bacílky a držím moc palečky.
Holky zítra mám poslední směnu v práci a pak budu doma.Jak já se těším!!!
Samozřejmě Vás budu sledovat z inet kaváren a těšit se z nových těhulinek.
Vaše Roxana 10 tt.

janine
Stálice 93 příspěvků 29.09.03 18:59

Ahojky,

dneska se musím hlásit ještějednou. Sice na mě lezou taky chmury škaredý, ale snažím se s nima statečně bojovat (aspoň navenek). Tenhle cyklus mám celý zmatený a stále cítím bříško, ale co, nějak bylo a třeba to příště zabere.

Maru - asi ti spadne kámen ze srdce, až šéfová bude vědět, jak se věci mají a jak píše Lucije, budeš v daleko větší pohodě. Já si tohle v práci taky dovolit nemohu, jsou tam téměř samý mužský a vyprávět jim to, nepředstavitelné. Pochopení bych nenašla, spíš bych byla ukázkový „exot“ a ještě k tomu potencionální „nepracovník“.

Pusince a Simčíkovi posílám ohromnou gratulaci a jsem ráda, že zase po nějaké době pozitivní II zprávičky. Holky, jen tak dál!!!

Ivanko - taky mi mluvíš z duše, žehrám na osud, a na to, aby i na mě se štěstí usmálo. Ale prostě nějak to vyjít musí, ať tak či onak.

Lucie - s tím cvičením se nestresuj. Cvič jak nejlíp ti to jde. Já jsem se totiž dočetla, že při tomto cvičení by nemělo nic bolet, takže se nijak zvlášť nepřepínej.

Kaitlin - na rehabilitaci semusím objednat. Domluvenou schůzku jsem musela zrušit. Prosím, napiš jak to probíhá a co vše to obnáší (co cvičit, jak dlouho, další podpůrné metody..). Děkuju už předem.

JaninkoS - myslím na tebe a držím palce!!!

Bohunko - vítám tě po dovolené. Nesmutni, že léky nezabraly, třeba to vyjde další měsíc. Já teď taky baštím 1. měsíc pilule a nezabraly. Manžel říká, tak se zadaří hned další. -)

Holky, tak jsem se zasnila, jak by bylo fajn, kdybysme se hromadně odsunuli k Pusince do těhudeníčku. Stará dobrá parta zasloužilých snažilek. Tak všem držím palce a musí nám to vyjít!!!

Mějte se fajn a zákaz negativních myšlenek.

Páček Janine

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 29.09.03 19:01

Ahoj holčiny,

Montičko - přidávám se k holkám, moc krásně jsi to napsala

Maru - jseš šikulka, tak dobře si to zvládla,

Leo - vítej zpátky, ale jenom na chvilku :o)))

Pusinko - dobrý nápad s letním deníčkem, doufám, že se připojím :o))

Jinak něco o mně. V pátek jsem byla v Pronatalu na vyndání stehů, málem jsem vyskočila až na strop, byly moc utažený, tak to šlo dost špatně. Ale přežila jsem :o))). S Dr. jsme se domluvily, že si dám pauzu od všech léků a injekcí až do vánoc, že je velká pravděpodobnost, že bych mohla po té laparoskopii normálně fungovat a možná i otěhotnět. A musím říct, že jsem minulý týden po roce a půl od vysazení antikoncepce dostala MS sama od sebe, bez vyvolání.

Tak se mějte všichni co možná nejlíp. Čau Lipka

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 30.09.03 07:27

Ahoj holky!

Lucije - máš pravdu, je už opravdu na čase! :-D

Ivana - neplakej! Věř, ono to prostě jednou vyjde! Moc na tebe myslím a držim palečky, aby to bylo co nejdřív, aby ses už takhle netrápila. Vím, snadno se to řekne, ale snaž se brát těhulky ve svém okolí pozitivně! Ber to zkrátka jako důkaz, že to jde a prostě to jednou vyjde i vám!!

Lucie - brrr, ta zpráva z Olomoucké nemocnice mi způsobila nevolnost… fuj, udělalo se mi úplně špatně, naštěstí prý se to stane opravdu vyjímečně… raději nemyslet!

Montičko - jéé, ani nevíš, jak já ti tentokrát závidím odlet, no ano, odlet na MS, to zíráš, co? :-D Jo, jenže mně mrzne úsměv na tváři, zdá se, dle BT (dle mikroskopku se cosi dělo), že ačkoliv jsem brala Clostylbegyt na podporu ovulace, tak tentokrát neproběhla a budu muset k paní doktorce, aby mi pomohla k MS…

Roxano - děkuju za bacílky a opatrujte se! :-)

Janine - musím říct, že jak se mi tam nechtělo, tak jsem byla nakonec příjemně překvapená. Paní doktorka je velice příjemná a slečna S. na rehabilitaci mě dostala. Je to mladá holka, ale za tu asi třičtvrtě hodinu jsem dostala asi milión informací. Cvičila jsem na lehátku ve spodním prádle, ona si mě svýma rukama vyšetřila (prohmatala bříško a páteř) a pak jsem jí předvedla některé cviky a dala mi úplně jiné, o to zajímavější - už to nezabere tolik času :-). Rozhodně se toho neboj!!!

Lipka - držim ti palce, aby se co možná nejdřív „zadařilo“ :-)

O svém trápeníčku jsem napsala do odkázku pro Montičku. Pořád se nemůžu rozhoupat, abych vyrazila k doktorce, ale asi mi stejně nic jiného nezbyde, chjo…

Krásný den!
Kaitlin

**PS: SRAZ V PRAZE:
VE STŘEDU 8.10.2003 od cca 16ti hodin v naší oblíbené koblížkárně dole na Václaváku v Koruně v 1. patře. Tak holky, kdopak přijde? :-D

**

Jity
Stálice 54 příspěvků 30.09.03 07:28

Ahoj Petro,
já jsem dříve sem tam napsala do tohoto deníčku, ale pak jsem přešla do toho „druhého“ - snažilkovského, i když čtu oba, ale nějak nestíhám psát do obou. Nebylo to proto, že by se mi nelíbily Montiččiny deníčky, spíše naopak (a ten dnešní je nádherný…; a navíc jsem si nedávno všechny pozpátku znovu přečetla…), ale tak nějak jste se tady všechny už moc znaly a ten byl „nový“. Ale proč´píšu teď. protože jsem na tom asi o týden, dva více než ty. Přesně to nevím, i když jsem si samozřejmě udělala různé výpočty na netu, takže bych měla být 6tt+2, ale já to raději nechám na dr.,ke které jdu až příští středu (do té doby měla pořád obsazeno, ale říkala, že když je všechno v pořádku, tak to stačí…). Termín porodu mi vychází (- podle mých výpočtů :-))- na 26.5. (takže Tě asi předběhnu :-)) a budu moc ráda, když nový těhu deníček vznikne - myslím, že vždycky si holky, které jsou na tom stejně, mají o čem „pokecat“ a určitě se mi spousta rad a nápadů nechce hledat v těch starších deníčcích (i když výcuc jsem si už připravila a do příštího deníčku ho můžu přidat :-))). Takže se připojuji pro nový těhudeníček.
Jinak s tím, že mě paní doktorka objednala tak pozdě, je to velmi zvláštní - já si totiž včera „musela“ udělat nový testík (v pořadí 5.:-)), abych tomu zase věřila )čárečky tlusté tam byly raz dva:-)), Zatím žádné příznaky kromě toho, že jsem se opupínkovala a žaludek mám někdy lehounce na vodě a taky mimo včerejška. Já totiž trpím na migrény a včera jsem přišla do práce a zase jsem odešla. Hlava mě bolela už od neděle, ale bála jsem si vzít jakýkoliv prášek. Tak jsem volala dr. (se slazami v očích, protože jsem nevěděla, co mám dělat) a ta mi řekla, že nárazově klidně můžu paralen (i dva) a napařovat si hlavinku,aby se řádně prokrvila a že (pozor dobrá zpráva pro všechny, kdo trpí migrénami !!!!) - s narůstaícm těhotenstvím migrény rychle ustupují…
Dnes už je celkem fajn, taky jsem právě v práci :-)).
No, to jsem se rozepsala…:-)) Takže malá rekapitulace -jsem pro nový deníček :-))).
 Jity

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 30.09.03 07:51

Ahojky holčinky,

Filipko,Ivanko moc dobře vím jak je těžké odolávat depresím z toho všeho, ale chci Vám poslat virtuální pohlazeníčko na dušičku, věřte, že zase bude líp :-)

Leo vítej po pauzičce zpátky mezi nás. Jasně, že si na tebe pamatujeme a uvidíš, že se všechyn štěstíčka dočkáme.

Lucije máš pravdu je mi o hodně lépe. Doma s tím budu ještě chvilku otálet, jsou ještě jiné starosti a než půjdeme na IVF tak se to snad vyřeší. Tak to pak bude trošku šok, ale věřím, že to zvládnou :o

Montičko tak se to u vás taky moc hezky pohnulo, už se brzo dočkáme :-)))) Přeju ať sjou výsledky co nejlepší.

Roxanko díky za bacílky.

Lipko, přeju hodně štěstíčka, je vidět, že tvoje tělíčko začalo normálně fungovat a určitě se bzo zadaří.

Jinak holčinky moje moc děkuju za všechny vaše pochvaly, moc to hřeje u srdíčka a jste moje zlatíčka. Moje šéfová je fakt skvělá a myslím, že zrovna tyto záležostosti budou patřit do lékařského tajemnství, tak věřím,ž e ona jako dr. to fakt nepovím. No třeba se mýlím, ale věřím tomu.

Mějte se krásně ahojky maru

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 30.09.03 08:30

Ahojky holky,

Kaitlin ? já se teda hlásím na srazík :-) už se moc těším.

Lipko ? ty jsi teda holka statečná, přeji ti brzy //

Janine ? ani u mě 1 várka hormonků nezabrala, tak uvidíme jak to bude vypadat tento měsíc, dneska si ale budu volat na výsledky jestli už OVU probíhá. Tak jsem zvědavá je to všechno na dlouhý lokte už čekám 3 týdny na výsledky :-(

Montičko ? to jsem ráda že jsi sama odlétla, a taky že se u vás už dali věci do pohybu, brzy zvolíte strategii a pak už budou přicházet jen samé krásné zprávy.

Ivano ? drž se holka, kdyby jsi se uzavřela doma bylo by to ještě horší, takže šup sem a vypiš se nám tu. Nedus si to v sobě. Ano opravdu je svět strašně nespravedlivej-už jsem si to říkala snad tisíckrát. Ale my se s tím musíme poprat a věřit že bude líp a i my budeme šťastní.

Pusinko ? těším se na tvůj nový deníček

Holky mějte se krásně, těšte se ze života, vždyť máme tolik krásného a hlavně to nejdůležitější a to je láska a podpora našich mužíčků.

Ahoj Petra

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 30.09.03 09:28

Ahojky snažilky,

tak jsem vám včera chtěla napsat trošku povzbuzení, přišlo mi, že je to den plný chmur a co se nestalo, spadl internet. Tak honem letím dneska a už je to tu samá pozitivní nálada, tak to se mi líbí, usmívejte se na své okolí, jak psala Montička, radujte se i z maličkostí, ta štěstíčka, co na vás čekají, potřebují veselé maminky.
Věřím, že dřív nebo později, se všechny přesuneme do těch správných těhudeníčků a budeme na svět vystavovat ta svá rostoucí bříška.

Jinak u nás nic nového, nevím jestli u mě proběhla ovu, zatím se nijak nesleduji, uvidíme v následujících měsících, jak bude vše probíhat, vždyť jsem teprve na začátku. Manžílkova nemoc pomalu, ale jistě balí kufry a tak i když jsme to tento měsíc asi prošvihli, další tuleníčko nás nemine.

Všem přeji pohodový den a úsměv na tváři!

Pavča

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 30.09.03 09:49

Ahoj holky,

díky.

Kaitlin - já na srazík určitě dorazím, už se těším :o)))))

Čau Lipka

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 30.09.03 10:24

Středa, srazíku je třeba!

Tímto se rovněž hlásím a už se moc těším!
Doufám jen, že už klimatizaci přepnou na teplo :o).

Pa, Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.03 13:21

Zdravím,
minulý týden mě sklátila chřipka a tak jsem se ani neukázala, protože jsem sotva vystrčila nos z peřiny.
Minulou neděli MS zakončila první měsíc snažení. Montička napsala deníček pěkně, je to holka šiovná.
Já se do tématu tohoto týdeníčku vlastně se svým snažením nehodím, ale …
Holky nesmutněte, nebo jenom chvilku. 

Maru: připojuji se ke gratulacím a pochvalám, šéfovou ti musím závidět, tak s lehčí dušičkou hurá na věc.

mějte se dobře
Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.03 14:30

Ahojte,

chcem Vam vsetkym moc podakovat, neviem,co by som si bez Vas pocala.....Mam dni,ked o tom jednoducho potrebujem rozpravat....­..A zaroven vediet, ze nebudem len vypocuta,ale aj pochopena, a to vsetko mi davate vy:o)
Osobitna vdaka Lostris -Jitke, Janine, Kaitlin, Maru a Petulinke......a samozrejme Vam vsetkym.o)

Povodne som Vam chcela napisat rano ,ale bol to tak uzialeny mail, ze som si povedala,takto nie a zmazala som ho!
Mame rovnake trapenie a prezivame to rovnako,takze viete ako sa citim..
Ale jedna vec je uzasna, ze tu nemame depresie vsetky narovnako:o)

Mame schvaleny 2. pokus IVF, neviem presne kedy ho absolvujeme.,­.....,ale jedno viem urcite, ze je to posledny! Uz jednoducho nevladzem. Co bude dalej zatial nepremyslam.

Majte sa krasne
Ivana

Lea
Kecalka 207 příspěvků 30.09.03 14:39

Ahoj snazilky,

ani nevite, jak se mi ulevilo, jen co jsem odeslala prispevek (preci jen sdilene brime je o neco lehci unest:-)a jeste vetsi radost mi udelalo moc pekne privitani. Moc vsem dekuju, ale prece jen doufam, ze to bude jen na chvilku:-)
Co je tedy u nas noveho krome toho ‚nic‘, o kterem jsem psala vcera?
Kaitlin a Lucije - domecek uz je opravdu odtapetovany. Uz jsem vsechny ty osklive stare tapety zlikvidovala:-)
V opravovani domku jsme si vedli docela dobre, jenze pak se nam stala nemila vec s autem, manzel vyvaril vodu v aute, takze to bylo uplne na odpis a penizky, ktere meli jit do domku jsme vsechny a jeste i hodne navic, vrazili do auta:-( Takze ted splacime dluhy, ktere neocekavane vznikly a vylepsovani bydleni ponekud drhne. Az je to nekdy na hlavu. Ale to se vzdy vzajemne podporime. Zajimave, jak to funguje, ze kdyz je jeden dole, tak ten druhy v sobe najde silu utesit a naopak. A to je urcite dulezitejsi nez vsechny penize na svete.
Predstavte si, ze na vanoce za nami prijede babicka! Je ji 74 a poleti sama, bude u nas 6 tydnu. Uz se moc tesim.

Tak holcinky, mejte se krasne , tulte se a piste.

Cau Lea

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.03 14:52

Ahoj, holčiny!
Nepřihlášená Petulka:
Napřed musím poděkovat všem ze včerejšího chatíku. Řešila jsem tam, jestli dělat testík nebo počkat a ať už jste byly pro nebo proti, děkuju vám za trpělivost. Já jsem se rozhodla přece jen počkat do neděle (zvláště, když mi Velchi slíbila ten jahodový koktejl, když vydržím :-))), i když jsem si skoro jistá…, ale pššššt, abych něco nezakřikla. Ráno jsem nemohla ani dospat, abych si mohla změřit BT a docela mě výsledek potěšil - 37,3°C. V metru jsem si chtěla přečíst noviny, ale rozplakal mě hned první článek a pak ještě několik dalších. Že by hormonální bouře?
Horší je, že jsem nakazila už i svého opravdu racionálně uvažujícího manžílka a včera večer mi dával ruku na bříško a říkal: „Je tam brouček nebo beruška, já to vím.“

Maru Ani jsem tě včera pro samé testovat - netestovat nepochválila, jak si to hezky vyřešila se šéfovou. Je dobře, že jí můžeš věřit. U nás to vědí lidi z týmu, že se snažíme, i co se nám stalo, ale řekla bych, že už asi proběhlo takové to „já ti něco řeknu, ale nikde to neříkej“, takže kolik lidí to ví ve skutečnosti, to ví jen Bůh.
Hele, tak pokud neodletíme, tak určitě platí společné testování v neděli ráno. Nevím jak vstáváš, ale já si v 6:20 měřím BT, a pak už bych asi neusnula, tak navrhuju začít v 6:30. Ale kdyby to bylo na nědělní ráno příliš vražedné, klidně se přizpůsobím.

Leo Vítej zpátky. Určitě se to už brzy podaří. Mám takové tušení, že s Pusinkou začíná docházet konečně řada i na nás dlouhodobější snažilky.

Lucije Určitě i to vaše sluníčko jednou vyjde. Jak už jsem tu někomu jednou psala, jak je obecně známo, tak před svítáním bývá největší tma.

Filipko Nesmutníííííí!

Ivano A ty taky nesmutni! A na svatbě koukej pochytat od těhulky hodně bacílků!

Lostris Díky. Taky bych ti moc přála, aby už to vyšlo!

Montičko Ty jsi prostě úžasná. Co bychom si bez tebe počaly? Gratuluju k bezhmyzí MS a přeju co nejlepší výsledky a dobrou bojovou strategii.

Roxano Hezky si to doma užívej a opatruj sebe i bříškouna.

Janine Kšááá, chmury jedny ošklivý!!!

Lipko Gratuluju k MS a přeju ten nejkrásnější vánoční dáreček, jaký si umíš představit. A klidně může být i předvánoční.

Kaitlin Na srazík se hlásím. Přijdu s maličkým zpožděním, ale o to rozjařenější (v 16 hodin končím na břichotančení).

Petulinka Neboj, určitě se brzy dočkáš. Mám takové tušeníčko, že se všechny sejdeme u Pusinky.

Pavčo Nevím, nevím, já bych neházela flintu do žita. Taky jsem si myslela, že jsme správnou dobu prošvihli a teď bych skoro řekla, že… no, uvidíme v neděli.

Mio Jak „nehodím“? Jsi snažilka, nebo nejsi? Jsi, tak se sem hodíš!

Holky moje zlatý, zase tu upadám do testíkového váhání, tak jdu raději něco dělat.
Mějte se krásně, moc se na vás (aspoň některé) těším na srazíku.
 Petra

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 30.09.03 15:10

Ahoj holky,
Nevím jak to dělám, ale v pondělí se sem nikdy nedostanu. Jsem takový ?přispívatel? na baterky.
Montičko, deníček je opravdu moc hezký. Přečetla jsem si i o porodu Ed. Já jsem sice tyhle stránky objevila a začala navštěvovat až když deníček vedla Brusinka a přihlásila jsem se až k tobě, ale taky vím jaké to je, když si člověk říká: Ted už bych byla v tolikátém měsíci, teď už bych taky vozila kočárek ? Je to těžké, ale musím říct, že asi po roce mě to trochu přešlo. Ted mě nejvíc rozlítostní každá holka s bříškem. Děsně jim závidím, i když je to ošklivá vlastnost a neměla bych!
Ale zkusím Vám napsat, co na chmury pomáhá mě (teda kromě deníčku). Mám kamarádku, je ji 29, normální hezká holka. Liší se pro změnu tím, že dosud nenašla ?toho pravého? a je sama. Můžu říct, že to taky nemá jednoduché. Kromě toho, že nemá komu dávat lásku, komu si postěžovat, s kým jít na procházku a všechny ty krásné věci co ke vztahu s partnerem patří, tak se ji taky pořád každý vyptává, jestli už někoho má, dostává rady typu ?už je ti tolik let, měla by sis konečně někoho najít?, někteří se dokonce pokoušejí někoho dohodit. Vždycky když smutním, tak mi říká, že mám být ráda, že jsem už aspoň takhle daleko. A má pravdu! Mě se sice zdá, že jsem se neodrazila od začátku, když se mi ještě ani nepodařilo dítě počít, ale je pravda, že z tohoto pohledu už máme všechny obtížný začátek za sebou a partner nám ve všem moc pomáhá, už jeho existence. Takže žádné smutnění a hlavu vzhůru! Však na nás jednou taky dojde a budeme mít dvoučárkové testíky, pak rostoucí bříška a nakonec vytoužená miminka.
Taky bych se připojila do průběžné diskuse o tom, jestli a jak o tom říct okolí. Já jsem první rok striktně tajila, že se vůbec o miminko snažíme (měli jsme dobrou výmluvu ? manžel na civilce a kdo by nás živil). Pak jsem nějakou dobu snášela dotazy a na přímý dotaz jsem připouštěla, že bysme rádi měli miminko. Bylo to hrozný, ale dotazy pomalu odezněly a ti inteligentnější se snad dovtípili. Takže moji nejbližší kamarádi a pár lidí v práci to vědí nebo tuší a nevyptávají se, ostatní se občas zeptají a buď se různě vymlouvám a nebo to zamluvím. Ale rodičům jsem to neřekla. Myslím, že by si dělali přehnané starosti. Mám to o to horší, že naši nás měli docela pozdě a teď už jim je přes 60, jsou dost nemocní a ještě žádné vnouče nemají. A moji sourozenci jsou oba mladší a oba jsou v Americe, kde je běžné mít děti později. Takže docela chápu ty, co to rodičům neřekly. Oni už to možná tuší, ale aspoň je nezatěžuju tím, jak je to psychicky náročné i pro mě. Asi by to hůř nesli, kdyby ještě viděli jak já trpím a smutním, to před nimi tajím.
Jejda to jsem se rozepsala. Musím jít taky něco dělat. Takže si všechny pěkně užívejte babího léta a najděte ten správný den D na tulení. To by bylo, aby se někdo další nepřidal k Pusince a letním miminkům.
Bohunka

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 30.09.03 15:14

Jo a na srazík se taky hlásím, možná přijdu trošku později.
 Bohun

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 30.09.03 15:22

Ahojky holčinky moje,

tak hádejte kdo se na vás zase přišel podívat? Váš Romík! Máte radost? :o)))))
Jsem konečně zase v práci u netu, takže na vás budu jukat častěji. Už jsem se párkrát připojila, ale jsem tady tak zavalená prací, že nestíhám psát.
Nezvládnu reagovat na každé nové dvě čárky, tak vám alespoň všem takhle popřeju dohromady. Naše řady docela prořídly, ale to je jedině dobře. Takže všem odcházejícím bývalým snažilkám hodně štěstíčka a ať to snažení má za nějakých osm měsíců ty nejkrásnější následky na světě.

MONTIČKO: tenhle deníček jsi napsala opravdu moooc krásně. Ani já jsem netušila, že až Ed porodí, tak budu stále ještě „na začátku“. Ale jak už jednou řekla Maky, všechno má nějaký svůj smysl a já myslím, že i to naše snažilkovské trápení ho má, i když ty důvody nevidíme.

Mějte se krásně, já se jdu opět ponořit do práce. Zatím papa

Romík

PS: na srazík se snad dostanu. Už se na vás mooc těším a doufám, že dorazí i naše skoromaminy.

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 30.09.03 18:45

Ahojdá holky!

Jsem ráda, že už je tu veseleji:) Já se právě chystám napsat deníček a pak alou do vany:) Jak jáááá se těšííím:) Hezky voňavou pěnu nebo nějaký olejíček a poležím si tam:)

Normálně, jedna orchidej začala růst jak divá! Jupííí, třeba se i toho květu dočkám:) To hnojivo dělá zázraky:)

Roxanko: tak buď doma hezky hodná a ať ti pupík krásně roste a dávej o sobě vědět, ať víme, co je nového ju:) A děkujeme za těhubacilky:)

Peťulko: držím palečky, ať testováníčko dobře dopadne! Tfuj tfuj tfuj:)

Ivanko: hlavně to ještě nevzdávej a bojuj! Hodně štěstí

Maru: děkuji a o výsledcích pak budu samozřejmě hned informovat.

Kaitlin: já jsem také ráda, že ke mě MS už dorazila a tobě držím palečky, ať co nejdřív doletí taky, když už se rozhodla, že tentokrát ještě příjde. Potvůrka jedna.

Lipko: uf, bolest už máš za sebou, tak držím palečky, ať je tělíčko spokojené a krásně funguje

Holky, mějte se nádherně

Pá Montička

Zdenula
Nováček 8 příspěvků 30.09.03 20:16

Ahoj hoky,
už nějakou dobu čtu deníčky i ten Edin, které gratuluju k malé Daisy. Montička to napsala moc hezky.
Taky jsem se zařadila mezi snažilky. I když se snažíme zatím teprve čtvrt roku a vím, že mnohé jste ve snažení daleko přede mnou, stejně je mi vždycky, když se místo dvou čárek objeví jen jedna, moc smutno. Tentokrát jsem si říkala, že se to už asi povedlo a ten malinký červíček už se uvelebuje v pelíšku, protože mi bylo pořád blbě, žaludek jako na vodě, ať jsem jedla nebo nejedla, pořád unavená, ale ne. Obrečela jsem to, přítel mě držel za ruku a šeptal mi, že se to určitě povede, ale musela jsem si to stejně zchroupat v hlavě sama. A aby toho nebylo málo, teď o víkendu jsme byli u jeho rodičů a skorotchýně mi v nějakém tušení nebo co to bylo, povídala, že v krabicích čeká miminkovské oblečení, až zas bude potřeba (přítel má ségru, která má malého syna). Měla jsem co dělat.
Ale dost smutnění, všechny vás zdravím a přeju, abychom se mohly hodně rychle přesunout do těhulkovských deníčků
Zdenula

janine
Stálice 93 příspěvků 30.09.03 22:05

Ahoj holčiny,

právě se ke mně pokradnu plouží „rudá mrcha“, tentokrát si se mnou opravdu zahrává. Asi je to těma pilulema, přichízí pozdě, ale přece........­...Ach jooo.

Petulko, Maru - tak držím palečky aby se testování vydařilo!!!

Vítám novou snažilku Zdeňku a přeji, aby ses co nejrychleji připojilla k těhu deníčku letních miminek.

Bohunko - napsala jsi to moc pěkně. Prostě je to tak, nejsme na nic sami a o to je vše snažší a taky hezčí. Asi tomu nebudeš věřit, ale já mám taky tu vlastnost, že závidím každé těhulce a mamince s miminkem.-)

Já jsem teď v práci úplně rozhozená. Kolegyně těhule se začala notně zakulacovat, už nosí těhu oblečení (moc jí to sluší), nakupuje výbavičku, objednává kočárek, postýlku,… a jakmile se ukáže mrňous kohokoliv z kolegů tak se mě opáčí, zda bych už taky nechtěla? Vzhledem k tomu, že ví, jak jsem na tom zdravotně, tak už jsem jí o samotě řekla, aby se mnou takhle nekomunikovala, protože to není o tom CHTĚNÍ, ale o přírodě. Asi jsem to dostatečně důrazně vyjasnila, takže se mi omluvila.

Hlásím se na sraz, snad vše vyjde. Přijdu tak o půl hodiny později a moc se na všechny těším.

Lucie - včera jsem zapomněla, tak napravuji. Já jsem si též koupila mikroskop na určených plodných dní. Každé ráno jsem byla jak Koperník, zaznamenávala stav, jenže po určitě době mi to připadala téměř totožné a podle mě velmi zá:,–(ně záleží výsledek na kvalitě „oslintání“ přístroje. Kapradí jsem tam měla tak ňák všelijak, Manžel do toho mžoural a prohlásil, že nevidí nic. Nevím na jakém principu má fungovat a to mě vadí, protože ty ovulační testy v lékarně reagují na luteinizační hormon, kterého já mám dostatek, ale naopak nemám dost folikostimulačního hormonu. Takže se ani na ty testy v papírkové podobě nelze spolehnout, protože fakt záleží na podstatě věci. Mikroskopek je v galerce v koupelně a asi tam i zůstane.

Dneska jsem se rozepsala, dík za prostor, všem pěkné sny a zítra krásný den - už je středu, jupí.

Papa Janine

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 01.10.03 07:32

Ahojky holčinky,
srazík ještě uvážím a hlavně uvidím co bude v práci, abych mohla ve středu brzo odejít z práce. Ale chci vás zase moc vidět takže udělám všechno, abych přijela. Teď mě tak napadá, že jsem říkala, jak nebudu jezdit každý měsíc, že je to přece jenom daleko a koukám, že ta dálka vlastně není až tak hrozná, hlavně že vás zase uvidím :-))))))

Mio no ať už tě ani nenapadne že se sem nehodíš, takové myšlenky rychle zaplaš a piš k nám do deníčku.

IVanko vím, že je to moc těžké, ale druhý pokus máte schválený tak seber všechny síly, začni myslet na něco opravdu krásného a hlavně věř, že se to podaří, budu na tebe moc moc myslet.

Leo ty jo tvoje babička je kabrňák, věřím že se těším a pořádně se užijete.

Petulko přeju moc štěstíčka, já ti nevím jestli k testování vůbec dospěju, no uvidíme každopádně ti písnu SMSku a klidně budu testovat i v 6,30 když bude co :-)

Bohun, tak přesně takovou kamarádku mám taky (ale ted´už chvilku přítele má, pššššššššš nechci to zakřiknout, ale přeju jí moc štěstíčka). Stejnými slovy mě taky uklidňovala a nakonec jsme krásně uklidňovaly jedna druhou a bylo nám fajn.
A ta závist nad pupíkama a miminkama ta nás asi přepadá občas všechny.

Romíku vítej mezi námi, teda ty jsi se tu ale dlouho neukázala, no hlavně, že jsi zase zpátky mezi námi :-)))

Zdenulo i já tě tu mezi námi vítám a přeju co nejkratší pobyt a hupky šupky do těhu deníčku.

Janine jsem ráda, že jjsi si to s kolegyní takhle vyjasnila, tak teď už jen pohlaď její bříško pro štěstí a uvidíš, že to vyjde :-)

Mějte se krásně ahojky Maru

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 01.10.03 07:42

Ahojda snažildy!

Tak se nám začíná pomalu lámat týden, huráá! Už bych brala víkend, jsem nějaká zničená :-)

PAVČA - no dobrá, 1. měsíc ti promineme, ale ten další ať je už zakončen // :-D

MIA - že se nehodíš nechci už slyšet! :-)

IVANA - moc, moc ti držim palečky, aby bylo 2. IVF úspěšné.

LEA - tvá babička je úžasná! Hezky jí potom opečovávej.

Petulka - to vypadá vážně nadějně, už se nemůžu dočkat pondělí, kdy oznámíš // KOUKEJ VYDRŽET S TESTOVÁNÍM DO NEDĚLE!!! :-DD (mně se to nikdy nepodařilo…)

BOHUN - máš naprostou pravdu. Ti naši miláčci by mohli vyprávět kolikrát nás museli utěšovat, ale hlavně, že je máme!

ROMÍK - no hurá, žiješ:!! :-)

MONTIČKA - prima, na orchidejku jsme vyzrály, teď ještě nejak „pohnojit“ nás. :-D Měly bychom někde sehnat nějaké hnojivo, abychom se všechny snažilky mohly přesunout do těhulek…

ZDENULA - vítej! Tvými pocity jsme si už prošly všechny… Přeju ti brzký přesun do těhu deníčku.

JANINE - jo kolegové (hlavně kolegyně), občas je to na ránu, co? Ale vyřešila jsi to dobře. Občas je prostě potřeba někoho „usměrnit“.

Tak a k mému trápeníčku. MS stále nikde, mailíkem jsem se poradila s Petulinkou (děkuju!!), abych vydržela do 35. dne a pak vyrazila za doktorkou. Bylo to vyřešeno za mne, včera jsem se náhodou dozvěděla, že má doktorka má stejně tento a příští týden dovolenou, takže doufám, doufám, že MS do konce příštího týdne dorazí, potvora. Že těhotná nejsem jsem si jistá dle BT, jak už jsem psala, kdyby se daly trhat rekordy kdo naměří nejnižší teplotu, tak určitě vyhraju…

Pěkný „lámací“ den v týdnu!!
Kaitlin
PS: Dle posledního sčítání to na srazíku vypadá takto:
Petulinka
Lipka
Lucije
Petulka
Bohun
Romík
Janine
a má maličkost… (už se na vás všechny těším, škoda, že tam nemůžeme být úúúplně všechny snažilky, co jich tu je…no pravda, musely bychom zamluvit celou koblížkárnu.. :-D)

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 01.10.03 09:27

Ahojky snažilky snaživý :-)

Romíku ? to jsem ráda že jsi se ozvala, už jsem se bála že se ti něco stalo

Petulko ? kéž by jsi měla správné tušeníčko a všechny zasloužilé snažilky se přesunuli ?

Bohunko ? opravdu jsi napsala krásná slovíčka, jsme vlastně hrozně šťastné ženské že máme toho svýho vysněnýho prince se kterým chceme mít tu svojí rodinku :-)

Kaitlin ? mrzí mě že tě ta BT tak zlobí mrcha jedna ošklivá :-( No já včera volala tomu doktorovi a řekl mi: hormonální hladiny jsou o poznání lepší ale ještě to není úplně ono, ale po prvním měsíci prý nemůžu čekat zázraky ? no to je teda výsledek. Přitom podle teplot a FF grafu tam ta OVU jistě byla tak jsem z toho jelen. Až tam příští měsíc půjdu zase na kontrolu tak ho pěkně vyzpovídám vezmu grafy z FF a bude muset vysvětlovat.

Holky moje zlatý mějte se krásně

Ahoj Petra

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 01.10.03 10:13

Ahoj, holčiny!
Proč já nikdy toho svého chlapa neposlechnu? Jako kdyby mi neříkal: „Nedělej si ten test tak brzy, budeš akorát nervózní a zklamaná, až ti nevyjde.“ Ale to já ne, já to musela zkusit. Ano, tušíte správně, jsem nervózní a zklamaná - ani náznak druhé čárečky se neobjevil. Ale co, buď bylo příliš brzy, nebo prostě nejsem těhotná. Nakonec, nebyla bych první snažilka se všemi těhotenskými příznaky, že? I když teplota dnes opět 37,2°C, tak to zatím vypadá pořád nadějně. Ale teď už to do té neděle vydržím, fakt!

Bohunko Hezky jsi to napsala. Opravdu jsme všechny už urazily pořádný kus cesty „jenom“ tím, že jsme našly ty naše skvělé chlapy.

Romíku Teda ženská, ne že se nám upracuješ!

Zdenulo Ale no tak, ber to pozitivně! Třeba už příště se zadaří a ty budeš ráda, že tam máš to oblečeníčko tak hezky připravené. A vítej mezi náma, jsem ráda, že jsi se připojila i aktivně a nejen čtenářsky. Věř, že jsme tu i pro tebe!

Janine Ty mi to asi taky nebudeš věřit, ale já taky závidím bříška a miminka :-)))))))

Maru Jak vidíš výše, tak jsem to trochu pokazila, ale každopádně pořád doufám, takže platí neděle 6:30 a uvidíme. Třeba odletím a bude po ptákách (snad ne). Jinak doufám, že u tebe bude co testovat, už by sis to zasloužila!

Kaitlin Jak vidíš, tak jsem nevydržela… Držím palce, ať tvoje MS potvora dorazí, aby ses mohla vrhnout do nového snažení, když tohle nevyšlo.

Petulinko Pěkně pana doktora vyzpovídej, ať ti všechno vysvětlí.

Holky moje, mějte se nádherně a prosím, držte mi palečky.
 Petra

velchi
Kelišová 6955 příspěvků 01.10.03 10:59

já jdu taky, ale přijduzas epozději až kolem 18,00

Misul
Kecalka 120 příspěvků 01.10.03 11:20

Ahojky Berusky,

zacina to tu byt napivave, taky drzim palecky.

Na srazik se pokusim dorazit, ale az po 18.00, doufam, ze tam jeste budete. Driv to bohuzel nestiham, uvidime. rada bych vas videla :)))

Je ahooooj, Romiku, jsem rada, ze o tobe slysim. :)
Berusky, nesmutnete, ja vim,je to dlouhe cekani, ale na konci bude krasny uzlicek stesti a ja vim, ze na kazdou ceka. Az bude ten spravny okamzik poradne se zavrta a uz se vas nepusti. Moc vam to preji, vsem, tak straaaaaaasne moc. uvide vyjde to !

pa

Misa (Misul)
od Brusinky

SIMCIK
Stálice 57 příspěvků 01.10.03 12:57

Ahoj holky !

Konečně mám trochu času na psaní. Víkend byl u mě odpočinkový, protože manžel byl v práci a na mě padla nějaká únava a nechtělo se mi vůbec nic.
Zítra jedeme do Pronatalu, tak snad nám vše potvrdí. Samozřejmě, že jsem nevydržela a udělala si další dva TT a všechny byly //. Tak snad je to pravda. Ještě musíme vyhnat toho streptokoka. Také jsem moc zvědavá kolik miminek vlastně budeme mít, protože před IUI jsme měli 7 vajíček. S manželem jsme se shodli, že je nám vlastně úplně jedno kolik jich bude a co to bude. Hlavně, aby bylo vše v pořádku. V pátek dám vědět jak jsme dopadli.

Montičko ? deníček jsi napsala naprosto úžasně. Měla jsem co dělat, aby mi slzy nestříkaly až na obrazovku.

Lipko ? operaci máš za sebou a teď to půjde určitě samo. Moc ti držím palce.

Ivano ? posílám ti velké pohlazení. Já vím, že je to všechno moc těžké pro nás i pro naše drahoušky, ale mi se nedáme. Tak moc ti to přeji. Budu na tebe myslet a strašně moc držet palce.

Pusinko ? nový deníček je senzační nápad. Doufám, že se přidá spousta snažilek.

Maru, Petulko ? moc vám držím palce, aby nedělní testování vyšlo.

Lea ? teda ty máš senzační babičku, když si troufne letět sama. Moc si jí užij.

Kaitlin ? teda ta tvoje MS je pěkná potvůrka, když tě takhle trápí. Snad už si to konečně rozmyslí.

Zdenulo ? vítej, ale moc dlouho se tu nezdržuj. Připravuje se deníček pro letní miminka, tak hurá do toho.

Mějte se všechny moc krásně. Čauky Simčík

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.10.03 13:22

Ahoj holky!

M i a ? to by mě zajímalo, jak jsi přišla na to, že sem nepatříš. Na takové myšlenky honem rychle zapomeň a choď si s námi poklábosit.

B o h u n ? to jsi napsala hezky a je to pravda. My naštěstí už tu část hledání partnera pro život máme za sebou a teď jenom aby se k nám do bříška nastěhoval mimís.

R o m í k ? to jsi hodná, že jsi opět mezi nás zavítala. Práce určitě počká.

Z d e n u l a ? vítej mezi námi a přeji ti brzký přechod mezi těhulky

J a n i n e ? to je dobře, že jste si to s kolegyní vyjasnily. Moje vedoucí o mých problémech ví /bohužel/ a stejně si občas poznámku typu ?nejsi už těhotná?, neodpustí

K a i t l i n ? i když tohle ti přát nechci, ale když na MS čekáš, tak ať se ji dočkáš bez pomocí doktorky. Co když tvá BT není jedna z těch předpisových a přesto jsi těhulka?. No kéž by

M a r u ? zrovna jsem na Maky myslela, ještě že jsem se podívala k Brusince a tak vím, že je v pořádku

P e t u l k a ? ty jsi netrpělivka netrpělivá : -), že jsi to nevydržela do neděle, ale na druhou stranu se ti vůbec nedivím, když máš ten pocit, že se mimísek zavrtal. Určitě budu držet palce, abys v neděli našla na TT pěkně tlusté //. Hlavně nebuď moc smutná, kdyby se před tebou ty mršky schovaly, uvidíš, že to klapne příště. : -)

S i m c i k ? ty jsi ?nevěřící Tomáš? : -))))). To víš, že určitě mimčo nebo mimča v bříšku je /jsou schovaný/á/ a vám to jen v Pronatalu potvrdí. Přeji ti ať zdárně přemůžeš streptokoka.

My teď žijeme nějak kulturně, byli jsme s manželem opět v kině, tentokrát na komedii Jedna ruka netleská. Pěkně jsme se nařechtali, je to dobrý film na odreagování u kterého není potřeba přemýšlet : -).

Krásný zbytek slunečného dne,

Jitka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »