Snažíme se již 2,5 roku

Snažení

` Ahoj, jsem taby poprvé a nějak se nemůžu zorientovat, tak snad zvládnu napsat svůj první článek. Je mi 30 let a s manželem se snažíme o miminko 2,5 roku. Není to dlouho, ale je to děsně náročné na psychiku. Všechny mé kamarádky mají miminko a tak si říkám, zda to není osud a nakonec nezůstaneme s manželem sami.`

Doktor mi nejdřív dával léky na úpravu menstruace (u mě nepravidelná od začátku), pak ještě nějaká další vyšetření, chodím cvičit podle paní Mojžíšové. Taky na endokrinologii mi zjistili, že mám vysoký testosteron, takže ještě beru lék Siofor. Po 2 letech mi doktor řekl, že mám cysty na vaječníku, ale že by to neměl být problém otěhotnět. Teď poslední dobou už mě cpe na kliniku asistované reprodukce. Musím říct, že mám z toho strach co tam budou se mnou provádět.
Manžel se k tomu staví odmítavě. Pořád mi říká, že to půjde samo, že se musím odblokovat. V poslední době se mezi sebou začínáme hádat a nějak se mi vzdaluje. Cítím to i na sobě, že nejsem už taková usměvavá a přistihla jsem se že se obviňuji, že jsme na h…no a k ničemu a ať si manžel najde jinou ženu se kterou by měl děti. Asi to už nezvládám a mám strach, že nás to s manželem nakonec rozvede.

Asi se lituji, ale já už nemůžu. S nikým si o tom nemůžu promluvit, nikdo to nechápe a každý říká ať na to nemyslím, že to půjde. „Nemysli na to“, taková blbá věta.
Doufám, že tady najdu uklidnění a pocit, že nejsem sama s problémem otěhotnět.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16540 příspěvků 27.08.09 10:23

Cysty na vaječníkách? Myslíš polycystická ovaria? To souvisí s vysokým testosteronem, jsem na tom stejně, jen mně testosteron neléčí. Dělali ti laparoskopické vyšetření průchodnosti vejcovodů? Při něm se dají cystičky odstranit a máš pak větší šanci na přirozené početí, pokud ti tedy nezjistí neprůchodnost.
Centrum asistované reprodukce - nemáš se čeho bát. Udělají ti hormonální profil, vyšetří spg manžela a dle výsledků určí, co je pro vás nejvhodnější.
Jestli chceš, přidej se k nám do Psychiky snažilek, dozvíš se tam co a jak.

 
Myšička1
Stálice 59 příspěvků 27.08.09 10:45

Ahoj Kadlino, máš pravdu polycystická ovária. Laparoskopii na průchodnost vejcovodů mi zatím nedělali, že to až na té klinice. Na ten testosteron mi dali lék Siofor a co 0,5 roku chodím na odběry. Snížil se, ale jde to pomalu.
Můžeš mi poradit jak se dostat do Psychiky snažilek?Dík.

 
Mufina
Extra třída :D 12786 příspěvků 68 inzerátů 27.08.09 10:55

Myšičko,psychika snažilky je deníček hned na úvodní straně emimina. Je to asi 5. deníček osdhora s názvem: eDeníčky-SnažilekPsychi­ka snažilky č.114-Čekání ;-) Jestli tam budeš psát tak nedávej „odpovědět“ ale „vložit komentář“ aby se tvůj příspěvek zařadil na konec stránky.  

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16540 příspěvků 27.08.09 10:59

Na hlavní stránce co vidíš svůj deníček, sjeď o kousek níž a najdi deníček Psychika snažilky - Čekání.
Je nás tam spousta holek, co se s tím pereme, jsou tam holky, které s CAR teprve začínají a taky otřelé IVF harcovnice. No a co nejpozitivnější - máme plán nejméně jedna těhotná za měsíc a za 2 roky co deníček funguje se to nepodařilo pouze jeden jediný měsíc a občas je jich i víc. Zrovna nedávno jsme dělaly nábor, protože se nám to tam vylidnilo do Těhulovin a my zbylé jsme si pomalu neměly s kým psát.

 
yweta
Závislačka 4113 příspěvků 27.08.09 20:21

Možná by vám v CARu pomohli,viděla bys ostatní a věděla,že na tom nejsi takhle sama… Proč se manža tak urputně brání navštívit CAR? Po něm budou chtít pár vzorků krve a pošlou ho na spermiogram…nemá náhodou ta trochu strach,že by mohl problém i na jeho straně… Doufám,že vám to brzo vyjde…CARu bych se určitě nebála…
My se snažíme zhruba stejnou dobu…jednouse mi pořilo otěhotnět, ale v 7 tt jsem potratila…mám zasebou 2 neúspěšná IVF, ale ani ta to nevzdávám… Můžeme se doma s manžou snažit dál, ale moc šancí na úspěch nemáme…tím,že chodíme do CAR tak mám aspoň pocit,že vážně děláme všechno co můžem…konený slovo má sice příroda, ale aspoň jí to usnadňujem,jak to jde…
Určitě tam zajděte aspoň na konzultaci…když se vám tam nebude líbit, tak už tam víckrát nemusíte…vždycky to je a bude na vašem rozhodnutí…
Mějte se krásně a nevzávejte to…
Iveta
PS:jinak já osobně nenávidím větu…jste mladá, příště to určitě vyjde… :o)))      

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32300 příspěvků 28.08.09 12:13

Siofor je lék na cukrovku II typu, tu jsi nám zatajila, nebo o ní nevíš-? bejvá u PCO často, možná ji se to tím snaží léčit. Každopádn myslím, že bys nemela CAR odkládat, minimálně třeba se tam jděte jen vyčšetřit a doktor vám poví, jestli má cenu čekat, až se „odblokuješ“.  My dlouhodobé neplodky obvykle na odblokování nevěříme.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16540 příspěvků 28.08.09 12:37

Pudli Myšička mi už k nám psala, že prý na PCO pomáhá složka metformin, která je i v Sioforu, ale když jsem na to koukala, tak u Sioforu i u léku,který se jmenuje přímo Metformin, je psáno, že už při plánování těhu se musí přejít na jiné léky, tak je to divné, že jí to předepíšou s tím, že by po tom měla otěhotnět.
Vím Myšičko, že si mi psala, že když to pomůže, že toho sníš klidně barel, to chápu - momentálně piju naprosto ukrutně hnusný Alveo, ale musím mít aspoň pocit, že něco dělám, ale já bych z toho spíš pochopila, že při braní tohohle léku při eventuelním těhotenství čekají problém - potrat, poškození plodu, těžko říct, to by možná věděla případně zjistila Pudla.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16540 příspěvků 28.08.09 12:43

Napsala jsem kravinu ne na PCO, ale na zvýšený testosteron!!!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32300 příspěvků 28.08.09 15:45

No nemá se to v těhotenství  brát - ale snad kdyby se to hned p početí vy:,–(ilo - do 17 dne po početí jsou všechny léky neškodné - rspektive fungují „vše nebo nic“, tedy pokud nezabijou, tak ani nepoškodí - což uklidní asi jen velké plodnice, já bych nestála ani o to zabití.

 
Almachiela
Nováček 1 příspěvek 28.08.09 22:34

Ahoj kočko, je mi upřímně líto, co prožíváš, ale všechno co se nám v životě děje, má svůj důvod (i když ho třeba v tuhle chvíli vůbec nevidíme..)
Zkusili jste už nějakou alternativní léčbu?.Osobně doporučuju bylinku  kakost. 

 
 
yuyana
Nováček 3 příspěvky 28.08.09 23:26

Ahoj myšičko,
jenom trochu mentální podpory. Mám ve svém okolí pár kamarádek, které se urputně snažily několik let (inseminace, ivf, různý cvičení, akupunktura no prostě na co pomyslíš). I já čekala na své první mimi 7 let. Teď mám tříletou dceru a čekám druhé z IVF. Jenom jsem ti chtěla říct, že všechnyty holčiny co znám nakonec otěhotněly. Každému to trvá jinak, znám dokonce jednu co se snažila 10 let a teď čeká druhé přirozeně. Takže na tebe taky dojde. Jenom bych opravdu poradila to centrum asistované reprodukce. Chápu, že chlapi k tomu mají větší odpor, chtějí to prostě přirozeně, nebo se bojí co ukáže spermiogram. Ale ve finále je to jedno. Můžu ti říct, že když pak držíš to mimčo v náručí, je ti úplně jedno jak bylo počato. Domluv nějak tomu svýmu, musíš vědět co na něj platí, většina chlapů stejně nakonec udělá co chceme my. Pa a hodně štěstí.

 
verunielka
Extra třída :D 13118 příspěvků 13.11.09 23:20

Miši, tak vydrž, určitě to nějak půjde a vše se vyřeší..Poslední dobou slýchávám hodně že lidi nemůžou otěhotnět…je to asi dobou nebo co, každopádně vydrž!!!! :hug:

 
mattaa  28.06.10 16:56

Dúfam,že sa vám to podarí držím palce mi sa tiež pokúšame už rok a teraz mám isť na operáciu stále sa nedarí..Skús bylinky mne pomohli na cysty odvtedy som nemala ani jednu,najlepšia je alchemilka

 
petua11  25.11.11 14:45
zvýšený testosteron

Ahojte děvčata .. tak jsem tu taky a mám stejný problém, který popisuje KADLINA … cysty na vaječníkách, zvýšený testosteron … doktor je fajn, protože to se mnou řeší už tak brzo, snažíme se totiž pouze 2 měsíce a už teď mi udělal všechna vyšetření, protože ví, že čím dýl to nechá plavat, tím víc je ženská v pr---- a nejde jí to. Já jdu na laparoskopii za týden, tam mi odstraní ty cysty a zjistí průchodnost vaječníků. Pokud to prý bude ok, nasadí mi léčbu na vyvolání ovulace, kterou prostě nemám :-( a potom uvidíme.Přítel jde příští týden taky na SPG a uvidíme. Snad to brzo přijde. Chtěla jsem dát „tchýni“ k vánocům ultrazvuk, no nic, dám ji ho po vánocích :-D :-D :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama