Špatná verze love story II

O životě

Nemohla jsem to pochopit. Všude okolo jsem viděla milující tatínky hladící bříška nastávajících maminek. Tatínky s kočárky v parku. Tatínky doprovázející maminky v ordinaci u gynekologa. Tatínky odhodlané být u porodu svého dítěte. Nic z toho jsem neměla. Bylo mi to všechno strašně líto.

Vím, že jsem se raději měla pořádně naštvat a vzít roha. Pořád jsem měla v hlavě, že přece budeme rodina, že to je i jeho dítě. Nemohu přece miminko připravit o tatínka. Navíc, kam bych šla? Dům byl jeho. Snažila jsem se ho přesvědčit, že dítě je opravdu jeho, jestli mu někdo povídal, že jsem nevěrná, tak neměl pravdu. Prosila jsem ho, ať se chová jako táta. Nezajímalo ho to. Když se mu nepovedlo přesvědčit mě k potratu, řekl, že až prý se dítě narodí, udělá si testy DNA a pak uvidí. Vlastně jsem se na to těšila. Myslela jsem si, že až si potvrdí, že dítě je jeho, všechno bude v pohodě.

Kočárek a všechno pro miminko jsem vybírala sama. Neměl zájem. Jméno jsem vybírala sama. K doktorovi jsem chodila sama. Zařídila jsem dětský pokojík, samozřejmě sama a za své peníze. Koupila jsem auto, protože s miminem bych se z vesnice špatně dopravovala, taky za své peníze. Nezajímalo ho nic.

Měli jsme jít na nějakou společenskou akci. Den předtím, než se měla konat, mi řekl, že tam se mnou nepůjde, že mu dělám všude ostudu a všichni se mu smějí, jakou má doma ku*vu. A šel s jednou holkou, která se na něj zrovna lepila. Ráda bych napsala vysvětlení pro všechny, kteří žasnou nad tím, proč jsem tam zůstávala. Podařilo se mu přesvědčit mě, že jsem opravdu ta špatná a on má ve všem pravdu.

Jednou v noci jsem uslyšela psa, jak se dobývá ven. Šla jsem ho pustit, ale na schodech mi uklouzla noha a vzala jsem to dolů po zádech. Všechna žebra jsem měla naražená. Vylezl z ložnice, díval se, co se děje, a pak se mu ve tváři objevil zvláštní výraz. Po letech jsem pochopila, co to bylo. Byl to výraz pravé nefalšované radosti a uspokojení.

Narodila se mi krásná holčička a měla se čile k světu. Když nás po třech dnech pouštěli z porodnice, ani se neobtěžoval pro nás přijet, musela jsem zavolat mému tátovi, aby nás odvezl domů. On přišel z práce a jediné, co mi řekl, bylo: „Je tady bordel, ukliď to tu.“ A zase někam odešel. Na testy DNA nezapomněl. Když zjistil, že je dítě jeho, nekonala v jeho chování žádná změna. Asi je zbytečné psát, že se nechoval jako tatínek. Nikdy si miminko nepochoval, nikdy nás nedoprovodil k dětské doktorce, a že by měl zájem se nějak finančně podílet, to taky ne.

Nastalo období megalomanských úprav domu. Najednou se u nás objevily zástupy zedníků, domíchávače přijížděly jeden za druhým. Když jsem se ho zeptala, co se to děje, co hodlá stavět a kolik to všechno stojí, odbyl mě, že mi potom nic není, že to platí on. Dovolila jsem si vytknout mu, že takhle nevypadá chování lidí, kteří spolu žijí. To jsem si dovolila moc. Vykonstruoval další problém. On je úplný chudák, protože jsem se nastěhovala do jeho domu. Jak on k tomu nebožák přijde, že si manželka dovoluje bydlet v domě, který nekoupila? Poukazovala jsem na to, že jsem kupovala spoustu zařízení, platím náklady na domácnost, navíc jsem teď na mateřské, tak co chce řešit, vždyť to teď ani nejde. Říkala jsem mu: „Počkej, až mi skončí mateřská, začnu chodit do práce a můžeme řešit společné bydlení jinak“.

Nechtěla jsem čekat. Vrátila jsem se do práce, když měla dcera rok a začala nosit víc peněz. Výsledek byl asi takový. Doma byl binec a málokdy navařeno, protože jsem nestíhala pracovat a starat se o malé dítě i o domácnost. „Seš prase, hnusná špinavá cikánka, zdechnem tady v hnoji“ byla odměna za pracovní nasazení. Když jsem opravdu nestihla uklidit, zavolal si domů kamarády a nechal se litovat, jaký je nebožák, že ta jeho nejenže je děvka, navíc neuklízí, jak v tom má žít takový čistotný člověk jako on? Že by mohl uklidit, to ho nenapadlo. Po nocích jsem vařila, protože když doma náhodou nenašel plné hrnce, mazal na večeři k různým známým, kde plakal, jakou má děsnou ženu, která ho trápí hlady, někde pobíhá a ani mu neudělá jídlo.

„Dům jsem prodal,“ oznámil mi, „do konce měsíce se musíme vystěhovat. Najdi si, co chceš.“

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 15.05.12 06:47

Šmejd jeden,co na to říct.Na každou svini se vaří voda.Ale ty to zvládneš.Zvládneš se postarat o sebe i o maličkou.Moc štěstí vám do života posílám :hug: :hug: :hug:

 
Jenika  15.05.12 07:11

No já nevím, ale proč román na pokračování. Finančně soběstačná, auto atd. a přesto zůstávalas, mě to příjde zvláštní.

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.05.12 07:17

Na to se nedá ani nic napsat, ale máš můj obdiv, že o tom dokážeš psát, já bych se styděla, že jsem se nechala takhle ponižovat a týrat, ale je dobře, že o tom mluvíš, třeba to aspoň jednu ženu varuje.

 
Messina
Stálice 80 příspěvků 15.05.12 07:19

Tvoje deníčky mě zozžhavují do běla. Fakt nechápu, proč si s takovým člověkem byla. Dobře, že si nechala ponižovat sebe, některé ženy to holt k životu asi potřebují, ale jak sis asi myslela, že se jednou bude chovat k tvé dceři? A jak píše maminka nade mnou- když si měla peníze na vybavení pokojíčku, na auto, proč si proboha neodešla ??? A rodiče máš evidentně taky, tak tomu už nerozumím vůbec. Já bych nikdy nedovolila, aby mé dítě vyrůstalo v takové rodině.
Asi si čekala, že tě budou všichni litovat, ale já teda ne, promiň, jsi hloupá…

 
marunka05
Závislačka 2945 příspěvků 15.05.12 07:20

:-(.to mě mrzí,ale ty si se měla odstěhovat dávno,takový jednání bych nestrpěla ani minutu!!!!Snad najdes bydlení a bude ti lépe.Mylsím,že lepe ti bude kdekoliv jen ne s ním.

 
Anonymní  15.05.12 07:24

já se těším na pokračování

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 15.05.12 07:50

deníček krátký, nechápu proč je na pokračování.
Chápu, že někteří chlapi dokážou ženskou přesvědčit, že ona je ta špatná, ale..... mám svou hrdost a ty ses nechala ponížit až na úroveň hadru. Nikdy bych nedovolila aby se můj partner ke mě takhle choval. Přijde mi to až na sebetrýznění. Čekala jsi na porod a testy, tak proč jsi čekala další rok, nastoupila do práce - vždyť to nikdo neocenil a pardon, nejvíc to odnesla tvoje dcera - matka aby ukázala partnerovi, že ona dokáže vše odešla od dítěte (chápu ženy, které prostě musely, ale tys nemusela) a stejně jí partner odkopnul.

 
Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 15.05.12 08:15

Je to opravdu zmetek. Ale tebe nechápu, už dávno si měla být od něj. Hodně štěstí :hug:

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 15.05.12 08:23

I já se moc těším na pokračování. Máš můj obdiv. Už při čtení prvního deníčku jsem pochopila, že jsi se z jeho vlivu vymanila. A když čtu dnešní pokračování…nemělas to vůbec jednoduché. Ty, které tvé jednání nechápou, nikdy nic podobného nezažily, protože by pak nesoudily. Každý jsme nějaký. Důležité je, že jsi to dokázala! :hug:

 
Valusatko
Povídálka 27 příspěvků 15.05.12 08:26

Ja nechapu,jak nektere z vas mohou pani odsuzovat.Mozna jste natolik silne a libit byste si to nenechaly,ale ne vsichni jsme takovy!! Kazdy je jina povaha.Do takove situace jsem se nikdy nedostala,ale vim co to je,doufat, ze se situace zlepsi,to s clovekem dokaze udelat vecí!!Neodsuzu­ji,nekritizuji, jen preju hodne sil,abyste se odrazila ode dna tim spravnym smerem. Drzim pesi!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 15.05.12 09:19

Děkuju za podporu. Píšu to proto, že se za a) potřebuju z toho vykecat, což je asi hlavní smysl většiny deníčků za b) pro informaci, co se může někde v rodině dít c) kdyby to pomohlo aspoň jedné ženě, ktewrá je v podobné situaci, byla bych ráda. O lítost nikoho neprosím a ani se nelituju. Souhlasím z těmi, kteří mi vytýkají, že to byla moje blbost, ano byla. Proč jsem s ním zůstávala? Nejdřív jsem uvěřila jeho iluzi o tom, jaký on je ideální partner a potom ze strachu, co by udělal, kdybych odešla, ze strachu z jeho výhružek a ze strachu, že bez něj bych nemohla být, že se fakt nehodím ani na hnůj. Tohle ale nemá cenu vysvětlovat někomu, kdo si tím neprošel a nechce to zkusit pochopit. Myslím, že na netu je dost informací o domácím násilí a psychické manipulaci a průběh je hodně podobný. Oběť je natolik ponížená a vystrašená, že dlouho odejít nedokáže.

Příspěvek upraven 15.05.12 v 09:20

 
ledovecek
Kecalka 295 příspěvků 15.05.12 09:20

Co rici, svine nad svine,ber nohy na ramena a hlavne mu zakaz jakykoli styk s ditetem, byl prce jen darce, protoze do otce mel daleko.

Příspěvek upraven 15.05.12 v 09:24

 
ledovecek
Kecalka 295 příspěvků 15.05.12 09:22

Ja to znam, mela jsem otce alkoholika a terorizoval celou rodinu,mamka nas ale ubranila a my tedka zijeme slusne a sporadane a mame rodiny,snazime se byt dobri rodice a chceme,aby to nikdy nase deti nepoznali,ale nemohu rici, ze to na me nezanechalo nasledky.

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 15.05.12 09:30

Proč by to nemohlo být na pokračování, co je špatné, na tom, že je deníček krátký??? Každý snad může psát jak chce a co chce ne?
Makino přeju hodně štěstí do života Tobě i dceři!!! Z deníčků mi stávají vlasy hrůzou a ježí se mi chlupy… :pocitac:

 
Filipkova maminka
Povídálka 16 příspěvků 15.05.12 09:37

Někdo by odešel hned ,někomu to trvá déle,každý je jiný. Důležité je,aby ses z toho dostala a začala žít,tak jak si zasloužíš.Přeji hodně sil :)

 
katyca
Závislačka 3377 příspěvků 15.05.12 09:43

No já ti jen přeji, aby bylo lépe :hug: , a ty se odhodla osamostatnit, a neřešit takového sobce jaký je tvůj manžel. :cert:

Ta reakce na PETORKA - nevím proč mi tam zkočila?

Příspěvek upraven 15.05.12 v 09:49

 
Mrazivý dech
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 15.05.12 10:18

takové kreatury by se měli střílet jako škodná :pocitac: , doufám, že už je líp :hug:

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 15.05.12 10:57

Mám pocit, že ty, co tu odsuzují se moc neliší od toho pána, který je v deníčku popsán. Chápu to tak, že pohár asi přetekl. Je to dobře. I když si každé dítě zaslouží tátu a rodinu a ty jsi udělala víc než maximum (logický nesmysl, že :oops: ? )proto, abys jí zachovala, tak lepší pro vás obě bude být bez něj. Nezaslouží si vás. Ani jednu. A třeba jednou přijde nějaký princ, který vás bude obě chtít a vy si budete užívat. MOc vám to přeju. S princem i bez prince.

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 15.05.12 11:06

I ja se moc tesim na dalsi pokracovani :kytka:

Příspěvek upraven 15.05.12 v 11:06

 
Sisi90
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 15.05.12 11:35

Já si o sobě myslím, že jsem dost hrdá, ale bohužel dokážu pochopit, když vás někdo degraduje do role špinavýho hadru. Bohužel ve většině případů dáváme přednost citům před rozumem a pak to podle toho vypadá :nevim: Ale to nic nemění na tom, že každej chlap, kterej se takle dokáže chovat k ženě je šmejd!! :evil:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 15.05.12 12:04

To je ale zmetek. Začínám se těšit na trojku, kde bude jak si nakopala prdel! :pocitac:

 
Trolíci
Závislačka 4233 příspěvků 15.05.12 12:39

Ahoj, nevím jestli to není hloupé to takhle napsat, ale asi je dobře, že dům prodal a řekl ti tohle, kdo ví, jak dlouho by jsi s ním ještě byla. Stejně jak píšeš jsi ai soběstačná, takže vám bez takového kreténa bude lépe =)

 
Alenaxxxx  15.05.12 12:44

Je to šmejd. Divím se, že měl kolem sebe tolik podobných šmějdů přitakávačů, kteří ho litovali. To jste asi nějaká zvláštní vesnice.

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 15.05.12 12:53

Já jenom žasnu. Přijde mi to jak špatný film nebo sen. A kamarádi a rodina za tebou a holčičkou nejezdila? Nějaká podpora a zájem?

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 15.05.12 12:54

Ahojky. Doporucuju v prve rade na socialku a podat soudni zakaz styku s otcem ditete. A jeste bych si zasla na bytovy odbor a podat si zadost o byt. :-))

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 15.05.12 13:01

:pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: ratsi to nebudu komentovat!!! mam vztek :pocitac: :pocitac: :pocitac:

 
cvikinka
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 15.05.12 13:17

sorry,ale ať chcípne,to je hrůza takhle se chovat,úplně mě to zvedá ze židle

 
An.93
Povídálka 35 příspěvků 15.05.12 13:27

Sem se teď teda pěkně vytočila,s takovým ani nemůžu řict čim, bych nebyla ani vteřinu !!!Co si neuděláš,to nemáš,že…Vždyť ty ho ani nepotřebuješ,co by jiní za takovou ženskou dali!!Tohle neni chlap ani táta pro vás dvě ! :( Máš můj obdiv,já bych tohle nevydržela !Držim vám pěstičky a přeju vám mooooc štěstíčka a ať jste zdravé! :hug: :hug: :*

 
xsaleen
Echt Kelišová 9026 příspěvků 15.05.12 14:01

ten začátek mi něco připomíná… ano mě.. vše jsem si vyřizovala sama, po doktorech sama, u porodu sama.. všechno sama, nakonec jsem taky sama zůstala..navíc se mnou ted každej voře, a já to snáším čím dál hůř

an.93omlouvám se, místo nový komentář jsem zvolila reagovat.. :nevim:

Příspěvek upraven 15.05.12 v 14:02

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 15.05.12 14:13

Deníček je krátký, ale asi proto, že příště nastane zlom, ne? Sice byl manžel pisatelky opravdu odporný, ale já se jí nedivím, že neodešla hned … pokud jí dostal do hlavy červíka pochybnosti, že opravdu je strašná manželka, tak spíš mu chtěla všechno vynahradit, aby měli zase fungující vztah. Už kvůli té maličké chtěla úplnou rodinu!
Upřímně je mi to hrozně líto, ten chlap je fakt šmejd!!!! Zasloužil by pořádný pád na hubu!!!!!!! Už se nemůžu dočkat happy endu :-) :kytka:

 
denca29
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 15.05.12 14:41

Hele na kolik deníčků to ještě máš? Napiš knížku :-) takhle je to horší než telenovela :-)

 
Verun83
Kelišová 5696 příspěvků 67 inzerátů 15.05.12 14:41

ubožák to je, ten jednou tak narazí, že se ani nestihne nadechnout …

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 15.05.12 14:41

To je vážně šmejd :cert: :cert: :cert: :cert:
Jsem zvědavá na pokračování :kytka: :hug: :hug: :hug:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 15.05.12 15:10

@denca29 :pankac: taky se tesis na dalsi?

 
Kiara77
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 15.05.12 15:16

Ja si to dovedu dost dobre predstavit, ze z takoveho vztahu je tezke odejit, protoze jsi byla tak ponizena. Hrozne se tesim na happyend!

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 15.05.12 15:31

Možná bys autorko měla psát i druhou stranu mince - předpokládám, jak to tak u násilníků bývá, že na jednu stranu byl nechutnej a na druhou stranu ti tvrdil, jak tě miluje a jak je rád, že tě má??? Protože tohle tady nepíšeš a příběh na mě působí tak, že ses mu tam opravdu nakýblovala, zatímco on tě tam dávno nechtěl… :nevim:

 
Lucmic
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 15.05.12 16:24

No jo, je to děs co někteří manipulátoři s ženskou dovedou :cert: tleskám, žes to dokázala a že o tom můžeš takhle psát! :potlesk: těším se na dalčí díl(y) a hlavně na ten šťastný konec !!! :dance:

 
Baruna123456  15.05.12 17:18

Zaujala me veta na zacatku „nemohu prece miminko pripravit o tatinka“…svata prostoto:-D tatinek neni vzdy ten co pustil spermii, prava uloha teprve zacina. Je to ten, kdo se stara. Ale neni mysleno jen o dite, zejmena je to ten, kdo chrani jeho mamu. To je jedna z nejlepsich veci, co muze pro dite udelat. Jen pis dal, at to treba nekomu v podobne situaci otevre oci. Tvemu tatovi treba nebylo divne, ze volas jemu? Zmiz hodne daleko a prej ho te krave, co s nim sla ven parit a protoze jste vesnice, jiste vedela, ze ma doma zenu s ditetem. Hodi se k sobe…sobecky rozmazleny fracci, dusevni vampiri co obvinuji ze sve neschopnosti kde koho. Uvarila bych mu po nocich leda Marysino kafe. Drz se!

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19567 příspěvků 15.05.12 17:41
:pocitac: :pocitac: :pocitac:
 
radúna
Extra třída :D 11334 příspěvků 15.05.12 17:46

Už ať vyjde další díl…Toto je jeden z nejlepších deníčků, jaký jsem četla. Když pominu tu hrůzu, který obsahuje.
Fakt jsem napnutá jak kšandy u gatí......

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 15.05.12 17:53

Sice jsem v takové situaci nikdy nebyla, mohla bych tvrdit, že jsem příliš hrdá a mám se ráda na to, aby se mi něco takového přihodilo, jak si myslí většina z nás…ale vím, že to není pravda. Ono je těžké zpozorovat ten začátek, člověk je zamilovaný a snaží se být tím nejlepším partnerem a ten manipulátor toho zneužívá, nenápadně ho začne přesvědčovat o tom, že je nula…Až uvěří skoro každý. Kdo neprožil, nepochopí.
Hodně sil, obdivuji každého, kdo se z něčeho takového dostane :kytka:

 
radúna
Extra třída :D 11334 příspěvků 15.05.12 18:07

Vy, co nerozumíte nebo nejste schopné pochopit, jak je domácí násilí manipulativní děs, pusťte si třeba zpověď paní Kamily Velikovské, která si odkroutila trest za vraždu manžela.
http://www.ceskatelevize.cz/…-velikovske/
Hlavně tu část, kde popisuje, jaké on v ní uměl vyvolat pocity méněcennosti apod.
;)

 
brisco
Závislačka 2877 příspěvků 15.05.12 20:05

Asito byla Olga Sommerová, kdo řekl: Mysleli jsme si, že když přijmeme zákony, vyškolíme policisty a zřídíme azylové domy, tak domácí násilí potlačíme. Ale ukazuje se, že pes je zakopán mnohem hlouběji. A tenhle příběh to dokazuje. Pisatelce fandím, zřejmě to už vyřešila.Ale stekně hrůza, co psychopatů běhá mezi lidma :evil:

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 15.05.12 20:10

toto mi pride ako nepodareny vtip… malokedy vyjadrujem kritiku, ale neviem, ci ty si nebola viac blba ako on. On je hulvat, to je fakt,ale ako sa da takemu cloveku verit? keby si s nim bola pre prachy a komfort, to chapem, ale z dennjicka mma dojem, ze nie si zrovna na pokraji chudoby… takze najst si nejkae byvanie nemusel byt preteba problem… ale co uz, co sa stalo, to sa neodstane :think:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 15.05.12 21:23

@ledovecek To jsem ráda, že jste se z toho dostali. Odešla jsem dost brzo, děti jsou malinké, takže si ho snad ani nebudou pamatovat. To si piš, že se s ním nechci už nikdy potkat a držet od něj děti co nejdál.

Příspěvek upraven 15.05.12 v 21:23

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 15.05.12 21:24

„spolušmejdi“ byli vesměs z města. Na té vesnici ho místní ani neznají.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 15.05.12 21:25

@denca29 přístě už končím :mrgreen:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 15.05.12 21:26

@xangel87 Není to ten typ násilníka, co přijde nakalenej z hospody, dá staré přes hubu a další den se jí omlouvá a nosí kytky. Tomuhle zmetkovi vyhovovalo, že měl doma otroka a pracoval na tom, aby otrok makal a moc se nebouřil.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 15.05.12 21:28

@marhulka13 Jo byla jsem blbá, mohla jsem si něco dávno sehnat a být v pohodě mnohem dřív. To bych ale nesměla být přesvědčená (jím), že takovej debil jako já nemůže sám skoro ani na záchod.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 15.05.12 21:30

Jakej barák v Praze? :nevim:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama