Sport při umělém oplodnění

Ostatní
  • emimino
  • 07.03.02

Lze dále aktivně sportovat, pokud žena má podstoupit nebo již podstoupila umělé oplodnění ?

Milá Šárko,
Zdravím a chtěla bych poděkovat za tyto stránky, které moc ráda navštěvuji.
Jmenuji se Lucka. Mám před 1. pokusem IVF. Můj manžel má velice špatný spermiogram. Já bych měla být v pořádku.
Od dnešního dne jsem si začala aplikovat nosní sprej Synarel. Třetí den menstruace si začnu píchat hormonální injekce.

Prosím o zodpovězení dotazu, jestli mohu v tomto období sportovat. Jsem cvičitelka aerobicu. Hodiny jsou dost náročné a probíhají 3× týdně.
Nebo mám být raději v klidu? Prosím o radu jestli můžu zvolit nějaký jiný sport.
Jsem na pohyb zvyklá a dost mě drží psychicky nad vodou.
Jestli to ovšem představuje nějaké riziko určitě to bez sportu vydržím.
Mnohokrát děkuji za odpověď

Ahoj Lucko,
nejsem odborním, takže Ti mohu sdělit pouze svůj názor.
V době před IVF bych neměla ze sportování žádné obavy.
Po zákroku ale raději se sportováním počkej až na výsledek.
Zejména aerobik není vhodný v době těhotenství - raději bych viděla plavání nebo jógu, kalanetiku (i zde jsou ale možné jen určité druhy cviků).
O vhodnodti sportu se ale poraď s lékařem, který Tě má v Centru na starosti - má mnohem větší zkušenosti než já a hlavně zná Tvůj zdravotní stav.
Držím palce a budu na Tebe moc myslet Šárka

Váš příspěvek
monajska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.02 10:45

Ahoj Luci,
zdravím Tě, přeju Ti hned na začátku, aby Tvé 1.IVF bylo úspěšné. Já osobně jsem během hormonální přípravy nesportovala, protože po injekcích jsem byla strašně unavená a tak jsem ani neměla chuť na sport.( každé tělo na hormony reaguje jinak). A po transferu embryí jsem jen lenošila. Nedělala jsem nic, co by mělo uškodit miminkám, aby se dobře uhnízdili. Pohoda, klid, knížky, křížovky, časopisy, televize, video. Hlavně se nepřetěžovat, a to jak fyzicky, tak psychicky. Určitě se za bližší informace zeptej svého lékaře. Můj lékař mi řekl, že každé podařené těhotenství po IVF je rizikové. A že budu muset minimálně první 3. měsíce sport úplně ze života vypustit.Jsem po 2.neúspěšných IVF ( ale pevně věřím, že to po třetí vyjde). A teď se léčím po laparoskopické operaci dělohy, tak Ti moc držím pěstičky, ať ti to vyjde.
 Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.02 13:58

Ahoj Lucko,
nejdříve Ti také přeji, aby jste při IVF byli úspěšní. Jsem po prvním IVF a také jsem se zajímala o to , zda je možné při aplikování injekcí sportovat. Můj lékař mi sdělil, že to možné je, a že sama uvidím, jestli se na sport budu cítit nebo ne. Já jsem injekce snášela docela v pohodě a sport jsem tedy nevynechala. Samozřejmě po embryotransferu jsem už byla v klidu a také jen tak lenošila.
Přeju Ti hodně úspěchů a pevné nervy
Ahoj Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.02 15:31

Ahoj Moniko,

děkuji moc za radu a podporu. Již mám vše za sebou a bohužel to nevyšlo. Jsem na tom psychicky dost špatně, ale snad se to zlepší. Musím doufat. Také ti moc držím palce a když budeš mít chuť napiš jak se daří.
 Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.02 07:33

Luci,
drž se, je to šok, já vím. První neúspěch je nejhorší. Musíš vydržet, neboj přebolí to a za chvilku budeš mít chuť zkusit to znova.
Doporučuji Ti vzít si pár dnů dovolené a odjet někam. Na 2-3 dny. A jinak proběhlo všechno dobře? Na hormony si reagovala dobře? Kolik jste měli embryí a jak dopadl transfer?? Neboj doktoři zjistí, proč se to nepovedlo a bude líp. Je mi to moc líto. Kruci vím jak to bolí,drž se a až budeš zase na netu, tak se ozvi. BuĎ moc silná. Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.02 14:49

Ahoj Moniko, Děkuji moc za zprávičku, udělala mi velkou radost. Začínám se pomalu sebírat. Ptáš se jak to probíhalo?
Vše bylo nad moje očekávání dobré až do odběru vajíček. Odebrali mě jich 10 což bylo dobré. Když jsem se probudila z narkózy bylo mě strašně zle, bolelo mě břicho a cítila jsem se hrozně nafouklá. Vajíčka se oplodnila jen dvě (manžel má horší spermiogram). Za dva dny po odběru mě je zavedli nazpátek. Na nic se mi nikdo neptal. Břicho mě bolelo pořád a měla jsem 4 dny zácpu. Na to jsem upozornila a byl mi dán čípek. Přijeli jsme domů a já zůstala ležet. Bolesti se horšili. Šla jsem k doktoru. Myslela jsem si, že mám zánět močových cest. Ten mám často. Dali mě urologický čaj. Bolesti neustali, ale naopak. Tak mě po 4 dnech poslali do nemocnice. Měla jsem hyperstimulační syndrom.
Dalsí 4 dny v nemocnici. Pořád naděje, že to bude dobré. Za týden kontrola z krve a nic. Prázdno. No hrůza. Nemusím ti nic povídat. Jistě víš jak to všechno chutná. Když budeš mít chuť napiš mi jak si vše snášela ty. Kdy budeš v pořádku po té operaci. Budu moc ráda. Děkuji a měj se hezky Lucie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.02 21:10

Ahoj Luci, jsem ráda, že se dáváš do hromady. Musíš holka, nic jiného nám nezbývá. Ani nevíš, jak je mi smutno z dopisů, kdy člověk moc chce dětičky a ono nejde. Vím, čím procházíš a je to strašně velký nápor. No. S tím hyperstimulačním syndromem je to hnus, já jsem při 2.IVF měla náznak, v nemocnici jsem neskončila, ale měla jsem 40 vajíček a po odběru jsem dostala nějaký kapák na obnovení vaječníků. Já jsem celkem úplně v pohodě, jen ty dětičky mi chvílema chybí. Ale teď beru nějaké léky na obnovení děložní sliznice a pak se uvidí, co a kdy bude dále.
Luci, jestli budeš chtít, tak mi napiš na monajska@seznam.cz ať zbytečně nezatěžujeme ostatní. Moc ráda pomůžu, s čímkoliv budu moct.
Zatím se měj moc pěkně, přeju Ti,abys vstoupila do těchto krásných jarních dnů pravou nohou a neboj všechno dobře vyjde.
Ještě mě tak napadá, zkoušeli jse bylinky pro manžela?? Na www.finclub.cz mají selen a prostamax na plodnost pro chlapy.
Měj se a určitě napiš.
 Monika

Nikkina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.10 11:06

Ahoj
zrovna se pripravuju na ivf (7.den si picham Puregon). Az do vcerejska jsem se citila fyzicky celkem v pohode a sportovala jsem. Normalne hodne sportuju, ale vcera jsem jela na kole a v noci jsem skoro nespala, jak me bolelo bricho. Tak jsem pochopila, ze to se sportem asi nebude ruzovy, to ale nevadi, hlavne aby to vsechno dobre dopadlo.

Vložit nový komentář