Správný chlap vždy všechno důležité prospí

V životě přichází chvíle, kdy nás příslušníci drsnějšího pohlaví překvapí (většinou nemile) a my si povzdechneme: „Chlapi, chlapi. S nimi těžko a bez nich ještě hůř.“ Vidím to i na svém malém synovi, protože nebylo mu ještě ani rok a už mi dokázal, že chlap je opravdu tvor zvláštní a že vždy dokáže ženskou překvapit. Ale posuďte sami, snad vás to i pobaví.

Správný chlap vždy všechno důležité prospí

Bylo to asi sedm týdnů po porodu. Mládě mi vesele rostlo, nálady po šestinedělí postupně odcházely do ztracena a nám přišla z magistrátu města pozvánka na vítání občánků, na které jsem se moc těšila. Hned jsem mláděti koupila sváteční bodýčko a kalhoty, aby tam šel svátečně vystrojen, je to přeci jen jednou za život. Já vím, že to nemohl chápat, ale v těch prvních letech je dítě vystaveno situacím, které nechápe, ale pak v dospělosti je rádo za každou vzpomínku. A já jako maminka si to užiju i za něj.

Nadešel den D. Já byla od rána jako na strunách, manžel byl taky lehce nervózní a malý se tvářil, že je mu celkem jedno. Nepočítali jsme však s jednou věcí. Cesta autem na místo konání netrvala vůbec dlouho (asi jen 10 minut), ale drcání v autě a pak ve vajíčku malého zaručeně uspalo. Přišli jsem tam a doufali, že možná ho hudba nebo proslovy probudí, ale kdeže!! Na úvod děti z umělecké školičky zpívaly a náš mladý nic, pak proslov starosty a náš mladý nezájem, pak podpisy rodičů do památné knihy a mladý nic se neděje, pak gratulace a mladý měl pořád půlnoc. S manželem jsem si ho různě předávali při podpisech, při focení, při gratulacích a předávání dárků, ale mládě se rozhodlo, že to nic není, spát bude asi lepší.

Nejlepší bylo, když bylo na závěr památné focení v kolébce a nám řekli: „Teď pojďte i vy, s tím spícím dítětem.“ Rovnou mohli říci s „tím spícím Růžou“. Vyfotili nás, malý má na každé fotce zavřené oči, přitom je má tak hezké, ale co se dá dělat. Všechno to prospal, po příchodu domů byl pochopitelně do večera vzhůru, ale to už se nic nedělo.

Pak druhá příhoda, bylo to na Mikuláše. Naším městem měl na koni projít Mikuláš i se svojí družinou. Měl to být první Mikuláš, kterého by synek alespoň trochu vnímal. Tak jsem ho dala do kočárku a jeli jsme. No, kočárku bylo na pěší zóně hodně. První Mikuláš, to je zážitek! Nutno dodat, že malý byl od rána vzhůru a skotačil, blbnul, hrál si, pomáhal mi při pečení a vaření, ani chvilka oddechu. Čekali jsme na Mikuláše, až projede kolem nás, už jsem ho z dálky viděla, podívám se do kočárku, a ne!! Malý právě usínal, tak jsem ho trochu pošmrdlala po tvářičce (tak do dělali v porodnici, když usínal při kojení, dokonce i u toho usínal), ale nepomohlo nic, tvrdě usnul.

Mikuláš i se svou družinou projel, pak na ulici bylo plno dalších Mikulášů, čertů a andělů, ale náš mladý spal. Vzbudil se až v autě. Tehdy mi švagrová řekla, že ten jednou prospí i svůj vlastní sobáš. Když se ho bude oddávající ptát, zdali si bere přítomnou, tak přijdu k němu, vzbudím ho a řeknu mu, že nastal čas říct ANO. A může spát dál.

Takže mít syna je opravdu zážitek. Nikdy nevíte, čím vás ten zvláštní tvor překvapí.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
111
26.5.21 00:35

My máme doma druhý extrém, který do půl roku spával max. 20 minut v kuse, zato řvát vydržel klidně tři hodiny :). Takže nad vítáním občánků jsme ani neuvažovali v rámci zachování duševního zdraví všech zúčastněných. Nicméně si dobře pamatuju na našeho prvního Silvestra, kdy jsme po hodinovém marném uspávaní ve 23.00 naložili drahouška do kočárku a vyrazili do ulic. Malý za zvuků petard usnul asi do pěti minut a my měli romantickou noční vycházku. Samozřejmě, kvůli bezpečnosti jsme se před půlnocí vrátili domů a novoroční ohňostroj mělo naše zlatíčko místo bílého šumu uz v postýlce :mrgreen:

  • Zmínit
  • Nahlásit
333
26.5.21 05:21

@Tosjamx
Byli chvíle, kde jsem uspávala i několik hodin a prosila ho, ať už spinká, ale zrovna tehdy, kdy opravdu nemusel, tak vytuhnul. A někdy ho uspal jen puštěný fén na vlasy, ten u nás frčel :lol:

  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
26.5.21 06:50

A to já bych zase byla ráda, že spí a neřve. :lol: stejně si to nebude pamatovat tak o nic nejde. :)

  • Zmínit
  • Nahlásit
333
26.5.21 07:01

@Dara90
No, jedno dítě tam trochu řvalo, ale jde o to, že má tak hezké kukadla a rošťácký pohled od malička a na všech fotkách má zavřené oči.

  • Zmínit
  • Nahlásit