ŠPUNTÍCI 10. časť ? Máme doma perpetum mobile.

Rodičovství

Ahojte Špuntíci ! Tak tu máme leto ako má byť. Slniečko páli presne tak, ako sme si to ešte pred týždňom želali ? u niektorých možno ešte o trošku viac. Na oblohe ani mráčka. No a neviem ako Vy, ale ja neviem, čo si mám s tým našim špuntíkom počať. Odkedy začalo byť teplo ako keby ožil a má o 150% energie viac ako doteraz.

Začína to hneď ráno. Keďže Kristián vstáva už o šiestej, tak o pol deviatej strašíme na piesku. Samozrejme nikde ani noha ? koho by tak skoro ráno bavilo plácať bábovky ? a to sa Kristiánovi nepáči. Vysypem hračky do piesku a špuntík sa na ne pozrie úplne bez záujmu a rozhodne sa pochodovať po detskom ihrisku. A tak hodinu pochodujeme a zbierame všetky kamienky, špaky, odhodené slamky, fľaše od minerálky… no proste všetko ?zaujímavé?. Ja sa mu stále snažím vysvetliť, že je to fuj a že sa to nepapá, ale asi to ešte chvíľu vysvetľovať budem. V momente, keď tam začnú prichádzať deti, tak mi musíme domov, pod sprchu a spinkať.

Po hodine spánku a jedle nasleduje to isté. Ešte som teda neobjavila detské ihrisko v okolí, kde nesvieti o jednej slnko, takže poobedňajší výlet je dosť náročný. Väčšinou zakotvíme na nejakom nezaujímavom piesku a zase sa bavíme maximálne s nejakým ?havom?, ktorý robí Hav, Hav, pretože väčšina detí v tom čase spí. A to ho tiež veľmi nebaví, takže mamka chytro vymysli niečo, to je jedno čo, ale hlavne to musí byť veľká zábava. Zatiaľ vyhráva hra na chytačku. Musí to ale byť pri nejakej lavičke alebo múriku, aby sa Kristián mohol držať, keď ho naháňam a on sa mi snaží utiecť.

No nebudem sa ďalej rozpisovať o našom dennom programe, isté však je, že Kristián sa rozhodol poobede nespať. Ranný hodinový spánok je jeho jediným oddychom za celý deň. Nechápem kde berie tú energiu, ale o deviatej večer vystrája a smeje sa ako keby bolo 9 hodín ráno. Baví ho úplne všetko a neexistuje ho dostať do postele. Dokonca nechce ani kojiť - to sa ešte nestalo. Teraz sa však rozhodol, že večerné kojenie je strata času, ktorý môže využiť napríklad lozením za loptou, alebo vyskládávaním už 100× upratanej zásuvky. Keď sa manžela náhodne spýtam, či nevie po kom je taký aktívny, pozrie sa na mňa so smiechom a pripomenie ako bolo kedysi na dennom poriadku, že som neobsedela ani chvíľku a aj pri pozeraní telky som poskakovala po gauči. No teraz sa mi to pekne vracia. A ja by som si tak rada chvíľu kľudne posedela, ale nedá sa. A tak zisťujem, že asi máme doma perpetum mobile. No nejde mi do hlavy, kde sa to v tom našom malom špuntíkovi berie.

My budeme mať rok v nedeľu a tak som si zaspomínala so Zdeníkom na čo všetko si pamätám a je to snáď fakt všetko. A zároveň si predstavujem, čo všetko nás ešte čaká a uvedomujem si to šťastie, ktoré si môžeme spolu užívať. A som strašne rada, že to naše perpetum mobile mám.

Tak si všetci užívajte slniečka a radosti z Vašich špuntíkov. Dni plné energie želá Zuzana a Kristián

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 22.07.04 20:39

Ahojky,
tak se konečně dostávám k pc, doufám, že něco stihnu napsat. Petr už zase celý týden nefunguje, takže ty večery jsou krušný. Ondra už neusíná v sedm - resp. usíná, ale pak se zatím celý týden (snad to bude dneska jiný) budí kolem půl deváté a nemůže zabrat a nemůže. Včera ho uspal až příchozí tatínek kolem půl desáté. Já jsem teďka myslela, že se mi nepodaří ani to normální usínání, byl to boj, nebýt pevných rukou, tak tady asi řádí doteď a pak zřejmě padne vysílením. Funguje fakt jenom to pevné objetí…asi na to najedu i v noci…ale i tak je to s řevem strašným, myslím, že ho hrozně trápí to vedro.
Jinak jsme byli dneska poprvé na koupáku - na Kraví hoře, je to nově opravený, já jsem z toho byla docela nadšená, protože mám v živé paměti tu hrůzu, co to bývala. Pro děti jsou tam dva bazény, není tam sice klasický brouzdaliště s vodou jenom po kotníky, ale takový hoodně veliký schody, každej tak přes půl metru na šířku, takže i takový mrňata jako špuntíci se mají kde plácat. A Ondra stejnak nejraději plavčí. Jsou tam i stromy a tráva, sice je to na druhou stranu od těch dětských bazénů, ale odpoledne tam bude stín. Dopoledne je na teráskách a u zdi přímo u těch malých bazénů, takže je to fajn. Přišli jsme tam asi v půl desáté, to tam bylo nádherně málo lidí, postupně se to ale dost zaplnilo. Velkej bazén (padesátka) je taky předělaný, je hlubší a daleko líp řešený než dřív. A kdo chce, tak může i do krytého bazénu přímo od vnějšího, je tam vířivka a tak. Ale i venku jsou fontánky a trysky a bublinky (z těch byl Ondra unesený). Takže já to hodnotím jako dobrý koupaliště (aby ne, když to mám asi sedm minut z domu :-))).
Jenom mě Ondra trošku převezl, protože jsem si myslela, že si zaplavčíme a on usne jako obvykle kolem půl jedenácté - ale to ne, on nespal pro jistotu vůbec, takže jsem si velký bazén moc neužila. Jenom pár skoků, jednou klouzačka a asi půl délky plavání. Ale aspoň něco.
Teď odpoledne taky spát nechtěl, asi je ty vedra fakt dost rozhodily (zdravíme Kristiánka :-))

Achich achich, musím končit, valí se na mě příííííšerná hromada prádla, která s náma chce v sobotu odcestovat na Šumavu, tak ji asi fakt musím vyžehlit. Doufám, že mi to Ondra dovolí. Původní plán - borůvkový táč je bez Petr nemožný, protože jak to strčím do trouby, tak bude Ondra stopro vzhůru a mohli bychom taky hezky vzplanout jasným plynovým plamenem, když mě nebude chtít propustit z objetí. (On si nás totiž vždycky při pokusu o odchod z postele přitáhne a chytne jako do kleští :-))
Takže ahojky a doufám, že se sem zítra ještě dostanu.

Papapapa
Sylva a Ondrášek nespavec jako všichni

PS: to je kopie mého komentáře z minulého deníčku, když jsem ho poslala, tak zrovna vyšel tenhle. Tak abyste si to mohly snáz přečíst.
Jinak zatím spíme :-))))
 AHOOOJ

PPS: Zuzi - povedený deníček, dopředu přejem Kristiánkovi všecko nejnejnej…v neděli jsme pryč.
 Sylva

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 22.07.04 21:39

Ahoj Špuntíci,

tak jsem se dostala k Pc jsem teď pořád venku s Em.
Včera jsme byli poprvé na koupališti ještě s jednou maminou, Martin celý den pracoval, tak jsme si udělali babskou jízdu.
Musím říct, že to bylo super šli jsme už na 10 hodin Em jsem koupila nafukovací kolo se zábranou mezi nožičkama, aby nemohla propadnout, ona je snad vodník, z dětského bazénku jsme odcházeli s řevem, ale jinak byla šikovná..snědla oběd, přesnídavku, vypila 850ml ! čaje, 1,5 hodiny spala v kočárku dopoledne a 1 hodinu odpoledne..i v tom davu ječících dětí u bazénu…domů jsme dorazili v 19 hod. Em usla hned a já si natírala připečenou kůži na nohách..jako vždy nejsem se sluníčkem kamarád.

No a dneska jsem jela k jedné mamince jmenuje se Taňa co má 9.měs. dvojčátka, ozvala se mi přes emimino, chvíli jsme si psali a teď jsem za ní jela je z Ostravy. teda ta má kouzelné prcky..Ninu a Honzu. Pozvala mě na kafe cítila jsem se u ní moc dobře..naprosto dokonale strávený den. Em byla taky ve svém živlu.
Zdeníku klobouk dolů dneska jsem viděla, že to maminky s dvojčátky nemají jednoduché. Taňa je machr vše zvládá s klidem jde z ní cítit pohoda a jak má útulně zařízený byt..no krása.

Jdu do hajan.
ZUZKO-Kristián je opravdický chlap, Tvůj popis dne mě pobavil..moc hezký deníček.

SYLVO-a Tvá slova, že by ste taky mohli vzplanout jasným plamenem mě dostala, chi.

PAVLI-držíme Ivce palce ať vám to cvičení prospívá a je zajímavé, že nemají sedět děti s rovnýma nohama v kočáru..je fakt, že Em skoro vždy sedí s pokrčenýma..budu ráda, když sem nějaké rady co uslyšíš na rehabce napíšeš.

pa Quatr+Em

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 22.07.04 22:01

Ahoj Zuzi,
vás už jsem dlouho neslyšela :-))))spíš nečetla…
právě jsem dožehlila absolutně nejzákladnější věci, zbytek může zůstat i nevyžehlen :-)))))
a jsem trošičku ale jenom fakt trooooošičku lehoulince ovíněná…
a taky mám novej dobrej způsob, jak přežít žehlení …telefonovala jsem celou dobu s kamarádkou a předávala manželovi vzkazy od jejího manžela…ještěže je večer telefon levnější…a normálně ti dva chlapi si tady ještě furt povídají…to se dloooouho neuvidí…
tak jo, mějte se krásně,
moc se nerožněte, není to ale vůůůůůbec zdravé, hezky se mažte co největším faktorem, o špuntíkách ani nemluvě a víno je dobréééééééééééé
papapapa
 Sylva

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 22.07.04 22:11

Ahojky Sylvo,

gratuluju k vyžehlení k životu nejnutnějšího prádla a upřímně závidím vínečko.

Na Šumavě si to užijte jak se patří a o ukecaných chlapech mi nemluv..jednoho mám doma, ten se vždycky vykecává po telefonu, a když příjde účet tak to prý JÁ..?

A s tím rožněním..ani mi nemluv, Em jsem koupila krém s faktorem 40 a sobě s faktorem 6..samozřejmě, že je to pro mě málo..já celkově nemám opalování ráda..to jsem se tak připekla jak jsem stála v dětském bazénku a jistila Emču..au au.
Měj se krásně.
Jaký byl vůbec včera chat? já byla tak zbitá z toho slunka, že jsem padla do postele.
papa Zuzka+Em

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 22.07.04 22:12

Ahojky,

jeee, novy denicek ;-). Tak ja prvni neco pisnu a pak si to vsechno prectu.
Tak jsem se rozhodla, ze se Iva bude hybat ;-). Dneska jsem ji nutila plazit se po byte - no bylo to narocne, porad vymyslet ruzne blbustky, kvuli kterym by se byla ochotna plazit: tocila jsem korkovou podlozkou, busila do lavoru, vesela pradlo na balkone… myslim, ze je to narocnejsi pro me nez pro ni ;-). Zvlaste kdyz si po par tempech vzpomene, ze se ji to vubec nelibi a zacne usedave plakat. To ji pak musim ukonejsit a zase znovu presvedcovat, at se hybe. Taky jsme mely prekazkovou drahu - poslouzil k tomu kojici had, za nimz byla umistena oblibena hracka. A posledni atrakce - mekky micek zastrceny mezi spruslicky postylky, Iva ho s oblibou vytlacuje ven, takze jsem se snazila, aby byl pokazde na opacne strane nez Iva. No proste sportovni den jak vysity ;-). Zadne dalsi napady uz bohuzel nemam, tak kdybyste mely, napiste pro inspiraci, ikdyz vy vetsinou mate opacny problem nez primet spuntika k pohybu ;-))).
Taky jsme procvicovali jemnou motoriku - vysledkem je vkladani valecku pres spravny otvor a vozeni zabicky na jezdici zirafe ;-)).

Vzhledem k silenemu vedru jsem se vubec neodvazovala vylezt ven, nakonec jsem vymyslela, ze jedine rozumne reseni je zajet do Mar.udoli na rybniky. Takze jsem se po 2 letech opet koupala ve volne prirode, rybniky jsou prekvapive jeste v pohode, Ive jsme aspon smocili nozky - moc se ji to libilo, zaryvala s nima do pisku. A samo jsme to zavrsili v Eldoradu…
Jak tak ctu, na Ivu ma vedro opacne ucinky nez na zbytek deticek - pres den krasne usina (doma, venku nee) a docela dost toho naspi, dneska celkem 3.5h.

Tak ja si jdu precist denicek a komentare

Pa, pa
Pavlina

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 22.07.04 22:20

Ahoooj,
jo, včera to bylo celkem dobrý, vydržely jsme dlouho…skoro do půlnoci.
Já mám pro Ondru 20 SPF, pro sebe 8-12, ale dneska jsem se nenatřela, takže mám taky hezky zarudlý zádíčka…všaks viděla tu barvu vlasů, takže pleť si domyslíš…
Petr se právěže dneska vykecává zcela nestandartně, normálně je to po telefonu dvě věty a dost. Ale teď tam ještě pořád visí:-))) A ještě se drze ptá, jestli jsem dost střízlivá na to, abych rozbalila tu videokameru - konečně ji máme doma, teď budou fotky skoro každý den i na netu…umí i fotit, hurááá.
ahoooj a nechceš si pokecat na chatu???
 Sylva

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 22.07.04 22:23

Ahojky Pavlíno,
co se pohybu týče, rady nemám, ale jemná motorika - Petr s Ondrou nacvičil nošení balonku na lopatce na písek - teda napřed jeho umístění tam…a moc je to oba baví. Tak to zkuste, za chvilku bude Ivka přebornice.
 S.

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 22.07.04 22:27

Dik, zajimavy napad, ale ja spis myslela tu hrubou motoriku, s jemnou neni problem ani co se napadu tyka ;-).

P.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 23.07.04 00:14

Teda koukám, že dneska mám v počtu komentářů první místo.
A není to můj nápad, ale našeho tatínka, na blbosti ho užije. :D:D:D
 S.

Rachel
Kecalka 332 příspěvků 23.07.04 10:26

Ahoj holky!
Zkouším, zda se mi povedlo navázat spojení…
 Rachel

Rachel
Kecalka 332 příspěvků 23.07.04 10:31

Holky, nějak se mi to nedaří. Musím furt klikat na aktualizovat, ale pak to chce odesílat znova to, co jsem už poslala. Je to tím, že mám ten internet přes Eurotel a je to asi 10× pomalejší než normálně. ach jo. Kdybyste si ale všechny založily ICQ, mohly bychom si psát tam … anebo - proč nejít na chat? Třeba tady na emiminu nebo na xchat. cz Založila bych třeba místnost - MAMINKY Dejtě vědět
 Rachel

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 23.07.04 11:01

Ahojte
Tak tchyne, ktora vyhlasovala, ze pride dnes pride až zajtra. Hurá. Keďže som včera lietala po byte s handrou ako po:,–(nutá maám dnes voľno. Našťastie, lebo po útorku v Eldoráde, keď sme si vyskúšali Ondráškove sandálky, som fakt zistila, že Kristiánovi sú jeho topánočky malé. A tak musím bežať do mesta a nejaké mu kúpiť. Dva dni už má totiž povolený výbeh len v byte, alebo na piesku, kde je bosý. Tak nech sa s ním babička môže prejsť aj po chodníku.
Sylvi Ty cítiš absťák, tak si užívaš emimina dopredu, že????? užijte si Šumavu a otecka
Pavli a nechce sa Ivke naháňať balón? U nás je to strašne obľúbené. A potom ešte Pet lláhev do ktorej som nasypala trochu fazule a šošovice, aby to hrkotalo. A tiež sa to pekne kotúľa.

Dnes je tu zase parno. Asi si budeme musieť vziať príklad z Em a Ondráška a ísť vyskúšať nejaký ten bazén. Aj keď ja mám celkom strach tam ísť sama. Musím ukecať nejakú maminu.
Tak sa majte krásne a ja letím ukuchtiť obed a potom po tie topánočky. Zuzana a Kristián

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 23.07.04 11:41

Ahoj,

ZUZKO - diky za tip. Balon je taky oblibeny, ale idealne, kdyz ji ho nekdo hazi ;-). Aby se za nim plazila, to ne…

Jen tak pro predstavu, vcera to vypadalo nasledovne: maminka si uvarila kafe a sedla si do predsine s nejakym zajimavym predmetem. Iva byla v kuchyni cca 2 metry ode me. Zajimavy predmet se ji libil, natahovala po nem rucku, ale pohyb zadny. Tak jsem ji presvedcovala, at si pro nej prijde. Nasledoval usedavy plac s hlavickou polozenou na ruckach, pak teda tak 2 tempa, aby se nereklo, zas zkusila natahnout rucku, zas nic… ;-) No trvalo to tak ctvrt hodiny, kafco jsem si v klidku vypila, nez tam Iva doplazila. Ale at zas nevypadam jak tyran - kdyz fakt moc place, ze teda nee, tak ji tam samo donesu a hrajem si.
Spis to chce vymyslet nejake finty - dneska se mi pul hodiny plazila pres nohy za oblibenyma hrackama a vubec ji to nevadilo. Teda vybrala si samozrejme lytka, stehna pry mam moc tlusta ;-).

Pavlina + chrnik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.04 12:38

Ahoj holky,

teda včera ten chat byl skvělý a těch hodin, když jsem šla spát-jak na kostele!
Em si hodila šlofíka tak má mamka rej..hurá.
Ona teď dělá pořád dokolala PAPA mává rukou a k tomu i opakuje papa. Tváří se při tom vele důležitě včera když jsme jeli tramvají tak dělala papa na každého a všichni ji to vraceli..no kouzelné.
Taky začala opět „chodit“ do velké krabice, vyřezala jsem jí tam otvor..ona tam šupne, schovává se a strašně se směje, když jí říkám:„já Tě chytím“.

ZUZKAJ-na to koupaliště určitě zajdi, uvidíš jak bude Kristián nadšený. Já měla strach jít sama tak jsem nabalila sebou ještě jednu maminu a bylo to super, den nám tam utekl jak voda. U nás je pěkně zataženo a po sluníčku ani vidu ani slechu.

RACHEL-napiš nám něco víc o svých dvojčátkách budem moc rádi..tohle není klasický chat na ten chodíme ve středu, ale i tak se tímto způsobem dá dobře vyměnit informace.

PAVLI-držíme palce ať nasazení vydrží !

Já jedu odpoledne k mamce a vrátím se v neděli kupujem celou bečku-30piv. Snad to vypijem(né jen my, ale i rodiče) jen, aby bylo hezky.
Tak piště ať mám co číst až se vrátím v neděli.
Papa Quatro+Emily

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 23.07.04 12:56

Ahojky,

zdravíme ze slunečna a dusna.
Před chvílí jsme se vrátili z venku, Vojtík v kočárku odpadl - bodejď by né, lozil 2 hodiny po zahrádce v pizzerii:-) Všichni se jej snažili zachraňovat, když slézal 20cm schod dolů po hlavě, jen mamka si seděla v klidu a věděla, že to umí.
Dnešní noc jsme přežili pouze na 50ml vody, mlíko dostal až před pátou za odměnu:-)
Zítra jedem na výlet, snad nebude pršet.
Mějte se Evka

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.07.04 08:17

Ahojky holky,
tak se zase hlásíme…máme teď nějaké období návštěv..jsem docela ráda, ale to uklízení a chystání mě fakt nebaví…takže dnešní návštěva dostane jen kafe, max čaj…

tak co jsme to všechno vlastně dělaly? poslední hit je bazen bazen a bazen…teda já si ho užívám dokonale…holky se moc netváří když jim mamka zalehne už tak nacpaný bazenek ale co..akorát pořád měním vodu..lítají nám do něj divná zvířátka a holky samozřejmě bahýnko..a to je pak chuťka…no jo ale co by člověk neudělal..
a co holčičí pokroky? no obě už si semtam čupnou, zvednou si hračku za chodu. Marťa radostí začíná běhat…a ignoruje povel pomalu, tam nee,pojď zpátky, spadneš, Marti!!! Janka se snaží všechno opakovat takže když chytne ten správný balanc utíká taky, ale ta spíš ještě trénuje chůzi…a taky nějak neslyší ;-)))))) a holky se začínají pekelně vztekat..a mrčet když se jim něco nelíbí..to je teda fakt záhul na nervy..snad je to přejde brzo a budeme mít doma opět příjemné děti ;-))))))) no a taky co holky strašně baví je novinka hlasitý chechot..dělají che che (jako smích) a pak se tomu řehtají..takhle se vydrží bavit docela dlouho…no sranda..

jinak už se taky nesmírně těším na dovču..a taky se možná podívám do slavkova na čechomory a jak tak píšu, holky asi samy usly v postýlkách bez pláče a to je super ne? jdu hodit oko..no ne sedí a hrají si hmmmmm

RACHEL - vklidu napiš něco jsem zaslechla o dvojčátkách!! hurá sem s nimi!!! na „pravý“ chat opravdu chodíme ve středu…a sem tak přes týden co je nového a tak…takže určitě napiš!!

PAVLI - teda u vás vládne heslo, pohyb pohyb pohyb co? no držím palce ať se Ivka dá ukecat snadněji a zachvilu ji budete muset držet na řetězu ;-))))))))))))) přes ty nohy je u nás klasika ovšem když si lehnu je to hlava, trup, ruce, stehna všechno a to nejlépe obě holky zaráz..někdy se divím z čeho mám ty modřiny po celém těle ;-)))))))))))))))

holky utíkám..děvčátka se začínají vztekat a slyším nějaké Ma ma ma…uh uh uh mamamama uh uh..;-))

zatím čauky

Zdeník a M+J

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 25.07.04 10:30

Ahojky,

my jen letecky: Iva zrovna usla a ja tu popijim cerny caj, pze je dneska nejaky nizky tlak ci co, porad se mi mota hlava. Vcera se mi podarilo po dloooooooouhe dobe uklidit cely byt, no je to parada, jen kdyby to chtel vydrzet dyl nez par dni ;-(. Taky jsme absolvovali navstevu tchanstva, tentokrat docela v pohode, akorat tchyne chtela dat Ive trubicku, ale ona obcas ma takove ulety. Iva by to stejne nejedla ;-))).
Pokracujem ve sportovani - zjistili jsme, ze Ivu fakt bavi lezt pres nase natazene nohy, obcas se ted dostane i pres nase tlusta stehna :-).
No nic, jdu neco ukuchtit na obed. Odpoledne me ceka vylet do Tesca a Ikey bez manzela a bez Ivy, uz se docela tesim.

Pavlina + Iva (tak me napada, teprve dneska mela mit rok podle planovaneho terminu porodu )

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 25.07.04 13:54

Jeste jsem zapomnela podekovat ZUZCE za tip - tak balon nakonec zafungoval, Iva tu za nim proplazila cely byt a valstne to byl impuls k memu vcerejsimu uklidu, pze tak spinave dite uz jsem dlouho nevidela ;-))).

P.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.04 20:31

Ahojky,
nikde nikdo, všichni pryč, co? My taky.
Včera jsem strávili celý den na cestách, abychom navštívili babičku v nemocnici na celých 40 minut. Klidně bych cestovala déle, kdyby jí to pomohlo /je tři měsíce po operaci páteře, má 79let/. Cestu jsem si zpestřili jedním knihkupectví a jídlem v KFC. Normálně, 100km /či kolik to je/ od domova, uprostřed Ostravy, jsme potkali kolegy z práce!
Mimo to, manžel zálohoval počítač, a to mám pak dva dny absťák:-)

Vojtík se občas pokouší o krůčky - zatím je to ve stadiu „blbnutí“ : pustím se stolu a padám do máminy náruče, ale dnes se mu podařilo krásných pět kroků.
Také znovu uvažujem o využití vlaku k minidovolené. Na konci června jsme měli jet do Bulharska, to ale padlo kvůli Vojtíkovi. Včerejší cesta vlakem byla téměř ukázková, uvažujem o zkrácené cestě alespoň do Bucuresti. Jen musíme vyhodnotit další pro a proti.

Musím říct, že dva dny mimo net, do toho spousta informací, které mám vyhledat na netu, mám v hlavě guláš.

Mějte se Eva a Vojta padesátitýdenní:-)

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 25.07.04 21:08

no jo, anonym. To mě vždycky po záloze PC vytáčí - vymazaná historie, všude anonymní …
Mějte se Evka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.04 21:30

Ahoj špuntíci a rodičové,
poslední dobou se vždycky hlásím když od někud dorazíme, takže ani teď to nebude jinak :-))). Před chvílí jsme přijeli z chaty, na jednu stranu jsem si odpočnula, protože tam byli rodiče a prarodiče a neustále si brali Matýska k sobě, na druhou stranu jsem naprosto zdrcená z těch jejich rad a porad… Ufff, vždycky když se vrátíme, mám pocit že tam hodně dlouho nepojedem, ale pak si vždycky vybavím jak se tam Maty krásně vyběhá, celý den venku, babičky a dědečky miluje, no a neodolám :-). Tentokrát v Praze moc také nepobudeme, ve středu jedeme za mým tátou do Hradce Králové a odtamtud v sobotu s holkama a prckama bivakovat na další chaloupku k Litomyšli. Hroooozně se těším, strávila jsem tam celé dětství a tak jsem tak zvláštně napnutá jak to budu prožívat s Matíkem, mám takový fajn pocit jako že se s ním do toho dětství vracím. Míváte to taky nebo to je jenom má specialita??? :-)))).
Jinak častým pobytem na venkově jsem u Matýska objevila závislost na ovoci :-))). Nechce jíst skoro nic jiného. Neustále obcházíme všechny stromy a keře a pořád něco ozobáváme :-). Rybíz, maliny, třešně… rybíz maliny třešně… atd.atd.
Sem tam mezi tím s bojovým pokřikem hodí tenisák psovi, hupsne do pidibazénku, smočí zadeček, vztyčí ruku s prstíkem a zavolá „eeee“ (jako éro - asi 1km od chaty je sportovní letiště) no a zase se běží HAM TOUR po zahradě :-).
A ještě jednu pochvalu pro Matýska - díky tomu, že začal běhat, maminka hubne! Světe div se, ale za poslední 2 měsíce mám víc než 6 kg dole a ani nevím jak. :-) To bude možná taky těmi nervy z častých pobytů s tchýní na chatě :-)))). chichi…
v každém případě mám radost, pokořila jsem ošklivou 80ku a už asi 2 týdny to začíná „jen“ 7kou… ještě mi hodně hubnutí zbývá, ale konečně se začínám cítit jako že se to hýbe tím správným směrem…
ZUZKO - moc hezký deníček jsi napsala, s tím pískovištěm mám podobné zážitky. U nás je jedno částečně schované ve stínu, ale Maťulka neposedí, pořád někde lítá.
A hlavně přejeme vše NEJ NEJ NEJ k narozeninám, věřím že jste je krásně oslavili! Kristiánkovi posíláme pusinku!
SYLVO - mějte se na Šumavě krásně, užijte si tamní pohodu, tatínka a už se těším až nám napíšeš zážitky. Vypadá to, že bude krásné počásko.
VŠICHNI se mějte fajn, vypadá to že budeme teď zase dva týdny díky cestování bez připojení, ale stejně je to asi poslední letní výjezd, tak pak budu dohánět kromě práce taky emiminkovskej absťák :-))).
Nepřihlášená Olča a Matýsek (ve středu 28. už 13měsíční)

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 26.07.04 09:14

Ahoj špuntíci.
No a hlásime v novom týždni ako batoľatá. To označenie je mi síce divné, lebo nič veľkého sa nezmenilo, ale keďže Kristián včera oslávil rok, tak mu to už patrí.
Práve sme odprevadili svokrovcov k ich autíčku. Fakt som sa tej návštevy bála, ale prebehla v pohode. NO hlavne bola fakt krátka, pretože prišli v sobotu poobede. V sobotu bol u nás aj Milošov brat a tak sme oslavovali vo veľkom. Kristián si samozejme spálil prstík o sviečku no ale potom už neodolal jahodovo-jogurtovo-piškótovo-šľahačkovej torte a šiel po nej rovno pusou. Nebude si predsa špiniť ručičky. No vyzeralo to skvele.Dostal kopu hračiek a nejaké oblečenie, ktoré sme samozrejme museli hneď predviesť.
No a dokonca má aj pár pokrokov. Asi sa rozhodol, že do roku by mal ešte niečo stihnúť a tak som mu v sobotu objavila dve malé biele čiarky -budeme mať už 4 zuby. Ďalšími sobotňajšími pokrokmi boli samostatný stoj a dokonca aj 3-4 samostatné kroky - ale to ho musím veľmi presviedčať aby za mnou prišiel. Takže na poslednú chvíľu stihol ešte dosť vecí.
Jeho obľúbenou činnosťou posledných dní je polievanie kvetov. Ukradne mi konvičku a mláti ňou po kvetoch a paradajkách na balkóne. No neviem ako dlho to tie kvety prežijú, ale Kristiána to rozhodne baví.
Sylvi - tak máme stejné sandálky ako vy. Žiadne iné mu nevošli na nožičku. No a teraz veľkosť podrž sa 21. Ešteže sme v Eldoráde skúšali Ondráškove, ináč by mi nedošlo, že deťom môže rásť noha tak rýchlo. Veď to nie sú ani 2 mesiace, čo som mu kúpila 18,5.
Zdeni tak neviem či ten bazén bol darček pre mamku, alebo pre princezny. No ale veď aj mamka si zaslúži.
Olčo vy sa teda máte. Stále niekde trajdáte, tomu hovorím materská dovolenka. Užijte si chatu.
VOjtíšku - blahoželáme k prvým krôčkom
No už si nepamätám, čo som chcela napísať, ale ja na to určite raz prídem. Pekný týždeň želá Zuzana a Kristián /rok a 12hod./

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 26.07.04 09:46

Ahojky holky,
moc vás zdravím a než zapomenu..
Evi - Marťa po prvních 4 krůčcích do 4 dnů začala lítat! takže se těšte už je to myslím tady blíží se chodec Vojta!! ;-)))

Oli - teda ty výlety závidím až tady blednu ;-)) ale nemůžu si stěžovat neb jsem buď u našich na chatě nebo ležím v bazénku a lebedím si…;-)) teda jak to děláš s těma kilama? já jsem se včera po dloooooouhé době zvážila a + 3 kg…ach jo já jak jsem v presu z neustálého běhání a hlídání holek víc jím či co? nebo se na mě podepsaly ty dortíky k narozeninám holek a taky když přijde návštěva (a že jich teď nějak moc chodí od té doby co máme nafouknutý bazének ;-))) tak nestačím nic nachystat tak rychle peču hrnkovou buchtu aby mělï alespoň co zobat.....a pak…ani nebudu psát kdo se podílí na likvidaci ;-)))
a to jsem měla závazek trochu zhodit před dovčou..mno mno mno..

ZUZKO A hlavně KRISTIÁNKU - přejeme ti všechno nej a nej a nejlepší k prvním narozeninám!!!

tak a teď něco od nás…moc toho není neb holky se rozhodly definitivně sabotovat mé usilí uspat je kdy já uznám za vhodné…takže zavádění režimu je po včerejším debaklu ohroženo..holky ignorovaly ranní spánek (poprvé) pak si dáchly před obědem a pak cca 20 min odpol než přišla návštěva…a usínaly kolem 9…takže mé usilí, že holky budou spát po obědě..chi chi chi…ale neva alespoň si odpočaly tak jak chtějí..ale já taky potřebuju nějaký režim ne? ;-))))))))))

mno nic jdu rychle vyžehlit a tak…taky vyčistit chrup (tento týden má dvakrát schůzku se zubařem…) k se fááááákt těším

zatím se mějte a užívejte sluníčka!

Zdeník a zatím chrupčíci M+J

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 26.07.04 09:47

Dobré ránko,
u nás je zatím slunečno, no už by se mohlo trošku zamračit. Takhle 23st pod mrakem - ideál:-)

Blahopřeji Kristiánkovi k roku!!!

Holky, co máte vyzkoušenou metodu pev.obj. Byly i vaše dítka závisláci na dudlíku? Nám se pořád nedaří. Táta protivný - do noci programuje, jak jde spát, Vojta začíná řádit.

Pavli, pěkné pokroky zvládá Ivka.

Olčo, dáváš mi naději na zhubnutí:-) Také já mám v popředí číslo 8. Poslední dobou lozím po čtyřech, třeba pak budu i běhat:-)

Zdeníku - se máš bazén. Dokonce Ti ho holky i půjčí. Vojtíškovi se bazén na balkoně moc nelíbí. Pět minut se rochní a pak konec.

Mějte se Evka

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 26.07.04 13:40

Ahooooj holky,

zdravíme po skvělém víkendu u mamky.

V pátek jsme koupili celou bečku piva(přesně 30 piv), v sobotu večer ji narazili a sosali, teda hlavně děda a Martin, ale i já si „zobla“ a bylo moc dobré.
Em se měla dobře prakticky celý víkend lezla po čtyřech po celé zahradě občas byla zkontrolovat chlapy ve sklepě jestli to pivo dobře čepují !
Já v pátek naobírala haldu rybízu a v sobotu a neděli jsem z něho dělala šťávu pro Em a taky jsem stihla pár sklinek rybízového džemu..no jsem pilná včelička, ale mít zásoby na zimu se vyplatí, teda pokud to do zimy vydrží.
Emily jak teď pořád mává a říká papa, tak to začala dělat hlavně na projíždějící auto a celkem zřetelně říka AUTO a vzápětí na to papa.
Emily je taky blázen do ovoce na zahradě jak píše Olča o Matym hezky otvírá pusinku na rybíz, maliny, angrešt, borůvky.....však taky kadí samé černé poklady.
EVKO-teda vy jste cestovatélé! To jste byli v Ostravě, já už vím koho se budu ptát až budu chtít jet vlakem s Em a kočárem.

ZDENÍKU-bazén aaaa. A u zubaře držím palce já se už snad donutím objednat auau.

KRISTIÁNE-všechno nejlepší k tomu Tvému ročku hlavně zdraví a ať Tě mamka s taťkou poslouchají.

Holky mějte se a zatím pa.
Quatro+Emísek

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 26.07.04 15:42

Ahoj,

zdravim od obeda - Iva usla a mi se konecne podarilo neco ukuchtit. Tento tyden mame plavecky, chodime totiz na intenzivni kurz. No nevim, jestli z toho nakonec nebudu vice znicena ja ;-))). Bazenek je naprosto sqely - s podvodnimi svetylky a taky s ruznymi efekty jako treba bublinky, takze Iva je spokojena. Akorat ji nesmim dat z ruky - do bazenku se totiz leze po schudkach, instruktorka na chvili drzi ditko, aby mamca mohla bezpecne slezt, ale to Iva rve na cele kolo ;-))). Taky je tam celkem hloubka - mela jsem vodu skoro po ramena, ale na druhou stranu ja jsem spunt. A je tam nejaka divna voda - chutna tak slane, vsechny deti ji furt ochutnavaly ;-).
Ve stredu mame na programu spolecne potapeni, no na to se moc tesim, mozna z toho budou i fotky. Jen doufam, ze Iva bude ochotna se se mnou potopit. A ve ctvrtek se ditka budou koupat v obleceni, aby si vyzkousely, jake to je spadnout do vody obleceny. No to bude sranda ;-))). Nemile nas prekvapili, kdyz nam sdelili, ze do bazenku se smi jen v plavacich plinkach (na jinem bazene stacily plavecky). Na recepci meli pouze od 14kg ;-))), takze nam to pro dnesek prominuli. Cestou zpatky jsme se stavily do maleho Tesca, jako ze tam ty pliny koupim - no meli tam pouze od 14kg ;-))). Takze jsem obvolala ostatni suprace, jestli je nekde maji - dovolala jsem se jenom do Globusu a tvrdili, ze maji vsechny velikosti. Manzel tam vecer jede, tak doufam, ze nekecali.
Vcera se mi stal dobry trapas - vezla jsem sve rodice do Tesca a Ikey a odbocila jsem spatne hned na prvni krizovatce ;-). Taky mi zdechlo auto pri rozjizdeni na semaforech a nakonec jsem stala na semaforech jak trubka, ikdyz doprava byla zelena (nedavno jsem malem prehlidla cervenou, takze si davam bacha - jakmile vidim cervenou, stojim a nejaka vedle svitici zelena pro odboceni me nerozhodi ;-)). No proste ridic k pohledani.
Jinak navsteva Ikey byla uspesna - poridila jsem bedny na hracky, hura. Iva tady mezitim valcila s manzelem - byli na prochazce a pak si mela dat ovocnou svacu. Ale pry zacala desne rvat a odmitala jist a pit a vydrzelo ji to hodinu nez pochopila, ze ji nic jineho nezbyva. Nee, nejsem matka-tyran, byla jsem pryc 3 hod. a to by snad rocni dite bez mlika mohlo zvladnout :-).
Taky jsme meli krusnou noc - mam pocit, ze Iva od pulnoci do rana skoro nespala :-(.

OLCO - 6kg behem 2 mesicu, to je teda uctyhodny vykon

EVKO - dudlik jsme nikdy nepouzivali, takze neporadim ;-(. Tyjo Vojta chodec, tak to gratulujem ;-).

ZDENIKU - hmm, zubar, toho planuju po prazdninach, tak drzim palecky at to prezijes

KRISTIANE - vsechno nej k narozkam a taky gratulace k prvnim kruckum, to je super, zes to tak pekne stihnul!!!

Pavlina + spici potapka Iva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 26.07.04 15:44

Chjo, mela bych fakt zacit psat cesky - jak to tak po sobe ctu, nektera slova se dajit vylozit ruzne, no snad to zvladnete ;-).

P.

Maruska
Povídálka 23 příspěvků 26.07.04 22:11

Ahojky,
tak jsem se taky na chvili dostala k pocitaci. No reknu vam, uz se tesim az Honzik vyroste, to uz bude mit asi mama,co se tyce vysedavani na internetu, smulu. Soudim, dle toho, ze tu ted mame na prazdninach synovce, ktery kazdy vecer hraje hry, pak tatka, ktery je stale nemocny, musi neco desne dulezityho zkoumat a ja mam proste smulu. :-)
Ale jinak si diky synovcovi uzivam prazdniny, byli jsme na koupalisti, kde se Honzikovi moc libilo, nejdriv si jenom hral na plazi, ale potom i docela radil ve vode. Taky jsme byli na vylete na skalnim hrade, a Honzik me predsvedcil, ze je proste vyletnik po mne. Moc se mu tam libilo, dal si tam svacu a maminka grilovanou klobasu, bez te si zadny vylet neumim predstavit.
Jinak Honzik ted zacal vylepsovat stoje.Bez drzeni, uz vydrzi docela dlouho, nez nam oznami, ze bude bac.

ZDENIKU - jak pises o tech buchtach, jako bych mluvila ja, ale prece bysme ty dobroty nenechali zkazit, vid??

VOJTIKU - prejeme ti dalsi stastny a bezpadovy kroky

KRISTIANKU - vsechno nej nej k narozeninam

VSEM DOVOLENKUJICIM - prejeme peknou
dovolenou a hlavne hezky pocasi

No nic jsem vyhanena, tak se jdu radsi sprchovat.
Mejte se vsichni pekne.
Maruska a Honzik (jeste necely mesic kojenec)

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.07.04 09:27

Ahoj ahoj,
skončily vedra a já se dostávám na internet, celý dny jsme byli venku a doma jsme se jen vyspali a najedli (někdy ani to ne) a pak zase na zahradu.

Olčo - abych nezapomněla, byla jsme taky na chalupě u Litomyšle - 15KM A asi dvakrát jsme si zajeli do zámeckých zahrad na kafe. Naprosto úúúúžasná Vídeň s pravou šlehačkou, porce jako blázen - za pouhých 22kč!!! Určitě se tam podívej, Kryštof lozil po tom skvělým trávníku a čachtali jsme nohy ve fontánce..

Jinak naším TOP jsou právě probíhající žně. Tchán má zemědělskou firmu, takže se na traktory a kombajny jezdíme koukat, včera jsem jeli dokonce John Deerem (traktor) po poli.

Další TOP, které vymyslel samozřejmě můj manžel a Kryštofa z toho popadá trans, je postavit dítě za volant (auto je nenastartované, zabržděné). Během pěti minut dokázal pustit světla, zatroubit atd..Vřele doporučuji..Akorát se bojím, aby si neomlátil hlavu, poněvadž u toho radostí skáče…

Samozřejmě už řídí i auto v provozu, ale s rodičem a po našem zemědělském dvoře nebo na polňačkách u chalupy..

Musím si dočíst zbytek komentářů.. a doufám, že se ještě do tohoto deníčku ozvu..
Mějte se krásně
Theo a Kryštík

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.07.04 09:37

Gratulujeme Kristiánovi k narozeninám a k takovým pokrokům!!!
Theo Kryštof 10,5měs

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 27.07.04 12:25

Ahojky,

zdravime od potapek ;-). Pred chvili jsme se vratily z bazenu, Iva v saline vytuhla 2 zastavky pred tim, nez jsme meli vystupovat, takze jsem ji jen presoupla do postylky a uzivam si Internetu a obeda ;-). Dneska se to Ive fakt moc libilo, porad se smala a cakala. A taky mela supr plavaci plinky s rybickama, ktere nakonec vcera manzel sehnal, akorat neveril te cene ;-). Zitra jdem po plavani poprve na to rehabilitacni cviceni, tak nam drzte palecky, at to obe ve zdravi prezijem.
Vcera jsme meli nejakou nocni krizi - Iva v pohode usla, pak ji probudila nejaka motorka ci co startujici priserne nahlas, no a od te doby nemohla zabrat. Ja jsem do toho mela rozvareno, pze jsem se rozhodla, ze navarim do zasoby, at mame po plavani co jist. Takze utesoval manzel, no to byl teda horor. Nakonec usnula az s nama kolem pulnoci a navic u prsa ;-(.

THEO - Krystufek je teda sikulka, kdyz uz ridi, dokazu si predstavit, ze by se to Ive taky moooooooc libilo ;-).

Mejte se vsichni fajn a PISTE!!! Nevymlouvejte se na pocasi, zas tak pekne tam neni ;-).

Pavlina + Iva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 27.07.04 12:51

Ahojky holky,
tak jsem tu..lítám po doma jak hadr, dneska jedem zrejme do patku na chatu..za našima…takže blázinec. hlavne jedem bez táty tak ho musím zásobit jídlem..udělala jsem mu fazolový guláš a myslím, že množství vydrží i na příští týden ;-)))))

taky jsme opatřili levné v dobrém stavu a hlavně jedoucí popojíždědlo červené barvy sportovní úpravy zn.škoda…no blesk jak blázen ;-)))
ještě namontujem dozadu pásy a hurá jdu jezdit…ovšem po třech letech…chi chi chi..takže nastane mohutný trénink..akorát nevím kam dám mezitím holky..s sebou bojim bojim, no uvidíme..a se obávám, že koupě lednice se oddálila..;-))))

aaaaa škoda holky se probudily takže se mějte krááásně, a těším se zase v pátek.

Zdenik a M+J

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 27.07.04 13:22

Ahojky,
zdravím všechny. Právě přemýšlím, co je dnes vlastně za den. Asi úterý:-)
Vojtík byl ráno strááášně hodný a od desáté strááášně protivný až do jedné. Už jsem ho musela dát do ohrádky, po podlaze se už nedalo chodit, nádobí přepadávalo ze dřezu, a dítě kníkalo,kníkalo a mezitím všechno roztahovalo a rozhazovalo. Jsem klidná, jsem klidná … :-)
Dnes bylo opět pár krůčků, zá:,–(ně u konferenčáku, stále to neberu za oficiální krůčky, ale radost mám obrovskou.
Pavli - držím pěstičky, jsem zvědavá, co vám na rehabce řekne.
Zdeníku - pěknou „dovolenou“. My se naštěstí auta zbavili, doufám, že ho dlouho nebudem potřebovat. Řízení nyní trénuji na zahraničních dovolených.
Bazény, koupání - děláte mi chutě. Jak jsem tušila, tak je. Minulý týden jsme se chtěli dovolenkovat na chalupě i s bazénkem, zrušili jsme to a přesunuli na tento… a klasika zima.
Mějte se Evka

Terka
Kecalka 380 příspěvků 27.07.04 14:13

Ahoj holky,
zdravím z Brna, už jsme zase doma a to na celých 14 dní :)
Klárka konečně spí ve své postýlce, jen nevím, jak dlouho, snad aspoň ještě hodinku…¨
Nechápu, kdo vymyslel dřevěnou postýlku s oddělávatelnýma špuršlama.. My máme dvě uprostřed, které jdou vytáhnout a jsem z toho paf. Postýlku máme sníženou (asi si pamatujete, že Klára přelezla) tak, že teď když sedí a vystrčí nožky ven, tak je má jen asi 5 cm nad zemí..No a co myslíte. Už nepřelézá, už jen vylézá a to pořád. Včera jsem byla opět večer sama doma a pokaždé, když jsem ji uložila, tak za mnou zase došla. Ona si ty šprušle oddělá a basta. Postýlku jsme dostali od tchýně k Vánocům, když jsem byla ve 4. měsíci (haha proč nezabít dvě mouchy jednou ranou :) a tenkrát jsem ji nerozbalovala a ani si toho nevšimla. A kdo taky mohl počítat, že budu mít tkové dítko. I když souhlasím se Zuzkou - ještě před rokem jsem neposeděla u televize, nevydržela na jednom místě. Asi to má po mě a válení si bude vážit až bude mít dítě :D
Jinak je u nás právě hit - AU. Pokaždé, když zakopne, spadne, zašprajcluje se v postýlce nebo jen nemůže něco vytáhnout, už volá AÚ AÚ . Je to docela sranda, člověk hned ví, co dítěti je :))))

Olčo - ty chodíš nějak do práce? Já jen, že jsem si připadala jako lenoch a vzala si na doma účto (bohužel jednorázově, co nejrychleji vytvořit něco z ničeho) a fakt zjišťuji, ¨že je to fuška.
Klárka mi např. včera, když jsem tvořila DPH rozházela svorky (pár se jí přilepilo na nožku zespod, tak křičela au au), pomuchlala papíry, rozdělala děrovačku i s procvaknutýma kolečkama atd :) je mi jasný, že se dá pracovat jen, když dítě spí.
Kdo je tu ještě tak šikovný, že pracuje doma?? :))
Evko - zasmála jsem se nad větou - my jsme se auta naštěstí zbavili :) nám se začíná kazit a už bych ho raději vyměnila, ale zbavit nee, bez něj by Klárka babičky neviděla už vůbec. Musíme za něma jezdit :)
Pavli - kdybych sedla za volant já, dopadlo by to ještě hůř než u tebe při jízdě s rodiči…Já neřídila 5 let, takže si Zdeníku můžem spolu zaplatit jízdy :)))))) S manželem se to nenaučím a přijdu o nervy a on taky.
Tak zatím papa
Tereza a Klárka

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 27.07.04 14:30

Ahoj Terko,

taky mame postylku s vydelavacima spruslickama - dostali jsme ji od nasich ;-). Jim to prislo jako uzasny napad, ze si je ditko muze vydelat a vylezt, ale ja z toho zacinam mit strach ;-(. Iva si totiz jednu sprusli uz v pohode vydela, druhou zatim ne, ta jde hur. A v jejim pripade by z toho vyplazila po hlave ;-(. Hodlam postylku otocit vydelavacima spruslickama ke zdi, ale radost z toho fakt nemam ;-(.

P.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.04 16:07

ahoj Terko,
já se zatím držím a pořád pracuju, zodpovídám za celou jednu oblast v práci, tak je to celkem náročné… ale zase jsem pánem svého času, musím dodržovat různé termíny, ale jinak pracuju jak mi to vyjde. No a samozřejmě nějakou dobu musím trávit v kanceláři, chodila jsem ale nejvíc jednou týdně na celý den. Potom nějaké nárazovky, dokončování projektů a pod., to víc než šílím… je to skutečně náročné.
Ale nějak jsem si na to už zvykla, když jsem neměla asi 2 týdny kvůli opravě komp, byla jsem z té poklidné mateřské celá nervózní :-))))… ale upřímně se těším, že jednou nastane doba, kdy si budu moct užít opravdovou mateřskou bez těch stresů kolem..... Olča

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 27.07.04 17:55

Ahooooj
No a už sme zase tu. Kristián konečne spí. Lezú mu teraz horné jedničky a ja som z toho na prášky. V noci sa zobudí aj 6× a cez deň len pofňukáva ukladá sa na podlahu, ale keď s ním idem regulérne spať tak to nie. Nezaberie a nezaberie. Náš režim je zo dňa na deň fuč a tak si neplánujem už vôbec nič. Nechápem, prečo mu tie zuby lezú tak pomaly. Už má viditeľné biele čiarky a furt nič. NO dúfam, že to rýchlo skončí.
Dobrá správa je, že Kristián začal v pondelok regulérne chodiť. Teda tak napoly. V izbe sa postaví v priestore a príde za mnou. Vonku sa mu to nedarí, asi sa mu veľmi nepáči v topánočkách alebo sa bojí v cudzom svete. No ale rozhodne máme veľký krok za sebou.
Pavli - držíme palce na rehabku. Potom nezabudni napísať aké to tam bolo.
Zdeni - S jazdením si nič nerob. Ja nejazdím odkedy sme v Brne - 5 rokov - a môžem Ti povedať, že keď prídem na Slovensko a :,-(nem za volant tak všetci zatvárajú pre istotu oči. No a samozrejme už zase Vám závidím chatičku.
Evko - plne Ťa chápem. Aj ja si už tretí deň a tretiu noc opakujem, že som kľudná, kľudná, kľudná. A keď som dnes na pokraji síl brala Kristiánovi topánočky a zhodila pritom kvet „vôbec“ ma to nenaštvalo.
Kryštúfku - nám sa v aute tiež páči, ale prednosť má kufor. Volant nejak nezabral. No v kufri je vecí… Fakt by si sa divil.
Honzíku - s teba bude o chvíľu chodec, keď už tak krásne stojíš.

Jé aby som nezabudla. Ďakujeme všetkým za blahoželania. Tak sa majte a dúfam, že stihnem zajtra chat. Uvidím kedy sa mi podarí uložiť Kristiána. Teraz to býva tak o pol desiatej.
Tak pevné nervy mamičkám a veľa šantenia špuntíkom želá Zuzana a Kristián

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 27.07.04 20:15

Ahojky,

tak jsem si na dnesni odpoledne planovala spolecny spanek s Ivou a ona mi to prekvapive prekazila ;-). Uz to vypadalo, ze spi, ale najednou otevrela dosiroka oci a zacala se desne smat a povidat. No malem me kleplo ;-). Takze jsme nakonec vyrazily ven, Iva se prospala a maminka prosla ;-).
Uz jsem snad objevila zdroj zhorseneho spani - Ive rostou obe spodni dvojky, takze uz budeme osmizubky.
Novinka - stavime veze, hura ;-). A taky si zkracujeme paci paci - Iva jen tak da rucky k sobe, jako ze vi, o co jde a zadne pleskani se nekona ;-). Myslim, ze ji znechutily babicky, ktere o vikendu porad opakovaly - jak ses velika, jak se mas, udelej paci paci… Taky mame nove slovo - „jo“ a u toho pokyvovani hlavou. Vzdycky kdyz se ji na neco zeptam, rekne jo - zadne ne ne ne ;-). Asi pochopila, ze kdyz mi to odsouhlasi, bude mit pokoj ;-).

ZUZKO - gratulace Kristianovi k prvnim kruckum. Mimochodem, co je to santanie?? Po rehabce se samo ozvem, prezijem-li to. Jeste me napadlo, jezdime nekam do Bohunic, zitra vyzkoumam, kde to vlastne je a muzem nekdy podniknout mini-srazik, pokud se ti bude chtit.

No nic, jdu uspavat spuntika

Pavlina + Iva

Terka
Kecalka 380 příspěvků 27.07.04 22:28

ahoj…
zitra jsme domluvene se Zuzkou na pisek, tak muzem jit vśichni tri nebo vlastne 6 :))))) Na kolik jdes na rehabku?
 Tereza

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 27.07.04 22:32

Ahoj,

zitra nee, jedem tam primo z bazenu s manzelem, tak az nekdy jindy - neboj, budem tam chodit dost casto.

P.

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 27.07.04 22:54

Ahoj Pavli
už sa teším na minizrazík. No a šantenie je je je no neviem ako to vysvetliť. Keď sa pozrieš na detské ihrisko a všetky deti sa spolu krásne hrajú a nepohadzujú po sebe kamene, neberú si lopatku atd. proste sú to tie najúžasnejšie detičky na svete, ktoré sú na seba milé a behajú tam, naháňajú sa tak spolu šantia. No proste milo a pekne sa spolu hrajú. Fakt ma nenapadá vhodné slovo v češtine. Tak dobrú noc. Zuzana

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 28.07.04 09:41

Ahoj holky,

my se měli včera s Ejmi božsky už dopoledne jsme jeli ke kolegyni z práce na grilování. Dorazili tam taky dalších 7 ženských, se kterými jsem pracovala než jsem šla na mateřskou. Takže babská jízda. Em šmejdila po zahradě 1,5 hoiny spala vzorně v kočárku, snědla oběd, přesnídavku, rohlík..no byla vzorová a já se dobře pobavila, domů jsme přijeli po 19 hod.

THEO-manžel si Ejmi po:,–(í za volant a skoro pokaždé spolu vyjíždějí z garáže a ona se řechtá na celé kolo, vzhledem k tomu jak pozoruje každičké projíždějící auto a už říká AUTO a potom mu zamává tak soudím, že bude nějaký automobilový závodník. Ale jízdu tak skvělým traktorek jako je John Deer ještě neabsolvovala. Ani jsem nevěděla, že jsou rodiče zemědělci-to se musejí pěkně otáčet a nemají to jednoduché

PAVLI-tak jsem zvědavá jak dneska probíhalo to rehabilitační cvičení. A Ivka je pěkná potápka, když se jí tak moc v bazéňe líbilo a celkem si mě pobavila s těma plínama na plavání, že měli jen od 14 kg. A ještě jsem si přečetla, že jste borky v „jo“.

TEREZKO-teda to Klárčiné „au au“ je roztomilé lepší než „né né“..k tomu asi, ale taky dojde. Ejmi taky spinká v postýlce, kde jdou vytáhnout ty šprušle a prolézt, zatím si toho nevšímá neb jsou těsně u zdi, ale aspoň vím na co se mám do budoucna těšit. A ty jsi šikulka, že pracuješ doma..klobouk dolů.

ZUZKO-Kristián už chodííí tak to je šikulka, stihnul to prakticky na své narozeniny. To já se obávám, že Em nebude jen tak chodit, né, že by mi to vadilo, ale ona se všude dostane po kolenou, tak zatím zkouší jen stát a pouštět se. A ať už Kristiánovi vylezou ty zuby !!!

Tak budu končit pomalu a jistě se chystám na dovču-Slovensko jedeme v sobotu, takže bez Vás budu muset týden vydržet-hrůůůza.
papa zatím Quatro+Ejmí(toho času spící)

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 28.07.04 13:00

Tak jsem zas tu!
A sama jak tak koukám no nic ..musím se pochlubit jaký jsem si udělala báječný oběd.

U mamky jsem si vykopala vlastní brambory jsou prťavé(úplně malinkaté), ale to neva, kartáčkem jsem je omyla-neškrábala..jen tak jsem je hodila do pekáčku na olej a dala tam trošku vody asi tak 2 pol. lžíce vody a smažila na 180 stupňů až změkly.
Ta teňounká slupka udělala kůrčičku, posypala jsem je zelenou natí z cibulky, vždy rozkrála trošku posolila a šoupla do pusy..aaaaa.
Bylo to moc dobré, kdo máte své vlastní brambory vyzkoušejte.
A zapila jsem to Kyškou.
No tak jsem se pochlubila a jdu žehlit..mě se tak nechceeee.
Pa Q+E

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 28.07.04 18:46

Ahojky,

uff, tak je to za nama. No, jsem z te rehabky trochu rozpacita - dovedeli jsme se, ze Iva ma zeslablou celou levou polovinu tela, pak se jim jeste nezdalo, ze je tak bleda a pry po namaze modra kolem pusinky. Takze dostanem doporuceni na krevni obraz a vysetreni srdce ;-(. Cloveka teda napadaji ruzne veci, no jsem zvedava, co se z toho jeste vyvrbi ;-(((.
Taky s ni zkouseli cvicit - no nebylo to tak hrozne, jak jsem cekala. Samo ze u toho rvala, ale tak celkem v norme. Od zitrka se budu ucit cvicit ja, no jsem zvedava, to cviceni totiz vypadalo tak divne, hmm…
Na bazene bylo fajn, tentokrat jsme vzali i tatku, takze budou nejake fotecky. Dneska jsme se potapeli zaroven, docela sranda ;-).

ZUZKO, TERKO - do Bohunic budem jezdit asi cely pristi tyden, tak se pak domluvime na tom sraziku. Tento tyden nam nevyovuje, pze tam jezdime rovnou z bazenu a pak jeste srazik - to uz by na nas bylo moc ;-).

QUATRO - tyjo, ty mi delas chute ;-). Ale my se cestou z rehabky stavili v Sharinghamu a ja jsem mela po dlooooooooouhe dobe tataracek, mnam ;-).

Zatim pa, doufam, ze se uvidime vecer na chatu

Pavlina + Iva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 28.07.04 19:24

Jo a pokud chete nejaka moudra z rehabky, tak dneska jsme se akorat dozvedeli, ze dite se ma nechat volne na zemi s hrackama, s nicim se mu nema pomahat - takze nic noveho ;-).
Iva od vcerejska stavi veze z ruznych kostek, dneska se naucila je s pozitkem borit - driv je teda taky borila, ale spis z toho byla takova zarazena, pze si na tu vez chtela sahnout a ne ji zborit. Ale ted uz chape a moc se tomu smeje ;-).
Taky ma novou zabavu - priplazi se k lezicimu clovekovi, chytne ho za vlasy, vydrape se na nej a kouse mu do nosu, docela brutalni ;-))).

P.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 28.07.04 20:54

Ahojky,

tak jsme dorazili z obchodu byli jsme nakupovat na tu dovču budem si tam totiž vařit sami, teda jako každoročně spíš babička..naši s náma jezdí už 4 roky a tuto společnou dovču si nemůžu vynachválit !
Potom jedem s Martinem ještě koncem srpna sami a pořádně si to s Ejmi užijem.

Teda PAVLI-já na Vás myslela jak „zápasíte“ na té rehabce a kdyby snad měla Iva problémy se srdíčkem Tvá Dr. by na to přišla.
Jo a navrhuji založit klub „Brutální Nikity“ a k Ivce hned hlásím Em, která místo hají, začala rozdávat „facky“ jo a taky mi chtěla vyškrábat oči a vytrhat těch pár vlasů co mi ještě zbyly a tomu všemu se smála na celé kolo, ale kousání do nosu zatím nepraktikuje. Ty jo já si uvědomila, že jsem v životě neměla tatarák.
Pa Quatro+Ejmi(již spí­cí)

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 28.07.04 21:01

Ahojky,
hlasím se totálně unavená, dneska to jenom pláče,pláče, mezitím trochu dobré nálady. Sotva ho uspím, zvoní telefon a nanovo.
Holky jak vypadají bouličky, co z nich je co nevidět zub? Má je zepředu a zezadu, ale jsou tam už pár měsíců, zdá se, že dneska povyrostly. Večer měl „nemocné“ oči, takový skelný pohled. Doufám, že jen hysterčím a ráno bude v pohodě.
Pavli, to srdíčko je prevence. Kámošce 2× malý zmodral při pláči, a protože ona má kardiostimulátor, tak malý šel také na UZV. Ale na druhou stranu budeš mít jistotu, že je OK.
Končím, je mi už z únavy špatně. Jdu ještě umýt láhev na mlíko a všechno ostatní až ráno. - mám tady už 2 (!) dny hromadu prádla, už nemám sílu ani na mou oblíbenou činnost:-)
Ahojky Evka

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 28.07.04 21:10

Hlasi se zavislacka - jede vam chat?? Ja se tam nemuzu dostat, beeeeeee :-(((

Pavlina

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.07.04 22:05

nejede.
Jana od Sylvah

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 28.07.04 22:36

Ja uz vim, proc to nejede - Iva dneska usla brzo a rychle a porad spi, vubec se nebudi ;-))).

P.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »