Špuntíci 103 - Jak jsem zvítězila nad chaosem

Rodičovství

Jsem matkou lezoucího kojence, tříleté slečny navštěvující prvním rokem školku (denně od 8:00 do 12:30), paničkou dvou koček a jednoho psa, mírně pracující manželkou jednoho velmi zaměstnaného živnostníka, žiji v rodinném domě, jenž je v  rekonstrukci za provozu a  se zahradou s třešněmi, jabloněmi, hrušněmi, ořešákem, broskvoněmi, švestkami, meruňkou a všudypřítomným trávníkem.

Manžel v lepších dnech odchází do práce kolem 8:00 a vrací se kolem 18:00, poté řeší nabídky a rozpočty na zakázky tak cca do 22:00 až 24:00. V horších dnech se vrací mezi 19:00 a 24:00. Když se mu povede návrat do 19:30, což jsou tak 2/3dnů v měsíci, věnuje tak 10 minut intenzivní hry a zábavy Jankovi a 20 minut Kamilce (intenzivní hra = dospělák nedělá v tu chvíli nic jiného, než že si hraje s dítkem, samozřejmě mimo tento čas s dětmi taky mluví dokud nejdou spát, ale už se u toho soustředí i na práci a jiné podněty). Mírná práce pro firmu se týká i poloviny víkendů (to už samozřejmě prokládá s větším dílem času pro děti, ale vždy na hru, běžnou provozní péči zajištuju já) a ten zbytek věnujeme pro změnu speleologii a podobným aktivitám na uzemí českého i moravského krasu. Jedna babička je pracující a 200 km vzdálená a druhá babička je plně vytížená v domácnosti švagrové, takže ji žádám o pomoc jen v absolutní nouzi např. když mám 40°C. Z výše uvedeného plyne, že většina péče o děti a celá péče o domácnost i zahradu je vlastně jen můj boj. Já i domácnost jsme se donedávna zmítaly střídavě v těchto třech stavech: 1)doma je uklizeno, zahrada je uklizená, já jsem uhoněná a děti jsou vzteklé a zpruzené z nedostatku pozornosti........ 2)buď je zahrada zarostlá po kolena a po kotníky se brodíme ve shnilých jabkách či jiném ovoci dle momentální sezóny, nebo je v domě plná zem chlupů a jiných „dobrot“ a polonahý kojenec na podlaze připomíná značně prašivou línající peršanku vyválenou v mouce, případně nemáme co na sebe a hromada prádla mi hledí z koše minimálně zpříma do očí a nezřídka na mě hledí i svrchu......., děti jsou spokojené a zabavené a já se v duchu deptám na téma bordel a neschopná hospodyňka......... 3)deprese dosahuje vrcholu, tupě zírám a nedělám vůbec nic, protože se to vlastně stejně nedá nikdy stihnout.......
A řešení? MINUTKA!!! Ano, přesně ta obyčejná minutka, co normálně používám, abych nezapomněla buchtu v troubě. Sepsala jsem si body, co potřebuju stihnout v běžný, ničím nevýjmečný všední den a každé činnosti jsem přidělila 30 minut omezených nataženou minutkou. Holky, to byste nevěřili co všechno stihnete, když víte, že na to máte jen 30 minut.
Těm půlhodinovkám můžu libovolně prohazovat pořadí dle nálady dětí a počasí apod. ale všechny je musím za den projít. A doma máme útulno, a na udržované zahradě si můžem s dětma hrát a stíháme si tam hrát. A děti jsou spokojený, že si s nima hraju a já jsem spokojená, a chaos, chaos se odstěhoval (aspoň zatím).Má to jen jednu nevýhodu, na emimi mám čas jen 30 minut u snídaně a podle toho to s deníčkem vypadá.
Přihodím sem ukázku, jak takovej den může vypadat:
6:30 budím se a kojím zvěř, 6:50 oblíkání, koupelna, vynesení croozeru a kola ven, vařím čaj, sestavení croozeru (dveřma projde jen složenej a bez kol) a zapřažení za kolo, 7:15 budím dceru, zuby, vlasy, oblečení, pití čaje, u toho hltám 3 bebe sušenky Kamča čtvrtou, 7:30 budím, přebaluju oblékám a uvazuju do croozeru Jeníka, nakládám i Kamču a v 7:45 jedem směr školka. V 8 se loučíme s dcerou a v 8:05 už mizíme na kondiční projížďku po okolí Prokopského údolí. Zvlášť v tomhle baboletním počasí to voní nahoře sluníčkem, lesem a loukou a dole rosou, vlhkem a chladem. Chci být tak v 9 doma, tak to rychle vyšlápnu do kopce ke Stodůlkám a Velké Ohradě a zase zpátky na Barrandov. 9:00 jsme doma a kojenec spí zanechán v croozeru na zahradě. Začíná minutkování po půlhodinách. Natahuju minutku na třicetiminutovku s názven podlahy úklid. Vychází to akorát. Janeček už frflá v croozeru, je 9:30 a vyhlašuju kojení, pořádnou snídani a zábavu u PC současně (čtení emimina). 10:00 Janeček je aktivní tak dáváme „intenzivní hru s Jankem“ dnes hru na schovávanou. Plazíme se v obyváku po zemi a střídavě zakrývám plenou Janečkovu hlavu, svůj obličej, kostičky, mašinku, autíčko..... a ptám se kde je máma? kde je Janeček? kde jsou kostičky, mašinka, autíčko......? Janek leze odkrývá plenu a děsně se oba smějeme. 10:30 kojenec si hraje sám s hračkama co zbyly na podlaze po schovávané a já mám „úklid dle potřeby" (prádlo, kuchyň, koupelna, lednice, mrazák nebo prach dle toho co nejvíc hoří). 11:00 další „intenzivní hra s Jankem" tentokrát říkanky, s cvičením, ta už je jen 20 minut, protože mimi se unavuje. 11:20 Janeček oběd sklenička Hami a já u toho pečivo s něčím ( nevařím jen pro sebe obědy a celá rodina máme místo toho společné teplé večeře) + kojení. 11:50 Janek u koja usnul, tak ho dávám rovnou do kočáru a sebe „civilizuju" na odchod do školky. 12:05 mám 10 minut náskok, tak ještě honem na emimi (ach ta závislost). 12:15 odchod do školky, 12:45 vycházíme ze školky a řešíme cestou nutné nákupy a hru s dětmi na hřišťátkách. Ve 14:00 jsme doma a mám tentokrát 45 minutovku „zahrada či domácnost (dle počasí) +15 min. Janek svačinka + kojo. Trhám broskve, sbírám jablka a sekám trávu, ne všechnu v 15:00 končím, sbírání a trhání ovoce provozuju s Jankem v šátku, u sekání trávy se dívá, vzteká nebo spí v kočárku. 15:00 „intenzivní hra s Kamilkou" dnes na zahradě na pískovišti, Janek leze okolo nás a cucá svoje hračky. 16:00 uklízíme hračky venku, jdeme domů kde mám do 16:30 „úklid vypraného prádla a péči o kytky". 16:30 až 17:30 „vaření„, 17:30 úklid hraček, 18:00 večeře. 18:30 až 19:00 „úklid kuchyně, nádobí a nutné domácí práce“ je-li doma otec věnuje se v tuhle dobu dětem. Není- li doma táta koupu prvně děti. 19:00 až 20:00 koupání dětí, 20:00 - 20:30 kojení a čtení pohádek. 20:30 - 21:00 jsem v koupelně. Od 21:00 do 24:00 moje volná zábava nebo práce do práce nebo půl na půl dle momentální potřeby.
Je 24:00 ležím v posteli a mám dobrej pocit. Každýmu dítku jsem věnovala hodinu času jen pro ně, doma je pořádek, zahrada je taky v pohodě, práce taky nehoří a dokonce jsem si užila i osobní volno (ráno na kole a večer či přes den něco u netu). Ještě jsem se rozhodla, že s vyjímkou každého třetího čtvrtka, kdy školku navštěvují divadýlka si dceru nechám doma a nebude žádná práce ani školka ani minutky a budeme si dělat výlety, který si moc užijeme.
Doufám, že jste to čtení přežily až sem, ale musela jsem se s tím pochlubit, protože mě ten minutkovej systém pomohl v pohodě a s úměvem zvládnout něco, co mi předtím připadalo naprosto neproveditelný ani pro supermana.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Missorka  14.09.06 13:05

Bludi,  

už dlouho vím, že na emimi existují nadženy a teď se to konečně potvrdilo a mám důkaz - tebe!!! :-)  

Smekám, zírám, závidím, zamyslím se! :-)  

Peta

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 14.09.06 13:56

ahoj holky,
Bludičko něco na tom Tvém systému bude…hezky to zvládáte…

u nás vše ok, vařím salko(slazené kond mléko) ve vodní lázni, večer chci zkusit udělat medovník, kolem 16hod odjíždím směr koutek, máme se tam sejít se známou.

zatím se mejte prímově.
pa Z+E

 
aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 14.09.06 14:40

Ahoj, dlouho jsem sem nepsala, ale dneska mi to nedá. Bludičko - smekám před tebou a parukou zametám zem, protože tohle bych zvládla tak jeden den a druhej už jen vypouštěla páru :))
Sice aktuálně mám kromě Jíři na krku ještě 9 koček (v 3+1) což je situace přinejmenším drobně šílená, ale i tak tý práce neudělám ani 1/3 co ty :)) a bordel tu je šílenej. No jo, hlavně že mám čas si sednout k netu :))

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 14.09.06 15:18

ahojky,  

Bludičko - já to nemohla dočíst…;-))) ale věř až seberu sílu tak to dočtu ;-))) já se totiž propadla do stresu z neudržení situace pod kontrolou a číst o tom, jak stíháš mě deptá ;-)))), no fakt…;-)))) ale dobrý systém jsi našla - co jsem stačila přečíst…já nestíhám a hlavně už pomalu rezignuju…je to tak nějak: čím víc se snažím uklidit, tím víc to nejde…ale ono se to doufám přehoupne…hlavně o víkendu může neudržitelnou situaci zachránit plánovaná oslava M. narozenin..takže přece jen mě něco dokope k pořádnému výkonu, teď jsem jakási utlumená..;-))))  

holky mám zážitek -  já ráno zašla na ten up, píšou: čt - pouze pro nové uchazeče..tak si říkám paráda nebudu čekat…nečekala…na informacích na mě slečna houkla, že mateřská je do 4 let jestli to nevím, a jestli teda chci tak at si v rohu vezmu formuláře, doma! si je vyplním a přijdu zítra ráno…dnes nejsou úřední hodiny…haha tak jdu zítra nanovo a jsem vážně zvědavá co mi řeknou…jsem jak vyvrhel..;-))) … M. se mi smál, že budu jediná koho z pracáku vyhodí dřív než vyplní formulář …vtipálek… ach jo..no třeba se mi povede sehnat nějakou tu časově omezenou práci - do zimy, brigádu…zatím teda nic moc…ono by bylo, ale jako těhotná se zase musím dívat na to abych to ustála…  

no a dál, holky dneska do školky utíkaly, rychle se převlíkly a už mi zmizely z dohledu…teď se tu válí a já se jdu rychle mazlit, než si to rozmyslí..;-)  

tak zatím  

Zdenik a M+J a špuntík

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 14.09.06 16:16

BLUDICKO - co dodat k Missorcinu komentari? Jen mas muj neskonaly a naprosty obdiv…
Kdybych tady mela popsat svuj den, tak padnete smichy…kazdopadne dneska tady byla po stopadesati letech pani na uklid, takze mam z naseho domova zase dobry pocit :-)

Vic pozdeji,
Sylva

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.09.06 16:22

Zdeníku, byla jsem na tom stejně a tohle mě dohnalo právě k minutkování. Je toho totiž tolik, že nic se nedá stihnout úplně, ale za 30 minut uděláš dost na to aby to snesitelně aspoň vypadalo a přitom nepadneš na hubu ani se to neomrzí a hlavně to nemáš čas flákat. Dřív jsem vždycky dělala moc to, co mi zrovna padalo na hlavu, uštvala sem se tím až hrůza a než jsem to dodělala tak mi padlo na hlavu 5 dalších věcí.  Neříkám, že je tu uklizeno!!!!!!!!!!­!!!!!!! Ale JÁ mám pocit že je to tu v mezích možností zvládnutý a to je hlavní (den má jen 24 hodin a zázraky neumím).
Bludička  

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.09.06 16:28

P.S. na poličkách se dá zrovna do prachu psát, zatím na to nezbylo žádných 30 minut, byly holt akutnější věci a prach se dá utírat i když prší : -)))). Doufám, že do pondělka na to dojde (na ten prach nikoliv na déšť), neb celá zahrada je posekaná a tráva snad už tolik neporoste.
 B.

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 14.09.06 16:56

Ahojky,
Bludičko - deníček je super, ale v půlce už jsem byla zdeptaná, a klaním se před tebou, tolik toho rozhodně nestíhám, budu si to muset rozminutkovat :-) Hned zítra s tím začnu, zatím se vzpamatovávám z učení a pomalu najíždím na práci. Jinak komentář jsem psala včera ještě do starého deníčku, není moc důležitý, tak ho sem ani přihazovat nebudu :-).

Holky přidala jsem pár fotek do galerky.

Miruš - to jsou super fotky, kdepak jste to byli? Nestihla jsem pročíst všechny komentáře, tak jsi to tu možná psala, ale uniklo mi to. Teri je moc pěkná holka!

Tak fotky mi zabraly taky dost času, jdu přepnout minutku na něco jinýho :-)

tak pěkný den

Jitka a právě spící děti

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 14.09.06 19:29

Byla to vystava k narozeninam Krtecka v plzenskem muzeu.
Je putovni a momentalne udajne v Praze.
 M.

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 15.09.06 11:48

Ahoj,  Bludičko, ještě jsem nečetla celý deníček, ale vypadá to, že jsi superžena. Obdivuji Tě.
Chci jenom nahlásit, že už máme špuntíka konečně potvrzeného od doktora, termín 17.4. :-)))))))))).  Je jenom jeden, což je škoda, protože čtvrté už tedy nebude, ale je to i dobře, protože se z toho snad nezblázním ;-).
 Eva

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 15.09.06 12:16

Ahojky,  

bludičko kloubouk dolů co zvládáš  minutka je skvelý vynález člověk by nevěřil na co všechno se dá využít . Já si stěžuju že M. není pořád doma a ono je to asi všude stejné. V sobotu to bude 14 dní co Filipek neviděl tatínka (když nepočítám 10 minut ráno než zmizí do práce). Na úklid našeho  bytu by mi stačilo natáhnout minutku 2× někdy 3× jo panelák je panelák. A ještě k tomu Fifiš spí 3 hodiny takže stíhám vše i mít nalakované nehty , přečíst si emimi a koukat na seriály.  

Dopoledne jsme strávili ve školičce a v neděli tak vezmeme i M. má pršet tak si půjdeme pohrát.  

Mějte si pěkně L. a F.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 15.09.06 12:22

Evi,
tak ted nevim, myslim, ze ty jsi taky superzena! Tos vazne doufala v dvojcata????
Jsem moc rada, ze mimco OK, mas krasny TP.
 S.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 15.09.06 13:18

Bludičko, nedráždi :-)))))
chaos u nás doma není, ovšem není to moje zásluha, nýbrž babiččina. teda ne že bych na práci nesáhla, ale přece jen jsme dvě + manža doma. takže nemusím sáhnout na zahradu a jak vypadá sekačka na trávu taky netušim. na mě zbývají děti a vaření v týdnu. víkendy vaří babi, přes týden většinou já..... samozřejmě úklid domu, který máme taky tak nějak rozdělený zhruba napůl - někdy uklidím já vše, jindy s babi napůl… taky nevlastníme gaučovou zvířenu - našeho mazlíčka bych do baráku pustit nemohla, páč už by nezbylo místo na nás (má 60 kilo), takže stačí vysát 1-2krát týdně, podlaha se vytírá taky jen 2krát do týdne…

ve školce je fajn, období řevu snad skončilo. ne tak řev doma - je schopná hodinu vyřvávat , vzteklit se, mrčet, knučet..... moje nervy, fakt bych ju v takových situacích zabila.....no, ono ju to zase brzo přejde… doufejme.

Jožáno pokračuje ve hře na vzorné dítě - usměvavé zlatíčko.  má něco přes 5 kilo a 62cm. pro pobavení - Lída měla v 6 měsících 65cm..... vypadá jak žížala s nafouklým pupíkem…

miruš - dodatečně upřímnou soustrast....­..........

evi - třetí kolo zahájeno, gratuluju..... kdo je na řadě? že by Theo???

quatro - at je Em brzo bez salmonel…

zdeniku - tak tebe nejen že nechcou v práci, tebe nechtějí ani na pracáku :-DDD..... no paráda. budeš stahovat holky ze školky, nebo se necháš zařadit mezi nezaměstnané? (možná mi něco uteklo, minulý deníček mě jaxi minul)…

elda

 
Crnkapinka
Kecalka 150 příspěvků 15.09.06 13:59

Ahoj Bludičko,

ja len nakukujem, lebo ma zaujal názov denníčku a musím povedať, že som ti vďačná za návod… Ja mám doma takmer 2,5 ročnú slečnu a 2 mesačného synka… a ako sa dá očakávať - strašný bordel… Už som nejak rezignovala, takže ma to už tak nevytáča, ale na druhej strane nemám chuť čakať niekoľko rokov, kým deti vyrastú, aby som si mohla s čistým svedomím pozvať domov návštevu a nehanbiť sa pritom.
Je to presne ako vravíš - človek je uštvaný, lebo nevidno žiadny výsledok - ani upratovania ani venovania sa deťom… všetko sa robí len tak za behu a vačšinou niekoľko činností naraz. Takže nakoniec nikto nie je spokojní - ani ja ani deti ani manža …

Tvoj denníček ma nadchol - takže v prvom rade vyrazím na nákup - ja totižto žiadny minutkovač nevlastním  (keď nič iné, aspoň mi nabudúce nezhorí pizza v trúbe :-)

Maj sa a nech sa ti aj ďalej darí.
Crnkapinka

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 15.09.06 14:40

ahoj holky,
Bludičko, pridávám se k zástupu obdivovatelů. Musím přiznat, že já se neustále nacházím ve stavu 3, tj. deprese dosahuje vrcholu, tupě zírám a nedělám vůbec nic :(:(  už to trvá celé prázdniny :(, aj proto tak málo píšu…jestli s tím něco neudělám, tak asi skončím v blázinci :(
ale díky, inspirovala si mě, a vlila aspoň trochu síly se snažit dál, začnu aspon tím, že si vypíšu činnosti, které musím udělat každý den, ať mám přehled, co všechno nedělám :)

jsem jen na skok, za chvílu jdem s Vítkem cvičit, mějte se a trochu jsem zahltila galerku fotkama z tábora a večer ještě přidám Filípka ročka :)  Chillie+Vítek+Filip

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 15.09.06 14:42

joo, ještě jsem si vzpomněla, kdy stíháš vařit ty teplé večeře???? to mi rozum nebere. mně teda příprava jídla / v našem případě oběda/ zabere teda určitě víc než půl hodiny a přiznám se, tato činnost se stává méně a méně oblíbenou… bléééé nesnáším vaření a vymýšlení, co vařit /teda v poslední době/ Ch.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 15.09.06 16:48

Však na to mám taky celou hodinu a vařím teplá, ale jednoduchá jídla („16:30 až 17:30 „vaření“, 17:30 úklid hraček, 18:00 večeře"). Jo a docela mě to baví, protože mám už za celej den takovej hlad, že mě představa hotového pokrmu fakt těší. Tímto milé matky navrhuju, hoďte sem svá nejrychlejší teplá jídla (něco, co se dá připravit za 30 minut a pak se to maximálně dalších 30 min. vaří samo a nají se z toho s chutí i hladový manžel masožravec :-)))
Bludička

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 15.09.06 17:13

S oblibou používám krůtí maso křehčené (z makra) nebo králičí (děda má chov), protože je hned měkké, předem naporcované na plátky, kostičky a pod. v mrazáku, takže jen vyndám, vrazím do mikrovlnky rozmrazit (natvrdo na plnej výkon, pak to zabere jen pár minut). Jídla dělám podle momentálního nápadu a nemusím nakupovat předem dle jídelníčku, protože nakupuje manža v makru na celej měsíc a já pak doplňuju jen pečivo a jogurty :-)
Krůtí na špagety: krůtí na kostičky osmahnu na pánvi s trochou slunečnicového oleje, přidám sůl, kari, sladkou papriku, 3-4 kosky rozmačkaného česneku, když se mi zdá, že to pustilo málo šťávy přidám vodu a přikreju pokličkou. Dám vařit těstoviny, nastrouhám eidam, když se uvaří těstoviny je krůta hotová nasypu na  talíře, posypu sýrem, poliju kečupem a jíme.
Malej se vzbudil,další recepty příště
 B.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 15.09.06 17:28

Plátky s broskví: plátky masa hodím na pánev s troškou oleje, posolím, kari, časem trošku podliju vodou (čerstvé broskve) nebo šťávou z kompotu (zavařené broskve + musím víc posolit), zakryju pokličkou, když je maso hotové tesně po vypnutí sporáku dám na maso plátek sýra a do měj nalepím půlky kompotovaných nebo oloupanýchsyrových broskví a nechám na horké pánvi pod pokličkou dojít. Příloha brambory, rýže nebo pohanka.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 15.09.06 17:29

kosky = kousky

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 15.09.06 17:34

pseudočína: moso na kostičky na pánvi, koření dle nálady, mražená zelenina na čínu, přílohy: rýže pohanka, brambory
výborná varice na toto téma je i francouzská zelenina či zelenina na lečo

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 15.09.06 17:39

Já sem každej den uklízela, a protože je to práce nevděčná a nebaví mě, začla sem ten bordel pozorovat. A zjistila sem, že čím víc uklízím, tím víc se ho pak zase hromadí. Takže, pro zachování duševní rovnováhy uklízím dvakrát do týdne, naučila sem se bordel přehlížet, maximálně udělám to nejnutnější, jako že umyju nádobí, vynesu koš a tak, to je jasný, ale co dělat nemusím, tak nedělám. nežehlím a věci lovím z hromady, nějak se narovnají. nakupený věci , co se hromadí na stole v předsíni, ty zpracuju jednou za týden. Ledničku vyklízím, až když mi dělá problém se do ní podívat. Fakt to nehrotím. A mám víc času na malou a na sebe taky. Kdybych dělala to, co Bludička, po třech dnech by mě museli napojit na kapačky, jelikož bych zkolabovala vyčerpáním :o)

Bibina

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 15.09.06 17:41

Pak to střídám s rajskou, koprovkou (vepřové) a gulášem (vepřové, hovězí) a ty vařím ve větším množství naráz když mám zrovna čas a zamrazuju do mrazáku do krabiček jako hotovky.
 B.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 15.09.06 19:44

Ahojky,  

přidám pár receptů od nás mám ráda jídla do trouby nebo rychlovky (já vařím jen o víkendech) a přes týden malému.   Kotletky se šlehačkou: do zapékací mísy nebo na plech - na kolečka nakrájené brambory na to buď kotletky nebo kuřecí (plátky nebo kostičky) okořenit a zalít šlehačkou a šup do trouby.   Brambory s hořčicí:ve slupce uvaříme brambory pak je vychlazené protlačíme přes krajítko na brambory. Na pánvičce osmahneme cibulku a cokoliv (uzené, klobásku, párkový) smíchame s barmborama okořeníme a přidáme 2 lžíce hořčice, promícháme a dáme zapéct do trouby. Může se zalít vajíčkem nebo zasypat sýrem.   Kuře kung pao:Na pánvičce osmažíme pórek, cibulku přidáme šunku a oříšky, papriku (nebo i jinou zeleninu) nakonec okořeněné kuřecí nebo krutí maso a udusíme.   Recept babičky ( bábovičky):bram­borová kaše se vyšlehá s moukou. Pak se dájí 2 kolečka salámu na to hromádka kaše a na to zase 2 kolečka salámu a to se obalí v trojobalu a opeče. Obyč patlanice ale výsledek skvělý. My to ještě zalíváme domací tatatrkou.  

Jinak milujeme špenát, koprovku, dušenou mrkev, dušené fazolky, halušky, guláš. kuřecí játru,  květák, různé těstoviny, v jakemkoliv množství zelí ap. ap. ap.  

Ještě ke kuřecímu s broskví je to výborné i s jablíčkem a medem.  

Ještě jeden trošku časově náročná recept: je potřeba na rychlo osmažit okořeněný kuřecí plátek na to podušený pórek, hřibky, šunku. Vyvalet listové těsto, ukrojit větší čtverec na to se dá ten plátek masa na to podušená směs. Zabalit, potřít vajíčkem a dát zapéct do trouby.  

Včera jsem naložila čínu.  

Mějte se jdu věšet prádlo aspoň budu mít zítra co žehlit papa L. a F.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 15.09.06 20:03

Ahojte, tak ty vase recepty si urcite zkopcim, vypadaji skvele, diky! Doufam, ze se sem jeste vecer dostanu, abych napsala jak u nas doma, jen musim napsat bludicko k tvemu denicku, ze jsem byla unavena, jen kdyz jsem si to cetla haha - mas toho fakt nejak moc, sice mam deti tri, ale tatinka kazdy den celkem v rozumnou dobu doma, zadna zviratka atd…ale musim rict, ze i kdyz casto nestiham, rekla bych posledni dobou denne, tak ze tvuj system by me asi zabil, je to na me moc planovane, ja jsem spis na ten lehce rizeny chaos s nekolika stycnymi body denne  Jurcite napis treba za mesic, jestli se ti 30ti minutovky porad osvedcuji, to bych se nad tim musela asi taky zamysletJ  

Ahojte zatim martina+anicka+ve­runka+barunka  

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 15.09.06 20:49

jeste dodatek k te pohance, kdyz ji delas bludicko  jako prilohu, jak ji pripravis - polopaticky prosim, nikdy jsem ji nedelala - jak dlouho varit, cim ochutit nebo jestli se to nejak osmazi…
diky! m.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 15.09.06 20:49

Taky miluju lehce řízený i lehce neřízený chaos, jenže to. že dcera chodí do školky mě nutí respektovat čas vstávání, čas vyzvedávání , večerku a mezitím časy krmení synka. Když k tomu přidám, kolik věcí musím týdně stihnout, tak mi nic jiného nezbývá :-((((((((( Když mu dám šanci jen trochu povystrčit růžky tak mě hned ten chaos semele i s bytem a zahradou. Je totiž horší než trpaslíci, všude vleze a strašně rychle se množí.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 15.09.06 20:57

to verim, asi si musela vymyslet nejake radikalni reseni..... mam to jednodussi i v tom, ze tatinek anicku do skolky kazdy rano vozi, asi by me fakt kleplo, kdybych mela vsechno stihnout, co pises, takze kazdopadne dik, ze si to napsala, mam proti tobe dost veget :-)  

jo a jeste - z tech masovych receptu me napr. napada krome klasika rizot na x zpusobu, delam naklepane kousky kureciho nebo krutiho masa osolene+kari+ba­zalka, nandat na naolejovany pekac, na to steril.zampiony, zalit smetanou a na to petrzelka nebo pazitka a ještě trochu osolit, k tomu brambory nebo hranolky 

Nebo veprove maso na kousky osmazim a podusim opet se steril.zampiony, v druhem hrnci si jen s trochou vody podusim cinské zeli, uvarim si ryzi a vsechno to smíchám, vypada to asi divne, ale je to moc dobry, u nas oblibeny.  

martina

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 16.09.06 10:22

Ahojte holky,  

tak jsem si včera zřejmě smazala komentář a že byl dlouhatánský…no tak znova…zkrácená verze ;-)))  

holky včera poprvé ve školce spaly…přišla jsem odpoledne pro ně a ony…Jdeme si hrát maminko jo? no tak jsme tam strávily zbytek odpoledne ;-))))). zvládly to na jedničku, ale v noci se dost budily, Janička mi vyprávěla ze spaní, jak má plno kamarádů…byl to pro ně veliký zážitek ;-))))  

jinak jsem zvýšila nezaměstnanost v Jihomoravském kraji a zřejmě jsem fakt prácechtivý exot, paní úřednice pořád opakovala, že dětem jsou 4 roky..no tak jsem ji nechala, na každém papíře jsem podepsala jiné datum délky péče o dítě..nějak se paní nemohly sjednotit  - podle mě je to úplně blbě..;-))), pak jsem ještě paní nutila, že práci chci jestli něco nemá…tak prý až příště ;-))), na rekvalifikaci jít nemůžu neb nejsem perspektivní,  a paní si stihla během té půl hodinky vyřídit co má vzít na nějakou cestu jestli chleba a polívku nebo má dodělat ještě řízky..měla jsem chuť jim popřát šťastnou cestu…;-)))) no tož tak…  

Eldo - viz nahoře…holky ze školky brát nechci, fakt se mi nechce příští rok shánět školka všude možně, dětí je tu dost a zřejmě půjdou ještě všechny co letos nejdou…20 jich je určitě ;-)) + nové tváře ;-), takže to zase bude boj a když po tom všem školku máme bylo jasné, že berem bezohledu na komplikovanost situace. na pracáku jsem proto, že za mě platí pojištění, něco dostanu a možná bych mohla i na něco natrefit..zatím nic moc..a tuším, že mám ještě možnost brigád na nějakou omezenou dobu takže je to prostě lepší, i když peněz je míň. připadám si blbě, ale zase to nevyužít…  

jo a taky jsem se courala po vaňkovce a koho nepotkám v Puntanele..Syl­vu…mám větší břicho než ona…a ona teta byla tak hodná, že mě hodila autem domů…Díky Díky Sylvo, moc mi to bodlo, pak už jsem doma jen hleděla tupě…měla jsem si jít lehnout …takže jsem nic neudělala a utíkala pro holky…  

zítra M. oslavuje narozky, takže jsem se pustila do toho bince tady, uklidila jsem zatím jen stůl s PC a teď u čistého s prachovkou po boku sedím a už se mi nic nechce ;-)))))  

holky jsou hodňoučký, houpou se s panenkama!!!! v houpačce a střídají se..vypadají jetě..ta únava ze včerejška je znát..  

recepty super, já včera dělala hov.guláš a mooooc se povedl…  

musím jít houpat..;-))  

pěkný víkend  

Zdenik a M+J a špuntík

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 17.09.06 21:08

Ahoj holky!

Hlásím se po pohodičkovém víkendu - aby ne, když byl Petr doma a ve zdravé formě :-)
V pátek jsme s kamarády pouštěli draka, který Ondrovi uletěl! A to tak, že jsme ho prostě už nenašli…no takže jsme včera jeli koupit nového, teda dva - jeden Ondrovi, druhý druhému Ondrovi jako náhradu :-). Odpol. to byli pánové vyzkoušet - no hezky si zaběhali :-), bylo kapku bezvětří. Zato dneska! Nááááádhera! Drak lítal naprosto úžasně, pravda asi po půl hodině uletěl pro změnu mně - ale to byla vada z výroby, ten špagát se prostě urval - byl tam přilepený samolepkou! No věřily byste? Nicméně naštěstí ho Petr našel, takže po spaní jsme šli znova a byla to zas paráda. Ve finále jsem já asi půl hodiny jen tak lehce jednou rukou řídila draka a Ondra běhal kolem a Petr se snažil radit okolí - nějak jim to nelítalo…V kom­binaci s nádherným počasím fakt super :-)

V pátek jsem potkala Zdeníka ve Vaňkovce a pěkně kecá, nemá! větší břicho než já! Ani náhodou…ale bříško už má, to zas jo :-) A háro taky, v tom teda nekecala :-). Až si usuším vlasy, tak vám svoje pupendo vyfotím, myslím, že už je teda pořádný - aspoň Petr říkal :-)

Tak hezký týden!

Sylva 31.tt

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 17.09.06 21:43

Ahoj Špuntíci,
zdravíme Vás jako obvykle po pár týdnech, nějak mám čím dál méně šanci dostat se u počítače ke stránkám, které bych chtěla číst…
V první řadě bych chtěla THEO hrozně moc poděkovat za dokonalé DVDčko, které je u nás teď rodinným hitem, Matýsek s ním vstává a usíná. Zuzko, moc děkujeme!!! Jsi šikulka!!!
Za druhé musím napsat, že Bludička je superžena a já mám o mindrák více. Ještě nikdy se mi nepodařilo udělat takový časový harmonogram, i když při naší vytíženosti bychom ho potřebovali jako sůl. Snažíme se každý večer naplánovat druhý den, ale málokdy se plánu zvládneme držet. Většinou se to poruší už dopoledne, protože nedokážu vstát jak jsem si naplánovala a už se to veze celý den. Prostě jsem fascinovaná a zkusím to vymyslet nějak podobně. Co mě hodně dusí je, že nemám absolutně žádný čas na sebe…
Před 2 týdny u nás nastala velká změna, Michal odešel z práce a zůstal doma, živíme se už jen podnikáním. Na jednu stranu mám pořád divný pocit, protože jeden příjem byl jistý a teď není jisté nic co si sami na sebe nevyděláme. Na druhou stranu je to hrozná úleva. Kluci jsou nadšení, protože se kolem nich doma vystřídáme, mají chvíli mne a chvíli tatínka, což je pro ně obrovským rozptýlením po dlouhých měsících nudy pouze se mnou ;-)). Aspoň se tak tváří. Pro mně je to obrovská úleva, protože se 1) mohu déle vyspat (nezvoní budík v 5.30, takže i kluci spí tak do 7-půl 8), 2) když jsem dlouho pracovala v noci a je hezké počasí, Michal ráno vezme oba kluky ven a já spím třeba do půl 9… 3) mám čas relativně v klidu uklidit, tedy pořádek tu není nikdy, ale do 9.30 většinou taťka asistuje, takže zvládnu aspoň základní hygienu domácnosti a případně i předpřipravit oběd… 4) přes den si kluky střídáme, takže si chvíli odpočnu a na mateřskou vždy na hodinku nastoupí Michal, já se cítím důležitá, že mám také jiné poslání než hrát si a přebalovat :-)… určitě bych našla ještě další výhody, i nevýhody, ale panuje u nás zatím odlehčená atmosféra a dobrá nálada, tak snad nám to vydrží.
Domeček už bude za 2 týdny pod střechou a stavaři tvrdí, že v zimě budeme bydlet. Těším se tak moc, že v bytě už mám deprese, chce se mi brečet když od domečku odjíždíme, doma mě nic nebaví a dost často sedám do auta a vyrážím se dívat na stavbu, jen abychom nemuseli být v Praze. Jsem asi magor.
Dnes jsme se vrátili z prodlouženého víkendu na Šumavě, sice to původně mělo být oslavení deseti let společného života v Římě a bez dětí, ale i víkend na Horské Kvildě a s dětma byl super :-)). V pátek jsme prošli stezku na Vydře, Matýsek byl nadšený z obřích kamenů a Kubík byl předávkovaný čerstvým vzduchem, takže to celé prospal. Matýsek ušel statečně asi 5 km, pak usnul Michalovi na ramenou. V sobotu jsme si udělali asi 6 km procházku na Modravě a dnes jsme si dali asi 4 km jen v okolí Horské Kvildy, kde jsme bydleli. Přímo za hotelem byla zahrádka pro rodiče, obrovská louka s výběhem pro ratolesti a dětské hřiště, tak když jsme se zrovna nikde netoulali, byli jsme na hřišti. Dnes nám bylo skoro líto, že odjíždíme, Matýsek nám ještě doma vyčítal, že nechtěl odjet a chtěl tam být celou noc (což v překladu znamená, že tam chtěl zůstat).
Kubíkovi bude 1.října rok, ještě si to stále neuvědomuju. Staví se, opatrně přešlapuje u nábytku, staví se už i u nestabilních předmětů, ale roku asi určitě neutečeme :-). Zlepšuje se každým dnem, ale myslím si, že to nestihneme. Chtěla jsem napsat, že mi zatím aspoň neutíká, ale Kuba neváhá nikde kleknout na 4 a mastit pryč, takže ho naháním stále někde. Matýsek mu pomáhá a konečně v Kubíkovi našel parťáka. I když jsou kolem jiné děti, tak se ke Kubíkovi začal vracet a snaží se ho zapojit do hry. Bez Kubíka moc nechce nikam jít, bez Kubíka nechce jít spát.. po 2 měsících velkého žárlení přišlo období velké lásky a kluci mě pořád dojímají.
Kubík se naučil dávat ty úžasné mokré pusy :-), a když to zjistil Matýsek, pořád ho pusinkuje a jsou prostě sladcí :-)). Kromě toho, že se Matýsek pořád opičí po Kubíkovi, leze po 4 a vydává stejné zvuky, tak to platí i naopak a Kubík se snaží dělat vše jako my. Strašně ho rozčiluje když to nejde. Maximálně naštvaný je, když Matýsek jezdí na kole :-)). To mu nejde ani napodobit a je to hrozná potupa :-). Jinak musí jíst to samé co my (aby si byl jistý, tak z mého nebo Matýskova talíře), jak jinak :-). V mluvení je o něco šikovnější než byl Matík, říká táta, nána (to jsem jako já), deda, baba, haf haf, dej, pa pa, ham, napodobuje zvuk auta když si jezdí s autíčkem, ví že čepice patří na hlavičku a botičky na nohy, dává víčko na lahvičku, lopatkou na písku se snaží dávat písek do nádob a ven (snaha je, zatím ne úplně úspěšná). V tuto chvíli mne úplně nenapadají další věci. Vzhledem k tomu, že s klukama úplně vše nějak nestíháme, tak si nejsem schopná ani vybavit, jestli to tak v roce má být, prostě všemu jaksi necháváme volný průběh :-). Příští týden jdeme na roční prohlídku, tak jsem zvědavá.
Michal přišel vedle k počítači pracovat a už se mě vyptává na spoustu věcí, tak končím, beztak jsem toho napsala hrozně moc. Do galerky jsem nahrála nějaké čerstvé fotky ze Šumavy. Mějte se fajn a já se zase někdy ozvu… sice mi to vždy trvá, ale deníčky se snažím sledovat a určitě zase napíšu, i když mi to tak dlouho trvá :-). A holky pražské, až někam půjdete, dejte nám vědět, můj mail je olga.pavlicko­va@seznam.cz, rádi si čas uděláme a přidáme se!!
Přejeme hezký večer a hezký týden! Olča, Matýsek (3 roky a 3 měsíce) a Kubíček (skoro rok)

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 17.09.06 23:07

Ahoj holky,
jsme zpátky z dovolené, byla super,,napíšu zítra..strašně jsem se těšila na děti a nějak se nemůže  (fyzicky) nabažit..neustále se mazlíme a mazlíme… :-)
Jdu spát, tak zítra
 T.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.09.06 10:39

ahoj kočky a kocouři,

Zdeníku na můj pupík nemáš, takový jako teď jsem s Em měla ve 20tt, včera jsem se vážila a taky registruju 2kg navrh, vypadá to na koupi nějakých tehu gaťí, nebo budu chodit jen v kalhotkách. A po těch peripetiích co jsi měla se školkou bych jí taky nepustila!

Sylvi hned se jdu kouknout na fotky pupíku

Lindicko to je fajn, že ses ozvala.

U nás vše ok až na mé příšerné bolesti bederní páteře, včera jsem dokonce ležela, nevím co s tím?!Kdybych si aspoň mohla vzít něco proti bolesti, ale takhle je to mazec. Em byla v pátek poprvé po týdnu opět ve školce, dnes se nemohla dospat jak se těšila, takže jsem ráda, že mám o jednu starost míň.

V sobotu jsme byli v Nošovicích na Radegast dni a bylo tam skvěla, spousta atrakcí pro děti včetně Majdy z Kouzelné školky, nádherné počasí, chlapi si pochvalovali pivo za 13kč!, idylka.

Musím končit, neboť jsem si dala závazek, že vyžehlím, než půjdu pro Em do školky, ale zatím to tak vidím, že to nestihnu.

Quatro+Emilinda

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 18.09.06 11:40

Ahojte holky,  

tak se hlásím, uff mě se normálka stýská..holky ve školce, chtěly tam spát, a tak jsem je nechala neb nám dnes…tramtada­dááááá… mají přijet v poledne namontovat nové vchodové dveře!! malý krok pro lidstvo, velký krok pro nás ;-)))), akorát mám trochu obavy, neb se holkám zřejmě opět vrací rýma..Martinka celkem dobrá, Jaňula pšikala..cestou do školky nic a jak se převlíkla už jsem z dálky slyšela pšííííík…no takhle se to asi bude motat pořád, když jsem viděla v pátek jak „zdravé“ děti chodí děti do školky tak mi ten zanedbatelný soplík co měly holky přijde jako titěrnost..a já blbec se bála, abychom fakt  nenakazily celou školku ;-))))) takhle se můžu těšit co naopak přinesem domů ;-)  

no a je tu nějak klid, včera jsme slavili, takže je tu naklizeno (jsme podali nadlický výkon!), teda krom hory nádobí, ale ta už je umytá, čeká jen na utření…no a žehlení…oooo hrůůza…nevím co s tím, asi to prádlo proberu a půlku vyhodím, stejně to už dloooouho nenosíme ;-))))  

já se tak těším na ty dveře..už za chvilku…  

Oli - je paráda, že jsi se ozvala..a to, že chceš na baráček hned je jasný, držím palce ať to do zimy vyjde, pamatuju se jak já se nemohla dočkat, u našich mě teda doslova pálilo bydlo ;-), teď bych klidně u našich setrvala dýl, kdyby to bylo tady všechno dodělaný a já jen rozmístila nábytek…ale pšššššš  ono kdyby mělo dojít na věc asi bych takový hrdina nebyla ;-)))))))))))) a ještě ať vám to podnikání jde líp a líp  

ha dveře jsou tu…  

letím  

Zdenik a M+J a špuntik      

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 18.09.06 11:41

Ahojky,  

my se hlasíme po super neděli po 14 dnech byl doma M. sice nám utekl na jeden odtah ale v době kdy Fifiš spinkal tak to mu bylo povoleno.
Odpoledne jsme jeli do školičky takže si oba kluci vyhráli.  

V noci jsme bojovali malý měl ucpaný nos a teplotu tak docela dost plakal. Teď už spinká tak uvidím až se probere co se s toho vyklube.  

Zuzi díky za vajíčka a pozdrav Em. Nechceš nějak večer někam vyrazit? Jsem zvědavá na tvůj pupík.  

Papa L. a F.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.09.06 11:47

ahoj Luci, držím palce Filípkovi ať se brzy uzdraví.
Večer bych ráda vyrazila, ale M má přesčas, dorazí tak kolem 19hod, to by ani tak nevadilo, jako ta má záda, fakt se mi špatně sedí a docela se těším až bude večer a zalezu do postele. Tak se musíme domluvit na jindy.

měj se. Z+E

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 18.09.06 13:06

Ahoj holky,
jsem ráda, že Vás zase „slyším“, i když se ještě neměla čas začíst se do komentářů…
Naše dovolená byla opravdu váborná, oddechová, byli jsme v rakosku, v neděli večer ve Vídni, na večeři s markovou ségrou a manželem, ráno jsme koupili plavky a uháněli do lázní..tam jsme se váleli dva dny, blbli na tobogánu a fakt relaxovali…vzhledem k tomu, že déle jsme se válet nevydrželi, přesunuli jsme se horama do Hallstatu, tam vyjeli do hor, nádherné počasí, návštěva ledové jeskyně…super dny..
Každý den jsme se cpali, určitě jsem přibrala několik kil…celou dovolenou provázelo pití výborného burčáku a až poslední den jsem to vážně přehnala, pořádně jsem se střískala…bylo to tím, že jsme v Hallstatu narazili na Moraváky, s kterýma byla neuvěřitelná sranda a navíc jsme se seděli u baru, který patřil také pánovi původem z Čech…
Strašně se mi stýskalo a shledání s dětma bylo hrozně dojemné a nádherné, přilepili jsme se k sobě a já jsem se jich celý víkend nemohla nabažit…  

Děti to zvládly úžasně, byly hodné, jedly, „fungovaly“, nebrečely, prý o nás ani moc nemluvily, babička  a děda jsou prostě super!!  

Docela nás pobavila Kryštíkova hláška…
Prý hrozně masil Julinku, až na něj děda křikl,  že ještě jednou a bude sekec…Kryšťa se prý před něj postavil a hulákal:
TĚLEZNÉ TRESTY JSOU ZAKÁZÁNY!! …A to doslova takto…nevíme, jestli to má z Obecné školy, na kterou se s námi chvíli koukal nebo jsme o tom mluvili..nevím…  

Tak mějte se, reagovat budu později..  

Theo a spol  

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 18.09.06 13:07

Bože, to je chyb…stydím se…
T.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 18.09.06 13:15

Jééééééé Zuzi ja nemyslela hned dneska Míša se nekoná a Fifu bych mu teď ani nenechala až mu bude líp a M. nebudev čudu. Odpočívej papa

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.09.06 15:09

Vše nej k dnešnímu svátku pro Kryštofa.
Z+E

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.09.06 15:18

Krystufkovi pusu k svatku:))

hlaska nema chybu:)

market

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 18.09.06 15:52

THEO - vítej doma!
Tak kolik vás přijelo? :-)

Všechno nej nej nej Kryštíkovi k svátku!

Sylva a spol.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 18.09.06 16:04

Ha, ha..do včerejška jsem si myslela, že o jednoho víc, ale ta nevolnost byla zaviněna opravdu burčákem…asi jsme to odložili na začátek příštího roku, jaro… takže zatím nic:-)
 T.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 18.09.06 16:44

 Vše nejlepší Kryšťovi ke jmeninám
Kamča Bludička a Janek

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 18.09.06 17:09

To by ale byly sakra rychly hormony, ne? Kdyby za to mohly…a na burcak bacha, kdyz jsem videla, co to udelalo minule s Petrem :-) :-)
Doslo ti dvd?
 S.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 18.09.06 19:53

Ahojky,
tak jsem smskovala se Zuzkaj, uz jsou se Sebastiankem zas ve spitale…klasika, tri dny po Kristianovi to chytil on, pry dostali pekne vynadano…tak doufam, ze uz bude lip. Kristian je u babicky…Jsem hrozne zvedava, jestli jim kvuli Sebikovi nezakazou skolku…prece jen, ty deti tahaji porad neco :-(

S.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 18.09.06 20:04

Ahoj,

ja jen hlasim, ze jsme zpatky z dovolene, bylo to fajn, podrobnosti casem. Ted je tu neskutecny chaos. Denicek jsem jeste necetla, ale jsem desne zvedava :).

P.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 18.09.06 20:21

Tak to bricho uz je opravdu v galerce.
S.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.09.06 20:51

ahojky,

Evko jak jsi dopadla u gynekologa? Jestli se nepletu měla jsi jít v pátek?

Sylvi kdepak jsou slíbované fotky pupíku?

Theo to je fajn, že jste si užili dovolené.

Já pádím do hajan, ty záda mě opravdu trápí, chjo.
pa Quatro

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.09.06 20:52

aaa fotky pupíku jsem už našla…moc hezké…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »