ŠPUNTÍCI 104. díl - A byla školka...

Rodičovství

Ahojky Špuntíci a další! Tak to naše ze všech stran probírané téma se stalo skutečností....Špuntíci už snad ani nejsou Špuntíci, ale velké děti. Až na pár vyjímek školkují o sto šest a jde jim to výborně!

Jak to teda nakonec všechno probíhá u nás? Ondra je zatím ze školky stále vcelku nadšený (teda ne že by tady hopsal přede dveřma, že už jde, to ne) Chodí spokojeně, neprotestuje, po návratu si nikdy :-) nemůže vzpomenout, co vlastně před deseti minutama obědval, co dělali, s kým si hrál…a to v případě, že mi rovnou neřekne, že se o tom bavit nechce. Jak moc mi to připomíná moje Nevím na veškeré dotazy našich…No ale nakonec z něho něco vytáhnu :-), už i pár jmen nových kamarádů…Krom toho má vcelku pestrý odvod i vyzvedávání, protože ráno se s Petrem střídáme, jak kdo může, po obědě jdu buď já nebo jedna nebo druhá teta nebo strejda…takže se dětičky nenudí. A já jsem z tohohle systému u vytržení, protože po obědě už se vidím v posteli…
Co dál nám ta změna přinesla? Školce prý hrozně fajn Ondráška, který za všechno poděkuje, krásně se zapojil do kolektivu, je milý…a nám děsně náladového syna, který zkouší každou minutu, jestli by třeba tohle nemohlo projít, který a priori odmítá všechno, co mu řeknem, nabídnem a tak…prostě asi to, co si netroufne ve školce, pak ze sebe musí dostat doma. Např. stále ještě nutně potřebuje po obědě spát…jenže asi zjistil, že některé děti nespí…takže on prostě nebude! Šudlá si očka, k tomu si nádherně hraje sám ve svém pokojíčku (evidentně je mu to vzácné, protože po spaní jdem ven, večeře, večerníček a spát…), a spát nechce a nebude a vůbec, mamko, neotravuj. Já umírám únavou (stále ještě dovyřizovávám různé resty po dopoledních, břicho už se pronese a taky docela protestuje proti nějaké větši aktivitě), Ondra to uzná, navrhne, že mám jít spát a on, že si bude hrát…a padá na tu hubu taky…A zatím skoro každý den to končí ječící matkou, která vyhrožuje, že puška se vrátí do obchodu, že dostane na zadek, vzteklým dítětem, které se snaží do mě bušit, tudíž mu po zásluze přistane minimálně jedna po ruce (Petr trvá na tom, že když do nás bude bušit, tak dostat musí, jinak to neděláme), Ondra je ještě vzteklejší…nakonec se nějak dohodnem, ale je to v hrozným stresu.
Po dvou a více hodinách spánku se probudí opět napruzené dítě (jakobych se viděla každé ráno), které se pro změnu odmítá vůbec zvednout z postele, nemluvě o oblíkání a svačení. Pro změnu nevyhrožuju, ale slibuju…kamarády, písek a další aktivity…i tak to většinou nechutně dlouho trvá…ven se dostáváme kolem půl paté, když to dobře jde…ale taky třeba ve tři čtvrtě na šest.
Tohle mě fakt točí, navíc myšáček velmi dobře vnímá, že momentálně nejsem fyzicky ani psychicky sto nějakého lepšího řešení a prostě zkouší a zkouší…
A pak jako když mávnutím kouzelného proutku…a je to nejzlatější dítě pod sluncem, mazlící se s mých břichem, povídající si s mimčem, pusinkující ho…(je už kapku závislák, vždycky, když přijde ze školky, tak vyřvává Mimi mimi a sápe se po pupíku :-)), krom toho nás s Petrem neustále objímá, pusinkuje, vykládá, jak nás miluje, nutí nás navzájem se tulit…
Prostě je vidět, že i pro něho je to obrovská změna, kterou musí postupně vydýchat…ale asi je to lepší takhle než kdyby měl problém se školkou jako takovou. Pevně věřím, se to postupně zklidní (nebo mě klepne pepka nebo se nám narodí roztřešené neurotické dítě :-)).
Každopádně jsem moc ráda, že už ve školce je…kdoví, jestli by se nechoval stejně nebo ještě hůř, kdyby se nudil se mnou doma…což teď teda nestíháme :-) - jestli nám prostě jen zase o kousek nevygradovalo období vzdoru?

Takže tak nějak bych to shrnula u nás…
Mějte se krásně, v neděli odjíždíme na chatu, takže si komentářů ve svém deníčku moc neužiju :-(

Hezký zbytek týdne

Sylva 30+4 tt., Ondrula  3 roky,  2 měsíce

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.09.06 19:29

První!!!!!!!!
T.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.09.06 19:50

Druhá. Sylvi pěkný deníček.  

Fifiš usnul jako když do vody hodí já vyžehlila a pověsila druhou várku prádla a jdu koukat na telku.  

Mějte se krásně L. a F.

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 21.09.06 21:15

Ahojky
To je fakt super, že Ondrášek je v škôlke spokojný. A ani sa mu nedivím, že sa chce potom doma sám hrať. Kristiána som nemohla poobede ani dostať na ihrisko, maximálne na piesok pred domom. No ale teraz to bude zase iné a určite sa bude medzi deti tešiť keďže už nebude musieť. Zajtra idem tú škôlku zrušiť. Teda dúfam, že sa tam dokopem, lebo dnes som si zase nedala pokoj s upratovaním a odniesla si to horúčkou. Zajtra na jto kašlem, zostala mi kúpeľňa a to zvládne aj M v sobotu.
Kristiána nechávame ešte týždeň u babičky, aby zase niečo nechytil odo mňa. A ináč díky, že na nás myslíte.
Padám do postele, majte sa Zuzana

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 21.09.06 21:15

Jo jo, školka…
I u nás je nyní fáze totální ignorace rodičovstva a prarodičovstva. po návratu ze školky je jak urvaná zřetězu, lítá, ječí, vzteká se..... a to je prosím odpočatá a vyspaná - chodí na celý den. dneska ju třeba nakrkl požadavek na to, aby se přezula a převlíkla. schválně to vyzouvání protahovala - stylem „jak dlouho to mámo vydržíš“. takže jsem ju zvedla ze země a přátelsky ju plácla po zadku (tělesným trestem se to nazvat nedalo), jakože to FAKT myslim vážně..... no zkrátím to - následoval hodinový ječák. takže jsme si vypili kafe venku a slečna se vyječela v pokojíčku dosytosti…
obdobné scény jsou denně a většinou mě nechávají celkem chladnou, jen včera mi ujelo napůl huby něco o parchantech… začala takhle ječet na ulici, protože jsem po ní chtěla, aby sjela na šlapacím autě z chodníku na silnici.on tam ten chodník totiž končil. To si asi dovolil moc…
jinak ve školce je pochopitelně nejšikovnější a nejhodnější holčička na světě, říkají paní učitelky. tak proč nám sakra kousek toho andílka nepošlou odpoledne domů??????

elda

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 21.09.06 21:28

ELDO - přesně to jsem říkala paní učitelce - že škoda, že tak miliónovej není Ondra i doma…:-)

ZUZI - drž se a zítra nikam nechoď - naopak, hezky odpočívej! To je lékařská rada!

S.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 21.09.06 21:31

Jako vždy bezva deníček. Sylvo, popisovala jsi usínání u nás? :-)
Ve 12h jdu do školky, přijdeme většinou  před 13h - děláme si i procházku, pak si hodinu hraje a pak následuje mučící uspávání. Pokud nejde spát je protvný, padá na hlavu a následujících pár dní je to děsběs.

Evka a VV

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.09.06 21:40

Ahojky,
Sylvo - Ondra je šikula a to prudění je nezbytný, vše, co by zvládl za celý den, se musí vejít do půl dne, logicky, intenzita se zvyšuje :-))))))))))))))
Neboj, Kryšťa to  taky umí dokonale a do školky nechodí, trochu jsem to slízla tento týden, za týden minulý, ale už se to lepší…  

Dnes byl konečně cvičit, neustále mi říkal, že tam chce jít sám, já prý mám jít třeba nakupovat, a fakt se tam vyblbnul…(já jsem nakupovat nebyla, dala jsem si za rohem s kámoškou pivo bez alkoholu, neb jsme byla autem)  

Julinka je poslední dobou zlatá…občas se nám zadaří boban do nočníku, ale hlavně se neustále dobývá na WC a křičí ČUÁ, ČUÁ!! Já, abych ji neodradila, tak ji sundám plínu, po:,–(ím na záchod a ona dělá, že tlačí…pak řekneHOTOO (hotovo), přičemž nic neudělá, ale je děsně spokojená..
Na každou otázku má odpověď a u toho andělíčkovský výraz.. její oblíbení slovo je TSÁM! (sám)..Kryštík mluvíval jako holčička a Juli bude zase chlapeček..  

Tak mějte se
Theo, Kryštof 3 roky, Julie za chvíli rok a půl  

PS: zítra jdeme na tříletou + oba očkování, prima dopoledne :-)))

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 21.09.06 21:59

ahojte, s tou skolkou je to fajn, uz jsem si hrozne zvykla, ze tam anicka chodi a podobne jako ondru taky ji chvali jak je hodna, skoro vsechno vzdy sni apod, spi tak obden, jinak si tam po obede kresli, kdyz nezabere.....a mam pocit, ze je tam asi za puťku, ktera jak pro ni dojde mamina, tak se konecne muze projevit, pak do vecera dela vice mene blbiny, nekdy je to v pohode, nekdy se musim fakt drzet, abych na ni nejecela, jak je rozvirena a rozdivocena..­....ale tim, ze tady na ulici ma 2 holcicky a 2 kluky co zna ze skolky, tak uz udelali tak trochu mistni gang a radi spolu a nikoho k tomu nepotrebuji, takze jsou bud u nekoho na zahrade, nebo tak tu proste poletuji, ale pze je tu pesi zona, tak jsme se se vsemi rodici shodli, ze je to tu fakt v klidu s autama, malokdy tu projede nekdo, kdo tu nebydli, tak tu jezdi auta krokem.
jinak k tomu tvoreni ve skolce - maji na nastence porad neco noveho, co si tak vzpominam - pani uc.jim nakreslila vetvicku s listeckama, ktere meli vybarvit, meli nastrihana kolecka a lepili je k tomu - tvorili hrozen, nebo ve velke vaze meli vetvicky a delali jablicka - vata obalena v kusu cervene latky s maslickama a vesili to jako ozdoby, nebo lepili z papiru vystrizena jablicka a k tomu housenka - pruhovana a meli ji vybarvit, meli nakreslit nejlepsiho kamarada (anicka nakreslila anicku s dlouhyma vlaskama haha, nevim, co tim chtela basnirka rict :-)…a uz si nevzpomenu ted…ve stredu meli divadlo krtecka, no myslim, ze se tam fakt nenudi, ja bych nic takoveho nevymyslela
btw sylvi nezkousela si nechat ondru ve skolce i na spani, nebo nechce, ze ybs nemusela resit to usninani?
zuzko, vydrz, si fakt silenec s tim uklizenim, po tom, co mas za sebou, i kdyz te i trochu chapu, cim sem strarsi a mam vice deti, tak mi neporadek vadi cimdal vice a zjistila jsem ze kdyz uklizim, jsem unavena fyzicky, ale dela mi to dobre psychicky haha, zato, kdyz je tu bordel, tak jsem vice vytocena a unavena, uz to mam fakt vyzkouseny :-)
jinak verca uz vyleze do pulky zebriku od skluzavky, doma uz obe holky vylezou na zidli, odsud na stul, tam stoji a vlaji ve vetru, hrozne jim to pripadne smesny a ja mam infaktove stavy - proto mame doma cimdal vetsi holobyt, pze vylezou uplne na vse, ted uz jsem rezignovala i na ty zidle v kuchyni a vsech sest jsem nastosovala na sebe, aby na to nevylezly, kdyz to verca zjistila, tak u nich vyznamne stala, ukazovala prstikem „toto“ a jecela jak tur, proste zkazim kazdou srandu.
no nic, tak ja aspon tak strucne, mejte se, taky na me neco leze, tak pujdu radsi spat :-)
martina+aninka+ve­rounek+barounek    

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 21.09.06 22:24

MARTI,
ona je ta jejich třída jen na dopoledne, spí tam jen pár dětí, které na to chodí do jiné třídy. A navíc by mi to bylo líto, měla bych pocit, že už spolu vůbec nejsme, takhle mám aspoň to pomazleníčko kolem spaní…
Jinak ta vaše školka vypadá suprově, tolik aktivit…já díky tomu, že Ondra nic moc neřekne, tak ani nevím…teda je fakt, že když tam přijde na osmou, tak vím, že něco vždycky tvoří (minule lepili švestky na strom), ale jinak mám pocit, že jsou pořád venku…což je taky dobře, v zimě asi bude těch „jiných“ aktivit víc.
Verča a Barča jsou šikulky! Úplně je vidím s tím TOTO! :-)

S.

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 21.09.06 23:30

Ahojky,

vzhledem k tomu, že jsem se včera dostala k tomu abych napsala komentář (byl pěkně dlouhý) a pak jsem si ho úspěšně vymazala, tak budu zase vzpomínat, co jsem to vlastně všechno chtěla ;-).

Tak ješt k minulýmu deníčku, nestíhám moc číst, ale:

Evi- gratuluji k těhu

Evko -to musel být teda zážitek pro děti, když dědu odvezli „kamionem“, no, uff, ještěže to tak zvládli a dostali se v pořádku domů

Theo- závidím dovolenou - navíc bez dětí

Pavlia kdo ještě jste byli na dovolené - všem závidím :-) já chci taky konečně nějakou dovolenou

Zuzkaj - teda, chudák Sebík a vůbec moc na Vás myslím, Ty se taky uzdrav, uklízet můžeš i pak! Držíme všechny pěsti a pěstičky ať jste brzy zdraví!

omlouvám se, že na všechno reagovat nebudu, nějak mám unavenou hlavu … snad jsem na nic důležitého nezapomněla, jo Kryštíkovivše nej opožděně k svátku

No, dnešní deníček - Sylvi- SUPER, přesně jsi to popsala, jak to vypadá u nás! Karolínka už ve školce od čtvrtka minulého týdne nebrečí, paní učitelka ji chválí, jen to jídlo je horší, ale ona pořádně nejí ani doma a bohužel ani v té školce. S dětmi si hraje, ale moc mi nechce povídat, co ve školce dělají, dozvídám se vše útržkovitě. Chodím pro ni po obědě… kolem jedné jsme doma, už cestou domů Karolínka pookřeje, lítá jak splašená, dřív se držela blízko mě, teď mi utíká, je jak utržená ze řetězu, myslela jsem, že bude ze školky vyřáděná… dojdem domů a to stejné co u Sylvy - začíná boj o spaní, mne si oči, ale bojuje statečně, kolem půl třetí se mi ji podaří uspat, ale pak by spala klidně do pěti, poslední dny ji budím nejpozději ve 4 abysme stihly ještě jít ven. Musím se mooc držet a občas mi to nevyjde abych na ni neječela kvůli obouvání a oblíkání, strašně u toho kňourá a potřebuje abych jí s tím pomáhala, s tím si vůbec nevím rady.

P. je už od minulé soboty pryč a vrátí se až v neděli, původně se měli vracet v sobotu a nějak si to prodloužili :-(

Jo, ve školce jsme měli v úterý táborák a ve středu byli v divadle (jeli tam autobusem), zážitků i tak plno, navíc dvě holčičky slavily narozeniny … takže školkový týden to byl docela náročný.

Aby toho nebylo málo od pondělí mi nepere pračka, opravář tu byl v úterý, ale musel objednat čelní panel, závada je v elektronice, tak jsem zvědavá, prý nejdřív v pátek, to je zítra a zatím se mi neozval, snad dorazí, začínám mít totiž problém, že většina šatníku (hlavně dětí) je přesunuta v prádelním koši (resp. už se to tam nevejde a je to i kolem)

Jinak od minulého týdne jsem opět zaměstnaná na částečný úvazek a po večerech pracuji, resp. teď mi to vychází dobře když je Kája ve školce, Ondra většinou usne, tak polovinu stihnu dopoledne a večer jen nějaké dodělávky, jen teď doháním první polovinu měsíce, protože jsem měla začít od prvního, ale kvůli státnicím jsme to posunuli, jen tu práci musím udělat celou… takže nestíhačka, ale to se zlepší :-), snad by to pak mohlo vycházet i jen na to dopoledne.

No, končím už je to moc dlouhý, tak ať si to zas nesmažu :-)

Mějte se krásně

Jitka

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 21.09.06 23:34

S jídlem jsi mi připomněla - Ondra prý ve školce taky jí vzorně! Jen mu paní učitelka pomáhá s polívkama…(ty teda doma zvládá sám, stejně jako zbytek - jen s tím rozdílem, že doma ho k jídlu přemlouvám a hlavně mu trvá x hodin :-((()
Každopádně že jí, to poznám stopro - vždycky má pusu špinavou až pod bradou a za ušima…takže dnešní oběd typuju na bramborovou kaši.
 Sylva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 21.09.06 23:34

A s pračkou mě to mrzí, kdyby byla krize, tak se ozvi, v sobotu tady budu sama, tak ti jednu dvě pračky můžu vyprat…
 S.

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 21.09.06 23:35

jo abych nezapomněla:
Ondra a jeho pokroky :-)
je z něj horolezec, přesně jak píše TinaMar - nacházím ho stále někde ve výšinách, ze židle na stůl, na sedačku, na postel, na konferenční stolek a (pod tohle se můžu podepsat) „tam stoji a vlaji ve vetru, hrozne jim to pripadne smesny a ja mam infaktove stavy“,na rozdíl od Martiny to mám naštěstí jen v jednom vyhotovení.

V pátek začal stát bez držení, strašně rád chodí za ruku, případně se mi chytne za kalhoty a chodí se mnou a řehtá se u toho :-)

Je strašně akční, kde je to hypotonické miminko, co před 2 měsíci ani nelezlo?

Tak jo, dobrou noc

Jitka

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 21.09.06 23:37

Sylvi díky, já už v pondělí prala u sousedů, protože se to pos… ve chvíli, kdy už bylo prádlo od prášku a mokrý, možná k nim ještě zajdu, ale tajně doufám, že to pán přijde zítra opravit :-D

J.

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 22.09.06 07:09

Ahoj holky,
jsem tu jen na skok. včera byly třídní schůzky a když jsme se dozvěděli, v jaké stavu školka je, byli jsme zděšeni. nejsou peníze na nic. my rodičové jsme se dohodli, že vše nakoupíme, bohužel na dřevěné průlizky nemáme, kovové nevyhovovaly normám EU, tak je odstranili. ach jo, do školky teče, nemá omítku, no děs. Magistrát odmítá dát peníze…Hlavně, že do Vily Tugenhat co stojí vedle se bude investovat velké prachy.
Přiznám se, že jsem se stala členkou SRPŠ :))))))
jo a s tím vztekáním je to u nás to samé, včera dostala po papuli, protože děsně odmlouvala… Je mi to pak hrozně líto, protože z práce valím, abych ji o půl třetí vyzvedla a pak se to s ní nedá vydržet.
papa, jdu do práce
Tereza a Klárka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 22.09.06 09:06

ahoj,
tak my to máme trochu jinak, ale možná, že se to u nás taky dostaví, nějaké výrazné změny chování po školce nepozoruji, ráno se rozloučí, v půl jedné mě přivítá a jdeme domů v klidu.
Co nezvládám a odbourala jsem kvůli školce je polední spaní, ten první týden jsem s ní i 1,5 hod ležela a neusla, navíc hysterčí a vzteká se u toho a já zjistila, že to tak fakt nepujde.
Ona se s tím srovnala perfektně a chodí spát hned po večerníčku, takže to má i své výhody.

Dneska v 7hod stála před dveřmi, že už jako jdeme do školky, no málem mě piclo, protože jsem ještě lítala ve spoďárech.

Včera měli divadlo, hodně zážitků, pořád mi opakovala, že liška tahala za triko nějakou holčičku.

A večer, když jsme šli spát tak mi jen tak říká „že už se konečně doškala“ a já se jí ptám, a čeho? a ona „no přeci miminka, konečně nebudu sama, bylo mi smutno“ no nechápala jsem, úplně mě to dojalo, jednak  ten slovní obrat a taky nechápu kde na to přišla, asi jí pořád považuju za prcka, ale ona už je to slečna.

Jejda já jsem dneska líná, včera jsem lítala v terénu a dneska bych nejraději zalezla do postele.

Mějte se hezky a krásný pátek.
Quatro 14tt+Em

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 22.09.06 09:26

Ahojky
Dnes som si dala „klidový režim“ ináč sa asi tej choroby nezbavím. Ale ono presne to vystihla Tina, že som síce fyzicky uťahaná, ale na psychiku to je balzam.
Musím na sebe streliť, že mi dnes ráno drobček spadol z postele. Proste neschopná matka. Nechá dieťa hrať sa na posteli a ide naložiť pračku. Teda potrebovala som tam len dať prášok a zapnúť, ale špuntík je rýchly ako strela a rozhodol sa, že pôjde za mnou po hlave. Fakt si tu už hodinu nadávam - chudinka z nošteka mu tiekla trochu krv, hlavne sa nemohol ukľudniť, no teraz už spinká. Čakám čo bude keď sa zobudí. A to som ho včera našla vysieť dole hlavou z postielky - drobček sa nám už postaví - tak som operatívne menila poschodie. Fakt som blbá.:-(((((  

Teda jak tak čítam, tak tie Vaše detičky zvládajú škôlku úžasne. Mne je teraz už fakt smutno za Kristiánkom. Síce spolu každý deň telefonujeme, ale je tu strašne ticho. No musím ešte týždeň vydržať.
Quatro - Em je teda super, že sa tak teší na mimčo.
Eldo - a ako sa má Jožko? Stále úžasne hodné miminko?
Sylvi - teda Tebe to nejak letí, o chvíľu máš doma uzlíček.
Tina, Jitko - teda ako tak píšete o drobcoch, tak to aby som sa začala pripravovať. A tú srandu by ste im fakt kaziť nemuseli:-)))
Theo - No z Julinky máš o chvíľu slečnu bez plienok, keď sa sama dožaduje na záchod:-)))
Terko - a čo keby ste vodili deti do vily Tugenhat???
No idem sa hrabať na nete. Chceme kúpiť mame k narodeninám nový sporák a dostala som príkaz od rodinnej rady vybrať.
Majte sa krásne Zuzana a spol

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.09.06 09:53

ZUZI,
Sebastiánek už stojí???? No ty brdo…v jeho veku Ondra…no skoda mluvit :-)

Sikulka! A z pádu si nic nedělej, myslím, že jsme to všechny už zažily…nikdo není dokonalý…
Pofoukání vám oběma

Sylva

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 22.09.06 10:20

Ahojky,

Vojtík je po dvou dnech přestávky zase ve školce. Ráno byl protivka, dokonce říkal, že bude doma a do školky nepůjde, ale že by tam šel nerad, to na něm vidět nebylo:-) Prostě měl svůj den jako včera. Protivkový.

Zuzko, Sebík je ale rychlík:-)
Quatro, občas nás ty děti svými hláškami dostanou, viď.
Terko, také jsme v SRPŠ:-) Dávali jsme peníze na hračky.
Jitule vidíš, jak Ondra překvapuje. Prostě si to musel rozmyslet.

No, my se o školce nic nedozvíme, Vojtík neví co dělali:-) Jen v noci ze snu volá, autíčka, malinké autíčka:-)

Včera jsme byli s Věrkou na 8měsíční prohlídce. Má 7850g a 71cm. A musíme na rehabilitaci. Že nesedí a nelozí. A nedělá střemhlavku. No, jednak si myslím, že má čas, následně vím, že Vojta seděl až daleko po 10 měsíci a totéž s lozením. Nicméně na naše děti asi platí papír s výhružkou, tudíž se ode dneška Věrka pokouší plazit:-)

Honza zítra jede na vinobraní do Retzu. No ten se má. Doufám, že mi zase nebude o půlnoci telefonovat, že se jdou zrovna ubytovat:-)

Jo a ještě děti a hláška. Jak je Vojta skoupý na smyslplné věty, tak došel v pondělí ze školky a prohlásil, že „tady je nepořádek“. A byl, celé dopoledne jsem tady něco kutila a nestihla jsem to už uklidit:-)

Zatím Evka a VV

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.09.06 10:35

Evi,
já taky nechápu, kam ty dr. spěchají…Ondráš seděl až v roce a plazit se začal taky tak nějak po osmém měsíci. Naše dr. naštěstí vždycky hledá pozitiva, takže ji to nějak netankovalo :-)
Nedej se!

Sylva

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 22.09.06 10:56

holky, nerikaly ste nahodou nekdo, ze ste byly v kine na tom kreslenym filmu Auta? pze v sobotu (asi 11,20h kdyby se vam to nekomu taky hodilo) vyrazim s anickou do olympie, ona na tom byla jedna jeji kamaradka ze skolky a ze se ji to libilo a tak me napadlo ze to taky zkusime…
 m.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 22.09.06 10:58

hraji to jeste v 14h, to by taky slo, pak jeste 16,35 ale to uz je myslim pozde, navic jdeme na oslavu narozenin
 m.

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 22.09.06 13:48

Ahoj holky!
Vobec vas nestiham citat, a uz vobec nie pisat…:-( Tak sa mi zda, ze vyhoda deti v skolke je v tom, ze mate viac casu… Asi to tak bude, ale mne by to aj tak nepomohlo… nasi prckovia sa totiz rozhodli, ze im staci  40 maximalne 60 minut spanku denne… Myslim, si ze na  16 mesacne deti je to malo, ale co sa da robit…  No pozitivne je, ze vecer po siedmej uz spia, to teda od malicka,  ale novinka je,  ze spavaju rano tak do pol siedmej az do siedmej, co je oproti päť  až pol šiestej super…  a Olik už tiež spáva tak do siedmej. Hurá, hurá, po troch rokoch možme ráno spať dlhšie ako do pol šiestej!
Marti, Jitko, naši prckovia sú tiež akrobati neskutoční, hlavne Ríša, ale ukľudním vás, už sa to trocha zlepšilo… Ríša už prestal vyliezať na kuchynský stol a pomaly už začínajú chápať, že keď niekam nesmia, tak nesmia…   No snáď to nezakríknem… Ale chodiť po sedačke alebo Oliverkovi alebo nám po posteli už považujem za normál:-)))
Zuzkaj, myslela som na teba, držím palce, si veľká bojovníčka, snáď Sebíkovi zistia, prečo tak trpí na laryngytídu a bude lepšie.  Mysli aj na seba, detičky potrebujú zdravú a usmievavú maminu, takže sa šetri, upratovanie počká!  a hlavne nechc ste všetci zdraví!
Quatro, tá hláška Em je super, to je dobre, že sa teší na mimi.
Evi, mne ani Ríša ani Klaudi v 8m nesedeli. Ríša začal loziť a Klaudi ani to nie. Naša dr. to tiež neriešila a zvládli to obaja sami bez problémov.
Sylvi, deníček je ako vždý výborný. Oliverek teda do školky nechodí, ale nespáva už každý deň, tak raz za tri dni sa sám hneď po obede odoberie do postele a spí tak 2 hoďky a zasa má na 2 až tri dni pokoj…  každý deň už spánok fakt nepotrebuje…
Jéé, musím sa ešte pochváliť,  Ríša a Klaudi sa všemožne už snažia papať sami a obaja už zvládnu lyžičkou sami zjesť maxilipánka! No netvrdím, že tak štvrtina neni okolo pusy a na bryndáku, ale aspoň majú zábavu a ja tak 15 min. kľud:-)))
Pekný víkend!
Maťa a spol.

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 22.09.06 14:22

Ahojky
Marti - na Autách bola Terka s Klárkou ak sa nemýlim.
On teda Sebinko ešte nestojí aj keď sa o to všemožne snaží, včera to bola prvá lastovička, ale postieľku¨som pre istotu znížila. Ináč teda lozí, stojí na kolienkach, sem tam sa dá na špičky, sedí bez problémov, ale to bolo aj s Kristiánom. Proste naše deti sú akčné. No a s tým sedením je to naša jediná záchrana ináč by sme nemohli von. Takto sa po:,–(í poobzerá a dokonca v sede zaspí.
Mati teda detičky vedia, že dôležité je plné bruško.
Normálne ako som si dala pohodový deň tak som po dlhom ale fakt strašne dlhom čase začala čítať knižku. Keby mi nebolo smutno za Kristiánkom tak si poviem - materská dovolenka.
Pekný víkend  Zuzana, Kristián3r a Sebastián7m

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 22.09.06 16:18

ahojte,
stihla jsem pročíst jen deníček - Sylvo skvělé! a rozhodně se připojím s komentářem teď to ale jak koukám nepůjde, od půl osmé jsem na nohách a nějak mě brní..přiletěla mi kamarádka z kanady a já sotva lezu, jak jsem doma (10min)  tak to na mě ta únava padla a kolem kotníků vidím otoky…doufám, že to bude jen ojedinělý jev způsobený turistickým záchvatem…jako kdybych byla těhotná či co…;-)))))   utíkám dát nohy do jiné polohy pak se vrátím ;-)))))) jen jsem chtěla vidět co je nového..tak se zatím mějte..  

Zdenik a M+J+špuntík+oteklé nohy.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 22.09.06 18:09

ahoj tak jsem upekla medovník, pachtila jsem se s tím 2,5 hodiny, Emily mi chtěla strašně asistovat, což mi vadilo, protože jsem to dělala poprvé a byla z toho celkem nervní.

Snad to stálo zato a výsledek bude dobrý, teď ho nechávám odležet do zítra v ldnici.
pa Quatro

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 22.09.06 21:00

Ahojky,  

já jsem dneska měla nějakou krizi (utekla mi nálada). Ale už žiju.  

Fifušku baví smrkat takže sedí s kapesníkem a fučí a fučí. Jsme ráda aspoň nemá ucpaný frňáček.  

Theo Juli je šikulka u nás se nemluví Fifa nemá potřebu my mu rozumíme co po nás chce a nepotřebuje mluvit. Už mě varovala Dr, na rehábkách že on mluvit vůbec nepotřebuje.
Zvládá mama, tata, baba, dede, nani (Stanik), brrrrrm, šišiši (mašinku), mňam, ham, bim místo bác, a zvířátka a toť vše.  

Zuziku medovník je úžasný já ho kupuju tak napiš receptík zkusím ho ukuchtit.  

Přejeme pěkný víken papa Lucka a Fifuška        

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 22.09.06 22:48

Přeji krásný večer,
koukám, že už emimi zase jede, tak to byla rychlovka :-)

Holky já jsem dneska ty moje broučky docela utahala, Ondra dopoledne vůbec neusnul (normálně spí tak 2 hoďky), takže padl když jsme o půl jedné šly pro Karolínku do školky, spal v kočáře, tak jsem vyzvedla Káju a jely jsme do města (stejně mi vždycky trvá než ji uspím, tak jsem využila poškolkovou energii), vrátily jsem se teda později než jsem plánovala - až o půl čtvrté, takže K. už neusla, ale zvládla to i bez toho. Ondra v tom kočáře spal cca 30 minut - vzbudila ho tramvaj.
O půl šesté dorazil opravář na pračku - hurá - je to opravený, teda zítra to pořádně vyzkouším a všechno tu vyperu na co přijdu :-D.
No, v 18:15 jsem už koupala, Ondra padl okamžitě a Karolínka si šla statečně dát večeři (Ondra jedl před koupáním), jenže u večeře jsem zažila menší šok:
po:,–(ila jsem ji k jídlu a protože mi chodily „jakési“ maily ;-), tak jsem si odskočila odepsat, asi za 2 minuty se kouknu a Karolínka nesedí u stolu! Proběhla jsem celý byt, na záchodě nebyla, v pokojíčku, v kuchyni, nikde a všude ticho… už jsem myslela, že mi utekla z bytu, ale to by byla fakt rychlovka, byla to minutka, co jsem byla zády … našla jsem ji, jak leží natažená přes dvě židle, ona normálně usla u večeře a jak ležela ve žlutém pyžamku nebyla na těch židlích vůbec vidět :-D , tak jsem ji přenesla do postele a spí jak dudek (ani Ondra ji zatím nevzbudil a to už se 3× hlasitě hlásil o pití - rostou mu zoubky, tak ho to bolí).

Tak to je pro dnešek vše, dobrou noc

Jitka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 22.09.06 22:59

Luci, recept je na www.apetitonline.cz, když si klikneš na sloupec RECEPTY v hlavičce, tak se ti rozbalí i Medovník, kdybys to nemohla najít tak mi písni, pošlu Ti to emailem.
Jinak na těch stránkách je spousta inspirace-báječné recepty.
Klidnou noc!
 Q+E

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 23.09.06 11:42

Ahojky,  

Zuzi díky za tip.  

U nás byla tak klidna noc že jsme se ráno o půl 7 vzbudili a Filip nepotřeboval za celou noc napít podat popadané dudlíky a ani ranní mlíko. Nechápu. Celé dopoledne byl jak andílek a teď už hodinu chrní. Někdo mi vyměnil dítko.  

Odpoledne po měsíci vyrážíme k babi a dědovi už se na ně teším.  

A zítra do zoo sice i s tchýni a babičkou ale to snad přežiju.  

Mějte se krásně papapa L. a zlatý Filipes

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.09.06 12:23

Ahojky,
tak jsem nesmírně ráda, že je tu víkend…jsem tak trošku vyřízená se synáčka..včera předvedl svůj ukázkový amok u pí doktorky… asi se zalekl upozornění, že jdeme na injekci, ale před tím měla proběhnout tříletá…ta se nakonec uskutečnila díky úžasné sestřičce, která si s Kryštíkem navlíkala korále a říkala mu, kterou barvičku navlíct, pak šeptala a Kryštof také šeptající opakoval, co slyšel a když se uklidil, dostali oba pigáro a s brekem se šlo opět domů…
V plavání, do kterého jsme asi neměli jít, to mi došlo až tam, že po očkování to asi není ono, taky blbnul, tak jsem byla večer dost kyselá..
No nic, Marek pochopil situaci a dělá snídani, oběd, věnuje se dětem, já jen pomáhám a věším prádlo…tak se snad dám dohromady..  

Jitko  - Karolínka je opravdu agentka, takhle se maskovat…  

Bobis - taky si musíte užít „své dny“, tak třeba pominuly…  

Quatro - co medovník? Já bych si daláááá! Můžu Tě pozvat na návštěvu ?  :-)))  

Tak hezký víkend
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.09.06 12:31

Ještě si tu doplním Kryštíkovy míry: 100cm a 17,5kg..je to klacek..
 T.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.09.06 13:26

a omlouvám se za hrubky…

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.09.06 13:27

Ahoj holky, tak mám brouka v hlavě. Pomalu se blíží doba, kdy Janek vyroste z vajíčka (hádám to na max. dva měsíce) , ale holka zatím ne a ne dorůst k větší autosedačce než Maxi Cosy priory. Má teď 12 kg a přibližně 90 cm na tříleté prohlídce v červnu měla 87,5 cm. Hádám, že ještě tak rok nebude zralá na sedačku II. skupiny od 15 kg ani váhou ani výškou. Máme sice u dědy ještě jednu sedačku od 12 do 18 kg (po známých, je to vlastně 0 až 18), jenže je to od Chicca a má dost mizerný výsledky v testech. V Německu se jim snad zrovna u tohohle typu při testech dokonce rozeply při nárazu kšíry.  Původně jsem si myslela, že Kamča půjde rovnou do větší sedačky, ale teď mám problém, který dítě na jízdu upoutat do priorky a který do chicca. No zase to chicco jde poutat i zády ke směru jízdy a to by pro prcky mělo zas být lepší při čelním nárazu, takže by mi vycházelo, dát tam Janka. Jenže té sedačce prostě už moc nevěřím, po směru jízdy určitě ne. Tak nevím, pořídit na rok ještě jednu priorku?????????? Fakt se v tom plácám, peněz málo, ale zase vyhodíme 3000 na dítě za 10 lekcí plavání.  A ještě je tu ten rozpor, že obecně všude odborníci tvrdí, že dítě do tří let tedy dítě 9 až 18 kg je ve větším bezpečí zády ke směru jízdy než čelem, ale zároveň sedačky maxi cosy a römer, kde se poutají děti po směru jízdy vycházejí v testech lépe než sedačky značek, které umožňují to poutání zády ke směru jízdy?!? Tak a teď babo raď!  Jak jste to řešili a řešíte vy???????
Bludička

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.09.06 13:28

Chtěla jsem pochopitelně napsat od 9 do 18kg, od 12 do 18 kg je nesmysl

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.09.06 13:37

Nám to skvěle vyšlo, neb prvorozený je klacek…máš to ale zapeklitou situaci…nemáš možnost si někde půjčit u známých ?…pomohla bych Ti ale máme vše obsazené :-)
 T.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 23.09.06 14:01

ahoj holky,
tak jsme právě dovezli pekárnu chleba, koupili jsme Etu Harmony, neodolala jsem.
Večer zkusím něco upéct, tak držte palce ať je to k jídlu.

Theo, medovník zatím v celku, buď si dáme večer, nebo až zítra, prý je lepší, když se uleží.
papa a báječný víkend.
 Z+E

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.09.06 14:22

QUATRO, děláš mi hrozný chutě! :-))

BLUDIČKO - já bych se asi přimlouvala za druhou kvalitní sedačku…však ji pak prodáš, neboj…a podle míry ti v ní Kamča vydrží ještě hodně dlouho.
Ondra má Priorku a v létě měřil 99cm, váha cca 14kg…je v ní v pohodě. Sice pomalu začínám řešit přechod na větší, ale myslím, že čím dýl bude v téhle, tím líp. Jediné, co mě k tomu vede je to, že už má hlavičku nahoře úplně ke kraji…ale zas za tím je opěrka z auta. Jen ta boční ochrana hlavy by se mu mohla s růstem trošku zhoršit, ale kdoví, jak rychle on zas poroste - jeho stylem rok  nic, pak x cm naráz.
Jinak jsem se dneska v MF dočetla, že vývojáři od Cybexu (v kat. 15-36kg vyhrávají všechny testy a jsou to české sedačky, v Německu jsou z nich absolutně nadšení :-)), vyvinuli sedačku 9-18, která půjde dát i proti směru jízdy a navíc bude ještě nějak otočná! Měla by se objevit na trhu snad někdy na jaře - no je mi jasný, že to už je pro vás trošku pozdě :-(.
Ale jen tak pro zajímavost - bude to pohodička, když si ji natočíš ven ze dveří, pohodlně upneš dítě a pak ji zafixuješ po nebo proti směru jízdy…věřím, že bude zase stejně kvalitní - Petr mě nenápadně směru do koupě větší sedačky právě téhle značky :-)

Sylva

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 23.09.06 15:40

Ahojky,
já bych se taky přiklonila k druhé Priorce, Karolínka má teda 96 cm a 15 kg (v době, kdy jsme jí koupili Rodi měla 14,5), co jsem zjištovala, tak už ji mít může, ale kdybych nemusela dát Ondru z vajíčka do Priori, tak by Karolínka ještě klidně rok vydržela v Priori a asi by to bylo lepší, ale teď už to řešit nebudu, Kája je navíc na Rodi pyšná, že už je „velká holka“, když má novou autosedačku :-)

P. měl podle původních plánů přijet dnes a podle všeho to vypadá, že přijede v neděli v noci, možná v pondělí ráno :-( asi tu zešílím, Ondrovi rostou zuby a Karolínka je už taky nějaká přetažená, všem se nám stýská po tátovi (já to na sobě nedávám znát, ale Kája to už trochu nezvládá a Ondra pořád ukazuje na telefon a volá „tátá“, že mu chce aspoň zavolat.

No nic, užívejte víkend

Jitka a silně kňourající děti

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.09.06 17:01

Holky nemáte tušení jaká je přiměřená cena za MC Priory sps z druhé ruky, rok používanou. Měla bych nabídku z Šulánkovic deníčku, mám navrhnout cenu a nemám o přiměřené ceně ani páru. Zkusila jsem pohledat na mimibazaru, abych měla přehled o cenách ale byly tam jen dvě XP a ještě se strašně odlišnou cenou. Kamilčina sedačka je XP, tak by mě zajímalo, jak vám sedí v autě to sps jestli ho někdo máte (xp má navíc tu lištu na skřípnutí pásu, aby se nemohla sedačka hnout do strany ani při bočním nárazu ani při válení sudů). To sps je určitě o moc lepší než to blbý chicco, ale na druhé straně, když má jedno dítě XP tak bych i to druhý nejradši dala do XP. Jenže zas mám strach, že nebudu moct zaplatit Kamče plavání a je mi líto jí ho zrušit, když plave od narození a ráda. Je to všechno docela těžký rozhodování. Od cizích např. z mimibazaru kupovat nechci, to člověk nikdy neví. Jak se znám, tak nakonec asi půjdu do novýho XP a nějak to finančně spytlíkuju. Holt bych potřebovala to plavání na splátky a ne jednorázově. No doufám, že Janek aspon měsíc, nejlépe dva v tom vajíčku ještě vydrží.
 B.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.09.06 17:54

Bludicko,
kamaradka ma SPS a je spokojena…myslim, ze rozdil v nich asi bude, ale porad to bude sedacka z te Top tridy, co se bezpecnosti tyce…
Pokud vim, tak nova SPS stoji tak o tisic min nez XP…takze ja nevim, tri tisice? Dva a pul? nebo tak nejak? myslim, ze levneji ne.
 Sylva

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.09.06 18:26

Za dva a půl bych o tom velmi vážně uvažovala. Zkusím to majitelce navrhnout a probrat s rodinnou radou a uvidím.
 B.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.09.06 18:28

Můj tajný sen je nebouraná (tedy od někoho známého) priorka XP za 3000 až 3500 kč, jenže kde ji vzít a nekrást :-)
 B.

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 23.09.06 18:51

Bludičko,
my máme XP a myslím si, že to „přiskřípnutí“ pásů je super věc, sedačka sedí mnohem pevněji v autě = ani se nehne a nevím, jestli proti SPS nemá i víc polohování - tuším 5 poloh, ale to možná má i SPS

J.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 23.09.06 20:34

Holky co máte pekárnu-dotaz-já se asi zblázním, mám zapnutou pekárnu už půl hodiny a nic to nedělá? Je to normální, vždyť by to mělo zpracovávat těsto, né?!

Nastavené to je podle návodu, čili program, barva,velikost,čas a start
poraďte mi…
díky moc

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 23.09.06 20:39

huráááááá budiž světlo, po 20 minutách to hněte..

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 23.09.06 21:12

Hihi, zrovna jsem se chtela zeptat, jestli to mas v zasuvce:-)))

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 23.09.06 21:24

Zuzi,
já mám Professor a mám v návodu i tabulku a tam ty časy jsou podrobně, tuším, že u základního programu, to zhruba těch 20 minut zahřívá aby ty suroviny měly správnou teplotu :-)
Pokud tu tabulku nemáš, tak tady ji najdeš: http://www.pekarny.unas.cz/…harmoni.html

Přeji příjemné pečení, resp. koukání na to, jak to pracuje samo :-D

Co medovník? Mám na něj neskutečnou chuť, asi se do něj příští týden taky pustím ;-)

Jitka

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 23.09.06 21:30

Krucifix, jak se to vari, ten medovnik???

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 23.09.06 21:40

Miruš,
Zuzka to už včera prozradila, tu je přímo odkaz:
http://www.apetitonline.cz/…edovnik.html
Já přemýšlím, že ten bod 2, kdy se to hněte zadám pekárně abych to měla jednodužší :-)

J.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »