Špuntíci 11. díl - Pozdrávek od Melounků

Ostatní
  • lindicka
  • 31.07.04

Ahoj závislačky a špuntíci závisláčci :), zdravíme vás (a pro tentokrát jen velmi krátce prázdninově) s Melounkem z Polabí z výletu za dědečkem do Hradce Králové. Pobýváme zde do zítřka a pak vyrážíme s Jarčou od Mishičky (Mishička sama nám bohužel onemocněla :(( ) do Litomyšle na chaloupku, kde jsem trávila 6 let svého dětství.

Tenkrát to byl naprostý ráj, mám to ve vzpomínkách jako to nejbáječnější místo na světě. Jakmile jsem musela do školy (a hodnotila to velmi nespravedlivě), jezdili jsme tam už jenom na víkendy a léto, dodnes si pamatuju jak jsem rodiče přemlouvala ať se tam odstěhujeme, že si přece mohou najít práci v JZD :-))))) (nic proti tomu, jenom rodiče byli oba grafici a pracovali v tiskařině, tak to nemohli pochopit)…

A tak - už jsem to tu jednou psala v komentáři, hrozně se těším, že se na ten báječný svět podívám znovu aspoň napůl dětskýma očima. Počasí má vyjít nádherné, tak vyndáme škopíčky a bude se koupat, což je Matýskovo moc oblíbené. Vůbec si neumím představit co budeme dělat, až přijde podzim, déšť a pobyty doma. Matýsek bude neskutečně nešťastný, tak už pomalu začínám vymýšlet nějaký program, abychom hlavně nezůstali doma.

Miluje být venku, s dětma. „Děti“ jsou jedno z jeho prvních slov… k tomu se naučil pár odpovědí na otázky jak dělá kravička (buuuu), pejsek (af), kočička (zapíská aii :-)), kohout (kchkch), auto (brrrr), hodiny (tiktak). No a pár dalších slůvek a blbovinek ho naučili babi s dědou, občas se můžeme potrhat smíchy. Rozbíhá se, rozkecává, je s ním legrace… Oblíbenou a zakázanou činností je lezení na stůl. Minulý týden v nestřeženém okamžiku na jídelní stůl vylezl, u:,–(il se uprostřed, mezi nožičkama váhu s kytkama a podával mi kopretinu. Ve mě by se krve nedořezal, nevěděla jsem jestli dřív chytat Matyho, vázu aby si s ní neublížil, nebo jak. Můj myšlenkový sled byl v setinách vteřiny chytit Matýska, chytit vázu, nasekat Matýskovi, fotit :-)))… samozřejmě jsem čapla se zatajeným dechem Matyho a ostatní šlo bokem… máme rošťáka, i když každou chvilku na něj koukám a rozplývám se jak je roztomilý… můj taťka zrovna vykládá jak je nemožné ho uhlídat… byl s námi dnes na obědě a strašně se divil že se pořádně nenajím, když musím pořád vybíhat k Matýskovi :-)))). No joo, už si asi nevzpomíná :-)… tak to bylo krátce od nás, jen abyste nehledali deníček o dvě stránky zpět. Mějte se všichni na dovolených krásně, užívejte si báječného letního počáska, pozdravujte špuntíky a prostě mějte se fajn!!!
Zdraví vás Olča a Matýsek - 13 měsíční

Váš příspěvek
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 31.07.04 20:09

Ahoooooooooj Emimino!!!!!!!!
Jak jste si mohli všimnou ve fotogalerii, jsme šťastně zpět z dovolené a užíváme si ještě tatínkova volného víkendu.
Měli jsme se skvěle, moc jsme si to užili, Ondráškovi samozřejmě pobyt s tatínkem a spřátelenou rodinkou s o rok starší holčičkou moooc svědčil, má spoustu nových Umů.
Jako třeba - profi jízda na motorce odrážedle -sice se nás snaží přesvědčit, že neumí zatáčet, ale když se nedíváme, tak si jede, kam potřebuje :-)))
Nebo pusinování každého a hlavně každé - Alenky samozřejmě. O dobývání se jí do pokoje cestou největšího odporu (pokusy o vyražení dveří) ani nemluvím. Mají se prostě rádi :-)
A zbožňování tatínka…mám pocit, že je mu jasné, že jakmile bude Petr v práci, tak té srandy doma bude míň, takže se snaží si to pořádně užít. Oba.
Dneska jsme byli na Kraváku na koupáku, Petr je přejmenoval na Labradory - nemohla jsem ani jednoho dostat z vody a když už, tak tam Ondra pro jistotu ještě spadnul (do brouzdaliště - Petr ho jistil - jenom jsme byli zvědaví, jestli tam fakt vleze .-)). Večer už nezvládal ani dojíst kaši a odpadl.
Od včerejška taky ruším noční kojení (teda postupně - půlnoční a po páté jsme zatím nechali), ale mezi tím jsem se odstěhovala do obýváku a Petr si musí nějak poradit. Uvidíme, jak to bude probíhat. Včera se to dalo, sice jsem sice stejně nespala, ale nebylo to tak zlý…prý.

Všem děkuju za gratulace a užívejte si nádherný víkend.

Sylva a Ondráš spinkající labrador

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 31.07.04 22:53

Ahojky spuntici,

tak my za sebou mame narocny tyden plavani a rehabky. Zacaly jsme uz cvicit i doma - jde to podezrele dobre, asi delam neco spatne, jeste to musim pristi tyden zkonzultovat. Plavaci tyden se mj. vyznacoval tim, ze Iva pekne dlabala - vzdycky slupla celou misku zeleniny s masem a pohankou/ryzi/nu­dlema. Ale uz se to zas vraci do starych koleji - dneska jsem ji udelala takovou mnamku, cukinu s bazalkou a zakysanou smetanou a dala si sotva 3 lzicky.
Dneska jsme mely po tom narocnem tydnu odpocinkovy den, takze jsem se ani Ivu nesnazila nahanet po byte. A ona vyuzila volne chvilky a naucila se sedat - nejprve se o me opre, pak tam tak nejak pokrouti nozky, chvili tak napul kleci a pak s nima jeste zasmodrcha a uz sedi. Desne se u toho rehta, ale vybalancuje to uz slusne. Taky je ted hodne na kolinkach, vzdycky se tak chvili pohupuje a premysli, jako co ted a pak spadne na bricho a plazi dal ;-).

OLCO - denicek fajn, diky. Se mate, ze tak cestujete ;-). My jedem za tyden na dovcu, tak uz se mooooooc tesime.

SYLVI - jste si teda pekne uzivali, koukala jsem i na fotky. Pak te jeste musim vyzpovidat, jak jste zvladali cestu atd.

No tak ja jdu nasledovat Ivu do postele

Pavlina + Iva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 01.08.04 00:47

Ahojky holky,
tak já jsem tu…sice už jsme od čtvrtka doma ale mě se nepodařilo nic písnout..a teď tu sedím, protože jsem dojela přímo ze Slavkovského zámku z koncertu Čechomoru..úžas­néééééééééé ovšem měli strašnou předkapelu ale tak strašnou, že se to chvílemi opravdu nedalo poslouchat..zdálo se mi, že čekali na tmu, kvůli světelným efektům a kdyby pustili rádio bylo by líp..ale jinak paráda paráda a paráda…
jela jsem s kamoškou a celou cestu jsme zpívaly, že ani nemluvím…no takhle se mám já..;-)))

a co holky? jsou bobulky samá modřina, Martinka se vrhla po hlavě ze tří betonových schodů, Janka ju dohání kde může…ach jo, ach jo..oči mám opravdu na stopkách…;-)
no a taky máme novinu..Maťa si začala strašně dovolovat, vztekat se a tak..kouká co já na to a když něco řeknu tak pláč..a já když vidím to jedno oko jak mě sleduje jestli má ještě přidat nebo ne..no jo jen doufám, že Jaňulu to trochu mine..
ale jinak holky rostou jako z vody a je videt,že každý den jsou zkušenější a když se začnou řehtat obě naráz..to je pastva pro oko i ucho ;-)))

jo ještě hlásím: Martinka má dva nové zuby..1 vlevo nahoře(konečně) a čtverka taktéž vlevo nahoře…

no nic utíkám do hajan, ještě jsem si na:,–(ila já hloupá čočky takže je jdu vydolovat..

doufám, že tohle bude mít alespoň trochu hlavu a patu..jsem taková v kulturní eufórii..;-)))))

zatím pa

Zdenik a M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.08.04 08:34

Ahojky holky,
HOLA HOLA KDEPAK JSTE? nojo sluníčko, léto, dovolená což?

tak já si aspoň písnu..závisle tu hledím a žádný nový komentář..;-)))

tal včera jsme byli na nádherném výletě naší novou berušou…taťka si udělal volno a my trávili úžasnou rodinnou neděli…jeli jsme do Kunštátu. nejdřív jsme si vyšlápli na zámek (uzavřen) a pak do jeskyně na Blanické rytíře a rozhlednu. Holky byly naprosto dokonale hodné až na to když přišla průvodkyně jeskyní a přivítala nás. My jsme pomalu dávali holky do krosniček (všichni nás pozorovali jako mimozemšťany s dvojčaty a ještě krosnami) a jakmile se zaklapl poslední popruh začaly táhle mečet..(to už se na nás nikdo nedíval se zaujetím nýbrž s tím, že to se dalo čekat!) tudíž typické mrčící děti..no přesně jako ty děti, které chodí s rodiči na zámky hrady a ruší prohlídky ;-))) ne že bych proti něco měla, ale přiznám se, že kolikrát jsem obdivovala odvahu rodičů s mečícími dětmi absolvovat cokoliv (jenže jak zjišťuji děti jsou hodné a hodnější a potutelně čekají na svůj okamžik a pak už je těžko co vymýšlet že?) no nás paní ujistila, že prohlídka trvá 20min jinak bychom se poroučeli…ovšem holky samy za ruku nakráčely do jeskyně a hlavně zkoumaly osvětlení, byly úplně uvytržení a další výklad se obešel bez mekotu..jen tu a tam se ozval řehot a obdivný hlas Jaňulky zkoumající potemnělou chodbu (i přes zákaz dloubající do zdí ;-)))
poučení z prohlídky: zámky a hrady odloženy na neurčito ;-))))

no jen ještě dodám, žeje štěstí, že holky chtějí chodit neb v těch krosničkách už se docela pronesou…;-)))

cestou zpátky jsme se stavili v globusu pro plínky a tak. protože jsme neměli drobný na dva košíky tak jsme Marťu po:,–(ili normálně a Janka průzkumník seděla v koši..to bylo žůžo…ještě takhle nenakupovaly a tak povídaly, ukazovaly, řehtaly se a samozřejmě výskaly..fakt super,Janka stihla sníst kus parenice s pepřem, Marťa pracovala na prokousnutí sáčku s Tangem ;-)))
doslova před barákem usnuly v sedačkách tak jsme v klidu vyložili nákup a chtěli si udělat kafe, že si sednem před barák a budem koukat jak nám v autě spí děti..no probraly se a už to lítalo..večeře, sprcha a dvouhodinové usínání..;-)))

dneska ještě přemýšlím co podniknem, vypadá to že bude pařák, váhám mezi návštěvou našich na přehradě a bazénkem na dvorku…uvidíme

no už tu píšu dost dlouho a zkusím stihnout ještě návštěvu koupelny

pište pište

Zdeník a M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.08.04 08:34

Ahojky holky,
HOLA HOLA KDEPAK JSTE? nojo sluníčko, léto, dovolená což?

tak já si aspoň písnu..závisle tu hledím a žádný nový komentář..;-)))

tal včera jsme byli na nádherném výletě naší novou berušou…taťka si udělal volno a my trávili úžasnou rodinnou neděli…jeli jsme do Kunštátu. nejdřív jsme si vyšlápli na zámek (uzavřen) a pak do jeskyně na Blanické rytíře a rozhlednu. Holky byly naprosto dokonale hodné až na to když přišla průvodkyně jeskyní a přivítala nás. My jsme pomalu dávali holky do krosniček (všichni nás pozorovali jako mimozemšťany s dvojčaty a ještě krosnami) a jakmile se zaklapl poslední popruh začaly táhle mečet..(to už se na nás nikdo nedíval se zaujetím nýbrž s tím, že to se dalo čekat!) tudíž typické mrčící děti..no přesně jako ty děti, které chodí s rodiči na zámky hrady a ruší prohlídky ;-))) ne že bych proti něco měla, ale přiznám se, že kolikrát jsem obdivovala odvahu rodičů s mečícími dětmi absolvovat cokoliv (jenže jak zjišťuji děti jsou hodné a hodnější a potutelně čekají na svůj okamžik a pak už je těžko co vymýšlet že?) no nás paní ujistila, že prohlídka trvá 20min jinak bychom se poroučeli…ovšem holky samy za ruku nakráčely do jeskyně a hlavně zkoumaly osvětlení, byly úplně uvytržení a další výklad se obešel bez mekotu..jen tu a tam se ozval řehot a obdivný hlas Jaňulky zkoumající potemnělou chodbu (i přes zákaz dloubající do zdí ;-)))
poučení z prohlídky: zámky a hrady odloženy na neurčito ;-))))

no jen ještě dodám, žeje štěstí, že holky chtějí chodit neb v těch krosničkách už se docela pronesou…;-)))

cestou zpátky jsme se stavili v globusu pro plínky a tak. protože jsme neměli drobný na dva košíky tak jsme Marťu po:,–(ili normálně a Janka průzkumník seděla v koši..to bylo žůžo…ještě takhle nenakupovaly a tak povídaly, ukazovaly, řehtaly se a samozřejmě výskaly..fakt super,Janka stihla sníst kus parenice s pepřem, Marťa pracovala na prokousnutí sáčku s Tangem ;-)))
doslova před barákem usnuly v sedačkách tak jsme v klidu vyložili nákup a chtěli si udělat kafe, že si sednem před barák a budem koukat jak nám v autě spí děti..no probraly se a už to lítalo..večeře, sprcha a dvouhodinové usínání..;-)))

dneska ještě přemýšlím co podniknem, vypadá to že bude pařák, váhám mezi návštěvou našich na přehradě a bazénkem na dvorku…uvidíme

no už tu píšu dost dlouho a zkusím stihnout ještě návštěvu koupelny

pište pište

Zdeník a M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.08.04 08:35

ach jo nešťastný dvojklik ;-)))
promiňte

Z.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 02.08.04 09:03

Ahojky,
já včera neměla sílu na psaní. Odpoledne jsme byli venku, uprostřed vycházky nás chytla bouřka, schovávali jsme se v polorozbořeném baráku - fuj. Jak jsme tam čekali, přiběhl kousek od nás malý zajíček. Vojtíka absolutně nezajímal. Pozitivní stránka tohoto výletu byla ta, že se Vojtokovi něco rýsuje v pusince. Vpravo dole se to bělá a dásínko bylo červené. Dnes jsem ještě neměla šanci na kontrolu:-) Třeba mu to vyjde a dá si ten zoubek jako dáreček. Na konci procházky následovala 500m V. procházka a poté cca 150 schodů. Kdyby aspoň chtěl jít jen nahoru. My se vraceli z 3patra do 2, pak z 3 do 1 a kolem dokolu. Po 20 minutách jsem ho vzala do náruče a vyvezla výtahem domů. Páni, ten se vztekal, že nemůže chodit po schodech. Hodinu na to pěkně usnul.

Zdeníku - Vojta byl jednou na prohlídce zámky a „jen“ si tam povídal. On jak vidí někoho mluvit, hned musí dělat komentáře. Jo a také zpívá. Pustí si svoji oblíbenou muziku na motorce a zpívá. Taktéž u CD. Po kom to dítě je? My s manželem máme absolutní hluch.

No, chtěla jsem něco dělat, ale asi to už nestihnu. K počítači mne vrhla potvrzená rezervace hotelu v Bucuresti:-)

Pěkný den Evka a Vojta /za pár dní rok/

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 02.08.04 10:31

Ahojky, říkala jsem si - to je komentářů - a ona to Zdeník jenom tak fligní :-))))
Taky tady celej víkend závisím a čekám a čekám - ale v tom horku se nikomu nedivím, že nepíše.
My jsme si po koupací sobotě udělali pracovně-uklízecí neděli, takže včera se Ondra měl dobře - rozuměj - nejoblíbenější hračka je vysavač, když vysává tatínek, tak pořádně - tudíž Ondra strávil cca tři hodiny pobíháním za vysavačem jak pejsek a byl hrooooozně spokojený. Já jsem u toho zase po dlouhé době uvařila nedělní oběd a ještě upekla meruňkový táč. Navečer Petr přimontoval cyklosedačku, tak jsme to tady po ulici zkoušeli - Ondra z toho byl trošku paf, ale neprotestoval :-)
A dneska mi tchýně dovezla další meruňky, chci udělat knedle do mražáku, který je bohužel ale narvaný k prasknutí, takže ho budu muset napřed uklidit…ach jo…
Jinak naše odvykání nočnímu kojení celkem úspěšně pokračuje, Ondra se budí sice častěji, ale nechá se tatínkem hezky uklidnit - akorát já jsem zmatloš, protože ve dvě ráno jsem sbalila peřiny, že už je ráno a já musím kojit…pak mě teda napadlo rožnout a podívat se, kolik je :-) Jsme z toho s Petrem překvapivě nevyspaní oba, ale musíme vydržet.
Co budem dneska dělat taky nevím, protože jsem chtěla jít odpoledne na písek, ale vypadá to zase na pěknej pařák…možná zase koupaliště?
ZDENI - výlet chválím, znám to tam dobře - nebylo holkám na Rudce zima? Mně teda vždycky je. A s Ondrou si to neumím představit, jste dobří. Měli jste se stavit na zámek u nás v Lysicích, když byl Kunštát zavřený. Jsou tam krásný kačenky a labutě ve vodním příkopu, Ondrovi se mooc líbí.
Tak jo, jdu využít spícího dítěte a něco zbaštit.
Ahooojky Sylva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.08.04 12:28

Sylvi,
nechces poslat Petra k nam i s vysavačem?? klido i Ondrou ;-))) já teď šílím neb je tu takový b…že to nejde… už jsem si ukopla palec, odřela lýtko o kýbl co holky donesly ani nevim odkud, balancuju na kostkách co jsou roztahaný všude, mezitím kousky roztrhanýho toaleťáku, který holky ukořistily, mrkev s bramborama (máme super novinku pomale vyplazováni jazyky pri jidle i s jídlem!!!) , k tomu jsem rozbila zrcadlo pri snaze o uklid (teda za poslednich 10 dni je to uz moje druhy zrcadlo - uklidnuju se tim, ze strepy prinasi stesti..) ale jinak jsem v pohode a asi si nad tim vsim dam kafe…;-)))
jojo výkonný vysavač by se fakt šikl…;-))))

no nic jdu se realizovat ;-))) holky jsou v postýlkách a snazi se je zrejme rozebrat ci rozbit na mikroskopické částice (zavadeni poobedoveho spanku je fakt narocne ;-))))

Zdenik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.04 15:51

ČAUKY,
zdravíme vás z litomyšle… povalujeme se u chaloupky a je tu nádherně :) v potoce zatím nikdo neplaval, počásko krásný… co by bylo lepší… a našli jsme tu kavárničku s dětským hřištěm, budeme se vracet :).
Olča a Maty

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.04 15:51

ČAUKY,
zdravíme vás z litomyšle… povalujeme se u chaloupky a je tu nádherně :) v potoce zatím nikdo neplaval, počásko krásný… co by bylo lepší… a našli jsme tu kavárničku s dětským hřištěm, budeme se vracet :).
Olča a Maty

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 02.08.04 21:17

Ahojky,

Pavli - vzpomněla jsem si na Vás, když Vojta dostal klasické kšíry do kočárku a skoro celou cestu klečel na kolenou.

Zdeni - to vyplazování jazyku s jídlem je bezva. Vojta když něco nechce, tak to dělá taky. Dokonce i s čajem a jde to!!! :-)

Manžel a vysavač. Pošli ho i k nám. Přehled o čemkoliv v naší domácnosti mám já. Dokonce i ve šroubcích a elektrověcech.

Evka a odpolední maminčina vzteklina

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.08.04 21:58

Ahojky holky,

tak konecne se dostavam k tomu, abych taky neco pripsala. Dneska jsme byly pro vysledky krevniho obrazu - Iva ma dost nizky hemoglobin, takze jsme fasly zelezo. Taky jsme byly na rehabce - byli z Ivy nejaci nadseni, pze za poslednich 10dni celkem poskocila - obcas se ji povede plazit obema nohama (doted tahala jednu za sebou), tu levou slabsi pulku uz pry ma o poznani lepsi (ja jsem teda slepa, prijde mi to furt stejne ;-)), taky se snazi na kolinka kde muze a je-li pobliz opora (nejlip ja), hned je v takovem tom sedo-kleku, zada ma pekne rovna, jednou rukou se pridrzuje a druhou po necem chmata. V kocare ted ani jinak nejezdime - vetsinou ten klek ;-). Jinak zda se, ze co rehabka, to nazor - ptali jsme se, co s tim kocarem, kdyz si tam porad seda, kleka, vyliza…pry ji v tom nemame branit. Tak nevim - pred 14ti dny jina dr tvrdila, ze sed nee, pokud se do nej nedostane bez pomoci. Hmm, ze by zlata stredni cesta?
Taky jsem zjistila, ze kombinace zelezo-cviceni je pekne zaludna, snazi se nam uplne zrusit nas rezim. Zelezo se ma totiz brat s jidlem a min. 2 hodiny po nem (a kdovi kolik pred nim) zadne mlecne vyrobky. Fakt nevim, s kterym jidlem to Ive budu davat po ranu - ji maximalne jogurt, prip. kojime ;-). Cvicit se nema po jidle a hodinu po cviceni se nema jist, ale dite se ma vypustit, aby se to cviceni co nejvic vyuzilo. Zni to jako zapeklita slovni uloha ;-). Ale at premyslim, jak premyslim, nevim, jak to vsechno skloubit dohromady, navic kdyz 5× denne kojime ;-). Kojeni se mi moc vypoustet nechce, pze Iva porad nic moc jineho nepije a v tech vedrech…
Kdyz se dneska Iva odpoledne probudila a zjistila, ze mliko nebude, prorvala mi cviceni a nejaka hodinu pohybu pote taky nehrozila, porad na me visela ;-(.
Jinak jsem tu vcera a dneska mela na navsteve segru - bylo to prijemne, jedna ruka navic se vzdy hodi. Akorat nevim, jestli jsem ji neodradila od deticek (snazi se totiz, snazi), pze Iva tady predvadela takove uzasne kousky jako vyndat ovoce na podlahu a pak se to z te podlahy snazit pusou snist. Prip. si strkat meloun do vlasu ;-).

No tak se mejte vsichni fajn, a ja jdu premyslet, kdy budem cvicit a kdy budem davat zelezo ;-)

Pavlina + Iva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.08.04 06:35

Pavli,
super že všechno to cvičení je poznat! hele a já dávám holkám železo jak mi řekli před jídlem (v lékárně) a hodně zapít čistou vodou (hmmm) a nebo po jídle (řekla dr) takže ho dávám jak si vzpomenu o dvou hodinách nic neříkali…tak si vyberme že? ;-)))))

Zdenik

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 03.08.04 10:14

Zdeniku,

ja se spatne vyjadrila - zelezo mam davat s jidlem, s tim by ani tak problem nebyl. Ale min 2 hod musi byt Iva bez mlika - no vzhledem k tomu, ze vzdycky tak do hodiny po jidle mliko dostala a usnuti pres den bez mlika taky nehrozi, tak je to docela maso ;-). A o zapiti vodou mi ani nemluv, tak maximalne jeden hlt a konec.

Holky uz to zelezo berou dost dlouho, co? A zlepsuje se jim to aspon? Nase mudr rikala, ze iva by mela vybrat 3-4 baleni a za 2 mesice chce delat kontrolni odber.

Aaaaaaa, zrovna jsem vytahla veci z pracky a zjistila jsem, ze zelezo zanechalo uzasne oranzove skvrny (Iva totiz rano docela bojovala, myslim, ze moc zeleza se do ni nedostalo ;-(). Nemas nejaky praci tip na zelezo? ;-)
Jo, jo, zelezo vladne nasi domacnosti…:-)))

P.

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.08.04 10:58

no každopádně máte to teď veselý co? úplně se vidim jak bych doma řešila a počítala kdy teda jíst,železovat,pít,cvi­čit..to už snad chce nějaký graf nebo tabulku ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

s holkama jdem tento týden na kontrolní odběry, ale mám špatné svědomí neb jsem v poslední době docela polevila a nějaká pravidelnost nehrozila..tak doufám, že budou i tak v normě, přece jen se jídelníček zase trochu zpestřil, a minule už měly hodnoty M: mírně nad a J: mírně pod..měly jsme ho brát ještě preventivně…no uvidíme

víš, že ani nevím, jak se nám to železo vypralo? ono tak nějak samo asi časem ;-))))) to je mateřská dovolená = permanentní boj s fleky! ;-))))

Z.

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.08.04 11:23

Ahojky holky,
to jsem zase já ;-)) závislost je závislost..

chtěla jsem se jen zeptat na kartáčky na zuby pro děcka jaký používáte a pastu?jak často čistíte? a co říkáte na fluor - tablety? my je dostali a někde jsem četla, že existují rozporuplné studie proč jo a ne…

zdenik

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 03.08.04 11:29

Cau,

taky tu visim, Iva spi, obed je uvareny, v byte binec… ;-)))
Mno, ja to zatim moc nezvladam - pouzivame prstacek, ale Iva ma nejradsi desky kartacek do ruky a tim se smudli sama ;-). Pastu zatim ne.
Tabletky jsme nedostali, ale Sylva tusim kdysi psala, ze dost fluoru je v Dobre vode - tu pouzivam na vareni i piti…

P.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 03.08.04 14:23

Ahojky,

tak už na mě ráno vykoukl první zoubek. Stihl to tři dny před narozkami. Co se týče čistění, máme prsťáček a dokonce už i koupenou pastu, mrknu na ni. Vím že stála 60-70 kč, že mi ji paní doporučovala, že tam oproti jiným něco je nebo není, byli jsme v nějakém „zubním ráji“. Normální kartáček má Vojtík také rád, vydrží ho kousat i půl hodiny:-)

Boj se skvrnami - ani to nevyslovujte. Pořád něco drhnu, pernametně nějakou věc nemůžeme nosit, neb má hrozný flek, po několika praních už to je lepší a pak zase nanovo.

Rozhodli jsme se na jednoročky jet do Vídně. Už jsme tam dlouho nebyli:-). Původně jsme v ten den pozvali rodiče manžela a ti nemají čas, protože každý pátek perou. To je důvod,co?

Ta pasta je: Paro d´or - s aminofluoridy, pro děti do šesti let.

Železo - kámoška to dává dětem přímo do pusinky a ničím to nezapíjí. A ségra to malé dávala před večeří /ona železo baštila od narození do roku/

Mějte se pěkně
Evka a jednozubec

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 03.08.04 18:56

Ahojky!
Konečně se na chvilku dostávám na net :-))) - celý den někde lítáme, navíc za hodinku jdu zase pryč - v sobotu na moje narozeniny :-)) se jednomu z mých nejlepších kamarádů narodila dcera, tak jdeme zapíjet. Petr se dobrovolně nabídl, že mám jít já, že bude doma. Vzhledem k nočnímu odstavování by to stejnak asi jinak nešlo.
Jinak se máme dobře, Ondra je teda dneska nějaká protivka, tuším, že leze nějaký další zub. Ovšem netuším, v které části dásně zrovna je - jestli pod povrchem těsně nebo ještě někde zakutanej. Ondra má ručičky v pusince pořád a začal zase kousat - známky prořezávání aspoň teda u nás.
A bohužel teda musím zase vyhlásit áčko na zítřejší chat, mooooc mě to mrzí - jedem ke kamarádům, s kterýma jsme byli na Šumavě, hezky tu dovolenou zhodnotit.
Jak vyprat železo netuším, my jsme se mu zatím naštěstí vyhli :-)
ZDENI - kartáčky - my máme prsťáček, ale čistili jsme s ním zuby asi tak pětkrát. Pak mi Ondra ukradl nový kartáček pro Petra a od té doby čistíme s ním. Pastu nepoužíváme. U dospělých vím, že je důležitější technika čištění a pasta že je jenom taková třešnička na dortu, u dětí si nejsem jistá, jestli se jim do té skloviny ještě nějaký fluor je schopen zabudovat. Ale asi jo vzhledem k nutnosti fluoridace jinak. Každopádně v Dobré vodě by mělo být fluoru dostatek na to, abys nemusela používat další (tbl). Tak jako Pavlína ji používám na vaření i pití.
Jo a Petra ti nepujčím :-))), protože přinutit ho k vysávání doma je výkon hodný ocenění. Takže to by u nás pak musel asi zůstat binec, kdyby se vybíjel jinde :-)
Tak a už nevím, na co jsem to chtěla ještě reagovat, tak snad zítra dopoledne.
Zatím ahojky
 Sylva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 03.08.04 19:25

Ahoj,

tak jsme dneska absolvovali jeste jednu rehabku, dalsi kontrola az za 3 tydny (kvuli dovolene). Do te doby mame cvicit a cvicit a cvicit.
Iva dneska dopoledne spala 2.5 hod a to jsem ji jeste musela budit, abychom stihly rehabku ;-). Asi dospava tu predvcerejsi noc, kdy nespala od pulnoci do pul ctvrte ;-(. Zeby nejaky dalsi zoubek? No dasne ma pekne nabehle. Odpoledne dneska na spani nejak pozapomnela, tak jsem zvedava, kdy odpadne, zatim vypada docela akcne. Ted byla na chvili v postylce, porad si tam sedala a poustela se a padala na zada, ach jo, uz zacinam chapat ty vase pady ;-))). Jinak na rehabce dneska byla docela sranda - Iva se na vsechny smala a odmitala se hybat. Porad ji tam na neco lakali a ona lezela na zadech a smala se ;-))).
Taky se nam zlepsilo jidlo - tuk, tuk, tuk - muzu zodpovedne prohlasit, ze mame 3 jidla denne. Mno, jsme na tom tak jak s tim pohybem - na urovni 8. mesice ;-).
Jeste jsem si dneska spocitala, ze to slavne zelezo nam vydrzi na 12 dni, cili musim jeste jednou k mudr, at nam napise dalsi, jinak nam na dovce dojde. Taky me mohla varovat, ja myslela, ze je to aspon na mesic ;-(.

EVKO - gratulace k zoubku ;-).

ZDENIKU - neco takoveho jsem chtela slyset, ze ty skvrny casem zmizi samy ;-). S tim zelezem - no jo, vzdyt ony holky krasne jedi, neni divu, ze se jim to tak pekne spravilo.

A bude teda zitra nekdo na chatu? Sylva pryc, Quatro pryc… - Zdeniku?

Zatim pa, pa
Pavlina + Iva

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.08.04 09:44

Ahoj, ahoj,
vůbec nestíhám sledovat Špuntíky, neboť máme návštěvu na celý týden - sestru a její dvě holčičky, takže docela rušno..
Večer se ale chci podívat a hlavně přečíst všechny komentáře, zatím se mějte krásně.
Theo a Kryštík

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.08.04 22:20

Ahojky,

dneska to tu nejak vazne, tak aspon strucne od nas. Novinka nejvetsi - dneska Iva poprve trochu popolezla, sice pomalu a opatrne (jak jinak ;-)), ale fakt se kousek posunula a nekolikrat to zopakovala. Akorat mam pocit, ze jeste spravne nestrida ruce a nohy, ale to se casem doladi. Taky jsem ted nejvhodnejsi objekt ke hrani - Iva zjistila, ze se po me da splhat, pridrzovat se, kdyz sedi, ruzne prelizat… No a taky se dneska stacila prastit do cela…
Dalsi dobra zprava je, ze se nam beruska docela rozjedla, spraska ted docela dost ovoce, akorat ji to trva tak hodinu nez vsechny ty kousky postupne vybere z misticky a nastrka si je do pusy a mezitim si samo musi jeste trochu pohrat ;-).
Taky umime rybicku ;-), jeste se ji snazim naucit, kde ma maminka ocicko, chvilku to vedela, ale pak to nejak pozapomnela ;-).

Jeste takova prihoda - dneska rano jsem vstavala brzo (v sedm), pze jsem si potrebovala skocit ke sve dr. Pak jsem spechala zpatky a predstavte si - manzel i Iva jeste spali, normalne jsem je vzbudila a to bylo trictvrte na devet ;-). Ale nebojte, byla to vyjimka, jinak se ted Iva budi s zeleznou pravidelnosti v sedm.

Tak pa pa a PISTE, co u vas noveho

Pavlina + Iva

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 05.08.04 07:17

Dobré ránko přeji,
asi se klubou další zuby. Kníkání, pláč, spaní pouze za mé přítomnosti na pelechu, častější stolice… . Snad se to brzy zlepší, nemůžu jít v noci ani na WC, přes den taktéž /když spí/. Dnes odjíždíme na dva dny, budu doufat ve zlepšení, vždycky zatím cestování zlepšilo jakkékoliv kníkání.

Jinak má pozitivní vlna na další umělé oplodnění je pryč, musím na kontrolní magnetickou rezonanci.

Prý bude léto až do příštího léta. Takže plavky, bazén, děti a jdeme řádit. Mějte se Evka a skororoček:-)

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.08.04 08:34

Ahojky holky,
ja napisu jen v rychlosti neb nevim kdy se sem dostanu..dneska uz nic, zitra behame po doktorech…

Pavli - Ivka nakonec bude pěknej jedlik a pohyb si asi schovavala na pozdeji jako velke prekvapeni a meli jste si asi odpocinout..neb jak se do toho pusti asi ji nezastavite ;-)))))) to spani muzu zavidet holky se budi v 5, do 6 vydrzi s nama v posteli (nekdy) prumer je pul sesta, sesta, o pul sedme uz piju kafe.....;-))))

Evi - takze Vojta si nechal zuby jako darek rodicum co? vsak my jsme se taky načekali ;-))))

statnim - pekne dovolene! ;-))))

holky jsou strasny třeštidla, když začnou řádit nic je nezastavi, Martinka si začala hrat na schovku s plínkou, haže si ji na hlavu aby nebyla videt a zdokonalila to o to, že si proste i stou plínkou na hlave stoupne a jde…pres všechny prekazky ac nevidi je odvazna…včera spadla na futra (docela to byla rana, a ja nevedela jestli mam brecet nebo se smat neb ji na hlave porad drzela ta plinka musela jsem ji nejdriv odtajnit ;-))) takze ma modřinu jako rýhu přes čelo, docela se lekla, ale za minutu uz dovadela s Jankou..Janka zkouma porad nakladak..když jsem ji povozila tak nechtela slizt jen stala a mecela u auta…no jo…jo a Marťa si včera ještě odřela hlavu neb se snažila vylizt kam nema a samozřejme spadla driv nez jsem dobehla a na co? na Janino zaparkovane auto…a zas zadny velky plac..nevim desi me, ze i když si holky natlučou tak je jim to tak nejak fuk…kde je pud sebezachovy? ;-)))) ale jinak se u nas nic neděje, holky uz dosahnou na jeden odkladaci stul, na cudliky na pracce, na sporak (zatim na kolecka) a jsou zdatne kradařky..neb mi takto doslova pod rukama mizi veci (utěrky, tužky, knižky, taliř…)
no nic jdu se rychle oplachnout a hura do noveho dne!

mejte se krasne a pište

Zdenik a otlučené M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.08.04 10:14

Evi neklesej na mysli, vyjde vam to priste, že jo!?! jen se to trochu oddali ne? držim pěsti ať jsi v pořadku, viš ja o umělem oplozovani a komplikacich s tim spojenych moc nevim, obdivuju všechny kdo se s odhodlanim do toho poušti a moc jim fandim!
 Z.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 05.08.04 20:38

Hurá,
konečně jsem zase tady.
Dneska jsme byli s Ondráškem vrátit Pavlíně cestovní postýlku, takže jsme viděli, jaký úžasný pokroky udělala Ivka. Za těch pár týdnů teda fakt dobrý. Dokonce nám předvedla, že po kolínkách se opravdu leze, sice jenom kousíček nesměle, malinkatý krůčky, ale bylo to tam.
Ondra celkem moc novinky nemá, snad jenom oblíbená hra na „na a dej“ , docela hezky to říká. Jo a taky bravurně leze na sedačku, ovšem nechce pochopit, že dolů se leze nožičkama napřed. Jsem zvědavá, kdy bude tzv. poučný pád.
Krom toho se zase pohoršil v jídle (pokud to teda jde :-))), protože vyžaduje jíst sám. To znamená, že třeba jogurt, který jinak zbodne za dvě minuty, jíme tři čtvrtě hodiny s několika vztekacími scénami, když si dovolím mu z toho kelímku nabrat a nenechám ho se snažit samotnýho. Obdobně to předvedl dneska Petrovi - chtěl mu dát kaši k večeři, Ondra se začal rozčilovat a mrchtat, Petr mě volal, že mám jít krmit já…tak jsem mu vysvětlila, že ne, že nechce mě, naopak, že nechce nikoho. A byl klid. Jenomže Petr to pojal doslova, prostě nechal Ondru, ať dělá co umí, takže ve finále v té kaši i seděl, nemluvě o hlavě a tak (to je normální). No ale třeba se to naučí a bude klid a budem baštit.
Jinak jsem ještě chtěla k tomu fluoru - moje doktorka říkala mé kolegyni (já jsem se přiznávám vůbec neptala), že má několik studií, které ukazují na zvýšený výskyt osteosarkomu (rakovina kostí) u dětí v souvislosti právě s fluoridovými tabletkami. Prý jestli chce pokoušet a zvyšovat riziko. Takže si myslím, že by fakt mělo stačit používat Dobrou vodu.
A ještě jsem chtěla napsat pro pobavení, že po dovolené má Ondrášek dvě maminky - říká mi MAM a zjistili jsme, že Petrovi taky :-) Tata ve smyslu táta neříká vůbec.
No možná jsem zase na něco zapomněla, kdyžtak ještě písnu.
A doufám, že se mi podaří zítra vyplodit deníček, protože na víkend máme naplánované Lysice.
Takže zatím ahojky
 Sylva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 06.08.04 10:33

Ahojky holky,

to neni pravda, ze Ondra nema pokroky - vcera se tu u nas minimalne dvakrat pustil a stal chvili bez drzeni. Taky jsem zjistila, ze nas byt neni vubec pripraven na stoupajici si dite - mame nizke stolecky a tech zajimavych veci na nich ;-))).
Taky jsme se se Sylvou a Ondraskem stavili na obed - deticky vzorne usnuly a probudily se presne, kdyz nam prinesli jidlo ;-). Iva predvedla, jak ted jezdi v kocare - za:,–(ne v kleku - a taky jsem ji za vydatne pomoci Sylvy poprve priksirovala.
O vikendu odjizdime na Sumavu, uz se mooooooc tesim, i pocasi by melo byt slusne. Tak ted pomalu sepisuju, co vzit s sebou, at na neco duleziteho nezapomenem.
Kombinaci zelezo+cviceni uz docela zvladame, akorat me tu vydesili v diskusi o nedostatku zeleza, ze pry to nejde vyprat. Takze ted do Ivy cpu zelezo jedine v nahatem stavu, no jeste ze je to leto ;-).
Iva nacvicila novou hru - neco nam podava a pak s tim cukne a rehta se ;-).

EVKO - drzime palce s umelym oplodnenim.

Tak zatim pa, treba se jeste pred odjezdem ozvu

Pavlina + Iva (dnes 13M)

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 06.08.04 11:57

ZDENIKU - co zelezo a nozky? Predpokladam, ze je vse ok.

P.

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 06.08.04 21:24

Tak konečně můžu něco napsat…Opravdu jsem to moc nestíhala, protože nám přibyly dvě holčičky - sestřenice, což Kryštofa zabaví, ale maminky také. Žádné velké akce s nimi nepodnikáme, trávíme celé dny na zahradě v bazénku- já dětem zvyšuji hladinku , mezi hračkama, v lese atd…
Dnes jsem jim vyrobila z krabice od sekačky na trávu boudu s výzdobou a vyřízlým vchodem, čímž jsme Kryštofa a Sáru (rok a 8měsíců) paralizovali.­.alespoň na půl hodinky…
máme také zranění z minulého týdne, nad kterým se i otrlý otřepe. Kryštof strčil prstík do dveří od ledničky (u pantu) a já jsem ji zavřela (neviděla jsem to!). 5 sekund bylo ticho a pak šílený řev…Nechtík mu slezl, ale pár dní tam vysel a nakonec ho Marek tak nějak odstranil…Teď mu ho mažu Cicadermou /homeopatika) a je to opravdu skvělý.
Jinak Kryštof chodí s kočárkem nebo s jakoukoli věcí, která se dá tlačit. Zjistila jsem, že se všechny věci dají tlačit.

Jídlo -problém s jídlem moc nemáme, ale chtěla bych poradit ostatním. Na polévky, květák , brambory atd mu dávám obyčejnou lučinu, může se po tom umlátit..

Prozatím všechny zdravím, brečí Kryštík…

Theo

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 06.08.04 22:35

Ahojky holky,
dneska teda ještě písnu i když už se mi klíží zrak..
tak byli jsme po dlouhé době zase na odběrech a Jaňula už je dobrá a Marťa dostala další lahev železa a na další oběr máme jít začátkem října..dr mě ujistila, že je všechno v pohodě prý tohle bývá dlouhodová záležitost než se všechno upraví..takže hurá k dalším černým bobkům v plínkách či nočníku;-)))
také jsme byli na prohlídce s nožičkama, dr nám kontroloval jestli správně stojí..vše v pohodě takže další preventivní kontrola ve třech letech…

tak a protoze jsme odpoledne nestíhali tak jsme vyrazili k dr naší sportovní berušou..a při zpáteční cestě jsem si u Jundrova zařídila!! ono mi to šlo!! takže i po těch letech nejsem beznadějný případ! dokonce jsem i dvakrát zaparkovala! no zpocená jsem byla až…až..třeba vypiluju styl na dovče a troufnu si už i sama z holkama..no jsem z toho nadšená ale odvaha mi zatím chybí! ;-))))

holky reagovat budu příště teď uteču do hajan

mějte se
Zdenik a M+J

Vložit nový komentář