Špuntíci 15. díl ? Od Melounka

Rodičovství
  • lindicka
  • 04.09.04

Ahoj Špuntíci, zdravíme vás tentokrát z Prahy. Od našeho posledního deníčku je Matýsek o další měsíc starší a kočár i kalhoty zase o kousek kratší? Omlouvám další zpoždění ve středu ohlášeného zpoždění? u nás se horečky nechtějí vzdát, tentokrát dobývají mně, takže jsem poslední den Matýskova prázdninového pobytu u babičky místo psaní deníčku a dalších naplánovaných úkolů proležela v posteli.

Přečetla jsem ale celou jednu knížku a připadám si až na zákeřného bacila celkem odpočatě? a dobře tak, protože Matyho dnešní návrat byl více než bouřlivý. Za 5 minut čistého času byl rozbordelený celý byt, ponožky a pár kostek leželo v psově misce, kus chleba s Lučinou se rozvalil na sedačce (loni nově čalouněné ? neprozřetelně světle žlutou) a peřinky neležely v postýlce, ale na chodbě kousek od botníku? neboli nic nebylo na svém místě, ale tam, kde uznal Matýsek za vhodné. Potom mi přinesl všechny své plyšáky, každému jsem musela udělat hou-hou, zasypal mně knížkami a s jiskrou v oku napodobil všechna zvířátka na obrázcích. Pak si mi vyskočil na klín, po:,–(il se obkročmo, pár minut se ze všech sil smál, hopsal na mně, vykřikoval hop-hop a nakonec se na mně sesul, chytil mě okolo krku, dal mi takovou tu krásnou mokrou pusu na tvář a pronesl hají. Náhle však vyskočil z postele, utíkal do kuchyně, ve skříňce vyhrabal lahvičku na mlíčko a rozhodl se mě s radostným jásotem nakrmit. V tu chvíli jsem byla tou nejšťastnější mámou na světě, která dýchala za ten neskutečně nádherný okamžik ? jako už pomilionté od chvíle, kdy jsem zjistila, že v bříšku nosím tu malinkatou tečku. A po přečtení deníčku nenarozeného dítěte ? jsem ráda, že i takové se zde zveřejňují ? jsem začala přemýšlet nad tím, jaké obrovské životní štěstí mne potkalo, nejen že se mi miminko uhnízdilo v bříšku, ale také že jsme mohli to své štěstíčko přivést na svět a dát mu většinu ze svého života?

V tu chvíli jsem si také uvědomila, za jaké prkotiny se na Melounka občas zlobím a možná že neoprávněně? donekonečna rozlévaná psí miska, rozhazování ponožek a spodního prádla ze šuplíků v ložnici, rozhazování koše se špinavým prádlem, kramaření v omylem nezamčené kuchyňské skříňce, v koupelně, pronásledování kočiček s bojovým pokřikem, ze kterého trnu i já, šplhání na stůl, ukrývání žlutých ponožek v pračce těsně před tím než ?přidám? bílé prádlo? uvědomila jsem si, že musím být opravdu moc šťastná, že máme tak roztomilého a šikovného kluka, který chvíli neposedí, honí kočičky a připravuje mi překvápka v podobě obarveného bílého prádla na žluto. Uvědomila jsem si, jak na tyto všechny neplechy budeme jednou vzpomínat, vykládat je vnoučátkům a prostě že je to všechno hrozně moc krásné.

Tak nějak podobně vypadá každý náš den, sotva Maty otevře očička a vesele zahouká „tata“ (protože v tu dobu obvykle vstává tatínek do práce a pohybuje se po bytě a ložnici), začíná rodeo, které nejspíš zná každý z vás. Začínáme snídaní - obvykle čaj a chleba s máslem, se sýrem…, chvíli ještě u stolu prohlížíme knížky a povídáme básničky a pak si to naše zlatíčko zavelí zpátky do hajan :-). Je to neuvěřitelné, ale po hodinové ranní pauze opět uléháme (většinou oba :-)) a ještě tak hodinu nebo dvě dospáváme… Pak už většinou následuje vaření oběda, tedy já vařím, u toho stavím kostky, jezdím s auťákama, vyprávím básničky, čtu komentáře a deníčky na emimču a sem tam vyřídím i nějaké lehčí záležitosti pracovní. Matýsek se v tu dobu pohybuje po celém bytě a kramaří a kramaří, sem tam se mnou postaví nějakou tu kostku, vyslechne jeden odstavec z knížky nebo mi ukáže, s jakým autem si mohu jezdit nyní. Naobědváme se, vyrážíme ven na procházku se psem, tam většinou pobydeme hodinu až tři hodiny (podle počasí a nálady) a jdeme si hrát na terasu. Kolem 16 hodiny jde Matýsek znovu spát, vydrží další hodinku a když se vzbudí, za chvíli přichází tatínek, který juniora pyšně přebírá, hrají si na terase, kopou balón, jezdí na odstrkovadle, zlobí zrovna uklízející - odpočívající nebo jakkoliv jinak těžce pracující maminku (třeba věčné poplácávání a natřásání maminčiných slušně vyvinutých hýžďových svalů okoukal Matýsek snad během dvou vteřinek… nejraději bych za to tatínkovi taky naplácala :-)))). Pak následuje hromadná večeře, společné hraní, koupání a každodenní slastná úleva, když Matýska kolem 20. hodiny ukládáme do postýlky, dostává lahvičku s mlíčkem, šeptáme mu ať se krásně vyspinká a těšíme se na další den. Ještě chvíli slyšíme mlaskání, pak se z ložnice ozývá buu, af-af, ham, tata, kyti, dadi, haji… a končí to vítězným spokojeným oddychováním.

Tolik do dnešního deníčku. Párkrát jsem tu četla dotaz na denní režim a proto jsem se ho snažila ve stručnosti sepsat… je toho moc a moc co by člověk mohl vyprávět. A vy určitě také něco přidáte.

Mějte se krásně, přeji všem moc hezký týden, a než vyjde Sylvin a Ondráškův deníček, nezapomeňte psát co je nového!

Olča a Matýsek (14 měsíců a 6 dnů)

Váš příspěvek
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.09.04 10:01

Ahojky holky,
moc pěkný deníček…ta bordelizace bytu u nás není cizím pojmem a myslím, že Matýsek a holky by byla naprosto vražedná kombinace: demoliční četa ;-))))

Oli - Matýsek je strašně šikovnej, já vždycky po tvém popisu co všechno umí najedu na holky se vzděláváním - čteme zvířátka..no tak Janka začne Haf(v), Bu, Ka ga ga (= kačenka) a jde pryč a Marťa mi hodní knížečku na hlavu, zařehtá se hlubokým chlapským hlasem a odkráčí vstřím jiným dobrodružstvím, takže nevim jestli je chyba ve vzdělávacím programu či co? ;-))))))) asi je nedokážu zaujmout ovšem po mém předvádění zvířátek by mě 100% přijaly na DAMU nebo do blázince ;-))) a teda tiše závidím to usínání..

díky tomu, že mi pořád tak nějak byvakujem v naší obyváko-kuchyni..holky sabotují samostatné usínání…no někdy se povede ale to je spíš zázrak..a to když byly tak půlroční tak to dokázaly, šoupli jsme jim hračku a bylo..teď se musíme vyskytovat na blízku…no jo…akorát je fakt blbý, že večer už nic neudělám krom žehlení ;-) neb vařit či umývat nádobí, vytírat a uklízet po usnutí holek je nemožné..ale tak nějak doufám, že kolem vánoc by se to mohlo pohnout kupředu, protože od září budou chodit zedníci a začnou dodělávat podkroví (no ještě tam není nic krom stavebního materiálu a bincu…;-)))

no to jsem si ulevila…poslední dobou jsem nějaká vyřízená…ale to se spraví..

holky ted chrupcí, teda alespoň jedna..Janka se myslím už probrala a něco tam říká…aaaaaaa už neříká, slyším táhlé volání ;-))))

holky utíkám…pěkný víkend

Zdenik a M+J

Ethel
Stálice 71 příspěvků 04.09.04 10:01

Ahoj Lindičko,
docela s chutí jsem si přečetla Tvůj deníček, tím spíš, že my s Mishickou jsme předaly štafetu dál. Ten návrat Matýska domů se velmi nápadně podobá našemu způsobu života, jen tu psí misku stále ještě někdy dáváme nahoru.
Děti se naučily přisunout si židli, aby dosáhly tam, kam chtějí. Takže zase dosáhnou o jednu úroveň výš…
Přijde mi úžasné, že Matýsek jí chleba. Naše dvojčata jedí to, co je na chlebu a chleba pak hodí psovi. Jediná možnost je dávat jim kousnout ze svého chleba (ale musí být fakt můj, lest prohlédnou jedna dvě) nebo jim utrhnout tak malý kousek, aby ho dostaly do pusy najednou…). V jakém skupenství jí chleba Matýsek?
Zatím ahoj,
Ethel, Ted a Anka

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 04.09.04 10:19

Ahojky,
no Matýsek jedl chleba celkem spolehlivě tak do 11 měsíců, teď to občas vypadá podobně jako u vás. Krájím rybičky a ty mu dávám kousat, Maty musí sedět v židličce, ale stejně tím nazabráním tomu, že si ho občas nevytáhne z pusy a nedá ho Dustymu… jediné proti tomu co se mi zatím podařilo, je vycepovat Dustyho, aby po dobu našeho jídla zůstával v pelíšku. Chudák na to nebyl zvyklý, většinou polehával během našeho jídla poblíž, i když neměl dovoleno loudit, aspoň chtěl být nablízku, kdyby něco upadlo… :-)) Tak teď je ze všech zaváděných novot trochu vykulený, nicméně je ve věku, kdy se začíná uklidňovat z rozjíveného puberťáka a dokáže nám sem tam i vyjít vstříc :-).
Jinak pokud dám Matýskovi chleba do ruky, skončí všude jinde jen ne v pusince… párkrát možná kousne pokud má oooobr hlad, ale jakmile ho zažene, je konec :-). A někdy stejně jako vaše duo slízne sýr a zbytek rozmatlá po židličce, po podlaze, po stole, po židlích, na gauči… :-)) Olča

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.09.04 13:11

Ahoj Ethel,
tak u nás to začíná být naprosto stejné!
holky chleba naprosto milovaly a teď čím dál tím častěji olíznou, vykousnou,setřepou to co je na chlebu a chleba oleptán lepí na cokoliv co je nejblíž…většinou já, abych jim v tom zabránila..Marťa začíná být expertem a Janka jak to vidí, chvilku kouká a pak… k dokonalosti nám už chybí jen ten pes ;-)))))) ale máme morče a tak mu holky nosi co najdou…někdy ani zavalenou Bobinu nemůžem najít ;-))))

mějte se

zdenik a M+J

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.09.04 14:51

Holky, já nevím, kam na to ty děti choděj. Máma se ráno půlhodiny patlá s mazáním snídaně a Johana se pak půlhodiny pokouší rozdělit pracně spojené. Takže jsem ušetřila nám oboum práci, po hrnku čaje s mlíkem dávám suchý krajíc chleba, který je v rámci hladu uvítán. No a potom samostatně trojúhelníček taveňáku nebo nudličky tvrdého sýra, žervé na talířek s lžičkou atp. Prostě pochutiny zvlášť - jediné, co nám chutná dohromady, je chleba napuštěný marmeládou bez másla a na kostičky. Jinak i slabý pláteček másla je nejoblíbenější jen tak do pusy. A u vařeného to samé, někdy je Johana bramborová, jindy za masožravce, takže se začínám i s vařením přizpůsobovat jejímu stylu dělené stravy. Akorát nevím, zda nám tyhle návyky (které osobně vlastně schvaluju, mně spousta potravin taky chutná mnohem víc samostatně než v kombinaci s dalšími - např. bifteky :-))) ) projdou třeba ve školce. Uvidíme.
Ahoj
 Romana

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.09.04 14:57

Ahojky holky,
tady se normálně dovolenkuje co? no jo…tak já doma řádím s koštětem a hadrem..ale už se mi to krátí holky krásně usnuly, sice se už ozývá sem tam jakýsi švehol…ale jdem ven…no vím, že přijdu totálně vyflusnutá odhodlaná je do 10 let zavřít doma ;-)))) ale abych jim nekřivdila, třeba dneska budou neustále při sobě, budou je zajímat stejné věci, nejlépe pískoviště, bábovičky, kyblíčky…a pak vzorně nasednou na kočár a nechají se přemístit v tichosti domů ;-))))))

aaaa už je to asi vážnější něco se jim v postýlkách nelíbí…utíkám!

doufám, že holky něco připísnete at si nedopisuju sama se sebou…;-)))

mějte se krásně a večer hodím kontrolu ;-)))

Zdenik a M+J

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.09.04 21:38

Ahoj holky,
když byla na konci deníčku řeč o té naší Sylvě, tak víte jak odjeli do Itálie?
Nakonec po ránu a sami, protože sestřence přes noc vykradli komplet naložené auto i s kočárkem (i-coo za 16 tis). Slušný, ne?
Sylva do Bibione v pořádku dojela, další zprávy o ní nemám:-). No, a ta sestřenice s rodinou nakonec taky, půjčili s auto od tchánů a už se dovolenkujou všichni spolu a společně nadávají na zloděje.
Tak se všichni špuntíci mějte.
Oli, moc pěkný deníček. S těmi hýžďovými svaly je to u nás dost podobné (Filip). Verunka nás oplácává zase jinak - ráno mě budí pořádnou ránou a slovy MÁŠ BABU!
Ahoj Jana od Filutů

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 06.09.04 08:15

Ahoj,
tady to vypadá, jako kdyby prázdniny vesele pokračovaly dál :-). U nás je situace pořád stejná, já celý víkend polehávala (tedy v rámci možností jsem se o to snažila) a změna stále žádná. Samozřejmě v těsné blízkosti polehával také tatínek (vycítil příležitost - prý chtějí být se mnou) a Matýsek skákal po nás a mezi námi. Dnes jsem první den musela poránu vyskočit z postele, protože „hlídací“ tatínek nám odešel do práce, tak to musíme zvládnout. Snad mě Matýsek bude aspoň trochu šetřit a nebude se moc zlobit, že dnes nepůjdeme ven.
Zdeni, jak to děláš venku s oběma holkama? Já si to neumím představit, stačí mi Matýsek a mám pocit, že bych potřebovala jeden pár očí navíc - třeba na zádech. Během vteřinky dokáže udělat spoustu neočekávaných věcí, a když si to představím dvojnásobně… uaaaaaa
Jani, to je teda gól. Při odjezdu na dovolenou vykradené auto. Fakt hnus. A ještě dětské věci… nechápu tu lidskou troufalost. No vždyť nám nedávno vlezli v noci přímo do bytu, byli jsme doma a ještě máme psa. V tu chvíli mi bylo hrozně líto, že máme takovýho ňoumu a ne třeba dogu, jakou jsem měla hroznou zlost.
Ale hlavně že to v rámci možností dobře dopadlo a na dovču dojeli všichni. Tak je pozdravuj a že tady mooooc závidíme. Prý má přijít od středy rapidní ochlazení :-(((((.
Olča a Matýsek

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 06.09.04 14:11

Ahojky holky,

Oli - teda choroba teď, by mě asi dorazila…takže se rychle uzdrav, aby vám Matýsek z domova neudělal kůlničku na dříví ;-)))) a s těma našima holkama bych potřebovala klona…no je to lítačka a max soustředění, vyhodnocování kritické situace a hlavně honička, rychlé nohy… snažím se chodit tam kde mi nemůžou moc zdrhnout…a těch míst moc není..ale zatím to zvládáme jakž takž..dneska už jsme byly v lese a paráda! holky sbíraly do kyblíku šišky, pak klacíky a pak šutry..a pak mi to všechno nacpaly do kočáru…po vycházce jsem našla v kuchyni kameny..ve větrající pračce šišku..sranda…

představte si, že jsem opět napustila holkám bazének (už jen malý…ale přece) chtěla jsem všechno co je nafukovací a od vody (lépe řečeno od brčálníků po dešti) omýt, usušit a schovat..ale když je takový vedro? tak uvidíme co na to holky..určitě se budou předhánět kdo se namočí dřív…;-))))

jejej kde jsem si zapomněla kafe? jsem hlava děravá já si ho snad ani nezalila..

Rachel - jestli čteš tak písni co u vás vaše duo?

no nic jdu zalít to kafe a nějak využít volnější chvilku..

mějte se a pište

Zdenik a M+J

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 06.09.04 18:13

Ahoj holky,
zdravím všechny.
Jak jsem četla jsou tady samé starosti /segra od Sylvy/, Olča. Snad bude brzy líp.

My tady měli o víkendu sestru s rodinkou, chlapi jeli za na nějakou pivovarskou akci. Jako obvykle se tam něco semele. Totální okno všech zúčastněných, ztracené věci /..jen věci, kdysi takhle nechali švagra ve vlaku v noci v Polsku/ Synovec tady omarodil a Vojtík se mi dnes zdá nějaký teplejší /poradna byla minulý týden … klasika, každá nemoc týden po poradně… snad to bude jen od zubů… uvidíme/.

Náš režim? O ten stále s Vojtou bojuji. Má dva. Buď spí 2× za den, nebo bojujeme o spánek celé dopoledne a Vojtík u toho vrčí, že opravdu se mu ty oči nezavírají, ani nezívá, ani není protivný, znáte to. Jakmile po pár dnech ho chci převést na jeden spánek, pro jistotu usíná ráno v 8:-) Jediné, co v poslední době dodržuji je jít spát v 20h.
Jídlo je občas v pohodě /tak jeden den v týdnu/, nebo jí málo, nebo chce jen mlíko. Včera mne překvapil snědl 250g přesnídávky s borůvkami. Kam to dal? Má problém sníst 150g! … tak jsem si vzpomněla na Zdenikovi fotky z dovolené, kde se její holčičky ukázkově krmily:-)

Vojtík spí 1,5h , asi se co nevidět vzbudí. Snad si stihnu uvařit kafe.

Evka a Vojta 1 rok a 1 měsíc

P.S. Jak jsem tady psala, že díky Sylvě jsem si vzpomněla na výročí svadby, tak jsem ho opět prošvihla!!! Já a moje hlava, která si pamatuje kdejakou blbinku!

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 06.09.04 21:26

Ahoj holky,
brblající manžel odešel spát samotinký, tak už konečně píšu.
Z dovolené jsme dojeli v pátek a celý víkend nám nešel internet, dali ho do kupy až dnes..myslela jsem, že mě picne!!!
Na dovči bylo naprosto dokonale…kdybych mohla tak na tu jížní Moravu emigruji…každý věčer jsme popíjeli vínko, baštili broskve a švestky..no prostě ráj na zemi. Mě ten kraj připadal naprosto pohodový, lidé byli příjemní…ještě teď se rozplývám blahem.
Co nového Em? Naučila se tam zakousávat do broskve a úspěšně jí ohlodat, holt ty horní zuby dělají divy. Zdokonalila slova Tata a přidala mama, ale na rozdíl, od tata mamou tituluje každou osobu a dokonale se zbláznila do všeho čtyřnohého, když vidí kočku nebo psa, tak se může radostí zbláznit.
Chodit zatím nebude ani náhodou, sice u všeho stoji, ale musí se něčeho pevně držet, zato leze po čtyřech jako tryskomyš!!!
ZDENÍKU- Ráchel už má své stránečky tak klikni na http://family.vaclavek.com má to moc hezky udělané.
Opatrujte se dejte za mě Špuntíkům pusinky.
Quatro+Em

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 07.09.04 10:29

Ahojky,
tak už je tady. co jsem předpokládala. Vojtík má rýmu, horečku a řádnou protivnost. Musím jít huškat.
Evk a

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 07.09.04 11:09

Vojtíku,
držíme palečky ať jsi z rýmy a horečky brzy venku!! Je to ošklivé v takovém hezkém počasí. Tak se brzy uzdrav!!!
Matýsek s maminkou

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 07.09.04 13:50

Ahojky,
já má dneska doma ukňourané dítko! Stojí mi u nohou, drží se jak klíště a ječí, teď jsem zahájila již 2.pokus o spaní, ten první vyšel dopoledne, tak snad zabere i ten druhý! Že by zuby?
Vojtíšku-teda ty jsi marod. To mě mrzí přejeme ať je to co nejdřív za Tebou!
Zatím Q+E

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 07.09.04 18:40

Ahoj Zdeníku!

Evásek není přímo z Brna, ale bydlí kousek za Brnem, nicméně je schopná všude dojet. Aspoň ke mě trefila bez problémů i s cácorkami… :o) Kontakty na ní mám, nechodí do deníčku moc často.

Alice a Kubíček (4 měsíce)

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 07.09.04 20:24

Tak náš malý přímotop má 39,4. Co z toho bude tentokrát? Zub, ucho, nebo jen tak? Může se opakovat šestá nemoc?

Evka a Vojta topeníčko

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.09.04 14:13

Ahoj Špuntíci,
než dočtu všechny komentářem chci se ozvat a pozdravit všechny, neboť jsem tu dlouho nebyla.. Mělo to svůj velký důvod, poslední dobou jsem dost unavená, není mi dobře a chodím spát o půl deváty…To znamená jedinou věc a to , že Kryštof bude mít v dubnu sourozence..Nebyl úplně plánovaný ale také ne nečekaný, máme velkou radost, až na ty nevolnosti, to z prvního těhotenství vůbec neznám…Taky jsem vy:,–(ila kafe, takže absťák byl na místě..Nejsem tak vzorná, ale vůbec na něj nemám chuť…Doufám, že budu mít čas sem chodit, protože teď vůbec nic nestíhám..

Velice ráda jsem si přečetla o Matýskových aktivitách, vždy se uklidním, že v tom „nelítám“ sama..
Taky pomalu budu omezovat kojení, takže nás čekají samé zajímavé věci..

Dočtu si ty komentáře, ať nepíšu jen o sobě..

Mějte se hezky
Theo a Kryštof (v neděli 12-tého roční)

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 08.09.04 15:24

Theo - moc gratuluji!!!!! Kávu jsem v těhotenství také nesnášela. Přímo mi smrděla.

U nás je to pořád stejné teplota v závislosti času od užití Panadolu je 37-39st, kaká co chvíli, už jen vodu. Naštěstí pije /zatím/. Kdyby ne musíme do nemocnice. Zaráží mne ale jedna věc, a to že si občas vezme ode mne jídlo, ocucá ho a vyplivne - připomíná mi to bolest v krku. No, budeme se muset nechat překvapit. Za 8 dní máme jet na cesty, odložit se to nedá, neb jedem na výstavu do DE.

Mějte se Evka a Vojta

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 08.09.04 19:23

Ahoj holky,
teeeeeda, to jsou krásné novinky!!! THEO, moc moc moc blahopřejeme a hlavně přejeme mnoho sil!!! Já si hodně ošklivými nevolnostmi první tři měsíce prošla, ale musím říct, že pak najednou ze dne na den bylo fajn. Jedla jsem jenom mrkev a hrášek od Bonduelle, všechno ostatní šlo ven a ani jsem na nic neměla chuť… a pak - bylo to přesně na vánoce - jsme přijeli k mamce a já dostala hroooozitánskou chuť na cukroví a vrhla jsem se na něj. Manžel se mě snažil zadržet, protože věděl jak mi pořád je a co jsem jedla, ale já si nedala říct. No a od té doby už mi nic nebylo, žaludek v pohodě a mohla jsem (BOHUŽEL :-)))) jíst na co jsem měla chuť a taky že jsem jedla :-)))). No, je to na mě dodnes vidět :-))))). Takže ještě jednou blahopřejeme… a jsem zvědavá, kdo bude následovat v tvých stopách :-).
EVKO - ať už je Vojtíkovi líp… u nás podobná horečka i s tím jídlem a průjmíky byla od zubů. Na jídlo by Maty možná i chuť měl, ale jakmile se dotkl kusem jídla zřejmě moc bolavých dásniček, začal plakat a jídlo vyplivnul. Takže žil na mlíčku a jakémkoliv pití, naštěstí pije také dost… Ať už je to pryč ať je to cokoliv… !
Kde se touláte všichni ostatní?????
Olča a Maty

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 08.09.04 20:47

Ahoj špuntíci.
Tak sa hlásime, že ešte žijeme. /teda nie som si tým úplne istá/. Kristián má od nedele upchatý nos a tým pádom vôbec nespí. Celé noci sa nám váľa po posteli /manžel už spí v obývaku/ a nie a nie zabrať. Okrem toho že nespí v noci tak samozrejme nespí ani cez deň. Posledné dni ani 5 minút a kňučí a kňučí. No ja som fakt tak akurát adept na psychiatriu. Takže okrem chlácholenia špuntíka nestíham vôbec nič a len sa nalievam kávou, lebo o toľkých prebdených nociach fakt neviem ako sa volám.
Okrem choroby sa Kristián stačil naučiť svoje prvé regulérne slovo a to TETA. Stále totiž keď sme na prechádzky tak sa na neho usmieva nejaká teta a ja mu to stále prízvukujem a tak sa to naučil.
Nestihla som poctivo prečítať všetky komentáre a tak neviem či si spomeniem na všetkých, ale rozhodne stojíme pri Vojtíkovi, nech sa rýchlo uzdraví a veľké BLAHOŽELANIE Theo k ďalšiemu drobčekovi.
No ľudia fakt padám, konečne Kristián na chvíľu vytuhol a ja sa idem učlovečiť.
Majte sa krásne a choroby nech Vás obchádzajú Zuzana a Kristián /náčelník Upchatý nos/

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 08.09.04 21:49

Ahoj Špuntíci,
já se dneska měla dobře…celý den jsem otravovala Ráchel a dvojčátka…jsem hrozná ženská, ale vůbec se nám nechtělo domů je nám s nima moc dobře !
Em už spinká od 18:02 přesně byla tak utahaná z toho lezení s dvojčaty, že to zalomila hned..stačila jsem okoupat a šmytec…tak jsem toho náležitě využila a snad po roce jsem se koukla na televizní noviny, udělala pořádek s fotkama, v klidu snědla večeři…no báječný den.
Emily dneska celkově perlila nejprve na sebe převrhla sklenici džusu a pak třískla ovladačem od televize o zem, to by tak nevadilo jen kdyby si to nechala nadoma a neprováděla to u Rachel.

THEO-moooooooooooooc veliká gratulace k dalšímu mimískovi. Přeji ať jsou nevolnosti co nejdřív pryč a užíváš si druhého těhotenství, díky Tobě jsem si zavzpomínala jaké bylo to moje. Ve kterém jsi týdnu? Musíš nás pravidelně informovat a hlavně se opatruj ! Chodí už Kryštof ? Em zatím ani náhodou.

ZUZKAJ-vidíš jakého máš šikovného synátora, krásně říká TETA, že mu posíláme pusinku a doufám, že už nebude nosík zlobit. Je to fakt děs, když má takový prcek rýmu !

EVKO-teda Vojtík je chudáček, že by nějaká střevní chřipka?! On je fakt bobeček nějak si to poslední dobou vybírá!!! Myslím na něho ať jste co nejdřív zdraví a můžete cestovat.

OLČO-já myslím, že by jsi měla pokračovat v Theiných stopách, Matýsek už je velký chlap a hlavně aspoň mě připadne samostatný. Jsem ráda, že už stoličky nezlobí!
Táák děvčata jdu pomalu a jistě do hajan.
Quatro+Emily (12,5 měs.)

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 09.09.04 09:54

Krásné ráno,
opět jsme měli skotačivou noc. Vojtík se v noci probudí, po převlečení plínky se probere a pak dělá mezi námi hopahopa:-) Musím podotknout, že i přes nemoc a skotačení spí lépe. Snad je to tím, že nechce pít a jíst.
Ráno jsme byli u dr. nafasovali nějaké kombinované ATB na krk a střeva. Snad to bude lepší. Stále je jako žhavé kamínka.

Gratuluji porkrokům vašich mrňousků.

…letím něco dělat, neb naše malá přísavka chce být nejraději na rukách.

Evka

P.S. Neoblíbenější hračka HIT tohoto týdne je převrácená motorka-tříkolka

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 09.09.04 12:49

Ahojky,
tak máme po obědě, já se tentokrát odbyla párkama, ale na cečeři budu dělat kuřecí křidýlka v troubě, mňam, tak si chci na ně nechat místo v žaludku a Emi? ta si dal a kuřeci s rýží, bramborem, rýží a vločkami, pěkný myš maš, že?! Důležité je, že jí to chutnalo a celé to snědla.
Holky jak jste na tom se solením obědů. Dr. mi říkala, že od 1.roku se už pomalu může, já ji poprvé trošičku posolila právě dneska a nevím jestli je to tím, ale oběd celý snědla a ještě si dala přídavek.

Teda tydy v Ostravě je pěkná zima a na obloze jsou obrovské mraky, za chvíli půjdeme na procházku.
Taky jsem konečně dožehlila věci z dovolené a celou dobu mi tu hrají Bee Gees, takže mám prima náladu.
Fiiiiiiii lítá mi tu spraďoch obecný, to už je dneska podruhé, tak já letím přebalit.
papa Quatro+Emily

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 09.09.04 13:03

Ahojte špuntíci
Tak Kristián mi po 3 dňoch vytuhol. Hurá hurá hurá. Musela som ho síce uspať v kočíku, ale hlavne, že spí. Dnes v noci mi Miloš vyhlásil, že si pripadá ako v cirkuse. Kristián totiž v noci bez prebudenia lozí po posteli, skoro sa mu daria kotrmelce, no proste mení polohy rýchlosťou blesku. Každú pol hoďku je na opačnej strane postele a samozrejme, že my nespíme, ale robíme špuntíkovi zábrany aby nevypadol. Ja fakt neviem ako ho dať do postielky. On totiž chce v noci pochodovať aj tam a keďže stále do niečoho narazí, tak sa prebudí a potom je problém ho uspať. U nás má miesta dosť, ale nevyspíme sa my. Tak neviem. Beriem každú radu.
Vojtíku tak čo? Už sa máš lepšie, alebo ešte stále sa hráš na přímotop a robíš mamke starosti?
Quatro - ja Kristiánovi tiež niekedy trošku prisolím a je fakt, že vtedy toho zje najviac. Asi mu tie neslané blbosti veľmi nechutnajú. A najviac mu samozrejme chutná naše jedlo, to mu ale dám tak max 2 lyžičky, lebo to je už na neho fakt slané.
No tak ja idem trochu upratať byt po tých dňoch bordelizovania. Majte sa krásne Zuzana a Kristián

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 09.09.04 20:39

Ahojky,
občas jídlo trošku přisolím, zatím minimálně /teď pravda vůbec/. Od odpoledne už je lepší, má jen 38,7. Třeba už to bude lepší.
Jdu uspívat. Mějte se Evka

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 09.09.04 21:04

Ahooj,
tak mě se dělají v troubě ta avízovaná kuřecí křidýlka. Martin si odešel na sqasch, nebo jak se to píše a mě honí mlsná.
Koupila jsme od Knorru Sáček plný chuti a dle návodu vše nachystala, akorát, když jsmem ta křidýlka dávala do trouby v tom igelitovém pytlíku jak psali v návodu, neměla jsem zrovna nejlepší pocit, ale krásně to tady voní, takže to snad bude k jídlu. Tento „recept“ mi doporučila známá a prý jsou ta křidýlka božská…tak jsem zvědavá.

Já dneska večer poprvé dělala Emi krupici a šmakovalo jí to jak hrom, vypila sice méně než instantní kaše, ale bude to asi tím, že je ta krupice sytější.

ZUZKO-teda vy máte v noci „veselo“ obdivuji tě jak to zvládáš mě by asi ruply nervy, kdyby v noci Em takhle cestovala!!! Teda doufám, že se Tvůj Špuntík umoudříí.
EVKO-teda Vojta pořádně „topí“!!!

Letím kouknout co ta křidýlka v té troubě.
Quatro+Emily spící od 18:45

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.04 21:33

zdravim vsechny spuntiky a jejich maminky,

hlasime se po docela dlouhe dobe, ale od stredy marodime. Je to vlasnte uplne po prve co nas chytly horecky. Vsechno to zacalo v utery vecer (a to uz jsme meli dohodnutou akci s Lindickou, museli jsme ji zrusit). Honziho najednou chytly horecky, jedou klesaly, pak zase stouptly. Vsechno jsem konzultovali s nasi hodnou pani doktorkou, Honziho jsem mela pozorovat jestli se k tomu neprida prujem, kasel…atd. Vlastne, vsichni to zante. jenze u nas se zatim neprojevilo vubec nic. Jen teploty. Podavam paralenovy cipek, jednou zabere a jednou ne:)) Vcera uz mel 39, tak jsem s nim leteli na pohotovost, fasli jsme diazepam a leteli domu:))) Nikdo nic nezjistil. Dnes jsme byly u nasi pani doktorky, Honzika prohlidla - kromne teplot je vsechno OK. Delal mu rozbot moci, jestli tam nema bilkoviny nebo krv. Ale nastesti vsechno dopadlo dobre. Zitra jeste musime odnes moc na rozbor do laborky - jestli neahodou nema zanet mocovych cest. Snad neeeeeeeeeeeee… Chudacek muj malinkatej, vcera vypadal jak kamna..celej cervenej…davala jsem zabaly na nozicky, celicko rucicky, brisko..uplne vsu­de…

Holky drzte nam palecky, at jsme brzo oopet fit.
No a to jsem minule s manzelikem mluvili o tom, jak mame kliku, ze Honzicek celej rok nebyl nemocnej. A je to tady…

Tak pa.

zdravi bublina a honzicek (24-teho rocny andilek)

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 09.09.04 22:22

Ahoj holky,

BUBLINKO-není to náhodou šestá nemoc??? Honzím má úplně stejné příznaky jako Emily. Jen vysoké teploty a nic jiného. Pokud je to ono tak se neboj(snadno se to řekne), ale ony max. po 3 dnech klesnou, vyhodí se vyrážka a je po všem. Držíme palce ať jste co nejdřív zdraví.

Holky teda ty křidýlka jsou mooooc dobrééé, vyzkoušejte to taky a kupte si ten Sáček plný chuti, teda takhle se přež…na noc..fuj, ale když ono je to tak dobréééé.
Dobrou noc Quatro a team

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 10.09.04 09:37

Ahojky,

tak snad máme za sebou krizovku. Teplota klesla, už se drží jen kolem 37st. Průjmík sice je, ale ne co hodinu. Jen přibyl pláč. Už se to určitě bude jen lepšit.

Quatro - ten sáček plný chuti jsem zkoušela. Víc mi chutnal „a la bažat“ než ten druhý, myslím sedlácký s česnekem. Jaký jsi zkoušela? Děláš chutě. Právě jsem se rozhodla, že si asi toho „bažanta“ udělám.

Bublino - ať je Honzíček brzy zdravý. Snad se mu pomalu uleví. Dnes je to asi čtvrtý den, viď.

Evka a Vojta

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 10.09.04 09:46

Ahoooj holky, kde jste kdo?
Evka nezklamala, aspoň se dozvím co nového u Vojty!! Je fajn, že už je teplota skoro pryč. Já ten sáček plný chuti dělala „maďarská s paprikou“ a je to fakt dobré, koupila jsem všechny 4 druhy, ale zatím jsem zkoušela jen tento..mňam.

Huráááá dítě mi zrovna uslo, jdu naložit masíčko máme pozvané přátelé na večeři.
A pište!
Quatro+Emily

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 10.09.04 10:22

Ahooooj,
konečně si tu člověk taky počte :-).
Evko, to je fajn, že už Vojtíkovi trochu klesla teplota, byla ošklivá. Posíláme mu pohlazení a pusinku, ať už nestoná a nepláče…
Zuzko, Matýsek taky putuje, ale naštěstí ve své postýlce. A to taky někdy spinkával s námi, když byla blbá noc nebo třeba stonal. Ale teď už si sám ukazuje do své postýlky, hlavně tam chce s sebou večer mlíčko a k nám vůbec nechce jít spát.
Co se jídla týká, u nás už se jí skoro všechno. Matýsek má příkrmy od 4 měsíců a minulý měsíc to došlo tak daleko, že už nechce jíst nic jiného než naše dospělácké jídlo. Takže vařím obědy a večeře pro celou rodinu, jen volím kvůli Matýskovi samozřejmě jiná jídla, omezuji solení a taky kořenění, ale jinak už v podstatě jí dospěláckou stravu…
Quatro, úplně cítím jak voní vaše křidélka… uaaaaa :-)))
Bublino a hlavně Honzíku, koukej se brzy uzdravit, marode, ať můžeš prohnat Matýska. Jinak mám pro vás špatnou zprávu co se týká toho našeho bazárku - majitelka ho přenechává někomu jinému, tudíž se v současné době věci nevykupují. Tak je buď ještě nechte u nás než se to vyřeší, nebo se poohlédněte po nějakém jiném bazárku… ještě že jsem se tam byla podívat a zeptat.
Bubli, jak se chystáte na první narozky?
Tak já jdu něco uvařit k obídku, ještě jsem se nerozhodla co… a taky bych mohla něco upéct :-) ještě jsem dnes nejedla, tak mě honí mlsná.
Jo, musím se pochlubit, včera šel Matýsek spát už před 19 hodinou, manžel nebyl doma a já si místo práce hrála a tiskla jsem fotky Matýska ve stylu retro. Udělala jsem z nich dvě velké „koláže“, moc se mi to líbí, zatím to visí na ledničce, ale možná že to necháme zarámovat… :-))) jako bych neměla co dělat :-))))
Olča a Matýsek

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 10.09.04 10:23

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, nevíte někdo, proč nepíše Miruš? včera mi od ní přišel mailík se vtipnýma básničkama, ale na emimču už dlouho nepsala, snad jsou v pořádku… Olča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.04 11:47

Ahoj Zdeníku,

jsem z Brna a moc ráda se s vámi potkám!

SUPER, už se těším!

Zatím končím.

Ozvi se na mail, kdy se vám to hodí.

caleta@seznam.cz

Evásek a babetky

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 10.09.04 12:43

Ahojte holky,
tak konečně…já tu brousím kolem už dva dny a nějak jsem se nedostala ke psaní…

Theo - no skvělá zpráva!! gratuluju a tiše závidím…my jsme se doma domluvili, že uvidíme příští léto..;-)

Bublino, Evi - teda co to máte doma za choroby? no ať už jsou pryč a jste brzo jako rybičky!

Oli - taky jsem si říkala co s tou Mirus je…no snad se ozve, že jsou v pohodě a jen nestíhají…;-))

Quatro - křidýlka.....­...áááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááá

tak jsem zase vyrušena…já se picnu..holky mějte se já písnu co u nás..někde tajně nebo co? zítra jedem na chajdu do neděle tak jdu taky chystat..

čauky

Zdenik M+J

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 10.09.04 21:06

Ahojky večer,

holky kdyby měl Vojta průjem ze zubů, jak dlouho by to trvalo? Teplotu už nemá, ale kníká, už nechce ani moc pít /dneska vypil asi jen půl litru/, průjmík je menší, ale když nepije, tak se nedivím.
Jak jsem předpokládala, mrkvovou šťávu na průjmy už nechce. A to ji měl jen 200ml na den.
Díky za rady. Evka

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 11.09.04 09:11

Ahoj holky,
tak za chvíli frčím odvézt Em k mamce bude nám totiž hlídat celý den a úplně poprvé i přes noc, jdeme totuž odpoledne ke známým na návštěvu a večer na vinobraní..já se tak těším, doufám, že bude Em u babičky hodná a hlavně ta noc bez nás proběhne v pohodě.

Včera jsme tu měli na návštěvě Ráchel s manželem, ukuchtila jsem večeři a seděli jsme do půlnoci bylo to moc fajn.
EVKO-nedokážu poradit jestli ten průjem může mít Vojta od zubů, to fakt nevím.

mějte se holky a užijte si víkend!!!
Quatro+Ejmy

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 11.09.04 12:31

Ahojte špuntíci.
Tak už to u nás vyzera oveľa lepšie. Kristián síce s 4-5 prebudeniami spí celú noc a dokonca raz aj cez deň a rýma ustupuje. Konečne som sa dnes trochu vyspala aj ja a už nevyzerám ako vyoraná myš.
Teraz tu kuchtím obedík a chrústik spinká. Manžel šiel blahoželať na svadbu kamarátovi. Mali sme ísť všetci, ale chrústik nečakane zaspal, tak strážim.
Honzíku želáme rýchle uzdravenie a Vojtíkovi tiež. S tým prujmom neporadím, lebo takéto skúsenosti našťastie nemáme.
Tak som sa tešila koľko Vám toho po tých dňoch absťáku napíšem a zrazu ma fakt nič nenapadá, asi ešte ten syndrom nevyspatosti.
Tak sa rozlúčim zaželám pekný víkend a zdravé detičky a keď si spomeniem tak zase písnem. Zuzana a Kristián

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.04 21:24

Ahojky!!!
Děkuji všem za gratulace, moc mě potěšily..

Také všem nemocným špuntíkům přeji, ať se brzy uzdraví!!!

My jsme celá rodinka u našich v Olomouci, jeli jsme ve čtvrtek na noc a zítra frčíme domů.. Musím říct, že si tu odpočinu, sice pomáhám vařit, ale Kryštíka hlídá Marek a pěkně řáděj.. Koupili jsme mu k narozeninám velkou Tatru a už jsme mu ji dali a neuvěřitelně si s ní vyhraje. Nejlépe, když na ní sedí a my si ho posíláme maximální rychlostí..
JInak je to pěknej brebta, umí snad všechna zvířátka (bú, ííííí =koníček, méé,béé, haf, haf, haf, čiči,í-í-í=kohout..), dále pak nejoblíbenější slovo je Mamííí, umí i tatí, babí, děda, Ája = náš pes, děti, včera se snažil říct bagr, je fakt šikovnej a někdy mě dost překvapí,,poslední hit = pitypitypá, to mele v kuse.

Co se týče mě, v pondělí jdu na druhý ultrazvuk, minule se nedalo přesně určit, v kterém jsem týdnu, ale přibližně v osmém..

Mám teď takové období, že ucítím nějakou vůni nebo cokoli a ihned se mně vybavuje nějaká situace nebo vzpomínka..Nedávno jsme si dělala fenyklový čaj a vzpomněla jsem na naše malé mimnko Kryštíka, protože ten jsme pila ze začátku neustále…
Pekla jsem štrůdl a hned jsem měla doma vánoce, no, moc se mi to líbí..
Cítím se lépe, pokud mi je špatně, tak z hladu, vyhýbám se některým jídlům a myslím, že jsem na tom ještě hodně dobře..

Docela se bavím představou, jak to bude u nás na jaře vypadat..
Nějak jsem se rozepsala, ale radši si dělám náskok:-)

Všehny Vás zdravím, ať mrňouskové krásně spinkaj a uzdraví se …
Hezký zbytek víkendu
Theo a Kryštof - ZÍTRA ROK

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.04 22:03

Zdravime vsechny,

moooooooooooooooooc dekujem za pranicka k uzdraveni. Teploty klesly, ted jsem uz druhy den bez teplot, ale jakmile prestaly horecky, tak mi Honzik nejak spatne zacal reagovat na jidlo. Vecerni kase mi vyzvraci ven…u jidla ho napne a vsechno leti veh, jednou to udelal i u jogurtu…takze jsem tyhle komodity vyradila docasne z jidelnicku. Jinak vsechno ostatne nam smakuje. Alespon zatim. Taky se mi zda, ze tema horeckama andilek muj milovanej nejak zhubnul. Buu ho muset vycpat:))

Olco - no jo, za par dni to bude rok, vid? Pripravy se ted trochu pozastavli, nicmene dort upece Honzickuv pradeda - ozdoby jsem koupily minule v Puntanelle na Zlicine. Jeste chci dokoupit ozdobe auticka na dort a bude vsechno tip-top jak ma bejt. Darky jsem zacali nakupovat, zatim jsme koupili jen veci charakteru potrebneho: nocnik ve tvaru tulena, zupanek na plavani, cistici obrousky Nivea (nejaka novinka, nemate s ni zkusenosti…)…ale to hlavne planuji koupit nekdy v tydnu. Chci koupit Honzickovi ve Sparkysu takove nafukovaci auto Beatle s plastovymi mickami. Jen ty micky nikde nemuzu sehnat:))))) Nastesi je jich 25 prilozenych. tatinek prislibil hraci piano, a autosedacky Maxi Cosi Priori SPS. Tak jsem zvedava co vsechno stihneme koupit:))).

Tak zatim pa a drzte palecky at uz nezvracime.

Bublina a Honzicek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.04 14:33

Ahojky,

no ja mam pocit, ze kdyz doktory nevi co je s ditetem (mali jen vysoke teploty) tak automaticky diagnostikuji 6tou nemoc. MUDr rikala, ze by to takymohlo bejt. 3 dny teploty ´, pak vyraska a je konec. Dite bude zdrave. Az se mi tomu nechtelo verit. kdyz o tom mluvila, tak vypadala jako Jan z teleshopingu:)). Jako z reklamy.

Inu, 6ta nemoc to asi nebude. teploty pominuly po2 dnech a vyraska mikde. Tak fakt nevim co tomu memu jeste porad bezzubemu andilkovi bylo:)))

Fakt je, ze je ale jeste porad trochu unavenej, vic spinka, je hodnejsi:))

Zdravime Emily a spol,

bubla a honzul

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 12.09.04 16:32

Ahojky,
hlásíme se z opět z Brna. Nějak jsem to tady přelouskala v rychlosti a deníček už jsem taky poslala :-))))
Tak uvidíme, kdy vyjde.
Páček Sylva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 12.09.04 21:09

Ahoj,

my uz jsme taky zpatky, podrobnosti az v novem denicku ;-).

Pavlina + Iva

Vložit nový komentář